Doe deze foto maar meteen bij de brief." Nederlanders winnen 24 uur van Le Mans Pellikaan en Popeye strijden om tennistitels Rotterdam in halve finales Europa Cup oefentrip is in LA Icircuit van tint in Oslo Jeugdteam Waterpolo Iweede in Barcelona Strijbos valt tegen Vijfde plaats squashteam PAGINA SPORT al DINSDAG 24 APRIL 1984 hloreau wint erlaag voor ïes-hockeyteaiö De Sarthe Indeling waterpolo Olympische Spelen 1EE3SB s F=T=l A'i'ra b«l ra ii :*vra Ml tK\mur. Zwemrecords Sloothaak wint in Winschoten Van de Heuvel dominant in eigen land Arwin Kardolus zevende in WK j eugdschermen Van Doorn wint cross Oldebroek Van der Wal neemt afstand zot T47 ieeft zaterdag tijdens wed- 186,34 meter ver geworpen. van de Nederlandse. Igde Ria Stalman een af- I record van 67,20 meter dat Ir in Walnut vestigde tot op Tierde, verzekerde zich in I Olympische Spelen in Los Roudster, die vorig jaar bij litletiek in Helsinki zevende Tormbehoud te tonen. Ijl voldoen aan de IAAF-li- de Olympische Spelen is at. Het Nederlands Olym- finaleplaats bij de wereld- Si of 62,50 meter. Aan alle lldaan. Zij wierp in Tempe eter. BOTTERDAM - De schaak vereniging Rotterdam heeft in het paasweekeinde de halve finales bereikt van de Europa Cup-competitie. In de dubbelrondige wedstrijd tegen de Westduitse kam pioen SG Pörz uit Keulen namen de Rotterdammers een voorsprong van 7(4-3(4. In de ronde van zaterdag nam de thuisclub een voor sprong van 3-2, terwijl die van zondag met de voorlopi ge cijfers van 4-1 werd ge wonnen. Ook toen maandagmid dag nog niet bekend was dat Schmidt de hangpartij tegen Rini Kuijf had opgegeven, was de kwalificatie van Rotterdam reeds een feit. In het geval van een uiteinde lijk gelijkspel zou de winst aan de hogere borden zwaar hebben meegeteld. Daarbij stond tegenover het verlies van Timman maandag aan het eerste bord tegen Hort, winstpartijen van Viktor Kortsjnoi (tegen Miles), John van der Wiel (Reefsch- laeger), Raymond Keene (Ostermeyer) en Hans Boehm (Gerusel). De verdere voortgang van Rotterdam kan door het meespelen van de zich op nieuw uitstekend werende Kortsjnoi complicaties met zich meebrengen. Van de drie andere halve finalisten komen er namelijk twee uit de Sovjetunie: Boerevestnik en Troed. In geval van een uitwedstrijd zal Kortsjnoi geen visum krijgen. De man zal het gezien zijn ervarin gen niet eens proberen. Dat zou betekenen dat Rotter dam niet zou aantreden. „Zonder Kortsjnoi spelen we niet", aldus de vereni gingsvoorzitter mevrouw Corrie Vreeken. Men hoopt dan ook te worden gekop peld aan de overgebleven halve finalist Barcelona, waarna bij eventuele winst de finale op neutraal terrein zou kunnen worden ge speeld. Evenals in de vorige ron de tegen Partizan Belgrado dankte Rotterdam veel aan het meespelen van Viktor Kortsjnoi. Zondag wist Mi- les de in Zwitserland wo nende ex-uitdager een re mise af te dwingen, maar maandag werd de Brit van uit de opening overspeeld. In een Catalaan werd hij gedwongen voor het loper- paar een pion te geven, waarna Kortsjnoi het snel (33 zetten) uitmaakte. Het was de compensatie voor het verlies dat Jan Timman maandag tegen Hort incasseerde. De Neder landse kampioen liep in het aangenomen Slavisch tegen een openingsnieuwtje (Pa6) aan en vond niet de juiste bestrij dingswij ze. Dat was trouwens de eni ge tegenvaller van de twee de ronde, die veel beter ver liep dan de eerste. Zondag viel aan de eerste vier bor den geen enkele beslissing en werden de duels Gerusel - Boehm en Kuyf - Schmidt afgebroken. Waarbij overi gens duidelijk was, dat Schmidt in de tijdnoodfase een dergelijke blunder had begaan, dat verder verzet zinloos was. De Duitser liet zich zon dag vervangen door zijn landgenoot Kreutzkamp te gen wie Kuyf opnieuw over weldigend kwam te staan zonder dat hij overigens in eerste zitting de beslissing kon afdwingen. Het resul taat van die maandag uit te spelen partij, werd onbe langrijk door de winst van achtereenvolgens Kortsjnoi, Van der Wiel (een voorbe reide variant van het Frans), Keene (drukstelling) en Boehm (koningsaanval. De uitslagen: zondag: Hort (Keulen) - Timman %-Ms Kortsjnoi (Rotterdam) - Miles - te Reefschlaeger (Keulen) - Van der Wiel te-te Keene (Rotter dam) - Ostermeyer te-te Gerusel (Keulen) - Boehm afg. Kuyf (Rotter dam) - Schmidt 1-0 maandag: Tim man - Hort 0-1 Miles - Kortsjnoi 0-1 Van der Wiel - Reefschlaeger 1-0 Ostermeyer - Keene 0-1 Boehm - Gerusel 1-0 Kreutzkamp - Kuyf afg. ieraldhekep voor 'groentje' nonale herenhockeyploeg heeft Impische veld van Los Angeles |met een nederlaag van 0-4 te- i overwinning van 2-0 een dag lie al met 4-2 het sterkst geble-j eveneens 2-0 op de Amerikanen 1de Verenigde Staten scoorden lek. Tim Steens raakte aan een] |laat aanzien zal hij later in ctie mee kunnen reizen naar] Ëe weekeinde een vierlanden- (Duitsland en opnieuw Austra-] twijfelachtig of Peter van piertje in een dijbeen scheurde, it in Nederland zal worden be-j am fit genoeg is om mee naar straliërs grote indruk gemaa) schap. „Ze domineerden zater- lig", aldus manager André Bol- :1 erg sterk. Ze waren nu al fan- dat onze spelers nog heel hart ver te komen. Iedereen is s in ieder geval een les, die dez vond de oefencampagne, waai i meedeed (zonder overigens j zonder geslaagd. Er is niet itietrainer Kees Koppelaar w< begeleiding hebben ook verdei in de stad, waar vanaf 28 juli che medailles. Bolhuis: „De Ne- le heer Schnabel, heeft ons zon-| an de UCLA-universiteit, waai aarschijnlijkheid zullen wordei lat het er daar heel mooi uitziet) astisch goed georganiseerd. Wf odig hadden. Het is voor ons •lopen. Van problemen rond de a Spelen, van een zogenaamde eeld, hebben we tijdens ons ver- ïolhuis nog wel een paar zakei er rekening mee zal moeten hou- nsport tijdens de Spelen van het! n de uiterst beperkte trainings- an soms ontzettend druk zijn in) naar toch denk ik dat het trajecl af te leggen zal zijn. Het is goed te regelen. Verder beschik- iningsfaciliteiten tijdens de Spe-! we eigenlijk nooit trainen. Dat is) mogelijkheden naar een ander zullen ons daar nog over moeta De kosten, waar Bolhuis tijdens elen ongetwijfeld gepeperde Los Vielen mee. „Het was nu nog niet nerikanen goed voor ons hebben] tional uit Soest, „maar straks tij- tostbaar worden allemaal. Datisj ■rder in de week geuite wens van] b damesploeg, om een dag met de een ('om eens aan den lijve te on- ifgelopen week niet vervuld. Bol-: aankomst was er wel een hele) Amerikanen tegen de Canade; oals het ons is verteld. Wij hebben) nad en totaal geen last gehad var tien uur) tussen Nederland en LoS| leden van het uitgebreide Neder- j 1 enkele dagen ongemakkelijk,] liet toe doen besluiten nog eerde' n was voorzien. „We gaan 22 juli agen voor onze eerste wedstrijd] [doende zijn. Na drie, vier seerd", aldus Bolhuis. drie oefenduels hadden Sovjetrussische dames al'ez I ven interlands tegen tves, f Duitsland verloren. Be' ploegen bereiden zich voor on de Europese titelstrijd, die 1 mei in Lille begint. Daar is I Sovjet-Unie in de poule v Nederland ingedeeld. Eerst "j het komende weekeinde I West-Berlijn nog een vierW 1 dentoernooi met Nederladji West-Duitsland, Groot ^'1 tannië en de Verenigde Sta» ioen Anatoly Karpov is zoniDn in het internationale schaakt**! >ehaalde zes punten uit negen P J 8ovjet-Rus Makarytsjev ^e'ennjJ t. Alle partijen voor de s'otr"UI3 en Makarytsjev deelden het P 1 |tE MANS (AFP) - De Franse Lielrenner Claude Moreau Left zaterdag het circuit van L Sarthe gewonnen. De vijfde ■en laatste etappe van Malicor- L naar Le Mans werd gewon- Ln door de Westduitser Ralf [Hofeditz die in de sprint het voltallige peloton voorbleef. De Nederlander Bart van |Est legde in het algemeen (klassement beslag op de ne- pde plaats, op ruim een mi- liuiutvan Moreau. De uitslag van de vierde rit is: 1. Claude hloreau (Fra) de 29 km in 39.01,2 2. Yvan I Lamote (Bel) 39.16,0 3. Regis Clere (Fra) 1136,0 4. Laurent Biondi (Fra) 39.40,0 5. 'awel Bartkowiak (Pol) 39.41,0 8. Bart in Est (Ned) 40.04,9. I Vijfde etappe: 1 Ralf Hofeditz (BRD) 98 [kilometer in 2.22,30 2. Jean Francois iRault (Fra) z.t. 3. Etienne de Wilde (Bel) lit 4. Jonak (Tsj) z.t. 5. Stephane Guay |(Fra)z.t. Algemeen klassement: 1. Claude Moreau liFra) 15.15,15 2. Yvan Lamote (Bel) op 0.22 15 Regis Clerc (Fra) op 0.42 9. Bart van Est liNed) op 1.10. BARCELONA (ANP) - Het [Nederlandse waterpoloteam, [samengesteld uit spelers onder [18 jaar, is in het Paasweekein- [de in een vijflandenjeugdtoer- [nooi in Barcelona als tweede geëindigd. De eerste plaats was voor Italië. Nederland zegevierde in óe openingswedstrijd met 8-6 over Spanje A, verloor vervol gens met 9-14 van Italië en boekte daarna overwinningen op Frankrijk (13-7) en West- [Duitsland (13-6). Oorspronke lijk zou een zeslandentoernooi worden gespeeld. Joegoslavië [zegde echter om financiële re- penen op het laatste moment [af.Daarna werd Spanje B bui- ten-mededinging toegelaten tot het toernooi. De wedstrijd [Nederland - Spanje B leverde een zege van 14-4 voor de Ne derlandse jeugd op. [P eindrangschikking: 1. Italië 8 pnt, 2. 1 Nederland 6, 3. West-Duitsland 4, 4, n""ü'e 2,5. Frankrijk 0. GOTHENBURG - De jongste deelnemer was de beste tijdens de zesde strijd om de wereldbeker voor springruiters in Gothenburg. De pas 19-jarige Cana dees Mario Deslauriers zegevierde op tweede Paasdag voor ongeveer 11.000 toeschouwers in het 'Scandina- vium' met het paard Aramis op sensationele wijze. De tweede plaats werd ge- gulden. De enige Nederlander, deeld door de Braziliaan Nel son Pessoa met Larramy en de Amerikaanse winnaar van het vorig jaar Norman Dello Joio met I Love You. De Westduit ser Michael Rüping werd mei Silbersee als eerste Europeaan vierde. Nadat de Oostenrijker Hugo Simon in 1979 de eerste wereldbeker veroverde kwam er daarna geen Europeaan meer aan te pas. Viermaal achtereen kwam de trofee bij een Amerikaanse deelnemer terecht: Conrad Homfeld, Mi chael Matz, Melanie Smith en Norman Dello Joio. Vrijwel niemand had in Go thenburg, waar in vijf wed strijddagen niet minder dan 75,000 toeschouwers kwamen, rekening gehouden met het Canadese 'groentje' Mario Deslauriers, afkomstig uit Bromont, waar in 1976 de Olympische hippische medail les te verdienen waren. Hij had immers in de afgelopen jaren nog geen enkel groot succes behaald. In Gothenburg nam hij zaterdag met de ze venjarige Hannoveraanse hengst Aramis brutaalweg de leiding in het tussenklasse- ment na twee onderdelen. Met slechts een springfout in het slotnummer van maandag over twee manches behield Mario Deslauriers de eerste plaats. In totaal verdiende de Canadees, die al vanaf zijn zesde jaar rijdt, ruim 50.000 ROME - Het Nederlands wa- terpolo-zevental is tijdens de Olympische Spelen in Los An geles in een groep ingedeeld met de Bondsrepubliek Duits land, Australië en Italië. De loting werd zondag in Rome verricht. De groepsindeling voor het Olympisch waterpolotoernooi is als volgt: Groep A: China, Hongarije, Spanje en Cuba. Groep B: Joegoslavië, Sovjetunie, Vere nigde Staten en Griekenland. Groep C: Bondsrepubliek Duitsland, Nederland, Australië en Italië. die de finale had gehaald, pro fessional Albert Voorn, kwam alleen vrijdag in het jacht- springen in actie. De volgende dag bleek zijn twaalfjarige paard Nimmerdor echter kreupel, zodat Voorn verder aan de kant bleef. Het is ook nog maar de vraag of Nim merdor beschikbaar wordt ge steld aan een ruiter, die hoopt op uitzending naar de Olympi sche Spelen, zoals aanvanke lijk de bedoeling was. De uitslag van het derde en laatste onderdeel voor de wereldbeker is: 1. Robert Gage (Vst), Michael Matz (Vst), Malcolm Pyrah (Gbr), Nor man Dello Joio (Vst), Michael Ru- ping (Wdl) en Nick Skelton (Gbr) 0 strafpunten, 7. Mario Deslauriers (Can), Nelson Pessoa (Bra), Donald Cheska (Vst), Bernard Ward (Vst), Anne Kursinski (Vst), John Whita- ker (Gbr) en Thomas Fnuhmann (Oos) 4 strafpunten. Eindstand om de zesde wereldbe ker: 1. Mario Deslauriers (Can) Aramis 4 strafpunten in drie on derdelen, 2. Nelson Pessoa (Bra) Larramy en Norman Dello Joio (Vst) I love You 5, 4. Michael Riu- ping (Wdl) Silbersee 6.5,5. Malcolm Pyrah (Gbr) Anglezarke en Mi chael Matz (Vst) Chef 7.5, 7. Nick Skelton (Gbr) Saint James 8.5, 8. Donald Cheska (Vst) Southside 9,9. Michael Whitaker (Gbr) Red Flight 9.5, 10. Leslie Burr (Vst) Boeing 13.5. De Ierse professional Eddie Macken won zondag twee on derdelen, waaronder de Grote Prijs van Stockholm, die ove rigens niet van invloed waren op het klassement om de we reldbeker. De Ier reed in de barrage van de GP op het indertijd van Paul Schockemöhle overgeno men paard El Paso een fout loos parcours. De Brit Michael Whitaker en de Zweed Peter Eriksson, die met hem voor een extra ronde aantraden, waren weliswaar sneller, maar lieten niet alle hinder nissen intact. Uitslag Grote Prijs: Na barrage: 1. Eddie Macken (Ier) El Paso 0 strafpunten - 56,79 seconden 2. Michael Whitaker (GBr) Gregory 4 - 46,46 3. Peter Eriksson (Zwe) Imperator 12 - 55,27 Na twee man ches: 4. Nick Skelton (GBr) Everest Ra dius 3,25 - 138,27 5. Hugo Simon (Oos) Gladstone 4 - 119,22 6. Herve Godignon (Fra) Lude du Chatelier 4 - 122,37 7. Mi chael Matz (VSt) Bon Retour 4 - 122,72 8. Leslie Burr (VSt) Corsair 4 - 123,12 9. Ove Hansen (Nor) Sancerre 4 - 133,02 10. Do nald Cheska (VSt) Eadenvale 8 - 119,58 16. Albert Voorn (Ned) Mont Blanc 9 - 149,60. (ADVERTENTIE) ■m m 'M; 1 Waarom eersteen heet rolletje vol schieten? Met Polaroid is elke foto direkt klaar, direktgoed. En ben je niet tevreden, dan maak je meteen een nieuwe. De Australiër Hugo Simon neemt een hindernis in Gothenburg "M Is een gedeponeerd handelsmerk van de Polaroid Corp, Mass, USA Polaroid Nederland B.V. Zonnebaan 45.3606 CH Maarssenbroek. LE MANS (AFP) - De 24 uurs race van Le Mans voor moto ren is in het paasweekeinde gewonnen door de Nederlan ders Henk van der Mark en Dirk Brand op een Suzuki. Op de tweede plaats eindig de eveneens een prive-team, bestaande uit de Britten Lees en Oxley met de Fin Kultahla- ti. Pas op de derde plaats kwam het eerste fabrieksteam van de Fransen Coudray en Igoa. Henk van der Mark, een 27- jarige lasser, en Dirk Brand, een 31-jarige vrachtwagen chauffeur, kwamen aan de lei ding na een ongeluk van het favoriete Franse koppel Ber- tin en Fontan. DUINKERKEN (ANP) - Tij dens de achtlandenwedstrijd in Duinkerken verbeterden Vincent Bekhuis, Patrick Braam, John Machielsen en Mare Weijtmans het Neder landse aspirantenrecord op de 4 x 100 meter wisselslag esta fette jongens. De Nederlandse ploeg kwam tot 4.08,81. Het oude record stond se dert 11 april 1982 (Molndal, Zweden) met 4.08,82 op naam van Engel, Dekker, Rieken en Schlingemann. Tijdens jeugdwedstrijden in Hamburg stelde Brigitte van der Lans, als startzwemster van de 4 x 100 meter wisselslag estafetteploeg, zondag het Ne derlandse aspirantenrecord op de 100 meter rugslag scherper. Ze bracht het op 1.04,72. Daags tevoren was zij tot 1.04,9 geko men, een evenaring van het record, dat sedert 15 april (Blackpool) met 1.04,91 in haar bezit is. De laatste kwam zwaar ten val en werd met een schedel- basisfractuur naar het zieken huis afgevoerd. Dat gebeurde in het zevende uur. In de res terende zeventien uur verde digden de Nederlanders, die zelf ten zeerste verrast waren door hun goede rijden, de lei dende positie keurig. Na afloop verklaarde Brand: „We hadden last van de warmte. Het is voor ons ook een hele verrassing. Onze mo tor liep regelmatig en we had den een uitstekend team in de pits. In het normale verkeer rijd ik nooit op een motor. Dat is me te gevaarlijk. Mijn vrachtwagen van 44 ton is vei liger". Van der Mark: „Het was moeilijk te geloven, dat we na zeven uur aan de leiding re den. Dit belooft veel voor de rest van het seizoen. We gaan nu proberen een goed wereld kampioenschap endurance te rijden, al zal dat moeilijk zijn tegen de fabrieksteams, want we hebben niet veel geld". De uitslag van de 24 uursrace van Le Mans voor motoren is: 1. Henk van de Mark Dirk Brand (Ned) Suzuki 3277,397 kilometer afgelegd in 24 uur, gemiddelde snelheid: 136,558 km/u. 2. Howard Lees Mat Oxley Vesa Kultahlati (Gbr/Gbr/ Fin) Honda op 2 ronden 3. Gerard Cou dray Patrick Igoa (Fra) Honda op 6 ronden 4. Philippe Guichon Mare Gra- nie Didier Vuillemin (Fra) Ducati op 21 ronden 5. Peter Skold Peter Linden Anders Andersson (Zwe) Honda op 26 ronden. BEST (ANP) - Dinand Zijlstra heeft eerste Paasdag in Best een internationale motorcross in de 125 cc-klasse gewonnen. Zijlstra won een manche en fi nishte in de andere als tweede. Het 16-jarige talent Davy Strijbos had na zijn uitsteken de prestaties van vorige week te kampen met een lichte te rugslag. Hij werd in de eerste manche slechts zesde. Uitslagen: Eerste manche: 1. Gert-Jan van Doorn (Ned) Suzuki 2. Dinand Zijl stra (Ned) Honda 3. Alwin van Asten (Ned) Suzuki 4. John van de Berk (Ned) Yamaha 5. Patrick van Poelvoorde (Bel) Suzuki 6. Davy Strijbos (Ned) Honda. Tweede manche: 1. Zijlstra 2. Strijbos 3. Van de Berk 4. Van Doom 5. Corrado Maddii (Ita) Cagiva 6. Antoon Pruijm- boom (Ned) Yamaha Eindstand: 1. Zijl stra 3 punten 2. Van Doorn 5 3. Van de Tterk 7 WINSCHOTEN - De West duitse ruiter Franke Sloot haak heeft in Winschoten op de laatste dag van het indoor concours hippique de finale van de 1.30 meter parkoersen gewonnen. Hij bleef met Fa- mos in de barrage foutloos in 30,63 seconden. Ad van de Wetering uit Heesch zegevierde in de finale MB-parkoersen. Hij kwam in de barrage, die na twee man ches noodzakelijk was, met Partoonist zonder fouten rond in 32,40 seconden. Uitslagen: Progressief springconcours M/A: 1. Wout Jan van der Schans (Lun- teren), Jumping Finch, 0 fouten - 32.57 seconden 2. Franke Sloothaak (BRD), Warkant 0 - 32.90 3. Peter Bulthuis (Beusichem), Solist 0 - 33.99 Springcon cours in twee fasen M/B: 1. Jan Tops (Valkenswaard), Little Madam 0 fouten 30.11 seconden 2. Jos Lansink (Weerselo), Brown Jack 0 - 30.98 3. Franke Sloothaak (BRD), Valentino, 0 - 31.44. Finale 1.30 m parkoersen: 1. Franke Sloothaak (Wdl) met Famos 0 strafpun ten, 30,63 seconden (in de barrage) 2. Pe ter Wernke (Wdl) Ghia 0 - 32,87 3. Peter Wernke (Wdl) Aviata 0 - 36,03 Finale Mb-parkoersen: 1. Ad van de Wetering (Heesch) Partoonist 0 strafpunten, 32,40 seconden (in de barrage) 2. Gerd-Jan Mooy (Delft) O'Graphic ZB 0 - 33,62 3. Peter Maat (Balkbrug) Parkgraaf van Kleinoever 0 - 33.77. DEN HAAG - Na twee dubbele speelweekeinden zit de helft van de tenniscompetitie in de eredivisie er al weer op. De strijd om het landskampioenschap zal met nog drie wedstrijden voor de boeg waarschijnlijk gaan tussen het Amsterdamse Popeye GS 1 en Pellikaan Tennis uit Goirle. De Amsterdammers hoef den dit weekeinde maar een maal aan te treden. In Son wonnen ze ruim met 2-6, nadat alle vier enkelspelen winst hadden opgeleverd. Pellikaan Tennis staat weliswaar bo venaan maar heeft een wed strijd meer gespeeld. Zaterdag werd de moeilijke uitwed strijd tegen de Metselaars met 6-2 gewonnen, nadat na de en kelspelen de stand nog gelijk was (2-2). Maandag werd in eigen huis met dezelfde cijfers korte metten gemaakt met de Popeye reserves. Uitslagen: eredivisie: DDV 1 - Son I 4-4 enkelspelen :Digna Keetelaar - Judith Warringa 6-7, 6-2, 1-6 Tine Zwaan - Margot Vlassak 6-2, 6-2 Mike Dickinson - Menno Oosting 2-6,4-6 Marc van Sche ren - Frank Stienen 3-6, 0-6 Metselaars 1 - Pellikaan 1 2-6 Karin Moos - Nanette Schutte 6-2, 6-2 Marianne van der Torre - Shelley Walpole 5-7, 4-6 Wim Groene- veld - Marc Albert 6-4, 3-6, 6-3 Robert Jan Bierens - Johan Vekemans 2-6, 1-6 Popeye GS 2 - Leeuwenbergh 1 4-4 Yolanda Lembeck - Leonne Heffels 2-6, 0-6 Karin Bakkum - Jansje van Maat 6- 1,6-3 Frank Lapre - Martin Koek 2-6,4-6 Vincent van Gelderen - Theo Gorter 6-1, Hoofdklasse: Afd. 1: GTR - Volley 4-4 Manege 1 - Jaagpad 3-5 afd. 2: Victoria - Metselaars 2 6-2 Alta - Shot 7-1 Afd. 3: Cream Crack - Manege 2 7-1 Leimonias - Zandvoort 6-2 Afd. 4: J. Mozaiek - Thor RW 5-3 ELTV - NIP 6-2. Maandag: Eredivisie: Son - Popeye GS I 2-6 enkelspelen: Menno Oosting - Peter Johnstone (Aus) 6-4 5-7 3-6 Frank Stie nen - Tom Nijssen 5-7 6-1 2-6 Judith Warringa - Simone Schilder 6-1 2-6 1-6 Margot van de Velde - Elly Appel 6-3 3-6 1-6 Metselaars - DDV 5-3 enkelspelen: Wim Groeneveld - Mike Dickinson (Aus) 4-6 6-1 6-2 Robert Jan Bierens - Mare van Ekeren 2-6 3-6 Karin Moos - Digna SPORT IN 'T KORT VOLLEYBAL - De uitslagen van de voor de competitie ge speelde volleybalwedstrijden zijn: Promotie Dames: Naar eredivisie: Zaan - VCE 3-0 Naar le div. A: Utrecht - Mo lenwiek 2-3 Naar le div. B: Torpedo - Madjoe 1-3. Promo tie Heren: Naar eredivisie: DAK - Zevenhuizen 1-3 Naar le div. A: Stentor - Avanti 3-1 Naar le div. B: SDO - Krim pen 1-3. AUTOSPORT - Mike Thac- kwell heeft maandag op het circuit van Thruxton (Eng) een formule-2 race meetellend voor het Europese kampioen schap gewonnen. De Nieuw- zeelander bracht vorige week ook de tweede race op zijn naam. Hij verstevigde door deze winst de leiding in het al gemeen klassement. ZANDVOORT (ANP) - Lam- my van de Heuvel doet er goed aan zo snel mogelijk weer over de grens te gaan voor het eta leren van zijn autosport-ta lenten. In Nederland heeft de 25-jarige Eindhovenaar niet veel meer te zoeken. Paasmaandag toonde Van de Heuvel zich weer dominant in eigen land. Op het circuit van Zandvoort won hij het hoofdnummer van de Paasra- ces, de formule Ford 2000-race om de Golden Lion Trophy. Het was voor Van de Heu vel, die een nieuwe aanloop waagt naar de top van de in ternationale autosport, zijn vierde overwinning van het seizoen. Net als twee keer op Zolder en bij de openingsraces in Zandvoort bleef de oud- Europese kampioen in de Sportscars (1979) ongeslagen in de zwaarste formule Ford- klasse. Van de Heuvel won maan dag beide manches. In totaal pakte hij dertien seconden voorsprong op de geroutineer de Deen Villumsen, de enige coureur die redelijk in de buurt van Van de Heuvel kon blijven. Keetelaar 6-1 2-6 6-0 Marianne van der Torre - Tine Zwaan 6-3 6-3 Pellikaan - Popeye GS II 6-2 enkelspelen: Mare Al- bert - Frank Lapré 6-4 6-2 Eric Wilborts - Vincent van Gelderen 5-7 4-6 Nanette Schutte - Jolanda Lembeck 6-1 6-0 Shel ley Walpole (Eng) - Karin Bakkum 6-3 6- 2 hoofdklasse: Afd. 1: Manege I - GTR 6- 2 Jaagpad - Volley 8-0 Afd. 2: Alta - Met selaars II 2-6 Shot - Victoria 1-7 Afd. 3: Leimonias - Manege II 5-3 Zandvoort - Cream Crackers 3-5 Afd. 4: NIP - Thor RW 5-3 ELTV - J. Mozaiek 5-3 Stand: 1. Pellikaan Tennis: 4 gespeeld, 23 punten; 2. Popeye GS 1: 3 gespeeld, 20 punten; 3. Metselaars: 4 gespeeld, 19 pun ten; 4. Son: 3 gespeeld, 10 punten; 5. Po peye GS 2: 4 gespeeld, 10 punten; 6. DDV: 3 gespeeld, 8 punten; 7. Leeuwenbergh: 3 gespeeld, 6 punten. LENINGRAD (AFP) - Arwin Kardolus is maandag in Le ningrad tijdens de wereldti telstrijd schermen voor junio ren tot 20 jaar als zevende geieindigd. De Zoetermeerder werd in de kwartfinales met 6-10 uit geschakeld door de Westduit ser Reinhardt Berger, die later zilver zou veroveren. De Sov jet Sergei Kravtsjoek werd jeugdwereldkampioen door in de finale met 12-11 van Berger te winnen. Het brons was voor de Italiaan Marcello Randaz- zo. De vier gouden medailles, die in dit evenement behaald konden worden, werden gelijk verdeeld over Sovjetunie en Italiie. OLDEBROEK (ANP) - Gert- Jan van Doorn heeft maandag in Oldebroek met overmacht de nationale motorcross in de 250 cc-klasse gewonnen, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. De crosser uit Veghel won voor 8000 toe schouwers beide manches. Alleen in de tweede heat slaagde Henk van Mierlo erin bij hem in de buurt te blijven. Van Doorn vergrootte zijn voorsprong in het algemeen klassement op naaste concur rent Theo Eggens, die twee keer vierde werd. Uitslag: Eerste manche: 1. Gert-Jan van Doorn (Veghel) Suzuki 2. Leo Kombé (Woudrichem) Suzuki 3. Henk van Mier lo (Venhorst) Honda 4. Theo Eggens (Westerbork) Honda 5. John Verweist (Uden) Yamaha Tweede manche: 1. Van Doorn 2. Van Mierlo 3. Kombé 4. Ver weist 5. Henk Poorte (Nijverdal) Honda Stand NK: 1. Van Doorn 230 punten 2. Eggens 209 3. Van Mierlo 203 4. Verweist 135 5. Kuiper 124 De Belg André Vromans heeft de internationale motor cross 500 cc-klasse gewonnen. De Belg won maandag in Erp, waar de laatste drie man ches werden verreden, een maal en eindigde tweemaal als tweede. De Nederlander Toon Karsmakers werd in het eind klassement over zes manches tweede. Uitslagen: Eerste manche: 1. Vromans, 2. Karsmakers, 3. Semics (Vst) Honda Tweede manche: 1. Sintonen (Fin), 2. Vromans, 3. Persson (Zwe) Derde man che: 1. Karsmakers, 2. Vromans, 3. Pers son. Eindstand na zes manches: 1. Vro mans 107 pnt 2. Karsmakers 76 3. Sinto nen 74 4. Persson 70 5, Van Zoggel (Ned) 47 6. Lemmens (Ned) 46. DUBLIN - Het Nederlands herensquashteam is maandag in Dublin vijfde geworden bij de Europese kampioenschap pen voor ploegen. Er namen 19 landen deel. Nederland, dat vorig jaar nog vierde werd, won de laat ste wedstrijd met 3-2 van Schotland. Het Nederlands team werd gevormd door Erik van der Pluym, Raymond Scheffer, Hans Vrieling, Jan van Wijnen, Roel Maassen en Jacob Remijnse. De dames eindigden als ze vende, een plaats hoger dan vorig jaar, door op de laatste dag Zweden met 2-1 de baas te blijven. De ploeg bestond uit Marietta Peters, Mariette Re mijnse, Babette Hoogendoorn en Mandy Sommers. Eindstand: Heren: 1. Engeland, 2. Zwe den, 3. Finland, 4. Ierland, 5. Nederland. Dames: 1. Engeland, 2. Ierland, 3. Schot land, 4. Wales, 5. West-Duitsland, 6. Fin land, 7. Nederland. HUISSEN (ANP) - Oud-we reldkampioen Jannes van der Wal heeft in het Paasweekein de zijn voorsprong in het na tionale damkampioenschap door een dubbele zege ver groot. Zijn naaste belagers verspeelden één of meer pun ten, waardoor de afstand tus sen de koploper en een kwar tet achtervolgers is gegroeid tot drie punten. Titelverdediger Rob Clerc leverde in deze Paasronden twee kostbare punten in. Te gen Bastiaannet bereikte hij met omsingelingsmanoeuvres niets positiefs. Auke Scholma kreeg tegen Clerc makkelijker spel tot hij in de tijdnoodfase zijn kansen verspeelde. Daar mee revancheerde de Fries zich enigszins voor zijn onver diende nederlaag in de vijfde ronde tegen John van den Borst. Jos Stokkel voegde zich bij de directe achtervolgers van Val der Wal door zijn eerste zege te laten aantekenen tegen Vermin. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: Van der Wal - Dollekamp 2-0 Scholma - Van den Borst 0-2 Dollekamp - Vermin 0-2 Goudt - Heusdens 1-1 Clerc - Bas tiaannet 1-1 Jansen - Stokkel 1-1. De uitslagen van de zesde ronde: Stokkel - Vermin 2-0 Bastiaannet - Van den Borst 1-1 Goudt - Bronstring 1-1 Clerc - Scholma 1-1 Jansen - Dollekamp 1-1 Heusdens - Van der Wal 0-2. Stand na zes ronden: 1. Van der Wal 10 pnt 2 t/m 5. Jansen, Clerc, Stokkel en Van den Borst allen 7 pnt 6 t/m 8. Bas tiaannet, Vermin en Goudt allen 6 pnt 9/10. Bronstring en Scholma beiden 5 pnt 11/12. Dollekamp en Heusdens beiden 3 pnt.

de Stem | 1984 | | pagina 17