Ill) Johnny Dusbaba houdt zijn mond niet 1KS Terneuzen stap dichter bij titel ONTBIJTEN Jan Raas durfde niet te kijken issel in NK libre Promotie voor FC Twente en MVY 24 DAGEN Hanegraaf winnaar Goldrace Wielrenner verongelukt >LANTEN- (LIMREKJE BLOEMBAK DINSDAG 24 APRIL 1984 ÏKBKE m I Spelmoment uit de de voetbalwedstrijd Philippine-Terneuzen. Temeuzen-doelman Rob Wieland grijpt hier in voordat I dePhilippine-aanval (lichte shirts) gevaarlijk kan worden. - fotowimkooyman M Via krappe 1-2-overwinning op Philippine li!?Üda'de eeste twee spelers strijd te Burgh-Haamstede te ae gewestelijke eind- veel hoven bet toeeestene pp- DE STEM „de 4 in1 krant Iven iershof 28 - 30 ntsestraat 7 ordstraat 19 All-Weatherfauteuil I79si .Camping/bijzettafel 70 cm 29,95. oor geleiding van diverse soorten ;limplanten tegen schuur, garage if tuinmuur ichaarmodel 11EERSSEN - Vorige week dinsdag reeds vertoefde Jacques Hanegraaf in het Limburgse land. Hij wilde zich perfect voorbereiden op de Goldrace. Na afloop van de enige klas sieker die Nederland rijk is bleken de inspanningen van Ha negraaf niet voor niets te zijn geweest. Twaalf kilometer voor het einde van de finish sprong Hanegraaf uit de kop groep van elf coureurs weg. In die luttele kilometers bleek de coureur uit Schijf in staat om een voorsprong van ruim twee minuten op te bouwen. De eerste klassieke zege van de Kwantumploeg bleek een feit. Thuis in Schijf werd Hanegraaf gebeld door Jan Raas. De kopman van de Kwantumploeg bekende dat hij de solorace van Hanegraaf niet had durven aanzien. „Op een gegeven moment werd het teveel voor me", aldus Raas. „Ik ben toen de hond gaan uitlaten. Daarna hoorde ik dat je had gewon- Jacques Hanegraaf gaat als eerste over de finish van de 19e editie van de Amstel Gold Race - fotoanp Van onze sportredactie BREDA - Als Bob Maaskant zich volgend seizoen bindt aan NAC zal Johnny Dus- baba ongetwijfeld proberen van werk kring te veranderen. De Hagenaar kwam de afgelopen week in botsing met Maas kant. Dat gebeurde na het missen van twee trainingen. Dusbaba verscheen maandag en dinsdag niet op het trainingsveld van NAC. „Daar had ik geldige redenen voor", verklaarde hij later, „dat had ik ook gezegd tegen de technische staf. Nou, dan hoor ik dat het niet gepikt wordt. Maar dat begrijp ik wel. Maaskant kan me niet goed zetten, omdat ik destijds een brief waarin verklaard werd dat de spe lersgroep niet kon werken met Henk de Jonge, niet getekend heb. Ik heb niets te gen die man. Hij heeft altijd voor me klaar gestaan. Nou, moet ik dan zeggen dat hij maar weg moet? Kom nou"„ Bob Maaskant, een van de belangrijk ste kandidaten om straks Henk de Jonge als trainer op te volgen, hield zich overi gens wijselijk op de vlakte. „Ik ben niet belangrijk", meende hij, „Dusbaba is op dit moment ook niet zo belangrijk. Nu is de club het voornaamste. We proberen nog steeds die eredivisie te bereiken. Hoe Dusbaba momenteel over me denkt, zal me een zorg zijn. Hij moet nu presteren. En ik moet eerlijk zeggen dat hij uitste kend ingevallen is. Hij speelde erg scherp. En daar is het ons om te doen". Johnny Dusbaba mocht zaterdagavond twintig minuten voor tijd uit het trai ningspak. Als invaller voor Heeren kreeg hij de gelegenheid om het ongelijk van Maaskant te bewijzen. Toch een wat merkwaardige wissel omdat Heeren be zig is aan een constant seizoen. „Maar", vonden Buitelaar en Maaskant, „met Dusbaba zat er toch wat meer dreiging aan de linkerkant. Dusbaba heeft het goed gedaan. Later hebben we nog wel eens tijd om te praten". „Maar", bleef Dusbaba die pogingen onderneemt om in België weer aan de slag te geraken (Sint-Niklaas) bij zijn standpunt, „ik neem niets terug. Waarom zou ik? Ik ben altijd gewend geweest om mijn mening te zeggen. Iedereen weet dat ik dolgraag bij NAC blijf, maar als dat niet kan, hoor ik het wel". Titel kan Feyenoord niet meer ontgaan :en, tel. 01150-12151 m bdi m: r Door Paul de Schrijver IPHILIPPINE - Terneuzen Iheeft gistermiddag weer een Istap verder gezet richting ■titel in de vierde klas H. I Philippine was de lastige ls'ip die de mannen van Maurice de Windt op een gevuld sportpark te I Philippine omzeilden. De I bezoekers boekten een 1-2- I «verwinning, die zeker ver leend was. Scheidsrechter kreeg het na het 1 nog even moeilijk toen leen oververhitte supporter Irodanks de goede begelei- Itag van het Philipine-be- Istuur, kans zag de man in het zwart aan te tikken. Zowel Philippine als Ter- ■Muzen had alle zeilen bijge- I Je' de zege naar zich toe halen, ondanks het feit beide ploegen met wat I Messeerde spelers kamp- |t®. In de beginfase ging de I thuisploeg optimistisch van ■«art en trok de meeste ini- I hatieven naar zich toe. Een mooie doelpoging van John- IJ!'Taalman was hier het ge- |t0'S van, zodat Terneuzen I J^aarschuwd was. De ti- I «'kandidaten pakten de za- l'mdan ook direct energie- I er aan en gingen uiterst ISKoncentreerd te werk. De mies sloten goed bij elkaar I," en er werd met volle in- P'gespeeld. Terneuzen speelde gister- °"udag vooral voor rust een de partij voetbal om zo- I '"de de wat zwakkere duels van de afgelopen we ken te doen vergeten. Het eerste gevaar voor Philippi ne kwam van een kansvolle Jan Kolijn. Hij nam een voorzet van Tonnie de Kort direct op de slof en een prachtig acterende Cees Pladdet voorkwam een te gentreffer. Naarmate de eerste helft vorderde was Terneuzen de betere ploeg. De openingstreffer liet niet lang op zich wachten. Bou- dewijn Corljn ging als een hazewind door op een schot van Peter Vasseur. De snelle Terneuzen-spits kon onder een scherpe hoek Frank Bo- gaart nog bereiken, die Cees Pladdet kansloos maakte: 0- 1. Nauwelijks tien minuten later was het weer prijs voor Terneuzen. Maar bij deze treffer hadden de bezoekers vrouwe Fortuna aan hun zijde. Arbiter Goossen zag in een duwende Carlos de Mul genoeg reden om de bal op elf meter te leggen. Een be slissing, waar Terneuzen dankbaar gebruik van maakte. Boudewijn Corijn knalde het leer in de netten: 0-2. In de eerste helft kwam Terneuzen eigenlijk niet in moeilijkheden. Er was vol doende kwaliteit om de thuisploeg aan banden te leggen. Scheidsrechter Goossen was voor de thee zeker geen 'thuisfluiter' en hij drukte soms teveel zijn stempel op het treffen. Na rust kreeg Terneuzen meer tegengas van Philippi ne. Niet dat de mosseldorp bewoners zoveel beter wa ren gaan spelen, maar de be zoekers lieten het initiatief wat meer over aan Philippi ne. De zege kwam nog in ge vaar toen scheidsrechter Goossen de weegschaal weer in evenwicht bracht door al snel een strafschop toe te kennen voor het doel van Rob Wieland. Ook deze keer werden de felle verdedigers te zwaar gestraft. Carlos de Mul bracht zijn ploeg vanaf elf meter weer in de race, 1- 2. De spanning steeg zowel onder de aanhangers van Terneuzen als die van Phi lippine. Toch kreeg de titel kandidaat na een zwakke opening weer wat meer greep op het treffen. De thuisploeg kon echter niet scoren in de periode van overheersing. Op het mid denveld kon Philippine Ter neuzen in die fase van de strijd wel de baas, maar de creativiteit om een gevaar lijke opening te forceren ontbrak bij de thuisploeg. Beide ploegen kwamen niet meer tot scoren in de span nende slotfase. Trainer Maurice de Windt haalde dan ook opgelucht adem na het laatste fluitsignaal van de man in het zwart. Van onze sportmedewerker PELZEN/WINSCHOTEN - Van vrijdag 27 tot en met zon- J,?3 april neemt Kees Wissel van de biljartvereniging Con- 'bia uit Terneuzen deel aan het Nederlands kampioenschap "Utlas libre, dat in Winschoten gehouden wordt. middelde zaten, kreeg Kees Wissel als derde in de rang schikking het recht aan de na tionale eindstrijd deel te ne men. Wissel kwam als eerste geplaatste, op basis van zijn moyenne, deze nationale fina le binnen. De spelers die uitkomen in dat kampioenschap zijn: 1. Kees Wissel, Terneuzen, moyenne 12.86; 2. T. van de Ven, Sittard 12.54; 3. R. Mi- chels. Hengelo 12.17; 4. F. San chez, Scherpenzeel 12.14; 5. Ch. Preuzen, Haarsteeg 11.59; 6. C. Dekker, Opdam 11.35; 7. J. Verheijen, Dordrecht 9.55; 8. J. Lubbelinkhof, Vriezenveen 8.97. MOTORSPORT - De Franse motorcoureur Marc Fontan is tijdens de 24-uurs race van Le Mans voor motoren zwaar ten val gekomen. Fontan werd met een zware hersenschud ding overgebracht naar een ziekenhuis. Door Romain van Damme BREDA - Traditio neel fungeerde het paasweekend als scherprechter in het betaald voetbal. Het dubbele programma was goed voor diverse beslissingen. Met name in de eredivisie waar overigens nauwelijks meer sprake was van enige spanning. Zowel onderaan als bovenaan is de strijd gestre den. Weliswaar heeft PSV theoretisch nog een kansje om koploper Feyenoord te achter halen, maar daar houdt vrij wel niemand rekening mee. De Rotterdamse ploeg is dan ook op weg naar zijn twaalfde titel. In '74 werd Feyenoord voor het laatst als kampioen gekroond. Dat de titel naar Feyenoord gaat, is overigens terecht. De ploeg toonde zich het meest constant in de slijta geslag die door de twee andere topploegen (PSV en Ajax) niet volgehouden kon worden. Het al eerder afgehaakte (te jeug dige) Ajax liet zaterdagavond PSV struikelen waardoor Feyenoord, dat tegen stadge noot Sparta niet verder kwam dan 0-0, een extra duwtje in de rug kreeg. Het naderend kampioen schap van Feyenoord zal na tuurlijk opgehangen worden aan de bijna 37-jarige Johan Cruyff. Met hem in de ploeg kon Feyenoord net iets meer bieden dan de concurrentie. Dat kwam vooral tot uiting in de wedstrijden tegen de min dere ploegen. Feyenoord speelde beslist niet alle wed strijden briljant, maar kon telkens weer genoeg discipline opbrengen om de kloof met de achtervolgers intact te hou den. Opvallend was wel dat Johan Cruyff tot nu toe slechts enkele wedstrijden miste. Het geeft aan dat de 'oude meester' gebrand was op revanche. Re vanche op Ajax dat hem op een wat pijnlijke manier liet gaan. Cruyff kon destijds kie zen uit diverse lucratieve aan biedingen uit het buitenland. Cruyff koos echter bewust voor Feyenoord om zijn vroe gere werkgever uit de hoofd stad duidelij k te maken dat hij nog altijd waardevol kan zijn voor een team. Dat was minder het geval met Arie Haan. Aan het begin van dit seizoen door PSV bin nengehaald als de man die het evenwicht en de rust in het team moest bewaren. Dat luk te dus niet. Haan kreeg maar geen vat op het Eindhovense spel dat voor hem te veel op loopvermogen gebaseerd is. Haan haakte dus af en zit nu in Hong Kong bij Seiko op de bank. Dat PSV, aan het begin van dit seizoen door trainer Jan Reker als dé titelkandidaat naar voren geschoven, uitein delijk op het tweede plan ver zeild raakte, had het vooral te danken aan de blessures en schorsingen in de beslissende fase. Lokhoff, Willy van de Kerkhof en Koolhof moesten lange tijd aan de kant blijven, terwiil Stevens in een uiter- Johan Cruyff ,op de foto in actie tegen DS'79, heeft een belangrijk aandeel gehad in de titel die Feyenoord zonder enige tijfel zal gaan pakkken. fotoanp mate spannende periode vier wedstrijden schorsing moest uitzitten. Bovendien liet PSV de nodige punten liggen tegen de mindere goden. Thuis werd verloren van Willem II (1-2). In Deventer was Go Ahead te sterk (2-0), terwijl ook Utrecht won (2-0). PSV speelt volgend seizoen uiteraard wel Europees voet bal. Samen met Ajax in het Europacup Ill-toernooi. Euro pees voetbal zal er ook zijn voor het laag geklasseerde Fortuna dat 2 mei in de beker finale als tegenstander van Feyenoord fungeert. Europa cup Il-voetbal in Limburg. Onderaan werd tijdens het paasweekend de eredivisie deur dicht geslagen voor Wil lem II, Helmond Sport en DS'79. Terug naar de eerste di visie. Bekend terrein voor de drie degradanten. Willem II speel de sinds'79 in de eredivisie. Het dreigende faillisement heeft de Tilburgse club echter de das omgedaan. Bij Hel mond Sport, na twee seizoenen weer een trapje lager en DS'79, na een seizoen alweer terug, ligt het wat anders. Gebrek aan echte kwaliteit was er oorzaak van dat de degradatie niet buiten het stadion gehou den kon worden. Twee vervangers zijn echter al bekend. Na twee seizoenen in de eerste divisie doorge bracht te hebben, keert MW volgend seizoen weer terug op het hoogste niveau. Vergezeld door FC Twente dat 'de ver gissing' van vorig seizoen on der leiding van Korbach snel goed gemaakt heeft. De derde ploeg moet zoals gewoonlijk uit de nacompetitie komen. De Graafschap en NEC zijn al ze ker van een plaatsje in het aantrekkelijke nagerecht. Voor de twee andere plaatsen wordt momenteel keihard ge vochten. In de vierde periode staat FC WV er het beste voor. De derde plaats in de eindrangschikking geeft daar naast recht op de nacompeti tie. NAC, Telstar, SC Cambuur en FC Den Haag azen op die- winsteevende stek. 'T HARDE - Tijdens de kampioenschappen van de Salland-IJsselstreek-combinatie in de legerplaats 't Harde is de 18-jarige wielrenner Chris Knul za terdag zo zwaar gewond geraakt, dat hij een dag later is overleden in een ziekenhuis in Zwolle. De talentvolle junior reed kort na de start tegen een stilstaand legervoertuig aan en liep ernstig hersenletsel op. (ADVERTENTIE) Dat kan met DE STEM GIDS. met z'n onthullende showbizz-interviews, dat overzichtelijke radio en t.v.- program. kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: I Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM I VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^^800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 13