PRIJZEN, DIER TRIJD. Lieckens spurt naar dagprijs k Miai Volleybalteams in finale Welkom op onze I^asshowN Meubelfabriek Oisterwijk Kelly: de nieuwe kolonel 351 >AKKINGEN. Mirjam Kloppenburg verrast tegen Zsuzsa Olah STAB BV Ruime zege Groningen Gelijkspel jeugdelftal Hockeyteam klopt VS Blessure velt Ivan Lendl ïkbank N.V. CITROEN* VISA verpakking van wedstrijdformulier s op dit formulier uld (met telefoon- ïn wij u misschien zen. needoet, hoe meer iw viervoetige keuze. Veel succes! IMISSAN Van der Helm j opvolger van Stencel "TROSSENLOS WW ENGELAND EN MEZEN UITZO'N 24 VAARTEN PER DAGP" uiHum,ut darten de tijd vliegt ROOSENDAAL OISTERWIJK HULST Belgen dominant in Vuelta Jan Sörensen in de verkoop NK dammen in Huissen Overwinning Lesley Burr "EVEN THEEDRINKEN INENGELANDEN MET DE REIS NIET OP DE KOFFIE KOMEN?" u vaarten de tijd vliegt gsche Hypotheekbank Ny| Itbank te Breda en van het] fcrd de lijsten van voorlopig] lorlopig betwiste schuld-1 ide zeven dagen voor een'l ft aangeboden; puden op woensdag 2 mei| "Het Turfschip", gelegen! Iment terzake vorderingen) leekbank N.V. uitgegeven Been dan kunnen bijwonen fsbewijs, afgegeven door de haar pandbrieven heeft Tilburg, 19 april 1984. n op de aktieverpakkingen. i'Hks/ÖWvJI houtduifstraat 28 - oosterhout telefoon 01620-60520 flfÉRDAG 21 APRIL 1984 pkn once speciale verslaggever IjlOSKOU - Bert van der wordt benoemd tot I bondscoach van de Neder- e tafeltennisteams. |pe 35-jarige Amsterdam mer verklaarde vrijdag Ivoor de radio, dat hij met it tafeltennisbond in prin- lcipe akkoord is voor een meerjarige verbintenis. Na Europese titelstrijd I «orden de laatste details 1 ingevuld. Van der Helm, in zijn I actieve periode twaalf vou- nationaal kampioen, lifördt daarmee de opvol- van Milan Stencel, die iper september in dienst treedt van de Belgische ta- |[eltennisbond. Het ligt in ie bedoeling, dat de be- jvoegdheden van Van der pelm aanzienlijk ruimer I worden dan die van Sten- |cel. Van der Helm treedt in Jvolledige dienst van de I bond en wordt supervisor, L'aarbij hij de eindverant woording draagt over alle (teams (heren, dames en ju- fnioren). Stencel was alleen verantwoordelijk voor het lierenteam, Jan Vlieg voor bet vrouwelijke deel. Van der Helm wordt in de praktijk geassisteerd door een part-timer, die onder lijn leiding de coaching ran de dames voor zijn re kening neemt. Met de aanstelling van Van der Helm geeft de sportcommissie van de bond geen gehoor aan de wensen van de spelers, die unaniem voor de benoe ming van Jan Vlieg zijn. De selectie heeft bezwaren tegen de komst van Van der Helm, die zijn trainers capaciteiten naar hun me ning nog niet bewezen heeft. De leraar lichamelij - ke opvoeding was het afge lopen seizoen met wisse lend succes als trainer- >ach werkzaam bij TT .msterdam. In Moskou bevestigde damescoach Jan Vlieg de aanstelling van Bert van der Helm. De sportcom missie had Vlieg gepas seerd, omdat men in de Groninger de ideale man ziet 'om de verhoudingen binnen de damesselectie te normaliseren en stabilise ren'. Het contract van Vlieg loopt per 1 september af, maar de noorderling zal gebruik maken van zijn optie van twee jaar. Met de keuze van Vlieg als bege leider van de dames gaat de bond voorbij aan de slechte verstandhouding tussen Vriesekoop en Ellen Bakker enerzijds en Vlieg anderzijds. (ADVERTENTIES) Bel 020 -223832 en u krijgt onze I Breide brochure plus een autokaart 1 van de Best Western Hotels Winformatie over "Heritage '84". Brands historische feestjaar. WEST-BERLIJN (ANP) - Het toernooi om de Lentebeker volleybal bij de dames krijgt vanmiddag voor de zevende keer een finale tussen West- Duitsland en Nederland. West-Duitsland klopte vrijdag in de Schöneberger Sporthalie in West-Berlijn binnen drie kwartier Zwitserland met 3-0 (15-1, 15-8, 15-3), Nederland had ruim twee uur en een kwartier nodig voor de moei zame winst van 3-2 op Frank rijk, die uiteindelijk via de setstanden 15-10, 14-16, 12-15, 15-13 en 15-11 gestalte kreeg. Tegen Frankrijk beschikte Murphy voor het eerst tijdens het Lentebeker-toernooi weer over een complete selectie. Els Tuynman en Carolien Keulen voegden zich namelijk om vijf uur vrijdagochtend weer bij de ploeg. De inzetbaarheid van beide speelsters was overigens twijfelachtig, omdat de lange en vooral late reis met de auto naar West-Berlijn nog in de benen zat. Aanvoerster Caro lien Keulen, terug van het bruiloftsfeest van haar broer, speelde niettemin de hele wed strijd mee, ook al kwam ze aanvallend totaal niet tot haar recht. Toch leek de Friezin met de opslag weer een beslissende rol te spelen. Nadat Nederland de eerste set vrij overtuigend met 15-10 had gewonnen, maakte de DVC-speelster in de tweede set met de opslag een achterstand van 8-14 weer goed. De Franse ploeg rea geerde panisch en Nederland leek op 14-14 een uitgesproken kans te hebben om een voor sprong van twee sets te ne men. Een voetfout van Ingrid Piersma en een weggegeven ralley brachten de setwinst echter met 14-16 naar Frank rijk en daarna begon het fou- tenfestival pas echt. Niets kon de ploegen meer op de goede weg helpen. Murphy probeer de opnieuw een opstelling met twee spelverdeelsters, waar mee hij een dag eerder tegen Italië wel succes had gehad. Het kostte tegen Frankrijk al leen maar punten. Het enige geluk was, dat Frankrijk ook allerminst foutloos speelde en dat de 1.89 meter lange hoofd aanvalster Brigitte Lesage geen moment echt in de wed strijd was. De derde en vierde set werden onderling verdeeld, de vijfde set begon met een voor Nederland hopeloos lij kende 4-9 achterstand. Neder land kwam bij tot 11-11 en daarna stortte de jonge en on ervaren Franse ploeg ineen, waarna Nederland de over winning vierde als gold het de winst in de finale. Naar alle waarschijnlijk heid is de halve finale voor Nederland ook een soort eind strijd geweest. West-Duits land speelt het gehele toernooi namelijk zo superieur, dat Ne derland vandaag geen schijn van kans zal hebben. Neder land stelt zich echter graag te vreden met opnieuw de twee de plaats op de ranglijst van Westeuropese landen, een po sitie, die ook vorig jaar in Bir mingham werd ingenomen. Het Nederlands herenteam heeft vrijdagavond laat in Palma de Mallorca eveneens de finale bereikt van het vol leybaltoernooi om de Lentebe ker. Nederland, dat in Spanje zijn officieuze Westeuropese titel verdedigt, won in de hal- ve-eindstrijd met 3-1 van Zweden. In de finale van zaterdag treft het Nederlands team gastland Spanje, dat vrijdag gemakkelijk de baas bleef over Griekenland (3-0). |llllim„l„„llllllllllllllllllllllllll|„„|ll„„l„„ll„lllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIII„lllllllllllinilllllllllllllllllllllllHlliMlllllllllllllllllllllttllllllllllllHIHMHIIIUHIIIIIIim Vriesekoop in kwartfinales Van onze speciale verslaggever MOSKOU - Bettine Vriesekoop in twee kwartfinales, Mirjam Kloppenburg de verrassing van de dag. Dat vormde de balans van de tweede dag van de indivi duele strijd om de Europese tafeltenniskampioen schappen in Moskou. Vriesekoop werkte zich vrijdag bij de laatste acht in het enkelspel door een simpele zege op de Tsjechoslowaakse Pelikanova en een zwaarbe vochten overwinning op de Russin Antonjan. Samen met de Pool Andrzej Grubba drong de Hazerswoudse in het ge mengd dubbelspel eveneens door tot de laatste acht. Toch vormde Mirjam Klop penburg het gesprek van de dag. De 18-jarige speelster uit Lichtenvoorde haalde in de derde ronde zeer verrassend uit door de als vierde geplaat ste Hongaarse Zsuzsa Olah na vier games in tranen te doen uitbarsten. Haar imponerende zege kreeg in de achtse finales tegen Marie Lindblad geen vervolg. Drie games gaf Klop penburg uitstekend partij en maakte ze het de geroutineer de Zweedse knap lastig. In de GRONINGEN (ANP) - Vrijuit voetballend is FC Groningen de laatste weken tot opvallen de verrichtingen in staat. Ro- da JC maakte vrijdagavond kennis met de voetbalkwali teiten van de Groningse sub topper, die dit seizoen voorna melijk door de grote prestatie- druk van buiten al vroegtijdig op alle fronten (competitie, be ker en Europa cup) afhaakte. Roda was geen partij voor het ontspannen spelende elftal van trainer Berger: 4-1. De strijd tussen FC Gronin gen en Roda JC was nog maar twintig minuten oud, toen de beslissing in feite al was ge vallen. De Roda-verdediging speelde in de beginfase weinig attent en dat had tot resultaat, dat de Groningers al snel kon den bogen op een voorsprong van 2-0 (Roossien en Erwin Koeman). Toen na een half uur de derde treffer (McDo nald) viel, leek Roda JC rijp voor een afslachting, maar op slag van rust kon sluipschut ter Eriksen de pauzestand naar 3-1 koppen. Fandi be paalde in de tweede helft de eindstand op 4-1. FC Den Haag heeft vrijdag de vooruit- gespeelde wedstrijd uit de competitie van de eerste divisie tegen SW met 3-1 gewonnen. Bij de rust leidde de Haagse ploeg in Schiedam met 2-1. Het duel werd ont sierd door opstootjes op de tribunes en in de kantine. vierde game gaf Kloppenburg moegestreden haar verzet op. De winst in het mixed dub bel gaf Vriesekoop de mentale kracht voor de krachttoeren in de avonduren in het enkelspel. Alice Pelikanova kwam in de derde ronde klasse tekort om het de 22-jarige speelster van Avanti echt lastig te maken: 21-18 21-13 21-16. Een klein half uur na de zege van Peli kanova bond Vriesekoop de strijd aan met Narine Anton jan. Vriesekoop was bloedner veus voor het duel. Antonjan had in de landenfinale tegen Joegoslavië tegen Batinic be wezen in blakende vorm te verkeren, terwijl de Neder landse zelf nog naar haar top vorm zocht. Die onzekerheid kwam vooral in de eerste twee games tot uitdrukking in het spel van Vriesekoop. In de eer ste had zij op 19-17 de winst binnen handbereik, maar op de opslag van Antonjan bleef ze vier keer op rij het ant woord schuldig: 19-21. In de tweede reeks nam Vriesekoop het initiatief. Met accuraat spel bouwde ze via 11-7 een voorsprong van 17-13 op, die toereikend moest zijn voor de gelijkmaker. Tock kwam An tonjan op 18-16 nog heel dicht bij, voordat Vriesekoop de zaak keurig afwerkte: 21-18. Achteraf bleek die gamewinst de basis voor haar overwin ning. Vriesekoop putte zoveel zelfvertrouwen uit de gelijk maker, dat haar spel in de der de en vierde game tot grote hoogte steeg: 21-16 en 21-16. Voor de zenuwslopende af faire tussen Vriesekoop en Antonjan had Mirjam Klop penburg alle aandacht van het publiek getrokken. De debu tante op een Europees kam pioenschap verpulverde alle illusies van de hoog genoteer de Zsuzsa Olah, die na haar twee overwinningen op Klop penburg in het landentoernooi een makkie aan de Achter- hoekse dacht te hebben. Klop penburg rekende al in de eer ste game met die onderschat ting af. Met zeer aanvallend spel nam ze een ruime voor sprong van 11-2 en aan de streep bedroég het verschil nog acht punten: 21-13. In de tweede zette Olah de zaken snel recht: 11-21. Opnieuw meende ze de partij daarmee onder controle te hebben. Op nieuw kwam ze zeer bedrogen uit. In de derde game bleef Kloppenburg van begin tot spanning had echter teveel ge vergd van Kloppenburg. In de vierde was Lindblad heer en meester. Met 13-21 sloot ze voor de Nederlandse nummer twee de poort naar de laatste acht. Bij de heren deed zich een verrassing voor door de elimi natie van Jan-Ove Waldner. De Zweed, die bij afwezigheid van zijn landgenoot Appelg- ren als eerste was geplaatst, verloor in de derde ronde ver rassend van de Tsjechoslo- waak Dvoracek. Uitslagen: dames enkelspel: derde ronde: Bettine Vriesekoop (Ned) - Alice Pelikanova Véél nieuwe modellen voor interessante prijzen. Kom al dat moois bekijken in een gezellige Paassfeer. Welkom, de koffie staat klaar. Kom eiken kijken in... Dr. Brabersstraat 24, tel, 01650-69142, (koopavond vrijdag). Heusdensebaan 65, tel. 04242-19012, (koopavond vrijdag). Industrieweg 5. tel. 01140-11498, (koopavond vrijdag). ATTENTIE: OISTERWIJK TOONZALEN OOK 2e PAASDAG GEOPEND Toonaangevend in eiken. Door Jean Nelissen HEERLEN - In Luik werd afgelopen zon dag de bezetting van het podium aanleiding tot bezinning. Wat zich al eerder aftekende, werd daar nog eens aangestipt: de dreigen de verloedering van de traditionele wieler- landen. Daar stonden een Ier, een Austra liër en een Amerikaan als de besten in het Ardennen-offensief. Vier dagen eerder al had een Scandinaviër de bende voor schut gezet. Het kan toeval zijn, maar in geen van de ze landen is wielrennen populair. Dienten gevolge kunnen ontluikende talenten er ontbolsteren zonder de druk van een over volle kalender, supporters, ploegleiders, soigneurs en de media. Er is in de groeija- ren afstand. Erkenning komt later op het Europese continent. En te oordelen naar de kwaliteit van dit ogenblik doet dit geen kwaad. Sean Kelly is een van die mannen. Af komstig uit een land zonder wielertraditie. Hij werkte tot zijn twintigste als metselaar in de bouw. Hij had geen vader, die hem met zijn auto naar de wedstrijden bracht, geen supporters, die vroegen of zijn banden nog moesten worden opgepompt. Als de Ierse amateurs af en toe eens een uitstapje naar het buitenland waagden, waren er geen verzorgers om hun koffers te dragen of mechaniciens om de fietsen te oliën. De Ieren deden alles zelf in hun leerschool van de eenvoud. Zowel Sean Kelly en diens landgenoot Stephen Roche, als ook de Australiërs, Britten en Amerikanen mogen zich er achteraf niet over beklagen. Het is bijna als de aflossing van de wacht. Kelly komt op een tijdstip, dat de kolonels op de fiets een crisis doormaken. Saronni tobt al een jaar met een mysterieu ze zwakte, Raas radbraakte zijn rug in Ita lië, bij Hinault schijnt behalve aan zijn knie ook psychisch een 'operatie' te hebben plaatsgevonden, De Vlaeminck wordt te oud en Moser is het luxe paard, dat slechts eens in de zoveel tijd van stal wordt ge haald om een galop in te zetten. Van alle kampioenen is Sean Kelly dit voorjaar niet alleen de beste, hij fietst ook het meeste. Etappe-wedstrijden, klassie kers, over stenen, bergen, in tijdritten en vlakke ritten, hij was er en stond er. Kelly staat vandaag tegen de gebalde kracht van de ploegen van Panasonic en Kwantum. Als hij er opnieuw in slaagt praktisch in zijn eentje de blokvorming te doorbreken, dan staat hij inderdaad heel ver boven de anderen. Sean Kelly kan in Meerssen zijn veer tiende seizoenzege behalen. „Ik kom beslist niet om te toeristen", zegt de Ier, „dat ligt niet in mijn aard. Ik besef wel dat de tegen stand op Nederlands grondgebied bijzonder hevig zal zijn. Maar ik heb in de Gold-race nooit slecht gereden. Het parkoers ligt mij. In 1980 werd ik derde en in 1982 vierde". ELCHE (AFP) - De Belgische overheersing in de eindsprint bleef ook in de derde etappe van de Ronde van Spanje onaange tast. Vrijdag had Jos Lieckens, na een rit over 204 kilometer van Mojacar naar Elche, het meest over voor de spurt. Na zijn land genoten De Jockheere en Van Calster won hij als derde Belg de dagprijs. Francesco Moser, de winnaar van de proloog, bleef lei der in het algemeen klassement. De sprintzege van Jos Liec- Bettine Vriesekoop is de enige overgebleven Nederlandse deelneemster in Moskou; ze be reikte twee kwartfinales. einde aan de positieve kant van de score: 21-17. Terwijl clubgenote Jantien Jansma verderop in drie games door Valentina Popova werd af- geschminkt, ging Kloppen burg in de vierde game onver vaard verder: 23-21. De sensa tionele overwinning werd een kwartier later gevolgd door een nederlaag tegen een ge waarschuwde Marie Lindblad. Na verlies in de eerste (13-21) leverde Kloppenburg de twee de game pas in de verlenging in: 20-22. Met dezelfde cijfers veroverde de Nederlandse f echter de derde en was de strijd weer open. De krachtin- - FOTO ANP (Tsj) 21-18 21-13 21-16, Mujam Kloppen burg (Ned) - Zsuzsa Olah (Hon) 21-13 11- 21 21-17 23-21, Jantien Jansma (Ned) - Valentina Popova (Sov) 16-21 10-21 14-21; achtste finales: Vriesekoop - Narine An tonjan (Sov) 19-21 21-18 21-16 21-16, Kloppenburg - Marie Lindblad (Zwe) 13- 21 20-22 22-20 13-21; gemengd dubbelspel: eerste ronde: Bet tine Vriesekoop/ Andrezj Grubba (Pol) - Bengtsson/Weizades (Zwe) 15-21 21-18 21-18, Mirjam Kloppenburg/Henk van Spanje - Lindblad/Lindh (Zwe) 18-21 16- 21, Ellen Bakker/Jaap van Spanje - Gor don/Douglas (Eng) 14-21 11-21; tweede ronde: Vriesekoop/Grubba - Ojstersek/ Lupulesku (Joe) 21-16 21-11; derde ronde: Vriesekoop/Grubba - Szatko/Dryszei 21-18 21-16; heren enkelspel: derde ronde: Josef Dvo racek (Tsj) - Jan-Ove Waldner (Zwe) 13- 21 16-21 21-17 21-11 21-19, Gabor Gergely (Hon) - Desmond Douglas (GBr) 12-21 21-16 21-17 21-17, Andrzej Grubba (Pol) - Valeri Sjevtsjenko (Sov) 21-18 21-16 21- 14. kens werd na afloop aange vochten door zijn verslagen landgenoot Noël de Jockheere. De Jonckheere diende een of ficieel protest in, omdat hij in de sprint zou zijn vastgehou den. Hij verspeelde er zijn tweede etappewinst mee. De jury wees, na de videobeelden van de finish te hebben bestu deerd, de beschuldigingen van de hand. Winnaar Lieckens, onkundig van het protest, was zich van geen kwaad bewust. „Als De Jonckheere beweert dat hij aan het shirt is getrok ken, dan zal dat wel zo zijn. Maar het is zeker niet door mij gedaan. Het is nu eenmaal een enorm gedrang in zo'n massale eindspurt". De etappe van Mojacar naar Elche werd in de beginfase nog wel gekenmerkt door en kele ontsnappingspogingen, waarin met name de Belg Ed dy Haerens zijn gezicht liet zien. Toen alle vluchtpogingen vruchteloos bleven, zakte het tempo bedenkelijk en koerste het peloton rustig op de mas sale eindspurt af. De uitslag: 1. Jos Lieckens (Bel) 5 uur 39 min en 13 sec, 2. Noël de Jonckheere (Bel), 3. Roger de Vlae minck (Bel), 4. Guido van Calster (Bel), 5. Jesus Suarez Cueva (Spa), 6. Robert d'Hondt (Bel), 7. Patricio Gambirasio (Ita), 8. Mare Goosens (Bel), 9. Imanol Murga (Spa), 10. Marco Vitali (Ita), allen in dezelfde tijd als winnaar Lieckens. Van onze sportredactie ENSCHEDE - Jan Sörensen, de Deense aanvoerder van eerste-divisieclub FC Twente, heeft vrijdag geen overeen stemming kunnen bereiken over een nieuwe verbintenis met zijn werkgever. Sörensen, vorig seizoen van Club Brugge naar Twente ge transfereerd, wordt door de oostelijke club daarom defini tief te koop aangeboden. De 28-jarige Deen moet 700.000 gulden opbrengen. CANNES (AFP) - Het Neder lands jeugdelftai (15 en 16 jaar) heeft tijdens het interna tionale voetbaltoernooi in Cannes de tweede wedstrijd in groep A gelijk gespeeld. Na het eerdere verlies tegen Tsjechoslowakije (1-2) herstel de de jeugdige voetbalselectie van bondscoach Bert van Lin- gen zich tegen gastland Frankrijk: 2-2. LOS ANGELES (ANP) - De tweede oefenwedstrijd van het Nederlands heren-hockey team tijdens het verblijf in Los Angeles heeft tegen de Verenigde Staten een over winning van 2-0 opgeleverd. Nederland stond bij de rust met 1-0 voor door een treffer van Tom van 't Hek uit een pass van Cees-Jan Diepeveen in de derde minuut. Vier mi nuten voor het einde maakte Roderick Bouwman er uit een strafcorner 2-0 van. Het Oran je-team, nauwlettend gadege slagen door de Westduitse coach Klaus Kleiter, die in verband met het naderende vierlandentoernooi in West- Berlijn in Los Angeles aanwe zig is als waarnemer, had te gen de harde Amerikanen de grootste moeite in zijn ritme te komen. Het is overigens de vraag of Peter van Asbeck tijdens de oefentrip nog in actie kan ko men. Hij scheurde een spiertje in het bovenbeen en moest worden vervangen. Mare Schaeffers zal wegens studie redenen niet met de ploeg meegaan naar het vierlanden toernooi in West-Berlijn, dat van 28 april tot en met 1 mei wordt gehouden. Dit weekeinde speelt de Ne derlandse herenploeg nog een keer tegen zowel Australië als de Verenigde Staten. Het algemeen klassement: 1. Fran cesco Moser (Ita) 19 uur 20 minuten en 57 seconden, 2. Pello Ruiz Cabe- stany (Spa) op 0.09, 3. Jesus Blanco (Spa) op 0.11, 4. Julian Gorospe (Spa) op 0.13, 5. Giuseppe Petito (Ita) op 0.17, 6. Luc Colijn (Bel) op 0.18, 7. Jose Recio (Spa) op 0.20, 8. Jaime Vilamaja (Spa) op 0.24,9. Al berto Fernandez (Spa) op 0.26, 10. Marino Lejarreta (Spa) op 0.26. MONACO (AFP) - Ivan Lendl is vrijdag in het Grand Prix- toernooi van Monte Carlo in de kwartfinales uitgeschakeld. In de partij tegen de Zweed Henrik Sundström gaf de als eerste geplaatste Tsjech bij een stand van 6-1 en 2-0 in het voordeel van zijn tegenstan der op wegens een blessure. Lendl verklaarde na afloop, dat hij al sinds het toernooi in Luxemburg, vorige week, last heeft van onwillige spieren en een pijnlijk linker-dijbeen. Lendl verwacht voor de 'Mas ters' van het WCT-toernooi, volgende week in Dallas, weer fit te ziin. De favorietes Martina Na- vratilova en Chris Lloyd- Evert hebben zich in het inter nationale tennistoernooi in Amelia Island geplaatst voor de kwartfinales. Beide spelers boekten vrijwel identieke re sultaten in de derde ronde. Navratilova won met 6-1 en 7-5 van de Joegoslavische Mi- ma Jausovec en Chris Lloyd- Evert versloeg met 7-5 en 6-1 haar Amerikaanse landgenote Kathy Rinaldi. HUISSEN (ANP) - Jannes van der Wal gaat in de nationale damtitelstrijd na vier ronden weer alleen aan kop. Van der Wal won vrijdag in Huissen zijn partij tegen Dollekamp. Ook waren er overwinnin gen voor Hans Vermin (tegen Scholma) en Gerard Jansen (tegen Heusdens). De uitslagen: Van der Wal - Dolle kamp 2-0, Vermin - Scholma 2-0, Van den Borst - Bronstring 1-1, Heusdens - Jansen 0-2, Stokkel - Clerc 1-1, Bastiaannet - Goudt 1-1. De stand; 1. Van der Wal 6 punten, 2. Clerc en Jansen 5,4. Bastiaannet, Van den Borst, Bronstring, Goudt, Stokkel, Scholma en Vermin 4, 11. Dollekamp en Heusdens 2. GOTHENBURG (ANP) - De 27-jarige Amerikaanse ama zone Lesley Burr heeft vrij dagmiddag voor ongeveer 7000 toeschouwers in het Scandina- vium in Gothenburg het eerste onderdeel in de strijd om de wereldbeker voor springrui ters gewonnen. Ze maakte in het jacht- springconcours met haar paard Corsair een tijd van 48,09 seconden. Dat was 1,14 seconden sneller dan de Brazi liaan Nelson Pessoa, die met Larramy, het voormalige top- paard van Johan Heins, een tijd van 49,23 seconden liet af drukken. (ADVERTENTIE) Bel 020 - 223832 en u krijgt onze uitgebreide brochure plus een autokaart van de Best Western Hotels met informatie over"Heritage'84", Engelands historische feestjaar.

de Stem | 1984 | | pagina 9