Landbouwmuseum Heille i is weer dagelijks open Aanpassing van scholen duurt zeker tien jaar >odorpe ONDANKS SUBSIDIE-WEIGERING WVC Veel animo Oostburgse scholieren-wedstrijden 6Geen steun voor behoud van ziekenhuis in Hulst' P. Butler winnaar concours Doornik 3INA ZEELAND? VAN ZEELAND bijeenkomsten (rond Zeeuws beleidsplan Recreatie en toerisme IRaad Sluis Ivolgende Iveek bijeen Concert \Earring: 1 oorrang ibezoekers \Hulst Pop D'66-AARDENBURG AAN GEMEENTERAAD: FNV bijeen in Oostburg politierapport INTEGRATIE IN OOSTBURG Plaatselijk nieuws Terneuzen Westdorpe Schieting Zuidzande Oranjefeest in Heikant Aardenburgse oppositie houdt beraad SATERDAG 21 APRIL 1984 T20 PAGINA ZEELAND 4 nning heeft volgens het - aangetoond dat dé bedrijvigheid bij lorpe met de nodige :hriften geen milieuhin- >eft op te leveren. Sasse college is in alle iten blij met de komst :oberg. Het is niet alleen >ede zaak voor de werk- :nheid, maar ook voor de ;ntekas. Het moeilijk opbare stukje industrie- n drukte al jaren als nkind' op de begroting. heeft weliswaar de moeten aanbieden voor jrijs beneden de boek- ie, maar daar staat te- 'er dat Roberg stukjes idabele weg en groen en ook overneemt. Het verlies op het plan dorpe blijft zodoende be- tot 4 ton en dat 'overtreft de meest optimistische achtingen'. Met de trans- is overigens een totaal- ig gemoeid van 1.1 Van een onzer verslaggevers Ijll[HIFI.BURG - Het Zeeuws Lovinciebestuur stelt het pro- inciaal beleidsplan voor re- f en toerisme komende Land op drie bijeenkomsten L discussie. Deze informa- L inspraakbijeenkomsten inden plaats in Middelburg, ostburg en Haamstede. I Het beleidsplan, gebaseerd studies van de Grontmij, 1 eerder deze maand ge presenteerd en heeft momen- Itelnog een ambtelijke status. I De bijeenkomsten zijn op 7 y in de Concert- en gehoor- 1 te Middelburg, op 10 mei |t zaal De Eenhoorn te Oost- Iirg en op 28 mei in dorpshuis [eSchutse in Haamstede. J Ze beginnen allemaal om «30 uur en zijn voor iedereen |iij toegankelijk. anaaltjes waaronder de pvaart. Deze vaart liep af de zee tot aan de kapel Zelzate. Van Gent tot :ate behoefden de be- inde grachten dus alleen ir uitgediept te worden een nieuwe vaarweg r de zee te krijgen. In gaf keizer Karei V ver- ning voor het graven een kanaal van Rooden- g - bij Terdonk - naar de >egeule, een diep vaar- ;er dat in verbinding id met De Braakman. De legeule werd later het se Gat genoemd. Sas Imdat er geen sluis was ;k de Papegeule niet ge- ikt voor grotere zeesche- Lading van zeeschepen est in kleinere schepen eden overgeslagen en in ;e was Gent hiermee niet loipen. Keizer Karei nam klachten van de Gente- irs serieus en ging ak- >rd met de bouw van een ite Speij (aan de kant van Braakman) en een Zoete ;ij (Kanaalkant). Op 4 •il 1562 werd het voltooide (zo werd dit waterwerk loemd) feestelijk ge- •nd. Bij de uitmonding 1 deze vaart naar de aakman ontstond Sas van nt, een voorhaven van het >te Gent. n de 18e eeuw maakte c Gent een economische sis door. De Sasse vaart lg ten onder, hij werd zo rwaarloosd dat in 1772 fs mosselschepen - die lar drie voet (90 centime- water nodig hadden en kans zagen Gent nog te reiken. De hereniging van iord- en Zuid-Nederland Napoleons nederlaag, lakte het vraagstuk van zeeweg vanuit Gent weer tueel. In 1817 werden de eerste annen gemaakt voor een rbetering van het kanaal, larbij werd voorgesteld t vanaf Zelzate te verlen- n tot de Westerschelde. In 22 kregen ingenieurs op- acht een kostenbereke- ng te maken voor het ver teren van het kanaal van ent tot Sas van Gent en de rlenging daarvan tot Ter- luzen. Het kanaal moest enen voor scheepvaart aar ook voor afwatering in de diverse polders. Stu- e wees uit dat het plan uit- lerbaar was (al bleek men ch later toch misrekend te ebben) en zodoende werd esloten tot de uitvoering in dit zeer grote en voor ent - en later Terneuzen - belangrijke werk. Dit was e grote kans voor Terneu- I fan een onzer verslaggevers pUIS - De gemeenteraad van Ijluis vergadert volgende week llonderdag vanaf 19.30 uur in |het stadshuis. De agenda vermeldt onder ■meer voorstellen tot het verle- lien van een startsubsidie aan lie nieuw opgerichte EHBO- Ijideling in Sluis en tot het in- Islellen van een raadscommis- voor sport. Ook verzoekt liet college van B en W de raad Ie verklaren dat er een wijzi ging wordt voorbereid van het «lemmingsplan 'Zomerhui- Izen en kampeerterrein Het twin'. I HULST - De bezoekers Iran het popfestival Hulst IPop '84, volgende week I zondag 29 april in Den I Dullaert, krijgen als eer- 1 sten de kans een kaartje I Ie kopen voor het concert I ran de Golden Earring in I Hulst. De organisatoren heb- I ben daartoe besloten, naar I aanleiding van de grote 1 mag die er nu al is naar I kaartjes voor dat concert. I De voorverkoop start ech- 1 ter pas begin augustus en I Moten is dat de eerste I week alleen toegangsbe- I vijzen zullen worden I verkocht aan de bezoekers 1 van Hulst Pop. Dit bij I «Jijze van extra service. 1 Het is dus wel zaak dat |cte bezoekers van Hulst I fop hun kaartje goed be- 1 varen. Zoals bekend I wordt op 29 april een top- I programma aangeboden, I met optredens van de Ne- 1 ^landstalige band I Toontje Lager, de Engelse I 'tygae-formatie Reality Ie® de snel carrière ma- 1 kende groep de Time I Bandits. Hulst Pop begint I "olgende week zondag om 1 "00 uur en de deuren I "on Den Dullaert gaan "Pen om 16.00 uur. De toe- tësprijs voor dit in de -ek unieke muziekge- I beuren bedraagt 17,50 1 Sulden. ËfÖJZEN - Veiling: sla 45-59, ""JS 51-53, andijvie 1,37-138. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De fractie van D'66 in de Aardenburgse gemeenteraad heeft al op voorhand laten weten vol gende week donderdag tij dens de raadsvergadering niet mee te zullen gaan met het voorstel van B en W om zich sterk te maken voor het behoud van het St. Liduina- ziekenhuis in Hulst. In een brief aan de raad schrijft de Aardenburgse D'66-voorzitter W. West- phaal, dat het juist in het belang van de Zeeuws-Vla mingen is het St. Liduina in te ruilen voor een centrum ziekenhuis in Terneuzen. Volgens hem gaan B en W van Aardenburg 'voorbij aan alle feiten die ten grondslag liggen aan de plannen' door de gemeente raad te vragen adhesie te betuigen aan het Hulster streven tot behoud van het St. Liduina. „Het getuigt van weinig visie ook de West- Zeeuwsvlaamse bevolking te alarmeren in de zin dat verwacht wordt dat het zie kenhuis te Oostburg als vol gend 'slachtoffer' zal moeten sluiten", aldus Westphaal in zijn brief. Een actie tot behoud van het Oostburgse ziekenhuis heeft alleen maar zin, zo stelt de D'66-voorzitter, wanneer er bij het bestuur van deze voorziening op wordt aangedrongen serieus mee te werken aan de vor ming van één ziekenhuis organisatie voor Zeeuwsch- Vlaanderen, waarvan ook het westelijk gebiedsdeel optimaal kan profiteren. „De al jaren aan de gang zijnde trainering van plan nen door allerlei belangen groeperingen moet eens stoppen en plaats maken voor constructief overleg". Gebeurt dat niet, voor spelt Westphaal, dan kan pas met recht gesproken worden van een bedreiging van het ziekenhuis te Oost burg. „Omdat bij een vol gende verlaging van de bed den-norm (die in feite al is aangekondigd) ingrijpen in een 'blanco' situatie maar al te gemakkelijk is. Wat dient te gebeuren is het op korte termijn realiseren van een functie-plan ten bate van alle toekomstige ziekenhuis voorzieningen binnen Zeeuwsch-Vlaanderen". Ook de meerderheid van de Oostburgse gemeente raad zit op dezelfde lijn als Westphaal. Dat bleek don derdag tijdens de raadsver gadering, toen een voorstel van CDA en D&T om zich uit te spreken voor behoud van het Hulster ziekenhuis nipt werd afgestemd. J. de Vries (PvdA) vond dat het maar eens afgelopen moet zijn met het breeduit bespelen van de sentimenten in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. „Want een eventueel behoud van het St. Liduina gaat wel ten koste van de kwaliteit van de ziekenhuis voorzieningen in heel Zee land". De CDA-er R. Calon stel de zich echter op het stand punt dat Oostburg zich straks wellicht in eenzelfde situatie als Hulst zal bevin den en dat daarom solidari teit geboden is. Toch kans op grote sporthal in Cadzand Van een onzer verslaggevers CADZAND - Hoewel het ministerie van WVC heeft geweigerd een subsidie te verstrekken voor de bouw van een extra grote toeristische sporthal te Cadzand, blijft de kans op een der- gelij ke voorziening toch bestaan. Volgens de Oostburgse wet houder A. de Feijter is het lang niet uitgesloten dat de gemeente zelf in staat zal zijn om voor de reeds gereserveer de 1,1 miljoen gulden een sporthal van 30 bij 30 meter te laten bouwen. Lukt dat niet, dan moet het oorspronkelijke plan weer van stal gehaald worden, dat voor ziet in een kleinere hal van 22 bij 28 meter. Het idee voor de extra grote voorziening is af komstig van de Zeeuwse re creatie-gedeputeerde J. Ven- tevogel, die een dergelijke op zet beter vindt passen in de toeristische speerpunt-functie die Cadzand is toegedacht. In dat kader zou de gemeen te ook enkele tonnen aan sub sidie kunnen beuren van WVC als tegemoetkoming in de ruim 1,6 miljoen die met de bouw van de extra grote sporthal zou zijn gemoeid, Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De FNV-afde- ling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt donderdag 26 april een jaarvergadering in café L'Ambassadeur te Oost burg. Na het huishoudelijk ge deelte zal de Zeeuwse dis trictsbestuurder M. Strous spreken over actuele zaken, gevolgd door een discussie. Ook staan er bestuursver kiezingen op het programma. Mevrouw A. van de Burgh en D. van Houte treden af, maar zijn herkiesbaar. Niet herkies baar zijn secretaris C. Del- laert, J. Straub en F. Ploeg- aert. De jaarvergadering be gint om 19.30 uur. Van onze correspondente JEILLE - Na ongeveer drie maanden gesloten te zijn ge il'lil' WeSens een beenbreuk van conservator Herman 1 er 's het Streeklandbouwmuseum te Heille deze fek weer opengesteld. ®"z°ekers kunnen weer dagelijks terecht tussen 10.00 I '200 en 13.00 en 17.00 uur. Het museum wordt nu ook ';r toegankelijk gemaakt voor rolstoel-gebruikers. Herman Bakker werkt daarvoor de hoogteverschillen 1 diverse ruimtes weg en bestraat de looppaden 'bij ,stenen klinkers. „Er ontstaat dan een situatie waar- J twee rolstoelen elkaar kunnen passeren", aldus de Wa Vator' "Alle op- en afstapjes zullen verdwijnen, ardoor de toegankelijkheid een stuk beter wordt". I (vQn landbouwmuseum staan ruim 550 verschillende i°°rnamelijk historische) landbouwwerktuigen en ge- I flschappen opgesteld. meende de gedeputeerde. Deze week werd echter duidelijk dat er van het ministerie geen bijdragen te verwachten zijn. Voor wethouder De Feijter overigens geen aanleiding om de plannen dan maar bij te stellen. „Ik ben zeer optimis tisch dat het ons zal lukken voor de gereserveerde 1,1 mil joen toch die grote hal van 30 bij 30 te realiseren", verklaar de hij gisteren tegenover De Stem. „We zullen zeer binnen kort prijsopgaven vragen bij een aantal bedrijven". Het is de bedoeling van de gemeente Oostburg de sporthal aan te besteden als 'Sleutel op de deur-project', d.w.z. dat het gebouw, zonder bijkomende kosten, voor één prijs volko men gebruiksklaar wordt op geleverd. Het kleinere type hal van 22 bij 28 meter wil de wethouder zo lang mogelijk buiten de deur houden. „Want bij die maten wordt de zaak zo krap, dat er voor de sporters nauwe lijks uitloopmogelijkheden zijn. De tennissers bij voor beeld zouden met hun rug te gen de muur moeten spelen en dat is toch niet erg aantrekke lijk". In de hal komen ook squash-banen, terwijl er ver der mogelijkheden zijn voor het beoefenen van alle soorten balsporten. Wanneer alles vol gens plan verloopt kan de nieuwe accomodate nog dit jaar in gebruik worden geno men. BRESKENS - Op het strand nabij de vuurtoren is een landmijn gevonden. Door de mijnopruimingsdienst is het projectiel inmiddels onschade lijk gemaakt. GOES - De 68-jarige fietser J. van S. uit Goes verleende gis termiddag op de kruising van de Kapelseweg met de secun daire weg geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door F. B. uit Hansweert. De bejaarde man liep hierbij een kuitbeenbreuk op. Na behan deling in het Bergzicht zieken huis werd hij naar zijn woning vervoerd. GOES - De Goese politie hield gisteren de 17-jarige verkoop ster H. S. uit Wemeldinge aan. Het meisje bekende in de afge lopen maanden bij haar werk gever de firma B. in Goes voor een bedrag van 400 gulden aan artikelen te hebben ont vreemd. SLUIS - Door de rij kspolitie in Sluis is A. van E. uit Delft aangehouden. Van E. bleek twee fietsen gestolen te heb ben in het Belgische Knokke. De man verkeerde onder in vloed. Hij is voor verhoor meegenomen naar het bureau te Öostburg. SLUIS - Nabij de grenspost St. Anna, is gistermorgen om tien over zes uur een auto, be stuurd door J. H. uit Groede, van de weg geraakt en ver nield. H. verkeerde onder in vloed en is ter ontnuchtering meegenomen. L Een van de onderdelen was het balslingeren FOTO WIM KOOYMAN OOSTBURG - Het is lang geleden dat op Westzeeuws- Vlaamse bodem technische atletieknummers werden bedreven. De scholieren wedstrijden, georganiseerd door de Westzeeuws- Vlaamse Atletiekvereniging en gisteren gehouden op een zonovergoten Oostburgs sportcomplex De Veerhoek, bewezen dat er ook in dit landsdeel behoefte is aan deze sporttak. Een kleine 200 leerlingen uit het basis- en voortgezet onderwijs kwamen in actie op de onderdelen 600 meter, 50 meter, softbal, versprin gen, balslingeren en horden met als sluitstuk 6 x 60 me ter estafette. Begrijpelijk was de voor zitter van de nieuwe atle tiekvereniging, Jaap van Peperstraten, tevreden, ter wijl coördinator Kees van Oosten na afloop samenvat te: „We gaan beginnen, de vereniging is er, terwijl ook het enthousiasme er van daag duidelijk was. Wat de accommodatie betreft is het behelpen, maar dat staat bij mij niet bovenaan. Op de al lereerste plaats komt het at letisch spelletje en daar zijn we vandaag ruimschoots in geslaagd". Bij de basisscholen ging de wisselbeker beschikbaar gesteld door de gemeente Oostburg naar de St. Bavo- school I uit Oostburg met op de ereplaatsen ols Oostburg I en St. Bavo II. KWL I werd winnaar bij het voortgezet onderwijs, waar de beker beschikbaar was gesteld door de gemeente Sluis. LHNO Schoondijke werd hier tweede en een combina tie van KWL/LHNO IJzen- dijke derde. Een prestatieloop sloot een uiterst geslaagde dag af. Hiervoor passeerden 30 deelnemers de inschrijftafel. Van onze duivensportmede werker GOES - De Concoursbond Zuidbeveland hield met 1725 duiven een kringconcours vanuit Doornik. Winnaar werd een duif van P. Butler te kapelle met een snelheid van 1709,07 meter per minuut. But ler won ook de vierde prijs. De verdere uitslag was als volgt: 2 en 15. A. Mulders, Goes, 3. H. Beu lens en zoon, Kwadendamme, 5 en 14. H. Remijn, 6. Joh. Rentmeester, Ovezande, 7 en 11. R. Krijger, Goes, 8. C. Witte, Goes, 9. M. Hengsdijk, Kapelle, 10. J. Verhaagen, Goes, 12. W. de Witte, Goes, 13. R. de Koster, Kwadendamme. Concours Combinatie West Zuid beveland met 520 duiven. 1. Joh. Rentmeester, Ovezande (1686,86 mpm.), 2,4 en 6. P. Oels, Oudelande, 3. J. Polderman, 5. J. van de Velde, beiden te 's-Heer Arendskerke, Van onze correspondente SCHOONDIJKE - De ge meente Oostburg is bezig met opstellen van een plan voor de aanpassing van alle scholen, zowel openbaar als bijzonder, naar de voorschriften van de wet op de integratie. Er zal worden gewerkt met een prioriteitenlijst en het zal zeker tien jaar duren alvorens alle scholen in de gemeente zijn aangepast aan de nieuwe eisen. Dit zei de Oostburgse on derwijs-wethouder J. Tho- maes donderdag tijdens een bezoek aan de Prinses Irene- school te Schoondijke, die mo menteel wordt verbouwd tot de eerste openbare integratie- school in de gemeente. De openbare lagere school te Breskens komt als tweede aan de beurt. De wethouder wees er op dat de scholen, die niet direct kunnen worden aangepast, wel alle noodzakelijke voor zieningen zullen krijgen om verantwoord verder te kunnen draaien. „Elke school kan hierover een ontwerp-plan bij de gemeente indienen", aldus Thomaes. „Hoewel de kosten voor integratie in principe volledig door het rijk moeten worden gedragen, zal de ge meente toch een fiks bedrag dienen bij te spijkeren om alle plannen te kunnen realise ren". Rommelmarkt - Zaterdag 28 april houdt buurthuis De Bol ster een rommelmarkt en Vlaamse kermis, aanvang 10.00 uur. Er zijn diverse at tracties zoals Punt van Gies, ballon pieken, Rad van Avon tuur en barbecue. Voor alle at- trakties zijn er prijzen, waar onder taarten. Om 14.00 uur is de trekking van de loterij, met als hoofdprijs een tuinameu- blement. Er zijn nog loten te verkrijgen in het buurthuis. Brandweérwedstrijd - Zater dag 28 april neemt een ploeg van het brandweerkorps van Westdorpe deel aan de brand weerwedstrijden, die in Sas van Gent worden gehouden. De ploeg zal onder leiding staan van bevelvoerder R. van Laere. Het betreft een lage- druk-wedstrijd, die georgani seerd wordt door de brand weer van Sas van Gent in sa menwerking met de bedrijfs brandweer van Suiker Unie. De wedstrijd zal geleid wor den door de heer C. Schout, commandant van de brand weer „De Schelde" te Vlissin- 8,10,11,13 en 15. G. Verbart te 's- Heerenhoek, 9. W. Wigman, Ove zande, 12. P. Kerkhove, Nieuwdorp, 14. J. Polderman, 's-Heer Arends kerke. Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 181 duiven (1641 mpm.). 1,2,3,5,6 en 10. G. Verbart, 4. P. Kerkhove, 7 en 8. P. Rijk, 9. A. van de Dries. De Uiver te 's-Heer Arendskerke met 131 duiven (1635 mpm). 1 en 4. J. Polderman, 2,3,5 en 10. J. van de Velde, 6. J. van Maldegem, 7. Joh. Poelman, 8. Joh. van de Velde, 9. C. Steenhard. De Postduif te Lewedorp met 132 duiven (1589 mpm.). 1 en 2. G. van Strien, 3,5,6,8,9 en 10. J. Franse, 4. P. Pieters, 7. P. Driedijk. Overvliegers te Ovezande met 80 duiven (1686 mpm.). 1. Joh. Rent meester, 2,3,4 en 6. P. Oele, 5. W. Wigman, 7 en 9. J. Kartan, 8 en 10. J. Doene. OUDELANDE - Handboog vereniging Juliana hield bij de heer J. de Rijke een schieting op de liggende wippen. Er wa ren 51 schutters. Uitslag wip een: hoofdvogel J. Vermeulen Zeelandia, eerste zijvogel J. Goetheer Juliana, tweede zij vogel J. Harinck Diana, eerst bovenkal B. Meyer St. An- dries, tweede bovenkal M. van Steenbergen Willem Teil, eer ste onderkal Joh. Rentmeester Willem Teil, tweede onderkal C. Stouthamer Edele hand boog, eerste klep G. Haasdonk Willem Teil, tweede klep Jos. Rentmeester Willem Teil, der de klep K. Schipper St. An- dries. Uitslag wip twee: eerste hoofdvogel N. Schipper St. Andries, tweede hoofdvogel A. Rentmeester Willem Teil, eer ste zij vogel L. Huybrechts, tweede zijvogel G. Haasdonk, derde zij vogel J. van Steen bergen, allen Willem Teil, vierde zij vogel M. van de Kamp Doel n Hoger, eerste kal C. Stouthamer Edele Hand boog, tweede kal J. Harinck Diana, derde kal J. Vermeule Zeelandia, vierde kal W. de Jonge A.D.L.M. De vliegende vogelprijzen waren voor Joh. Rentmeester en L. Huy brechts, beiden Willem Teil, Ovezande. 's-HEERENHOEK - Hand boogvereniging Vrye Schut ters hield in de Korenbeurs een schieting op de liggende wippen. Er waren 49 schutters. Uitslag wip een: eerste hoofd vogel J. de Rijke Edele Hand boog, tweede hoofdvogel A. Rentmeester Willem Teil, eer ste zij vogel G. van Garsel So- ranus 2, tweede zij vogel N. Schipper St. Andries, derde zij vogel J. de Rijke Edele Handboog, vierde zijvogel Jos. Rentmeester Willem Teil, eer ste kal A. van de Dries Geus Eensgezindheid, tweede kal N. Schouwenaar Juliana, derde kal G. van Garsel Soranus 2, vierde kal H. Koens Spes No stra. Meeste kleine vogels (6) K. Pankow Vrye Schutters. De vliegende vogelprijs was voor Sj. van Eykeren Vrye Schut ters. Uitslag wip twee: eerste hoofdvogel P. Boonman Wil lem Teil, tweede hoofdvogel H. Koens Spes Nostra, eerste zij- vogel Jacco de Bruin St. An dries, tweede zijvogel H. van de Dries Concordia, derde zij- vogel N. Pankow Vrye Schut ters, vierde zij vogel C. West dorp Eensgezindheid, eerste kal Jos. Rentmeester Willem •Teil, tweede kal E. Rentmees ter Willem Teil, derde kal H. van de Dries Concordia, vierde kal P. Boonman Willem Teil. Meeste kleine vogels (7) M. Koole Soranus 2. gen. Het brandweerkorps van Westdorpe heeft zich tijdens de wekelijkse oefeningen op deze wedstrijd voorbereid on der leiding van commandant C. de Hulsters. Cursus - Door de instructeurs C. de Hulsterse, E. Pieters en P. Coppejans werd een cursus hoofdbrandwacht gehouden. Te Etten-Leur vond het exa men plaats, waarvoor zijn ge slaagd: B. Lootens en H. Dor- tant van het korps Sas van Gent, A. van Esbroek van het korps Westdorpe, C. Bakker, E. Agterhuis en W. Witte van het korps Axel, J. den Doelder en F. de Loos van brandweer Elopak, A. de Smet van brand weer NSM, C. van den Berge en C. Francke van het korps Hoek. Koninginnedag - Het Zuid- zandse Oranjecomité heeft in samenwerking met de plaat selijke Europaschool een pro gramma opgesteld voor Ko ninginnedag (maandag 30 april). Begonnen wordt om 9.00 uur met kinderspelen op het trapveldje. Van 11.00 tot 12.30 uur is er een rommelmarkt op het Dorpsplein, waarna om 14.00 uur de traditionele fiets- puzzelrit volgt. Hiervoor kan men inschrijven bij hotel De Rode Lêeuw. Bij de muziek tent worden om 20.45 uur lampionnen uitgereikt aan de kinderen, gevolgd door een muzikale rondgang van het Zuidzandse muziekgezelschap Veronica en de Oostburgse drumband Harmonie door het dorp. De feestelijkheden wor den afgesloten met een disco bal in De Rode Leeuw. Van onze correspondent HEIKANT - Het actieve feest comité In Heikant heeft vodr Koninginnedag weer een aar dig programma in elkaar ge zet. Zowel de jeugd als de vol wassenen kunnen aan hun trekken komen. Bijna overal kan men gratis aan medoen en mooie prijzen wegkapen. Het feestcomité heeft in totaal dui zend gulden beschikbaar ge steld. De schoolgaande jeugd wordt al om 09.00 uur ver wacht op het schoolplein voor allerlei volksspelen. Er zijn verschillende tractaties en prijzen. Deelname is gratis. Om 13.30 uur begint bij Th. de Block de inschrijving voor de pierwedstrijd voor dames en heren, met een fors prijzenbe- drag. Tegelijkertijd start op het schoolplein een fietsenral- ly voor groepjes van twee per sonen. Een uurtje later begint bij a. Bogaert een prijskaarting. De verliezers in de eerste ronde krijgen een gratis consumptie. Topbiljarters kunnen om 18.30 uur terecht bij Th. de Block en A. Bogaert. In deze beide hore cazaken kan men ook een gok je wagen met tritsen. Er zijn drie kalkoenen te verdienen. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG De opposi tie-fracties in de Aardenburg se gemeenteraad (PvdA, WD, D'66 en Lijst Standaert) hou den dinsdag 24 april een open baar coalitie-beraad in café De Zwaan te Aardenburg. Besproken worden dan de voorstellen van B en W voor de donderdag 26 april te hou den vergadering van de ge meenteraad. Het beraad be gint om 19.30 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 21