GOED OGEN ALLEMAAL bosch optiek Contactlenzen KAART ANDIA We Vossen dupe van niet uitrukken Jeugdige tafeltennissers in Terneuzen ele wereld aan- Groot Terneuzens Kroegenboek verschijnt op 23 april DESTE1 FOTO-SERVICE Raad Hulst vergadert Slagvaardig Strohalm lig restaurant iren wij u paasdag sl vernieuwde a heeft ook jrvolle bar »i weer is het g gezellig ESTAURANT VAN ZEELAND DESTEMCOMMENTA AR Plaatselijk nieuws Heikant Trainingsrit van ZEYAC Nieuw Hulst wil een dweilorkest Terneuzense deelnemers Europamars weer thuis Hulst Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Vogelwaarde Westdorpe Plaatselijk nieuws r.k. kerkdiensten P.C. Kerkdiensten ZATERDAG 21 APRIL 1984 -kt 19, Roosendaal i 01650-33272 BUc T22 PAGINA ZEELAND 2 Majoretten boos op Oranjecomité Hulst ■iilil iiSiiitasi uniek. Het overkomt u, :n in uw buurt of dorp. /an de binnenstad heeft onigheid van de slaap- nteerd. naar uithoek, kanerover an plotseling vervangen een stille driekamerflat, enzaam. Dat 't niet altijd /at doe je er aan? Als u nevrouw-van-hiernaast' geeft dat al een minder roekt, komt u wellicht zwemmen, 'n vreemde :ursus doen of gewoon et z'n tweetjes helpen in i doen voor bejaarden? de eenzaamheid ten- een pakt een boek. De irt en als u ideeën op wilt de Telefonische Hulp iet telefoonboek, ale nummer 030-94 2424. de dichtstbijzijnde hulp' formatie over de moge- ig met de Stichting Ideële Reclame SU*® HULST - Het Hulster maj orettenpeloton De Vossen is boos op de Middenstandsvereniging en het Oranjecomité, omdat zij niet gevraagd zijn om tijdens het Oranjeweekend op te tre den in de Hulster binnenstad. Van onze correspondent TERNEUZEN - Maandag 23 april is het zover. Dan zal het eerste Groot Ter- neuzens Kroegenboek worden uitgereikt. Lange tijd werd niets vernomen van de initiatiefnemers van het boek. Maar er werd hard aan gewerkt om van het boekwerkje, met vermelding van alle cafés, bars, restaurants en alles wat met de hore ca te maken heeft, iets moois te maken. Het eerste exemplaar zal worden uitgereikt aan wethouder Van Rooijen en tegelijkertijd aan de voorzitter van de Terneuzense horecavere- niging J. Jonkman. Dat gebeurt in café De Schel de om 15.00 uur, op de ge denkwaardige dag dat Terneuzen, precies 400 jaar geleden, van Prins Willem van Oranje stadsrechten kreeg. Het Groot Terneuzens kroe genboek zal vanaf maan dag/dinsdag in alle hore cazaken te verkrijgen zijn voor het luttele be drag van vijf gulden. TU Ore 236573 POSTBUS 329 4800 MB! Wilt u een glansafdruk (12x17) van een foto uit De Stem gemaakt door een Stem-fotograaf? Stuur artikel foto met onderschrift In. Vermeld plaatsingsdalum uw naam. adres en tele foonnummer. Stuur uw aanvraag aan „Fotoservice de Stem" Postbus 3229, 4800 MB Breda Sluit een Eurocheque girobetaalkaart bij t.w.v 5.- per afdruk. •Inlichtingen telefonisch 076-236573. „Als ze majoretten laten op- treden en doosjes bonbons la ten uitdelen, dan mag je toch verwachten dat ze dan eerst aan de majorettengroep uit Hulst denken", zegt mevrouw L van Hoije van De Vossen. Wij willen graag optreden, I maar we worden niet uitgeno digd". Volgens mevrouw Van Hoije heerst nog steeds het misverstand dat De Vossen min of meer worden samenge- zien met de Hulster harmonie. „Wij staan daar geheel los van. We treden wel samen met de harmonie op, maar ook net zo goed met andere korpsen. Omdat de harmonie tijdens I het Oranjeweekend niet in de middaguren kan uitrukken (zie De Stem van gisteren), HULST - De Hulster gemeen teraadsleden komen donder dag 26 april bijeen voor de maandelijkse raadsvergade ring. Aanvang om 19.00 uur in het Hulster stadhuis. De vroede vaderen bespre- I ken onder meer een nota van burgemeester en wethouders over mogelijkheden die de ge meente heeft zelf iets te doen voor de inwoners met de laag- I ste inkomens. Aan de orde ko- I men ook de aankoop van ge- I bouwen van het loonbedrijf I Inghels in de Hoofdstraat te ISint-Jansteen, de verkoop van Trat stukjes grond en wat I (oorbereidingsbesluiten. worden wij nu daarvan de du pe". Het nieuws dat de harmonie wel op maandagavond 30 april een rondgang maakt met de majoretten hebben De Vossen gisteren tot hun eigen verras sing uit de krant moeten lezen. „Ze hebben ons vanmorgen (vrijdag, red.) pas gevraagd of we willen meelopen. Nou, daar moeten toch eerst nog eens hard over nadenken". Zoals gemeld heerst er in Hulst enige onvrede over het feit dat de Hulster harmonie te weinig naar buiten treedt. „Dat hebben wij ook al ver schillende keren aangekaart", zegt mevrouw Van Hoije. „Ik heb ze gezegd, waarom komen jullie 's middags niet op straat, al is het dan met onvolledige bezetting of alleen met de drumband. Dan hadden wij tenminste kunnen optreden. Maar nu moeten er majoretten uit Sint-Jansteen en Heikant gehaald worden, terwijl we hier in Hulst een prima groep hebben". Mevrouw Van Hoije vindt het weinig galant van de orga nisatoren van het Oranje weekend dat niet eens met De Vossen contact is opgenomen. „Wij hadden best voor een eigen muziekgezelschap kun nen zorgen. Er zijn verschil lende korpsen in de buurt die graag met ons optreden". De Vossen gaan proberen of er wellicht toch nog wat geregeld kan worden dat ze in de mid daguren tijdens het Oranje weekend kunnen uitrukken. In ieder geval zullen ze wel op tweede paasdag door de bin nenstad paraderen, geflan keerd door de drumband van de harmonie. De bezuinigingswoede, momenteel zo'n groot stempel drukkend I op het maatschappelijk leven in dit land, slaat niet alleen diepe ■vonden in tal van gemeenschapsvoorzieningen. 2e dwingt ook lot reorganisatie van structuren teneinde de slinkende middelen doelmatiger te gebruiken. Beide aspecten zijn aan de orde bij de soiting van het Hulster flankziekenhuis, waaraan blijkens de deze ■'■eek afgekomen brief van staatssecretaris Van der Reijden nau welijks meer te ontkomen lijkt. Het besluit van de staatssecretaris om het Hulster ziekenhuis te aten vallen is hem ingegeven door het Zeeuws provinciebestuur, dat daarmee een reeks van nieuwe ziekenhuisvoorzieningen, waaronder de bouw van een centrumziekenhuis bij Terneuzen, "eeft kunnen binnenhalen. Nieuwe voorzieningen, die uit het zicht dreigden te verdwijnen door het hakmes dat de staatssecre taris momenteel zet in het stuwmeer van kostenverhogende couwaanvragen. Door slagvaardig op te treden heeft het Zeeuws provinciebe stuur dat tij, althans daar ziet het nu naar uit, voor een belangrijk deel weten te keren. Het is daarbij als een olifant door de porse- einkast van de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuiszorg gestapt. Dat het daarbij naar Hulst toe alle bestuurlijk fatsoen met voeten heeft ge- deden, hebben wij op deze plaats al gehekeld. Niet ontkend kan echter worden dat Gedeputeerde Staten tegelijkertijd de basis lebben gelegd voor een nieuwe ziekenhuisstructuur, die in zeeuwsch-Vlaanderen een einde kan maken aan het tijdperk van gesloten, onderling kibbelende ziekenhuisbesturen. Een einde sok aan een tijdperk, waarin de ziekenhuisbesturen instandhou- ®ng van eigen bastions nog al eens voorrang gaven boven de zorg voor de kwaliteit van de dienstverlening. Ook wat dat betreft riten Gedeputeerde Staten orde op zaken te hebben gesteld. het Zeeuws provinciebestuur heeft onderkend dat het in deze tijd w bezuinigingen en reorganisaties zaak is tijdig het eigen tuintje ,e wieden, teneinde te voorkomen dat van bovenaf de schoffel wordt gehanteerd. Hadden de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisbestu ur! zich dat ook gerealiseerd dan zou daarmee een ingreep zoals N in Hulst lijkt plaats te gaan vinden wellicht onnodig zijn ge- woest. Immers lange tijd heeft Zeeland eensgezind volgehouden oat met een centrumziekenhuis in Terneuzen, geflankeerd door ziekenhuizen in Oostburg, maar ook te Hulst, heel goed te leven 's Op voorwaarde echter, dat één Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis organisatie zou worden gevormd. °e belangenstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een tijdige 'oistandkoming van zo'n ziekenhuisgroep in de weg gestaan, ®renals in Hulst, dat daar nu slachtoffer van lijkt te worden, is ver- oimd tijdig in te spelen op klachten over de kwaliteit van de me- 'cne dienstverlening. Terecht wordt in Hulst gezegd dat met de ™n9 van het ziekenhuis het hart uit het verzorgingsgebied dt weggesneden. Maar wié z'n oor de afgelopen jaren te luis- ren le9de weet ook dat er in de gezondheid van dat hart niet ee'vertrouwen was. Nu men in Hulst begrijpelijkerwijs naar de laatste (financiële) 'ohalmen grijpt om sluiting te voorkomen, zou men er goed aan een uit het gebeurde lering te trekken. Al te robuuste stappen bij streven naar behoud van het ziekenhuis, al te ongenuanceer- - J^SJurrienten, kunnen tot een zodanige isolatie leiden dat ®s, als geprobeerd moet worden de pijn van ziekenhuisslui- 9 zo veel mogelijk te verzachten, opnieuw óver, maar zónder streek beslist wordt. Wil men dat voorkomen dan is het eens te zaak orde op zaken te stellen, voordat anderen dat doen. uaart,1! hoort ook constructieve medewerking aan een snelle isiandkoming van één Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisorganisatie, een daardoor kan worden bijgedragen aan een zo goed moge- e uitrusting van de buitenpolikliniek, die Hulst als pleister op de wonde ®9 zijn 'ende in het vooruitzicht is gesteld. Aandacht zal al evenzeer no- voor aanvullende voorzieningen als een goed functione- eerste-lijns zorg en goed openbaar vervoer. I ™i bat alles moet worden bedacht dat bezuinigingen op collec- e voorzieningen, en dus zeker ook in de gezondheidszorg, ai sle h 2waarste slachtoffers maken onder mensen met de krap- 7„, zen. Juist hun belangen dienen bij de strijd in Hulst he te wenen Feest Hellestraat - In het grensdorpje Hellestraat nabij Heikant worden met Pasen verschillende festiviteiten op touw gezet. Vanavond is er in een feesttent om 20.00 uur een dansfeest en zondag een dans avond met orkest. Zondagna middag om 14.00 uur starten verschillende activiteiten: een accordeontentoonstelling met gastoptreden, een pierbolling en muzikale klanken van mu ziekvereniging Heikant. Van af 14.00 uur kan men ook de omgeving van de Hellestraat verkennen tijdens rondritten met kar en paard. Tweede paasdag is er in de Hellestraat een braderie, met medewer king van lokale verenigingen en middenstanders. Een speelster van De Zeeumeeuw in actie Van ome correspondent TERNEUZEN -125 Leerlin gen van de basisscholen uit Terneuzen streden gisteren in sporthal 't Zwaantje, waar een tafeltennistoer nooi werd gehouden, om de hoogste eer. De organisatie was gezien de geringe be langstelling van het onder wijzend personeeluitslui- tend in handen van het team van de openbare lagere school de Wiekslag. 's Morgens om 09.00 uur waren alle 25 tennistafels reeds bezet met enthousiast spelende leerlingen. Er werd gespeeld in acht categorieën: 9-, 10-, 11-, en 12-jarigen, verdeeld in jongens en meis jes. Om 15.00 uur konden de organisatoren de prijswin naars bekend maken. Helaas kon de geplande competitie tussen begeleiders in ver band met de geringe belang stelling, niet doorgaan. Uitslagen: meisjes 9 jaar: 1. Lidia de Vin (de Stelle), 2. Mariel Slock (Wiekslag). Jongens 9 jaar: 1. Richard Hamelink (Zuidland- school), 2. Martin Elderson (Zuidlandschool). Meisjes 10 jaar: 1. Heieen Ramselaar (Zee meeuw), 2. Yvonne Dieleman (Oudevaart). Jongens 10 jaar: 1. - FOTO WIM KOOYMAN Francois van de Linde (Zonne- school), 2. Danny Otterloo (Zon- neschool). Meisjes 11-jaar: Lesly 'Lipjes (Züidlandschool), 2. Wan da Zegers (De Stelle). Jongens 11 jaar: Martin Hamelink (Zuid landschool), 2. Jan-Willem van der Sloot (Prins Willem van Oranje school). Meisjes 12 jaar: 1. Saskia Notebaart (Zuidland school), 2. Manou Speleman (Zeemeeuw). Jongens 12 jaar: 1. Bart de Jonge (Prins Willem Alexanderschool), 2. Michaël Juffermans (Zuidlandschool). Van onze correspondent ZAAMSLAG - Ter voorberei ding op de kaartleesrit '17de Nacht van Zaamslag', die in de nacht van zaterdag 12 mei wordt gehouden, is er op zon dag 29 april een Trainingsrit. De start van deze ZEVAC-rit is gelegen nabij restaurant De Kraag te Zaamslag. Het systeem is hetzelfde als dat in de Nacht van Zaamslag wordt gehanteerd. Inschrijven voor deelname aan deze rit tussen 13.45 en 14.30 uur. Men kan deelnemen aan: de a- klasse, lengte 60 kilometer, ge middelde snelheid 30 km. per uur, systeem Pijlenrit. B-klas- se lengte ongeveer 50 kilome ter, gemiddelde snelheid 25 km. per uur, systeem Ingete kende lijn met barricaden. Toerklasse, lengte ongeveer 40 kilometer, gemiddelde snel heid 20 km. per uur, systeem Ingetekende lijn vereenvou digd. De rit is uitgezet door Monnie IJsebaert te Terneu- (ADVERTENTIE) Van een omer verslaggevers HULST - In de Hulster wijk 'Nieuw Hulst' (Bos koppen) zijn plannen om een eigen buurt dweilor kest op te richten. Belangstellenden met een instrument kunnen zich aanmelden of inlich tingen vragen bij E. Btlrm en de IJzerenhand- straat 6. Nu het carnavalsge druis weer een tijdje ach ter de rug is, is volgens het werkcomité van de buurt gebleken dat de be langstelling van de buurtbewoners flink is gedaald. Vandaar dat het werkcomité alle bewoners uit Nieuw Hulst dringend oproept om in de toe komst zoveel mogelijk hulp en steun te geven bij het op touw zetten van activiteiten. ^AflLLENI Zowel in kleding die mode mee. Bosch Optiek adviseert u vak kundig omtrent glassterkte en ontwerp. Bosch Optiek weet er alles van. Hulst, Korte Nieuwstraat 3, Tel.: 01140-12327. Terneuzen, Noordstraat 43, Tel.: 01150-94677. Lid van de Alg. Ned. Veren, van Contactlens-specialisten A.N.V.C. Van onze correspondent TERNEUZEN - Alle uit Ter neuzen vertrokken deelne mers aan de Europamars heb ben de eindstreep gehaald en zijn eergisteren goed en wel in de Belgische hoofdstad Brus sel aangekomen. Mede gezien het mooie weer van de afgelopen dagen, is de tocht goed verlopen. Via IJ- zendijke, Sas van Gent, Gent, Aalst en Vorst kwam men eer gisteren aan op de Grote Markt in Brussel. Daar wer den de deelnemers verwel komd door voorzitter P. Cli- quet van de Europamars. Hierna volgde een officiële ontvangst door de burgemees ter en schepenen van Brussel in de burgerzaal. Daar werden de medailles en standaards uitgereikt. De oudste deel neemster uit Terneuzen had de respectabele leeftijd van 70 jaar. Een gezamenlijke maal tijd vormde het laatste onder deel van de mars. Hartcollecte - De collecte ten bate van de Nederlandse Hartstichting heeft in Hulst 3.641,90 gulden opgebracht. Dat is ruim 27.5 procent meer dan vorig jaar. Bridge - De leden van de brid geclub speelden in gemeen schapscentrum Den Dullaert een wedstrijd in het kader van de tweede helft van de winter competitie. De uitslagen wa ren als volgt: A-groep: 1. he ren Bar-Rademakers, 2. da mes Biesbroeck-Goossen, 3. heren Biesbroeck-Beuzenberg, 4. mevrouw Bruijns en de heer Van Geel. B-groep: 1. echtpaar Pauwels, 2. dames De Boer- Smulders, 3. mevrouw De Kort en de heer Atkins, 4. mevrouw Holla en de heer Nieland, 5. mevrouw Vroome en de heer De Nijs. C-groep: 1. dames Voet-Van Hooteghem, 2. echt paar Van Cauteren, 3. heren Reunis-d'Hondt, 4. mevrouw Van de Linde en de heer Vroome, 5. dames Wendels-De Booij. Gratis winkelen - Mevrouw Tieleman van de Hulsterweg 61, was de gelukkige prijswin- nares van de grote loterij van showband Kloortje. Ze mocht op kosten van deze vereniging drie minuten winkelen in de Meermarkt Neve Schakelaar. Zij graaide hier voor 289 gul den aan boodschappen bij el kaar. De penningmeesteresse van Kloortje betaalde. Paasvoetbal - Zondag, eerste paasdag, zullen drie elftallen van de voetbalvereniging Hontenisse wedstrijden spelen tegen Engelse gasten van de FC Birmingham, die momen teel in België verblijft. Om 14.00 uur spelen de C-junioren en de D-junioren een wed strijd, en om 15.15 uur spelen de B-junioren een wedstrijd op de gemeentelijke grasmat. Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun 11e wedstrijd in de winter competitie. Het was een ho- well 10 met 9 paren. De uitslag was: 1. mevrouw Van Water schoot en de heer De Schrijver, 2. mevrouw Van den Bogaert en de heer Rademakers, 3. da mes Biesbroeck-Goossen, 4. heren Pauwels-Van Cruyssen, 5. dames Heizier-Van Hooteg hem. De uitslag van de vorige week gehouden wedstrijd, een draaiende mitchel met 13 pa ren, was: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. heren De kerf-Ser- rarens, 3. dames Pauwels- Staal, 4. mevrouw Joossen-de heer De Booy, 5. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver. Jeugdkamp - Voor de jeugdige voetballers van 7 tot en met 16 jaar houdt de voetbalvereni ging Hulsterloo weer een jeugdkamp in Lichtaart en wel van zondag 22 april tot en met vrijdag 27 april. Het ver trek is om 15.00 uur vanaf de kantine van Hulsterloo. Naast de jeugdleiders zullen ver schillende moeders acte de présence geven om te zorgen dat het eten steeds tijdig klaar is. Collecte - De opbrengst van de collecte voor de hartstichting in Vogelwaarde en Hengstdijk bedraagt 1090. EHBO -examens - Dinsdag 17 april werden in Vogelwaarde examens afgenomen voor het EHBO-diploma. Er slaagden 10 kandidaten. De cursusleider was Willy Remorie. uit Kloos terzande. De examens werden afgenomen door dokter Van der Mee uit Hulst en de heer G. Bertram uit Clinge. Uniek was wel het slagen van de 72- jarige mevrouw Van Mullem- Silva. Bekervoetbal - Het C-jeugd- elftal van de Westdorpse club RIA-W. doet het erg goed in het toernooi om de KNVB-be- ker. Het team is inmiddels doorgedrongen tot de kwartfi nale. In deze ronde wordt van middag (zaterdag 21 april) om kwart voor één de bekervoet balwedstrijd gespeeld tegen Middelburg C-l. Het duel wordt gespeeld op het sport terrein in de Kapittelstraat. De supporters moeten voor dit duel geen entreegeld betalen. rk kerkdiensten noord - ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. llu. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. llu. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 23.30 u. Paaswake, zond. 11 en 17 u. maand. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaa zat. 21.30 u. zond. 9.45 u. maand. 9.45 zaterdag 21 april ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. L.v.d. Weerdt. Middelburg (Doopsgezinde Kerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. H.v. Rijn. zondag 22 april HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Biervliet: 11 u. ds. W. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. J. Paksy (HA). Cadzand: 9.30 u. ds. C. Balk. Groede: 9.30 u. ds. M. Hooymeijer. Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hoofdplaat: 10 u. dhr. d. van Es. Hontenisse: 10.30 u. ds. R. Hartog. Hulst: 9 u. ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 9.30 u. dhr. A. Drie sprong, Middelburg (in Vrije Evang. Kerk). Oostburg: 9.50 u. ds. P. Feenstra. Philippine: Zie Sas van Gent. Retranchement: 11 u. prof. dr. F. van Gennep. Sas van Gent: 10 u. ds. P. Jansen, Gent. Schoondijke: 9.30 u. ds. P. Brink man. St. Anna ter Muiden: dienst te Sluis. St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 11 u. ds. C. Balk. Sluiskil: Zie Sas van Gent. Terneuzen (Grote Kerk): 10.30 u. ds. C. Hoogendöorn. (Goede Her derkerk): 10 u. ds. D. Koelman. 19 u. ds. E. Rietveld. (Opstandings- kerk)9 u. ds. E. Rietveld. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. a. Driesprong, Middelburg. IJzendijke: 9.30 u. ds. W. Meeuse. Zaamslag: 10.30 u. ds. C. Hoogen- doorn. 19 u. in Geref. Kerk: ds. Voet en ds. H.v.d. Berg. Zuidzande: zat. 21 apr.: 22 u. ds. M. Hooymeijer en pastoor J. Pirenne (Oecum. paaswake). GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. A. Lunshof. 17 u. dhr. D. de Best. Hoek: 10 en 15 u. ds. a. Moolenaar, Ulvephout. Terneuzen (Noordstraatkerk): 9 u. dhr. D. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 u. dhr. D. de Best. 17 u. ds. A. Lunshof. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Voet. Aardenburg: 9.30 u. ds. C. Otte, Ril land Bath. Breskens: 9.30 u. ds. J. Paksy (gez. dienst in Herv. Kerk). Oostburg: 11 u. ds. c. Otte, Rilland Bath. Schoondijke: 9.30 u. dhr. J.van Leerdam. GEREFORMEERDE KERKEN (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: 10 u. ds. C. Mewe. 15 u. ds. H.v.d. Berg. Zaamslag: 9.30 u. ds. D. Vreugde- hil, Velp. 15 u. ds. J. Verkade, Axel. CHRISTELIJKE MEERDE KERK GEREFOR- Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. DOOPSGEZINDE KERK Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw Donzevis- serstr.): 10 u. heiligingssamen komst. 18.30 u. bidstond voor ieder een. 19 u. verlossingssamenkomst.

de Stem | 1984 | | pagina 19