f6 Felle strijd om titel in vierde klasse H ^hoes Corn Boys is boos Achtste Zilveren Bierpul-toernooi ZILVEREN SCHOEN BC Sas houdt groot basketbaltoernooi Veel belangstelling voor jeugdtennistoernooi Goes WIFJJHIKLASSFJ1ENT TOERNOOI UTOPIA Jeugdtoernooi basketbal Programma Deelnemers werkenden, zowel ïuari dit jaar gecon- Programma over praten, het is veeverdieners interes f n een huis te kopen. Igitiem streven om een lerdienen op de fiscus. Jig- en hypotheek betaalt hen, waardoor je min- lang niet alle banken op basis van twee iden wij, van de echter niet terecht is veranderd, speciale hypotheek |un dubbele inkomen de Start-Hypotheek ervoor zorgt dat een |n met zich meebrengt, past binnen ons stre- veel mogelijk mensen hypotheek te voorzien, jrmatie kunt u 320-5604655. U kunt recht Hypotheekbank Amsterdam, uw makelaar of assu- ragen. JESTE BIJ U PAST, VINDT 'OTHEEKBANK& UITSLAGEN Toernooi met Engelse teams in Philippine TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Inhaalduel Koewacht- Noormannen ■A 7ATERDAG 21 APRIL 1984 T14 PAGINA SPORT 2 0IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMillimnHilllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllUIUIlllllllllllll'll»!'»""""»»!'!''1"'!"""1"""1"11^11"11111"1111111111"111111111"1"""1""""1"11""""""" Van onze sportredactie :SEUZEN - De competitie in de vierde Idas H van het "jiwse amateurvoetbal blijft boeien. Zowel wat de strijd om titel betreft als het gevecht om behoud van een plaats in deze las ligSen de zaken nog helemaal open. Beste titelkansen zijn #r Hoofdplaat en Terneuzen, met Axel nog als niet uitgescha- ilde derde en de belangrijkste degradatiekandidaten zijn Aar- tnburg, Lewedorpse Boys en Vogelwaarde. Hoofdplaat en Ter gen krijgen het tweede paasdag niet gemakkelijk. Hoofdplaat staat voor de regionale derby tegen Biervliet, de oeg die na een matige competitiestart met de komst van inte- ju-trainer Jan Doorns de nodige impulsen heeft gekregen, nervliet-wedstrijdsecretaris Johnny Versluijs: „Cor de Regt is zondag niet bij. Die zit de laatste zondag van zijn schorsing Twijfelachtig is voorts de deelname van Erwin Duysserinck ,Robby Versluys. Ik hoop dat ze hersteld zullen zijn voor dit (langrijke duel, want we kunnen ze goed gebruiken in deze yd, waarin we erop mikken één punt te pakken. We hebben laatste wedstrijden laten zien dat we echt wel kunnen voet- alien." Ook Terneuzen, de formatie van trainer Maurice de Windt, kan op een warm onthaal rekenen. De Terneuzenaren hebben eigenlijk nog nauwelijks kunnen imponeren dit seizoen, spelen bepaald niet sterk, maar nemen toch de eerste plaats in. Philip pine is er op gebrand Terneuzen een nederlaag toe te brengen. Wedstrijdsecretaris Co Dooms van de mosseldorpbewoners: „Jammer dat we niet in onze sterkste opstelling kunnen spelen tegen de leiders. Luc van Hecke en Antoine Haers zullen niet van de partij zijn. Twijfelachtig is voorts het meespelen van Kurt van Akker en Peter de Bock. Vooral het wegvallen van Pe ter de Bock zou een gemis zijn. De Bock is een echte spelbepaler, die we nodig hebben in een duel als tegen Terneuzen. We willen graag laten zien dat we tot meer in staat zijn dan negatief voet bal, waarvan men ons soms beticht. Voordeel is dat we veilig staan en vrijuit kunnen spelen. Winnen van de koploper is altijd leuk." Axel, dat zelf nog op bezoek moet bij Terneuzen, heeft twee punten achterstand op het leidende duo en is dus afhankelijk van de prestaties van de concurrentie. De ploeg van Rudie Steel krijgt het Hulsterse HVV'24 op bezoek. De Hulsterse formatie speelt zonder Peter Mc Taggaert, die na een meningsverschil met trainer Pauwels te kennen gaf niet meer voor het eerst efl- tal in aanmerking te willen komen. De rol als 'bankzitter' bleek hem niet op het lijf geschreven. Axel-trainer Steel: „Last van blessures hebben we niet. We hebben trouwens een brede basis, met zestien gelijkwaardige spelers. Dan kun je een stootje hebben. Ik acht de kampioens kansen nog niet verkeken. Het is een loterijmet wat meer kan sen voor Terneuzen en Hoofdplaat. Laatstgenoemde ploegen staan echter onder grote druk. Dat is voor ons iets gemakkelij ker, al mogen wij natuurlijk geen punt meer verspelen." HW'24 speelt een dubbel programma. Zaterdag ontmoet het degradatiekandidaat Lewedorpse Boys in Lewedorp. Datzelfde Lewedorpse Boys probeert maandag tegen Hontenisse uit de de gradatieproblemen te geraken. In het kader van de degradatie- IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBIIIIIIIUIIIllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU»1 strijd zijn ook de ontmoetingen Aardenburg-IJzendijke en Vo- gelwaarde-RIA van het grootste belang. In de tweede klasse B, waarin de Zeeuwse vertegenwoordigers geen rol van betekenis meer spelen, nog wel een leuke Zeeuwse derby. Sluiskil krijgt Vlissingen op bezoek. In de derde klas D is de strijd vrijwel gestreden. De verwach ting is dat Zierikzee dit paasweekeinde het kampioenschap bin nen zal halen. De concurrentie is al lange tijd kansloos. STEEN zou zich via winst op Steenbergen op een knappe tweede plaats kunnen handhaven. Zaterdag 21 april, paaszaterdag 18.00 uur: Tweede klas B: Vlissingen- Breskens. Derde klas D: Zierikzee-DIVO, Steenbergen-Zundert, Jong Ambon-De Schutters. Vierde klas H: Lewedorpse Boys-HW'24. Beker: Middelburg-Dinteloord. Tweede paasdag, aanvang 14.30 uur: Tweede klas B: Internos-Breskens, RKTW-Boeimeer, Sluiskil-Vlissingen, Mid delburg-NOAD, Virtus-DOSKO, Berkdijk-WVO. Derde klas D: Goes-De Schutters, Zundert-Clinge, DIVO-Jong Ambon, Roosendaal-BSC, STEEN-Steenbergen, SC Gastel-Zierikzee. Vierde klas H: Aardenburg- IJzendijke, Lewedorpse Boys-Hontenisse, Axel-HW'24, Philippine-Ter- neuzen, Vogelwaarde-RIA, Hoofdplaat-Biervliet. ^„.in^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Titelstrijd bandstoten in Draaibrug fnnekenstraat 40,076-22 36 55. Eindhoven, 1>4. Hengelo, Stationsplein 69, 074-918064. Ichter Brugstraat 5,043-54066. Middelburg, Ie, Grote Markt 11,038 -216813. - "-'vr Amateurs: 1 Matti de Baat (de Heen) 51 punten, 2 Toon v.d. Steen (Bruinisse) 48, 3 Martin Iriks (B. op Zoom) 44, 4 Edwin Rovers (Roosendaal) 38,5 Corné Heeren (St. Willebrord) 37,6 Theo Appel doorn (Roosendaal) 35, 7/8 Jack v.d. Poel (Hoogerheide), René Haast (Rijsbergen) 34, 9/10 J. Poley (Kruiningen), John de Crom (Hoogerheide) 30,11 Albert Verbraak (Roosendaal) 26,12/13 Chris de Baat (Steenbergen), Reinier Valkenburg (B. op Zoom) 23,14/15 Jelle Nijdam (Zundert), Cees Lazeroms (Hoeven) 20 punten. Junioren: 1 Patrick Bol (Hoeven) 69 punten, 2 Tonnie Akkermans (Zevenbergen) 60, 3/4 B. de Wit (Zegge), C. van Rijen (Hoeven) 58, 5Jac. Nieuwkoop (Roosendaal) 56, 6 R. van Nijnatter (Hoeven) 51, 7P. Tolhoek (Yerseke) 48, 8 Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 35, 9 An- dré de Bruijn (St. Willebrord) 33,10 Antoin Goense (Ovezande) 32, 11 H. Oomen (Etten-Leur) 30, 12 T. Post (Oosterhout) 27, 13 P. Wouters (Zundert) 24, 14 J. de Bruyne (Rill Bath) 23, 15 Cees Schouwenaar (Goes) 22 punten. Nieuwelingen: 1 K. Smits (Zundert) 80 punten, 2 J. van Steen (Fij naart) 77, 3 J. Bol (Hoeven) 66, 4 Jos v.d. Luytgaarden (St. Wille brord) 63, 5 P. Barten (Zevenbergen) 55, 6 J. van Ginneken (Etten- Leur) 51, 7 J. Mobach (Sluiskil) 45, 8 A. Tak (Oud Gastel) 41, 9 B. Vermunt (Etten-Leur) 39, 10 J. van Amede (Terneuzen) 35, 11 J. Melsen (Roosendaal) 30, 12 R. Tak (Oudenbosch) 29, 13 J. Brans (Rucphen) 27,14 J. Elen (Dongen) 26, 15 J. Oerlemans (Dongen) 22 punten. DRAAIBRUG - Na een stille periode van drie maan den gaan binnenkort de Zeeuwsch-Vlaamse biljart toppers opnieuw de confrontatie met elkaar aan. Dat gebeurt van donderdag 26 tot en met zondag 29 april tijdens het districtskampioenschap topklasse band stoten in café Tramzicht te Draaibrug. Op die dagen heeft de actieve biljartvereniging BCD de organisatie in handen. BCD, een nog jonge, pas 2 jaar bestaande vereniging, heeft al verschillende toernooien achter de rug en lijkt nog niet aan het eind van zijn Latijn. Vorig seizoen stond deze vereniging garant voor een perfecte organisatie van de ti telstrijd hoofdklasse libre. Die lijn wil BCD ook tijdens het kampioenschap topklasse bandstoten doortrekken. „We streven naar een zo goed mo gelijke organisatie", laat voor zitter George Roets weten. Hij vervolgt: „Daarom hebben wij een compleet draaibroek voor dit kampioenschap samenge steld. We willen daarmee voorkomen dat er iets misgaat of vergeten wordt". Op de vraag waarom BCD een kampioenschap van dit gehalte organiseert, zegt pen ningmeester Eddy de Wispe- laere: „Als vereniging willen wij naar butien treden. Met een kampioenschap van dit ni veau slaag je daar zonder meer in. Het blifjt niet alleen bij dit kampioenschap. We n Iraagt omdat ze goed zitten en in die lang mee gaan en toch niet BASKETBAL laterdag 21 april: Toernooi Dyna- no'70 in sporthal De Voorborch te iiddelburg. Dinsdag 24 april: Sporthal 't Zwaantje te Terneuzen, eugdtoernooi voor jongens-mini's 'n jongens-kadetten (kern Zee land). Aanvang negen uur 's mor gens. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klas: tweede paas dag, maandag 23 april: Patrijzen- tobur, Noormannen-Oostburg, Volharding-Zeeland Sport, Sluis- Jomburg, Koewacht-Graauw, Hulsterloo-Corn Boys. Zaterdag 21 april: Koewacht-Noormannen. VOLLEYBAL sporthal 't Sportuus Axel, aan- Vang W-15 uur: Voorwaarts-Dyna- mo (promotieklas dames). Sport hal Aardenburg, aanvang 14.00 J}ur; Kikkers-EVVC (promotieklas flames). Sporthal De Veerhoek uostburg, aanvang 17.30 uur: Ver- Jegem-Even Kijken (promotieklas neren). Sporthal Oude Vaart Ter- 5euzen, aanvang 16.00 uur: Schel- Jj-sport-Kikkers (promotieklas he ren). JUNIORENVOETBAL A-JUNIOREN wordklas A: Yerseke Al - Vlissin- f Al 2-2, Middelburg Al - RCS H Serooskerke Al - Goes Al A Kloetinge Al - HW Al 1-2, wnkzee Al - Arnemuiden Al 3-0. «roep A2: Kloetinge A2 - DFS Al JiColpl. Boys Al - Duiveland Al Gr°ep A3: Kruiningen Al - J nandia Al 3-3. Groep A4: Robur w£auwendaele A2 3-4, RCS A3 Middelburg A3 0-5, Kapelle A2 - joetinge A3 5-0. Groep A5: GPC LVeere Al 2-0, Zeelandia Al - JMcapelIe Al 1-4, RCS A2 - Zld. 5 Groep A6: Tern. Boys ïm .Breskens Al 2-5 (Breskens i i ^oen) Terneuzen A2 - Sluis H Hoofdplaat Al - Aarden- iJAl 1-1, Corn Boys Al - IJzen- Ke Al o-li, Hoek Al - Oostburg Ifn n Breskens Al - Hoofdplaat !ïï\GroeP A7: HW A2 - Koe- flD n Axel -Al - Hontenisse Arm a A1 Vogelwaarde Al 2- i» aV A1 steen A1 4"2' Zaam- |S Al - Tem. Boys Al 1-3, HW Clinge Al 1-2, Koewacht Al - Al 3-1. b-junioren rB1= Kloetinge BI - RCS BI 1- U a s Arendskerke BI Hopir D,egio B2: Zeelandia BI - W 2-1, Terneuzen BI - Tern. ,77Jt°~3- Groep B3: Ouwerkerk lenHn 0-3. Groep B4: Krab- G^iJke BI - Kapelle BI 0-8. B5: Volharding BI - Goes B2 3U*Wadendamme BI - Borssele IPp B?roeP B6: Serooskerke B2 - 15? l i1"5» Walcheren B2 - RCS t>Pauwendaele B2 Middel- "33 1_5- Groep B7: Kloetinge lenöo 7?eldin6e B2 0-1, Kruinin- KanS \?sv B2 3-3, Kloetinge B2 - Jiff t>i H-0. Groep B8: Nieuw- Gfften nlv Middelburg B2 10-0. dersüi n: z*d- Sport BI - Bevelan- fen R, .0:^ Dombvg BI - Vlissin- W 11-0, Oostkapelle BI - RCS Groep B10: Corn Boys BI - 2-o ij1 Groede BI - Sluiskil BI 1 j ^wplaat BI - Biervliet BI 1- Tem. Boys B3 - Ter- ES ?4 2-2. HW B2 - Terneu- "l.ti 2- Groep B12: Zaamslag hontenisse "R1 o-1 SAS VAN GENT - De vermelding in het verslag van de wed strijd tussen het Zeeuws afdelingsteam en Philippine, dai Corn Boys-speler Hans Roegiers zonder opgave van redenen niet op appèl verscheen, is bij Corn Boys in het verkeerde keelgat ge schoten. Elftalleider Daan Maas laat daar het volgende over weten: „Hans Roegiers heeft nooit een uitnodiging ontvangen van het bondsbureau, dus dan is het een vrij simpele zaak dat je niet aanwezig bent bij dat duel. Onze secretaris heeft geen brief ont vangen waarin Hans Roegiers opgeroepen werd. Het bondsbu reau in Middelburg zegt wel een uitnodiging gestuurd te heb ben, maar dan vraag ik me af waar die gebleven is. Hans had maar wat graag mee willen spelen in die Zeeuwse selectie en is er de persoon niet naar om zonder opgave van redenen weg te blijven." TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen wordt maandag 11 mei het achtste Zilveren Bierpul-zaalvoetbaltoer nooi gehouden, traditiegetrouw georganiseerd door Terneuze- naar Jan de Wolf, zelf actief speler in de zaalvoetbalvereniging Eksakt. Het toernooi begint om 19.00 uur. Ook dit jaar wordt er gestreden om zilveren bierpullen en uiteraard om de fel begeer de wisselbeker die in 1977 werd gewonnen door Cito, in 1978 door Veteranen, in 1979 door Eksakt, 1980 door Veteranen en in 1981, 1982 en 1983 door Eksakt. Om sportief spel te stimule ren heeft organisator Jan de Wolf opnieuw een fair play- bal beschikbaar gesteld voor de sportiefste ploeg en een fair play-beker voor de sportiefste speler. De beoordeling hiervan ligt bij de scheidsrechters. Als extra attractie heeft Jan de Wolf voor dit toernooi een tweetal spelers gecontrac teerd, dat regelmatig in het Nederlands zaalvoetbalteam acteert, te weten Arie Rietdijk en Aad Bouman. Zij zullen deel uitmaken van de formatie van Bliek Terneuzen. De deelnemende ploegen zijn ondergebracht in twee poules. In poule A spelen Ek sakt uit Terneuzen, Bliek Bre da, Wim de Waal uit Axel en Buitenlust uit Cadzand. In poule B komen uit: Bliek Ter neuzen, FC Molenkreek uit Westdorpe, Veteranen uit Ter neuzen en Gemeente Terneu zen. De poules verspelen een halve competitie. De eerste twee teams van elke poule gaan over naar de volgende ronde en spelen de zogenaam de kruisfinales. De wedstrijd- duur is bepaald op tien minu ten. Scheidsrechters zijn J. van de Voorde uit Cadzand en P. Herrebout uit Zaamslag. PHILIPPINE - Zondag houdt de voetbalvereniging Philippi ne opnieuw het paasvoetbal- toernooi voor B-, C- en D-ju- nioren. De wedstrijden begin nen zondag om half tien 's morgens. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging Utopia uit Terneu zen houdt maandag, tweede paasdag, een zaalhandbaltoer- nooi voor dames- en heren teams. Het toernooi begint 's morgens om negen uur in sporthal 't Zwaantje te Ter neuzen. Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - De jeugdcommissie basketbal van de kern Zee land houdt in samenwerking met de Terneuzense basketbalver eniging Scheldesport dinsdag 24 april een jeugdtoernooi voor jongens-mini's en jongens-kadetten. De wedstrijden worden vanaf 's morgens negen uur afge- Terneuzense sporthal 't Zwaantje. hebben nog meer pijlen op on ze boog. Nu al hebben we het districtsbestuur laten weten dat we de eerstvolgende natio nale eindstrijd die aan ons dis trict toegewezen wordt, willen organiseren". Afgaande op de voorberei dingen bestaat er geen twijfel over dat het kampioenschap topklasse een geslaagd evene ment wordt. „Daar hebben we al heel wat voor moeten doen ook", zegt secretaris Sjaak van der Bliek. „Om aan de beno digde financiën te komen heb ben we een grote loterij op touw gezet en zo'n kleine hon derd sponsors kunnen vinden. Wat dat financiële gedeelte betreft zijn we het bedrijfsle ven hier in de streek dank baar. Ook zijn we gelukkig met de medewerking van de gemeente. Op de zaterdagmor gen tijdens het kampioen schap zijn we zelfs uitgeno digd voor een receptie op het gemeentehuis van Aarden burg". Johnny Rottier, de titelverdediger in Draaiburg. Donderdag 26 april verricht burgemeester Lockefeer de opening van dit kampioen schap. Dat zal 's avonds tegen zeven uur gebeuren, waarna het biljartgeweld losbarst. En kele jaren terug gold Theo Platjouw als de absolute al leenheerser in het bandstoten, met Louis Dallinga als sterke tweede. Daar is inmiddels ver andering in gekomen, sinds Johnny Rottier vorig jaar op eigen bodem die heerschappij doorbrak. Die werd toen kam pioen met het sterke moyenne van 7.59. Een titelverdediger waar opnieuw rekening mee moet worden gehouden. Maar ook Louis Dallinga lijkt in de vorm van zijn leven te verke ren en beëindigde de clubcom petitie met een moyenne van tussen de acht en negen over band Aan wedstrijdleider Co Die- - FOTO ARCHIEF DE STEM. leman de vraag wie hij als ti telkandidaten tipt? „Op de eerste plaats toch Theo Plat jouw met zijn enorme erva ring. Daarnaast verwacht ik ook wel het nodige vuurwerk van Dallinga en titelverdedi ger Rottier. En Frits Bakker mag niet uit het oog verloren worden. Door districtskam pioen beker-kader te worden, heeft hij een geweldige men tale oppepper gekregen". 1. N. v.d. Houten, Kloetinge; P. v.d, Dorsselaar, Steen met 14 doelp. 2. G. Wolters, Goes met 12 doelp. 3. F. v.d. Pijl, Hoek; M. Triëst Steen met 11 doelp. 4. M. de Kunder, Tem. Boys; B. v. Craenen- broeek Clinge; P. Verburg, Goes; 10 doelp. 5. Audenaerd, Ria W.; met 9 doelp. 6. J. de Block, Hoek; A. Wilting, Tern. Boys; F. v. Kauteren, Clinge; E. Nagelkerke, Steen; F. Verstraete, Axel; J. Huisman, Terneuzen; 8 doelp. 7. J. Klein, AZVV; P. Zwart, Sluis kil; P. van Eekeien, HW '24; L. v.d. Voorde, HW '24; B. Corijn, Terneuzen; J. Lambert, Vogelwaarde; met 7 doelp. 8. Scheele, Tern. Boys; R. de Muijnck, Breskens; P. v.d. Hooft, Sluiskil; G. Buijsrogge, Hontenisse; J. Maas, Hontenisse; A. Verdonk, Lewe dorpse Boys; E. v. Poucke, IJzendijke; met 6 doelp. 9. Th. Hanny, AZW; E. de Dreu, Kloetinge; A. Drumont, Clinge; S. Soulimans, Hoofdplaat; H. Versluijs, Hoofdplaat; E. Vogel, Lewedorpse Boys; met 5 doelp. 10. J. Spaans, AZW; J. Dees .Zaamslag; B. v.d. Broe- ke, Breskens; J. v. Leeuwen, Breskens; P. v. Kouteren, Sluiskil; Alb. Mortier, Steen; M. Quataert, Aardenburg; R, Deveneijns Biervliet; R. Cornelis Hoofdplaat; W. Thomas Hoofdplaat; H. Bun, HW '24; C. Cleijman, HW '24; A. Emeleer, HW '24; P. v. Bambost, Terneuzen; met 4 doelp. Clubscore: 1. Steen met 42 doelp. 2. H W '24 met 36 doelp. 3. Tern. Boys met 35 doelp. SAS VAN GENT - Maandag 30 april houdt de Sasse basketbal vereniging BC Sas een groot 'koninginnetoernooi'. Er zullen zo wel dames- als herenteams aan deelnemen, beide opgesplitst in twee poules. Het eerste fluitsignaal zal 's morgens omstreeks ne gen uur gegeven worden, terwijl de laatste baskebalhandelin- gen tege de klok van 18.00 uur verricht worden. BC Sas timmert dit seizoen gende teams: BV Hulst dudelijk aan de weg. De heren hebben een buitengewoon suc cesvol competitiedebuut ge kend. De tweede plaats in de eindrangschikking kan BC Sas niet meer ontgaan en dat betekent zoveel als promotie. De dames hebben daarentegen wel wat aanloopmoeilijkheden meegemaakt. Vooral in het be gin van de competitie draaide alles nogal stroef en onwennig, maar sinds enkele wedstrijden is er een duidelijke kentering in het spelniveau waar te ne men. Met interesse zullen dan ook de prestasties van beide teams gevolgd worden in hun eigen toernooi. Naast de Sasse heren zijn verder nog uitgenodigd de vol- Van onze sportredactie KOEWACHT - In Koewacht wordt zaterdag 21 april de in haalwedstrijd in de zondag competitie eerste klas van de KNVB afdeling Zeeland ge speeld tussen Koewacht en Noormannen. Het duel, dat aanvankelijk om 17.00 uur zou beginnen, heeft een eerder aanvangstijd- stip gekregen. De wedstrijd in Koewacht begint nu om 14.30 uur. In St.-Janseen wordt zater dag 21 april een internationaal pupillentoernooi gehouden, gehouden door de jeugdafde ling van de voetbalvereniging STEEN. Aan het D-pupillentoernooi, dat al om half negen 's mor gens begint, wordt deelgeno men door STEEN, Hansweerts Boys, Dundorp SV, RCS, VVS Stekene België, SC Overam- stel, SN Tourcoing Frankrijk, W Zomergem en FC Herle ving', beide België. Aan het El-pupillentoer- nooi, dat om 13.00 uur begint, nemen deel: STEEN, Hans- weertse Boys, Dundorp SV, RCS, SN Tourcoing en VV Ste kene. en Scheldesport (Operatie'71 moest verstek laten gaan en de deelname van Voorwaarts is nog niet zeker), De Bucket uit Borsele, Marathon uit Vlissin gen en Volharding uit Goes. Als extra attractie verschijnt er een gelegenheidsteam, de Sas Giants. Deze unieke com binatie bevat de bekende oud- Sassenaars Karl Doolaeghe, Koen Dehulsters, Peter Vaal, Mark Pieterse en Mark Janse. Vuurwerk is dus gegaran deerd bij de herenwedstrijden. Overigens worden eerst de poulewedstrijden afgewerkt, waarna de eerste en de laatste vier teams van elke poule een kruisfinale spelen. In totaal speelt elke ploeg dus vijf wed strijden. Namens de Sas Giants liet Peter Vaal in ieder geval al weten dat er gespeeld wordt om te winnen. De volgende damesteams verschijnen tezelfdertijd in Sas van Gent ten tonele: BC Sas, Voorwaarts, Schelde sport, BV Hulst, De Bucket, Volharding, Jumping Crabs uit Bergen op Zoom en Mara thon. Ook hier geldt dezelfde procedure; eerst poulewed- strijden gevolgd door dubbele kruisfinales. De organisatie van het toernooi ligt zoals ge woonlijk in handen van Her- bert Jonkman en Gaby van den Abeele. DRAAIBRUG - Het pro gramma van het kam pioenschap topklasse bandstoten ziet er als volgt uit: donderdag 26 april om half zeven ko men de spelers bijeen in café Tramzicht waarna BCD-voorzitter George Roets en burgemeester Lockefeer de opening verrichten. De burge meester doet dat via de bekende aquitstoot. Op deze avond worden er zes partijen gespeeld. Dat is ook vrijdag 27 april het geval. Dan be ginnen de wedstrijden eveneens om zeven uur. Zaterdag 28 april is er om tien uur een receptie in het gemeentehuis te Aar denburg voor de spelers, arbiters, organisatoren en genodigden, waarna een lunch volgt in De Roode Leeuw te Aarden burg. Om half twee be ginnen de wedstrijden en er zullen dan tien partij en gespeeld worden. Zon dag gaat men om twee uur van start voor de laatste zes partijen. De finalepartij begint om negen uur en daarna is de trekking van de loterij. Het kampioenschap wordt geleid door, dis trictsarbiters. De deelnemers aan het districtskampioenschap topklasse bandstoten zijn: Johnny Rottier van GBC Groenendijk, moyenne 7.59; Theo Plat jouw van Ed Horemans Axel, 8.12; Louis Dallinga van SBC Sluiskil, 5.85; Frits Bakker van KOT Terneuzen, 4.90; Koos Zwanink van KOT Ter neuzen, 3.92; Tonnie van Eenennaam van SBC Sluiskil, 3.75; Peter Snel- ders van Het Groene La ken Sas van Gent, 3.19 en Theo Tas van TMW uit Sluis 3.11. Over de deelname van Tonnie van Eenennaam bestaat onzekerheid. Daarom hoopt de orga- nistie dat als Van Eenen naam zich mocht afmel den, een pas gepromo veerde hoofdkasser of in het gunstigste geval Jean Paul de Bruin alsnog van de partij zou kunnen zijn. Dit, omdat de organisatie reeds prijzen voor acht spelers aangeschaft heeft en het totale schema, bij een deelname van zeven spelers, min of meer in de war loopt. De openingsronde don derdag 26 april is als volgt samengesteld: 19.00 uur: Frits Bakker-Koos Zwanink en Louis Dal- linga-Tonnie van Een- naam; 20.30 uur: Theo Platjouw-Peter Snelders en Johnny Rottier-Theo Tas. Van onze tennismedewerker GOES - Met een totaal van 230 deelnemers uit geheel Zee land, maar vooral ook uit West-Brabant, start dinsdag 24 april het traditionele paas- toernooi voor de jeugd, gehou den door de Goese tennisvere niging TSI. Het grote aantal deelnemers noopte de toer- nooileiding zodanige maatre gelen te nemen, dat geen enke le inschrijving moest worden geweigerd, hetgeen tot resul taat had dat men de jongste drie leeftijdscategorieën in poules moest indelen. Deze partijen moeten op tijd wor den gespeeld. „We hebben van alle mogelijkheden de minst slechte gekozen", aldus toer- nooileider Fons van Zundert. „Hadden we dat niet gedaan, dan zouden we zeker 70 kinde- ren moeten teleurstellen". De oudste leeftijdscategorie (tot en met 21 jaar) kent bij de meisjes een schema van 8, met Annemarie Verrijzer en Cori- na van der Borgt als de twee geplaatsten. Een schema van 32 ligt ten grondslag aan de strijd bij de oudste jeugd, waarbij Tonnie van Rijthoven, spelend in de overgangsklas A voor Bas uit Dongen, eerste werd geplaatst vóór Oostbur ger Serge Carpentier en Ed win van de Meijde uit Wer kendam. Vlissinger Rob van de Boogaard en Tim van Dijk uit Terneuzen kunnen eikaars tegenstander worden in de kwarfinales. Zij bezetten res pectievelijk de vierde en vijfde plaats. Dezelfde meisjes staan bovenaan geplaatst bij de 16- jarigen, waarna Martine Nij- sten uit Terneuzen en Marion Schellekens uit Hulst de vier beschermde plaatsen volma ken op het schema van 16. Ste fan Buckens uit Roosendaal wordt de sterkste geacht bij de 16-jarigen, vóór Jeffrey Ver- paaien en Arjan Schouten. Mark Zuidweg is als vierde geplaatste de eerste Zeeuw, samen met Dimitri Kaijser en Marcel van Sabben. Diederik van den Heuvel kreeg de ze vende plaats toebedeeld. Hoewel er pas wordt ge plaatst nadat de poules zijn gespeeld, wijst de volgorde van de poules Jefrrey Verpaa- len en Dimitri Kijser (Vlissin gen) als sterksten aan bij de 14-jarigen, terwijl Maaike Verstraeten uit Hulst als favo riete wordt getipt bij de meis jes, vóór Monique van der Borgt en Miranda Nuijten (Bergen op Zoom). Zowel bij de jongens als bij de meisjes is Hulst favoriet: Sandra Begijn en Jeroen Verstraeten lijken bij de 12-jarigen de dienst te gaan uitmaken. Bij de meisjes tot en met 10 jaar is Stephanie Rottier de onbetwiste favorie te, terwijl Kees Oostrom de meeste aanspraak maakt op de titel bij de jongens. Strijd om de andere finaleplaats zal dan ook moeten worden gele verd door Patricia Kort en Mariska Ouwehand en door de jongens Richard Hamelink en Eugène de Kok. De bijna 500 partijen wor den zowel op de buiten- als de binnenbanen gespeeld. De fi nales zijn gepland zaterdag 28 april. Het toernooi geldt voor de klassering in het klasse ment van De Stem.

de Stem | 1984 | | pagina 11