Westdorp handhaaft zich in Belgische titelstrijd 250 cc GANZE VERSLAAT NUENEN Bestuur willigt eis andere renners in Fabricom succesvol Sleutelduel voor Zaamslag iom •verwinning voor [Martien Jansen Zeeuws UEFA-team klopt Hoofdplaat Schaakclub Terneuzen wil eigen clubhuis Overwinning George Mahu BV Hulst houdt een toernooi Jo de Blok trainer yy Clinge [DONDERDAG 19 APRIL 1984 PAGINA SPORT 2 êV J U als U Uw ondertrouw |De Stem Uitslagen Yerpoorte in halve finale Dressuurzege van De Kuiper Pamtoernooi in 8 Gravenpolder Hamelink/Roffel sterkste in Neuzen-toernooi Vonck tweede in Oosterhout T14 u het dan Als u ruim- lèen van onze kantoren I jurt dan garanderen wi| I'licitatiedienst pakket met [en reductie- ■rkartikelfa- Van ome motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - Op het zware zandcircuit van Mons beeft Jack Westdorp uit Schoondijke zich ondanks schokbrekers-probiemen goed kunnen handhaven in de strijd om het Belgisch kampioenschap motorcross in de 250 cc-klasse. Westdorp werd vierde in de eindstand en neemt na drie kampioensproeven de zesde plaats in de tussenstand in. Omdat Westdorp door de 125 cc-klasse nationae- de onwillige schokbreker de risicogrens beslist niet wilde overschrijden, moest hij het tempo iets laten zakken, maar bij hij ein digde toch in beide reeksen in de voorste gelederen. De eerste manche werd ge wonnen door Yvan van den Broeck, vó6r Jacky Martens, André Massant, Geukens en Westdorp. De tweede reeks was voor Jo Martens, met Van den Broeck, die tevens eind overwinnaar werd, in tweede positie. Jack West dorp werd hierin zesde. Ook Pascal van der Ke len uit Axel deed het iin Mons zeer verdienstelijk in len. Een in de training op gelopen blessure bezorgde hem tijdens het rijden veel last en hield hem lange tijd uit zijn wedstrijdritme. In de eindfase van de eerste reeks klom hij toch nog van de dertiende naar de zevende plaats op. Bij de start van de tweede man che nam Van der Kelen de laatste positie in en op nieuw wilde het aanvan kelijk niet vlotten. Geluk kig kreeg hij de slag toch nog te pakken en stoomde in de laatste tien minuten van de wedstrijd door naar de vierde palats en werd daarmee vijfde in de eind stand. Winnaar werd Ro nald Verhaegen. Van onze motorsportmedewerker IaXEL - Het Nederlandse vaandel werd in de cross in Eksaarde ■van de Belgische Liefhebbers Bond hoog gehouden door Martien [Jansen uit Sluiskil. In de 250 cc-categorie nationalen eindigde lij met een tweede en een eerste plaats op de hoogste trede van iet ereschavotje. Op de zware 'Hoppevelden-omloop' van Ek- aarde laaide de strijd hoog op tussen Jansen en de Belg Marnix lekeukeleire. In de eerste manche behaal de de Belg de overwinning. In tweede reeks was het de beurt aan Martien Jansen, met Dekeukeleire deze keer in tweede positie. Met hetzelfde puntentotaal en zelfs een exact gelijke totaaltijd, lag de beslssing in de uitslag van de laatste reeks, zodat de eindze- ge naar Jansen ging. In de debutanten-klasse le verden Steven Mangnus uit Vogelwaarde en Jan Pièrre de Bleyser uit Heikant uitsteken de prestaties. In de 125 cc-klas greep Mangnus net naast een oodiumnplaats, ondanks een iweede reeks waarin hij zich zelf met een tweede plaats overtrof. In de 250 cc-klas reed De Bleyser een schitterende tweede reeks en werd uit een drietal rijders met hetzelfde puntentotaal tenslotte derde in de eindstand. In de 500 cc-klas internatio nalen, waarvoor de tweede kampioenschapsproef werd verreden, schitterde Eduard van de Klooster uit Kapelle- burg weer eens met een twee de en een vierde plaats in de reeksen. Het waren vooral Willy van Baelen en een ont ketende Peter Dhanis waar Van de Klooster een keiharde strijd mee aanging. Kon Van de Klooster in de eerste reeks de jonge Dhanis van het lijf houden, in de tweede manche was er geen houden aan en zette de beloftevolle rijder uit Kemzeke iedereen op achter stand. Debutanten 125 cc: 1. Hemelaer, België; 4. Steven Mangnus, Vogel waarde; 6. Alex Warrens, Ossenis- se; 9. Marlon Hemelsoet, Westdor- pe; 11. André van Espen, Axel. 250 cc: 1. Frankaert, België; 3. Jean Pièrre de Bleyser, Heikant; 5. Ron nie Walhout, Sluiskil; 12. Herman de Bos, Koewacht; 16. Marc van Eetveldt, Terneuzen. Junioren 250 cc: 1. Rik Claus, België; 11. Sam Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Frankie Scherlippens, België; 21. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 250 cc: 1. Martien Jansen, Sluikil. 500 cc: 1. Breyssens, België; 5. Jos Overbeke, Terneuzen; 10. Peter van de Ree, Zaamslag; 16. Jan Verhage, Cad- zand; 18. John Feynaut, Oostburg. Internationalen 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 21. Johan Schelle- man, Axel; 22. Adwin Cortvriendt, Axel. 500 cc: 1. Willy van Baelen, België; 2. Peter Dhanis, België; 3. Eduard van de Klooster, Kapelle- brug; 9. Johan Scheele, Zaamslag; 11. Jack Lensen, Axel; 18. Roger Vink, Axel; 21. Rudi Vink, Axel. [HOOFDPLAAT - Het Zeeuwse UEFA-team heeft de oefenwed strijd in en tegen Hoofdplaat met 1-0 gewonnen. Daarmee werd Mt eerste optreden van dit seizoen succesvol afgesloten. Hoofd- fri!' dat de beste papieren in handen heeft om de titel in de ■w/ i as van het zon<lagvoetbal te pakken, bracht een team in ti V|f ?at sterk was gewijzigd ten opzichte van het 'competi- Deze ingreep was voor het üe' °P zich een goede zet. De Machtsverhouding werd aardoor beter waardoor er leuke Partij voetbal ont rond. Dat de strijd gelijk op- ®g blijkt wel uit de eind- and. Deze score kwam tot rond in (je vijfentwintigste inuut van de eerste helft. Op moment haalde Piet Baan "prïelburg) hard en zuiver /'Rakelings langs de paal luk n de bal in het Hoofd- i j a'"doel en dat betekende 0- ,Jn de tweede helft probeer- de gastheren de jeugd van ■roach Jo de Waal in de tang te „if1?1' Hierin slaagde Hoofd- 5 slechts ten Hele. Dat een .J* uitbleef was te danken h de UEFA-defensie, het deel van dit team. Een 'blft rt>1 in de tweede weggelegd voor de Door vaar Hue Rombout. was hij één van de meest op vallende spelers. UEFA-selectie: Jan Dooge, RCS; Eric de Koeyer, Terneuzen; Ron Kapelle, Vlissingen; André Tanghe, Bevelanders;, Henri Mookhoek, Breskens; Menno Cla- risse, RCS; Ronald Jongelings, Middelburg; Kees Westerweele, RCS; Piet Baan, Middelburg; Luc Rombout, Koewacht; Eddy van Hanegem, VCK; Arthur Huizen, Vlissingen; Theo Warrens, HVV'24 en André Manhave van Terneuzen. Von onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - Afgelopen week viel het doek over de po locompetitie bij de heren in het district. Stormvogel pakte in zijn laatste competitieduel tegen een fel aanklampend Zegenwerp de titel. Slechts vier seconden voor tijd kwam voor de Vlissingers de verlos sende goal. Merlet eindigde met een gelijk aantal punten als Stormvogel en had boven- dien een beter doelsaldo, maar aangezien de Vlissingers beide duels tegen Merlet wonnen, kwam de titel volgens de reglementen bij hen terecht. Ook Ganze sloot het seizoen voortreffelijk af. De Goesena- ren, die het gehele seizoen in de onderste regionen van de ranglijst vertoefden, draaiden nu ineens wel en wonnen pro bleemloos van Nuenen. Tweede klas B heren; GAN- ZE-NUENEN 12-3 - Na een wat aarzelende beginperiode (afgesloten met een 1-1-stand) namen de Goesenaren via een sprankelende tweede periode afstand. Het missen van een strafworp bij de tegenpartij bij een 2-1-stand, was voor Ganze het sein om door te drukken. Met goed polo werd de tweede periode met 5-1 af gesloten. In de derde periode (7-3-stand) liep het weer wat minder, maar in de slotperiode leefde Ganze zich weer naar hartelust uit. Piet Schop nam de helft van het dozijn treffers voor zijn rekening. Roald Strackx hing er drie in de prij- zenkast, terwijl de 43-jarige Ron Strackx, Paul Post en Re- né Kiel ieder met één treffer afscheid van ehh seizoen na men. Uitslagen tweede klas B heren; Arethusa-TRB/RES 7-6, Argo- Merlet 8-15, Ganze-Nuenen 12-3, Stormvogel-Zegenwerp 7-6, WZV- Krabben 4-11, DEZV-Neptunus 11- 9. Eindstand tweede klas B heren: Stormvogel 22-40, Merlet 22-40, Arethusa 22-34, Zegenwerp 22-24, Neptunus 22-24, TRB/RES 22-23, Krabben 22-19, Nuenen 22-16, Gan ze 22-16, DEZV 22-14, Argo 22-7, WZV 22-3. Van Acker aan de kant gezet door Eddy de Schrijver KOEWACHT/TERNEUZEN - Peter van Acker, de amateurwielrenner uit Koewacht, komt voorlopig niet meer in aanmerking voor uitzendingen naar wedstrijden door de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Die disciplinaire straf legde het bestuur van de wielervereniging hem op. Vandaag rolt de brief met de strafmaatregel bij Van Acker in de bus. Hij mag zelfs niet starten van de vereniging in de Wim Hendriks-trofee. „Maar Van Acker start wel, anders gaat de koers niet door. Ik ben de baas", aldus Jo Verschuren, de man achter de Wim Hendriks wedstrijd voor amateurs, die op zondag 29 april wordt ver reden. Nota bene met start en aankomst in Koewacht. Peter van Acker zelf is bij zonder teleurgesteld over de Van ome sportmedewerker HULST - De Hulsterse bas ketbalvereniging BV Hulst houdt zaterdag 21 april een groot toernooi voor jeugd en senioren. In sporthal Den Dul- laert bijten de jeugdigen om negen uur 's morgens het spits af waarna om 13.00 uur de se nioren de zaal gaan bevolken. De deelnemende ploegen, van elke vereniging komen jeugd-, dames- en herenteams, zijn Scheldesport uit Terneu zen, Voorwaarts uit Axel, BC Sas uit Sas van Gent, Volhar ding uit Goes, Smokkelhoek uit Kapelle, Marathon uit Vlissingen, Mevo'80 uit Zierik- zee en BV Hulst. Van onze sportmedewerker AXEL/HULST - De zaalvoet balteams van Verpoorte en Hooizolder zijn zeker van een plaatsje in de halve finales van de strijd om de Zeeuwse zaalvoetbaibeker. In de Axelse sporthal 's Sportuus klopte Verpoorte de Terneuzense bekerwinnaar Eksakt met 6-5. In dit doel puntrijke duel, dat een rust stand van 4-1 kende, scoorden Van Katwijk (4x), Gans en Breepoel voor Verpoorte. De treffers van Eksakt kwamen op naam van Eric van Poucke (3x) en Van Leeuwen (2x). De Smickel verloor in Hulst met 6-7 van het Middelburgse Hooizolder, dat in de slotse conden de winnende goal maakte. De Smickel-doelpun- ten kwamen op naam van Mortier, Van Nierop (2x), Maas, Van Kakerken en Van Eekelen. De Middelburgse treffers werden gemaakt door Tahapary (2x), Felius (3x) en Van de Velde (2x). HOCKEY - Het Pakistaanse herenhockeyteam heeft in La hore een vrienschappelijke wedstrijd tegen de Sovjet- Unie met 2-0 gewonnen. gang van zaken. „Ze kunnen de pot op. Ik ga mijn eigen boon^es nu wel doppen. Ze hebben mij als zondebok ge zocht en gevonden. De mannen hebben hun zin", aldus de Koewachtenaar. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen kwam dinsdagavond bij Atlanta in een marathonzitting bijeen. Daar werden de harde noten voor Van Acker gekraakt. „Ik geef nog geen commentaar. Maar dat de kwestie bij de renners zo diep zat, verbaasde me wel", merkt voorzitter Ton van Oosten op, die direct laat blijken dat hij met de straf niet zo blij is. Maar Van Oosten kon moei lijk anders, want namens de renners lag er een brief op ta fel, waarin duidelijk stond dat zij niet meer wensten samen te rijden met Peter van Acker. Nog voor de start van de Om loop van de Braakman ging Hans Moens de renners langs om te vragen of ze achter ploegleider Dennis Kramer stonden. Immers, dat was het hete hangijzer. Hans Moens wilde gisteren geen commen taar geven. Peter van Acker wilde na de vele trainingskilometers wel eens uitgezonden worden naar een wedstrijd. Hij kaarte de selectieprocedure aan. Niet al leen bij het bestuur, maar ook bij de sponsor. En daar is Van Acker volgens enkele be stuursleden in de fout gegaan. Volgens de wielervereni ging zou Van Acker in een te lefonisch onderhoud met de sponsor en diens vervanger, Willy van de Bergen, ploeglei der Dennis Kramers eer en goede naam hebben aangetast. De wielervereniging zou daar door niet langer kunnen sa menwerken met Van Acker. Van Acker mag nog wel lid blijven, maar daar heeft de Koewachtenaar geen zin meer in. Peter van Acker moest zich enkele weken geleden al eens verantwoorden voor het vol tallige bestuur. Hij nam Peter Gödde mee als getuige en dat werd Van Acker niet in dank afgenomen. Ook de kwestie van het niet dragen van de juiste kleding tijdens trainin gen werd Van Acker, voor de voeten geworpen. „Maar in het verleden, en nu nog, hebben zich daar meerde re renners schuldig aan ge maakt. Wat dat betreft zou de wielervereniging er goed aan doen rechtlijnig te denken. Twee jaar geleden kwamen zelfs renners in de krant met een foto van een andere spon sor, Maar toen werd niemand gestraft. Nu ineens wel. Trou wens ik kan toch niet zeven dagen in hetzelfde shirt rij den", aldus Van Acker. Peter van Acker kan het niet begrijpen. „Dan moet je zoveel voor de vereniging ge daan hebben en dan speel je zo uit", laat de ontgoochelde Van Acker weten. Peter van Acker: disciplinaire straf. - foto de stem/cor j.de boer Van ome sportmedewerker SAS VAN GENT - Fabricom I heeft na de bekerwinst ook de Schepentrekkers-trofee van het zaaivoetbalrayon Sas van Gent gewonnen. Fabricom begon meteen goed door de kampioen van de tweede klas, De Rooien Oedt, gedecideerd met 5-1 te verslaan. Tegen de kampioen van de eerste klas en trofee-verdedi ger Corn Boys 1, schoot Fabri com helemaal uit zijn slof. Corn boys kreeg een kansloze 7-0-nederlaag gepresenteerd. Daarmee had Fabricom zijn CLINGE - De voetbalvereni ging Clinge heeft Jo de Blok als trainer aangetrokken. Hij volgt Rob Haak op, die als be geleider optrad. Haak kon vanwege z'n drukke werk zaamheden deze taak niet meer combineren. Jo de Blok is voor Clinge geen onbekende. Hij speelde ook in het eerste elftal van Clinge en maakte daar furore. Onder trainer Haak werd Clinge kampioen en beide par tijen gaan aan het eind van dit seizoen als vrienden uit el kaar. Blok gaat voorlopig Clinge voor een seizoen onder zijn hoede nemen. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Het concours dat de ponyclub Brugse Vaart uit Oostburg in manege De Brugse Vaart hield, is een sportieve ontmoeting gewor den. In deze wedstrijd was de prestatie die Daniëlle de Kui per met Street Arab in de dressuur neerzette, de opval lendste. In totaal oogstte de Oostburgse amazone in deze discipline 127 punten en dat was ruim voldoende voor de zege. UITSLAGEN: Pony's: Dressuur B-licht: 1. A. Manhave met Sjoco Prins, 2. N. Timmerman met'Pepi- ta, 3. L. Volkers met Grey Mist. B- zwaar: 1. C. van de Vijver met Sjo co Prins, 2. A. Verschoore met Fire, 3. M. Volders met Grey Mist. L- klas: 1. D. Kuiper met Street Arab, 2. N. Fremouw met Sunshine, 3. A. de Vin met Light Feet. M-klas: 1. Cathrien de Busschere met Pinky. Z-klas: Cathrien de Busschere met Indian Gold. Paarden: 1. H. Schef- fer met Minora, 2. L. Dael met Spotlight, 3. T. Bom met Copper Clown. Springen B-klas: 1. N. Fre mouw met Sinshine, 2. D. Kuiper met Street Arab, 3. A. de Vin met Light Feet. L-klas: 1. Q. de Bus schere, 2. S. van Dijk met Peter Pan, 3. A. van Hanegem met Em my. M-klas: 1, M. Willemsen met Yonita. 2ijn snelheid en techniek f GRAVENPOLDER - De Uftse Dambond houdt za- ^8 21 april een 'Paas-dam- jnooi' in Ons Dorpsleven te s£ravenpolder. a toernooi begint 's mor- ,je om half tien. De deelne- bet! spelen drie partijen en ^IMtempo is zestig zetten «to- Men kan zaterdag nog "rijven in de zaal. Van ome sportmedewerker AXEL - De Zeeuwsch-Vlaam- se vertegenwoordigers in het KNVB-zaterdagvoetbal gaan een beoeiend competitieslot tegemoet. Daarbij spelen niet alleen de streebduels die nog afgewerkt moeten worden een rol, maar eveneens de eind klassering. AZW en Hoek knokken allebei voor de derde en mogelijk zelfs de tweede plaats op de ranglijst van de tweede klas en Zaamslag vecht voor behoud van het derdeklasserschap. Terneu zense Boys stelde die plaats al eerde» veilig. Zaamslag had enkele weken geleden alle troeven nog stevig in handen. Troeven die van het degradatietrio, Tholense Boys, Kapelle en de elf van coach Emans, Zaamslag het beste uitzicht boden. Dat is echter anders geworden. Te gen hekkesluiter Krabbendij- ke kan dit echter weer recht getrokken worden. „We heb ben nog één punt voorsprong en dat moeten er drie worden", zegt Zaamslag-aanvoerder Johan Eckhard. „Wint volgen de week Tholense Boys van Krabbendijke, dan zijn we veilig en zijn de Bevelanders de klos. Is het andersom, dan is alles nog mogelijk en wordt het duel tussen de Tholenaren en ons van groot belang", re kent Eckhard voor. Er is dus nog van alles mogelijk. Zeker der is Eckhard over het herop treden van zijn middenvelder Lokhorst. „Zaterdag is hij er weer bij", weet hij. Voor Terneuzense Boys is de strijd gestreden. Hét streven om een hoofdrol te vertolken werd niet gehaald en dat moet gewroken worden op Yerseke, dat zaterdag op bezoek komt en dat de ranglijst aanvoert. „Wij gaan de punten pakken", zegt trainer Dekker resoluut. Gezien de 5-2-zege op Kapelle vorige week, zou hij daar best eens gelijk in kunnen hebben. In de tweede klas krijgt Hoek Roda Boys op bezoek. „In dit treffen staat de vierde plaats centraal en mogelijk zelfs de derde stek", meldt Hoek-voorzitter Van Vught. „Voor eigen volk moet gewon nen worden", stelt hij resoluut. Slagen de mannen van trainer Jan Doorns er in de winst te pakken, dan staat volgende week de derde plaats vacant. AZW, dat deze klassering in handen heeft, komt dan naar Hoek. Nu reizen de Axe laars af naar Bruinisse. „Geen gemakkelijke opgave", weet AZW-aanvoerder Bouman, die drommels goed beseft dat zijn team niet zo nodig meer hoeft en het dus wat gemak kelijker opneemt. Alleen de prestigeslag met Hoek houdt de Axelaars bij de tijd. Eén punt meebrengen is voor AZW voldoende. PROGRAMMA; Tweede klas: Bruse Boys-AZVV, SHO-Arne- muiden, Good Luck-WHS, Oranje Wit-SCC'55, Oostkapelle-Rozen- burg, Hoek-Roda Boys. Derde klas; Yerseke-Terneuzense Boys, Kapelle-Serooskerke, Kloetinge- NTW, Zwaluwe-Dinteloord, Tho lense Boys-Wemeldinge, Zaam- slag-Krabbendijke. Maandag tweede klas: Good Luck-SHO, Oostkapelle-Oranje Wit, Rozen- burg-WHS. Van ome schaakmedewerker TERNEUZEN - De schaakclub Terneuzen wil een eigen onderkomen. De schaakclub die dit seizoen Zeeuws kam pioen in de hoofdklas van de ZZSB-competitie is gewor den, heeft deze wens aan de gemeente Terneuzen ken baar gemaakt. De schakers denken aan een clubgenbouw dat samen met een bridgeclub wordt gedeeld. Gosse Kamminga, de voorzitter van de schaak club Terneuzen: „Een schaakclub zoals Terneu zen heeft eigenlijk een eigen onderkomen nodig. Nu huren we een zaal in de Goede Herderkerk en als daar op onze speelavond nog iets anders gebeurt, dan hebben wij daar veel last van. Bovendien vind ik dat een schaakvereniging, in een gemeente waar vele miljoenen worden uitgege ven aan sportparken voor de buitensporten, eveneens aanspraak kan maken op een dergelijke voorzie- nihg", Veel hoeft het onderko men niet te kosten volgens de enthousiaste voorzitter. „Ik denk niet aan een nieuw gebouw, maar er komen na dit schooljaar enkele schoolgebouwen vrij die met een kleine aanpassing best geschikt gemaakt kunnen worden voor onze doeleinden. Het zou ongekende voordelen voor de schaaksport in de gemeente Terneuzen bete kenen. Nu hebben we onze clubavond op vrijdag. De jeugd zou dan in ons eigen lokaal op andere dagen kunnen worden begeleid door bijvoorbeeld onder wijzers die vrije tijd over hebben of door clubleden zonder werk. Ook kan er dan op meer avonden in de week worden geschaakt, zodat de mensen die nu niet op vrijdagavond kun nen komen spelen dan wel in staat zullen zijn om te komen". De schaakclub Terneu zen heeft over dit onder werp al contact gehad met de wethouder van sportza ken in de gemeente Ter neuzen, die zich in eerste instantie niet zo enthou siast toonde over de plan nen van de Terneuzense schaakclub. kruit verschoten, want tegen Racing White 1 kwam het niet verder dan 0-0. De uitslagen van dit toernooi, dat onder arbitrale leiding stond van Klaus Hermans en Henk Kindt, waren: Corn Boys 1-Racing White 1 4-2, De Rooien Oedt-Fa- bricom 1 1-5, Fabricom 1-Corn Boys 1 7-0, Racing White 1-De Rooien Oedt 3-1, Fabricom 1-Ra- cing White 1 0-0, Corn Boys 1-De Rooien Oedt 5-0. Eindstand: 1. Fa bricom 1 3-5, 2. Corn Boys 3-4, Ra cing White 1 3-3, De Rooien Oedt 3- 0. TERNEUZEN - Als afsluiting van het winterseizoen of wel licht als start van de Terneu zense festiviteiten, werd er af gelopen weekeinde gestreden om de titels in het Neuzen- toernooi, een en ander in het kader van de viering van 400 jaar Terneuzen stad. De Ador-hal was zaterdag het middelpunt, terwijl de Ja- rinohal in Terneuzen voor het afsluitende gedeelte zorgde. In de herendubbel-categorie ging de hoofdprijs naar het duo Krijn Hamelink/Siete Roffel, dat alle vier partijen in winst omzette. Het damesdubbel werd gewonnen door de Hoek se dames Ria Siewert en Jan- nie Dieleman, die eveneens geen enkele partij verloren. Het game-saldo wees de mi xed-combinatie Marijke Plad- det/Willy Lippens als winnaar aan vóór het koppel Stella Kouwijzer/Krijn Hamelink. EINDSTANDEN: Herendubbel: 1 Hamelink/RofIel 8 punten, 2. Ed wards van Muyen/Van Amers foort 6, 3. De Ridder/Pey 4 punten. Damesdubbel: 1. Siewert/Diele man 8, 2. Fousert/Bierings 6, 3. Deij/De Vries 6 punten. Gemengd- dubbel: 1. Pladdet/Lippens 8, 2. Kouwijzer/Hamelink 8, 3. Dros/ Dros 6 punten. Van ome atletiekmedewerker OOSTERHOUT - In Ooster hout kwam Piet Vonck, de RKHAV-atleet die maanden lang op non-actief heeft ge staan, weer eens een keer in actie. Dat klasse zich niet ver loochent bewees hij door op een tweede plaats beslag te leggen in een tien Engelse mijl-loop, die gewonnen werd door Jos Koniuszek van Sprint uit Breda in 50 minuten en 37 seconden. De tijd van Vonck was 51.17. Ron Abuijs was de snelste Zeeuw in de marathon van Rotterdam. Zijn tijd was 2 uur, 34 minuten en 54 secon den. Bij de dames stapte Trij- nie Smeenge na 25 kilometer uit de wedstrijd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze tafeltennismedeweker TERNEUZEN - Een dag na de Zeeuwsch- Vlaamse tafeltenniskampioenschappen voor NTTB-leden, werd op dezelfde beschikbare 30 tafels in sporthal 't Zwaantje voor de derde maal door de Zeeuwsch-Vlaamse recreatie commissie onder leiding van afdelingsbe stuurslid Frits Vervaet, het al traditionele re- creatietoernooi gehouden. Ruim 85 deelnemers hadden zich voor dit evenement aangemeld en vanaf negen uur 's morgens werden de wedstrijden in de diverse categorieën gespeeld. Toen wethouder van sportzaken van de gemeente Terneuzen, de heer Walraven, om half vier 's middags de prij zen uitreikte, bleek dat de winnaarsronde bij de heren een nieuwe winnaar had opgeleverd ten opzichte van de beide voorgaande edities. George Mahu uit Terneuzen zegevierde name lijk. Jan de Bakker uit Lamswaarde werd goe de tweede. Christian Geijsels uit Terneuzen werd evénals vorig jaar derde. Bij de dames, die een zevenkamp afwerkten, revancheerde Esther de Roos uit Sas van Gent zich voor haar tweede plaats van 1983 door nu Marian Blommaert achter zich te houden. Overige uitslagen: jeugd: 8-10 jaar: 1. Richard Hamelink, Terneuzen; 2. Richard Mahu, Ter neuzen; 3. Annet Bakker, Lamswaarde. 11-13 jaar: 1. Cees van Tiel, Terneuzen; 2. Martin Ha melink, Terneuzen; 3. Manolito Casteleijns, Terneuzen. 14-17 jaar: 1. Marco Kind, 2. Geert van Tiel, 3. Piet Pladdet, allen Terneuzen. lllllllllllllliliiillllllllllilllllllllllillflIllllllllllllllllllllltlllilllllllllliilllllllllllllllllillllllllllllllKllliillllllllllidlilllllllllllllilllllllllllllllllilllKillliiiUl

de Stem | 1984 | | pagina 9