Houten woning in opkomst Bourdiol-zool uitkomst bij tegengaan rugklachten IN MINUTEN GESCHILDERD,HALF UUR DROOG. HISTOR rollak Strandvisserij bleef achter NOG SNELLER EER VAN JE WERK. Hebben uw ogen oog voor mode? Moskou handels-rel met Washinl Behandeling uith VAN MAARFN TOP-OPTIEK [Troepen scheiding in Beiroet I 'öeeën CIA en FBI Sevraagd h< DONDERDAG 19 APRIL 1984 :EXTRA OP DONDERDAG^ Raad van State Ze komen er PAPIER' VOOR UW PEN Wijnoogst De paus VAl N I inrvrvLi >1 pyg I Washington - President Reag I ties 6St van daadwerkelijke terreur; I taenn sinstanties - waaronder het Pe Van een onzer nerslaggeners Volgens deskundigen zal over zo'n vijf jaar één op de zes a zeven nieuwbouwwoningen geheel van hout zijn. Deze houtskeletwoningen - een een gezinswoning kost minder dan 100.000 gulden - hebben in vergelijking met stenen hui zen veel lagere woonlasten. Momenteel telt ons land circa 5000 van deze woningen, dat is zo'n twee procent van de nieuwbouw. Rond 1990 zou dit 15 procent zijn. Dat bleek op een onlangs ge houden congres over houtske- letbouw, waaraan onder ande re bouwbedrijven en hoogle raren in de bouwkunde deel namen. Doordat hout de warmte beter vasthoudt dan beton en bak steen, kunnen de stookkosten tot 40 procent dalen: op jaar basis kan dit leiden tot hon derden guldens besparing. Het principe van de bouw is dat alle dragende en niet-dra- gende elementen boven de fundering van standaard bouwhout worden gecon strueerd. Deze methode komt in Canada en de VS al eeu wenlang voor, sinds enige tijd wordt ze ook toegepast in Noord-Europa en Japan. In ons land worden de gevel- wanden aan de buitenzijde be schoten met triplex en aan de binnenzijde bekleed met gips platen. Daar tussenin is het isolatiemateriaal aangebracht. De triplex-beschieting is voor zien van een laag water- en windkerend bouwpapier, dat de 'regenjas' wordt genoemd. Voordeel van de bouwmethode is dat er nauwelijks sprake is van vorstverlet. De toetreding van bouwvocht blijft beperkt, en dat scheelt weer in de stookkosten na de oplevering. De aanlooptijd is korter: de eerste woning wordt in verge lijking met gietbouw gemid deld zes weken eerder opgele verd. Deze voordelen komen tot uiting in rente-besparingen op grond- en bouwkosten. Een oplevering is al na dertien we ken mogelijk. De bouwkosten zijn voorts lager omdat er geen groot materieel op de bouwplaats nodig is, en kleine bouwplaatsen makkelijker kunnen worden opgevuld. De gerealiseerde geluidisolatie voldoet ruimschoots aan alle voorschriften. Houtskeletwo ningen zijn volledig brandvei lig door de brandwerende gipsplaten. Overigens zijn er houtsketlet- woningen waaraan geen hout te zien is. De planken- en bal- kenconstructie gaat in die ge vallen schuil achter bakstenen Volgens recent onderzoek u veel animo in ons land v houtskeletwoningen. War» iemand gaat verhuizen daarbij kan kiezen tussen traditioneel stenen huis en houtskeletwoning, zal hij jr, procent van de gevalle» laatste nemen, liefst een houten gevel. De enq» werd door bouwonderne» Wilma en de Technische geschool Eindhoven gehoJ onder 1.000 huishoudens \l spreid over het land. Door Wippel Houben BREDA - Spier- en gewrichtsbandenpijn weghalen, die veroorzaakt wordt door een afwijking van de voeten. Dat is het streven van de vijftien podo-orthesiologen, die ons land nu rijk is. Zij maken gebruik van een therapie, uit gedacht door de Parijse neuroloog dr. René Bouriol. Hij heeft zich gericht op het onderkennen en behandelen van mechanische ontsporingen in het bewegingsapparaat, voortkomend uit standsveranderingen of afwijkingen van de voeten. De Fransman is daarbij uit gegaan van de reflexologie van de voet, een wetenschap die vergelijkbaar is met acu punctuur en bij de Oosterlin gen al eeuwen bekend is. In de voetzool, voetrand en tenen zijn diverse punten aan te wij zen die een directe relatie heb ben met bepaalde functies in het lichaam. Bouriol heeft daarvan gebruikmakend een flinterdun inlegzool tje ont wikkeld, dat door drukveran deringen de reflexen van het lichaam prikkelt, of juist af remt, om weer een goede stand aan te nemen. De Bredase chiropodist/ bandagist Koen van den Maagdenberg heeft zich sterk verdiept in de Bouriol-thera- pie: „Als je ergens in je voet pijn voelt, zul je onbewust een houding zoeken waarbij je die pijn niet meer of minder voelt. Dat kan leiden tot een onna tuurlijke stand van je enkels, knieën, lage of hoge rug, nek en hoofd. En dat veroorzaakt dan een spier- of bandpij n. Pijn in je voet kan veroor zaakt worden door een blessu re, door een vleesbeschadi ging, door een litteken, ver keerde schoenen, enzovoort. Hef je die oorzaak op, dan sti muleer je het lichaam tot een harmonisch evenwicht. Een ander veel voorkomend euvel is, dat de beide benen van een mens niet even lang zijn. Liefst 40 procent heeft daar mee te maken". Niet iedere patiënt met pijn in spieren of gewrichtsbanden zal baat hebben bij de Bour- diol-methode. „Maar veel mensen wel. In de praktijk blijkt de helft van de mensen die je zo behandelt binnen zes maanden hun klachten kwijt te zijn. Drie op de vijf patiën ten kun je helemaal van hun probleem afhelpen, een op de vijf gedeeltelijk en bij de vijf de heeft de methode geen re sultaat", aldus de ervaringen van Van den Maagdenberg en de Stichting Dr.Bourdiol. In verreweg de meeste ge vallen vindt er tussen hem en de verwijzend arts vooraf overleg plaats of de nieuwe therapie toegepast kan wor den. Alleen in de Randstad blijken flink wat artsen op de hoogte te zijn van deze metho de. Daarom heeft de stichting deze maand landelijk een in formatieblad aan alle huisart sen en specialisten gestuurd. De Bredase podo-orthesio- loog wil vooraf het mogelijk misverstand wegnemen, dat deze therapie aangeboren af wijkingen in het beendergestel zou kunnen wegwerken. „Wij zijn er alleen voor de ge wrichtsbanden en spieren. Pijn kunnen we wel verhel pen. Je kunt het vergelijken met een muur waar een scheur in zit. Je kunt dan die scheur dichtsmeren, maar na een poosje komt ie toch weer te rug. Je kunt ook kijken of de fundering waarop de muur staat nog wel in orde is. Door een nauwkeurig on derzoek van de voeten en de bekkenstand en een precies op de persoon afgestemd zooltje help je veel mensen van een probleem af, waar ze vaak al jaren mee lopen. Wij zitten voor veel mensen aan het ein de van een lijdensweg, die via huisartsen, orthopedisten, the rapeuten en andere (para)me- Koen van de Maagdenberg brengt de ontwikkeling van de inlegzolen in beeld. dische specialisten is gegaan". Van den Maagdenberg wil met zijn pleidooi voor de Bourdiol-therapie op geen en kele manier de werking van de voor zoveel mensen nog vertrouwde steunzolen van leer of metaal onderuit halen: „Dat waren in die tijd de beste hulpmiddelen. Ze hebben al leen als nadeel, dat ze de kern van het probleem niet wegne men, maar slechts aan symp toombestrijding doen. Ze sti muleren de spieren niet, wer ken de-activerend. In de Bourdiol-therapie maak je spieren weer actief en haal je de oorzaak weg". Een klein aantal zieken fondsen en een wat groter aantal particuliere ziektekos tenverzekeraars vergoeden de therapie. De kosten bedragen 145 gulden voor het voetonder- zoek en de zooltjes en 35 gul den per controle. De patiënt wordt ongeveer een jaar bege leid en de therapiezooltjes hebben in principe een tijde lijk karakter. De podo-orthesiologie is als beroep wel erkend, maar niet als paramedisch beroep. De Vereniging van Natuurge neeskundig Therapeuten er kent haar wel. Alleen voetspe cialisten die bij de Stichting Dr.Bourdiol in Amsterdam (Van der Pekstraat 51 tel.020- 371345) aangesloten zijn mogen de therapie toepassen. De vijf tien Nederlandse specialisten ontmoeten elkaar alle veertien dagen om ervaringen uit te wisselen en melden zich ook regelmatig bij dr. Bourdiol om hun kennis te vervolmaken. DE strandvisserij bleef de af gelopen weken flink achter. Het water is kennelijk nog wat te koud. Bot en schol lie ten zich slechts in geringe mate verschalken en daar hield het dan wel zo'n beetje mee op. Dat bleek ook tijdens de EFSA strandwedstrijd te Renesse 8 april j.l. De wind in het noorden, een organi satie die een uur zomertijd- verschil 'vergat' en het minst opkomende water van de ge hele maand april maakten dat er weinig aan de haak kon worden geslagen. Velen, die vele honderden kilome ters met de auto waren geko men vanuit geheel het land, gingen na afloop teleurge steld naar huis. Waarom, zo dacht men, vond EFSA het nodig van een gunstige zon dag (15 april) uit te wijken naar een ongunstige 8 april. De reden daarvoor was dui delijk. De NWS vond het nodig op die dag een wed strijd te organiseren (die wisten kennelijk wel dat doodtij op het strand wat vissen betreft niets voor stelt!). EFSA week dus uit, onterecht overigens, want vele leden vissen niet bij de NWS, maar die waren ken nelijk onbelangrijk. Geen pluspunt voor EFSA. met Rien van Nunen Strandivsserijachtergebleven. FOTO FRANS CUES. Vanaf de boot gaat het aanmerkelijk beter. Veel pa ling wordt er overigens nog niet gevangen, maar wel be hoorlijk bot en schol. Men hoopt eigenlijk dat de aan kondiging van een goede scholstand door het RIVO bewaarheid zal worden, want daar is voor veel schip pers nogal wat aan gelegen. Het komt nu al meer voor dan anders dat de schepen door de week tegen de kant liggen. Minder goede econo mische omstandigheden (vooral van het hengelaars- publiek) nopen mensen minder uit vissen te gaan. Opvallend, en voor veel schippers een doorn in het oog, is het grote verschil in beoordeling van scheep vaartinspecties van plaats tot plaats. Veel schepen zijn uitstekend, maar er zijn er nog steeds velen, vooral beunhazen, die nergens (of weinig) aan voldoen. 'Con currentievervalsing' roept men in schipperskringen, die vaak met hun prijzen maar moeilijk kunnen op boksen tegen lieden die geen sportvisserij bedrijf hebben te runnen maar het er zo maar bijdoen. Veel vissers hengelen graag met slikzagers of zach te krabben. Wist u dat die haast nimmer legaal te ver krijgen zijnDe steekplaat- sen bevinden zich vooral in de slikken en bodem van ha ventjes in het Zeeuwse of het wad. Ook dicht onder de ste nen van een dijk vindt men ze wel. Verboden dus. Toch beheersen slikzagertjes vele strandwedstrijden, ook bij EFSA. Zonder slikzagers hoeft men niet eens aan wed strijden aan het strand, bij het vissen op bot, of op het wad nabij Den Oever, te be ginnen. Ook concurrentie vervalsing? Misschien wel. Goede hoop heeft men op de machinale pierenstekerij in de Waddenzee. Daar komen tegenwoordig al heel wat slikzagertjes vandaan- (eigenlijk zandzagers). Hier en daar kan men deze in de handel verkrijgen, f9 voor een onsje is normaal, maar een paar tientjes voor een goed handje vol doet ook mee..-. Pieren Zijn pie-Ten dan niet goed genoeg? Jazeker wel, als aas zijn pieren doorgaans onver slaanbaar. Schol, gul, wij ting, schar zij y doorgaans veel beter te vangen met een verse zeepier (op gul meerde re op 1 haak graag). Voor tong hoeven dat soms niet eens verse te wezen... probeer eens te vissen met kleinere haken dan u gewend was. Hoofdlijn van de ónderlijn montage mag gerust 60/100 dik wezen. Daarop komen enkele afhouders van nylon (metaal mag ook) met dunne (25/100, 28/100, 30/100) zij lijntjes. Kies voor de haakjes eens uit Au Lion d'Or Con cours of blauwe Aberdeens. Paling, schol en bot doen het bij gebruik van dunne lijnen beslist beter. Denkt u er wel aan geen knallen aan de hengel te geven als de hen- geltop trilt? Precies, dan slaat u wellicht dat dunne zijlijntje stuk op die ene mooie grote paling of die knoert van een bot... Rollak van Histor. Dé verf voor grote houten oppervlakken. Met Histor Rollak brengt u in een paar minuten een mooi egale, sterk hechtende, zijdematte laag op. Zó op het kale hout, zonder grondverf. Histor Rollak is in een half uur droog. De tweede laag kan er al na twee uur overheen. Gemorste spatjes neemt u gewoon met water op. Terpentine komt er niet aan te pas. Histor Rollak is een klein wonder van goede huize. Ga vooral kijken bij de Histor-vakman hoe u voortaan sneller en makkelijker een prachtig resultaat behaalt met Histor Rollak. HISTOR ROLLAK IS EEN PRODUKT VAN SIGMA COATINGS BV UITHOORN Wie de corruptie en baantjesjagerij in Neder land volgt, staat verstomd over het bericht dat oud burgemeester Polak van Amsterdam zitting heeft ge nomen in de Raad van State. Die man moest als journalist - gemeenteraadslid - wet houder en zijn positie - later - als staatssecretaris van Binnenlandse Zaken de si tuatie in Amsterdam tot in bijzonderheden kennen. Als men nu het hoofdstuk 'Cor ruptie in Amsterdam' in het boek van dr. H. Bouman 'In en uit de doofpot' (1982) leest, vraagt men zich toch af wat nu eigenlijk de taak van een burgemeester is: ingrijpen of de zaak maar laten waai en. De heer Bouman zond een nota met 65 corruptie voorbeelden - uit de pers - en 80 vragen aan de gemeen telijke accountantsdienst. Het gekwijl van verschillen de sprekers op de afscheids receptie van burgemeester Polak was weerzinwekkend. Herinnerde niemand zich dat deze burgemeester had moeten weten dat tiendui zend vaten met giftige stof fen - samen het huisvuil - ten noorden van Amsterdam werden gestort? En ook dat hij bij alle problemen over het gebrek aan vuilstort plaatsen geen acties bij de regering ondernam? Herin nerden de aanwezigen zich niets van het wanhopige verzet van de cardioloog prof. Durrer tegen de ver plaatsing van de eerste-har- thulpafdeling naar een plaats die moeilijk te berei ken was? Zei prof. Durrer niet tegen Bibeb in Vrij Ne derland dat hij over dat be sluit razend was en de bur gemeester zou moeten zeg gen; 'We maken revolutie voor de zaak?'? Maar Polak maakte geen revolutie. Hij kent de mensen die op zijn afscheidsreceptie samen drongen - zelfs de gedachten aan het gif dat hun kinderen zoudt bedreigen werden weggewist bij het zien van de drankjes die men op de receptie serveerde. Maar wat hij in een vraaggesprek zei - over zijn wens nog eens in de Raad van State te ko men - is uitgekomen: hij is benoemd. Prettig voor zijn nieuwe collega's en voor de slachtoffers van corruptie die zich tot de Raad van Sta te wenden. Breda A. Dinnesen Nu er een paar geleerden bijgesleept zijn om kracht bij te zetten, kunnen we met honderd procent zekerheid zeggen dat de kruisraketten in ons land geplaatst worden (tegen de wil van de meer derheid). Wat ik er met de beste wil van de wereld niet van snap is, dat ze die din gen in Woensdrecht plaat sen. Als al die geleerden in Den Haag zich zo bedreigd voelen, kunnen ze die kruis raketten toch veel beter op het Malieveld plaatsen. Geen mens zal toch geloven dat het Russische leger naar Woensdrecht gaat tippelen om een paar agrariërs ge- vangen te nemen. Ik zie ze veel eerder met hun atoom onderzeeërs de Noordzee op- stomen, de residentie bezet ten de kopstukken tot capi tulatie dwingen (als ze er eventueel nog mochten zijn). Wat mij betreft zie ik het niet zo somber in, die vier kwade dagen komen we ook wel weer door. Er komt weer voor zo'n dertig tot veertig jaar werk, dat is toch ook weer meegenomen. Meer hoofdbrekens kost het mij wie dan de volgende vijand zal worden, daar ben ik nog niet uitgekomen. Ik zal dat dan maar aan de geleerden overlaten, die hebben daar al eeuwenlang een rouleer systeem voor uitgedacht dat nimmer faalt, tot heil van het mensdom. Roosendaal A. de Groot Leuk, zo'n wijnpagina in De Stem (7-4-1984). Maar waar uw heer Sluijter de wijsheid vandaan haalt dat er in de Elzas, dankzij de fantasti sche oogst 1983, wijnen van meer dan 18% alcohol zouden worden gemaakt is mij, en velen met mij, een volkomen raadsel. Als schrijver van wijnverhalen hoor je toch te weten dat de gistcel die de in de druiven aanwezige sui kers afbreekt en omzet in al cohol, afsterft zodra het al coholpercentage de 15% be reikt? De hierbij aangehaal de sherry bijvoorbeeld wordt opgepept met wijnal cohol en dat gebeurt uitslui tend omdat de Nederlandse wetgeving dat (helaas) eist. De Spanjaarden zelf, en ook andere exportlanden, drin ken de sherry zoals het hoort: rond de 14%. Alcohol percentages zijn geen ga rantie voor kwaliteit. Jaren lang heeft men in de Elzas een verbeten strijd moeten leveren voor erkenning van hun wijnen. De wijnwetge- ving is er erg streng, en op de Champagne na zijn ze de enigen die uitsluitend op fles verkopen. Dit om het ver snijden buiten de streek te voorkomen. In Nederland groeit de belangstelling voor wijn. We lezen gretig alles wat erover gepubliceerd wordt. Voorzichtigheid is dus geboden. Daarom zou ik de heer Sluijter willen wij zen op zijn verantwoorde lijkheid ten aanzien van in formatieverstrekking. Roosendaal J.J.L. de Bruijn NASCHRIFT DOOR HEINZ SLUIJTER: De heer De Bruyn wekt de indruk dat hij geen leek is op het gebied van wijn en dus had het geen kwaad kund als hij zich wat voor. zichtiger had uitgedrukt Want er bestaan wel degelijk wijnen met een uitzonder lijk hoog gehalte aan m. tuurlijke, niet bijgevoegd alcohol. Uiteraard weet ook ik, dat normaal gesprokendt gisting in de kuip bij een be- reikt alcoholgehalte van 1st, (14,9% is preciezer) niet ver der kan gaan. Dat cijfer uind je ook overal in de literatuur en in cursusmateriaal terug De gistkiemen gaan dan -of eerder- dood aan hun eigen alcohol. Maar de zaak ligt in werkelijkheid toch wat ge. nuanceerder. In waarlijk grote jaren, ej uitsluitend dan, kunnen er met name in de Elzas frap pante spelingen van de na. tuur ontstaan. Ik vind dol juist reden om het te vermel den. Omdat het ongewoon is En overigens niet omdat hit alcoholgehalte iets met kwa liteit te maken heeft. Dat schrijf ik helemaal niet. Het huis Dopff au Afoulin bijvoorbeeld heeft het ge presteerd om in 1976 een Ge- würztraminer -en het kan in de Elzas alleen bij deze druif- te produceren met een aan wezig alcoholgehalte van 17%. Dat was uiteraard een produkt van zeer laat geoog ste en speciaal uitgezochte druiven; Vendange Tardive Grains Noble. Een zoetige wijn met onvergiste restsui- ker. De oorzaak van het ver schijnsel moet gezocht wor den in gistkiemen die be stand zijn tegen een aanmer kelijk hoger alcoholgehalte dan 15%. Ze gaan gewoon nog even door in de gistkuip. Die kiemen er zijn vele soorten - krijgen hun kam als de hoeveelheid suiker in de druif uitzonderlijk hoog is. Dus alleen in topjaren. En dan nog maar zo hier en daar. Het is misschien rer- warrend, maar ook in het sherrygebied zijn die kiemen soms actief. Het is gebeurd, dat sherry met een uit gis ting verkregen alcoholper centage van 13%, na ae bij vulling met alcohol, toch weer, op fles, verder ging gisten. En daarbij koolzuur produceerde. Met als resul taat, hoe ongelooflijk het ook klinkt, een van nature schui mende sherry die door ie ontstane druk de stop van ie fles drukte. Dit staat overigens los van wat ik geschreven heb: „Net zo sterk als sherry of port". Ik heb hier alleen en uitslui tend het alcoholpercentage willen vergelijken. Meer staat er echt niet. Er komt een paus naar Ne- derland en voor zover weet is dat nog nooit eerder gebeurd. Nu wordt er be weerd, dat het wel zo'n tien miljoen gaat kosten. Sommi gen vinden dat in deze tijd en dan nog voor een paus een belachelijke zaak. Het geld kan toch veel beter be steed worden, zeggen ze dan. Persoonlijk zou ik zeggen: laten we met z'n allen ons eens druk gaan maken over j de profiteurs van de sociale bedoening, want dat loopt werkelijk de spuigaten uit! Breda A. Nuyens nE STEM VAN DONDERD/ PARIJS/DEN HAAG (ANP) - De beh_ deling van het Nederlandse verzoek Itlevering van de twee Nederlandse v dachten van de ontvoering van blermi „oat Freddy Helneken ls door een ree bank in Parijs uitgesteld tot 2 mei. I De rechter besloot hiertoe omdat verdediging van de 27-jarige Cor van I en de 26-jarige Willem H. niet de ge rmm Fra: oor (ADVERTENTIES) Als u de mode in 't oog houdt, zult u zien dat de bril volop meedoet En dat bij sport en spel een andere past dan bij het werk. Kom naar Van Maaren als u mode rond uw ogen wilt Die is volledig up to date. En die zorgt bovendien dat mode samengaat met kwaliteit OPTICIENS VAN PROFESSIE. KENNERS VAN KONTAKTLENZEN. Breda: Ginnekenstraat 16, telefoon 138370 MAANDAG VANAF 13.00 UUR OPEN MOSKOU - De Sowjet-Unie wil kingen met de Verenigde Staten. Washington om daarvoor de juiste t zo heeft de Russische onderminisq handel, Gennadi Zhoerawlev, wo zegd. Het afgelopen jaar is de handel tij en de VS verminderd met vijftien door de vermindering van de Russil de onderminister ziet niet snel eer! handel, aangezien de politieke betj twee landen de commerciële bandef bepalen. De regering-Reagan heeft de bep ring van hoogwaardige technologie verscherpt om te voorkomen dat kennis wapens worden gemaakt. Niet alleen de VS, ook Japan heef kou beperkt. Uit politieke overwegir hoogwaardige technologie aan ba heeft ervoor gezorgd dat de handij Unie en Japan het afelopen jaar m' geslonken, aldus de Russischer onde: BEIROET (AFP) - De uit vier I partijen bestaande militaire sub-commissie in Beiroet heeft woensdagavond over eenstemming bereikt over het uitvoeren van plan voor schei- I ding van de milities en het ge regelde leger aan de Groene j lijn tussen Oost- en West-Bei- roet. De commissie heeft voorts .Jen nieuw staakt-het-vuren J afgekondigd voor geheel Liba- fnon. Dit staat in een verklaring Ivan de commissie, die bestaat luit vertegenwoordigers van Ihet Libanese leger en de shi'i- Itische Amal-, de Druzen- en I christelij ke milities. De militaire commissie be paalde dat de Franse en Liba- Inese waarnemers die zullen I toezien op een bestand van- I middag 12.00 uur langs de I Groene Lijn met hun werk zullen beginnen. Het besluit voor een nieuw staakt-het-vuren komt nadat I woensdag de militaire situatie I 'n en rond Beiroet ernstig was I verslechterd. Bost Ind( NEDI met Schoo nesië dertel Ons 1 den ciële t Kor OP he siteit morgi na ee gen veilig korea deeld ongei zijng Van onze correspondent Mare de Konin Ik ri lïï? 3 aPril een geheime 'president Vs "'in' uitgevaardigd die het voor a .n,0Beiijk moet maken om militaire mpifïe k'owelddadige acties te ondeir ï-ni-i gen landen die internationaal t rorisme steunen. I dj rn^ea^?ns °Pvatting moet daartoe o Ec^'°§elijkheid behoren om terroris tief Merken in andere landen preve gewe n te va*leni dus vóórdat sprake I tem-^resic*ent heeft aan 26 Amerikaar I'hode aan reilcen over concrete rr in h^1Van terreurbestrijding door de De teteniand. Rea aieuwe anti-terreurpolitiek v te een *r> w.as ^rder deze week uitgele Hui - 'ternische krant, waarna Wi bprfu^ordvoerder Larry Speakes 1 bloest desgevraagd bevestigde. Speal ^^^daarbij toegeven dat de preside

de Stem | 1984 | | pagina 4