ities id irne Topmanagers zien weinig in arbeidstijdverkorting Nu wel akkoord korter werken bij Daf-trucks zorg krijgt extra ruimte De Ruiter: PvdA verhindert over raketten akkoord 4 Staat zou wel helpen' 4 I )e;re|ycl Marlboro Wijk na brand geëvacueerd f \DUIZEND BANEN PER JAAR ERBU: DE STEM COMMENTAAR Tegen de haren in Minder, jongeren werkloos i PAGINAJhONPERPAG 19 APRIL 1984 BINNENLAND1 Ischillend in zicht PHILIPS EN BONDEN PRATEN OOK VERDER NS-personeel steeds vaker gemolesteerd 'Problemen in SER te overbruggen' STIKKER: DE HELFT VAN ZIJN VADER tVAS GENOEG Koeberg-kwestie 'Verbranding op zee het goedkoopst' «i Het is duidelijk dat Nederland hier een hele grote kans heeft laten liggen. Waarom hebben QOODjfYEAR Ben jij het race-talent dat Marlboro zoekt? T28 PAGINA 3 lij had hij de volledj,,J Jvan zijn 'afschrikkende! on', bestaande Uj,| lenoten met allee, I familieleden in de rant| ff icier. Ook zijn veilig! f Hienst is in handen van 1 te. i jaar lang heeft Gad-1 kunnen vertrouwen on I pun van het volk. Zijnl rite sociale program. I pie het land vier zoveel Jrs, vijf keer zoveel] pn en zes keer' zoveel! Ie huizen opleverden f fen daar borg voor. Zijn btanders waren ver- L |en verdeeld en meestal ■kelijk van Libië's vij. f in de arabische we- i van hen, Omran Bur-1 I heeft de Libische Na-| s Beweging opgericht eft zijn hoofdkwartier c en zit stevig onder de Ivan de Iraakse inlich-1 hdienst, de Mukhaba- Jeneraal Omar Muheis- van de officieren die ad aan de militaire |greep van Gaddafi in heeft achtereenvolgens t Egypte en Marokko Ireerd. Geruchten wil- bt hij een tijdje geleden larokko is ontvoerd en 1 weg te kwijnen in een |i Tripoli. Abdel-Hamid Tioush, die premier was Ijde van de monarchie, >g steeds in Kairo. Dr Immed al-Mughariaf, laalig ambasadeur in In- kt in Marokko. :e verschillende groe-1 hebben allemaal ver ende politieke doelen, illende politieke ver ingen aan hun arabi-1 lastlanden en een tame-1 perkte geloofwaardig- Afzonderlijk zouden ze I aal ingedeeld kunnen I n bij de Tripoli-factie enghazi-factie. |iar in het Britse Man-1 r wordt de afgelopen I eken een voorzitter van eel andere organisatie n nacht door de politie akt. Het gaat hier om mmed Bengalboum, I van de Libische Con- ionele Unie. Deze Unie rote steun geniet onder bische ballingen en stu- n in Engeland, organi- al geruime tijd verzets- len in Libië met slechts I nkel doel: Gaddafi ten rengen, de oude Libi- grondwet herstellen en dgens verkiezingen or eren. Juist de eenvoud [haar programma en de weigering om de rivall- ussen tripoli en Bengha- ssen beide te laten ko- maakt de Unie tot een itieel gevaarlijke macht, iemand daarvan door- I gen is, dan is het wel lafi zelf. zeg niet dat de dagen Gaddafi geteld zijn", zei ider van de Unie, Ben am daags na de schiet- j in de Libische ambas- in Londen. „Hij heeft tevige greep op het land. reeft zelfs de formele le- tructuur losgelaten voor nationale militie in de daarmee de kansen op militaire staatsgreep te leinen. Maar de voor- rden voor zijn val begin- langzaam maar zeker rite te krijgen. Het einde rijn regime is in zicht." bische ballingen zeggen het Gaddafi's fanatieke rangers de afgelopen ja- betrekkelijk weinig ite heeft gekost om te- tanders van het regime it gareel te dwingen met rden en intimidatie r als de verontwaardi- over de recente schiet- ij resulteert in een har optreden van Engeland andere westerse landen, ien de mogelijkheden de ballingen ontegen- ;elijk groter. het verleden is geza- .lijke westerse actie op uitgelopen. Gedeeltelijk angst voor het welzun de 6000 Britten en 30.0W anen in Libië, de tiendu'" Ien goedbetaalde Lib'' gastarbeiders die ae lomie draaiende houden r Gaddafi zijn deze weS' ngen een garantie dai Westen niet te hard tegen zal optreden ongeach arbaarse daden waaraan volgelingen in Londen schuldig maken. De ar melijke schietpartij va pren zou daar echter w verandering in kunne ïgen. right The Guardian/^ L(( HAAG - Topmanagers in Ins'land blijken niet veel van Arbeidstijdverkorting te moe- I Lu hebben. Tweederde van de I ndervraagden vindt korter Kerken voor het eigen bedrijf |det wenselijk. Bij een ar- Ibeidstijdverkorting van tien Krocent per week met evenre- Idlge inlevering van loon, zou dat de onderneming er niet toe Kanzetten meer personeel in ■dienst te nemen. pat blijkt uit een opinie-on derzoek dat de Universiteit I, an Utrecht onlangs heeft ge- JLuden en waarvan de resul- Kten gisteren aan premier Lubbers werden overhandigd. Ongeveer de helft denkt dat arbeidstijdverkorting een bij drage kan leveren aan het rendement van het bedrijf, de andere helft denkt dat dit niet of nauwelijks het geval zal zijn. De topmanagers blijken voor het overige zeer optimis tisch over de kans op econo misch herstel. Onder meer wordt een forse toename van de investeringen door een groot aantal voor mogelijk ge houden. Premier Lubbers zei te ver wachten dat bij de groei van de werkgelegenheid het accent op de kleinere bedrijven zal liggen. Uit de peiling blijkt verder dat voor 1983 slechts negen procent van de managers een groeiend personeelsbestand noemt en voor 1984 niet meer dan veertien procent. De premier zei zich te reali seren dat door de invoering van nieuwe technologie en de daarmee gepaard gaande ver hoging van de arbeidsproduk- tiviteit bij een grotere omzet, niet onmiddellijk nieuwe werkgelegenheid ontstaat. Dat is echter een tijdelijke zaak. Premier Lubbers noemde het niet oninteressant dat vol gens het onderzoek vooral oudere managers het meeste moeite hebben met arbeids tijdverkorting. Jongere mana gers zien er meer in. De pre mier benadrukte dat arbeids tijdverkorting zo flexibel mo gelijk moet worden ingevoerd. Hij verwacht daarnaast nog steeds veel van deeltijdbanen, zo zei hij. 9 öiiumeiiteii- UTRECHT - De Ver- voersbond CNV is „zeer verontrust" over het feit dat vorig jaar de agressie van het publiek tegen NS-personeel en met na me conducteurs met bij na de helft is toegeno men. In 'S3 turfde de Spoorwegpolitie 101 ge vallen waarbij NS-ers bloot stonden aan agres sie van het publiek. In '82 waren het er nog 'maar* 71. Op een ledenvergade ring in Utrecht zei voor zitter E. Jongsma van de bedrijfsgroep spoorwe gen van de CNV-bond gisteren dat het NS-per soneel steeds meer pro blemen heeft met de stij gende agressie. Hij voegde er desge vraagd aan toe dat het bij de door de Spoorwegpoli tie geregistreerde geval len gaat om het „topje van de ijsberg. Als de politie er bij komt gaat het echt niet om zo maar een duwtje of een ander kleinigheidje maar om een exces." Het totaal aantal incidenten is een veelvoud. Maar het leeuwendeel daarvan is net niet erg genoeg om de sterke arm er bij te halen en haait dus niet de NS-statistie- ken. Maar feit blijft dat door de toenemende agressie het werk steeds zwaarder wordt, met na me voor de 2100 NS-con- ducteurs. Van onze redactie binnenland LEIDEN - Op de monumentenzorg zal komend jaar niet bezuinigd worden. In tegendeel be staat er een goede kans dat er op de langere termijn zeker 1000 arbeidsplaatsen per jaar in de monumentenzorg bij kunnen komen. Dat zei minister Brinkman (WVC) gisteren tijdens de Nationale Monumentendag in Leiden. De minister zei dat monumentenzorg volgend jaar in rustiger vaarwater moet komen en dat het daarom niet past verder te bezuinigen. De Tweede Kamer kan bin nenkort een nota verwachten waarin Brinkman uit de doe ken doet hoe het Nationaal Restauratie Fonds gaat func tioneren. Op de jaarlijkse bij eenkomst van bij de monu mentenzorg betrokkenen wees hij er nog eens op dat het Al gemeen Burgerlijk Pensioen fonds en andere grote beleg gingsinstellingen, jaarlijks honderd miljoen gulden in het fonds zullen storten. Gemeenten kunnen daaruit geld lenen om restauratiepro jecten te financieren. Brink man verwacht dat deze nieu we manier van financiering op wat langere termijn op jaar basis duizend nieuwe arbeids plaatsen zal opleveren. De be windsman wil die extra banen vooral ten goede laten komen aan jonge langdurig werklo zen. Minister Brinkman zei in dit verband dat hij van plan is om zeer binnenkort een aantal restauratieprojecten te laten uitvoeren als leerling-bouw plaats. Zodoende kunnen 150 langdurig werkloze jongeren een opleiding krijgen tot ge schoold bouwvakker. Dertig oudere langdurig werkloze bouwvakkers zouden dan als leermeester kunnen optreden, vindt Brinkman. Met de eigenaren van de te restaureren objecten is hier over overeenstemming be reikt. Bij het Europees Sociaal Fonds van de EG is subsidie aangevraagd. HILVERSUM (ANP) - Profes sor Wolfson, (onafhankelijk) kroonlid in de Sociaal Econo mische Raad (SER), denkt dat een compromis tussen werk gevers en werknemers in die raad over het te voeren sociaal economische beleid mogelijk is. De SER is verdeeld over het advies, dat hierover moet wor den uitgebracht aan de rege ring. Volgens Wolfson kan de kloof overbrugd worden door voorstellen te doen om zowel belastingen als premies te ver lagen. De overheid zou meer ernst moeten maken met de arbeidstijdverkorting (atv), aldus professor Wolfson gis teravond in het NOS-Jour naal. De SER bespreekt de kwestie volgende week vrij dag. Werkgevers en werknemers in de SER staan lijnrecht te genover elkaar wat betreft de oplossing van financieringste kort en koopkrachtverlies. Volgens professor Wolfson staan de partijen minder lijn recht tegenover elkaar dan op het eer.ste gezicht lijkt. Ze zijn het erover eens, dat arbeids tijdverkorting van groot be lang is en dat de overheid hieraan in de publieke sector wat meer zou kunnen doen. Van onze redactie binnenland HEERLEN - Ongeveer dui zend mensen in de omgeving van de Philips-fabriek in Heerlen is in de nacht van dinsdag op woensdag geëva cueerd in verband met een uit slaande brand in de fabrieks hal waar de afdeling chemie is gevestigd. Tot evacuatie werd besloten nadat een rookwolk met mo gelijk giftige stoffen in de richting van de woonwijk Mo lenberg dreef. In de fabrieks hal waren leidingen Aanwezig met cyaan en zoutzuur en vol gens brandweer en politie was de vrees gerechtvaardigd dat er blauwzuurgas tot ontwik keling zou kunnen komen. De omwonenden werden ondergebracht in de sporthal Kaldenborn en in het gebouw van de politie-opleidingschool. i»De wijk werd daarna herme tisch afgesloten. Een team van artsen werd gealarmeerd om bij eventuele calamiteiten hulp te kunnen bieden. Per soonlijke ongelukken zijn evenwel uitgebleven. Wel moesten enkele mensen korte tijd naar een ziekenhuis, om dat ze misselijk waren gewor den. De bewoners konden na enkele uren weer naar hun huizen terugkeren. De brand was tegen de och tend geblust» De schade loopt volgens Philips in de miljoe nen guldens. De hal van de chemische afdeling van Phi lips is totaal uitgebrand. Bewoners van de Heerlense wijk konden gisterochtend weer terugkeren naar hun huizen. Op dat moment was de brandweer nog druk bezig met het nablussen. - foto sanp - Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Volgens minis ter De Ruiter maakt de PvdA een akkoord .over de kwestie van de kruisraketten. De „steeds radicaler wordende stellingname" van de grootste oppositiepartij „werkt nadelig op de zo nodige sfeer van over eenstemming", die nodig is om deze kwestie tot een goed ein de te brengen. Minister De Ruiter zei dit gisteren tijdens een lunchbij- eenkomst met het Nederlands Genootschap van Hoofdredac teuren. Volgens hem voorkomt ook de volstrekte verbittering in de samenleving een gedegen politieke meningsvorming. De Ruiter zei dat de rege ringspartijen CDA en VVD hun best doen om in het kabi net de basis te vinden voor een akkoord over de raketten. Over mogelijke uitkomsten daarvan liet de bewindsman zich niet uit. Op Defensie komen intussen veel brieven binnen van ver ontruste landgenoten. Volgens de meeste briefschrijvers le ven we in een ongelooflijke riskante situatie. De Ruiter is verdrietig hierover, want er is volgens hem in het geheel geen sprake van een zeer gespan nen situatie. VOLGENS een onlangs gehouden enquête door het bureau La gendijk zou het aantal voorstanders van het plaatsen van kernra- tettenopde basis Woensdrecht toenemen. Voorts zou een ruime meerderheid van de kiezers 'Woensdrecht' geen kabinetscrisis tvaard vinden. De waarde van dit soort peilingen is, zo weten we ervaring, zeer betrekkelijk. Morgen kan er iets gebeuren dat "e tegenstanders van plaatsing weer wat meer wind in de zeilen Sjeeft. Daar ziet het overigens op dit ogenblik niet naar uit nu van fl'e kant actie-middelen worden gepropageerd die voorspelbaar contra-produktief zullen uitwerken. Oe oproep van de FNV om op 10 mei een kwartier het werk r,eer te leggen valt, wat ons betreft, niet in die categorie. De zaak waar het om gaat is meer dan de moeite waard om er met z'n al ten een paar minuten stil bij te blijven staan. Dat moet natuurlijk wel op basis van vrijwilligheid gebeuren en met vermijding van onnodige irritatie en overlast. Wat dit betreft zit de Voedingsbond W op het randje en de Vervoersbond FNV goed fout. Het win dende publiek komt er wel overheen dat het op de bewuste dag Vll' uinuten moet wachten voordat er bij de kassa's van waren huizen en supermarkten afgerekend kan worden. Een actie bij de worwegen, die het reizigersvervoer urenlang kan ontregelen, is Whtervan andere orde. 'dik soort acties - en daar rekenen we ook de oproep toe aan motorrijders om met duizenden tegelijk rond Woensdrecht te 93an ronken - strijkt een niet gering deel van het publiek tegen d naren in. Waarom is dat nodig? De argumenten van de tegen- sianders van plaatsing zijn het overwegen waard. Ze worden niet ersterkt maar ontkracht als ze op hinderlijke wijze worden opge bogen aan mensen die er anders over denken. Ook zij kunnen «aarwegende motieven hebben. No9 één opmerking: in het kader van 'Woensdrecht' worden het atste tijd in toenemende mate opmerkingen gemaakt over 6'gebrekkig functioneren van de democratische besluitvorming. 'S een oud verhaal, maar nog steeds de moeite waard om se- ®Us genomen te worden. Dat doen we ook door ons te hoeden (w overdrijving, Hoe groot ook het feilen van ons bestel mogen b hier kunnen we daarover vrijuit praten en er de straat voor Wan om luidkeels te demonstreren. Een paar honderd kilome- verder echter, in Oost-Duitsland, zijn opnieuw vredesactivis- «n tot gevangenisstraffen van acht maanden tot twee jaar ver beeld. Ditmaal voor deelname aan een stille tocht met kaarsen ,een actie 'zwijgen voor de vrede'. Hen mogen wij op 10 mei le'vergeten. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - RSV zou het moeilijk krijgen, maar de staat zou wel helpen. De poli tiek kon zich niet veroorloven een bedrijf van die omvang te laten vallen. Zó keek directie lid D, Teschmacher eind 1976 bij zijn vertrek uit de RSV-top tegen de zaken aan. Hij wees de parlementaire enquêtecommissie gisteren op het lot van de Amsterdamse werf NDSM. Bedrijfsecono misch ai jaren geleden naar zijn oordeel geen haalbare kaart meer. Maar uit andere overwegingen is de werf (nu NSM) nog steeds overeind ge houden. Wat voor dat bedrijf op ging, gold volgens de heer Teschmacher in veel sterkere mate voor RSV. Teschmacher vond achteraf dat de RSV-directie veel har der had moeten ingrijpen om de onderneming af te slanken. Maar hij ontkende - wat zijn eigen overwegingen betreft - dat de verwijzing naar de be langen van de werkgelegen heid is gebruikt om een gebrek aan daadkracht in de RSV-top te maskeren. Evenmin wilde hij zich verschuilen achter druk van de overheid in dat opzicht. De commissie informeerde opnieuw uitvoerig naar de persoonlijke en zakelijke ver houdingen binnen het RSV- bestuur. De kandidatuur van Stikker had Teschmacher goed ontvangen. Hij kende hem zelf niet, „maar hij kwam uit een uitstekend nest. Als hij de helft van zijn vader (oud minister U. Stikker, red.) had dan konden wij het daarmee doen". De relatie tussen Stikker en zijn beide vice-voorzitters Bout en Teschmacher was niet allerhartelijkst geweest. In het bijzonder met Bout kon hij niet goed overweg. „Een open, spontane man als Bout tegen over de gesloten natuur van Stikker", schetste Teschma cher. Stikker zag dat werken met een presidium niet zo zitten, dacht hij, net zo min als hij en Bout veel voelden voor de di visiestructuur. Met het accep teren van vier hoofdgroepen hadden zij het al moeilijk ge had. Veelbetekenend was dat er kort na hun vertrek eind 1976 opeens elf divisies waren. Ir. M.C. van Veen, het zesde lid van de raad van bestuur dat deze week is verhoord, be schouwde dat vertrek als een zeer slechte zaak voor RSV. Van Veen, destijds o.m. ver antwoordelijk voor de RSV- activiteiten in kernenergie en nu directielid van Hoogovens, lichtte de enquêtecomnfiissie uitvoerig in over de zoge naamde Koeberg-affaire, de geflopte levering van kern centrales voor Zuid-Afrika. „De overheid is toen heel dicht in de buurt geweest van het niet nakomen van een toe zegging", stelde hij vast. De toenmalige minister van Eco nomische Zaken, de huidige premier Lubbers, had toege zegd dat de uitvoervergunning zou komen als aan zekere voorwaarden was voldaan. De belangrijkste daarvan was, dat Zuid-Afrika zich moest houden aan het verdrag tegen de verspreiding van kernwa pens. Volgens Van Veen was dat laatste verzekerd door een overeenkomst tussen Zuid- Afrika en de Verenigde Staten (waar RSV-partner General Electric bij de affaire was be trokken). In dat akkoord zegde Zuid-Afrika toe zich wat be treft de Koeberg-centrales te zullen houden aan het ver drag,.compleet met internatio naal toezicht. Uit de houding van ambte naren van Buitenlandse Za ken en Economische Zaken leidde de RSV-directie af, dat daarmee aan de voorwaarden was voldaan. Het omgekeerde heeft het kabinet RSV in elk geval niet laten weten. Van Veen meende zelfs te weten dat tot in april 1976 een meer derheid van het kabinet, in clusief de vakministers Lub bers en Van der Stoel (Econo mische, resp. Buitenlandse Za ken) nog steeds achter de leve ring stonden. Om op de valreep nog te trachten de politieke angel uit de affaire te trekken, schrapte RSV in het voorjaar van 1976 het reactorvat uit het leve ringspakket. Volgens enkele leden van de RSV-directie was het de bedoeling om langs een omweg dat vat toch te leveren. Volgens Van Veen was dat 'een beetje een flauwekul-ver- haal'. A- J Van onze redactie binnenland EINDHOVEN - De bonden en Daf-Trucks in Eindhoven hebben een principe-akkoord bereikt over de wijze waarop bij het bedrijf de 36-urige werkweek moet worden inge voerd. Alleen de Unie BI,HP en de Vereniging van hoger Daf-personeel maakten een voorbehoud. Het akkoord houdt in dat het personeel op de produktie- afdeling gewoon acht uur per dag blijft werken en dat de ar beidstijdverkorting volledig wordt gerealiseerd door mid del van gemiddeld twintig roostervije dagen. Voor een beperkt aantal medewerkers is het onmogelijk om de ar- beidstijdverkcfrting be realise ren via roostervrije dagen. Zij zullen dagelijks kortér gaan werken. Onlangs ontstond een con flict tussen de bonden en Daf. De vakorganisaties waren van mening dat het bedrijf de ar beidstijdverkorting wilde in voeren op een wijze die in strijd was met eerder gemaak te afspraken. Daf-Trucks wilde volgens de bonden op veel meer afde lingen dan strikt noodzakelijk was de arbeidstijdverkorting tot stand brengen door dage lijks minder te werken. Bij Philips gaan bonden en bedrijfsleiding volgende maand opmeuw praten over de invoering van een 38-urige werkweek. Problemen die wa ren gerezen nadat begin april het overleg over deze kwestie was begonnen, zijn gisteren tijdens een hernieuwd overleg opgelost, aldus Philips en de bonden. Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - Verbranden van chemisch afval op zee met behulp van speciale schepen is drie tot vier keer goedkoper dan verbranden aan wal. Het zou geen gevaar opleveren voor het milieu. Het beleid van de Nederlandse regering blok keert deze methode. Dit tof verdriet van het bedrijfsleven. Het afvalverwerkende be drijf Ocean Combustion Ser vice (OCS) heeft-nu aan minis ter Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat gevraagd dit beleid te herzien. Verbranding op zee wordt door Nederland wel oogluikend toegestaan. Rijkswaterstaat zelf werkt er aan mee middels de controle van het verbrandingsprocédé. Het Nederlandse standpunt is volgens OCS achterhaald door nieuwe technieken. De milieuorganisatie Greenpeace eiste gisteren in een brief aan Smit-Kroes dat de overheid een einde maakt aan het vernietigen van afval op zee. *il JT 15 De AVRO is de laatste weken een hele lange Babbelonië ge weest. Tqfrslotte hield Wallis de Vries, de voorzitter, gewoon voet bij stuk. Wibo komt. We weten nu pas wat WIBO betekent. Het is de nieuwe naam voor de AVRO: Wallis Is Baa^Omroep. Of wellicht betekenen die Iet- terg: Wegwezen Is Beter Olh- roep. s Dan schakelen we nu over naar China, dames en hereq. Daar is zojuist een tent ge opend, waar men hamburgers I en hot dogs kan krijgen. Eten uit de Chinese Muur dus. »- 3 De Chinezen zijn er even gek op als wij op hun tjap tjoy en foe yong hai. Zo zie je ivat er allemaal mogelijk is tussen zeer uiteenlopende culturen. wij niet meer ons best gedaan voor onze nationale gerechten in China'? - Als het was gelukt de Chinezen massaal aan de snert, boeren kool en stamppot te zetten, was onze economie voor zeker 200 jaargveilig gesteld. Nu we het toch over tafelen hebben: als je opmerkingen- maakt over het serveren van Bettine Vriesekoop, gaat ze boos van tafel en keert ze niet meer terug. De Nederlandse tafeltenniswe reld staat in de Vriesekou. MERIJN Van onze redactie binnenland DEN HAAG - D(? jeugdwerk- looshei<b#werklozen onder 23 jaar) is in maart afgenomen. Bij de mannen daalde zij met 7,5 procent tot 121,900 en b|j de vrouwen met 4,8 procent tot 109.100. De daling vindt vooral zijn oorzaak in een, verminde ring van de werkloosheid bij jongeren onder de 19 jaar. Voor de helft is,de daling van de jeugdwerkloosheid toe te schrijven aan een afnemii^g van het aantal werkloZfe schoolverlaters. Dat blijkt uit het maand verslag over de arbeidsmarkt van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De jeugdwerkloosheid maakt nu 28 procfent uit van de totale- werklooïKeid, die eind maart op ongeveer 840.000 lag. Verge leken met een jaar geleden ligt het niveau van dè jeugdwerk loosheid nu 3 procent hoger, tegen een stijging van de tota le werkloosheid met 9 procent. 1 ïi Iran HET Academisch Ziekenhuis in Utrecht heeft gistermiddag A 1 de laatste twee van de vijf Ira- niërs die er op 19 maart 'op '.a humanitaire gronden' werden opgenomen, ontslagen. Op 9 april konden al twee Iraniërs het ziekenhuis verlaten en de derde vertrok een week daar na. j, (ADVERTENTIE)

de Stem | 1984 | | pagina 3