Succesvolle opening surfseizoen Dubbele zege Auk de Maat Scheldesport met overmacht winnaar Terhole uit vorm [ariëtta [oetewei chtste auto-diversen Nederlaag Zaamslag Stoffels kampioen rffS"®'" LdAG 17 APRIL 1984 Ito- Ko- tel. fe.v., [ZEN pappe zege )or Groede De hoogste prijs eede helft kwam Aarden- °P gelijke hoogte. Met afstandsschot bracht Te nckel de stand weer in Zwicht. Vlak voor tijd kop- Sloopauto's aterdagteam Mi Corn Boys |%t titel GENT Het zater- in« &een 'anger Ver" Nico Bolleman verslaat Paul van der Sterren Toernooizege AZ Terneuzen Verlies Zeeuwse jeugdselecties Piet Hoondert superieur T oernooizege van Martens Uitslagen van Reinaertcross SPORT IN 'T KORT T14 PAGINA SPORT 2 )e Colt Eterna: goed iws voor onze trouwe Colt- :rs. En voor iedereen die een er-betaalbare, super-betrouw- auto wil. )e Eterna is een speciale ver- ta n de bekende Colt, de auto door de ADAC en het gezag- bende autoblad MOT aange- en werd als de betrouwbaarste die er is. We kunnen de 'na brengen voor een ronduit ktakulaire prijs: 5.495,- Prijs inkl. BTW af Sassenheim r dat geld vindt u niets beters, ils u de Eterna bovendien vóór ei koopt hoeft u 'm pas in 1985J etalen! Kom kijken, vraag r dit unieke aanbod en beslis! financieringsaanbod geldt tot f 10.000,- eft de vorm van een renteloos .krediet Het t mogelijk gemaakt door Mitsubishi in nwerking met Unigarant De financierings- ;enkomst wordt onder de gebruikelijke vaarden afgesloten. In de periode tot 1985 sprake van een normale finan- A igsovereenkomst, waarbij ibishi de rente betaalt gingen voorbehouden. MITSUBISHI L,, onze sportmedewerker «INGEN - De wedstrij- fvoor jeugdlicentlehouders nieuwelingen-dames die op fondom de Vlissingse Bou- r(j werden gehouden, ton grote belangstelling. |Je nieuwelingen-dames (35 Ineemsters) werden diver- Lchtpogingen vroegtijdig l |,sit toegeroepen. Ook de Lttse Marietta Zoetewei Lgde niet in haar acties. De ssing viel dan ook in een .a-sprint waarin Synthia to-Schipholt uit Den Haag [de snelste toonde. Mariët- ietewei finishte als acht- njj dejeugdlicentiehouders k Serge van Boven van de iervereniging Zeeuwsch- Éanderen de enige Zeeuw, [een overwinning behaalde. E jeugdafdeling van de «TC Theo Middelkamp die jwielerfestijn organiseerde, terugzien op een bijzonder dag. Maar liefst 143 gdlïcentiehouders, vedeeld fer tien clubs, gaven acte de jsence. SLAGEN: Nieuwelingen- 1. S Lutke-Schipholt, Den ,33 kilometer in 49 minuten; [Groen, Nieuw-Lekkerkerk; 3. .Waal, Gouda; 4. J. Lok, Ren- i; 5. P. Lisser, Den Haag; 6. A. ■i, Amersfoort; 7. E. Sebregts, erdam; 8, M. Zoetewei, Kapel- E. van Nuijl, Doesburg; 10. H. [Trier, Tilburg; 11. M. Herrij- t Steenbergen; 12. C. Stolzen- 1, 's-Hertogenbosch; 13. A. van IZande, Oden; 14. A. Krüze, Lis- 15 M. den Braber, Nieuwpoort. ■'GD: 14 jaar: 1. Frans Peter lieer, Delta; 2. Henny de Rooy, by; 3. Arjan de Ridder, Zeeland; Silfred Geijs, Middelkamp; 5. 5 Versteeg, Jan van Arkel; 8. ;old d'Hondt, Z-Vl; 12. Henk lleman, M; 15. Rudi Rabout, ■nk Verbiest, Robert Gijssels en Iky Fortrei, allen Z-Vl en Mar- Ivan Klooster, Zeeland en Frank llebrand. M. 13 jaar: 1. Hans |ijer. De Coureur; 2. M. van der It, Ahoy; 3. J, Bus, Delta; 4. K. eer, Delta; 5. R. de Groot, Ahoy; Frank Zoetewei, M; 15. Ewald poost, M. 12 jaar: 1. M. Groen, Mol, 2. R. de Ruijter, Delta; 3. D. [ter, Barrhopoort; 4. P. van der ssen, Jan van Arkel; 5. Richard reveld, M; 8. Edwin Hillebrand, Jean Pierre Fortrei, Z-Vl; 12, nny van Cadzand, Z-Vl; 13. Al- Rennen, M; 15. Martin van i, Zeeland; 16. Randy van Gils, tn Dennis van de Gruijter, Z-Vl. liar: 1. Serge van Boven, Z-Vl; Jvan Hoorn, Ahoy; 3. M. Rom- i,M;4. J. van d Adel, De Mol; 5. e Haas, Ahoy. 10 jaar: 1. R. ter. Barrhopoort; 2. R. Meer- ii.Mioy; 3. M. Hermes, Ahoy; 4. Iltaveld, Hoekse Renners; 5. i'ermeulen, M; 6. Robert Nijs, I; 9. Patrick Ridderbos, M. 9 Ir: 1. E. Leenders, Den Haag; 2. Bi Klaasse, M; 3. Mark Martens, It Richard van Cadzand, Z-Vl; phard van Gils, M; 6. Wilmar f de Berge, Z-Vl; 7. Monika For- I, Z-Vl. 8 jaar: 1. N. van der pr, Hoekse Renners; 2. S. van pBos, Delta; 3. B. de Jong, Ahoy; bry van Schilt, Z-Vl; 5, Esther 7,Z-Vl. 601, pan onze sportmedewerker tRDENBURG - In de derde fes B van het zondagafde- pvoetbal boekte Groede 1 moeizame 1-2-overwin- 'g op Aardenburg 3. poede kwam in de eerste p op oor Sjaak van der ut, die na een vrije trap de f de Aardenburg-goalie te- springende bal kon intrap- n. rM-ik 1 een half Uur in de 25,- tot 4500,- voor sloop- en schadi auto's. Tel. 076-811824 &vaj en schadeauto's t.k. gen louwen. Tel. 076-811773. icjiv v UUI lij U Kop- van der Hooft de win- goal in de Aardenburg- Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN Scheldesport heeft afgelopen zaterdag op een zonovergoten Zuider sportpark in Terneuzen met ruim verschil de interclubont- moeting met het Hulsterse RKHAV en het Belgische AC Meetjesland gewonnen. Dit ondanks dat mannen als Henk-Peter de Jonge en Mar cel van der Lugt bij de Ter- neuzenaren ontbraken. Met deze interclubwedstrij- den waarbij voor het eerst het uit Eeklo afkomstige Meetjes land van de partij was, werd het Zeeuwsch-Vlaamse baan- seizoen geopend. De Belgen pakten via Dirk Schoonakker (800 meter heren) en Erwin Boelens (3000 meter heren) heel wat punten. Trouwens die drie kilometer was een knappe wedstrijd omdat Scheldespor- ter Henk Hamelink Boelens tot op de streep bedreigde. Bij de dames bliezen de Meetjeslanders eveneens aar dig mee. Annemarie IJzer- mans won het speerwerpen ten Carla van Hijfte werd eer ste bij het verspringen. In de jongste categorieën was hun deelname echter minimaal, waardoor heel wat punten moesten worden ingeleverd. Of de Belgen thuisploeg Schel desport echter van de zege af hadden kunnen houden, valt te betwijfelen. De Terneuze- naren toonden zich op veel on derdelen superieur. Zo kwam Ilse Murre bij het hoogspringen meisjes B over 1.60 meter. Een hoogte die ze riog nooit eerder overschreed. Van uitstkend gehalte was ook het optreden van de Hulsterse C-junior Ivan Beck die de speer 42.78 meter ver werp. Dat Muriel Grondman van RKHAV de 800 meter bij de B- meisjes won, was geen verras sing, al bleef de Belgische Nancy Welvaert dicht in haar buurt. De belangrijkste uitslagen van deze interclubwedstrij- den, die volgend jaar in de zelfde opzet in Hulst worden gehouden, zijn: HEREN/JON GENS A: 100 meter: 1. Theo Cap- pendijk, RKHAV 11.7; 2. Laurent d'Halluin, RKHAV 11.7; 3. Luc van Laere, Scheldesport 11.8. 800 meter: 1. Dirk Schoonakker, AC Meetjes land 1.59.1; 2. Laurent d'Halluin 2.08.9; 3, Edwin van Doeselaar, Scheldesport 2.09.7. 3000 meter: 1. Erwin Boelens, Meetjesland 9.17.6; 2. Henk Hamelink, Scheldesport 9.17.8; 3. Erik de Caluwé, Meetjes land 9.31.1. Kogelstoten: 1, Roel van Laere, Scheldesport 11.00; 2. Chris tian de Witte, Meetjesland 10.85; 3. Bob van Laere, Scheldesport 10.09. Verspringen: 1. Luc van Laere 6.62; 2. Edwin van Doeselaar 56.09; 3. Ad Hendriks 5.88, allen Scheldesport. DAMES/MEISJES A: 100 meter: 1. Jolanda van der Hooft, Schelde sport 13.5; 2. Jannie Lockefeer, RKHAV 13.7; 3. Carla van Hijfte, Meetjesland 14.1. Kogelstoten: 1. Miranda Martens, Scheldesport 10.52; 2. Annemarie IJzermans, Meetjesland 10.45; 3. Jannie Locke feer, RKHAV 9.85. Speerwerpen: 1. Annemarie IJzermans 27.49; 2. Co- linda Dekker, Scheldesport 27.15; 3. Jolanda van der Hooft 26.08. Ver springen: 1. Carla van Hijfte 4.81; 2. Corrie Meijer, Scheldesport 4.68; 3. Colinda Dekker 4.51. B-MEIS JES: Hoogspringen: 1 Ilse Murre, Scheldesprt 1.60; 2. Nanette Koers, Scheldesport 1.55; 3. Claudia Lau- wers, RKHAV 1.55. 800 meter; 1. Muriel Grondman, RKHAV 2.23.0; 2. Nancy Welvaert, Meetjesland 2.24.5; 3. Jolanda de Nijs, RKHAV 2.29.1. C-JONGENS: Speerwerpen: 1. Ivan Beck, RKHAV 42.78; 2. Je roen Poppe, Scheldesport 37.20. Eindstand: 1. Scheldesport 329, 2. AC Meetjesland 291, 3. RKHAV 277 punten. Raplde winnaar hockey-derby Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De heren van Rapide bleken in de hockeycompetitie In de derby tegen Olympia over de beste schutters te beschikken en trokken de zege naar zich toe. De dames van Goes verloren de beslissende wedstrijd tegen Zevenbergen, waardoor de promotie aan hun neus voorbij gaat. De heren van Goes won nen nipt van en bij HCGO. De overige teams zijn uit gespeeld. Derde klas heren: RAPIDE- OLYMPIA 3-2 - Een gelijk op gaand duel. Na twintig minu ten kwam Rapide aan de lei- onze sportmedewerker 1 van Corn Boys is "Pioen geworden in de I Was H van de KNVB ■fïg. Zee,and- Het is de I ait *)innen vier jaar a elftal een kampioen- J, kaalt. De eerste keer .-.j j beperkt tot een re- rde klas, nu hoopt de L? ®°7S werd verdiend «Pioen in deze k^. De l moest in de gehele com- ii<lonVa,n de zestien wed- ierla S één keer een Cf «casseren en speel- gelijk. De voor as bedraagt, na de winst i 'f^te duel tegen Spui "Punten op de naaste be- t jij! doelsaldo mag er ffietir j 5' Het laatste *Sluel tegen sPui 4 daarvoor was Corn il) w"?'ens aI zeker van de tn e met 3-0 gewonnen. tze P vvas vooral voor de Sl»to!n Pe Pl0eg en wé® °P een 2-0-voor- tie w treffers van Peter Peter Roos. Na de ïstana ,Spui wat meer te- h rib den, maar kon tn verhinderen dat Gir,,,, ,°Pnieuw scoorde "v'avanni Belviso. Van onze schaakmedewerker HULST - De schaakvereni ging Hulst heeft zaterdagmid dag in sporthal Den Duilaert te Hulst een geslaagde simul taanseance gehouden. Schaak meester Paul van der Sterren gaf de simultaan. Toch viel voor de schaakclub Hulst, die de laatste seizoenen behoorlijk aan de weg timmert, de hoe veelheid deelnemers ietwat te gen. Voorzitter P. van Ginneken: „Hoewel we alle Zeeuwse clubs een uitnodiging hebben gestuurd zijn er toch maar weinig schakers op komen da gen. Maar het kleine aantal deelnemers heeft zaterdag middag wel genoten lijkt me. Door de kleine groep (18 spe lers) heeft Van der Sterren met de deelnemers twee en soms wel drie duels kunnen aangaan". Van der Sterren heeft slechts een duel verloren, de overige partijen won hij. Nico Bolleman uit Axel was de schaker die Van der Sterren op de knieën dwong. Een knappe prestatie van deze Landau-schaker. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - AZ uit Ter- neuzen heeft het zaalvoetbal toernooi dat de Westdorpse zaalvoetbalvereniging W Molenkreek hield, gewonnen. In de Zelzaatse sporthal Sint- Laurens toonde de ploeg van het Algemeen Ziekenfonds zich de sterkste van de tien deelnemende ploegen. Eindstand: 1. AZ, Terneu zen; 2. MIR (Zeevaartschool), Vlissingen; 3. Racing White, Sas van Gent; 4. Schepper/ Dieleman, Axel; 5. Wilton, Koewacht; 6. W Molenkreek 2, Westdorpe; 7. Klaus/Napo- leon 2, Hulst; 8. PW, Vlissin gen; 9. Corn Boys, Sas van Gent; 10. De Rooien Oedt, Sas van Gent. Zaterdag 28 april wordt het toernooi voor eerste zaalvoet balteams gehouden. Dat toer nooi wordt eveneens afge werkt in sporthal Sint-Lau- rens te Zelzate en ook dan worden de wedstrijden, die om tien uur beginnen, geleid door de scheidsrechters Loet Bom- belijn, Klaus Hermans en Jos Dalmijn. ding door een benutte strafbal van uitblinker Joep Fassaert. Direct daarna scoorde Frank van Campenhout 2-0. Olympia kwam echter terug in de wed strijd via Martij n Snoodijk, die een strafbal benutte en Cees Delzenne die 2-2 scoorde. Dit was tevens de ruststand. Na de thee bleek geen van bei de teams te kunnen domine ren. Toch was het Rapide dat opnieuw de leiding nam via Joep Fassaert. Deze 3-2-voor- sprong gaven de Hulstenaren niet meer uit handen. Vierde klas heren: HCGO- GOES 0-1 - Goes speelde geen sterke wedstrijd. Dat het toch winst werd, had het vooral te danken aan Lodewjk Ver steeg, die een uitstekende par tij keepte. Bij rust was het nog 0-0. In de tweede helft besliste Louis Geirnaert de strijd door toch wel verdiend 0-1 te sco ren. Vierde klas dames: GOES-ZE- VENBERGEN 0-2 - Goes ver loor deze beslissende wed strijd voor de promotie ver diend van Zevenbergen, dat door deze overwinning promo veert naar de derde klas. Na een gelijk opgaande eerste helft was het 0-0. Na rust sloeg Zevenbergen toe via de vleu gels. Het werd via de twee snelle buitenspeelsters 0-2. UITSLAGEN: Derde klas heren: Rapide-Olympia 3-2, Cadetten- Hoekse Waard 1-0, Prinsenbeek- Middelburg 2-1, Teteringen-Peli- kaan 1-1. Vierde klas heren: Den Dunc-Hercules 1-6, HCGO-Goes 0- 1, Zevenbergen-Zundert 4-0, HSD- Made 3-0. Vierde klas dames: Goes-Zevenbergen 0-2. Het tweede doelpunt van Olympia in beeld. FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Voor het eer ste team van Zaamslag viel er afgelopen zaterdag weinig eer te behalen in de districts-he- rencompetitie tennis. Uitko mend in de hoofdklas kon het tegen Philten 1 geen enkele partij in winst omzetten, 0-6. In dezelfde poule speelden Drive 1 en Con Forza 1 met 3-3 gelijk. In poule 1 van dezelfde klas leed Schoondijke 1 een 1- 5- nederlaag tegen MLTC 1 en de teams van De Schelde 1 en Sluis 1 deelden de punten met 3-3. UITSLAGEN: Hoofdklas: Schoondijke-MLTC 1 1-5, De Schelde 1-Sluis 1 3-3, Philten 1- Zaamslag 1 6-0, Con Forza 1-Drive 1 3-3. Eerste klas: Game'78 2-Axel 1 1-5, Smash 1-Animo 1 0-6, Axel 2- Game'78 11-5, Sluis 2-Hulster Am bacht 1 1-5, Boskreek 1-Souburg 1 0-6, Schenge 1-Sjef 3-3. Tweede klas: Vogelvlucht 1- Philten 2 3-3, Animo 2-Biervliet 2- 4, Zaamslag 2-Vogelvlucht 2 4-2, Hulster Am bacht 2-Con Forza 2 5-1. Derde klas: Eikenhof-Boskreek 2 4-2, Lu- do et Emergo 1-Smash 2 6-0, Ador- TVS 2 4-2, Drive 2-Hulster Am bacht 3 2-4. Vierde klas: Vogel vlucht 3-TVS 3 4-2, Hulster Am bacht 4-Ludo et Emergo 2 4-2. Van onze sportmedewerker WEERT - De Zeeuwse jeugd selecties hebben in Weert, waar ze hun leeftijdfsgenoten uit de afdeling Limburg als te genstanders hadden, geen zege kunnen behalen. De C-junioren verloren in een aantrekkelijk duel met 6-4 na een ruststand van 5-1. Veel waardering in dit treffen oogstte de Clingenaar Geert Jan de Smit. Hij nam één doel punt voor zijn rekening. De andere drie werden gescoord door Edwin Bakker (Terneu zen) en Richard Verwey (2x) van Zeelandia. De B-junioren verloren met 5-2 na een tussenstand van 3- 0. Onno Ribbens uit Terneuzen benutte een strafschop en Jac- co de Ridder van Arnemuiden schoot de tweede Zeeuwse treffer binnen. HULST - In de Hulsterse re creatieve voetbalcompetitie heeft Stoffels de titel gepakt. In het duel tegen OZO Sport scoorden Jan van Dixhoorn en Jacky de Vries elk twee keer en dat was ruim voldoende voor de zege (4-1). Frans Rok- ven maakte het doelpunt voor OZO Sport. Dit kampioenschap is moge lijk het laatste dat in het re creatieve veldvoetbal werd verspeeld. „We gaan proberen nog enkele teams warm te ma ken voor deze competitie. Sla gen we daarin, dan gaan we verder. Lukt het niet, dan stoppen we er mee", aldus RVO-woordvoerder Gerrit Arens. Eindstand: Stoffels 20-34, FC Bosland 20-30, Gentse Poort 20-16, OZO Sport 20-15. Van onze sportmedewerker KATTENDIJKE - De Europe se kampioen bij de trimmers Piet Hoondert zegevierde za terdag in de wielerronde van Kattendijke voor trimmers. Hoondert liet bij de A-catego rie een sterke indruk achter. Reeds vroeg formeerde Hoon dert een kopgroepje samen met zijn Zeeuwse streekge noot Rinus Slabbekoorn en de Brabander Peter Rens. Met nog 9 kilometer te gaan werden deze medevluchters door Piet Hoondert gelost, die zijn solo vervolgens succesvol beëindigde en met 17 seconden voorsprong de finish bereikte. In de B-categorie was de Brabander Cor de Rooy de snelste en bij de C-renners won de Rotterdammer Brink man. Thierry van Wijnckel werd als winnaar gehuldigd bij de veteranen en Maria Herrijzen uit het Belgische Es sen kreeg de bloemen bij de dames. UITSLAGEN: A-categorie: 1. P. Hoondert, Heinkenszand; 2. R. Slabbekoorn, Kapelle; 3. P. Rens, Halsteren; 4. A. van Dongen, Made; 5. W. Blok, Goes; 6. J. van't West einde, 's-Heerenhoek; 7. A. van Trijen, Halsteren; 8. C. van den Dries, Ovezande; 9. P. Lazeroms, Bossenhoofd; 10. C. Magnus, Hein kenszand. B-groep: 1. C. de Rooy, Etten-leur; 2. C. van der Horst, Standaardbuiten; 3. D. Delcham- bre, Essen; 4. S. Rommers, Rilland; 5. M. Hendriks, Ossendrecht; 6. J. Gijzel, Yerseke; 7. F. Goorden, Bre da; 8. B. Beijs, Achthuizen; 9. S. van Dongen, Middelharnis; 10. P. Legierse, Achthuizen. C-groep: 1. H. Brinkman, Rotterdam; 2. K. Pieterse, Oude Tonge; 3. L. Zoom, Dirksland; 4. G. Hendriks, Putte; 5. R. van der Guchte, Heinkenszand; 6. J. Martens, 's-Heerenhoek. Da mes: 1. M. Herrijzen, Essen; 2. E. Melissen, Bergen op Zoom; 3. M. Barendregt, Sommelsdijk; 4. J. Goeree, Driewegen; 5. I. van Otzel, Oude Tonge. Veteranen: 1 T. van Wijnckel, Vlissingen; 2. J. Knuijt, Krabbendijke; 3. G. Lagers, Sou burg; 4. A. Florusse, Souburg; 5. U. de Marco, Goes. Van onze watersportmedewerker TERNEUZEN - De eerste wedstrijd van het nieuwe windsurfseizoen die zondag op de Otheense Kreek in Terneu zen is gehouden, werd een suc ces. In deze openingswedstrijd van de Windsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen ging een sterke Gert Jan Boekamp met de zege naar huis in de tweede divisie. Boekamp kon zondag met groot machtsver toon de totale concurrentie de eerste klap uitdelen. Er kwa men zondag ongeveer 30 sur fers in actie. Er was voldoende wind om snelheid te ontwikkelen en de temperatuur was goed. De surfers moesten vijf manches varen. Nieuw dit seizoen bij de wedstrijden van de Zeeuwsch- Vlaamse surfvereniging was de recreatieklasse. Voorzitter Rob Stompff: „We hebben de ze klas ingesteld voor surfers die eigenlijk wel aan wedstrij den willen meedoen maar zich nog niet willen meten met sur fers in de eerste of tweede di visie. Het is gebleken dat de recreatieklasse aardig voldoet, we zien het wel als een over gang tussen puur recreatief varen en de wedstrijden". In de tweede divisie, waarin de snellere planken met de ronde bodems starten, was door de afwezigheid van •heerser' Robert Stompff de weg vrij voor alle concurren ten van deze sterke surfer. Gert Jan Boekamp zag zijn kans schoon. Een felle strijd moest hij echter niet uitvech ten. Hij won alle manches in de tweede divisie met grote overmacht. „Een klasse apart", werd rondom het wed strijdwater gefluisterd. De strijd om de overige ere plaatsen was wel spannend. Het trio Edwin Janssen, Guido Stompff en Lodewijk Lacroix zat gedurende de gehele wed strijddag in eikaars vaarwa ter. Toch was het Edwin Jans sen die de tweede plaats ver overde. Guido Stompff moest genoegen nemen met de derde en Lodewijk Lacroix verdien de de vierde plaats. In de eerste divisie was de absolute winnaar Carlos de Smet. Hij won weliswaar niet met zoveel machtsvertoon als Boekamp in de tweede divisie, maar zijn eerste plaats in het dagklassement was zeker ver diend. De revelatie van de eer ste wedstrijddag was Marcel Mastenbroek. Hij eindigde dan wel achter Carlos de Smet, maar oogstte veel bewonde ring voor zijn prestatie. Mas tenbroek wordt afgschilderd als het nieuwe talent van de W indsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, Jaap Luteyn moest genoe gen nemen met de derde plaats in de eerste divisie. Hij stond voor het eerst op de plank op de Otheense Kreek. Luteyn was duidelijk niet ver trouwd met de vreemde wind die dit wedstrijdwater ken merkt, waardoor hij wat wis selvalliger voer dan De Smet en Mastenbroek. Uitslagen: Eerste divisie: 1. Car los de Smet, 2. Marcel Masten broek, 3. Jaap Luteyn. Tweede di visie: 1. Gert Jan Boekamp, 2. Ed win Janssen, 3. Guido Stompff, 4. Lodewijk Lacroix. Recreatieklas: 1. Rolf van der Heiden, 2. José de Pooter. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse zwemjeugd tot en met 12 jaar heeft in Terneuzen de laatste Speedo-jaargangwedstrijd afgewerkt. Hierbij zijn maar weinig verrassingen voorgekomen. De in de voorgaande drie wedstrijden op de voorgrond getreden jeugd, was ook nu weer present. De Zeeuwsch-Vlamingen deden het prima. Auk de Maat uit Koewacht won zowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter schoolslag. Zijn clubgenoot Jurgen Borgt was eveneens goed voor een overwinning. Voor de mooiste zege zorgde Edward Dekker Kleyn van De Schelde. Op de 100 meter vlindersdlag versloeg hij na een spannende strijd Eelco van Gemert, Het Zuidwester-zwemtalent uit Middelburg. Michiel Eekhout (2x), Lieke Schouwenaar en Bianca van der Heijden zorg den voor de overige Zeeuwsch-Vlaamse overwin ningen. Er was ook nog een dames- en een herennummer in het programma opgenomen. Hier bij was Ariene Knoester (Luc- tor) de snelste op de 200 meter wisselslag. Haar clubgenoot Patrick Braam zwom op de 400 meter wisselslag een Zeeuws aspirantenrecord. In de maand mei worden in Gronin gen de Speedo-finales gehou den. Het ziet er echter naar uit dat er dit jaar weinig Zeeuwen aan de start zullen komen. UITSLAGEN MEISJES: 200 meter wisselslag jaargang 1973: 1. Sandra van Zijp, Luctor 3.01.0; 2. Mirjam Joziasse, Luctor 3.08.0; 3. Heieen Ramselaar, Braakman 3.13.3.100 meter rugslag 1976/1975: 1. Bianca van der Hey- den, Schelde 1.54.6; 2. Stefanie Ju- ranek, Stormvogel 1.56.3; 3. Petra Tinbergen, Stormvogel 2.00.2. 100 meter schoolslag 1974: 1. Lieke Schouwenaar, Schelde 1.50.6; 2. Hanna Joziasse, Luctor 1.51.7; 3. Linda Lievense, Stormvogel 1.52.2. 100 meter schoolslag 1972: 1. Ilse Schramm, Bruinvis 1.28; 2. Natasja Koster, Schelde 1.34.8; 3. Diane Bloemzaad, Bruinvis 1.35.8.100 me ter rugslag 1971: 1. Arlette Knoes ter, Luctor 1.16.3; 2. Mellany Vonk, Stormvogel 1.19.6; 3. Anouschka Bertram, ZCK 1.20.8. 100 meter rugslag 1973: 1. Sandra van Zijp, Luctor 1.25.4; 2. Mirjam Joziasse, Luctor 1.27.4; 3. Daniella Dieleman, Schelde 1.27.7. 100 meter vrije slag tot 10 jaar: 1. Hanna Joziasse, Luc tor 1.19; 2. Silvia van Leeuwen, Luctor 1.25.1; 3. Lieke Schouwe naars, Schelde 1.28.3. 100 meter vrije slag 1971/1972: 1. Mellany Vonk, Stormvogel 1.07.4; 2. Arlette Knoester, Luctor 1.07.7; 3. Lisette Kanse, Braakman 1.10. 200 meter wisselslag dames: Ariene Knoes ter, Luctor 2.32; 2. Marleen Knoes ter, Luctor 2.32.2; 3. Carolien Pe- kaar, Luctor 2.36.3. JONGENS: 100 meter vrije slag 1973: 1. Auk de Maat, ZCK 1.17.6; 2. Dennis de Kraker, Luctor 1.20.9; 3. Michel de Voogd, Stormvogel 1.20.9. 50 meter vlinderslag 1976/1975: 1. Michiel Eekhout, ZVS 50.1; 2. Ste fan Meerman, Zuidwester 56.1; 3. Evert de Maat, ZCK 58.1.100 meter vrije slag 1974: 1. Jurgen Borgt, ZCK 1.33.6; 2. Timohin Dijkgraaf, Stormvogel 1.38; 3. Patrick Krijger, Stormvogel 1.55.8. 100 meter vlin derslag 1972: 1. Edward Dekker Kleyn, Schelde 1.28.7; 2. Eelco van Gemert, Zuidwester 1.28.8; 3. Je roen Tramper, Ganze 1.31. 100 me ter vrije slag 1971: 1. André van Zijp, Luctor 1.05.9; 2. Bart Eek- hardt, Stormvogel 1.07.1; 3. Patrick Ram, Zuidwester 1.09.3. 100 meter schoolslag 1973: 1. Auk de Maat, ZCK 1.40.5; 2. Raymond Ram, Zuidwester 1.45.2; 3. Marck de Bock, Braakman 1.45.3. 100 meter schoolslag tot 10 jaar: 1. Michiel Eekhout, ZVS 1.44.6; 2. Jurgen Borgt, ZCK 1.44.9; 3. Stefan Meer man, Zuidwester 1.53.2. 100 meter rugslag 1971/1972: 1. André van Zijp, Luctor 1.20; 2. Bart Eckhardt, Stormvogel 1.21.4; 3. Eelco van Ge mert, Zuidwester 1.22.5. 400 meter wisselslag heren: 1. Patrick Braam, Luctor 5.05; 2. Arco Wa genvoort, Luctor 5.11.2; 3. Rutger Huygens, Luctor 5.14. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klas B van het afdelingsvoetbal blijft Terhole danig van slag. Na twee nederlagen in successie kwam het zondag op eigen veld tegen Koewacht 2 niet verder dan een 0-0-resultaat. Koploper Walcheren speelde het bezoe kende Hansweertse Boys naar een kansloze 4-1-nederlaag. Vo gelwaarde 3 degradeert. Het verloor met 2-1 van Schoondijke. TERHOLE-KOEWACHT 2 0-0 - De motivatie ontbrak bij de Terhole-spelers. Het team had vrijwel de hele wedstrijd een groot veldoverwicht, maar dat was meer aan het stug verde digende spel van de Koe wacht-reserves te danken dan aan eigen wilskracht. Doel punten kwamen er dan ook niet. WALCHEREN-HANS- WEERTSE BOYS 4-1 - Voor rust een gelijk opgaande wed strijd. Frans Overgauw scoor de in die eerste helft twee keer voor Walcheren. Eef Hartgens schoot raak voor Hansweerste Boys. In de tweede helft werd het door treffers van Eric Moens en Wilco Lievense 4-1. SCHOONDIJKE-VOGEL- WAARDE 3 2-1 - Geen al te beste wedstrijd, waarin Schoondijke nog de meeste aanspraak op de overwinning maakte en die dan ook kreeg. Door Kornelis werd de eerste helft afgesloten met een 1-0- voorsprong voor de thuisclub. Buijze zorgde kort na rust voor 1-1 en door Hubregtse werd het tenslotte 2-1. Van onze schaakmedewerker AXEL - Martin Martens uit Clinge is zaterdag in Axel winnaar geworden in de A- groep van het Lensen-toer- nooi. Deze speler van de schaakclub Terneuzen bleef net de sterk spelende Mare de Waal uit Sluiskil voor. De Waal verdiende een meer dan eervolle tweede plaats in deze vijfde uitgave van het Lensen- toernooi dat was georgani seerd door de Axelse schaak vereniging Landau. Ongeveer 50 jeugdschakers tot en met 16 jaar kwamen za terdag in actie tijdens het suc cesvol verlopen toernooi. De strijd in de A-groep was het hevigst. Al snel bleek dat er drie kanshebbers op de zege waren. Martin Martens, Mark de Waal en Noud Marquinie leken op voorhand over de beste papieren te beschikken. Het zag er naar uit dat Mar tens al snel uit de lijst van kanshebbers kon worden ge schrapt. In het eerste duel snoepte zijn clubgenoot Jacco van der Vaart hem de zege af. Martens won daarna het duel met Noud Marquinie van Het Witte Paard. Het sleutelduel in de A- groep was het treffen van Mark de Waal, die Marquinie in een vrij regelmatig duel had geklopt, met Martin Martens die al een punt verlies had moeten incasseren. Won Mar tens echter van De Waal dan zouden beide schakers op een gelijk aantal punten komen en het onderling resultaat zou dan de doorslag moeten geven. In dit geval in het voordeel van Martens. En zo geschied de. Mark de Waal had in het treffen alle initiatieven in handen en heerste in de partij. Eén gaatje had hij echter niet in de gaten en Martens maak te hier dankbaar gebruik van en zette de uiterst verraste De Waal mat. De Sluiskillenaar die tot op dat moment de sterkste indruk had achter ge laten, moest daardoor diep te leurgesteld tevreden zijn met de tweede plaats. In de B-groep was het een aangelegenheid voor de scha kers van boven De Schelde. Dennis Brouwer uit Middel burg ging met de eindover winning naar huis. In de zesde ronde was de Middelburger al zeker van de zege. Walter van Hattum, eveneens uti Middel burg, werd tweede. Paul Ran- chaert uit Sas van Gent werd met vijf punten derde. In de C-klas, met schakers van 7 t/m 12 jaar, was Marco Dieleman uit Terneuzen de sterkste. UITSLAGEN: A-groep: 1. Mar tin Martens 6 punten, 2. Mark de Waal 6, 3. Noud Marquinie 5, 4. Frank Sies 4 te5. Marnix Velleman 4(4 punt. B-groep: 1. Dennis Brou wer 6, 2. Walter van Hattum 5, 3. Paul Ranschaert 5, 4. Remco Leen- houts 5, 5. Erwin Tieleman 5 pun ten. C-groep: 1. Marco Dieleman 614, 2. Max Toetenel 614, 3. Tunglam Choi 5,4. Jeroen Verspuij 4, 5. Benjamin Andeweg 4 punten. Van onze sportmedewerker HULST - De tweede fietscross van dit seizoen die in Huist werd verreden en werd ver zorgd door De Reinaertcros- sers, trok meer deelnemers dan de openingscross. In totaal mocht Eddy de Bliek, voorzit ter van de organiserende club, 159 rennertjes inschrijven. Rennertjes die elkaar op spor tieve wijze bestreden. UITSLAGEN: 5 jaar: 1. Mark Peter van Doorn, 2. Stefan Dobbelaar, 3. Rutger van An- rooy. 6 jaar: 1. André de Vin, 2. Jody Jansen, 3. Bart van Schilt. 7 jaar: 1. Bart van de Bosse, 2. Martij n van Poecke, 3. Daniël van Houte. 8 jaar: 1. Sancho Lernhout, 2. Loek de Rijk, 3. Danny Schout. 9 jaar: 1. Emiel Kater, 2. Pascal van Haalst, 3. Sven van Kouwen- berge. 10 jaar: 1. Arjan de Mey, 2. Dimitri van de Walle, 3. Derk Jan Franse. 11 jaar: 1. Pascal de Ridder, 2. Michel de Ridder, 3. Aswin Vandamme. 12 jaar: 1. Richard Maas, 2. Bart de Bliek, 3. Gianni de Jonge. 13 jaar: 1. Barry Dal- linga, 2. Angelo Hermens, 3. Marco Blaakman. 14 jaar: I. Marco Uytdenwilligen, 2. Marco de Bruyne, 3. Sandy de Muynck. 15 jaar: 1. Erwin van Dorst, 2. Jan Adriaansens, 3. Bas Tilroe. Meisjes A: 1. Da nielle de Clerck, 2. Danita Uytdenwilligen, 3. Wendy Verhelst. B: 1. Marijke Treso- nie. C: 1. Karin Taillie, 2. Mo nique Wisse, 3. Bianca Buyck. D: 1. Monique Schouten, 2. Marcia Bosten, 3. Claudine Adriaansens. TENNIS - De finale van het tennistoernooi voor dames in Hilton Head tussen de West- duitse Claudia Kohde en de Amerikaanse Chris Evert is wegens regenval 24 uur uitge steld. VOETBAL - In het voor- Olympisch voetbaltoernooi te Victoria heeft Canada met 3-0 van Cuba gewonnen. Sweeney (17e en 81e min) en Gray scoorden.

de Stem | 1984 | | pagina 9