Zeeuwsch-Vlaamse tafeltennistitels Tour du Flic: vijf etappes felix Trium Ondanks B-klassieker sterk deelnemersveld Zeldenrustcollege volleybalkampioen Opening Zeeuwsch- Vlaams baanseizoeu Harold Tas verknocht aan het rood-zwart S KORT NIEUW VRIJDAG 13 APRIL 1984 Van Acker uit de gratie Parkoers Jury Omloop SPORT IN 'T KORT Zaterdag in het Zuidersportpark Vlissingen verslaat Arnemuiden VRIJDAG 13 AI T14 PAGINA SPORT 2 Van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - Het succes van de eerste Zeeuwsch- Vlaamse tafeltenniskam pioenschappen die vorig jaar werden gehouden in de Vlaanderenhal te Sas van Gent, heeft er toe geleid dat dit jaar die draad weer is opgepakt met de organisatie van de tweede editie van de ze titelwedstrijden. Het sa menwerkingsverband van Effect, STV en SAR, dat dit toernooi weer mogelijk maakt voor alle aangesloten NTTB-Ieden, heeft met de toernooicommissieleden Paul de Buck, Frits Vervaet en Joop Maas echter deze keer gemikt op Terneuzen, waar in sporthal 't Zwaantje zaterdag 14 april 's morgens om negen uur wordt begonnen met zowel de jeugd- als de senioren- wedstrijden. Het aantal inschrijvingen is ten opzichte van vorig jaar, toen 120 deelnemers werden ingeschreven, al vermeerderd tot bijna 150, die op 30 tafels alle enkel spelen en dubbelwedstrij - den krijgen te verwerken. Opnieuw een bewijs dat ta feltennis in Zeeuwsch- Vlaanderen ook in de breed te in de lift zit. Het wedstrijdsysteem voor de enkelklassen waar in wordt gestart met meer kampen, garandeert vol doende speelmogelijkheden voor de deelnemers. Om streeks vijf uur 's middag zal bekend zijn wie de kam pioen 1983 Wilfried Dumez in de hoogste klas opvolgt. Dumez verdedigt namelijk dit jaar zijn titel niet, zodat de strijd in de ABC-klas via een vijf kamp zal gaan tus sen Vivian Blanckaert (St.- Aloysius), Mare Maas (SAR) en de landelijke jeugdspe lers Eric en Peter Roeland (Effect) en Octaaf Egger- mont (SAR). In de DE-klas verdedigt Johan 't Hooft (SAR) zijn vorig jaar behaalde titel, waarbij deze keer op basis van de resultaten van de Zeeuwse kampioenschap pen en de Zeeuwse ranglijst Joop Maas (SAR) als eerste is geplaatst vóór Jo Bogaert (St.-Aloysius) met Rino Jonkheijm (SAR) als voor naamste tegenstrever. Voor het eerst is er een aparte damesklas ingesteld waarin acht speelsters op gelijkwaardig niveau deel nemen en waarbij Margreet van Smaalen (STV) en Ka rin van Duren (Effect) de hoogst geplaatsten op het schema zijn. Opmerkelijk is bij de jeugd de indeling in groepen naar competities terkte in plaats van naar leeftijdscategorie, hetgeen wél een gelijkwaardiger strijd waarborgt. Omloop van De Braakman jubileert Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Peter van Acker uit Koewacht heeft tot nu toe z'n draai in het amateurpeloton niet kun nen vinden. Van Acker bouwde een redelijke vorm op in een Spaans trai ningskamp, maar mocht tot nu toe geen enkele keer voor de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen uit komen. Op de deelnemerslijst van de Omloop van De Braakman staat hij wel vermeld, maar navraag wijst uit dat hij van die lijst is afgevoerd door de wielervereniging. „Hij wist niet eens dat hij opgesteld stond. Het is een rare zaak allemaal. Ik heb me er tot nu toe niet mee bemoeid. Maar ik kan je vertellen dat Dennis Kramer (ploeg leider van de wielervereni ging, red.) in Koewacht tij dens de Wim Hendriks trofee op een warm ont haal kan rekenen", aldus Walter van Acker, de va der van de amateurwiel renner. Dennis Kramer zelf wil aan deze kwestie geen enkel woord vuil ma ken. „Ik zeg hier niets over. Dat is mijn opdracht", al dus Kramer. PHILIPPINE - Het par koers van de Omloop van De Braakman ziet er in te genstelling tot vorig jaar anders uit. In de eerste ronde worden de smalle straten van de Weststraat, Mosselpolder, Kruisweg, Stellaweg, Laureynestraat en de Visserslaan niet aan gedaan. De volgende drie ronden trekt de rennerska ravaan wel door deze stra ten. Het volledige parkoers ziet er als volgt uit: Posthoorn- straat-Gentsebreedte- straat-Weststraat-Mossel- polder-Kruisweg-Stella- weg-Laureynestraat-V is- serslaan-Wiskerke-para- lelweg provinciale weg- Kanaalpolder-Van Wijck- huizeweg-Langeweg-Pier- senspolder-Noordwesten- rijkspolder-Binnendijk-H uis Altena-provinciale- weg-Lovenpolderstraat-S avoyaardsweg-Braak- manweg-Spanjaardweg-p rovincialeweg-Isabella- sluis-Boekhoute haven- Notelaarstraat-Meuleken- Molenplein-Boekhoute dorp-Posthoornstraat-Pos thoorn-Posthoornstraat. PHILIPPINE - De jury die de vijftiende Omloop van de Braakman in goede ba nen moet leiden ziet er als volgt uit: Jan Moerdijk (Prinsen beek), voorzitter wed strijdleider; Wim Timmer mans (Oud-Vossemeer), assistent wedstrijdleider; Adrie de Winter (Middel burg), wedstrijd commis saris-secretaris; Lou Meij er "(Terneuzen), wedstrijd commissaris; Piet van der Hooft (Terneuzen), aan- komstrechter; Jos de Dijc- ker (Hulst), commissaris bezemwagen; microfonist Wim de Vos (Zaamslag); Michiel de Pooter (Axel), tijdwaarnemer en Jo Burm (Hulst), commissa ris. TERNEUZEN - Het team van Amersbeek is kampioen ge worden in de Ador-damesten- niscompetitie. In de strijd om de eerste plaats speelde het team weliswaar gelijk tegen Smolders, maar door een beter game-salvo ging de titel naar Amersbeek. Door Eddy de Schrijver PHILIPPINE - De Omloop van De Braakman is al weer aan z'n vijftiende uitgave toe. Het jubileum gaat niet gepaard met een extra cachet, want de Omloop van De Braakman is voor het eerst een klassieker die open staat voor clubteams. Twee jaar achter elkaar was de Omloop van De Braakman het strijdtoneel in het merkenkampioenschap, maar de bonzen van de KNWU hielden het dit jaar voor gezien waardoor het wielercomité Philippine genoegen moest nemen met een B- klassieker. „We zitten hier duidelijk in een uit hoek", vertelt secretaris Johan van Steenberge, die daarmee voldoende gevoelens bloot legt van het orga niserend comité. Voor de renners uit de clubteams be tekent het echter wel een extra kans om zich in de kij ker te rijden nu het neusje van de zalm van het ama teurpeloton verstek laat gaan in Philippine. „Qua strijd hoeft onze klas- heroptreden maakt na zijn sieker zeker niet minder te ernstige val in het voorjaar, zijn dan wanneer de grote na men aan de start zouden staan. In dit rennersveld schuilen ook nog genoeg na men die borg kunnen staan voor een spannend koersver loop", aldus Johan van Steen- berge. Het wielercomité Leed onlangs een gevoelig verlies door het wegvallen van be stuurslid Winer Roegiest. Ter nagedachtenis wordt voor de start van de klassieker een minuut stilte in acht genomen. Het parkoers van de Om loop is hetzelfde als dat van vorig jaar. Opnieuw een uit stapje naar België waar enke le kasseienstroken liggen te wachten in de nabijheid van het plaatsje Boekhoute, die mogelijk als scherprechter zullen dienen. „Vorig jaar is het nieuwe parkoers uitste kend bevallen. Die kasseien maken het de renners extra lastig. Op die manier kan het kaf van het koren gescheiden worden", legt Van Steenberge uit. De renners doen elke ronde Philippine twee keer aan. De eerste lus van het parkoers is komen te vervallen vanwege het feit dat de weg te smal zou zijn. De aanloop is nu veel bre der, zodat het peloton mogelijk gespaard kan blijven in de eerste kilometers van een massale valpartij, zoals dat vorig jaar het geval was. In totaal komen achttien clubteams aan het vertrek. De wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen wordt met twee teams vertegenwoordigd, ter wijl hetzelfde voor de wieler vereniging Theo Middelkamp geldt. In de A-ploeg van Zeeuwsch-Vlaanderen zitten Werner Wieme, Patrick van Passel, sterk gereden in de driedaagse van West-Vlaan deren, Joop Brooijmans, Adrie de Maesschalck, Martin de Meester en Carlo Steel, die z'n in Werner Wieme is een van de kandidaten voor de zege, hoe wel Wieme in de driedaagse van West-Vlaanderen kreeg af te rekenen met ziekte. In de andere ploeg van Zeeuwsch-Vlaanderen rijden Hans Moens, Eric Vereecken, Rik Delaruelle, Paul van de Bergen, Arnold Claeys en Werner d'Hondt. Cor Vervaet stond ook op de nominatie, maar hij werd deze week op nieuw ziek. De wielervereniging Theo Middelkamp heeft met Jacky van der Horst, tweede in de Hel van het Mergelland, Jan Poley, Ko Blok, Kees de Nooyer en Toon Vermeulen een zeer sterke equipe. In de B-ploeg rijden onder meer Ja nus de Visser en Emiel de Waal. Een ploeg waar terdege re kening mee gehouden zal moe ten worden is die van de wie lervereniging Steenbergen met niemand minder dan ster ke Bart van Est. Vorig jaar vertolkte Van Est een hoofdrol in de Omloop. Hij is zeker een van de kanshebbers. Fortuna Zundert lijkt over de sterkste formatie, in de breedte, te be schikken. De ploeg bestaat on der meer uit Rini Valkenburg, Matti de Baat, Theo Appel doorn en Van Nij natten. Ook de militaire ploeg is zaterdag van de partij. Daarin zit Nap Hage uit St.-Maartensdijk. In totaal vertrekken zater dagmiddag om 12.15 uur, (de finish wordt tegen 16.00 uur verwacht), 108 renners in de Posthoornstraat voor hun race over 165 loodzware kilometers. De permanence is opnieuw in De Meerpaal. „De verwachtin gen zijn weer hoog gespannen. We hebben er alles aan gedaan om de organisatie perfect te laten verlopen. De rest is nu aan de renners", besluit Johan van Steenberge. TERNEUZEN - Op de voorlaatste speelavond van de Terneu- zense bedrijfsvolleybalcompetitie zijn in de eerste klas alle be slissingen al gevallen. Zeldenrustcollege heeft het kampioen schap behaald en Promenade 1 is tweede geworden. Voor de de finitieve bezetting van de derde plaats komen Dees 1 en PSV 1 nog in aanmerking. Beide ploegen komen volgende week nog in actie. Gemeente 1, vorig seizoen gepromoveerd vanuit de twee de klas, gaat weer terug naar die tweede klas en Promenade 2 degradeert mee. Uitslagen: Roelofs 1-Zeldenrustcollege 1 1-2, Dow 1-Gemeente 1 3-1, Promenade 2-Douane 1-2, PSV 1-Promenade 10-3. Vanuit de tweede klas pro moveren kampioen Sterban den en het op de tweede plaats geëindigde MTS/MEAO 1 naar de eerste klas. PSV 3, lange tijd een van de betere ploegen in de tweede klas, be sloot een slecht seizoen met degradatie. Juliana of Dees 2 is het tweede slachtoffer dat degradeert. Het verschil in punten op de ranglijst be draagt twee, maar beide teams moeten volgende week nog spelen. Juliana, dat speelt te gen PSV 3, heeft de besten Hansen om degradatie nog te kunnen ontlopen. Uitslagen: PZEM 1-Bravenboer Scheers 1-2, Juliana-Sterbanden 1-3, Dees 2-Roelofs 2 1-2, De Hoop-Juliana 3-1. Kampioen in de derde klas is Wiekslag, dat samen met Kindt TC (als dat tenminste wint van PZEM 2 volgende week) promoveert. In de derde klas zijn de drie degradanten al bekend. Verstraeten Ver- brugge 2, PZEM 2 en het vorig seizoen uit de vierde klas ge komen Rabo, dat na het weg vallen van spelverdeler Frans Witte geen potten meer kon breken. Uitslagen: PSV 2-Gemeente 2 0-3, Dow 2-PZEM 2 3-0, Rabo-Kindt TC 0-3, Ver straeten Verbrugge 2-Verstraeten Verbrugge 3 2-2. Vanuit de vierde klas pro moveren Eagles, de kampioen, MTC/MEAO 2 en Bram. Het damesteam van Dees is dit sei zoen de rode lantaarndrager en eindigde kansloos op de laatste plaats. Uitslagen: Bram-Gemeente 4 3-0, Pro menade 3-Elopak 0-3, Gemeente 3-Doua- ne 2 3-1, MTS/MEAO 2-Philips 3-0. STANDEN: Eerste klas: Zeldenrustcol lege 1 46, Promenade 1 41, Dees 1 36, Dow 1 35, PSV 1 35, Douane 1 28, Roelofs 1 19, Verstraeten Verbrugge 1 14, Gemeente 1 9, Promenade 2 8 punten. Tweede klas: Sterbanden 46, MTS/MEAO 1 42, De Hoop 40, Bravenboer Scheers 32, Roe lofs 2 30, De Meijer 26, PZEM 1 23, Julia na 15, Dees 2 13, PSV 3 8 punten. Derde klas: Wiekslag 45, Belastingen 38, Kindt TC 37, Verstraeten Verbrugge 3 31, PSV 2 29, Dow 2 29, Gemeente 2 27, Ver straeten Verbrugge 2 18, PZEM 2 10, Rabo 6 punten. Vierde klas: Eagles 49, MTS/MEAO 2 43, Bram 42, Elopak 32, Douane 2 22, Gemeente 3 21, Philips 20, Gemeente 4 19, Promenade 3 15, Dees 3 9 punten. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Het Zeeuwsch-Vlaamse atletiekseizoen op baan wordt zaterdag in het Terneuzense Zuidersportpark ge. opend met een ontmoeting tussen de beide Zeeuwsch-Vlaamst verenigingen Scheldesport en RKHAV en het Belgische Ac Meetjesland. Het is voor het eerst dat de wedstrijd tot een drie. tal verenigingen is uitgebreid. De afgelopen twee jaar beperkte het zich tussen RKHAV en Scheldesport. De magere bezetting van de kant er zo'n honderd verwacht diverse onderdelen lag aan de basis van die uitbreiding. Piet Dekker van het organiserende Scheldesport: „Je krijgt an ders een programma waarvan sommige onderdelen door een worden' Alle categorieën komen in actie, te beginnen met de pu. pillen. Bij de heren/jongens i staan op het programma de loopnummers 100, 800 en 3000 te geringe bezetting moeten meter en de technische num. mers kogelstoten en versprin gen. De dames/meisjes A krij. gen voorgeschoteld een 100 en 1500 meter, hoogspringen, ko gelstoten en discuswerpen Voor het eindklassement ko men per onderdeel de eerste twee van iedere vereniging in aanmerking. De meeting wordt geopend om half twee komen te vervallen. Boven dien streven we naar interes sante contacten met onze zui derburen en ik dacht dat we daarin geslaagd zijn. Meetjes land komt met een zestigtal atleten en atletes naar Ter neuzen. Daarnaast is ook RKHAV met een zestigtal at leten present, terwijl van onze Bart van Est (links) vertolkte vorig jaar een hoofdrol in de Omloop, en is nu is zeker een van de kanshebbers. - foto de stem ben steffen Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Tour du Flic, het trimevenement bij uitstek in Terneuzen, krijgt voor het eerst vijf etappes. De Tour du Flic, die dit jaar gepland staat van maandag 4 tot en met donderdag" juni, beleeft de proloog zaterdag 2 juni. Het betreft een crite rium in de Terneuzense binnenstad. De Tour du Flic werd vrij wel altijd in het zuidelijke deel van de stad afgewerkt, maar dt horeca voelde er veel voor ook de binnenstad aan te doen. Het wordt een criterium op de organisatie er niet in ge- een parkoers met start en fi nish in de Nieuwstraat, waar bij ook de Westkolkstraat en de' Dijkstraat worden aange daan. De ruim honderd trim mers zullen op dit ongeveer 600 meter lange parkoers in drie groepen worden gesplitst. Er zijn nog enkele kleine wijzigingen in de Tour du Flic dit jaar. Draaide in het verle den de Tour du Flic steeds met 25 ploegen die uit Groot-Ter- neuzen afkomstig waren, nu is slaagd 25 ploegen bij elkaar te krijgen uit Terneuzen zelf. Er is nu ruimte voor een vijftal Zeeuwse trimploegen van bui ten Terneuzen, omdat een vijftal oude formaties zich heeft teruggetrokken. Het ziet er nu naar uit dat de Tour du Flic 1984 zeker niet meer dan 20 Terneuzense formaties aar het vertrekt krijgt. Trimploe gen kunnen zich nog aanmel den tot 15 april. De Tour du Flic beleeft dit jaar de elfde editie. TERNEUZEN - Vlissingen heeft het bekerduel tegen Ar- TERNEUZEN - De Terneu zense gymnastiekvereniging EMM is met een tweetal turn sters vertegenwoordigd in de halve finales van het Neder lands kampioenschap toestel- turnen voor aspirant-dames. Deze titelstrijd van het KNCGV (Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond) wordt in Ede gehou den. De 16-jarige Anneke Kroon en de 14-jarige Caroline Hoogendoorn uit Terneuzen zullen de EMM-kleuren ver dedigen. nemuiden met 2-1 gewonnen De wedstrijd tussen Middel burg en Dinteloord ging niel door. Het duel is verzet naif zaterdag 21 april om half drie. VLISSINGEN - ARNEMUI DEN 2-1 - Een pittige wed strijd met vrij veel overtre dingen. In de eerste helft kon Vlissingen op het betere spel bogen. Het kwam toen ver diend op 1-0 door een doelpwil van Huib Meerman. Na de pauze een sterker Arnemui den, dat echter met een 2-1 achterstand geconfronteerd werd, doordat Jaap Meerman een strafschop verzilverde. Dennis Linkveld maakte er nog 2-1 van. In de tiende mi nuut van de tweede helft moest scheidsrechter Brekel- mans zich vanwege een zweepslag laten vervangen door Paul de Nooyer. Oostlurg bouwt aan toekomst Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Het voetbal in Oostburg, de laatste de cennia in een diep dal beland, zit weer in de lift. Niet alleen wat het keurkorps betreft zijn er betere tijden aangebroken, maar ook aan de basis, de jeugd, wordt de laatste jaren hard gewerkt om de Westzeeuwsch- vlaamse centrumplaats weer een geloofwaardig aan zien te geven in de voetballerij. Clubman bij uitstek is Harold Tas (44 jaar). Hij is al vanaf zijn zeventiende op bestuurlijk vlak en als 'manusje van alles' bij zijn club betrokken en bekijkt deze positieve ontwikkeling uiteraard met de nodige voldoening. Ook jeugdcommissievoor zitter Herman van de Voorde meldt niet zonder trots dat er dit seizoen met negen jeugd- teams in competitieverband wordt gedraaid. Tas, ooit sa men met Cor Moerman de rood-zwarten van een finan ciële ondergang reddend toen de totogelden in verkeerde zakken verdwenen en de club aan de rand van de afgrond balanceerde: „Ik beschouw de jeugd als het belangrijkste deel van een vereniging. Na tuurlijk is een eerste elftal het visitiekaartje van een club, maar als de fundamenten rot zijn, blijft het bouwwerk niet lang overeind. Vooral de op gang van die jeugd is belang rijk". Voorzitter van die jeugdaf deling is Herman van de Voor de en pas vanaf zijn vijfen twintigste („door mijn oplei ding in een internaat kwam ik daar niet aan toe") actief in de voetballerij. Hij zegt: „Ons uitgangspunt is dat alle leden, zeker bij de jeugd, aan de bak moeten komen. Prestatie en zeker inzet mag je niet wegcij feren, maar vooral de presta tie is voor ons van onderge schikt belang in de jeugdcate- gorieën. Natuurlijk is ons doel zo hoog mogelijk te eindigen, maar zeker niet ten koste van jongens, die wat voethalcapa- citeiten betreft minder be deeld zijn. De spelvreugde moet de hoofdtoon voeren. We hebben op dit moment 125 leden bij de jeugd en die moeten we probe ren te houden. Ik ben er van overtuigd dat je de jeugd vast kan houden als de sfeer goed is. Ze krijgen dan de tijd om zich te ontwikkelen en depres- taties die op latere leeftijd wel verlangd worden, komen van zelf. Het recreatief bezig zijn is een heel belangrijk aspect. Kijk, ons Bl-elftal is onder de bezielende leiding van Theo de Poorter kampioen gewor den, maar niet door elke wed strijd met de sterkst mogelijke opstelling de wei in te gaan. Iedereen van de groep is aan de bak gekomen en daarom vind ik de verdienste nog gro ter". Dat de opvang van de jeugd Op de foto de mannen achter de opkomst van de voetbalvereniging Oostburg. Links cl#'1' man bij uitstek Harold Tas en naast hem de voorzitter van de jeugdcommissie Herman van'1 - foto wim k0ff#* maar strelen. Geen jongw van tien jaar uit het veld len als hij een kans mist. die gasten zich uitleven. Was gaan we in godsnaam naarW als we die jongens al met off drachten het veld insturen, geniet meer als ze verliezen^ leuk gespeeld hebben, dan we winnen met gekanker" Dit slaat dan op zijn te de D2-jongens, die hem ditsf^ zoen zijn toevertrouwd. jet' wijl lidnummer 126 zich via" rinkelende telefoon in Van de Voorde aan de Voorde. een geweldig pro-deo kader vraagt, behoeft geen betoog. Trainen en begeleiden vraagt mankracht. Binnen de jeugd afdeling is dan ook wekelijks 25 man present om dit in goede banen te leiden. „En dan nog kunnen we mensen gebrui ken", stelt Van de Voorde, die vervolgt: „Vergeet niet dat met name in de kern Oostburg de concurrentie van andere sporten groter is dan elders in de gemeentelijke kernen. Vooral de individuele sporten hebben een grote zuigkracht. Vaak wordt volgens mij overi gens ten onrechte gesteld dat er in Oostburg niets op voet- balgebied kan, maar dan wordt wel vergeten dat de mo gelijkheden hier om een sport te kiezen aanmerkelijk groter zijn dan in een kleinere leefge meenschap. Voetbal is een teamsport. Als een paar spe lers niet komen opdagen wordt de rest gedupeerd. Bij individuele sporttakken, zoals judo en tennis, heb je dat pro bleem niet en ik kan me voor stellen dat jongens die een paar keer met een onvolledig elftal met grote cijfers verlie zen, bij zichzelf denken 'bekijk het maar'. En ik kan ze geen ongelijk geven". Harold Tas is het met de zienswijze van de jeugdvoor- zitter volledig eens. „Kijk, bij de. jeugd moet je de zaak ana- voelen. Geen grote vloeken, burgse Tragelsingel aanm6'^ worden de activiteiten eens doorgenomen. De sf*. middag voor de pupillen weer een grandioos sutf** Ha, SASSENHEIM-H. vidson timmert a| fiets fabrikant al I de weg. En voorlo] I men er nog niet i danks het feit datl 1 Europa de belal 2 voor de motorfiets i men - de produktie L Kort geleden zijn nieuwe types aan hl programma (11 vers I uitvoeringen) toegel FXST Soft Tail en Sport Glide. Harley-Davidsonj| fabrikant van twee)/ de Verenigde Stati ook het karakterisj twin blok gerenov belangrijkste veran zijn; geheel nieuwfl nium cilinders, totaj 5 cilinderkoppen met dingskamers, nieuv nium zuigers, een I I computer ontworpel In 1983 heeft de Ital] staatsautofabriek Alfa een verlies geleden vant veer 130 miljoen guld? 1982 bedroeg het verlie| 175 miljoen gulden. De winst van Saab-I steeg in 1983 met 46 pro ongeveer 770 miljoen gull Volgens het StatistiscJ boek van het Centraal 1 voor de Statistiek, had| 1982 bijna 6 1/2 miljoen 1 landers een rijbewijs, leeftijdscategorie tussen 35 jaar zijn de meeste rijf bezitters te vinden: rg miljoen Nederlanders. Voor 1985 stond een Polonez, een produkt v3 Poolse autoindustrie, o' programma. Door de gunstige economische sil in het land, kan men de we wagen niet zo snel on kelen. Gazelle heeft een fietsj bedacht dat eenvoudig de reflector op de refll beugel geschroefd kan den. Als de fiets wordt nq zet, wordt het sleuteltje i alarm gehaald. Als .gr aan de fiets gemorreld gaat het alarm af. De prij' dit alarm, inclusief ba' kost 39,75. In Frankrijk is het niefl ger meer verplicht dat fietsen voorzien moeten van trappers. Nederland| Europa nu het enige waar een dergelijke verd ting nog altijd van krach tj Eeden van de club tijd rald cabriolet. Van een onzer ve BREDA - De Triumph Cl "fyghoudt met de instand lle typen Triumph's, hoi Pril een regionale meeting T'iu ats van samenkoms "burgse weg 16. De bije l??ciaal programma: het i: en informatie en ervai

de Stem | 1984 | | pagina 8