Vedetten leveren geen strijd 'tëi Narcissen lonken op Keukenhof. Philips levert tv-apparatuur WK voetbal '86 Schurer tweede Geen uitzondering circuit Zandvoort Boete voor GA Eagl es Nederlaag Aberdeen en/of driezitsbank <clusievestof. a-voordeel Titelgevecht Blanchard uitgesteld en levert dat uiter- agde voorruit zijn ieterbeperking, tegen doorroesten 'Tegeneen normale biscayablauw of ner van n Audi, duurt't langst. ideihtie uitje itje mom olleybalteam klopt België Sovjet-comité vergadert over deelname OS Nieuwdorp: 'Als dit niet helpt...' Provinciale Staten: BEROEMDE FRANSE DRA VER ONTVOERD Winst Mesker Celstraffen voor F eyenoord-fans Eline Coene in kwartfinales EK badminton Evert Bleuming uitgeschakeld 28 ha. lente in Lisse wachten op U. Woensdag-Gezinsdag: Kinderen t/m 12 jaar, in gezinsverband, gratis toegang. Vragen? bel 02521-13841. pONCASTER (AFP) - De Ne derlander Eddy Schurer is als tweede geëindigd in de vierde etappe van de 'open' Sealin- krace. De rit ging van Buxton naar Doncaster over een af stand van 170,5 kilometer en werd gewonnen door de En gelsman Keith Lambert. Hij won de sprint van de kop groep. Gert Jakobs, die in het pelo ton eindigde met een achter stand van 25 seconden op de winnaar, blijft met zijn zesde plaats in het algemeen klasse ment de beste Nederlander. Hij heeft een achterstand van ruim twee minuten op de Brit Tony Doyle. Uitslag: 1. Keith Lambert (GBr) 4 uur 12 minuten en 50 seconden, 2. Eddy Schurer (Ned) z.t., 3. Vaagn Scharling (Den) z.t., 4. Wieslaw Stopa (Pol) z.t., 5. Bill Bayton (GBr) z.t., 9. Gert Jakobs (Ned) op 25 sec., 10, Johnny Arends (Ned) z.t., 25. Henk Bouwman (Ned) z.t., 42. Ron Geutskens (Ned) z.t., 53. Jan van Dalen op 4.39. Algemeen klassement: 1. Tony Doyle (GBr) 13 uur 49 minuten 2 seonden, 2. Malcolm Elliott (GBr) op 0.20, 3. Dudley Hay ton (GBr) op 0.50,4. Jeff Williams (GBr) op 1.23, 5. Joseph McLoughlin (GBr) op 2,05, 6. Gert Jakobs (Ned) op 2.20, 24. Ron Geutskens (Ned) op 8.47, 25. Henk Bouwman (Ned) op 9.55, 36. Eddy Schurer (Ned) op 18.59, 38. Jan van Dalen (Ned) op 19.33, 44. Johnny Arends (Ned) op 24.15. De Sovjet-renner Alex Si- novjev heeft na de tweede etappe de leiding in de Ronde van Nedersaksen. Hij won het tweede gedeelte van de rit en verdrong zijn landgenoot Na- volokin van de eerste plaats in het algemeen klassement. Uitslag eerste gedeelte tweede etappe, ploegentijdrit: 1. DDR 30 kilometer in 37 minuten en 17 se conden, 2. Sovjet-Unie op 57 secon den, 3. Polen op 1.32 min., 4. West- Duitsland op 1.34 min., 5. Zweden op 1.46 min., 6. Tsjechoslowakije op 150 min., 7. Nederland op 2.02 min., 8. Denemarken op 2.28 min. Uitslag tweede deel tweede etappe: 1 Aleks Sinovjev (Sov) de 112,3 km in2 uur 29 minuten en 33 seconden, 2. Johan Traxler (Oos) z.t, 3. Sergej Smievskoj (Sov) z.t., 4. Oleg Tsjoesjka (Sov) z.t., 5. Andreas Kappes (WD1) z.t., 6. Detlef Mcha IDDR) z.t., 7. Joeri Kasjerin (Sov) Ut 8. Bernd Dittert (DDR) z.t., 9. Oieg Jarosjenko (Sov) z.t., 10. Hel mut Zacher WD1) z.t. Algemeen klassement: 1. Sinovjev (Sov) 5 uur 47 minuten en 48 secon den, 2. Wolf (DDR) op 0.28, 3. Ma- cha (DDR) op 0.29, 4. Hernig (DDR) z.t., 5. Kühn (DDR) z.t., 6. Kasjerin (Sov) op 0.30, 7. Pedersen (Den) op 035, 8. Romascanu (Roe) op 0.35, 9. Smiewskoj (Sov) op 0.54, 10. Tsjushda (Sov) op 0.58, 22. Poels (Ned) op 3.54, 23. Van der Hulst (Ned) z.t., 28. Van der Poel (Ned) op 4.36, 29. Ducrot (Ned) z.t., 56. Danse (Ned) op 8.33,57. Nijboer (Ned) z.t. I De Westduitser Peter Bec ker, woensdag winnaar van de proloog, waarin Frank Moons tweede werd, is gisteren leider gebleven in de Ronde van de Loir en Cher voor amateurs in Frankrijk. De eerste etappe, over 188 kilometer, leverde een sprintoverwinning op voor de Amerikaan Jeff Bradley. EN HUIS ;te sortering van West-Brabant. met bekende en betere merken k kopje koffie staat voor u klaar. Rijsbergen. EN enz. M eerste etappe: 1. Bradley (VSt) 188 km in 4.35.33, 2. Louvel (Fra) z.t. ,3. Urbain (Fra) z.t., 4. Fe- oron (Fra) z.t., 5. Winkler (DDR) Algemeen klassement: 1. Becker (WD1) 4.37.53, 2. TrinkJer (Zwi) op 4 sec., 3. Imboden (Zwi) z.t., 4. Garcia (ha) z.t., 5. Wrona (Pol) op 5 sec. j®URNE (ANP) - Het Neder landse heren-volleybalteam Mett donderdag ook de derde Wedstrijd tegen België gewon- In Deurne zegevierde het eam met 3-0. De setstanden Jaren 15-9,15-6 en 15-12. Het Nederlands damesvol- Jiybalteam heeft donderdag in *ntreux de vierde wedstrijd Jat het vijflandentoernooi in •'tontreux gewonnen. In een s|echte wedstrijd werd België Het 3-0 verslagen: 16-14, 15-8 en 15-io. EINDHOVEN (ANP) - Pye TVT Ltd, de Britse dochter onderneming van Philips, heeft met de Mexicaanse omroepmaatschappij Tele- visa SA een contract van 43 miljoen Amerikaanse dollar (127,5 miljoen gulden) geslo ten voor de levering van stu diosystemen en reportage wagens door Philips ten be hoeve van televisie-uitzen dingen van het wereldkam pioenschap voetbal. Het WK voetbal wordt in juni 1986 in Mexico gehou den. Met het oog daarop heeft Televisa besloten tot vernieuwing van haar tech nische uitrusting. Naar Phi- lips donderdag meedeelde heeft zij daar tegenover met Televisa voor vier jaar een advertentiecontract gesloten ter waarde van elf miljoen dollar (32,5 miljoen gulden). De order omvat ruim hon derd LDK-6-camera's, onge veer zestig LDK-14-came- ra's en negen volledig inge richte reportagewagens. De apparatuur zal in gelijke de len uit Nederland, Engeland en de Verenigde Staten wor den geleverd. MOSKOU (Rtr) - Het Olym pisch comité van de Sovjet- Unie is gisteren een twee daagse vergadering begon nen over het beleid met be trekking tot de Olympische Zomerspelen van Los Ange les. Volgens goed ingelichte bronnen in Moskou wordt naar alle waarschijnlijkheid een voorlopige beslissing ge nomen over de deelneming aan de Spelen. De laatste dagen werden de geluiden over een boycot van de Spelen door de Sov jetrussen steeds sterker. Maandag steeg de kritiek van de Sovjet-Unie op de Amerikaanse aanpak van de Spelen tot een hoogtepunt, toen het Sovjetrussische Olympisch comité om een spoedvergadering van het IOC vroeg voor de behande ling van zij n klachten. Volgens een woordvoer der van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie zal de voorzit ter van het nationaal Olym pisch comité, Marat Gra- mov, vandaag een perscon ferentie houden over de re sultaten van de tweedaagse bespreking. In de bespre king staat volgens bepaalde informaties de veiligheid van de ploeg van de Sovjet- Unie centraal. Als die niet gegarandeerd kan worden door het organisatiecomité in Los Angeles (LAOOC), dan zal de Sovjet-Unie hoogstwaarschijnlijk een kleinere ploeg afvaardigen. Mersen winnaar saaie kners Door Jean Nelissen HOEI - De Waalse Pijl ontwikkelde zich gisteren tot de klassieker van de vergeten mannen. Renners op wie niemand gerekend had, flitsten voorop door de Ardennen. Aan het einde van de lange dag hadden de meeste journalisten slechts één velletje van hun blok noot volgeschreven. Want het scenario, dat de opper machtige Deense reus Kim Andersen voor deze 48e Waalse Pijl schreef, was te eenvoudig van opzet om boeiend te zijn. Kim Andersen, lengte 1.88 meter, gewicht 78 kilo, is af komstig van de oostkust van Jutland, Op de 4e juli 1983 in Roubaix was hij de eerste Deen die in de Tour de France een gele trui veroverde en nu is hij dan de eerste Deen die een internationale wielerklas sieker op zijn naam bracht. Het zag er in de afgelopen dagen allemaal niet naar uit. Andersen kwetste bij een val in Milaan-San Remo zijn pols zodanig, dat hij het stuur niet meer kon vasthouden. Daarom verscheen hij enkele weken niet meer in koersen en nie mand dacht meer aan hem, toen de 187 profs zich om half tien gisterochtend in beweging zetten voor de 245 kilometer over het glooiende, ontluiken de landschap in de Ardennen tussen Waremme en Barvaux met zijn elf hellingen voor het bergklassement en met als fi- nishplaats het stadje aan de boorden van de Maas, Hoei. Na 14 kilometer was de lan ge Deen er al bij toen negen man uit het peloton wegscho ten. Hoe het toeging, vertelt Heddy Nieuwdorp, met zijn derde plaats de beste Neder lander: „Ik reed vrij vooraan in het peloton, toen de Belg Denis Ertveldt demarreerde. Er zal toch iemand van onze ploeg mee moeten, dacht ik, en ik ging hem achterna. Ertveldt waaide echter terug naar de groep, ik bleef voorop en bij mij sloten acht man aan, en we waren weg. Zo simpel ging het toe." De negen koplopers hadden alle geluk van de wereld, dat ze ook negen verschillende ploegen vertegenwoordigden, en dus kregen ze meteen een behoorlijk krediet. Niemand dacht er echter aan dat dat krediet al na 60 kilometer zou leiden tot een voorsprong van 12 minuten en 35 seconden. Kim Andersen, later: „Op dat moment begon ik erin te geloven. Mijn ploegleider Jean-Pierre Danguillaume was de eerste die het ook ge loofde en hij spoorde mij aan om door te gaan." Van alle ne gen koplopers (Andersen, Lubberding, Nieuwdorp. Man- Van ome speciale verslaggever HUY - Het ploegje van Sjaak de Goede heeft in z>jn strijd om het bestaan donderdag een pepmiddel toegediend gekregen. Door de derde plaats van Heddy Nieuwdorp in de Waalse Pijl. „Als dit niet helpt, weet ik het niet meer", concludeerde de 28-jarige Zeeuw na zijn beste pres tatie uit zijn vijf-jarige 'oopbaan als professional. „Wanneer de sponsor twijfelt, kun je maar een ding doen: uitslagen ma ken. Meer dan een derde Plaats zat er voor mij niet jn. Andersen was niet te houden, Tackaert sprint sneller dan ik. Het enige dat ik kon doen, was pro- Peren er bij te blijven in de laatste beklimming en het wiel van Tackaert te hou den in de sprint. Dan was ik vrijwel zeker van de derde plaats. Het is allebei gelukt. Voor de Sjaak de Goede moet het ook een opsteker zijn. Hij was thuis gebleven na alle drukte van de laatste tijd om toch de oplossing van het pro bleem van onze publiciteit te vinden. Hij heeft zich in de laatste dagen zeker zo ingespannen als ik in de Waalse Pijl. In het begin van de ontsnapping, toen wij de grote voorsprong namen, heb ik mijn deel van het werk gedaan. La ter werd dat minder. Ik ge loof dat zoiets mag. Ik ben tenslotte geen vedette uit een grote en sterke ploeg". ders, Arnauld, van Geel, Zim- mermann, Tackaert en Li- nard) was de Deen duidelijk de sterkste. Hij deed ook het meeste werk aan kop. Alleen Vlak voor de tweede be klimming van de Muur van Hoei -19 procent stijging- kwam Danguillaume weer langszijHij riep tegen Ander sen: „Gooi ze los, want er zijn er steeds meer die niet meer op kop komen, je moet het toch alleen doen." Halverwege de steile helling voerde de Deen het bevel van zijn ploegleider uit en ging op de pedalen staan. Onmiddellijk brak de kopgroep en in het spoor van Andersen bevond zich nog slechts de 24-jarige Neder landse prof Henri Manders uit Drunen. „Ik zag het gebeuren", sprak Manders, „ik voelde dat An dersen de beslissing ging for ceren. Op 30 meter voor de top had ik eindelijk zijn achter wiel weer te pakken, maar toen zette hij opnieuw aan. Ik had nooit gedacht, dat zo'n zware grote man zo goed tegen die helling op kon rijden. Ik moest hem helaas laten gaan, ondanks dat ik op de Muur van Hoei elke meter van het wegdek ken. Mijn verloofde woont hier 15 kilometer van daan in St. George en ik train daarom altijd op de Muur. An dersen stond echter ver boven ons. Lubberding en Tackaert hebben nog als bezetenen ach ter hem aangereden, maar hij liep steeds verder van ons weg." Aan de finish had de Deen na een fraaie solorit van 57 km. liefst 3 minuten en 40 se conden voorsprong op de ver brokkelde jachtgroep. Hij had, ondanks dat hij liefst 230 kilo meter in de aanval reed, het vrij hoge uurgemiddelde van 39,5 kilometer aangehouden. „Ik heb in de dagen vooraf gaande aan deze wedstrijd ook als een beul getraind", ver klaarde Andersen, „zaterdag in mijn eentje 200 kilometer, zondag 180 kilometer en maandag 240 kilometer. Ik was niet bang voor de afstand, ik had een grootse dag." Op ruim 6 minuten achter de zegevierende Deen finish ten de ontluisterde vedetten van het peloton. „Vreemde wedstrijd", riepen de meesten, „de Italiaanse ploegen hadden niemand van voren, maar zij reden helemaal niet. Moeten wij het dan doen?" Uitslag: 1. Kim Andersen (Den) 248 km in 6.28.02, 2. William Tackaert (Bel) op 3.32, 3. Heddie Nieuwdorp (Ned) z.t„ 4. Dominique Arnaud (Fra) z.t., 5. Henri Manders (Ned) op 4.26, 6. Henk Lubberding (Ned) z.t., 7. Urs Zimmermann (Zwi) z.t„ 8. Hubert Linard (Fra) z.t., 9. Phil Anderson (Aus) op 5.50, 10. Acacio da Silva (Por) op 6.00. 11. Mario ersen is tijdens de tweede beklimming van de Muur van Huy weggesprongen uit de kop groep. -FOTOBELGA Beccia (Ita) z.t., 12. Sean Kelly (Ier) op 6.20, 13. Hubert Seiz (Zwi) op 6.14, 14. Claude Criquiélion (Bel) z.t., 15. Mare Madiot (Fra) z.t., 16. Steven Rooks (Ned) z.t„ 17. Johan van de Velde (Ned) z.t„ 18. Yvon Madiot (Fra) z.t., 19. Bernard Hi- nault (Fra) z.t„ 20. Pascal Simon (Fra) z.t., 21. Wim van Eynde (Bel) z.t., 22. Giovanni Mantovani (Ita) op 6.22, 23. Fons de Wolf (Bel) z.t., 24. Flip Vandenbrande (Bel) z.t., 25. Frédérique Vichot (Fra) z.t., 26. Jacques van Meer (Ned) z.t„ 27. Jos Schipper (Ned) z.t„ 28. Gianbattista Baronchelli (Ita) z.t., 29. Joop Zoe temelk (Ned) z.t„ 30. Greg Lemond (VSt) z.t., 31. Pascal Jules (Fra) op 6.43, 32. Hennie Kuiper (Ned) z.t„ 33. Hans Langerijs (Ned) z.t„ 36. Peter Winnen (Ned) z.t„ 38. Gerard Veldschoiten (Ned) z.t., 47. Frits Pi- rard (Ned) z.t„ 48. Ad Wijnands (Ned) z.t„ 49. Jean Habets (Ned) op 7.30, 54. Emiel Kerstens (Ned) op 8.49, 56. Johnny Broers (Ned) op 9.53. HAARLEM (ANP) - Het cir cuit en de bijbehorende Grand Prix in Zandvoort moeten per 1 januari 1988 aan de voor waarden in de wet op de ge luidhinder voldoen. Dat heeft een meerderheid van de Pro vinciale Staten van Noord - Holland gisteren beslist in een gecombineerde vergadering van de statencommissies voor milieuhygiène, ruimtelijke or dening, economische zaken, jeugdwerk en sportzaken. De statenleden behandelden het principebesluit van het college van Gedeputeerde Sta ten, dat inhoudt dat de Grand Prix-race niet als bijzondere bedrijfsomstandigheid kan worden aangemerkt en dat daarom geen ontheffing van de voorwaarden kan worden verleend. Die voorwaarden zijn dat PAKIJS (AFP) - In de nacht van woensdag op donderdag is de beroem de Franse draver Hadol du Vivier ontvoerd. On bekenden hebben een los geld geëist van twee mil joen frank (ongeveer 750.000 gulden). De hengst bevond zich op het moment van de ontvoering in de stoeterij Cheffreville in de West franse plaats Livarot. De ontvoerders namen gis terochtend contact op met familieleden van Henri Levesque, de eige naar van het paard, dat op een waarde van ruim tien miljoen frank (onge veer 3,5 miljoen gulden) wordt geschat. Hadol du Vivier boekte als drie- en vierjarige 21 overwinningen. Sinds vier seizoenen wordt het paard gebruikt als dek hengst. Het is niet de eerste keer dat ontvoerders het hebben gemunt op een kostbaar paard. Op 9 fe bruari 1983 verdween in Ierland de fameuze Sher- gar, het duurste paard ter wereld (schatting: 75 mil joen gulden). De dek hengst is nog altijd niet teruggevonden. De eige naar, de Aga Khan, heeft verscheidene verzoeken gekregen voor het afdra gen van een losgeld. het geluidsniveau van het cir cuit niet boven de 55 dba mag uitkomen. De exploitant van het circuit, de CENAV, vreest dat zonder de inkomsten van de formule-l-race om de Gro te Prijs van Nederland het cir cuit in Zandvoort reddeloos verloren is. De CENAV, de circuitex ploitant, toonde zich gisteren teleurgesteld. Tot 1988 ver wacht Dirk Buwalda, woord voerder van het circuit, echter nog vele ontwikkelingen, die andere uitkomsten hebben dan nu wordt verwacht. „Onze dagen zijn bepaald niet geteld, zoals ik hier en daar heb vernomen. In vier jaar kan nog veel gebeuren. In juni gaat onze aanvraag voor een vergunning de deur uit. Begin '85 krijgen we die bin nen met voorwaarden, die nu nog niet bekend zijn. Zijn die negatief voor het circuit, dan zullen onmiddellijk allerlei beroepsprocedures worden ge start", aldus Buwalda. MARSEILLE (AFP) - De Europese bokskampioen in het halfzwaargewicht, de Frans man Richard Caramanolis, zal maandag zijn titel niet kun nen verdedigen tegen zijn uit dager, de Nederlander Alex Blanchard. Caramanolis heeft zich gisteren met griep afge meld voor de bokspartij in Amsterdam, die nu op 28 mei wordt gehouden. HILTON HEAD (Rtr) - Mar- cella Mesker heeftde derde ronde bereikt van het met 200.000 dollar (ongeveer 600.000 gulden) gedoteerde tennistoer nooi in Hilton Head (VSt). De Haagse speelster versloeg de Francaise Marie-Christine Calléja met 7-5 6-1. ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Go Ahead Eagles een boete van 500 gulden opgelegd, omdat de spelers van de eredivisieclub op 24 maart voor aanvang van de wedstrijd in en tegen Haar lem in de verkeerde shirts verschenen. Het duel werd daardoor een kwartier ver traagd. De straffen in het betaalde voetbal zijn: Woudsma (Go Ahead Eagles): drie wedstrij den en 250 gulden boete; De Groot (NEC): drie wedstrijden en 200 gulden; Van Angeren (Wageningen): vier wedstrij den; Verheyen (Wageningen): twee wedstrijden en 150 gul den; Rijnders (Wageningen): vier wedstrijden; Brugge (Veendam): vier wedstrijden; Van Buuren (Ajax): twee wedstrijden. DEN BOSCH (ANP) - De poli tierechter in Den Bosch heeft donderdag vier Feijenoord- supporters wegens vernielin gen en gewelddaden vlak voor de wedstrijd PSV-Feijenoord op 31 maart in Eindhoven ver oordeeld tot gevangenisstraf fen van twee tot vier weken, waarvan een deel voorwaar delijk, en een geldboete. Bij een vijfde supporter werd een fout in de dagvaar ding ontdekt, waarop deze werd nietig verklaard. OPORTO (ANP) - FC Porto bracht bekerhouder Aberdeen woensdagavond laat in Oporto een 1-0-nederlaag toe in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europacup voor bekerwin naars. Gomes maakte in de veertiende minuut het win nende doelpunt. Simpson (Aberdeen) kreeg een gele kaart. PRESTON (Rtr) - Eline Coene heeft gisteren tijdens de Euro pese titelstrijd badminton in Preston de kwartfinales van het damesenkelspel bereikt. Ze versloeg in de derde ronde de Deense Grete Mogensen in twee games: 11-7 11-7. Bij de laatste acht plaatsten zich voorts de Engelse speel sters Helen Troke, Karen Beekman, Sally Podger en Ja ne Webster, de Deense speel sters Dorte Kjar en Kirsten Larsen en de Zweedse Christi ne Magnusson. Bij de heren plaatsten zich voor de kwartfinales de Denen Morten Frost, lb Frederiksen en Jens Peter Nierhoff, de En gelsen Steve Butler en Steve Baddeley, de Zweden Göran Karlsson en Ulf Johansson en de Sovjetrus Vitali Sjmakov. Uitslagen damesenkelspel: derde ronde: Helen Troke (GBr) - Tatia- na Litvinenko (Sov) 11-1, 11-2, Christine Magnusson (Zwe) - Dia na Underwood (Ier) 12-10, 11-5, Karen Beekman (GBr) - Bozena Wojtkovska (Pol) 11-8, 11-5, Dorte Kjar (Den) - Gillian Martin (GBr) 11-5, 11-1, Eline Coene (Ned) - Gre te Mogensen (Den) 11-7, 11-7, Sally Podger (GBr) - Kirsten Schneider (WD1) 11-8, 11-2, Jane Webster (GBr) - Lena Staxler (Zwe) 12-10, 11-1, Kirsten Larsen (Den) - Ciara Doheny (Ier) 11-0,11-0. Van onze sportredactie ENSCHEDE - FC Twente zal de rest van dit seizoen zijn snelle rechterspits Evert Bleu ming moeten missen. Maan-' dag zal Bleuming zich in Zwolle melden bij dokter Ton- sen, de clubarts van FC Twen te. Bleuming zal dan geope reerd moeten worden aan een beschadigde knieband. (ADVERTENTIE) Trein-toegang-biljetten en folders bij de meeste NS-stations verkrijgbaar. ECliKCTlhof IS GIRjC ClClg (HVd&ÏS. Extra Expositie: Narcissus '84 van 14 t/m 23 april.

de Stem | 1984 | | pagina 7