Wiersma-Wirny weer remise OPROEPING; \uventus stevent opnieuw op finale af Anderlecht nagenoeg kansloos Dambonden rond de tafel NISGZ presenteert 'Doping en Sport' Europa Cup Europa Cup II Europa Cup III tappezege awolokin Engeland Europees kampioen badminton Vitesse wil Jan Peters KWAAITAAL BETON INDUSTRIE B.V. .[lovle leider Bealink-race #1 niet stil. Inieuwsteontwikkeling g farcten. j)f werkelijkheid? Mel- lenbarende ontdekking rwe strip van Toon de Familie Kijkgraag )racht ;n vreselijke schok t< in Nederland. Aan on: ir Charlotte bekende Y /erlangen en nog veel meer leest Weekend. dat u geen verhalen o |ldt. Maar u veel liever rheid vertelt Bekerfinale in De Kuip Kwalificatie voor UEFA's Nieuwe sponsor voor Feyenoord Drie goals van Linford Trompetter bondscoach De directie van de Zevenbergen gevestigd besloten vennootschap met beperkte aanspraJ kelijkheid bericht, dat bij het HaiJ delsregister te BreJ een besluit als bedoel] in artikel 208, Boek Burgerlijk Wetboek, kennisneming voor ieder ter inzage ligt, De Griffier der ArroJ dissementsrechtbank i Breda roept hierdoor od Ismet Iljazi zonder bekende wood of verblijfplaats, om L verschijnen ter terecht] zitting - met geslote deuren - van de Arron dissementsrechtbank t Breda, Kloosterlaan t op 4 mei 1984, te lo.a uur, teneinde te wortel gehoord naar aanlei ding van een door zijl echtgenote Andra Hanny Christiane val Poelje wonende te Br] da ingediende vort] ring, strekkende echtscheiding, subsi diair scheiding vant fel en bed. Breda, 10 april 1984 De griffier dt| rechtbank vnd., Drs. E.J.H.M. Hooj mans BOTTERDAM - Met nog twee partijen in de dam- tweekamp tussen wereld kampioen Harm Wiersma en zijn twaalf jaar jongere opponent Wadim Wirny voor de boeg is de stand nog steeds in evenwicht. Het achttiende duel eindigde woensdag na 33 zetten en twee en een half uur spelen weer in remise. Het publiek, dat ondanks alle teleurstellingen die het in deze match heeft moeten verwerken zijn geloof en hoop op een spannende slot fase nog niet heeft opgege ven, stroomde ook woensdag weer van heinde en verre toe. Sommigen zijn dikwijls langer onderweg dan dat zij van de demonstraties kun nen genieten. Oud-wereldkampioen Ton Sijbrands moest ook tij dens deze partij dikwijls te ruggrijpen op vroeger ge speelde meer spanning bie dende duels, of theoretische mogelijkheden in deze par tij diepgaand analyseren om de toeschouwers nog enigs zins tegemoet te komen. De twee grootmeesters vlogen ook nu in zeer korte tijd door de opening heen, waarna Wiersma op de twaalfde zet al tot een grote vereenvoudiging overging. Beiden gebruikten in de daarop volgende fase veel bedenktijd omdat er toch wel consequenties verbon den waren aan een eventu eel al te ondoordachte voortzetting. 'Onderhuidse spanningen' die de grootmeesters in de posities erkenden, spraken het publiek niet aan. Maar ook grootmeester Sij brands begreep niets van de partij - opzet waarvoor Wirny koos. „Als je wereldkampioen wil worden, moet je dit soort ruilen natuurlijk uit de weg gaan". De jeugdwereldkam pioen probeerde echter ook geen echte spanningen te creëren, zodat beiden het na twee en een half uur spelen voor gezien hielden. Gisteren werd in Tilburg ook bekend gemaakt dat Wereldkampioen Harm Wiersma een driejarige ver bintenis is aangegaan met de Tilburgse hoofdklasser DAVO. De Fries, die sinds zijn studententijd nauwe contacten met de Tilburgse formatie heeft onderhou den, speelde negen jaar ge leden ook voor deze club. Nadien kwam hij vier jaar uit voor Lent en ver volgens vier jaar voor IJ- muiden. Met beide teams behaalde hij een keer de landstitel. ÏJmuiden ziet ook oud-wereldkampioen Ton Sij brands vertrekken. De Amsterdamse grootmeester speelt het komende seizoen voor Twente's Eerste uit Hengelo, waar drs. Piet Roozenburg vertrok. Deze oud-wereldkam pioen is lid geworden van de Nijmeegse eersteklasser NOAD. Nationaal kampioen Rob Clerc, die met Huissen dit seizoen kampioen van Nederland werd, is in on derhandeling met DEZ- Westerhaar. De achttiende partij in de dam twee kamp tussen Wirny en Wiersma had het volgende verloop: Wirny (wit) Wiersma (zwart): 1. 32-28, 19-23 2. 28X19,14x23 3. 37-32,10-14 4. 34-30,13- 19 5. 33-28, 20-24 6. 40-34, 8-13 7. 30-25, 2-8 8. 34-30, 17-21 9. 31-27, 12-17 10. 41- 37, 7-12 11. 39-33, 21-26 12. 44-39, 24-29 13. 33X24, 26-31 14. 37x26, 17-21 15. 26X17,11x44 16. 50x39, 23-28 17. 32 x23, 18X20 18. 46-41, 4-10 19. 38-33, 19-24 20. 30X19,14X23 21. 25X14,10X19 22. 42-38, 5-10 23. 36-31, 10-14 24. 31-26, 14-20 25. 47-42, 1-7 26. 39-34, 19-24 27. 42-37,7-11 28. 43-39, 12-17 29. 48-42, 17-21 30. 26X17,11X31 31. 37X26, 23-29 32. 34x23, 24-30 33. 35X24,20x18: Remise. anchester taant ni eert elf oliën kl'XTON - De Britse prof- jnelrenner Tony Doyle heeft misdag het tweede gedeelte i de tweede etappe van de Seaiink-race, van Old- bm naar Buxton over 77 kilo- liter, gewonnen. Doyle, die in |tl eerste, door zijn landge- t»t Malcolm Elliott gewon- i deel als zesde eindigde, i daarmee weer de leiding [het algemeen klassement. Beste Nederlander in de rit Buxton was wederom tJakobs die ais elfde bin- «kwam. In het algemeen tement is Jakobs ook de fct geklasseerde Nederlandse tiler met een zesde plaats op 'nitraten en 20 seconden ach- pDoyle. m eerste deel tweede etappe: 1. Icolm Elliott (GBr) 116 km in 2 uur 45 Riten en 33 seconden 2. Dudley Hay- iGBr) z.t. 3. Joseph McLoughlin (Eng) 1 Mick Morrison (Eng) z.t. 5. Kim isen (Den) z.t. 9. Henk Bouwman ai) tl 13. Gert Jacobs (Ned) z.t. 24. ïGeutskens (Ned) z.t. 30. Jan van Da- Ned) z.t. 51. Eddy Schurer (Ned) op tweede deel tweede etappe: 1. iy Doyle (GBr) 77 kilometer in 2 uur jnmuten en 56 seconden. 2. Malcolm iott (GBr) op 25 seconden 3. Dudley yton (GBr) op 30 sec. 4. Jeff Willaims )op 32 sec. 5 Joseph McLoughlin op 11. Gert Jakobs op 1.15 29. Ron iskens op 5.51 33. Henk Bouwman op 35 Eddy Schurer op 9.38 36. Jan van op 10.30 53. Johnny Arends op van onze sportredactie MANCHESTER - Juventus maakt een beste kans ook dit jaar de finale van een Europa Cup te bereiken. Na de gemiste kans in de EC I van vorig jaar tegen HSV, heeft de Turijnse topclub na de 1-1 in Manchester de kansen in eigen hand gehouden om de finale der be kerwinnaars te bereiken. ®een klassement: 1. Tony Doyle 9 35 minuten en 47 seconden 2. Mal- mElhott op 20 sec. 3. Dudley Hayton Ssec 4. Jeff Williams op 1.23 5. Jo- jji McLoughlin op 2.05 6. Gert Jakobs "026. Ron Geutskens op 4.57 27. Henk wman op 6.05 31. Jan van Dalen op «39. Eddy Schurer op 19.34 45. Johnny tods op 24.16. IVEI ®EN - De Russische wiel- Sergei Nawolokin "oensdag de eerste etap- "o de Ronde van Neder- voor amateurs gewon- Ge Rus, die lid is van de kilometer tijdritploeg die afgelopen jaar wereld hitten werd, nam met de leiding in het alge- Wassement over van de Duitser Bernd Dittert, die de proloog had ge ien. oiokin won de sprint nkopgroep van zeven- 'enners die een voor- 8 had van 32 seconden op Sfote peloton. De Neder- - s Marco van der Hulst jan Poels eindigden res- als zevende en «aar. m dezelfde tijd als de Jet algemeen klassement J* Van der Hulst de ne- Plaats in en is Poels fSt van de eerste etappe van I'"'»' Lingen over 152,8 kilo- Ronde van Nedersaksen is: !^avv°l°kin (Sov) 3 uur 18 minu- i( jonden. 2. Roland Kionïgsho- i!i m 3 ^ex Sinowjew (Sov). z.t J Wolf (DDR) z.t 5. Paul Popp i' Tadeusz Krawciyk (Pol). z.t .van der Hulst (Ned) z.t. 8. Twan i£?,ï 27 Erik Danse (N«i> °P 32 KB 3ac van der Poel (Ned) z.t. L" Nuboer (Ned) z.t 78. Maarten L™«1> z.t. Algemeen klassement: r,5 v 3 uur 18 minuten en 5 se- itMrt"ógshofer op 20 seconden 3. fbrt °P 23 sec. 4. Sinowjew op 25 Iz virsen °P 29 sec 0. Wolf z.t. 7 Jk, sec. 0. Krawczyk z.t. Van li; 10. Poels z.t. 28. Danse op Tc..nPoel z.t. 51. Nijboer z.t Manchester United stelde zijn eigen publiek (met 58.000' toeschouwers was Old Traf- ford uitverkocht) met die uit slag enigzins teleur. De num mer twee uit de Engelse com petitie, die een hoofdprijs zo nodig heeft en het kampioen schap ook al niet meer in eigen hand heeft, was wel bij voort during in de aanval, maar slaagde er niet in de gerouti neerde defensie van Juventus in verlegenheid te brengen. De excuses lagen overigens voor het oprapen, want de middenvelders die bij Man chester verantwoordelijk zijn voor de splijtende passes, Ray Wilkins en Arnold Mühren, ontbraken. De Engelsman vanwege een schorsing, de Vo- lendammer bleef met proble men met de bloedsomloop aan de kant. Zonder dit duo speel de United zonder raffinement. Tegen elke prognoses in, na men de de Italianen al in de achtste minuut een voor sprong. Een door Platini opge zette aanval bracht de bal bij Rossi, die van ver buiten het strafschopgebied aanlegde. De jonge Graeme Hogg -die ook in Barcelona in eigen doel ge schoten had- kreeg de bal op zijn been, waardoor doelman Gary Bailey voor eeh kansloze opgave kwam te staan: 0-1. Twintig minuten teerde Ju ventus op die surprise. Doel man Tanconi, de uit Avellino gekomen opvolger van Dino Zoff, hield veel tegen, maar was in de 34-ste minuut kans loos toen Whiteside bij een doelworsteling de bal wat for tuinlijk op de voet wist te leg gen van de jonge invaller Alan Davies, die de kogel maar voor het inschuiven had: 1-1. De tweede helft stond in het teken van een paar opstootjes. De eerste ontstond in de derde minuut, toen Whiteside keeper Tanconi met bal en al achter de doellijn duwde. De Neder landse arbiter Keizer, die de zaak behoorlijk onder controle had, annuleerde de treffér echter terecht. Vijf minuten later was het opnieuw prijs, toen Boniek in de 53-ste minuut de eerste Ita liaanse corner wilde nemen en tijdens de uitvoering door een steen op de hand getroffen werd. De Pool ging neer alsof hij door een kogel geraakt was, maar speelde enige mi nuten later weer vrolijk mee. Het incident had United uit het ritme gebracht en Rossi kreeg de kans om de Britten DEN HAAG - Na overleg met Fortuna Sittardia en Feyenoord heeft de KNVB besloten de bekerfinale toch zoals in eerste instan tie was vastgesteld in het Rotterdamse stadion De Kuip te laten spelen. Het duel' tussen de twee clubs heeft plaats op woensdag 2 mei. Het aanvangstijdstip is 20.00 uur. een tweede koude douche te bezorgen, maar zag Bailey de inzet uit de hoek tikken. In het spectaculaire duel kreeg ook United nog een paar kansen om de zege naar zich toe te trekken, maar Whiteside (net naast) en Stapleton (lat) lieten eerste klas kansen liggen. Al leen een kunststukje kan Uni ted over veertien dagen nog redden. Manchester United (Eng) - Juventus (Ita) 1-1 (1-1), 15. Rossi 0-1, 36. Davis 1-1. Scheidsrechter: Keizer (Ned), Toeschou wers: 58.000 (uitverkocht). Het Spaanse elftal heeft woensdagavond in Valencia een oefenwedstrijd tegen De nemarken met 2-1 gewonnen. De Spanjaarden, die zoals be kend Nederland uitschakelden voor deelneming aan het Europese kampioenschap in Frankrijk, kwamen in de 47ste minuut op achterstand door een doelpunt van de Deense Roda JC-speler John Eriksen. Santillana in de 53ste en Senor in de 59ste voorkwamen voor de Spaanse ploeg echter een nederlaag. Er waren 25.000 toeschouwers. Het Spaanse elftal voor voetballers onder de 21 jaar heeft zich woensdagavond ge plaatst voor de halve finales van het Europees kampioen schap. In Zaragoza versloegen de Spanjaarden Polen met 4-1 na de eerste wedstrijd met 2-2 gelijk te hebben gespeeld. Het Hongaarse Olympische elftal is na het 1-1 gelijke spel woensdagavond in Boedapest tegen Bulgarije vrijwel uitge schakeld voor deelneming aan de Olympische Spelen. De Hongaren nemen in hun groep door de overwinning de twee de plaats in achter de ongesla gen Russen. Door een 2-1 overwinning op het team van Zweden hebben de de Oostduitse j unioren zich verzekerd van deelname aan de finale van het Europees kampioenschap (UEFA-jeugd) dat in Moskou wordt gehou den. Ook het Zwitserse junioren elftal heeft zich geplaatst voor het Europees kampioenschap in Moskou. De Zwitsers won nen in Glattburg het tweede duel tegen Malta met 3-0 na in het eerste wedstrijd al met 2-0 te hebben gezegevierd. Het Roemeense elftal dat zich aan het voorbereiden voor het Europees kampioenschap in Frankrijk, is woensdag avond in Boekarest niet ver der gekomen dan 0-0 tegen Is rael. Het Israëlische team ver raste daarmee na het Ierse team voor de tweede keer in een week een gerenommeerde tegenstander. In Athene heeft Grieken land in een oefenwedstrijd ge lijkgespeeld tegen Cyprus. Voor 5000 toeschouwers na men de Grieken nog wel een 1-0 voorsprong door Anastou- polos maar Theofanous ver raste de thuisploeg door in de 72ste minuut de gelijkmaker te achter de Griekse doelman te schieten. Hajduk Split (Joe) - Tottenham Hot spur (Eng) 2-1 (0-1), 19. Falco 0-1, 66. Gu- delj 1-1, 77. Pesic 2-1. Scheidsrechter: Wurtz (Fra), Toeschouwers: 40.000. Dundee United (Sch) - AS Roma (Ita) 2-0 (0-0), 48. Dodds 1-0, 61. Stark 2-0. Scheidsrechter: Kirschen (Odl). Toe schouwers: 42.000. Liverpool (Eng) - Dinamo Boekarest (Roe) 1-0 (1-0), 26. Lee 1-0. Scheidsrech ter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 37.000. Davies scoort voor Manchester United. FOTO ANP DEN HAAG - De kans op een Britse finale in het UEFA cup-toernooi is woensdag weer iets groter geworden. Hajduk Split won woensdag avond in eigen huis voor 42.000 toeschouwers weliswaar de eerste wedstrijd van de halve fi nales tegen Tottenham Hotspur met 2-1, maar de Londense club behield beter uitzicht op de eindstrijd. Een doelpunt thuis is voldoende voor het bereiken van de finale. Anderlecht, dat in de uit-wedstrijd met 2-0 werd geklopt door Nottingham Forest, heeft ook niet teveel kans meer op de eindstrijd. Tottenham nam in de negentiende minuut in Split zelfs de leiding door een doelpunt, dat zeldzaamheidswaarde heeft. Een handsbal van Gudelj leidde tot een door scheidsrechter Wurz (Frankrijk) toegekende strafschop. Doelman Zoran Simovic keerde de inzet van Mark Fal co. Ook diens tweede schot werd gestopt. De bal kwam terecht bij Galvin, die van veertien meter raak schoot. Pas in de tweede helft werkte Hajduk zich langszij. Vanuit het ge drang dat bij hoekschoppen ontstond, scoorden Gudelj (67) en Pesic (77). Anderlecht slaagde er niet in Nottingham Forest het eerste tegendoelpunt te bezorgen. Integendeel; in de chaotische slotminuten ging de Belgische club zelf onderuit, hetgeen resul teerde in twee treffers van Hodge. Ook voor rust hadden de Britten een groot veldover- wicht. Mills miste echter na elf minuten een opgelegde kans en de Oostenrijkse scheids rechter Brummeier wuifde de roep om een strafschop weg, toen Davenport, de beweeglij ke spits van de Engelsen, door Olsen werd neergelegd. In het begin van de tweede helft trapte Hof- kens de bal van de lijn weg, toen doelman Mu- naron reeds was verslagen. Een half uur later werd de Belgische doelman op dezelfde manier terzijde gestaan door Perusovic. Voor de Brit ten was dat het sein de druk nog verder op te voeren, hetgeen in de laatste minuten leidde tot twee treffers van Hodge; het eerste met de voet, het tweede met het hoofd. ROTTERDAM - Vertegen woordigers van de Internatio nale Dam Federatie (FMJD) en de Koninklijke Nederland se Dam Bond (KNDB) zijn in Rotterdam besprekingen be gonnen over verbetering van de sinds een jaar danig ver troebelde relatie. Dit overleg zal vrijdag en zo nodig zater dag worden voortgezet. Tussen de besturen van bei de organisaties zijn in de loop van de tijd grote verschillen van inzicht gerezen over de status van het toernooi van 1982 in Sao Paulo (zonder Rus sen), het internationale toer nooi in Amsterdam van vorig jaar en de tweekampen Van der Wal - Wiersma en Wiers ma - Wirny. Namens de KNDB zijn de bestuursleden Van Dongen, Van de Hoek en Teer bij de ge sprekken betrokken. Het be stuur van de FMJD laat zich door vice-voorzitter Bairamov vertegenwoordigen.Bairamov vervangt voor onbepaalde tijd preases Jurg, die overspannen is geraakt. Woensdagmiddag verklaar de Bairamov in Rotterdam te hopen dat er overeenstem ming zal worden bereikt. „Wat de FMJD betreft staat de deur nog altijd open voor een rede lijk compromis", aldus Baira mov. „Het belangrijkste is dat de Nederlandse bond erkent dat de FMJD de belangrijkste organisatie in de damwereld is. De FMJD heeft in het verle den bepaalde beslissingen ge nomen. Als de KNDB het daar niet mee eens was had men een schriftelijk protest kun nen indienen. Dergelijke offi ciële protesten hebben het bu reau van de werelddambond het laatste jaar nooit bereikt. Voor ons bestaan er in feite geen problemen, er zijn geen moeilijkheden tussen de grootmeesters onderling en ook de meeste nationale fede raties doen niet moeilijk. De problemen worden door anderen geschapen. We staan nu voor de taak de vroeger zo gebruikelijke vriendschappe lijke sfeer te herstellen. PRESTON - Engeland heeft woensdagnacht zijn Europese badmintontitel met succes verdedigd. In de finale in Preston werd Denemarken met 3-2 verslagen. De derde plaats was voor de Zweedse badmintonploeg, die gastland Schotland zonder aansprekend succes bij het eigen publiek liet. Nederland werd in de Europese titelstrijd zevende en degradeerde naar de tweede divisie. ZEIST - In het kader van het voor 1984 gekozen jaarthema „Do ping en Sport" heeft voorzitter Mosterd van het twee jaar gele den opgerichte Nationaal Instituut voor de Sportgezondheids- zorg (NISGZ) woensdag in Zeist het boekje „Het Dopingpro bleem" aan staatssecretaris Van der Reijden van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur overhandigd. Een speciale wetenschappe lijke commissie, onder voor zitterschap van de pharmaco- loog Van Wimersma Greida- nus (tevens chef de mission tijdens de Olympische Spelen), heeft in het geschrift een in ventarisatie gemaakt van het dopingprobleem en tevens een aanzet willen geven voor een discussie. In een toelichting vertelde Van Wimersma Grei- danus dat er de komende maanden diverse activiteiten op het programma staan. „Het is de bedoeling dat in juni een brochure over doping en sport verschijnt, waarin een groot aantal facetten aan de orde komt. Verder worden er lespaketten aan scholen be schikbaar gesteld en zijn er twee onderzoekprojecten op gang gebracht. De afsluiting van het jaarthema vindt tij dens een congres op 29 en 30 november in het Jaarbeursge bouw in Utrecht plaats". VELSEN - Het Uefa-jeugd- team heeft zich woensdag avond geplaatst voor de eind ronde van het toernooi om het Europees voetbalkampioen schap, dat in Moskou wordt gehouden. De Nederlandse ploeg van spelers tot 18 jaar kwam zover door een zege van 1-0 op de leeftijdgenoten uit Luxem burg. Het enige doelpunt in het door 6000 toeschouwers be keken duel werd in de 57ste minuut gemaakt door de Aja- cied De Meyer die een straf schop benutte. Voordat Ajacied De Meyer vanaf elf meter mocht gaan mikken, verliepen er tien mi nuten. De enige opwindende van de wedstrijd en waar schijnlijk erg dure voor de KNVB. Het verveelde publiek, dat zich slechts kon afreageren op reclameborden, gooide met vuurwerk, waardoor doelman Koch gewond raakte, overi gens niet ernstig, en moest worden vervangen. Invaller Bermard was bij zijn eerste actie meteen verslagen: 1-0. De karakteristiek Ui: Nederland - Lu xemburg 1-0 (0-0) 57. Du Meyer 1-0 (strafschop). Toeschouwers: 6000, Scheidsrechter: Assemacher (Wdl). Gele kaarten: Elzinga (Ned) en Doos (Lux). Nederland: Grim; Elzinga, Schrijvers, De Jong (Van de Laar), De Meyer Witte- veen, Willems, Van de Weerd; Jansen (Van Oostrum), Berghuis, Van de Luer. Luxemburg: Koch (Bermard); Schint- gen, Birsens, Schwickert, Juchemes; Fio- rucci, Meylender, Schaeffer; Kemp, Weis (Ganser), Doos. ROTTERDAM - Feyefioord is woensdag een driejarige shirt- reclame-overeenkomst aange gaan met General Motors Ne derland BV. Volgens medede lingen van de Rotterdamse eredivisieclub werd de nieuwe sponsor gekozen uit twaalf kandidaten. De hoogste aanbieding kwam overigens niet van de nieuwe sponsor. Feyenoord koos voor het automobielbe drijf mede vanwege de inte resse voor de jeugd en de ama teurs van Feyenoord. De kampioenskandidaat vertrekt op 15 mei, onmiddel lijk na de competitie, naar het Verre Oosten, waar in Malay sia en Indonesië drie duels worden afgewerkt. Andrej Jeliazkov verruilt aan het eind van het seizoen Feyenoord voor FC Zürich. De Bulgaarse international is tweeieneenhalf jaar in dienst geweest van Feyenoord. Jeliazkov bracht het laatste seizoen, na de komst van Cruijff, voornamelijk door op de reservebank. Jeliazkov vertrekt naar Zwitserland, omdat hij, naar zijn zeggen, wil voetballen, af ARNHEM - Jan Peters, nu voetballend voor het Italiaan se Genua, staat serieus in de belangstelling van de Arn hemse eerste divisieclub Vi tesse. Peters heeft vanuit Italië inmiddels te kennen gegeven dat hij bij een eventuele te rugkomst aan het eind van dit seizoen naar Nederland, graag voor de Arnhemse club wil voetballen. AZ '67 kan het wat hem betreft vergeten, omdat Alkmaar te ver weg ligt van Groesbeek, waar Peters beslist weer wil gaan wonen. Ook NEC behoort wat Peters be treft definitief tot het verleden omdat hij daar destijds met teveel moeilijkheden vertrok ken is. Vitesse vormt in zijn ogen een prima alternatief. Voorzitter Karei Aalbers liet weten dat het salaris van Jan Peters geen bezwaar is, omdat enkele Gelderse bedrij ven nu al te kennen hebben gegeven garant te staan. „Mocht Genua echter met de geldbuidel gaan zwaaien of een enorm transferbedrag vragen, dan moeten wij alsnog afhaken," aldus de voorzitter, die daarmee waarschuwde voor al te hoog gespannen ver wachtingen. VEENDAM - FC Den Haag heeft woensdagavond de in haalwedstrijd tegen Veendam met 4-0 gewonnen. Na een ruststand van 1-0 door een doelpunt van Ko Pot scoorde de Engelsman John Linford voor de Hagenaars in de twee de helft drie maal. Linford bracht daarmee zijn totaal op 21 en heeft nu nog maar vijf doelpunten achter stand op topscorer Remco Boere van Vitesse. Veendam - FC Den Haag 0-4 (0-1) 10. Pot 0-1, 53. Linford 0-2, 77. Linford 0-3, 90. Linford 0-4. Scheidsrechter: Hobe. Toe schouwers: 1500. WOERDEN - De Nederlandse volleybalbond (NeVoBo) heeft Geert Trompetter, de 44-jarige trainer van de landskampioen Martinus, benoemd tot de trai ner-coach van het nationale herenteam. Geert Trompetter krijgt een contract voor de pe riode tot en met de Europese titelstrijd van 1985 in Neder land. De huidige interim-trainer Jurriaan Kooien zal het aan staande toernooi om de Lente beker nog afmaken, waarna Trompetter de training van de herenselectie overneemt. Het is de bedoeling van de NeVoBo, dat Trompetter gaat functioneren in een nieuw technisch concept, waarin voorzien wordt in een top sportcoördinator. Art Selinger, de huidige trainer van het Amerikaanse damesteam, is een van de serieuze kandida ten voor die functie. FC Dundee - AS Roma 2-0 Liverpool - Dynamo Boekarest 1-0 Manchester United - Juventus 1-1 Hajduk Slit - Tottenham Hotspur 2-1 Nottingham Forest - Anderlecht 2-0 De returns worden woensdag 25 april gespeeld.

de Stem | 1984 | | pagina 9