Kan iemand met epilepsie deNobelprijs voorliteiatuur winnen? Jazeker, als ie maar mooie boeken schrijft. (te 'Kontr zich ac Oph Poo Familie berichtenl 'Wat bedoelt u?' 'Zeg dat dan meteen' Staatslote: hansel und gretel TEttA Gerrit de t t t BEKENDMAKING gebr. van den veeken bv MESSAGIE lste trekking 0^ Qiera X \Abos. Maanüerai 6016.9 Expositie Escher in St. Niklaas Druk Konin Programma DE STEM VAN DONDERDAG 12 APRIL 1984 ALBERTUS PIERSSENS Maria Ottjes DOMINIQUE IVONNE ROGER DE SCHEPPER DOMINIQUE DE SCHEPPER DOMINIQUE DE SCHEPPER DOMINIQUE DE SCHEPPER MARGARETHA CH. VERVAET Karei Engelen "Wij hielden een peiling waarin werd uitgegaan van de vraag hoe men de algeniene waardering van het gebodene bleekte hebben ervaren'. administrateur (m/v) 'We vroegen wat men ervan had gevondenl BEKENDMAKING Epilepsie is niet zo gek als't er soms uitziet PAASEIEREN gemeente De meeste kans in de Staatsloterij. HULST SCHERMEN SCHAARHEK PERGOLA'S gemeente Hinderwet PONDERDAG 12 AF A12 VOOR TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTIES AANVAARDEN WIJ GEEN ENKELE VERANTWOORDING In het St. Liduinaziekenhuis te Hulst is op de leeftijd van 68 jaar, voorzien van het Sa crament der Zieken, overleden mijn lieve man, onze beminde zorgzame vader, schoonvader, broer, schoonbroer, oom en neef echtgenoot van Heikant: M. Pierssens-Ottjes Kieldrecht: M. de Block-Pierssens J. de Block Giinther Heikant: Th. Pierssens A. Pierssens-v.d. Heyden Raoul Dieudonnée Hulst: K. Huygens-Pierssens Fr. Huygens Manuela Renato Heikant: C. Pierssens T. de Boeye familie Pierssens familie Ottjes 4366 AG Heikant, 10 april 1984 Julianastraat 24 De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvin den op zaterdag 14 april a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Teresia te Hei kant, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar. Samenkomst voor de uitvaartdienst aan de parochiekerk. Vrijdag 13 april om 19.00 uur gebedsdienst in bovengenoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouw kamer van het St. Liduinaziekenhuis te Hulst. Bezoekdag vrijdag 13 april van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. In gang aan de voorzijde van het ziekenhuis. Gelegenheid tot condoleren in de zaal bij Th. de Block na de begrafenis. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze adverten tie als zodanig te beschouwen. Op 10 april 1984 hebben wij plotseling af scheid moeten nemen ten gevolge van een noodlottig verkeersongeval op de leeftijd van 7 jaar van ons lief zoontje en broertje Koewacht: Ronald en Fabienne de Schepper-Leys, Davy De familie De Schepper De familie Leys 4576 BS Koewacht, 10 april 1984 Nieuwe Karnemelkstraat 2 De engelenmis zal plaatsvinden op zater dag 14 april a.s. om 10.00 uur in de paro chiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Wilt u, indien u geen kennisgeving hebt ontvangen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Met verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het plotseling overlijden door een noodlottig ongeval van onze (mede) leerling en klasgenootje We zullen hem erg missen. Wij hopen dat zijn ouders en broertje de kracht zullen vinden om dit grote verlies te dragen. Leerlingen 2e klas de Eikelaar Leerlingen lagere school de Eikelaar Personeel de Eikelaar en de Grensrakkertjes R.-K. Schoolbestuur R.-K. Oudervereniging Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotselinge overlijden aan de gevolgen van een ongeval van onze mi ni-pupil Wij wensen zijn ouders, broertje en familie veel sterkte toe in deze donkere dagen. Bestuur en leden V.V. Koewacht Tot onze grote ontsteltenis vernamen wij dat op 10 april, op 7-jarige leeftijd ten ge volge van een noodlottig ongeval uit ons midden werd weggerukt ons lid en mede spelertje Wij zullen hem als fijne vriend en voor beeldig spelertje in onze herinnering bewa- Spelertjes F junioren Jeugdkommissie V.V. Koewacht Bedroefd delen wij U mede dat op 78-jarige leeftijd, voorzien van de Sacramenten der Zieken, in het verpleeghuis Ter Schorre van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma, zuster en tante weduwe van Sas van Gent: Willy en Lidy Engelen van Acker Linda en Paul Eric en Ingeborg Familie Vervaet Familie Engelen 4551 GD Sas van Gent, 10 april 1984 Corr. adres: Westdam 56. De eucharistieviering waarna begrafenis, waartoe wij U uitnodigen, heeft plaats op vrijdag 13 april a.s. om 10.00 uur in de Pa rochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de aula van de begraafplaats. DANKBETUIGING Voor de vele felicitaties, bloemen, kaarten en cadeaus, die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk, zeggen wij u allen har telijk dank. Het was voor ons een onvergete lijke dag. G. Maas E.H. Maas-Meertens Boerengat 47, Hoek. In plaats van kaarten Voor de blijken van belangstelling bij het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder ELODIA DE GRAVE-VOET onze hartelijke dank. Vooral de heren de Bakker, de Bruin, dokter de Bakker en het personeel van „De Blaauwe Hoeve" te Hulst, voor alles wat zij voor haar hebben gedaan. L. v.d. Brande-de Grave klein- en achterkleinkinde ren Terneuzen, april 1984 GEMEENTE OOSTBURG Burgemeester en wethouders van Oostburg maken bekend dat zij van plan zijn aan Zeha- mij B.V. Axelsestraat 14 te Terneuzen, vrijstel ling te verlenen als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, dit voor het bouwen van twee woningen aaneen aan de Burg. van Houtestraat, kadastraal bekend gemeente Oostburg, sectie E, nummer 3085 ged. De stukken die betrekking hebben op het bouwplan en de te verlenen vrijstellingen lig gen met ingang van vrijdag 13 april 1984 ge durende veertien dagen ter gemeentesecreta rie (sectie R.O.), Raadhuisplein 1 te Oostburg voor een ieder ter inzage. Een ieder is bevoegd gedurende deze termijn schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling bij het college in te dienen. Oostburg, 12 april 1984 Burgemeester en wethou ders voornoemd, Mr. C.T. Spijkerboer, burge meester C. Geerse, secretaris aannemersbedrijf bouw-, weg- en waterbouwkundige werken In verband met ziekte van de huidige functionaris zoeken wij op zeer korte termijn een in tijdelijk dienstverband. Voor deze functie achten wij ervaring met geautomatiseerde gegevensver werking op het gebied van de financië le- en projectadministratie noodzake lijk. Bekendheid met de wegen bouwsector strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: De direktie van Gebr. van der Veeken bv Pastoriestraat 4, 4921 AR Made Met deze advertentie wil SIRE in samenwerking met cipc dit blad het gebruik van Klare Taal bevorderen. GEMEENTE OOSTBURG De burgemeester van Oostburg maakt ingevol ge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad in de vergadering van 15 maart 1984 heeft besloten te verklaren, dat een wijziging van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor: - een perceel aan de Burgemeester van Hou testraat te Oostburg; een en ander zoals op de bij de besluiten be horende tekeningen in rood is aangegeven. Genoemde besluiten met tekeningen liggen vanaf 12 april 1984 ter gemeentesecretarie, Raadhuisplein 1 (sectie R.O.) te Oostburg voor een ieder ter inzage. Oostburg, 11 april 1984. De burgemeester voornoemd, Mr. C.T. Spijkerboer. Gustave Flaubert bijvoorbeeld, schrijver van Madame de Bovary, had last van epilepsie. En die had zeker de Nobel prijs gewonnen als die toen bestaan had. Want epilepsie is bepaald geen vorm van 'gekte', zoals zoveel mensen denken, maar niks anders dan af en toe een korte storing van de hersenaktiviteit. Teveel signalen ineens. Dank zij moderne medicijnen hebben de meesten er weinig last van. Als de omgeving nu maar niet paniekerig reageert, valt er met epilepsie dus best te leven. Onze brochure 'Epilepsie is niet zo gek als 't er soms even uitziet' helpt daarbij. U krijgt 'm thuis als u Sire belt, 020-42 47 06 (9-12 uurof de bon opstuurt. Naam. Adres; Postkode Plaats Boekje 'Epilepsie is niet zo gek als het er soms even uitziet Boekje. 'Epilepsie, U en Uw kind. I Aankruisen wat voor u van toepassing is 1 In gefrankeerde envelop plus f 1,60 aan postzegels sturen aan Bureau Eptlepsie-Voorlichttng, Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht Publikatie aangeboden door dil blad m samenwerking mei de Stichting ideele Reclame SIRE Ii grote sortering in melk- puur- en doubletchocolade gedecoreerde eieren kleine eitjes van de beste merken diabetici eitjes van Ringers suikereieren en paashazen grote en kleine paasmanden, een waar paasfestijn NATUURLIJK NAAR CHOCOLATERIE Lange Nieuwstr. 2 HULST wagners majestueuze «buhnenweihfestspiel» met een eminente internationale zangersbezet ting. met ute trekel-burckhardt (kundry), manfred jung (parsifal), ulrik cold (gurnemanzj, trans van eetvelt (amfortas), jean segani (klingsor) en chrls de moor (titurel). muzikale leiding trits celis. regie john dew. antwerpen (03/233 66 85) vr 20 april 1984 18 u zo 29 april 1984 15u. za. 21 april 18 u vr. 4 mei 18 u vi 27 april 18 u zo 6 mei 15 u 7 a. Het openlucht „Scheldebad" zal voor het seizoen 1984 in principe op zaterdag 12 mei 1984 om 10.00 uur voor het publiek worden geopend. Mochten de weersomstandigheden echter op die dag of in die periode slecht zijn, dan behouden wij ons het recht voor om de opening te verschuiven naar een latere datum, afhankelijk van de weersgesteldheid. Het openlucht „Scheldebad" zal na zondag 2 sep tember 1984 worden gesloten De openingstijden voor het publiek luiden als volgt: maandag t/m vrijdag van 09.00-19.00 uur zaterdag van 10.00-18.00 uur zondag van 13.00-18.00 uur Voor de seizoenabonnementen zal van 16 april t/m 19 april 1984 een voorverkoop plaatsvinden. Deze voorverkoop zal geschieden aan de kassa van het overdekt zwembad „de Honte". Gedurende de voorverkoopperiode zal de kassa da gelijks van 10.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur geopend zijn. b. Het verwarmde openlucht zwembad te Zaamslag zal voor het seizoen 1984 in principe op dinsdag 1 mei 1984 om 13.00 uur voor het publiek worden ge opend. Mochten de weersomstandigheden echter op die dag of in die periode slecht zijn, dan behou den wij ons ook in dit geval het recht voor om de opening te verschuiven naar een latere datum, af hankelijk van de weersgesteldheid. Het openlucht zwembad te Zaamslag zal na zondag 9 september 1984 worden gesloten. De openingstijden voor het publiek maandag t/m vrijdag van 13.00-19.00 uur zaterdag van 10.00-18.00 uur zondag van 13.00-18.00 uur Tijdens de schoolvakantie zal dit zwembad van maandag t/m vrijdag geopend zijn van 10.00-19.00 uur. Voor de seizoenabonnementen zal van 24 april t/m 27 april 1984 een voorverkoop plaatsvinden Voor deze voorverkoop zal de kassa van het open lucht zwembad te Zaamslag geopend zijn van 10 00- 12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Gedurende de seizoenopenstelling van het open lucht „Scheldebad" zal het overdekt zwembad „de Honte" op de woensdagmiddagen en tijdens de weekenden gesloten zijn. Wij vestigen er de aandacht op dat de in 1984 ge kochte seizoenabonnementen en 10-badenkaarten geldig zullen zijn voor beide openlucht zwembaden. Evenals vorig jaar zal tijdens slechte weersomstan digheden gedurende de weekenden het openlucht „Scheldebad" worden gesloten en het overdekt zwembad „de Honte" worden geopend. In dat geval zullen de openingstijden gelijk zijn aan die van het „Scheldebad". Een en ander zal in een zo vroeg mogelijk stadium bekend gemaakt worden bij het openlucht „Schelde bad Alleen de seizoenabonnementen alsmede de 10-ba- denkaarten van de openlucht zwembaden zullen bij een dergelijke vervangende regeling geldig zijn voor de toegang tot het overdekt zwembad „de Honte". De overige badgasten dienen de voor het overdekt zwembad „de Honte" normaal geldende tarieven te betalen. In het openlucht zwembad te Zaamslag wordt ele mentair- en eventueel voortgezet zwemonderwijs ge geven. Gegadigden kunnen zich reeds gedurende de voorverkoop aan de kassa van het desbetreffen de zwembad opgeven. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, Burgemeester, C. Ockeloen loco-secretaris, Th.J. de Brauwer zeehaven -X» industrie «X» recreatie 734e Staatsloterij, lste trekking 11 april 1984. prijzen van 25.000 zijn gevallen op alle nummers 070342 5.000 zijn gevallen op alle nummers 047670 2.000 zijn gevallen op alle nummers O66840 en prijzen van 1.000 op alle nummers f 250 op alle nummers f 100 op alle nummers 100 op alle nummers 50 op alle nummers 50 op alle nummers 15 op alle nummers 10 op alle nummers eindigende op 9424 eindigende op 165 eindigende op 678 eindigende op 493 eindigende op 99 eindigende op 44 eindigende op 3 eindigende op 3 Zetfouten voorbehouden m engelbert humperdinck het beroemde sprookje van grimm in een spran kelende operaversie voor jong en oud. met susanne miron (gretel), susanne klare (han sel), koen crucke (heks), marceline keirsbulri' (gertrud) en jet vermeersch (peter), kinderkoor mia vinck. muzikale leiding silveer van den broeck. gent (091 /25 24 25) antwerpen (03/233 66 85) vr. 20 april 1984 19 u. 30 vr. 11 mei 1984 19 u. 30 zo. 22 april 15u. za. 12 mei 19 u. 30 za. 28 april 19 u. 30 zo. 13 mei 15u. zo. 29 april 15 u. 180x180 qn nc Vlecht£D.ui Overlap34.9S in diverse soorten A 7 Burgemeester en wethouders van Terneuzen bren gen, overeenkomstig het bepaalde in de artikelen 12 en 29, eerste lid, van de Wet Algemene Bepahnger Milieuhygiëne, ter openbare kennis dat op 2 maai 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer J.C. van Goethem, Patrijzenlaan 3 te Hoek, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het op richten en in werking hebben van een horeca-inrich- ting op het perceel plaatselijk bekend Patrijzenlaan 3, Hoek, kadastraal bekend gemeente Hoek, H, nummer 889. Zij zijn voornemens de vergunning te verlenen, on der het stellen van voorwaarden ter voorkoming va" gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De aanvraag, de ontwerp-beschlkking en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en wel tot 12 mei 1984 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op don derdagavond van 19.00 tot 22.00 uur worden ver zocht daarvan vooraf mededeling te doen 01150-17980, toetell 23). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een monde linge toelichting op de stukken worden verkregen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen gem veerde bezwaren schriftelijk bij het College van Bu'- gemeester en Wethouders worden ingediend. De""- ne, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken Indien daarom wordt verzocht (tel. 01150-179® toestel 123), wordt tot 12 mei 1984 voorts - heid gegeven om mondeling bezwaren in te en over de aanvraag van gedachten te wisselen 8® het bevoegd gezag, de aanvrager en eventuele ove rige aanwezigen. De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd, - leen degenen die bezwaren hebben ingebrachte de bovenomschreven wijze en de belanghebW"' den, die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs Van een onzer ve HULST - Komende zaterd Hulster open jongeren cent aan het Hulster publiek. Dat gebeurt tijdens de wordt gehouden in het act Houtenkwartier. Het is nu precies een ja; OJC een rommelmarkt op ganiseerde. Met de opbreng verbouwing van de eigen r tenkwartier worden bekosti Sinds een half jaar is mer op touw zetten van activitc in staat zijn geweest, naar aanleiding van de schikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Terneuzen, 12 april 1984 Burgemeester en wethouders van Terneuzen C. Ockeloen, burgemeester. Th. J. de Brauwer, loco-secretaris. Van een on AXEL - De bestratir ment aan de Zeestras gen losgemaakt. Bij historicus D.J. Oggi de vereniging Axel/Polei toontjes van mensen die Ook de vereniging Axel met het besluit van B en 1 „De gemeente verliest d piëteit uit het oog ten opzicht van de bevrijders en de men sen die bevrijd zijn. Het mo nument is in 1945 bekostig door vrijwillige bijdragen vai de bevolking. Het moet zovee mogelijk in ere gehouden wor den. Ik zal dat het colleg schrijven", aldus Oggel gister middag. Het in CDA Axel stuurt eer brief naar B en W, waarir wordt gevraagd onmiddellijl met de werkzaamheden t stoppen. Het CDA vindt he onaanvaardbaar, dat er op eer dergelijke manier met het mo nument wordt omgesprongen. De vereniging Axel/Poler overweegt ook een brief t< schrijven. „Maar dat zal dar zijn in de trant van dat wij ei op rekenen dat er zulke maat regelen getroffen zullen wor den dat het beeld niet bescha digd zal worden. Dat de gevoe lens van de mensen niet ge krenkt worden. Het beeld i: toch een eerbetoon aan de be vrijders", aldus secretaris me juffrouw S. de Putter van dc vereniging. Overigens is niet het elec- trotechnisch bedrijf Gerrit d< Jonge BV maar de gemeentf Axel verantwoordelijk voor d« bestrating van het Pools mo nument aan de Zeestraat. Dit laat de gemeente Axel in een officiële verklaring weten. „De werken die thans in uitvoering 2Un betreffen het vervangen SINT-MKLAAS - In het Ste- ®«>Jk Museum te Sint- ™'Waas wordt zaterdag 14 stóm 6611 overz'chtstentoon- rriai.ng geopend van de we- rewberoemde graficus Mau- Cornelis Escher. Ui w exP°sitie blijft toeganke- J tot maandag 11 juni, op de weekdagen van 14 tot 17 uur °P zondagen van 10 tot 13 en y?n 15 tot 18 uur. Het Stedelijk useum is te vinden in de Za- manstraat 49. vto1TJ'lANSTEEN - Het Oran Koninginnedag slinw°,ners die de vrije dag te l en h omen bedrogen uit. On kunn 661,346 klassers alle potten <W k bemachtigen en vertr een dorP- Aangekomen op be on u kermis met 15 spellet 3l0n voetbalveld een recre OV6rW20metern UUFtje lat6r k' sw6.k4euters warden om hall '3 Ui i„1-enen en poppenkast en V0o L) café Sport voor een sc d0rn et hele gezin begint om 1 steen a Pm 19 uur tenslotte kun ep k Osdale en Kapellebrug °°g is aanwezig.

de Stem | 1984 | | pagina 14