evolen! 98.- Majoretten van De Vossen in de prijzen Zwegers: ^Polikliniek is doodgeboren kind' Sieu we lijn op Far Oer opent perspectieven voor uitvoer UIT EVALUATIERAPPORT HULST BLIJKT: -W Gemeente zoekt plaatsje voor club huis Red Wings Diamanten bruidspaar te Axel DixRoorn 4. 1. HEREN- |Z0MERBROEKEN CITROEN* 2. 1. MEMM VANZEELAND mW C J i ww Oti.é-I mo tien-prettiger wonen RESULTAAT GESPREK MET RAADSLEDEN: Aardenburg INLEEN DEZE WEEK UW VOORDEEL NU Plaatselijk nieuws Heikant Hulst F orumdiscussie De Halle Axel Vergadering van Welzijn voor Ouderen 'Adele \s keus9 gaat defenitief niet dóór W. DE BLOCK WISSE B.V. Hulster delegatie ten strijde in Middelburg Al 2 95 95 95 89 rjon 9817«#TERNEUZEN „iNSPAG 10 APRIL 1984 T22 PAGINA ZEELAND 2 "'1 i j' ii Van onze correspondent Na de meegevallen proeftocht van en- lè weken geleden, werd gisteren met de aan- mst van de Star-Viking de nieuwe scheep- aartlijn tussen Gent en de Far Oer ingeluid. Ineen nabije toekomst zal er wekelijks uit ,ze eilanden een lading vis naar Gent ge bracht worden, bestemd voor distributie in Europa. Voor de terugkeer rekenen de initia tiefnemers vooral op retourvrachten. De Far Oer, een eilandengroep met zowat 40.000 inwoners, leeft uitsluitend van de vis-in- dustrie en moet vrijwel alles importeren. Voor op de uitvoer gerichte industrie in de Belgische en Nederlandse Kanaalzone worden aldus in teressante perspectieven geopend. De belangen van de Starline worden behar tigd door Lalemant en voorlopig is er om de veertien dagen een afvaart. Daartoe wordt de Star-Viking ingezet, een speciaal gebouwd schip dat veel troeven heeft. Het schip heeft eigen vorkliften aan boord en kan containers laden en lossen met eigen scheepskraan. In de diepvriesruimte is er plaats voor 1000 ton vis. Er kunnen ook andere vrachten aan boord gestouwd of gereden worden via de neerklappende luiken die zich automatisch aanpassen aan de hoogte van de kade. Alles is berekend pp een snelle behandeling. In Gent bleef het schip gisteren amper 4 uren aan de kade, terwijl het 2% dag onderweg was geweést. De frequentie van deze scheeps vaartlij n wordt wekelijks, zodra het zuster schip van de Star-Viking in dienst komt. Huren en vrijwilligers problemen jongerenwerk erste die ja zei tegen Vat haar vooral ïkamer. "Je kreeg daar larin een kleiner raam i aan warmte ks ook de spouw- je meer huur betalen. >er maand tegenover ;n en nooit naar een in haar hart: "Blij dat erd? Trek aan de bel! tact op met uw ig hoe het met de at. Meer informatie? ag nog deze bon! \M Van een onzer verslaggevers HULST - Het huren van geschikte ruimten voor soosactiviteiten eri het vinden van vol doende medewerkers-vrijwilligers, dat zijn de belangrijkse praktische problemen bij het op touw zetten van een gedegen jeugd- en jonge renwerk in de gemeente Hulst. Dat blijkt uit een evaluatierapport, dat is opgesteld door Toine Huijsmans, tot eind vorige maand be roepskracht voor het jeugd- en jongerenwerk. «■t ï»-. >|S Yen een onzer verslaggevers HULST - De gemeente gaat toeken naar een geschikt plaatsje voor een eigen clu- buis voor de Hulster brom merclub Red Wings. Tevens wordt bekeken of voor dat doel ergens een oude bouw keet op de kop kan worden getikt. Inmiddels gaan de Red Wings aan de slag om hun club meer officiële gestalte te geven in de vorm van een vereniging. Dit met het oog op de juridische aansprake lijkheid. Bovendien is een dergelijke constructie nood zakelijk als men bij de ge meente wil aankloppen voor subsidie. Een en ander werd vrij- I dagavond afgesproken tij- I dens een bijeenkomst tussen de Red Wings en vertegen woordigers van het Hulster gemeentebestuur. Op de uit nodiging van de brommer club om eens over de wens van een eigen onderkomen 'e praten, hadden de wet houders W. Kayser (VVD) en G. van de Voorde (CDA) de raadsleden R. Scheele (CDA) en B. Martens (PvdA) gevolg gegeven. Tijdens het gesprek bleek dat de jongeren niet gewend waren aan het 'moeilijk' taalgebruik dat gemeente bestuurders normaliter be zigen, maar met wat uitleg vlotte het best. Vrijdag avond kwam ook al een mo gelijke lokatie uit de bus, een plekje bij de OZO-ter reinen. De gemeente gaat bekijken of daar mogelijk heden zijn. Om het clubhuis te bekos tigen hopen de Red Wings op een subsidie van de gemeen te. Maar ook zelf willen ze zoveel mogelijk bijdragen. Voortaan, zo werd afgespro ken wordt er contributie ge heven, zodat er straks alvast een potje is om allerlei za ken uit te bekostigen. De ge meentelijke vertegenwoor digers lieten wel doorsche meren dat het wellicht nog wel een tijdje kan duren voordat het clubhuis er in derdaad is. Maar de Red Wings hebben inmiddels goed hoop gekregen op rea lisering van een eigen on derkomen. Ze hopen nog ko- Brommerclub Red Wings krijgt steun van ge meente bij het zoeken naar een eigen clubhuis. Een mogelijke lokatie is een plekje bij de OZO-terrei- nen. De gemeente gaat be kijken of daar mogelijk heden zijn. - FOTO WIM KOOYMAN mende winter onderdak te zijn. „Naar mijn idee is het een heel goede en positieve bij eenkomst geweest", conclu deerde begeleider Toine Huismans van de jongeren- club. „De raadsleden hebben de Red Wings leren kennen en de Red Wings weten nu dat ook raadsleden aan spreekbaar zijn. Eigenlijk had ik nog een paar raadsle den meer verwacht, maar er waren toch twee wethouders en dat is een goede zaak". Ook de leden van de Red Wings waren zeer tevreden over het gesprek. En over de opkomst: „Wij weten nu in ieder geval op wie we de ko mende gemeenteraadsver kiezingen moeten stemmen". Nachtuuln - De Aarden de Carnavals Stichting De (Wituuln vertonen op dag 18 april om kwart °°r acht 's avonds de video- (ADVERTENTIE) in linnenlook. STRETCH DUS /o|op beweging zelf te wassen. d.btauw, bleu, beige en zandkleur. van 119.- 'Genade Noordstraat 23 Terneuzen band en de dia's die gemaakt zijn tijdens de laatste carna valsviering. De vertoning vindt plaats in het dorpshuis aan de Westmolenstraat en de toegang is geheel gratis. Receptie - Op Koninginnedag zal om 11.00 uur 's morgens een receptie op het gemeentehuis worden gehouden waarbij alle dragers van koninklijke on derscheidingen en van het verzetsherdenkingskruis zijn uitgenodigd. Zeehengelwedstrijd - Zeehen- gelclub De Knorhanen houdt zondag 15 april de tweede clubwedstrijd. Er wordt gevist in de Westerschelde te Osse- nisse tussen het oude gemaal en Zeedorp van 13.15 tot 16.15 uur. Nieuwe leden kunnen zich nog laten inschrijven aan de zeedijk te Ossenisse tot één uur voor het begin van de wedstrijd. Er mag in deze wedstrijd alleen met zeewor- men (leeglopers) worden ge vist. Prijskaarting - De personeels vereniging van de gemeente Hulst houdt vrijdag 13 april om 19.30 uur een kaartavond in café De Ster. De leden van de vrijwillige brandweer kun nen ook meedoen aan deze kaartavond. Bridge - De leden van de brid geclub Hulst speelden in het gemeenschapscentrum Den Dullaert het jaarlijkse Ruiten- boertoemooi. De uitslagen waren als volgt: A-lijn: 1. he ren Boddaert-Wendels, 2. he ren Herman-Van de Dries, 3. mevrouw Holla en de heer Nieland, 4. dames Seydlitz- Van Esbroeck, 5. heren Bar- Rademakers. B-lijn: 1. me vrouw Van de Bogaert en de heer Melchers, 2. heren De Nijs-Van Leeuwen, 3. me vrouw Snoodijk en de heer De Leeuw, 4. dames De Booy- Wendels, 5. echtpaar van de Casteele. Kaarting - In de zaal „De Kroon" werd een kaarting ge houden, waaraan 37 personen deelnamen. De uitslag: 1. J. Verdurmen, Heikant, 2. me vrouw de Burger, 3. F. Pieters, beiden Clinge, 4. G. de Bruin, Hulst, 5. mevrouw Vos, Clinge. AXEL - De werkgroep Uitke ringsgerechtigden Groot Axel houdt donderdag om 14.00 uur een forumdiscussie in de De Halle in Axel. In het forum zitten onder meer adjunct-directeur Kake- beeke van de Gemeenschappe lijk Medische Dienst in Goes, de heer Kleuskens, hoofd So ciale Dienst in Axel en een af gevaardigde van de FNV Am sterdam. De huur van geschikte ruimten is volgens Huijsmans juist daarom een probleem, omdat niet alle gemeen schapscentra er altijd even happig op zijn om soosactivi teiten voor jongeren binnen te halen. Een ander probleem is de continuïteit van het jeugd- en jongerenwerk. Hét dienst verband met de huidige be roepskracht, die via de Werk Verruimende Maatregel is aangesteld, loopt per 14 no vember af. Of de gemeente dan bereid is de functie over te nemen is nog de vraag. Tenslotte is de aangevraagde subsidie voor dit jaar (6.000 gulden) nog niet binnen. Dat betekent dat de beroepskracht op dit moment moet werken met zeer beperk te financiële middelen. Weinig te doen v 1 Zoals bekend is uit een on derzoek gebleken dat er in de gemeente Hulst, en met name in de verschillende kernen, weinig voor de jeugd te doen is. Naar aanleiding daarvan is er in Clinge en Nieuw-Namen een behoeftepeiling geweest. Het vervolg daarop is nu dat er in die twee kernen bij een- BRESKENS - Het algemeen bestuur van de stichting Wel zijn voor Ouderen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen komt morgen, woensdag, bijeen in het dienstencentrum Goeder- tijt te Breskens. Aan de orde komen dan on der meer een in Nieuwvliet gehouden onderzoek, een ge sprek met de gemeente Oost burg en de werkverslagen van de functionarissen. De verga dering begint om 19.00 uur. Het diamanten paar Riemens-Van Noord - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER; Van onze correspondent AXEL - Gisteren vierde het echtpaar A. Riemens-Van Noord te Axel haar zestigjarig huwelijksfeest. Beiden genie ten nog een redelijk goede ge zondheid en wonen nog zelf standig. De heer Riemens is 84, zijn vrouw 82 jaar. Het echt paar heeft vier kinderen, acht kleinkinderen en een ach terkleinkind. De heer Riemens is geboren te Axel, maar woonde later in verschillende plaatsen. Zijn echtgenote werd geboren in Vlaardingen. Daar leerde ze haar toekomstige echtgenoot kennen toen deze daar een tij - sas delijke functie bij een over heidsdienst had. De heer Riemens heeft ver-1 schillende beroepen uitgeoe-ï fend. Zo was hij te Hulst twin tig jaar lang in dienst van een grootwinkelbedrij f. Na de tweede wereldoorlog trad hij in dienst bij de Neder landse Stikstof Maatschappij (NSM) te Sluiskil. Daar bleef hij werken tot hij mei pen sioen ging. Velen kwamen het diamanten bruidspaar giste ren hun gelukwensen aanbie den. Namens het gemeentebë-j stuur van Axel deed dat bur gemeester A. Hack. Verder waren er gelukstelegrmfnen van de koningin en commissa ris der koningin in Zeeland. komsten plaats gaan vinden met, mensen die het kinder clubwerk ter hand willen ne men en met groepen jongeren die instuif-, soosaghtige acti viteiten willen gaan ontplooi en. Ook in andere kernen of wijken (Sint-Jansteen, Hei kant, Graauw, Moerschans, Dullaert) zal gepoogd woeden op deze lijn verder te werken. Inmiddels staat vast dat er in september of oktober een cursus op touw wordt gezet om de deskundigheid bij jeugdverenigingen te bevorde ren. De cursus van vier avond en, die gaat over 'administra tie', wordt gegeven door Jaap Vermeer van het Zeeuws Ser vice en Informatiebureau. Aan de orde kunnen daar komen: loonbelasting voor artiesten, loonverdelingsverklaringen, uitkoopsommen, belastingaf trek bij vrijwilligerswerk en dergelijke. De cursus staat open voor de eerste "8 tot 12 mensen die zich aanbieden. Van onze correspondente HULST - De uitvoering van Adèlè's i Këus in Hulst, die reeds' van 7 naar 27 april verzet was, gaat definitief niet door. De actrice Adèle Bloe- mendaal is voor lange tijd door ziekte geveld en heeft via haar theaterbu reau laten weten dat zij dit seizoen niet meer op treedt. De gekochte kaarten kunnen bij de receptie van Dep Dullaert worden ingewisseld. 53«E Van onze correspondente HULST - Afgelopen zondag hebben zes meisjes valt het Hulster majorettenpeloton De Vossen uitstekend gepresteerd tijdens het federatief mojoretten solisten- concours in het Limburgse Merelbeek. geschaafd en afgewerkt door de beide instructrices van De Vossen. Voor Claudia van Hoove en Bianca van Koert was hét dubbel spannend, omdat zij voor het eerst als duo optra den. Zij kwmane uit in de der de divisie en behaalden met 48% punt een eerste prijs. Ook de andere meisjes behaalden prima resultaten. Men was reeds vroeg in de ochtend met vijf personenau to's afgereisd. Een beetje ze nuwachtig, solistisch optreden is namelijk zo heel anders. Men mist de vertrouwdheid van de groep en alles moet tot in de puntjes verzorgd zijn. De meisjes hadden zelf de muziek uitgekozen en de eigen show van maximaal drie mi nuten gemaakt. Tijdens de wekeleijkse en vele extra trai- nignen waren deze shows bij - (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Sluiting van het Hulster ziekenhuis bete kent een operatie die een 'hart' wegsnijdt uit een belangrijke streek van de provincie. Deze operatie ontneemt de zieken huisregio, met 28.000 inwoners, een zeer belangrijke welzijns voorziening. Met deze woorden trok de Hulster wethouder mr. E. de Rechter gistermiddag tegen over de statencommissie voor het welzijn ten strijde tegen het advies van Gedeputeerde Staten (daarbij gesteund door de commissie) tot de bouw van een centrumziekenhuis in Terneuzen en sluiting van het Hulster ziekenhuis. Wijziging van het advies tot sluiting van het Hulster zie kenhuis hoeft volgens de wet houder niet te betekenen dat daarmee de ziekenhuisvoor zieningen worden aangetast, die het provinciebestuur pro beert binnen te halen voor 'Zeeland boven de Schelde', immers het Hulster alternatief zou alleen maar tot meer be zuinigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen leiden. Wethouder De Rechter zei nog eens: „Het alternatief plan van het ziekenhuis Hulst, uit gaande van het 'Beredeneerd Plan' (een eerder unaniem door de Zeeuwse staten aan vaard werkstuk, red), beveelt renovatie Terneuzen en reno vatie Hulst aan en biedt in de exploitatie-sfeer een bespa ring van ruim 4 miljoen gul den per jaar en een éénmalige besparing in de kosten van ka pitaalsvernietiging van 7,5 miljoen gulden." Niet aangetoond De wethouder constateerde dat niet is aangetoond dat de bouw van een centrumzieken huis in Terneuzen en sluiting van het Hulster ziekenhuis een verbetering van de ge zondheidszorg in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zal ge ven. Voorzitter J. Zwegers van de actiegroep 'Behoud Zieken huis Hulst' en het bestuurslid F. van Gemert-Koch van het Hulster ziekenhuis sloten zich bij de wethouder aan. Zwegers probeerde de commissieleden ervan te overtuigen dat de buitenpolikliniek die Hulst in het vooruitzicht is gesteld een 'doodgeboren kind' is. „Ook de commissie ziekenhuiszorg van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid kwam afge lopen dinsdag tot de conclusie dat zo'n polikliniek een zoe thoudertje, een doekje voor het bloeden is. Landelijk blijkt dat die dingen niet functione ren." Zwegers bracht verder in het midden dat de bouw van een centrumziekenhuis in Terneuzen met zich mee brengt dat de kosten per ver- pleegdag met 80 gulden per verpleegdag omhoog zullen gaan. Van Gémert-Koch noemde het 'abominabel' en 'kortzich tig' dat geen rekening is ge houden met de aanwezigheid van 'topvoorzieningen' vlak over de grens. In het kader van de Europese eenwording dienen die ziekenhuizen in België volgens haar bij de planning betrokken te wor den. Ze sprak in dat verband over een 'testcase'. Wethouder De Réchter zei dat sluiting van het Hulster ziekenhuis een klap zal bete kenen voor het woon- en leefklimaat in de 'groeikern' Hulst en confronteerde de commissieleden met hun eigen beleidsuitgangspunten. „Is het provinciaal welzijnsbeleid er niet op gericht om op elkaar afgestemde voorzieningen te hebben in de regio? Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is een geografisch en qua mentaliteit op zichzelf staand gebied". „Hoe denkt men dat het sluiten van een ziekenhuis het vestigen van jonge gezinnen in de verder afgelegen dorpsker nen als Nieuw Namen, Graauw, Clinge, Lamswaarde en Walsoorden beïnvloed? Daar wonende ouderen raken steeds meer geïsoleerd. Moeten deze kernen verder leeglopen? Tamara Vermeuten haalde bij de jeugd B een eerste prijs met 48% punt en in de derde divisie name Yvonne Peters met 46% punt een tweede prijs mee naar huis. In de tweede divisie wisten Jacintha Ferket en 49 en Sonja Heijens met 46% punt een eerste en een tweede prijs te veroveren! Nancy van Dorsselaer van dë groep Weldoen door Vermaak uit Clinge behaalde een eerste prijs met 49 punten in de derde divisie. Alle deelnemers kregen een beoordelingslijst met diploma. De jury lette vooral op de al gemeen technische uitvoering, choreografie, sunchronisatie, timing, discipline en de pre sentatie van de show en dt stickbehandeling. Is dat het provinciale beleid? De wethouder wees verder op de toch al grote werkloos heid in zijn regio. „Een zeer groot gedeelte van de meer dan 200 banen vervalt", „Een en ander heeft grote repercus sies op de bestaande midden stand en andere toeleverings bedrijven". Ook het openbaar vervoer ('minimaal en zeer on toereikend') passeerde de re vue. „Bezoek aan een cen trumvoorziening in Terneuzéri wordt voor de inwoners van onze regio een halve dag werk." Hekelen De Rechter hekelde het ad vies van het (landelijke) Colle ge voor Ziekenhuisvoorzienin gen, waar het provinciale ad vies tegenaanleunt. Hij con-! stateerde dat voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen wel re kening wordt gehouden met een verafgelegen dorp all Cadzand, maar dat dit voqr Oost-Zeeuwsch-Vlaandereh J§ niet het geval is met dorpen als Nieuw Namen, GraaMW, Clinge, Sint Jansteen, Lams waarde, Walsoorden, Kui- taartg Ossenisse en Hengst dijk. „Het tijdschema is geba seerd op 90 kilometer per uuti Gelden er dan geen wettelij He snelheidsbeperkingen tussöa Terneuzen en Oost-Zeeuwscrti Vlaanderen van 50 en 80 kilo meter per uur?

de Stem | 1984 | | pagina 15