Hulsterloo verrast Noormannen HVV'24 verplettert RIA Kostbare zege van Clinge Breskens bekert toch weer verder Eerste thuiswinst voor Biervliet fOEG\Ff VAN DEI1 Spandoeken Sigaar Uitnodiging Echt op z'n Amerikaans Vrijwilliger opgepakt Clubblad Juryleden maar fabr Merijntje even tijd om TE lezen: Vreemde telex Christelijke werkgevers: minimumloon afschaffen héél mooie schoenen GOVE=ö Internationale! 6t/m15april Amsterdam RAI Van onze sportmèdewerker lijRNEUZEN - De verras singen waren niet van de lucht in de eerste klas afde ling Zeeland van het zon dagvoetbal. Koploper Noor mannen verloor met 0-1 van Hulsterloo, en Koewacht leed met dezelfde cijfers verlies bij Volharding. Zee land Sport won met 0-1 van Oostburg en Robur moest Domburg met een 1-2-winst huiswaarts laten keren. Verrassend was de ruime 0-3-zege van Graauw op Patrijzen. Van de fouten van de hooggeplaatste ploe gen profiteerde Corn Boys het meest door met 2-1 van Sluis te winnen. OOSTBURG-ZEELAND SPORT 0-1 - Een zwakke, gelijk opgaande wedstrijd. In de openingsfase was Oostburg de betere ploeg. Later kwam Zeeland Sport goed in de wedstrijd. Na een 0-0-ruststand scoorde Rudie van Weele tien minuten voor tijd de enige treffer. Oostburg drong daarna nog fel aan. Mookhoek trof de lat, maar Oostburg kwam niet tot scoren. ROBUR-DOMBURG 1-2 - Robur ging sterk van start, maar doelpunten leverde dat niet op. In de 37e minuut scoorden de bezoekers. Ton- ny van Iersel profiteerde van eenfout in de verdedi ging. Toen Donald van Waasdorp na de rust 0-2 liet aantekenen, was de strijd min of meer gestreden. Ro bur drong nog wel aan, maar verder dan een doel punt van Antoine van Duive kwam het niet. PATRIJZEN-GRAAUW 0-3 - Een ietwat geflatteerde uitslag. Patrijzen was meer aan de bal en had ook een licht veldoverwicht, maar Graauw benutte de spaar zame kansen. In de rust was het 0-2 door goals van Wil liam van Passel en Eric de Block. In de tweede helft, op een moment dat iedereen een treffer van Patrijzen ver wachtte, scoorde Eric de Block 0-3, nadat al wat Pa trijzen heette, voor hands protesteerde. Daarna werd de wedstrijd wat grimmi ger. Scheidsrechter Assel- man had daardoor de han den vol om de strijd onder controle te houden. NOORMANNEN-HUL- STERLOO 0-1 - Een regel rechte sensatie, de zege van Hulsterloo op bezoek bij de koploper. Achteraf bezien viel de schade voor de leider mee, omdat ook de naaste concurrentie de fout inging. Noormannen had constant een veldoverwicht. Het trof in Hulsterloo-doelman Ron- ny de Rijcke echter een 'sta- in-de-weg'. Toen Hans Pi- cavet in de 43e minuut scoorde, velde hij het vonnis over Noormannen. De Hul- sterloo-defensie capituleer de niet. VOLHARDING-KOE WACHT 1-0 - Koewacht was de betere ploeg. Volhar ding compenseerde het te kort aan technische kwali teiten met veel inzet. Op aangeven van Leo Remijn scoorde Piet de Jonge. Dat was nog voor rust en on danks dat Koewacht in de tweede helft constant op het doel van Volharding drukte, kwam het niet tot een doel punt. Enerzijds doordat Luc Rombaut een penalty miste, anderzijds omdat Rietjens de paal trof. Het bleef 1-0 CORN BOYS-SLUIS 2-1 - In de eerste helft een beter Corn Boys dat verdiend op 1-0 kwam uit een vrije trap van Johnny Moes. Na de hervatting was er sprake van een meer gelijk op gaand spelbeeld. Toch was het opnieuw Corn Boys dat op voorsprong kwam. Na een goed opgezette aanval via Frank Hemelsoet en Er- win Faas scoorde opnieuw Johnny Moes. In de slotfase schoot Jac Canieri de tegen treffer van Sluis binnen. Stand: Eerste klas: Noormannen 17- 24, Corn Boys 18-21, Koewacht 17-20, Robur 18-20, Domburg 18-20, Oost burg 18-20, Zeeland Sport 18-20, Hul sterloo 18-18,, Graauw 18-17, Patrij zen 18-14, Volharding 18-11, Sluis 18- Summers houdt Axel overeind AXEL - Ondanks felle te genstand van het bezoe kende Vogelwaarde is Axel er opnieuw in ge slaagd twee punten bin nen te halen. Vogelwaar de, dat vorige week een flinke nederlaag van HVV'24 moest incasseren, was uiteraard op eerher stel belust. Het speelde een uitstekende partij voetbal, mede door de enorme inzet die de ploeg ten toon spreidde. Vooral in de laatste vijftien mi nuten van de wedstrijd werd Axel onder grote druk gezet en het zag er enkele malen naar uit dat de verdiende gelijkmaker eraan kwam, doch Axel doelman Gommers hield zijn doel schoon. De openingsfase van de wedstrijd verliep niet bijzon der aantrekkelijk. Beide ploe gen konden de juiste combina ties niet vinden en leden veel vuldig balverlies. Toch konden de Vogelwaarde-spitsen Van der Veeken en Bun enkele ma len de Axel-doelman op zijn betrouwbaarheid testen. De kans op de openingstreffer kwam van Freddie van der Veeken. In de drieëntwintigste mi nuut omspeelde hij de Axel doelman en schoot, uit een moeilijke hoek in het zijnet. Axel kwam ook verschillen de malen in de gelegenheid om de nul weg te werken. De mooiste kans kreeg Fonny Verstraeten voorgeschoteld. Een hoge voorzet werd door hem scherp in de hoek gekopt maar Vogelwaarde-keeper Guust de Schepper bleek over uitstekende reflexen te bezit ten en plukte de bal van de lijn. In de laatste seconden van die eerste helft kwam De Schepper toch in moeilijkhe den toen hij de bai na een cor ner verspeelde. Van de thuis ploeg was er echter niemand aanwezig om te scoren. De openingstreffer voor Axel kwam vrij snel in de tweede helft. Acht minuten waren verstreken toen een voorzet van Marlon van de Goes het hoofd bereikte van Fonny Verstraeten. Opnieuw verspeelde De Schepper de bal en in de doelworsteling die volgde hield Axel-spits Dick de Pooter het hoofd koel en tikte de bal binnen: 1-0. Axel probeerde daarna een offensief te forceren maar stuitte iedere keer weer op de goed sluitende Vogelwaarde verdediging. Vogelwaarde liet het allerminst bij die 1-0-ach- terstand zitten en deed al het mogelijke om tot een gelijk maker te komen. In de 51e minuut was Ro nald Bun daar heel dichtbij toen hij listig met een lob Gommers probeerde te passe ren. Met een katachtige sprong kon deze de bal nog net naast tikken. In de slotfase moest Axel alle zeilen bijzetten om onder de zware Vogelwaarde- druk overeind te blijven. Van der Veeken en Bun kwamen meermalen oog in oog met Gommers maar het mocht eenvoudigweg allemaal niet baten. Massaal verdedigend hield Axel de 1-0-stand op het scorebord en zag daarmee de titelkansen andermaal onder streept. ATLETIEK - In Papendrecht heeft de Belg Ger Hanssems zaterdag een atletiekwedstrijd over vijftien kilometer gewon nen in 47 minuten en 49 secon den. Pieter Vos kwam 21 se conden later over de eind streep en werd tweede op de voet gevolgd door Andre Kol ders. Axel-spits Peter van Langevelde haalt uit voor een schot, terwijl hij belaagd wordt door twee verdedigers van Vogelwaarde. Hij zou geen doel treffen. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Breskens heeft zijn naam als 'cupfigh- ter' in Halsteren waarge maakt door de plaatselijke eerste klasser via strafschop pen uit de bekerstrijd te wer ken. Sluiskil werd uitgescha keld door Terneuzen. Vlissin- gen speelde een competitieduel en verloor met 3-1 van DOS- KO terwijl Middelburg met 1-0 Internos onder de duim hield. HALSTEREN-BRESKENS 1-1 - (Na verlenging 1-1, na straf schoppen 4-5). Breskens deed niet ónder voor Eerste-klasser Halsteren. De rust werd be reikt met een 0-0-stand. Na de rust pakte de thuis club de zaken energieker. Daar profiteerde Breskens van via een uitval. Faas bediende Wil lem van de Broeke op maat en deze verzilverde het buiten kansje. Een strafschop, de doorge broken Halsteren-spits Willi- gers werd onderuit gehaald, betekende 1-1 omdat doelman De Frel raak schoot. Dit bete kende verlengen. In die ver lenging vielen wel wat kansen te noteren, maar geen doel punten. Strafschoppen moesten der halve de beslissing brengen. Halsteren kwam daarmee op 2-0 en ging vervolgens in de fout. Jan Lobel, Ronny de Ruysscher en Robby de Muynck schoten wel raak, zo dat er na een serie van vijf pe nalty's 3-3 op het scorebord stond. Gruben en Snauwaert hadden voor Breskens gemist. Om en om een strafschop ne men, betekende in eerste in stantie 4-3 (De Frel miste niet), werd 4-4 door Willy de Jaeger, bleef 4-4 omdat Bergs voor Halsteren miste, waardoor Robbie Faas Breskens kon doen juichen door raak te knallen. MIDDELBURG-INTERNOS 1-0 - Een nipte zege die in de tweede helft tot stand kwam door een doelpunt van Jan de Rijke. DOSKO-VLISSINGEN 3-1 - Vier maal achtereen won Vlis- singen in Bergen op Zoom van Dosko. Deze maal moest het een nederlaag incasseren. Deze kreeg gestalte door een doel punt van Mous en Fransen voor de thuisclub waarna nog voor de rust Livramento Meerman op maat bediende. Laatstgenoemde miste niet. In de tweede helft miste de thuis club diverse kansen en moest zodoende wachten tot twee mi nuten voor tijd om definitief afstand te nemen. Deze treffer nam Schuurbiers voor zijn re kening. door Paul de Schrijver WESTDORPE - RIA is gis termiddag in het duel met HVV'24 genadeloos onderuit gehaald. Het was voor de tweede keer in deze compe titie dat de thuisploeg een dergelijke grote nederlaag op eigen terrein moest in casseren. De Hulstenaren leken in de eerste helft on verzadigbaar en gingen met een 0-6-voorsprong de rust in. Na de pauze werden de gretige bezoekers iets afge remd door RIA dat meer greep op het spel kreeg. Aanvallend kwam RIA niet verder dan een klein aantal pogingen waarvan er één met een strafschop werd be loond. De 'eer' voor RIA werd daarmee in ieder geval gered. Het verloor met 7-1. RIA moest het stellen zonder de sterke Geert-Jan Mechelinck, die door een griep-virus aan het bed was gekluisterd. Een gevoelig verlies voor RIA, maar ook Geert-Jan Mechelinck had waarschijnlijk de enorme aanvalsdrift van de bezoe kers niet kunnen intomen. Vooral op snelheid bleken de bezoekers de meerdere van RIA te zijn. De combi naties en balbezit van HW'24 verliepen vlekke loos in de eerste helft. Na rust was HVV'24 blijkbaar tevreden met de marge van 6 doelpunten. Er was nog wel een wil RIA verder af te troeven, maar het 'moeten' was eraf. Daar door kregen de Westdorpe- naren na de pauze meer greep op het treffen. De thuisploeg kon dit welis waar niet omzetten in doel punten maar van eenrich tingsverkeer zoals zo vaak voor de rust was te zien, was geen sprake meer. HVV'24 kreeg al snel het net achter RIA-doelman Egbert Wille aan het trillen. Al na vier minuten joeg Carlo Cleyman joeg het leer in de touwen. Enkele ogen blikken later was het weer raak voor HVV'24. Cleyman van afstand vernietigend uit. De derde treffer voor HVV'24 was eveneens een schot van afstand. Arnold van Acker lanceerde een on houdbare 'kogel' diagonaal in de bovenhoek, 0-3. Een onoverzichtelijke situatie was de volgende aanleiding om te scoren. Deze keer was de beurt aan de goed spelen de Paul van Hove: 0-4. In de laatste periode van de eerste helft was er ook nog een kansje voor RIA op te teke nen. Eddie Vink werd op maat bediend en kopte oog in oog met Jos van der Kin deren gevaarlijk in: zijn po ging trof echter geen doel. Een vrije trap van Albert Emeleer, die een schitteren de wedstrijd speelde, vloog dwars door de muur van RIA. De bal kwam stuitend in het zestien meter gebied en Peter van Eekelen was eerder bij de bal dan Wille: 0-5. Dezelfde Van Eekelen kreeg enkele minuten voor rust een zee van ruimte toen er een corner werd geno men. Kinderlijk eenvoudig kopte hij z'n team naar 0-6. Na de thee was de stoom wat van de ketel bij de be zoekers. Er moest een straf schop aan te pas komen om de eer te redden. Egbert Audenaerd benutte die. De eer was daarmee terecht ge red, want de rood-zwarten bleven op puur karakter te rugvechten tegen een on ooglijke nederlaag. HW'24 controleerde de strijd in de ze fase vakkundig en er werden geen onnodige risi co's genomen. Lucas van de Voorde kon zelfs nog een doelpunt scoren. Het rook wel naar buitenspel maar scheidsrechter Ritico greep niet in en zodoende kon Van de Voorde de einstand op 1-7 bepalen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derde klas D boekte Clinge een kost bare zege op SC Gastel (0-1), waarmee het behoud van het derde klasserschap wel eens een feit zou kunnen zijn. Het niet spelend Zierikzee zag het kampioenschap weer wat dichterbij komen. Als lachen de derde zag het zijn voor naamste concurrenten STEEN en SC Gastel verliezen. Steen bergen won in Goes met 2-3 en De Schutters klopten BSC met 1-0. SC GASTEL-CLINGE 0-1 - Voor de rust een goede wed strijd met kansen aan beide zijden, maar geen doelpunten. Clinge maakte daarop nog de meeste aanspraak, want er waren in die periode enkele hachelijke situaties voor het doel van de thuisclub. In de tweede helft koos Clinge even eens voor de aanval. Uit een van de stormlopen kopte Van Craenenbroeck de bal fraai in het doel van SC Gastel: 0-1. De thuisclub trachtte daarna de bakens te verzetten. Het ging meer in het offensief, echt ge vaarlijk was het daarbij niet. DIVO-STEEN 1-0 - Al in de eerste minuut kreeg Tonnie Vriens een juweel van een kans om DIVO op voorsprong te schieten. Tien minuten later deed hij het echter beter door wel raak te knallen. STEEN kwam na deze vroege treffer meer in de aanval, doch verder dan een aantal hoekschoppen op rij kwam het niet. In de tweede helft waren de Zeeuwsch-Vlamingen weer in de aanval. Het offensief lever- TERNEUZEN - In de vierde klasse H zag het niet voor de com petitie spelend Terneuzen concurrent Hoofdplaat naast zich aan de kop van de ranglijst verschijnen. Hoofdplaat won het duel te gen Philippine met 0-1. Axel naderde de beide koplopers tot op een punt door een, zij het magere, 1-0-zege op Vogelwaarde. RIA had weer eens off-day en verloor thuis met 1-7 van HVV'24. Biervliet-Hontenisse eindigde in een 2-0-overwinning voor Biervliet. Biervliet-Hontenisse 2-0 - De eerste thuisoverwinning van Biervliet werd gisteren een feit. Vooral in het eerste half uur was, zonder dat dit offensief zoden aan de dijk zette, de thuis club sterker. Een mat spelend Hontenisse kon evenmin tot sco ren komen. Na rust een aanvallend Biervliet. Het succes kwam na twintig minuten. Pijcke bracht de bal voor het Hontenisse-doel waar spits Inghels stond die de bal teruglegde voor de voeten van Ton Meertens. Van de zestienmeterlijn schoot deze raak. Enkele mi nuten later maakte Richard Burky dankbaar gebruik van een misverstand in de Hontenisse-defensie en soorde 2-0, daarmee de wedstrijd beslissend. de echter niets op. De DIVO- verdediging capituleerde niet. GOES-STEENBERGEN 2-3 - Een voor de rust gelijkop- gaande wedstrijd. Na een half uur kwam Goes op 1-0 door een 'frommeldoelpunt' van Gé Wolters. Vlak voor de thee kwam Steenbergen op 1-1 door een treffer van Ré Aton. Na de hervatting een beter spelend Goes, maar er was toch een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. Peter Verburg werd in het strafschopgebied gevloerd en de terecht toegekende penalty werd door Gé Wolters inge schoten 2-1. Goes kreeg daar na genoeg kansen om Steen bergen naar een duidelijke ne derlaag te spelen. Die moge lijkheden werden niet benut. Twintig minuten in de tweede helft kwam voor Steenbergen de gouden wissel. Invaller Van Dijk, nauwelijks in het veld, kreeg een vrije trap te nemen waaruit hij 2-2 scoorde. Tien minuten voor tijd zorgde deze speler even eens voor de winnende goal 2-3. DE SCHUTTERS-BSC 1-0 (Rust en eindstand) Thomaes Traets 1-0. Vergeet dan niet de Klein*!®3" door te nemen. Er staat vast iets van uw gading bij. Ook vandaag T1 MAANDAG 9 APRIL 1984 Soms dwarrelen er op de burelen van de sportredac tie van De Stem de meest vreemde berichten neer. Zoals deze week een telex- boodschap van de Stich ting Motorpromotion Zandvoort. In dat telex bericht, dat handelde over de definitieve deelname van Boet van Duimen aan de kampioensrace van gis teren op de. circuit van Zandvoort, kwam de vol gende passage voor: 'Het doorgaan van de races op Zandvoort zou ongetwij feld de wens van Jack Middelburg (zoals bekend vrijdag begraven. R.v.D.) geweest zijn. Immers, Jack was een man, die wist, dat bij zijn sport vreugde en verdriet elkaar zeer snel kunnen afwisselen. Aan deze wens zal zeker wor den tegemoet gekomen.' Een raar wereldje, dat van de motorsport. Dat moge duidelijk zijn na zo veel smakeloosheid. Bij NAC sierden zaterdag avond voor- en tijdens de wedstrijd tegen SC Cam- buur enkele spandoeken de hekken rondom het veld. De opgekalkte teksten spreken voor zich zelf: 1. 'H. de Jonge, kapot ge maakt door hufters' en 2. 'Us mem, koehandel in trainers'. Het kan allemaal verkeren in dit leven, zo riep de oude Bredero al. Ton van der Meer, toen nog manager van NAC, ging altijd met een bezwaard hart in de ere-bak van de NAC- hoofdtribune zitten, omdat hij wist dat hij gedurende de gehele wedstrijden uit gescholden zou worden door twee NAC-aanhan- gers, die altijd op de 'gewo ne' banken voor hem plaatsnamen. Als secreta ris van NAC beleeft Ton van der Meer andere tij den. Zeker nu het wat be treft het veroveren van de competitie-punten veel be ter gaat met zijn club. Za terdagavond zullen echter de schellen uit Van der Meer's ogen zijn gevallen, toen hij van een van zijn kritikasters een sigaar kreeg aangeboden. Het kan inderdaad verkeren in het leven. Rudy Koopmans heeft veel, erg veel betekend voor de vaderlandse boks- sport. Vandaar misschien dat er een boek over hem zal verschijnen. Een pak papier dat donderdag in Rotterdam onder de titel: Rudy Koopmans, in de ban van de ring, gepresenteerd zal worden. De lijst van gasten, die daarbij aanwe zig zullen zijn, willen wij u niet onthouden: André Ha- zes, Lee Towers, Vanessa, Gerard Cox, Joke Bruis, Alex. Blanchard, Oscar Harris, Hennie Huisman, Wim van Hanegem, Mies Bouwman, Peter Bonthuis, Joop van de Ende, Scott Fitzgerald, Henk Rühling, Henri Remmers, Tony Eijk, Joop Steenbergen, Frans Derks, Eddy Owens, Hans Boskamp, Wim Koopmans, Donna Lynton en Ben Cramer. Toch be nieuwd wie daar het hoog ste lied zal gaan zin gen-Het zou Derks wel eens kunnen zijn. Amerikanen zitten ner gens mee. De meest bizarre dingen worden georgani seerd om bepaalde zaken te kunnen realiseren. Zoals ook het vergaren van het benodigde geld voor de or ganisatie van de Olympi sche Zomerspelen. De Amerikanen hebben daar het volgende al op gevon den: een ontbijt met presi dent Ronald Reagan (op brengst 300.000 dollar), een TV-uitzending van drie uur gepresenteerd door Gregory Peck (een mil joen), een 'Olympische nacht' in Disney-land (100 dollar per deelnemer) plus nog eens vele, particuliere giften. Totaal is er nu 79 miljoen dollar (237 miljoen gulden) binnen. Woensdag volgt de volgende stunt: een honkbalwedstrijd in EINDHEDAKTIE: ROB VAN DEURSEN New York van de Yankees met de Olymnische kunst- rij kampioen Scott Hamil ton en de oud-wereldkam pioen boksen Floyd Patter son op de werp-heuvel. En die Amerikanen gaan nog kijken ook. bijna zeker we ten. De Amerikaanse dokter Edwin Elkin heeft spijt als alle haren op z'n hoofd dat hij zich als vrijwilliger heeft opgegeven om te hel pen bij de voorbereidingen van de Olympische Zomer spelen in Los Angeles. Zijn dossier werd voor een rou tine-controle doorgegeven aan de politie van L.A. Het gevolg was dat twee ge- zaghandhavers zich bij de praktijk van Elkin ver voegden om hem in verze kerde bewaring te stellen. Elkin zou zich namelijk hebben bediend van onge dekte cheques. Voordat hij op het bureel zijn onschuld kon aanto nen, kwam het tot een handgemeen. Het resul taat: een verdraaide pols, een ontwrichte knie, een opengehaalde kuit plus duizend dollar schade aan het interieur en enkele duizenden dollars voor het inhuren van een collega gedurende de tijd dat Elkin zelf zijn praktijk niet kon uitoefenen. Overbodig te melden dat de dokter geen trek meer heeft in ook I maar enige verdere hulp aan de organisatoren van de Spelen. Het 'Klubblad van SK Be- veren' meldde voor het duel van zaterdagavond met Standard Luik trots de komst van de 'grote na men' Simon Tahamata en Walter Meeuws. Het blad moet wel heel vroeg in el kaar gestoken zijn, want door de schorsingen, die naar aanleiding van het Belgische omkoop-schan daal werden opgelegd, kwam Standard met een aangepaste opstelling in het veld. De volgende spe lers ontbraken: Preud- 'homme, Meeuws, Poel, Vandersmissen, Daerden, Plessers en Tahamata Overigens deed de voor het leven geschorste Stan dard-trainer Raymond Goethals wel een rake uit spraak in het programma blad. „Ik beschik over een nog kleinere kern als ver leden jaar", klaagde Goet hals zijn nood. Iets waar over hij nu zich tenminste geen zorgen meer hoeft te maken. Bij sportwedstrijden zijn de leden van de jury vaak omstreden. Veeal ten on rechte, maar ook soms juist volkomen terecht. Zo ook bij het turnen, waar juryleden vele malen het middelpunt van ongezou ten kritiek vormen. In de turnwereld bestaat de in druk dat de beoordeellaars het er zelf naar maken. Zo ook weer bij de Grand Prix, die zaterdag in Rot terdam werd gehouden Trainer Anton van Baat van het Oosterhoutse Olympus vond daar dat de waardering van de oefe ning op de brug van een van zijn pupillen wat te laag was uitgevallen. To? zaten er twee zeer moeilij ke onderdelen in die afge leverde prestatie. Van Baa' vroeg om uitleg aan de ju ry. Daar had men sledIP één zeer moeilijk onder deel opgemerkt. Van Baa dus in discussie met het J" rykorps. En hij kreeg ff' lijk. Zijn turnster kreeg 0.6 punt bij. En turns®' nu maar denken dat nu prestaties beoordeeld w° den door deskundige ju» leden. Vergeet het nw® De trainers weten al dat dat zeker niet het ge' EINDREDACTIE: Rob van Deursen. BIJDRAGE: Jac van der Beemt. :va' Van onze redactie binnenland UTRECHT - De 5.500 strate- makers in ons land pikken het niet langer. Ze vinden dat de bouwmaterialen waarmee te werken veel te zwaar zijn. Het hoge ziekteverzuim ruim 25 procent - is volgen: de stratemakers te wij ter aan het feit, dat zij zich re gelmatig letterlijk vertillen. Opvallend is dat de mees te stratemakers ook al voo: hun veertigste de WAO ir gaan. Ned DEN HAAG - Het Nederlands Christelijk Werkgeversver bond (NCW) wil de arbeids kosten voor jeugdige werkne mers drukken door het jeugd- minimumloon af te schaffen. Lukt dat niet dan moet het verlaagd worden. De NCW zal dat binnenkort voorleggen aan de Stichting van de Arbeid. Het verbond maakt zich zorgen over de groeiende groep werkloze jongeren. Be gin dit jaar waren ruim 120.000 jongeren langer dan een jaar werkloos en voor bijna 50.000 jongeren duurt die situatie al langer dan twee jaar. Dit jaar komen er weer 260.000 jonge ren van school, van wie 65 pro cent onvoldoende opgeleid is voor de arbeidsmarkt. Het NCW wil werkgevers bewegen die jongeren een leerplaats aan te bieden en hen daarvoor een vergoeding te bieden die veel lager ligt dan het minimumloon. Van de overheid vraagt hel verbond het ontslagrecht var jeudigen aanzienlijk te ver soepelen. (ADVERTENTIES) Veemarktstraat 6 - Breda bagdyks van 10-17 uur en 19-22 uur. Zaterdag en zondag 10-17 uur. Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations Uniser had goud kunnen verdienen aan die golfoorlog

de Stem | 1984 | | pagina 16