érs vrij Spelen MORRES HULST BLIJFT KAMPIOENEN LEVEREN Philten blij met gravelbanen Kampioenschap voor Sterbanden voor ipporters val ami Beker De Smickel STAAT DER NEDERLANDEN 8%9é LENING 1884 }Iaud Verhelst weg bij Morres Hulst Etappe-zege van Gorospe Trainersnieuws Fietscross Schoondijke SPORTRESULTATEN Tafel tennis- titel Van der Poel VRIJDAG 6 APRIL 1984 T14 PAGINA SPORT 2 T26 PAGINA SPQRT vee veroordeelde Armeniërs Spelen van Los Angeles vrij dat zij worden gezien als een voor het Turkse Olympi- zeven jaar veroordeeld we- om op het vliegveld van Los niet in hoger beroep dient, en. slagen op Turkse diploma ten in het buitenland als wraak voor de slachting van honderdduizenden Arme niërs in 1915. Het gevaar voor aansla gen op de Turkse deelne mers aan de OS is ook vol gens een overheidsrapport zeer groot. 'Het vrijlaten van het tweetal zou onder normale omstandigheden al probemen opleveren, maar gezien de naderende Olym pische Spelen zijn de risico's van het vrijlaten van het tweetal ontoelaatbaar', al dus het rapport. Tijdens de rechtzaak kwam de openbare aankla ger met een briefje waarop geschreven stond, dat er tij dens de Olympische Spelen aanslagen zoüden worden gepleegd op de Turkse deel nemers. aar Ministerie in het arrondis: reageerd op geweldplegingen, d voorgedaan rond de voetbalwet hebben de wedstrijd bijgewoon| op donderdag zijn reeds een I W-supporters op het politiebu] •geleid. vier weken waarvan tw| voorwaardelijk. De 18-jaria G.W.A.C. uit Maastricht wei| voor mishandeling van andere supporter conform eis veroordeeld tot twintig dal gen gevangenisstraf waarval tien voorwaardelijk. De 18-jsJ rige M.K. uit Goor werd vot het gooien met stenen naai een bus met MW-supporteij na een eis van drie weke! waarvan twee voorwaarde] lijk, veroordeeld tot twee we] ken voorwaardelijke gevange] nisstraf en een boete van 6! gulden of dertien dagen. Alll veroordeelden mogen vief wedstrijden van hun club niej bijwonen. Zij moeten zich dai op het politiebureau van hui| woonplaats melden. VERA DE BIDASOA (AFPl SID) - De Spanjaard Julia] Gorospe heeft gisteren dfl vierde etappe van de rond van het Baskenland gewonj nen, een rit over 195 kilometel van Beasain naar Vera de Bi] dasoa. De Ier Sean Kelly einj digde als tweede en behield d« leiding in het algemeen klas] sement. De uitslag van de vierde rit is. Julian Gorospe (Spa) 5.00,07. Sean Kelly (Ier) z.t., 3. Faustuw Ruperez (Spa) op 8 sec., 4. FausM Cueli (Spa) op 3,33,5. Erik Caritoig (Fra) op 3,53, 6. Claude Criquie™ (Bel) op 3,57; algemeen klassemenj 1 Kelly 19.05,33, 2. Gorospe op W sec., 3. Ruperez op 1,42, 4. Lejarreta (Spa) op 4,41, 5. Canto op 4,47,6. Criquielion op 4,51. Van onze sportredactie HULST - Het eerste da mesteam van de volley balvereniging Morres Hulst, onder leiding van trainer-coach Jo Eve- raert, raakt één vaste bracht uit de selectie kwijt- De 22-jarige Maud Verhelst uit Sas van Gent geeft er de brui aan. Eve- raert: „Jammer, maar bet is niet anders. We verschilden van mening met elkaar over de juiste aanpak. Er kan maar één man aan het roer staan, zo werkt dat hier. We bebben altijd veel plezier aan haar beleefd. Ze zag bet echter niet meer zit ten". Van de acht dames die er dit seizoen zo keu rig in slaagden zich met Morres te handhaven in de kop van de eerste divi sie, stopt Tiny de Witte er aan het eind van dit sei zoen mee. Everaert: „De 23-jarige Tiny, aanvoer ster van het team, heeft een promotie gemaakt in haar werk. Ze had vorig jaar al willen stoppen, maar omdat we toen pro moveerden naar de eerste divisie besloot ze echter nog een jaar door te gaan, om de sfeer op dat niveau te proeven". Wel kan Morres vol gende competitie blijven rekenen op de 23-jarige spelverdeelster Marjan de Rechter, Jolanda van Esbroek (23), Denise Broekmans (22), Marleen van de Vijver (22), Elly de Theije (22) en haar zus José (21) en Karine Mangnus, met haar 19 jaar de jongste in het Morres-gezelschap. Alle ■speelsters komen uit 'eigen kweek'. Jo Everaert prijst zich vooral gelukkig dat de zaak bij de volleybal vereniging Morres niet alleen meer om de fami lie Everaert draait. Hij zegt: „Eerder hoorde je nog wel eens de kritiek van 'als jij weg gaat, dan is het gebeurd met de volleybalclub in Hulst'. Ik heb dat altijd onzin gevonden. Gelukkig is de basis breder geworden". De trainingen worden nu verzorgd door Guido de Beule, Michel Everaert, William Taelman, Ria en Jo Everaert, Eric de Gucht, Anton Pollet en Karine Magnus. Het bestuur van de 140 leden tellende volley balvereniging Morres uit Hulst wordt gevormd door: Rudy Thomas (voorzitter), Ria Everaert (secretaresse), Tiny de Witte (penningmeeste- resse), Marlon de Booy en Jo Everaert (wedstrijd leider). AARDENBURG - Jan van den Dries zal ook volgend jaar Aardenburg onder zijn hoede nemen. Afgelopen dinsdag be reikte hij overeenstemming met het bestuur van de groen zwarten. (Oos) McLaren/ Porsche L06.23M 1 lenault 1.06,305, 9. Alain Prost;{'l"l 10. Manfred Winkelhock (w f t uit de Formule-I-wereld heb r de Grote Prijs van Zuid-At aaakt over de dit seizoen vastges 1 stofgebruik. Een formule-I-wa® leter in Kyalami) de maximale p tfippprriptpn rd om de gevaarlijke tankstops 'J>I nan Patrick Tambay een plaa va_ 'rijs van Brazilië, de eerste race l ie tank van Tambays Renault J kostbare brandstof, waard00 ,J voor de eindstreep zijn wagen i met de McLaren/Porsche diei ijt de wereldautosportfederati meer druk voor de al veel gep zilië was ik tijdens de race me lculaties over brandstofgebrn^, nzine verloor. Je bent dan mee ■en", aldus Tambay. I ïwen de nieuwe brandstof-reë ling in de al zo gevaarlijke l°r J ps van de bolides zijn nu nog s jJ he ingrepen en bandenwiss® Kyalami is door de veilighe1 kt als te smal voor dat grote W SCHOONDIJKE - De Schoon- wjkse tietscross-club De Moa- Wrappers opent zaterdag (7 'Pril) het nieuwe seizoen op crossterrein aan de Van de Slikkestraat. Deze eerste wed- "rijd telt mee voor het "cuws kampioenschap. wordt dit jaar voor het -erst volgens de regels van de BIWU gereden. Ook niet-ge- :?aniseerde fietscrossers kunnen aan de wedstrijd deel- "fflien. De inschrijving is tus- s® 11.00 en 12.00 uur en de '«Istrijden beginnen om 13.00 uur. Jo Everaert kweekt volleybaltalent door Ton Koomen HULST - Een 'kweekvijver van volleybaltalenten'. Zo kan de Hulsterse volleybalvereniging Morres Hulst terecht genoemd worden. Al jarenlang zet 'manusje van-alles' Jo Everaert, fanatiek gesteund door echtge note Ria zich in voor 'zijn' Morres, dat tal van hoogte punten beleefde in zijn 29-jarig bestaan en ook dit sei zoen grandioos draaide. Zowel het eerste als het twee de herenteam werd kampioen. Het eerste promoveer de naar de eerste divisie en het tweede maakte de overstap naar de promotieklas in het district Zeeland. De eerte damesformatie in de eerste divisie en het tweede draait goed mee in de promotieklas van het district. Tel daarbij op een enthou siaste groep meisjes-aspiran ten en een fiks aantal mini's, zowel jongens als meisjes en het is duidelijk dat Jo Eve raert, 48 jaar jong en nog altijd ontembaar als het volleybal- fanatisme betreft, een tevre den man is. „Ik had", zegt Everaert, „eigenlijk niet verwacht dat ons eerste herenteam kam pioen zou worden. Ik zou al blij geweest zijn als we ons knap hadden kunnen handha ven in de tweede divisie. Maar de ploeg is enorm gegroeid. Er is veel zelfvertrouwen, de on derlinge verstandhouding is voortreffelijk en we waren, dat mag ik rustig stellen, su perieur dit seizoen. Al drie wedstrijden voor het einde hebben we de titel veroverd. Promotie naar de eerste divi sie, dat betekent toch nogal wat. En ik durf nu al te bewe ren dat we ons op dat niveau moeten kunnen handhaven". Everaert, wekelijks twee keer keihard trainend met zijn selectie - woensdagavond twee uur met de dames en heren sa men en vrijdagavond beide groepen anderhalf uur apart - is boordevol vertrouwen, on danks dat hij niet over een al te brede kern beschikt. De acht man die het 'gemaakt' hebben dit seizoen waren: Ron Reunis (23 jaar), Ronald van Eerdenburg (21), William Taelman (22), Guido de Beule, de 25-jarige aanvoerder, Pie- ter Hamelink (30), Eric de Gucht (20), Kees-Jan van Haelst (22) en Michel Everaert (20), Eigen kweek Jo Everaert: „Vrijwel alle maal eigen kweek. Dat is juist zo leuk, we bereiken alles op eigen kracht. Als je overal spelers vandaan zou trekken is het geen kunst. Nee, we heb ben het in Hulst op eigen kracht gered". Slechts Pieter Hamelink kwam zes jaar gele den naar Hulst. Hij kwam eer der uit voor het Belgische Moerbeke en vijf jaar terug verruilde Kees-Jan van Haelst de kleuren van de De Sterre uit Zuiddorpe voor die van Morres Hulst. Een groot talent is ook Mi chel Everaert, de zoon van de trainer en wedstrijdleider van de Hulsterse club. Michel speelde enkele jaren als aan voerder van de Nederlandse jeugdploeg. De familie Everaert is toch 'gek' van volleybal. Vader Jo neemt de dames- en herense lecties onder zijn hoede, moe der Ria verzorgt de training van de jeugd, Michel speelt in het eerste herenteam, Peter- Paul in het tweede en dochter Jolein maakt furore bij de meisj es-aspiranten. Everaert: „Het leuke is dat we met deze groep door kun nen gaan. De jongens willen er elke week tegenaan, er zijn geen afvallers. Allen Ron Reu nis hebben we na carnaval moeten missen. Die werd in el kaar geslagen door enkele vandalen en liep een dubbele kaakbreuk op". Het kampioensfeest van de Morres-ploeg werd gevierd. Een gezellige tocht van kroeg naar kroeg achter het 'huisor kest' van de Hulsterse ploeg, de Sjorens Ambras Band, zou het kampioensfeest luister bij moeten zetten. Operatie Ron Reunis, even achterge bleven met William Taelman, werd echter onverwacht in el kaar geslagen door enkele car navalsvierders. Resultaat: een operatie van ruim twee uur door een Vlissingse kaakchi- rurg, vijf dagen in het zieken huis en acht weken met zijn tanden onbeweeglijk op elkaar door het leven. Pas 7 mei wordt de kaak losgemaakt en begint voor de Hulsterse ve dette het 'normale leven' weer een beetje. Overigens zit ook Jo Eve raert zelf nu in de lappen mand. De Hulsterse gymnas- tieleraar 'duvelde' van een trap in het gymnastieklokaal en dat betekende enkele we ken op non-actief. „Maar dat kan verholpen worden. Het herstel komt er aan en wat be langrijker is, de buit is binnen. Twee kampioensteams dit sei- Jo Everaert, de man achter het succes van Morres Hulst. zoen en de dames die zich ge weldig gehouden hebben in de eerste divisie, ik ben een ge lukkig mens", zegt Everaert lachend, vlak voordat hij naar de dokter vertrekt om zijn pijnlijke been te laten behan delen. Volgend seizoen gaan we beslist opnieuw van Morres horen. „Van de eredivisie, het walhalla van de volleybal- sport, durven we in Hulst nog niet te dromen. Ik blijf liever wat bescheiden", zegt Eve raert, die er in ieder geval op kan rekenen, dat de jeugd on stuimig komt opzetten. Het tweede herenteam, dat nu de promoitieklas heeft bereikt, bestaat geheel uit jongens van 15 en 16 jaar, die onlangs nog bij de aspiranten acteerden. Slechts bij de dames valt er - FOTOWIM KOOYMAN een 'gat', want het tweede da mesteam wordt gevormd door de 'oude garde'. „Hoewel", be sluit Everaert, „de gunstigste leeftijd voor een volleyballer is moeilijk te geven. Ik speelde zelf op 40-jarige leeftijd mijn sterkste wedstrijden J unioren voetbal A-junioren: hoofdklas A: Goes Al- HW Al 1-0, Terneuzen Al-Arne- muiden Al 1-0, RCS Al-Kloetinge Al 3-1, Vlissingen Al-Serooskerke Al 0-1, Zierikzee Al-Middelburg Al Zierikzee n.o.g; groep A2: Ro- bur Al-Mevo A 1 5-1, Colpl. Boys Al-Bruse Boys Al 2-0, DFS Al- Dreischor Al 1-2, Wolfaartsdijk Al-Duiveland Al 2-2; groep A3: Rillandia Al-Waarde Al 3-0; groep A4: Middelburg A3-GPC A2 7-0, Zld. Sport A2-Middelburg A4 16-1; groep A5: Oostkapelle Al- Meeuwen Al 1-0, Veere Al-RCS A2 2-2, GPC Al-Dauwendaele Al 4-1, Noormannen Al-Zeelandia Al 6-0; groep A6: Aardenburg Al-IJ- zendijke Al 0-1, Tem. Boys A2- Terneuzen A2 2-2; groep A7: Vo gelwaarde Al-Steen Al 0-0, Hon- tenisse Al-AZW Al 0-0, Zaam- slag Al-Axel Al 1-1. B-junioren: regio BI: 's H.Arends- kerke BI-Vlissingen BI 0-6; regio B2: Middelburg Bl-Clinge BI 4-0, Zeelandia Bl-Hoek BI Hoek n.o.g., VCK BI-Terneuzen BI 1-2, Tern. Boys Bl-HW BI 2-1; groep B3: Renesse Bl-DFS BI 5-1, Mevo Bl- WIK BI 0-8; groep B4: Yerseke Bl- Wolfaartsdijk BI 11-0, Rillandia Bl-Kapelle BI 1-6, Apollo Bl-We- meldinge BI 0-2, Hansw. Boys Bl- SSV Bl 1-5; groep B5: Kwaden- damme Bl-Volharding Bl 0-0; groep B6: Middelburg B3-Walche- ren B2 0-3; groep B8: RCS B2-Mid- delburg B2 6-0, Nieuwland Bl- GPC Bl 3-3; groep B9: Veere Bl- Zld. Sport Bl 6-0, Domburg Bl- Noormannen Bl 9-2, Oostkapelle Bl-Bevelanders Bl 4-2; groep B10: Tern. Boys B2-Biervliet Bl 2-1, Terneuzen B2-Oostburg Bl 0-3, .Hoofdplaat Bl-Sluiskil Bl 5-0, IJ- zendijke Bl-Ria Bl 8-1, Groede Bl- Corn Boys Bl 2-8; groep Bil: HW B2-Clinge B2 7-1, Terneuzen B3- AZW B2 1-1, Oostburg Bl-Ter neuzen B4 3-5, Philippine B2-Tern. Boys B3 3-1; groep B12: Vogel waarde Bl-Philippine Bl 1-0, Graauw Bl-Axel Bl 1-3, AZVV Bl-Hontenisse Bl 7-1, Steen Bl- Hulsterloo Bl Hulsterloo n.o.g., Zaamslag Bl-Koewacht Bl 1-0. Illllllllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland: eerste klas: Oostburg- Zeeland Sport, Robur-Domburg, Patrijzen-Graauw, Noor mannen- Hulsterloo, Volharding-Koewacht, Corn Boys-Sluis. BASKETBAL Vrijdag 6 april: Sporthal 't Zwaantje Terneuzen 20.30 uur: Scheldesport-Dynamo'70 1 (heren) en Scheldesport-BV Hulst (jon- gens-kadetten). Zaterdag 7 april: Sporthal 't Zwaantje Terneuzen 18.30 uur: Scheldesport-Jumping Crabs (dames). VOLLEYBAL Sporthal De Veerhoek Oostburg 17.30 uur: Verdegem-Mytilus en Even Kijken-Scheldesport (promo tieklas heren); sportzaal Klooster- zande 14.30 uur: Athanatos-EVVC (promotieklas dames), 16.00 uur: Athanatos-EWC 2 (promotieklas heren); sportzaal Koewacht 15.00 uur: Attack-CVC (eerste klas he ren). HOCKEY Sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.45 uur: Olympia-Prin- senbeek (derde klas heren). Hoc keyvelden aan Grote Kreekweg Hiilst, aanvang 13.00 uur: Rapide- Vlissingen (derde klas dames). Hockeyvelden te Goes, aanvang 13.00 uur: Goes-Olympia (vierde klas dames). TENNIS Districts-herencompetitie zater dag 7 april: hoofdklas: Sluis 1-TVS 1, MLTC 1-De Schelde 1, Drive 1- Philten 1, Zaamslag 1-Corn Forza 1; eerste klas: Animo l-Game'78 2,' Axel 1- Smash 1, Hulster-Ambacht 1- Axel 2, Game'78 1-Sluis 2, Sjef- Boskreek 1, Souburg 1- Schenge 1; tweede klas: Biervliet-Vogelvlucht 1, Philten 2-Animo 2, Con Forza 2- Zaamslag 2, Vogelvlucht 2- Hul ster Ambacht 2; derde klas: Smash 2-Eikenhof, Boskreek 2-Ludo et Emergo 1, Hulster Ambacht 3- Ador, TVS 2-Drive 2; vierde klas: Ludo et Emergo 2-Vogelvlucht 3, TVS 3-Hulster Ambacht 4. KORFBAL District Zuidwest: 15.30 uur: Tjo- ba-ODO (eerste klas B); afdeling Zeeland: 16.00 uur: TOGO-Tjoba 3 (eerste klas), 15.00 uur: Luctor- Zaamslag (tweede klas), 13.00 uur: TOGO 2-BKC (derde klas). IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllilllllll Van onze sportmedewerker HULST - De Zeeuwsch- Vlaamse zaalvoetbalbeker is evenals vorig jaar naar de Hulsterse bekerhouder De Smickel gegaan. In sporthal Den Dullaert te Hulst pakte De Smickel het maximale aantal punten door alle andere rayonbekerhouders te klop pen. Het doelgemiddelde dat in de vier duels werd behaald was 14-6. Het Terneuzense Ek- sakt schoot vijftien keer raak en moest er zelf zes incasseren. Toch werd Eksakt tweede, omdat het van de Hulstenaren verloor met 4-2. Met name dit treffen, de beslissende partij, was een boeiend spektakel, dat werd geleid door arbiter Willy van Gremberghen. De overige scheidsrechters waren Jos Dalmijn en Bogaart. Uitslagen: De Smickel-Fabri- com 4-3, Verpoorte-Eksakt 2-6, NMB/Vermeire-De Smickel 1-3, Fabricom-Verpoorte 0-3, Eksakt- NMB/Vermeire 3-0, De Smickel- Verpoorte 3-0, Fabricom-Eksakt 0-4, Verpoorte-NMB/Vermelre 4-1, Eksakt-De Smickel 2-4, NMB/Ver- meire-Fabricom 1-6. Eindstand: 1. De Smickel, 2, Ek sakt, 3. Verpoorte, 4. Fabricom, 5. NMB/ Vermeire. (ADVERTENTIE) L" 1 T I E N D R I bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 10 april vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 15 mei in 5 jaarlijkse termijnen van 15 mei 1990 af 10 april a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15 mei 1984 kosteloos bij banken en commissionairs Van onze sportredactie TERNEUZEN De recreatieve tafeltenniscompetitie in Zeeuwsch-Vlaanderen werd deze week afgesloten met de laatste en tevens beslissende wedstrijd om het kampioen schap tussen De Hoop en Van der Foei. Het team van Van der Poel, onder leiding van Jo de Bakker, liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in deze eerste recreanten competitie. Met een duidelijke 8-2-overwinning werd het kampioenschap veroverd. De eindstand ziet er als volgt uit: Van der Poel 5-10, De Hoop 5-7, Walhalla 1 5-5, Walhalla 2 5-5, SV Aloy 5-3, Ziekenfonds 5-0. Tot en met september heb ben belangstellende clubs of verenigingen de kans zich aan te melden voor deze recreatie ve competitie. Afhankelijk van het aantal deelnemende teams zal in één of meerdere klassen worden gespeeld. Liefhebbers kunnen zich aan melden bij Ronnie de Kort in Vogelwaarde. door Kees Hamelink PHILIPPINE - Een lang ge koesterde wens is in Philip pine in vervulling gegaan. Zondag 1 april opende wet houder Marquinie van Sas van Gent de twee nieuw aangelegde gravelbanen op het fraaie tenniscomplex van Philten. Eind vorig jaar waren de voorbereidingen reeds getroffen voor de aan leg om nu, aan de vooravond van het nieuwe tennissei- zoen, de banen kant en klaar te kunnen opleveren. Uitgerekend met het 10- jarig bestaan van de vereni ging (hoewel de méningen daarover verdeeld waren) werden de twee mateco-ba- nen vervangen. Ze waren ook danig aan vervanging toe. Reparatie zou ongeveer 25.000,- gaan kosten, iets wat in schril contrast staat met de kosten van aanleg van de twee gravelbanen 32.000,-). „Het bestuur heeft bewust voor gravel ge kozen, na overleg met de le den, want harde banen wer ken blessures in de hand", aldus Thijs Geuze, de huidi ge voorzitter van de op 4 fe bruari 1974 opgerichte ten nisvereniging. „We zijn ove rigens begonnen als een stichting", legt secretaris Kees Huijbregts uit. „Via het aangaan van een lening werden de twee banen aan gelegd, nadat voldoende steun van de leden was ver kregen", zegt hij, daarbij wijzend op de initiatiefne mers mevrouw Klok-Hom- mers, de heer en mevrouw Den Teuling, alsmede de he ren Rammeloo en Barbé. Het complex werd in 1981 verrijkt met een clubhuis, dat één van de fraaiste ge noemd mag worden in de re gio, zeker gezien de grootte van de club. „Momenteel hebben wij een ledenbe stand van 180, hetgeen voor twee banen voldoende is", zegt Huibregts. De aanwas van leden vertoont een ten dens die ietwat tegenstrijdig is met het landelijke beeld, dat een zekere teruggang laat zien. „Iets wat mij enigszins verontrust, is de toename van leden van an dere verenigingen uit de omtrek. Niet dat die niet welkom zouden zijn, maar het lijkt net een concurren tiestrijd, hetgeen bij ons be slist niet de bedoeling is", zegt Huijbregts. Overigens vindt dat ook zijn oorzaak in het beleid van het huidige bestuur, naast Thijs Geuze en Kees Huibregts bestaande uit penningmeester Henk Pi- chal en de leden Peter van Limmen, Willem de Feijter, Hans van den Akker en Henk Segers. Laatstge noemde is de grote animator van het voornemen om tot de aanleg van een grasbaan over te gaan, iets wat de op- merkring doet ontlokken van 'het Zeeuwsch-Vlaamse Wimbledon'. Men hoopt tij dens dit seizoen wel over verlichting te beschikken, hetgeen kan leiden tot meer speeluren. De huidige realisatie is niet altijd moeiteloos verlo pen, waarbij de gemeente raadsvergadering van sep tember 1983 bij velen nog vers in het geheugen ligt. Na vier schorsingen stelde de gemeente zich uiteindelijk garant voor de financiering, terwijl tevens een exploita tietekort van maximaal 5.000,- wordt gedekt. „Dankzij de enorme zelf werkzaamheid binnen onze vereniging, maar ook dank zij een financiële injectie vanuit het bedrijfsleven, is het mogelijk geweest de twee banen aan te leggen", zegt een verheugde Thijs Geuze. „Sfeer en gezellig heid staan voorop. Het club- huis'is ons tweede thuis", al dus voorzitter Geuze. En dat is te merken ook. Het bestuur van Philten bij elkaar op het complex, dat is verrijkt met twee gravel ba nen. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker TERNEUZEN Voor de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompeti- tie werden twee inhaalwedstrijden gespeeld en stond de beker finale op het programma. Voorts werd er een aantal vriend schappelijke duels afgewerkt. De inhaalwedstrijden bleken zo wel voor de eerste als tweede klas beslissend te zijn voor het kampioenschap. In de eerste klas is Zeldenrustcollege 1 nu vrij wel zeker van de titel en in de tweede klas ging het kampioen schap naar Sterbanden. In de eerste klas versloeg de kampioen van vorig seizoen, de lerarenploeg van Zeldenrustcollege 1, tegenstander Dow 1 met 3-0. In de wedstrijd die Zeldenrustcollege 1 nog moet spelen te gen Roelofs 1, moet slechts één set gewonnen worden. Gezien het krachtsverschil tussen beide teams, moet de lerarenploeg dit met speels gemak kunnen redden. Door de ruime overwinning op concurrent Dow 1 heeft Zeldenrustcollege zich al bijna voor de tweede achtereenvolgende maal verzekerd van de titel. Pro menade 1 en Dees 1 zijn nog in de slag om de tweede plaats. In de tweede klas speelden de koplopers Sterbanden en MTS/ MEAO 1 tegen elkaar en deelden de punten, 2-2. Sterbanden werd door deze uitslag kampioen in deze klas en greep hiermee de fel begeerde promotie naar de eerste klas. Sterbanden staat met één punt voor op MTS/MEAO 1 (43 tegen 42) en heeft nog een wedstrijd te spelen. MTS/MEAO 1 is uitgespeeld, maar pro moveert eveneens naar de eerste klas, want het kan niet meer door De Hoop (37 punten en nog één duel te gaan) worden inge lopen. MTS/ MEAO 1 greep ook naast de beker. De ploeg, spelend in dit belangrijke duel zonder spelverdeler Camiel de Rooy, kwam klasse te kort tegen de andere finalist, het op de vierde plaats staande Bravenboer Scheers, 1-3 (11-15,15-9,9-15,3-8). In de derde klas is Wiekslag 1 de kampioen en is de strijd om de tweede plaats, dus om promotie naar de tweede klas, in han den van Kind TC. Het met 34 punten en nog twee wedstrijden te spelen Kind TC kan Belastingen, dat 38 punten heeft verzameld, nog passeren. Kampioen in de vierde klas is het team van Eagles, dat dit sei zoen voor de eerste keer meedeed en zoveel klasse, in huis heeft, dat het ook in de derde klas aan de kop mee kan draaien. De strijd om de tweede plaats is nog open. MTS/MEAO 2 en Bram, respectievelijk met 40 en 39 punten, moeten allebei nog twee wedstrijden spelen. Uitslagen vriendschappelijke duels: Juliana-Dees 2 2-1, Eagles-Kind TC 2-1, Gemeente 3-Rabo 1-2, Attack-De Hoop 2-2, Verstraeten Ver- brugge 2-Bram 1-2, PZEM 1-Wiekslag 0-3, Attack-Verstraeten Ver- brugge 1 1-3, Roelofs 2-Gemeente 1 1-2, Dow 2-PZEM 2 1-2, Belastingen- Gemeente 2 2-2, Douane 2-Dees 3 2-1. STANDEN: eerste klas: Zeldenrustcollege 1 44 punten. Promenade 1 38, Dees 1 36, PSV 1 35, Dow 1 32, Douane 26, Roelofs 1 18, Verstraeten Ver- brugge 1 14, Gemeente 1 8, Promenade 2 7 punten; tweede klas: Sterban den 43, MTS/MEAO 1 42, De Hoop 37, Bravenboer Scheers 30, Roelofs 2 28, De Meijer 26, PZEM 1 22, Juliana 14, Dees 2 12, PSV 3 8 punten- derde klas: Wiekslag 45, Belastingen 38, Kind TC 34, PSV 2 29, Verstraeten Verbrugge 3 29, Dow 2 26, Gemeente 2 24, Verstraeten Verbrugge 2 16 PZEM 2 10, Rabo 6 punten; vierde klas: Eagles 49, MTS/MEAO 2 40, Bram 39, Elopak 29, Douane 2 21, Philips 20, Gemeente 4 19, Gemeente 3 18, Pro- menade 3 15, Dees 3 9 punten.

de Stem | 1984 | | pagina 7