4Fusie tussen St.-Eloy en KWL geen lie maar n pure noodzaak Enquête kabel-tv Oostburg Goes-Zuid raakt steeds meer in sociaal isolement Weloverwogen RECONSTRUCTIE STRATEN BEGONNEN Platte oester weer in de Oosterschelde a tik nvai.iid PAGINA ZEELAND 3 I WOENSDAG 4 APRIL 1984 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Forumdiscussie FNV Terncu/eii RECTOR FRANS BAARENDS AL MET ÉÉN BEEN IN HELMOND B en W Oostburg Verspreken kritiek op sociale dienst Plaatselijk nieuws Aardenburg Oostburg Hoofdplaat Breskens ONDER 300 REPRESENTATIEVE INWONERS UIT HET ZAKENLEVEN Open huis bij Ulijn IJzendijke STICHTING BUURTWERK: markten PPR Borsele vraagt uitspraak ontzwaveling Modelbouwers in Oostburg houden show Ófy&trrwtf* Jiwofd U.l O Si {iai;>ïj P Ustthunp bw« Mi-j. A, - L. A. V Li-iri.v [hts de loodsen van dat bedrijf. I 1 erk aan de Noordstraat en links volgen, moet de streek ver laten. Tenslotte, in 1910, hakte de gemeenteraad van Terneu-1 zen de knoop door. Er moest I dan maar een gemeentelijke I HBS komen. En die kwaml er. Ondanks tegenwerkin-1 gen en protesten werd de I bouw in 1912 aanbesteed en I kon in het schooljaar 1913- 1 1914 de HBS in gebruik ge nomen worden. De school stond aan de Burg. Geill-1 straat, veranderde van I naam en doelstelling in 1953,1 toen het het Petrus Hondius I Lyceum werd om vervol-1 gens in 1969 naar de Zuid-1 landstraat te verhuizen. Del oude HBS biedt thans on derdak aan de Dienst Open-1 bare Werken. :el u- a- in je rk ar De ;s- ste 10k ti en >p- ;rd en ooi len ere aar re ien 'ijk als ge- s te ire- vijs wil Naast Mulo en HBS, deed ook in Terneuzen de am bachtsschool zijn intrede. Riep de 'Verenigde Am- bachtslieden' eind 19de eeuw een avondcursus in het le-1 ven, toen deze op den duin I niet bleek te voldoen werdl besloten een ambachtsschool te bouwen en wel aan de Axelsestraat. Sinds 1920 1 hebben veel Terneuzenaars I hier een vak geleerd, dat hen I de grondslag bood voor een I toekomst. Na de Tweede Wereldoor-1 log breidde het onderwijs I zich uit. Vele scholen groei-1 den uit hun jasje en steedsl moesten grotere gebouwen l in gebruik genomen worden, l Het 400-jarige Terneuzen l kan daarom nu trots wózen I op het grote scala van on-I derwij smogelij kheden m I wat thans de grootste ge-l meente van Zeeuwsen-1 Vlaanderen is. en- iw- ind, na- iti- ene ven len. erie er het arts a loli- sch- B. Var- Het in op erde 1. Ze eend jben ia in Van onze correspo ,n dent Rector Frans Baarends voor het Koningin Wilhelmina Lyceum in Oostburg. FOTO WIM K00YMAN Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - 'Koningin Wilhelmina Lyceum' staat er nog steeds in krullerige letters op de gevel en de volksmond, dol op afkortin gen, gewaagt nog immer van 'het KWL'. Maar zelfs de of ficiële benaming Rijksscho lengemeenschap Koningin Wilhelmina heeft z'n langste tijd gehad, want de fusie met het katholieke St.-Eloy is niet ver meer. Een nieuwe school, een nieuwe naam. Maar welke? „Zelf heb ik voorgesteld 'Scholengemeenschap West- Zeeuwsch-Vlaanderen', maar een besluit daarover is nog niet gevallen", zegt Frans Baarends, die z'n laatste weken als rector van het KWL aan het afmaken is. Meer dan 20 jaar geleden arriveerde de in Goes gebo ren en getogen Baarends in het Oostburgse, om daar als jeugdig leraartje aardrijks kunde z'n steentje bij te dra gen aan de opleiding der boerenzoons en -dochters, die een openbare HBS ver kozen boven een katholieke. Maar inmiddels staat Frans Baarends (45, sinds 1980 rector) alweer met één been in Helmond, z'n vol gende standplaats. Enkele dagen per week is hij bezig zich in te werken bij de rij ksscholengemeenschap aldaar, waar hij met ingang van het nieuwe schooljaar de scepter zal zwaaien. Een promotie, hij erkent het vol mondig, maar dan toch een die onder druk tot stand ge komen is. De druk van de onont koombare fusie met St.- Eloy, de tweede scholenge meenschap voor middelbaar onderwijs in Oostburg. Al sinds 1977 sleepten de be sprekingen tussen de twee instellingen zich voort, maar vorig jaar werd uiteindelijk de knoop doorgehakt en de samenwerkings-school ge boren. Kille cijfers „Niet uit liefde, maar uit pure noodzaak", zo karakte riseert Baarends kort en krachtig het motief achter de fusie. En hij toont het aan met de kille cijfers. Het tota le leerlingental van beide scholen, nu nog ruim 1100, zal over acht jaar al zijn te ruggelopen tot minder dan 800. De boodschap is duide lijk: Gescheiden verder gaan betekent voor allebei de scholen de ondergang. Een fusie is de enige oplos sing. „En daarom zal deze nieu we openbaar bijzondere school het wel redden", voorspelt de rector. „Er is simpelweg geen alternatief, maar ook geen precedent. Andere samenwerkings scholen in den lande zijn op vrijwillige, soms ideële basis ontstaan, en grotendeels een mislukking gebleken. Hier is gekozen voor een oplossing die noodzakelijk is voor West-Zeeuwsch-Vlaa nde- ren. Want als het middel baar onderwijs in Oostburg zou verdwijnen, dan zijn de leerlingen aangewezen op Vlissingen of Terneuzen. En dat is praktisch ondoenlijk, gezien de afstanden en het gebrekkige openbaar ver- Dienstjaren Toch is de overstap van Baarends van Oostburg naar Helmond een regel recht gevolg van de fusie, die volgend jaar z'n beslag gaat krijgen. Omdat z'n col lega T. Boogaard van St.- Eloy over meer dienstjaren beschikt, wordt deze auto matisch de nieuwe directeur van de fusie-school. „Ik had natuurlijk als conrector kunnen aanblijven", stelt het 'slachtoffer', „maar ik heb bewust een keuze ge maakt voor het rijksonder wijs, waarbij ik nu al 25 jaar werk". Ondanks alle problemen waarmee het onderwijs vandaag de dag kampt heeft Frans Baarends nog steeds 'lol' in z'n werk. Het zal er ook wel mee te maken heb ben, denkt hij, dat op zijn KWL de leerlingen nog steeds uiterst gemotiveerd met hun opleiding bezig zijn. „Doemdenken kom je hier niet tegen. Er is nog geloof in de toekomst en dat stimu leert ook de docenten". Vooruitzichten Volgens de scheidende rector zijn de vooruitzichten voor zijn leerlingen op de arbeidsmarkt in West- Zeeuwsch-Vlaa nderen dan ook zeker niet slecht. „Want wie niet verder wil studeren, maar een havo-opleiding heeft met economie, wis kunde en handel in het pak ket, heeft hier zo een baan. Dat hebben we te danken aan de banken, waar veel scholieren uiteindelijk on derdak komen". Velen gaan echter verder en zoeken een nieuwe stu dierichting. Baarends: „On der druk van de economi sche omstandigheden, na tuurlijk, maar ook vanwege het van oudsher diepgewor telde besef in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat slechts genoegen kan wor den genomen met een zo hoog mogelijk opleidingsni veau". De KWL-tijd zit er bijna op voor Frans Baarends. Woensdag 11 april wordt hij door docenten en leerlingen feestelijk uitgewuifd en op 1 mei volgt de definitieve overstap naar Helmond. „Een zuiver verstandelijke keuze", benadrukt hij. „Want echt leuk om weg te gaan is het nu ook weer niet". Begrijpelijk, want ook buiten het schoolgebeuren is Baarends in West- Zeeuwsch-Vlaa nderen een bekende en gewaardeerde persoonlijkheid geworden, die zich volledig heeft inge zet voor de leefbaarheid van de streek. Als raadslid bijvoorbeeld van de progressieve Oost burgse fractie (PvdA, PPR, D'66) in de periode 1970 tot 1976. En daarna als be stuurslid en later voorzitter van de Woningbouwvereni ging West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Over zijn bemoeienissen met de woningbouw: „We hebben veel gedaan op het gebied van de sociale hui zenbouw in de kleine kernen en zodoende het proces van afbraak van voorzieningen weten te vertragen. Niet al les kan in de dorpen behou den blijven, maar het onder wijs wel. Dat bijvoorbeeld Nieuwvliet zijn school zeer waarschijnlijk niet kwijt zal raken, is onder meer een ge volg van de woningbouw in dat dorp". Frans Baarends vertrekt, maar toch ook weer niet he lemaal. De eerstkomende vijf jaar blijft hij functione ren als bestuurslid van de nieuwe stichting, die de fu sie-school gaat (bege)leiden. „Om de belangen van de poot rijksonderwijs in die periode te behartigen", zegt hij. „Dus ik laat Oostburg nog niet volledig los". °°STBURG - Het Oostburgse TERNEUZEN - De Terneuzen van de FNV J vanavond in de bened van hotel R°tter0®m„s,ie openbare forumdiscus avond over de eenheid e dariteit binnen de FNV Leden van het foru11? °pJj( ze avond zijn de FNV-Ddj_ narissen Jaap van de bondsvoorzitter van de Kabo, Karin Adelmunt v 3 Vrouwenbond, Roel "e n(t van de Bouw- en ygjl Greetje Lubbi van s0, dingsbond, Frank Th0'" .„v Dienstenbond en Will® - rant van de Industrie^ jjj is gelegenheid tot het I van vragen. De verga" openbaar van omstree negen. van B en W heeft de j"'iek van de PvdA-fractie in 'aad op het functioneren de gemeentelijke sociale «Mist weersproken. Tijdens onderhoud met de fractie stelling, als zou de afde- sociale zaken 'cliënt-on- 'endeiijk' optreden, met efovan de hand gewezen. A'aar de mening van het "ege is er voor deze kritiek a'gemene zin geen aanlei- I 'a« gevonden", aldus een gis- "r' uitgegeven persverkla- I van het Oostburgse ge- I ^tebestuur. °en w en de PvdA-fractie ™het er over eens geworden tlde kritiek (afkomstig van i !evten van soc'a'e dienst) Ha n 's aan de enorme toe- lie van de werkzaamheden I j,, e afdeling. „Gevolg is «al »wi— - san Winder aandacht gegeven I Worden aan persoonlijke ':ci °n<^en en omstandig- van verschillende cliën- aldus de verklaring. n maand geleden heeft het Oostburgse gemeentebe- I "r daarom al besloten om Jjerzoek van de PvdA-frac- fle sociale dienst uit te brei- Wet één formatieplaats. Plattelandsvrouwen - De af deling Aardenburg van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dag 4 april om 9.30 uur in Ma- ris Stella aan de Wandeldreef een zogenaamde 'Doe-och- tend'. Aandacht zal geschon ken worden aan paasversie- ringen en dergelijke. Woens dag 11 april zal om 20.00 uur in het dorpshuis een avond wor den belegd tnet als onderwerp 'folklore rond Pasen'. Inleid- ster is mevrouw C. Kempe van Strien. Op deze avond worden ook liedjes gezongen door een aantal kinderen en leden van de afdeling. Op 24 mei zal de afdeling zijn jaar lijkse reis houden. Gekozen is voor België en met name voor het Pajottenland en de Pede- vallei. Concert - Vrijdag 6 en zater dag 7 april geeft de koninklij ke muzieksociëteit Aarden- burgse Fanfaren een avond, gevuld met optredens van de harmonie, de drumband en het majorettenpeloton in de socië teit aan de Weststraat. Daarna zal het toneelstuk 'Geen geld en toch geen zorgen' worden opgevoerd, een blijspel in twee bedrijven, geschreven door B. Steyaart en W. Brandt. De uit voering van 6 april is voor le den, donateurs en zustervere nigingen, die van 7 april voor niet-leden. De entree is dan 3,50. De aanvang is half acht. Europese verkiezingen - De Westzeeuwsvlaamse Vrou wenraad houdt woensdag 4 en dinsdag 17 april in de Burger zaal van het gemeentehuis een tweetal bijeenkomsten in het kader van de Europese verkie zingen. Aanvang telkens om 20.00 uur. Rk Bejaardenbond - De rk Be- jaardenbond afdeling Hoofd plaat houdt woensdag 4 april 's middags een jaarvergade ring voor leden in de soos- ruimte. Eerst is er om 14.00 uur een mis voor de levende en overleden leden van de rk Be jaardenbond. Na het verga dergedeelte is er een koffie maaltijd, met daarop aanslui tend bingo. Opgaven voor deze middag zo spoedig mogelijk bij een van de bestuursleden. De Schelde - Aan de tweede clubwedstrijd van HSV De Schelde uit Hoofdplaat werd deelgenomen door 28 vissers, waaronder 4 junioren. Er werd ruim 5,5 kg vis gevangen. Uit slag: 1. mevrouw Von Hout 1091; 2. B. de Poorter 804; 3. H. Pielaet 694; 4. C. Dijl 671; 5. A. Adam 300. De volgende club wedstrijd meetellend voor het clubkampioenschap, is 13 mei van 12.45 tot 15.45 uur. Bingo-dansant - De volks dansgroep voor ouderen geeft donderdag 5 april om 19.30 uur een bingo-danstant in het ge meentelijk gymnastieklokaal. Ter gelgenheid van het vierja rig bestaan is iedere inwoner van Hoofdplaat van harte welkom. De Zeekrab - Aan de eerste clubwedstrijd van HSV De Zeekrab uit Breskens werd deelgenomen door 48 vissers, onder wie 4 junioren. Er was sprake van een goede vangst. Uitslag: 1. I. Verherbrugge 656; 2.1. de Lijser 525; 3. A. van Iwaarden 506; 4. A.J. Verspril le 495; 5. W. de Groote. Junio ren: 1. M. de Maillie 435. De eerst volgende wedstrijd is za terdag 14 april als de beker viswedstrijd plaats vindt te gen HSV De Schelde uit Hoofdplaat. De aanvangstijd hiervan is 12.45 uur. Bulletin - Op initiatief van de stichting Welzijn voor Oude ren in West-Zeeuwsch-Vlaan deren is een ouderenactivitei- tenbulletin uitgegeven voor de periode van 30 maart 1984-2 mei 1985. In april zijn de vol gende activiteiten: 4 april mode show voor ouderen in De Roo- de Leeuw te Aardenburg; 11 april concert door het jongens koor van de Zeeuwse Koor school in het Ledeltheater te Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het adviesbu reau voor telecommunicatie Teladin BV te Gouda gaat binnenkort via een enquête de belangstelling peilen voor ka bel-tv in de gemeente Oost burg. Driehonderd inwoners, die representatief worden geacht voor een dwarsdoorsnede van de Oostburgse bevolking, zal naar hun mening worden ge gevraagd. Dit is het resultaat van de eerste vergadering, die door een speciale commissie ter be geleiding van het Oostburgse kabel-gebeuren is gehouden. In deze commissie hebben, naast ambtenaren, vertegen woordigers zitting van alle fracties in de Oostburgse ge meenteraad. Met de enquête is 12.000 gulden gemoeid, een uit gave waarvoor nog goedkeu ring nodig is van de gemeente raad. Zoals gemeld zal minstens 60 procent van de woningen in de gemeente Oostburg op de kabel moeten aansluiten, wil de operatie financieel haal baar zijn. Voor een maande lijks tarief van ongeveer 22 gulden, krijgt men dan 15 tv- zenders aangeboden. Het gaat daarbij om twee Nederlandse, vier Belgische, drie Duitse, drie Engelse, twee Franse en een Luxemburgs station. Aan- sluitingskosten worden niet in rekening gebracht. Wie niet direct op kabel over wil, maar deze mogelijk heid in de toekomst niet uit sluit, kan zich voor een tientje per maand abonneren op een pakket van zes zenders (de twee Nederlandse en vier Bel gische). Later kan dan eventu eel zonder kosten worden overgeschakeld op het totale pakket. Wie geen 'tientjes-lid' is geworden, maar later toch op de kabel wil, moet wel re kening houden met enkele honderden guldens aanslui- tingskosten. Veel overlast voor verkeer door Sluis Van onze correspondent SLUIS - In Sluis is een begin gemaakt met de omvangrij ke reconstructie-werkzaamheden aan de Ridderstraat, Korte- en Lange Wol straat. Doel is een einde te maken aan de klachten, die de bewoners al jarenlang hebben over het steeds druk ker wordende verkeer op deze doorgangsroutes. Het karwei zal de komende maanden voor veel extra overlast zorgen voor het door gaande verkeer. Het voorlopige plannings schema ziet er als volgt uit: vanaf de Nieuwstraat tot de Kloosterstraat (5 weken) tot 28 april, Kloosterstraat-Gouver neurstraat (4 weken) tot 26 mei, Gouverneurstraat-Zuid- dijkstraat (3 weken) tot 16 ju ni, Zuiddijkstraa't-Dinsdag straat (2 weken) tot 30 juni en Dinsdagstraat-Hoogstraat (3 weken) tot 11 augustus. De werkzaamheden zullen vooral in het zomerseizoen aanleiding geven tot een extra verkeersdrukte in het onlangs heringerichte Sluise winkel centrum en zeker dikwijls verkeersopstoppingen opleve ren. Aan het kruipsunt Rond weg/ Nieuwstraat/ Heilleweg zijn inmiddels borden ge plaatst, die op de moeilijke doorgang in Sluis wijzen. Gemeenteraadslid C. van de Plasse (WD) wees in de laat ste raadsvergadering nog maals op het ontbreken van aanduidingsborden voor de grensovergang Sluis/Westka- pelle op dit kruispunt, waar door vooral buitenlandse vrachtwagenbestuurders, in plaats van de rondweg te ge bruiken, de moeilijke door gangsroute door het toch reeds overbelaste Sluise winkelcen trum kiezen. Rijkswaterstraat heeft tot nu toe geweigerd de ze aanwijzingsborden te plaatsen. Bovendien wordt de ver keerssituatie in Sluis nog ex tra nadelig beïnvloed, doordat GROEDE - Slager Ulijn uit de Bleekestraat te Groede houdt maandag 9 april een open huis vanwege de verbouwing van de zaak. Ulijn beschikt nu over een verkoopoppervlakte van 60 vierkante meter. Ulijn heeft nu ook een nieu we dieptekoeler en een com puterweegschaal met kassa. Op dit gebied gaat Ulijn met en primeur strijken. Belangstellenden kunnen volgende week maandag een kijkje komen nemen tussen 16 en 21 uur. Oostburg voor alle West- zeeuwschvlaamse ouderen. De organisatie is in handen van de stichting Welzijn voor Ouderen; 16 april optreden van het Souburgs Mannen koor in Ter Schelde voor allen ouderen van Breskens; 19 april voorjaarsreis van de handwerkgroep Breskens; 25 april uitvoering van 'De graaf van Luxemburg' door ZOMA in het Ledeltheater. EHBO-diploma's - Afgelopen zaterdag zijn de diploma's uit gereikt aan de deelnemers aan de EHBO-cursus. Tijdens een feestavond werd de uitreiking verricht door L. Daelman, hoofdbestuurslid van de Ka tholieke Nationale Bond voor EHBO. De cursus was gegeven door A. Poppe van de afdeling IJzendijke. Alle 16 kandidaten slaagden voor hun examen. landbouwverkeer geen ge bruik mag maken van het ge deelte van de rondweg vanaf het kruispunt Nieuwstraat/ Heilleweg richting St.-Anna ter Muiden. Dit betekent dat de boeren in de oogstperiode, die samenvalt met het drukke zomerseizoen, met hun combi nes en andere brede land bouwmachines ook gebruik moeten maken van de reeds overbelaste doorgangsroute in Sluis. Landbouw Burgemeester J. Asselbergs heeft, mede op verzoek van de drie landbouworganisaties in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, toegezegd nog eens bij Rijks waterstaat aan de bel te zullen trekken, teneinde een betere aanduiding bij het bewuste kruispunt en een ruimere openstelling van de rondweg te verkrijgen. Volgens hem is het 'absurd' dat het landbouw verkeer vanaf Hulst tot Sluis praktisch onbeperkt van de rijksweg A 58 gebruik kan maken, doch juist de laatste honderden meters, waar dit de meeste problemen oplevert, niet. Ook de ZWN ondervindt moeilijkheden bij de regelma tige uitvoering van de bus diensten. Voorlopig heeft men gekozen voor een alternatieve route via de rondweg, waarbij de bushalte aan de Ridder straat komt te vervallen. Naar gelang van de voortgang van de werkzaamheden zal de bus- route in Sluis worden aange past. Na de problemen, die de herinrichting van het Sluise winkelcentrum voor het ver keer heeft opgeleverd, zal ook de reconstructie van de Rid derstraat en omgeving in de komende maanden voor moe lij kheden zorgen. Van onze correspondent YERSEKE - Het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek (RIVO) uit Yerseke is begonnen om bij wijze van proef 300.000 platte Zeeuwse oesters uit te zetten op de Oosterschelde. Het grootste deel van de oesters is, zoals gemeld, afkomstig uit de Grevelingen. Ze worden daar met 50.000 stuks tegelijk opge vist en over de weg (om besmetting te voorkomen) naar de Oos terschelde vervoerd. De oesters worden dan vanuit Yerseke per schip uitgezaaid op de Yersekese bank. Ongeveer 100.000 uit te zaaien oesters komen uit de voorraden van de Yersekese oesterkwekers Vervoex. GOES - Steeds meer mensen in Goes-Zuid komen in een sociaal isolement te verkeren. Zij hebben het gevoel ner gens bij te horen en dreigen hierdoor hun gevoel van eigenwaarde en geloof in eigen kunnen te verliezen. Er is dui- delijk behoefte aan mogelijk heden voor ontmoeting en contact. Tot deze conclusie komt de Stichting Buurtwerk Goes- Zuid in haar beleids- en akti- AMSTERDAM Aardappelter- mijnmarkt. In Bintje 35-50 mm werden 38 contracten verhandeld voor levering mei tegen 71,60 tot 69,00 per 100 kg. De stemming was zeer vast. In Bintje 50 mm werden 347 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ92,40 tot ƒ87,20 per 100 kg, voor levering mei 416 contracten tegen ƒ101,50 tot ƒ99,80. De stem ming was zeer vast. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - B en W van Borsele zijn niet van plan (zoals bij voorbeeld wel de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland) in beroep te gaan te gen de vergunning voor halve ontzwaveling van de rookgas sen bij de om te bouwen PZEM-centrale in Borssele. Wel pleit het Borsels college voor een compromis, waarbij zuivering tot 85 procent moge lijk zou zijn. Het raadslid J. de Koster (PPR) heeft B en W gevraagd zich uit te spreken voor volle dige (90 procent) ontzwave ling. Dat zou dan moeten ge beuren tijdens de raadsverga dering van 10 april. Hij heeft een motie aange kondigd, waarin aan B en W opdracht wordt gegeven bij Gedeputeerde Staten van Zee land beroep aan te tekenen te gen de vergunning voor halve ontzwaveling. Tenslotte wordt de raad in de motie gevraagd er bij de landelijke en provinciale overheden en de raad van commissarissen van de Sa menwerkende Electriciteits Productiebedrijven op aan te dringen dat alsnog voldoende financiële middelen beschik baar worden gesteld voor vol ledige rookgasontzwaveling. viteitenplan 1985. Opgemerkt wordt dat de bewoners van Goes-Zuid iets meer dan 5000 in getal) 'nog behoorlijk ge- zagstrouw en weinig tot actie bereid is. De confessionele in slag van de bevolkking is hier niet vreemd. Er is echter een duidelijke tendens merkbaar van ontkerkelijking en het verlaten van traditionele so ciale kaders'. Verder wordt vastgesteld dat welzijnsvoor zieningen in Goes-Zuid nage noeg ontbreken. Er is geen plaatselijk en geregeld open baar vervoer. De woon- en leefomgeving gaat langzaam achteruit. De Stichting Buurt werk wil zich in haar activi teiten in het bijzonder richten op vrouwen uit lagere inko mensgroepen in de leeftijd van 20 tot 60 jaar, niet-actieven, jongeren met een laag oplei dingsniveau en zelfstandig wonende bejaarden. Van onze correspondent OOSTBURG - De modelbou wers-vereniging Oostburg houdt komende zaterdag een 'statische' show in het Her vormd Kerkcentrum te Oost burg. Zo'n 90 modellen van auto's, schepen en vliegtuigen zullen dan tussen 10.00 en 18.00 uur te bezichtigen zijn. De erg actieve vereniging telt op dit moment 35 leden, die iedere zondag met hun model len bezig zijn in de Veste, een watergebied in de buurt van het zwembad te Breskens. Voor de vliegtuigmodellen is men nog naarstig op zoek naar een geschikt terrein. (ADVERTENTIE) Zo mag u het verzekeringsadvies van een NVA-lid wel noemen. De NVA is de Nederlandse Vereniging van Makelaars in Assurantiën en Assurantie-adviseurs, waarvan uitslui tend assurantie-kantoren lid zijn, die zijn toegelaten op hun vakmanschap, hun kwaliteit van advies en begeleiding. makelaars In verzekeringen Kantooradres: Overdamstraat 16b, Hulst telefoon 01140-12129 (b.g.g13206) De NVA is uw verzekering voor het beste advies.

de Stem | 1984 | | pagina 15