'1 k staar me niet blir id op deze klapper' Veiligheidsofficial KNMV 'CIRCUIT WAS VEILIG' Toestand van Middelburg nog kritiek Johan Lammerts l'l'i ft nuchter: Kees Ja in de lai Connors verdringt McEnroe Maertens ontslagen Zege Kelly Profvoetballers schoppen een Timman alleen aan leiding Problemen voor Blok Opnieuw remise in damtweekamp Van den Berg: goede start door Jacques Eestermans Moser niet in Parijs-Roubaix ■m. mijmwgl nlNSPAG 3 APRIL 19( SARAJEVO (AFP) - Jan Tim- man bezet na de elfde ronde van het schaaktoernooi in Sa rajevo alleen de eerste plaats. De Nederlandse grootmeester versloeg in de elfde ronde met wit Oleg Romanisjin uit de Sovjet Unie. Hij maakte zich los van Viktor Kortsjnoi, doordat hij het volle pond kreeg uit de afgebroken partij met de Joegoslaaf Goran Diz- dar en Kortsjnoi nog een hangpartij heeft uitstaan. John van der Wiel blijft goed volgen op de derde plaats. Hij behaalde winst te gen de Joegoslaaf Dragoljub Velimirovic. Uitslagen elfde ronde: Timman (Ned) - Romanisjin (Sov) 1-0, Kortsjnoi (Zwi) - Djuric (Jsl) 1-0, Drasko (Jsl) - Dizdar (Jsl) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Velimirovic (Jsl) 1-0, Kurajica (JS1) - Lobron (WD1) 1-0, Marjanovic (Jsl) - Popovic (Jsl) 1/2-1/2, Hulak (JS1) - Joesoe- pov (Sov) afgebroken. Stand aan kop: 1. Timman 8 pnt, 2. Kortsjnoi 7 pnt en 1 afgebroken partij, 3. Van der Wiel (Ned) 6 1/2 pnt, 4. Drasko (JS1) 6 pnt, 5. Joesoe- pov en Kurajica 5 1/2 pnt en 1 af gebroken partij. SITTARD (ANP) - Bonds coach Ger Blok heeft maandag zes nieuwe spelers opgeroepen voor het Olympische voetbal elftal, dat woensdag in Sittard aantreedt tegen Joegoslavië. Hij kreeg vergunning voor deze ingrijpende maatregel - normaal gesproken dienen tien dagen voor de interland de namen van de 22 in aan merking komende spelers bij de FIFA bekend te zijn - om dat ook de Joegoslavische bond op het laatste moment met het verzoek kwam doel man Pudar te mogen vervan gen door de A-international Simovic. Blok werd geconfronteerd met afzeggingen van Metgod, Böckling (beiden Haarlem), Woudsma (Go Ahead Eagles) en de Roda-spelers Hofman en Marijnissen, die zich wensten te sparen met het oog op de be langrijker wedstrijd tegen Feyenoord. Zondagavond bel de ook Wim Kieft af, omdat hij van zijn werkgever Pisa geen vrij kon krijgen. Blok bracht de selectie maandag op sterkte met Storm (Ajax), Blanker (Volen- dam), Wouters (FC Utrecht), Meijer (Telstar), Van der Horst en Schouwenaar (beiden FC Den Bosch). Van de oor spronkelijke groep van zestien zijn overgebleven: Van Ger- ven, Suvrijn, Koevermans en Maessen (Fortuna Sittard), Haar (AZ 67), Roossien, Keu kens en Broeken (Groningen), Blind (Sparta) en Bosman (Go Ahead Eagles). AMSTERDAM (ANP) - De elfde partij in de damtwee kamp tussen Harm Wiersma en Vadim Wirny is gisteren in Amsterdam na 36 zetten geëindigd in remise. Het eerste duel in de hoofdstad duurde 3 uur en 11 minuten. Wiersma, die met wit speelde, leidt met 12-10. Het verloop van de elfde partij tus sen Wiersma (wit) en Wirny: 1. 32-28 18-22, 2. 37-32 12-18, 3. 41-37 7-12, 4. 46-41 1-7, 5. 34-29 19-23, 6. 28x19 14x34, 7. 40x29 13-19, 8. 32-28 8-13, 9. 37-32 10-14, 10. 45-40 5-10, 11. 40-34 3-8, 12. 44-40 20-25, 13. 50-45 15-20, 14. 42-37 19-23, 15. 28x19 14x23, 16. 48-42 20-24, 17. 29x20 25x14, 18. 35-30 22-27, 19. 31x22 18x27, 20. 32x21 16x27, 21. 30-25 12- 18, 22. 34-29 23x34, 23. 40x29 14-19, 24. 45-40 7-12, 25. 40-34 10-14, 26. 38- 32 27x38, 27. 43x32 2-7, 28. 42-38 18- 23, 29. 29x18 12x23, 30 49-43, 7-12, 31. 32-28 23x32, 32. 37x28 17-22, 33. 28x17 11x22, 34. 41-37 13-18, 35. 37-32 9-13, 36. 34-29; remise op voorstel Wierèma. CARNAC (DPA) - Stefan van den Berg heeft maandag bij Carnac (Fra) de eerste wed strijd van de strijd om het Europese kampioenschap plankzeilen in de Windgli- derklasse gewonnen. De twee de wedstrijd werd wegens ge brek aan wind niet gevaren. Uitslag: 1. Van den Berg (Ned), 2. Guillerot (Fra), 3. Budig (WD1), 4 Guerrien (Fra), 5. Gauthier (Fra), 6. Klein (VSt), 7. Holm (Zwe), 8. Et- tedgui (Isr), 9. Tsunemoto (Jap), 10. Calvet (Fra). PUTTE - Gistermorgen vroeg zat Johan Lammerts al weer op de fiets. Ook voor de winnaar van de Ronde van Vlaanderen gaat het leven immers ge woon door. Morgen staat de volgende klus Gent- Wevelgem op het pro gramma en dan gaat de sinds enkele maanden in Putte woonachtige jonge prof weer op in het grote peloton, dat op jacht gaat naar die ene prijs, die zo veel kan gaan betekenen voor een wielrenner. Zoals een zwaluw nog geen zomer maakt, zo maakt een fraaie en hoog gewaardeerde overwin ning de carrière van een coureur nog niet tot een geweldig succes. Dat besef leeft ook bij Johan Lam merts. „Het is natuurlijk of een droom tot werkelijk heid wordt als je zo'n grote wedstrijd wint, maar daarna begint het eigenlijk pas. Het behalen van een volgende zege, die het pu bliek aanspreekt, wordt nu een stuk moeilijker. En als je niet met je beide benen op de grond blijft staan, dan is het risico groot, dat degenen, die geloven dat mijn overwinning een toe valstreffer is, het gelijk aan hun zijde krijgen". Veel tijd om zich aan zulke nuchtere bespiege lingen te wijden, had Jo han Lammerts gisteren echter niet. Een trainings ritje met vriend en ploeg- makker Ludo de Keule naar, die zich zondag in de beslissende kilometers bo vendien een onbaatzuchtig knecht voor hem toonde, kon er nog net af, de rest van de dag leerde hij de betekenis van zijn plotse linge populariteit kennen. „De telefoon heeft roodgloeiend gestaan. Ik zou liegen als ik zeg, dat ik het niet leuk vind. Elke sportman staat graag in het middelpunt van de be langstelling als hij een prestatie heeft geleverd. Maar nogmaals, ik staar me niet blind op de klap per, die ik heb kunnen ma ken. Hoe blij ik er ook mee ben". „Nu begin ik tcouwens pas te begrijpen wat er al lemaal gebeurd is. Vlak na de aankomst had ik het ge voel of er een enorme golf over me heen sloeg. Van alle kanten wordt er aan je getrokken, je moet opdra ven op een receptie, je wordt meegesleept naar tv-studio's en ik weet niet wat. Het komt op je af en je hebt niet de tijd om er bij stil te staan. Ik was dan ook doodop, toen ik einde lijk thuis was. Maar ik had goud willen missen". Van de kritiek van met name Sean Kelly, die Jo han Lammerts als een pro fiteur bestempelde, heeft de 23-jarige coureur uit de stal van Peter Post niet wakker gelegen. „Ach, elke verliezer is teleurgesteld. Ik kan het me vooral van Kelly wel indenken, want hij was ongelooflijk sterk. Maar hij weet ook als geen ander, dat taktiek er bij hoort. En de taktiek won het ditmaal. Ik kan er niet mee zitten, dat hij me geen blik waardig gunde. Mijn respect voor zijn kwalitei ten is er in elk geval niet minder op geworden. Hij is immers nog een van de weinige concurrenten, die initiatief durft te nemen. Onze ploeg hoeft dat in fei te niet te doen, want met Eddy Planckaert en Eric Vanderaerden kunnen we Johan Lammerts achter de blijken van zijn eerste grote overwinning bij de profs. - FOTODESTEM/DICKDEBOER gerust het risico nemen het te laten uitdraaien op een sprint". De verrassende over winning in de Ronde van Vlaanderen zal voor Johan Lammerts zeker niet zon der gevolgen blijven. Niet temin is de Westbrabander er de man niet na om van af nu met een 'dikke nek' door het wielerleven te stappen. „Dat zou toch be lachelijk zijn. Ik kom net kijken bij de profs. Er zijn nog zoveel dingen te leren. Ik ben blij dat ik heb kun nen bewijzen niet zo'n slecht coureur te zijn. Da's alles. Maar van mij moet ik nu met allerlei babbels men niet verwachten, dat bij Post aan zal kloppen. Ik moet gewoon mijn werk blijven doen en proberen op het voorplan te blijven. Het is de enige manier om deze overwinning het ca chet te geven, dat er bij past. En om de critici de mond te snoeren". STANDARD EN BELGISCH TEAM DE DUPE Een beeld van het stratencircuit van Tolbert. FOTO FRANK STRAATEMEIER door John van Dinther GRONINGEN - De discussies over de stratencircuits zijn in alle hevigheid opgelaaid. Sinds het afschuwelijke onge luk zondag tijdens de kam pioensraces in Tolbert, waar bij Jack Middelburg levensge vaarlijk gewond raakte - er was gisteravond geen verbete ring in zijn toestand opgetre den - worden door de tegen standers van de racesport weer kritische kanttekeningen geplaatst bij het organiseren van snelheidswedstrijden op de openbare weg. Vier jaar geleden moest de Nederlandse motorsport harde klappen incasseren, doordat op drie stratencircits (Wij- nandsrade, Ammerzoden en St.Joris ten Distel) dertien do den, onder wie drie toeschou wers, vielen te betreuren. De KNMV en NMB besloten na veel onderling gekrakeel tot een reorganisatie en schrapten bovengenoemde 'ra cebanen' van de wedstrijdka lender. Er werd een veilig heidscommissie benoemd en sindsdien bleef het aantal ern stige ongevallen beperkt. Zondag werd de motorsport plotseling opgeschrikt door de tragische crash in Groningen, waarbij niet alleen Jack Mid delburg, maar ook Böet van Dulmep, John Schreuder en Peter Smetsers waren betrok ken. De verwondingen van Van Duimen en Schreuder vielen mee. Zij konden na be handeling naar huis terugke ren. Smetsers ligt echter nog ter observatie op de intensive care-afdeling van het Acade misch Ziekenhuis in Gronin gen. Meest gevraagde man op het KNMV-bondsbureau in Arn hem was gisteren sportsecre- taris Leo Dörr, die sinds 1 ja nuari van dit jaar als veilig heidsofficial belast is met de veiligheid op en rond de (stra ten) circuits in ons land. „Dit ongeval is niet te wij ten aan het circuit", stelt Dörr resoluut. „De beveiliging was optimaal. Beter kon het, zoals ik het nu kan overzien, nau welijks. De oorzaak van het ongeval was te wijten aan een puur menselijke fout. Waar schijnlijk is de achterband koud geweest, waardoor de motor de grip op het asfalt verloor. Middelburg zwiepte bij een snelheid van 200 kilo meter. Hij heeft Rob Punt ge raakt en is daarop van zijn motor gevallen. Ik ben zelf niet in Tolbert geweest, maar aan de hand van de rapporten kan ik louter concluderen dat de organisatie geen enkele blaam treft". Leo Dörr is realist genoeg om te beseffen dat in de mo torsport - hoe strikt de veilig heidseisen ook worden uitge voerd - ongelukken nimmer te vermijden zijn. „Ongelukken als deze kun je nooit uitbannen. In zulke si tuaties ben je machteloos. Daarom bestaat er op dit mo ment geen enkele aanleiding om het circuit voor volgend jaar af te keuren. Dit heeft ook de rijkspolitie van Tolbert in het proces-verbaal vermeld. (Een woordvoerder van de rijkspolitie bevestigde dat de rijkspolitie haar standpunt t.a.v. van het circuit niet zal herzien - red.)". Na de botsing stuiterde Middelburg via de langs het circuit geplaatste strobalen het wegdek op. De achterop komende coureurs konden hem niet meer ontwijken. 'Jumping' Jack werd overre den door o.a. Boet van Dui men. Direct na het ongeval traden twijfels op over de plaatsing van de strobalen, die vrij dicht tegen het circuit wa ren neergelegd. Bovendien was er geen uitwijkmogelijk heid voor de coureurs als ze ten val zouden komen. „Nogmaals", benadrukte Leo Dörr, „dit ongeval was het gevolg van een menselijke fout. Technische mankemen ten zijn zowel door de politie als de technische commissie van de KNMV niet geconsta teerd. De strobalen waren op ongeveer een meter afstand van het acht meter brede weg dek gedeponeerd. De voorge schreven ruimte. 'Vluchtwe gen' via een brede grasstrook zijn ter plaatse niet te creëren. In 1982 gebeurde een identiek ongeval op Silverstone, toen Sheene overreden werd door Middelburg. Daar was wel een uitwijkmogelijkheid. Deson danks crashten de coureurs". Vervolg van pagina 1 BRUSSEL - De straffen, die gisteren in het Belgische voetbal zijn uitgesproken, gaan met onmiddellijke in gang in. Dat betekent dat Standard Luik en Water schei komende weekeinde met een sterk gewijzigd, zeg maar tweede elftal moeten aantreden. Zeker voor Standard is de strafmaat dodelijk, want nu lijken de kansen op hernieuwd Europees voetbal voor de Luik se ploeg tot nul gereduceerd. Standard heeft vorige week de bekerfinale bereikt, maar door de schorsing krijgt AA Gent, de andere finalist, deelname aan het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars in de schoot geworpen. Het is duidelijk dat door de straffen voor een belangrijk deel aan competitie-verval sing wordt gedaan, want de clubs die nog tegen Standard en Waterschei, dat vijf basis spelers kwijtraakt, moeten uitkomen, zullen niet de te genstand ontmoeten, die een Standard en Waterschei op hun sterkst geboden zou heb ben. Voor Waterschei is het nog een geluk dat het voldoende punten heeft vergaard om vol gend jaar ook zeker te zijn van voetbal in de hoogste afdeling. Het nationale elftal van Belgie, dat in juni deelneemt aan het eindtoernooi om het Europees kampioenschap, is ook zwaar gedupeerd. Hoewel bondscoach Guy Thijs de spelers mag selecte ren, die hij wil, heeft de secre taris van de Belgische voet balbond gisteren laten weten dat dit hypocriet zou zijn in het geval van de gestrafte spe lers. Hij acht het daarom uit gesloten dat Guy Thijs de ge schorste internationals Meeuws, Gerets, Daerden, Ge rard Plessers, Vandersmissen en reserve-doelman Preud- 'homme nog op zal roepen voor komende oefeninterlands. Hoewel beroep mogelijk is, is bekend geworden dat een eventueel beroep de straffen niet zal opschorten. Dat bete kent dat de betrokken Stan dard- en Waterschei-spelers dus vanaf vandaag voor een jaar werkloos zijn in het Bel gische voetbal. Daarom is het vrijwel zeker dat vanaf nu de jacht van buitenlandse clubs op een groot aantal Belgische spelers zal worden geopend. De spelers verschenen gis termiddag al bij het bureau van de Belgische voetbalbond in Brussel. Pas om acht uur hoorden ze de straffen die hen zijn opgelegd. Via een achter uitgang verlieten ze het ge bouw, zonder commentaar te geven. Eric Gerets, die nog gewoon meetraint bij AC Milan, de club die hem in verband met de affaire heeft geschorst, is vanochtend weer terugge keerd naar Italië. Hij zal een van de meest gewilde spelers worden in Europa, mocht de Italiaanse voetbalbond AC Milan in het gelijk stellen wat betreft de schorsing. MUNGUIA (AFP) - De Ier Sean Kelly, zondag tweede in de Ronde van Vlaanderen achter Johan Lammerts, heeft maandag de eerste etappe van de Ronde van Baskenland ge wonnen. Kelly, die met tegen zin in de Spaanse ronde uit komt, omdat hij daardoor niet kan deelnemen aan Gent-We- velgem, werd sprintwinnaar na de rit over 166 kilometer met vertrek en aankomst in Munguia. Uitslag: 1. Sean Kelly (Ier) 166 km met vertrek en aankomst in Mun guia in 4 uur 31 minuten en 21 se conden, 2. Jose Luis Laguia, 3. Go- dy Schmutz (Zwi), 4. Pedro Ruiz Cabestany, 5. Iwaki Garton, 6. Claude Criquielion (Bel), 7. Fede Etxabe, 8. Marino Lejarreta, 9. Eric Caritoux (Fra), 10. Frederic Vichot (Fra) allen dezelfde tijd als Kelly. BOCA RATON (ANP) - Door zijn zege in het Grand Prix- tennistoenooi van Boca Raton heeft de 31-jarige Amerikaan Jimmy Connors zijn landge noot John McEnroe verdron gen van de eerste plaats van de wereldranglijst. De eerste tien van de lijst zijn: 1. Jimmy Connors (VSt) 958 punten, 2. John McEn roe (VSt) 775, 3. Ivan Lendl (Tsj) 577, 4. Edberg (Zwe) 450, 5. Ya Noah (Fra) 396, 6. Tomas Smid (Tsj) 392, Stefan ïannick iberg (Zwe) 450, 396 6 7. Eliot Teltscher 323, 8. Johan Kriek (VSt) 317, 9. Jimmy Arias (VSt) 315, 10. Henri Leconte (Fra) 294. De Tsjechoslowaakse meisjes Hana Mandlikova en Helena Sukova hebben zich geplaatst voor de finale van het da mestennistoernooi van Boston. Mandlikova zegevierde in de halve fi nales van dit 150.000-dollartoernooi met 6-2, 6-2 over de Amerikaanse Kathy Jor dan, terwijl Helena Sukova met goed serveren en sterk aanvallend spel won van de niet-geplaatste Amerikaanse Beth Herr: 6-2,4-6,6-4. Van onze sportredactie BREDA - Freddy Maertens, het enfant terrible van de Bel gische wielersport, zit weer zonder ploeg. Vandaag ont vangt hij namelijk een aange tekend schrijven van zijn ploegleider Jac de Goede, waarin deze hem met onmid dellijke ingang ontslag aan zegt. De Goede is tot deze stap overgegaan, omdat Maertens zondag zonder opgave van re denen verstek liet gaan in de Ronde van Vlaanderen. De veelbesproken Belg kwam eerder dit seizoen al verschil lende keren niet opdagen voor trainingen en koersen. Com mentaar van De Goede: „Ik heb veel door de vingers ge zien, maar dit deed de deur dicht". BELEM (AP) - Twee Braziliaanse beroeps- voetballers hebben zon dag tijdens ongeregeld heden op het veld na af loop van een kampioens wedstrijd in Belem een 52-jarige supporter dood geschopt, aldus de plaat selijke politie. De supporter, Joaquim de Souza, was het veld opgerend en probeerde een speler van de bezoe kende vereniging Uber- landia te schoppen, nadat de thuisclub Remo door een doelpuntloos gelijk spel de kansen op promo tie naar de eerste divisie had verspeeld. De man werd echter tegen de grond gewerkt en door twee spelers van Uber- landia tegen het hoofd getrapt, waarbij hij zoda nig letsel opliep, dat hij overleed. De twee betrokken voetballers, Carlos Al berto da Silva en Luis Claudio Silvano, zijn gearresteerd op beschul diging van doodslag. MILAAN (SID) - De Italiaan se wereld-uurrcnirdho,1..: Francesco Moser zal verstel laten gaan bij Gcnt-VVevel?- hem (woensdag) en Parijs' Roubaix (zondag). De 32-jarige Italiaan, die officiële openingswedstrijd van het seizoen, Milaan-Sa" Remo, op zijn naam bracht heeft last van zijn rug. W ontbrak als gevolg daarvan zondag bij de Ronde van Vlaanderen, die in een over winning eindigde voor JoW Lammerts. „Ik wil goed uitzie ken en me dan concentreren op de Ronde van Spanje". dus Moser, die van 197° t0! 1980 Parijs-Roubaix driemaa' achtereen won. TENNIS - Björn Borg (27)i.j vijfvoudige Wimbledon-w naar, heeft zondag in Aj'10 een benefiet-wedstrijd 8 speeld. Hij versloeg Vitas rulaitis met 6-3, 7-6- Je brengst was bestemd voor kankerbestrijding. VOETBAL - De - - Zwitserse international Ah Egli zal volgend seizoen ui men voor Borussia Dortn™'' De verdediger van Grass-tiv pers uit Zurich zal een c tract tekenen voor twee- J Zij huidige club ontvangt de transfer ruim een Bm gulden en bedong bovenkeei een clausule, die de teruiL.n van Egli garandeert na a van zijn loopbaan in desliga. de B1®' Van onze hockeymedewerker terNEUZEN - In de derde j,laS van de hockeycompetitie Deelden de heren van Olym- nia knap gelijk tegen koploper teringen. Rapidc kwam niet L winst. Het moest zijn meerdere erkennen in Prin senbeek. Bij de dames kreeg Lpide klop van De Waele. Olympia speelde tegen Forcial n won verdiend. De dames van Goes zegevierden nipt in hct moeilijke duel tegen HSD. n heren van Goes deelden de punten met HSD. Derde klas Heren. TETERINGEN-OLYMPIA 0-0: Olympia speelde goed en Van onze spon TERNEUZEN - Voor dit elftallen gaan Zeeuwse v plaatsen middels een aant; De technische commissie van de KNVB afdeling Zee land heeft voor het Zeeuws elftal in totaal negentien spe lers geselecteerd, die in twee wedstrijden gaan uitmaken wie definitief in het Zeeuws elftal wordt gekozen. De eerste wedstrijd is op dinsdag 10 april 's avonds om half acht in Breskens tegen het Belgische Eeklo. Daarvoor zijn uitgenodigd: de keepers Rob Gruben (Bres kens) en John Jasperse (Arne- muiden), verder Jaap Meer man (Vlissingen), John Spaans en Nico Bouwman (AZW), Willy de Jaeger en Rudi Snou- waert (Breskens), Eugène Fagg, Stoffel en Gerard Schip per (Oostkapelle), Jan Hame link en Franz van der Pijl (Hoek), Paul van Kouteren (Sluiskil) en Peter de Waard (Kapelle). Twee weken later, dinsdag 24 april, volgt in Kapelle om acht uur de tweede wedstrijd tegen Rood Wit. Dan zullen John Spaans, Willy de Jaeger, Paul van Kouteren, Nico Bouwman en Gerard Schipper niet verschijnen, maar dan zijn uitgenodigd: Klaas van Belzen (Arnemuiden), Ronald Aarnoutse (Vlissingen), Kees Verkaart (Zierikzee), Tonnie en Jacob van de Berge van Bruse Boys, waardoor de groep weer uit veertien spelers bestaat. Coach van het Zeeuws elftal is Jo de Waal en begeleider is Lou Traas. Na de selectiewed strijden wordt op 21 mei in Zierikzee tegen Barendrecht gespeeld; op 10 juni in Axel te gen het Poolse Piast en op 24 en 25 juli wordt in Vlissingen deelgenomen aan het interna tionale toernooi Zeeland'84. Ook de activiteiten rond het Zeeuwse UEFA-elftal (spelers tot en met de A-juniorenleef tijd) zijn weer begonnen. Dit elftal wordt samengesteld na twee selectiewedstrijden, de eerste grijpt plaats op dinsdag 17 april om half acht in Hoofd plaat. Voor deze wedstrijden zijn uitgenodigd; Jan Willem j?°oge (RCS), Eric de Koeijer (Terneuzen), André Tange (Bevelanders), Kurt van de Akker (Philippine), Ron Ka mi en Arthur van Huizen (Vlissingen), Menno Clarisse en Kees Westerweele (RCS), Konald Jongelings (Middel burg), Lue Rombaut (Koe- Wacht), Henry Mookhoek Breskens), André Manhave erneuzen), Theo Warrens Van onze zwemmedewerker 'ERNEUZEN - Bij de door e zwemclub De Schelde in erneuzen gehouden "Mac- 'Jonaldwedstrijd" zijn uit rekende tijden gerealiseerd. e niet-startvergunning- "ouders moesten allemaal 50 pha r vrije 'slag zwemmen de deelnemers met start- ergunning kregen de 100 je vrije slag als op- ackt. De inzet was 4 plaat- j.® 'n de landelijke finales, °P 23 en 24 juni in Amersfoort zullen worden Behouden. fr werd dan ook buiten- woon fel gezwommen. Zo j'jelfs dat Patrick Braam Middelburg het Zeeuwse P'rantenrecord verbeterde een tijd van 57,1. Dit von ecblter niet voldoende 2j, ,een finaleplaats want l clubgenoot Leon Verha- fj "«teerde 54,5. Liesbeth Ax van De °tters uit m ging de confrontatie ue Middelburgse Irma

de Stem | 1984 | | pagina 6