Nederlanders zijn gek op namaak HUISHOUD Veel Belgen biechten nog 'Roll 83-JARIGE STUDEERT AF AAN NIJMEEGSE UNIVERSITEIT TIENT U heeft geen idee, wat n aan ideeën opdoet. DINSDAG 3 APRIL 1984 EXTRA OP DINSDAG5 Kunstenaar mag bos niet laten brullen De Huishoudbeurs zit er vol mee! «KsSI Rooie Reus 2 Rooie Reus 3 Kinderarbeid en bescherming PAPIER* Alleen zijn DINSDAG 3 API AMERIICf Kosmonaut uit India met Russen ruimte in Kraan tilt zware ma uit huis Israel breidt nederzetting nog snel uit Rotterdam- „Als de J S(' Gemeenschap voor T11 Van een onzer verslaggevers MILIEUDEFENSIE VOERT ACTIE 'HOU HET ZUIVEL' PAGIHJ BREDA - Terwijl de boterber gen groeien en Europa dreigt de verzuipen in een giganti sche melkplas, produceert de industrie aan de lopende band namaak-zuivelprodukten. Nog afgezien van de smaak, want daarover valt nu een maal niet te twisten, lijkt het enig argument daarvoor de prijs. Namaak-zuivel is veel goedkoper dan de zwaar ge subsidieerde 'echte' zuivelpro- d uk ten. Nederlanders lijken trouwens liefhebbers van namaak want al sinds mensenheugenis sme ren we margarine op het brood terwijl de 'echte boter' aan het buitenland wordt ver kocht of aan de Europese bo terbergen wordt toegevoegd. En zo blijven we 'klop-klop', 'Completa', 'licht en romig' 'slag-slag' en 'Era voor de kof fie' kopen. Met de actie 'Hou het zuivel' wil de organisatie Milieude fensie de aandacht vestigen op de groeiende opmars van na maak-zuivelprodukten. Pro- dukten die volgens Milieude fensie vele nadelen in zich houden voor consumenten, boeren en ook het milieu. Namaak Tien jaar geleden werd na maak-zuivel voor het eerst te koop aangeboden met de in- troduktie van de droge koffie- melkpoeder Completa. Al gauw werd dit produkt ge volgd door andere namaak- zuivelprodukten als Licht Romig en Klop-Klop dat slag room moest voorstellen. En in middels wordt er gewerkt aan de eerste Nederlandse na- maak-kaas die onder de naam Frisonne op de markt wordt gebracht. Het verschil met echte kaas is dat Frisonne geen lange rij - pingstijd nodig heeft. Na- maak-kaas wordt gemaakt door melk eerst te splitsen in verschillende fracties via een modern ultra-filtratie-sys- teem. De eiwitten en vetten die dan overblijven worden apart bewerkt en vervolgens weer samengebracht waarna stremsel en smaakstoffen worden toegevoegd. Naast het voordeel van een korte rij pingstijd, wordt het verschil tussen oude en jonge (namaak-)kaas uitsluitend be paald door de verschillende smaken die worden toege voegd. Een voordeel voor de industrie is verder dat 20-30 procent meer 'kaas' is te ma ken uit dezelfde hoeveelheid melk. Milieudefensie ziet in het op de markt brengen van Frison ne een belangrijke stap in het „verder uithollen van de zui- velproduktie, zodat zuivelpro ducten niet meer uit melk ge maakt hoeven te worden, maar dat ook hele andere grondstoffen gebruikt kunnen worden". Het gaat daarbij vol gens Milieudefensie vooral om het vervangen van melkvet door plantaardige vetten. Ver der wordt de melksuiker lac tose (in de koffiewitmakers) vervangen door dextrose uit mais. De grote doorbraak zal volgens Milieudefensie echter pas komen als het ook moge lijk is melkeiwitten te vervan gen. 'Zuivelprodukten', zo lijkt het en zo vreest Milieudefen sie, hoeven dus straks niet meer persé uit melk gemaakt te worden. „De gevolgen zul len zowel voor boeren als con sumenten merkbaar zijn. Op de eerste plaats voor boeren die koeien houden voor de melkproduktie. Hun positie is toch al niet rooskleurig. Opge jaagd door een EG-landbouw- beleid, gebaseerd op lage prij zen en een sterke onderlinge concurrentie, zijn boeren ja renlang gedwongen steeds maar nieuwe investeringen te doen om het hoofd boven wa ter te houden", aldus Milieu defensie. Gevolgen De zuivelproduktie krijgt bij een toenemende produktie van namaak-produkten een heel ander aanzien. „Bedrij ven die gewoon melk verwer ken krijgen het moeilijk....De zuivelindustrie wordt een soort assemblagebedrijf dat alles keurig in elkaar zet". Voor de consument is er één voordeel, zo concludeert Mi lieudefensie. „Maar dat is een twijfelachtig voordeel wan neer het gaat om uit voedings oogpunt minderwaardiger produkten". Milieudefensie vindt daarom dat de produktie van namaakzuivel moet wor den teruggedrongen omdat die niet te rijmen valt met wat wij onder een 'rechtvaardige' voedselproduktie moeten ver staan. Maar wat Milieudefen sie onder onder 'rechtvaardig' wil verstaan is een groot raad sel. Het gaat voor Nederlanders bij deze namaak-zuivelpro dukten kennelijk al net zo als met de namaak-boter (marga rine). Wij houden ons kenne lijk toch liever bij (goedkope) namaak om daarmee de echte zuivel voor duur geld te kun nen verkopen aan het buiten land. Stimulans voor anderen Door Frits Stommels BEUNINGEN - „Misschien is het voor anderen een stimulans om iets te gaan doen, om niet bij de pakken neer te zitten. Ik zou me kunnen in denken dat het voor jonge mensen activerend kan werken", aldus de 83-jarige heer D.de- Loor in Beuningen die komende vrijdag zijn doctoraal pedagogiek doet aan de Nijmeegse universiteit. De Loor, die in 1981 aan zijn studie begon, heeft deze dus in een vrij snel tempo afgerond. Hij had het voordeel eerder in zijn leven MO-A en MO-B pe dagogiek te hebben' gedaan. Flinke stukken studiestof wa ren niet helemaal nieuw meer voor hem. Discipline Toch is het hem niet aan ko men waaien en heeft hij er flink voor moeten blokken. Twee dingen hebben hem naast de stimulerende woor den van zijn vijf zoons en dochter op het spoor gehou den: doorzettingsvermogen en discipline. Trots kegt hij: „Ik heb zel den een college verzuimd. Mis schien twee of drie keer. Daar naast heb ik steeds volgehou den om acht uur per dag te studeren. Alleen de avonden hield ik gewoonlijk vrij voor andere dingen. Natuurlijk telt de leeftijd. Ik heb het geluk gehad in een goede geestelijke en lichame lijke conditie te zijn. Maar toch merk je dat het geheugen niet meer zo soepel is als vroe ger. Een boek datje vroeger na één keer lezen in je had opge nomen moet je nu twee of drie keer lezen". Onderwijzer De Loor, die in Rotterdam is geboren, begon als achttienja rige als onderwijzer in de Maasstad. Na zijn hoofdakte en enkele jaren Rotterdam stond hij vier jaar aan de lage re-school aan de Nijmeegse Hazenkampseweg voordat hij hoofd van de school werd in het Zuidlimburgse Nuth. In die tijd begon hij ook aan zijn middelbare akte pedago giek. Hij was als zodanig de eerste leerling van prof.J.H- Gunning in Utrecht. Toen hij twee jaar later zijn mo-a had werd hij leraar aan de kweek school in Leeuwarden. In de negentien jaar dat hij er le raar was haalde hij ook de ak te mo-b. In 1946 werd hij voor de PvdA lid van Gedeputeerde Staten van Friesland en stapte het onderwijs uit. ;Zeven jaar 'later werd hij door minister Beel gevraagd om burgemees ter van Delft te worden. Dat is hij tot zijn pensionering op 65- jarige leeftijd geweest. Tot zijn 70ste was hij daarna nog hoogheemraad van Delfland. Tentamens Een ernstige ziekte van zijn eerste vrouw en het feit dat hij na haar overlijden zelf in een ziekenhuis moest worden op genomen hebben de studie die hij weer had opgenomen - hij had al enkele tentamens ge daan - een aantal jaren ver traagd. Zegt: „In 1981 kreeg ik de kans die ik heb gegrepen. Ik wilde de colleges niet alleen als toehoorder volgen. Dat vond ik te vrijblijvend. Als je op de hoogte wilt komen moet je je echt goed op de studie D. de Loor: „op mijn leeftijd denk je niet meerjaren vooruit.' toeleggen en gedisciplineerd te werk gaan. Mijn studie was de wijsgeri ge en historische pedagogiek. We waren met een groepje studenten onder wie enkele le raren en huisvrouwen. Niet allemaal meer recht van de schoolbanken dus. Dezer dagen nog hebben we samen met ons groepje gege ten en dat was erg leuk". Nu zijn studie erop zit heeft De Loor weer wat meer tijd voor zijn hobby het schilderen. In dat verband reist hij elke week een dag naar het atelier van zijn leermeester in Delft. Daarnaast zegt hij het als lid van de Nederlands hervormde kerk niet te kunnen laten om zich te bemoeien met het ker- kewerk in Beuningen. Zijn filosofie is dat de jeugd ook in deze tijd niet in moede loosheid moet gaan neerzitten. Het is zijn idee dat er altijd iets zinnigs te doen is. Noemt enkele voorbeelden van klein dochters die na hun opleiding (meao en conservatorium) een tijd lang gratis de handen uit de mouwen staken en dank zij die houding nu een betaalde (halve) baan hebben. Wat hemzelf betreft zegl hij: „Men heeft van mij geen concurrentie te duchten. Ik heb nu weer tijd voor mijn hobby en het bezoeken van de kinderen". En misschien het schrijven van een proefschrift? Zegt: „Als je op mijn leeftijd bent denk je niet meer jaren vooruit. Bovendien heeft mijn vrouw ook recht op me" Tegen luchtvervuiling: (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN - De Duitse kunste naar Rolf Schulz mag zijn 'fantastisch geluidsdrama' niet opvoeren in het Saksi sche Woud bij Hamburg. Schulz had zware geluids boxen in de kruinen van de bomen willen hangen om het bos te laten protesteren tegen de luchtvervuiling. Tot in een omtrek van tien km. had Schulz het huilen, steunen, en brullen van het stervende bos wil len laten horen. Het project van aktie-kunstenaar Schulz gaat echter niet door omdat de overheid meent dat broedende vo gels door het lawaai ge stoord worden. Lutz Fahser, tot eind vo rig jaar hoofd van het bos beheer in het Saksische Woud, is het met het ver bod niet eens. Hij wijst er op dat in het betreffende deel van het bos maar wei nig vogels zijn. Fahser is enthousiast over het idee om het stervende bos „te laten praten." Bijna 45 procent van de bomen in het Saksische Woud zijn dood of aange tast door de luchtvervui ling. (ADVERTENTIE) ttft- Want de Huishoudbeurs is groter en leuker dan ooit. Op tal van gebieden vindt u er demonstraties, produkten, ideeën en shows. Alleszins de moeite waard om er eens een lekker dagje voor uit te trekken. 6t/m15april Amsterdam RAI Dagelijks van 10-17 uur en 19-22 uur. Zaterdag en zondag 10-17 uur. Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations INTERNATIONALE Hiermede wil ik reageren op het ingezonden artikel in De Stem d.d. 14 maart 1984 on der de kop 'Rooie Reus'. Het valt op dat de schrijver, de heer P. Marijnissen uit Ruc- phen, op een ruzieachtige manier zijn grieven naar voren brengt. Toen onderge tekende de heer Marijnissen belde, kwam zijn geladen heid tegen de Rooie Reus in een stortvloed van ongeloof lijke vuilspuiterij naar vo ren. Schrijver dezes wil dit hier allemaal niet herhalen. Maar wel één feit om enigs zins een beeld te geven wat alzo werd gedebiteerd: Rooie Reus zou een betaalde spion zijn, die nauwe be trekkingen zou onderhouden met de Russische ambassa de. Verder wil ondergete kende even in het kort rea geren op de opmerking in De Stem van de heer Marijnis sen, dat Rooie Reus op 13 maart uit een grote station car gestapt zou zijn, typisch voertuig van de kansarmen en dat Rooie Reus dan om acht uur bij de doktersdeur bij patiënten een schot schrift in de handen drukte. Rooie Reus is niet om acht uur in de nabijheid van de doktersdeur te Rucphen ge weest, want bevondt zich op dit uur te Sint Willebrord. Bovendien heeft hij toen ,niet rondgereden in een gro te typisch kansarme station car. En het belangrijkste on juiste argument waarvan het artikel van de heer Ma rijnissen wemelt, is het feit dat Rooie Reus niet in het bezit is van een grote sta tioncar, zelfs niet van een mini-auto, doch wel van een krakkemikkige fiets met bijna van ouderdom vier kantige wielen. Tenslotte wil schrijver dezes nog zeg gen: Blijf trappen, Rooie Reus, op je fiets tegen de storm en tegen de berg op van alle onrecht in dit on dermaanse. Hoogerheide Marius Weber N.a.v. mijn eerste reactie op de zg. Open Medische Brief van de heer De Vroome, noemde ik hem als uitdeler der bewuste pamfletten in Rucphen. Persoonlijk ken ik hem niet, maar ik hoorde door diverse mensen zijn naam noemen. In 't Bra bants Nieuwsblad van 27 maart jl. vermeldt de heer Weber uit Hoogerheide, dat hij de uitdeler was. Daar zat ik dus lelijk fout en ik bied daarvoor mijn welgemeende excuses aan de heer Vroomè aan. Verder vermeldt de heer Weber nog, dat hij mij heeft opgebeld. Ik ben in derdaad over deze kwestie opgebeld door een man. Deze diende zich bij mij aan als ene Van Loon uit Bergen op Zoom, sexbaas en lid van de Centrum Partij. Dank voor de medewerking. Rucphen P.C.Marijnissen Danny de Munk ontvangen door Beatrix en Sonja; dat is het einde voor Danny. Als zijn val maar niet groter wordt; dat gebeurt wel eens met deze kinderen. Danny moet vroeg naar bed, zegt de rechter met een brok in zijn keel. In Iran werden duizen den kinderen als levende de tectors het veld ingestuurd, met een zekere dood voor ogen, leeftijd zo tussen 13 en 17 jaar. Op 27 maart zien wij een film van de VARA over kinderarbeid in Thailand. Het geld door deze kinderen verdiend, werd omgezet in voedsel voor hun ouders, broertjes en zusjes; wel erg, maar toch een geldig excuus. Wij zijn een christelijk en humaan volk, waar wij ons zelfs op beroemen. Met zeer bekwame mensen (voor beeld de 'sprekert' van Ach ter het Nieuws) lost in één keer de werkloosheid op: 5 uur per dag werken, 25 uur VOOR UW PEN per week, wie zal dat beB.. len? Jan Splinter natuurlij Niemand was op die gedacVP te gekomen. Wij hebben oi,l een probleem van kinder®! beid, de heroïnehoerljes e.| schandknapen, die werkej elke dag. Avond en nac- l zijn ze de baan op om huni.l chaam te verkopen, rij voor brood, maar voor ij roïne. Maar alle deskunc! gen, alle regeerders, Kamei.l leden, partijbonzen, reci.-f ters, wetenschapsmensen! zelfs psychiaters en psycjj logen zwijgen in alle taler 1 Zij liggen daar ook niJ wakker van, dat doen alleej de ouders van de verslaat! den. Door wie werden deal beschermd? Alle kerker! zwijgen, zij hebben antwoord. Een groot ,C6(r, gebruikers, ook buitenlar' l ders, maken gebruik van dij aanbod. Geen koningin, geej Sonja, geen schijnwerperj maar alleen duisternis, hurl werk. Arbeid zonder uitj zicht, alleen de zekerhej van hun sterven voor hurj tijd. Alle kerkelijke machtj hebbers? Ook zij zwijger. I Arme heroïneverslaafder.1 sterf maar in de duisternis I maar wel geruisloos s.v.p I Eén deskundige in AmsterJ dam; die wil gratis het leger nog groter maken. Maar naar hen die de weten, wordt niet geluis-l terd; droevig maar waarj Alleen de dwaze moeders ml Rome, die laten hun kinde-1 ren niet langer vernietigen Ook daar het «grote lek; de geestelijke top van heel de| wereld zwijgt, ook in alleta-1 len, want hij weet er niets van, zijn miljoenen! verslindende reizen zouden! beter besteed kunnen worj den om jónge mensenlevens te redden. Oosterhout H.J. Glasbergen De foto bij het artikel 'op-I voeden in alleen zijn' in iral dagblad d.d. 13 maart jl. is[ uitstekend, maar intriest.! Mevr. de Jong-Greiveldl poogde op de vragen wat isl eenzaamheid en waardoor! komt het dat mensen zidil eenzaam voelen een ant-[ woord te geven. Hierin is zij! wonderwel geslaagd. De ci-f taten van eenzame mensen| spreken boekdelen. Zij constateert dat het een deel van de opvoeding i jongeren zou moeten zijn te leren, alleen te kunnen zijn, dat zou later een groot aantal gevoelens van een zaamheid kunnen voorko men. Het kan op sommige momenten goed zijn jezelf te zijn en van bepaalde in je eentje te genieten. Zij zegt dat eenzaamheid iets heel anders is en m.i. is dat juist. Maar tracht zij iets doen aan dit soms zo schrij nend leed? Ik vind haar nadering heel erg nega Haar advies is leer nu de kinderen al met gevoelens van eenzaamheid te leven Hoe?? Hebben onze kinde ren en kleinkinderen al niet genoeg te verwerken? Hoe gezellig kan het niet zijn als kinderen en kleinkinderen een bezoekje bij hun ouders en grootouders brengen Leer hen tijd te vinden o» mee de eenzaamheid op lossen door eens even kennissen en buren binnen te wippen, ik kan nog met heel veel plezier terug den ken aan mijn ouders, groot ouders en oude vrienden dit regelmatig door ons bezocht werden. Breda A.H.E. Diepenhorst sluijs Door Aad Jongbloed Het Belgische, Franstalige dagblad Le Soir legt immer een grote nieuwsgierigheid aan de dag. Zo vermaakte het onlangs zijn lezers met een onderzoek naar de relatie van de Belgen met geld, waaruit als een van de aar digste conclusies kwam dat de Belgen abusievelijk aan namen dat koning Boude- wijn de rijkste onder zijn landgenoten is. Le Soir is nu weer weken bezig met een onderzoek naar de vraag hoe katholiek België (nog) is. De uitslag mag gerust verrassend ge noemd worden. Zo blijkt dat slechts 2 procent van de zich praktizerend gelovig noe menden niet voor de kerk getrouwd is en dat 6 procent het liefst de laatste snik zon der sacramenten zou beleven. Ruim 44 procent gaat nog regelmatig te biecht en 35 procent doet dat nooit meer. Niet minder dan 71 procent zegt nog zondebe- sef te kennen en maakt zelfs nog onderscheid tussen doodzonde, hoofdzonde en dagelijkse zonde. Nog slechts 23 procent gelooft werkelijk in hel, hemel en vagevuur en slechts 11 procent neemt aan dat de dood het einde is en dat je daarna helemaal niets meer mag verwachten. De helft trekt de onfeil baarheid van de paus in twijfel Twaalf procent zet vraagtekens bij Maria's on bevlekte ontvangenis, 16 procent denkt dat er zoiets als het Laatste Oordeel zich niet zal voordoen en 10 procent denkt niet dat God aan de oorsprong van de schepping ligt. Vooral de jongeren tussen 18 en 24 stellen zich sceptisch op ten aanzien van begrip pen als erfzonde, onfeilbaar heid en wonderen, maar van hen denkt toch 54 procent dat een eeuwig leven in het verschiet ligt. Een kwart van de Belgen heeft heimwee naar de tij den, toen de mis nog in het Latijn gecelebreerd werd en de pastoor te herkennen was aan zijn soutane. Driekwart meent dus dat de kerk er goed aan gedaan heeft wat versieringen af te.leggen. Ze ven procent spreekt zich zeer stevig uit tegen de komst van de paus naar België en die groep zal hem dan ook niet gaan begroeten. Negenen veertig procent vindt het een goede zaak dat de paus Bel- gië bezoekt en 43 procent kan het niets schelen. Dat voorbehoedmiddelen door het hoogste kerkelijke gezag verboden worden zal de gemiddelde Belg een zorg zijn. Althans 53 procent zich daarvan niets aan trekken en 36 procent vindt abortus te tolereren, ook al heeft Rome een andere mening. Op het gebied van overspel geven verreweg de meeste Belgen de kerk gelijk. Zoiets doe je niet. Crematie, een in België nog niet geheel verwerkt probleem, brengt de helft van de Belgen niet in gewe tensnood en 70 procent denkt zelfs dat de kerk dit oogluikend toestaan. Tachtig van de honderd Belgen willen eerst het inko men, de rust en een te ver wachten evenwicht in het huwelijk alvorens overge gaan wordt tot het verwek ken van kinderen. Sexuele relaties voor het huwelijk- worden door 30 procent mis schien wel 'nuttig' genoemd, 40 procent gaat ermee ak koord als het huwelijk het einddoel is en 26 procent wil er niets van weten: eerst trouwen en dan naar bed. Euthanasie is voor 34 pro cent een kwestie tussen arts en patiënt, waar niemand iets mee te maken heeft en de rest vindt dat het eigenlijk niet mag. Terwijl de kerk of ficieel nog steeds niet wil weten van scheiden aan vaardt 29 procent het zonder meer en 46 procent zegt „het is onze zaak niet." Bijna 50 procent geeft een geschei den man of vrouw recht op een tweede huioelijk en 36 procent gunt de kans op nieuw geluk aan degene die zonder schuld gescheiden is. Praktizerende katholieken blijken volgens de enquête in Le Soir nogal trouw ten aanzien van hun stemgedrag. Zij die ooit op de Christelij ke Volks Partij stemden zul len dat bij een volgende ge legenheid weer doen (93 procent), maar toch meent 65 procent dat je als christen best ook liberaal of socialistisch zou kunnen stemmen. En als je nog ge heel openstaat wat betreft die keus denkt de meerder heid dat het voor een chris ten makkelijker is extreem rechts te stemmen dan ex treem-links. Hier scheiden zich dan de wegen tussen Vlamingen en Walen, want de Walen geloven dat het niet veel uitmaakt, die keus als christen tussen extreem rechts en extreem-links. Van on Mar Washington - Nederlan onder een lawine van 1 over is van liet sociale v( in Amerikaanse ogen nog Met een comment: aardse beschaving le gramma 'Sixty Minu leen actualiteitenpro pen zondagavond v< kers 'Het Hollands Fi Na de vaststelling lands werknemer al van 50 tot 60 procent inkomen betaalt en land de hoogste in 1 van een opera-uitvc voorstelling zouden kaartje rechtvaardij taalt slechts 20 guld< Pa aa Je Van onze ruimtevaartmedewerK MOSKOU - Voor het heeft de Sowjet Unie ae cering van een bemandI n» teschip met datum eni W voren aangekondigd. Hels, om de start van de jl met aan boord de »o nauten Joeri Maüsjev. Of dy Strekalov en Rakesh ma, de eerste ruimteva uit India. De drie zullen een van een week brengen a 'vaste' bewoners v^n ruimtestation Saljoe'"^ kosmonauten Leonid Wladimir Solovjov en Atkov. Er zullen gezang' proeven en exp1BrföJ,. worden uitgevoerd. De dinsdag 3 april aai om 15.08 uur onze tijd- LONDEN (RTR) - Me kraan moest het af pen weekeind de ov den 35-jarige horlogi ker Peter Yarnell uit huis in Londen wo getild. De zwaargewicht 375 kilogram en het l niet mogelijk het st lijk overschot op an wijze uit het huis te gen. Politie en brand verleenden assistentu operatie duurde vijf i Gedurende die pei was de straat voor vei afgesloten. JERUZALEM - De Israi regering wil voor de v aingen in juli het aantal nederzettingen in bezet uitbreiden. Dat heeft het onafhai ke dagblad Ha'Aretz ma gemeld. Premier Sjamir en m van financiën Cohen- hebben voor dit doel me een miljard sjekel uitg ken, aldus de krant. Van de meer dan hc bestaande nederzettinge in totaal 30.000 inwoner len er 20 aanzienlijk U'tgebreid, terwijl 11 nederzettingen zullen w gebouwd, aldus het dagb De oppositionele Arbe Partij kondigde onlang ^an ^at zij in geval va 'erkiezingsoverwinning Programma voor de bou nederzettingen op de t estelijke oever van d< aaan en in de Gaza- astisch zal beperken. een onzer verslagge v„en "Plossing weet te v or het Britse begro Zafstuk' dan betekei en i, l°etreding van S Portugal tot de Gei uitgesteld moet w3! ze' Europarlen rerirzitter Piet Dankert con m ziin inleiding tc wJLres over Europa da ieit t °P de Erasmus uni houden Rotterdam worc ^Danltert schetste in zij Vaneen uiterst somber Ge de draagkracht v: i°hgset!.nSChap' Met narl bun problemen ror gel ®etverdeUng. - en d Nnltert' daarin legg nati0r_ns Vlsie de nelgi: bjnifbaiistische oploss de EG bloot. onstÜÏÏ. rt hekelde de E: ung tijdens het fin

de Stem | 1984 | | pagina 4