Aardenburg weer in de ban van Passion 'Sluiting van streekmuseum slechte zaak' RAADSLID J. DE RIDDER: Rijckaert bolkoning West-Zeeuwsch- Vlaanderen krijgt centrum voor surfers Markt tweedehands tweewielers nieuw fenomeen in Sluis VRAGEN OVER KOSTEN VERVOER CARILLON SERIE VAN 14 L DINSDAG 3 APRIL 1984 T20 PAGINA ZEELAND KOMENDE ZONDAG VOOR 31STE MAAL VAN ZEELAND Financiën politierapport markten Helft van opbrengst zomerzegels bestemd voor instellingen Molenzicht INITIATIEF VAN LEENDERT MAAS IJZENDIJKSE INSTANTIES: Voetbalveld in Zuidzande nu dichterbij examens PINSDAG 3 APRIL 1 Draaiboek NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 te Van onze correspondente AARDENBURG - In de eeuwenoude St. Baafskerk te Aardenburg wordt op passiezondag, 8 april, voor de 31ste achtereenvolgende maal de Matthaus Passion van J. S. Bach opgevoerd. Aan dit grootste culturele evemenent dat Zeeland kent werkt weer een groot aantal gerenommeerde musici mee. Deze staan voor de eerste maal onder leiding van de Belg Jos van Immerseel (38), de derde dirigent in de 31- jarige historie van de Aar- denburgse opvoeringen. Van Immerseel is onder meer di rigent van het Radio Ka merorkest en artistiek advi seur van het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam. Naast het koor en orkest van de Nederlandse Bach- vereniging en het Schola Cantorum van de St. Baafs- kathedraal uit Gent werken als solisten mee Marianne Kweksilber (sopraan), Ca therine Patriasz (alt), de Amerikaan Howard Crook (tenor/Evangelist), de En gelsman John Cronwell (te nor/aria's), Charles van Tassel (bas/aria's) en de bas Ruud van der Meer, die de Christus-partij voor z'n re kening neemt. Omdat dirigent, koor en orkest sterk verschillen van de bezetting uit voorgaande jaren mag ditmaal een vol ledig gewijzigde versie van de Matthaus Passion wor den verwacht. Nadat de mi nister van WVC vorig jaar minder subsidie beschik baar stelde voor de Neder landse Bachvereniging, stapte dirigent Charles de Wolff (vanaf 1974 de opvol ger van Piet van Egmond bij de opvoering in Aarden burg) op. Hij nam het bijna volledige koor met zich mee. Sinds vorig jaar zomer is een nieuw koor geformeerd, bestaande uit 95 overwegend jongere leden. Dit geeft vol gende week zondag acte de présence in Aardenburg. Interessant is ook de me dewerking van de bekende sopraan Marianne Kweksil ber, die wordt beschouwd als één van Nederlands meest vooraanstaande ver tolksters van Barok- en he dendaagse muziek. Ook de andere solisten werden pas na een zeer strenge selectie door de stichting Comu (Coördinatie oude muziek) geëngageerd. Voorzitter E. Cuelenaere van het Aardenburgse Bachcomité heeft het volste vertrouwen in de nieuwe bezetting onder leiding van Jos van Immerseel. De Mat thaus Passion is dan ook een deel van zijn leven gewor den, want van de 31 uitvoe ringen in Aardenburg is hij tot nu toe bij de organisatie van 30 betrokken geweest. De financiële kant van de zaak baart de laatste jaren echter steeds meer zorgen. Een uitvoering kost op dit moment zo'n 40.000 gulden, waar echter (naast de en treegelden) ook subsidies van de drie gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaande ren en van de provincie te genover staan. „Bij een volle kerk met duizend bezoekers, kunnen we er ditmaal net uitspringen", aldus Cuele naere, die stelt er trots op te zijn dat een majestueus mu ziekstuk als de Matthaus Passion nu al weer 31 jaar lang kan worden ifitgevoerd in een kleine plaats als Aar denburg. De vertolking van het lij densverhaal begint zondag om 14.00 uur en eindigt rond 18.00 uur. De uitvoering is identiek aan die in Naarden wordt gegeven. BRESKENS Op het strand nabij de veerhaven is een S- mijn gevonden. De mijn was 15 bij 10 centimeter groot en is inmiddels door de mijnoprui- mingsdienst verwijderd. GROEDE - Zaterdagavond omstreeks 23.45 uur is H. B. uit Terneuzen bij een eenzijdig ongeval in de sloot geraakt. Dit gebeurde toen hij de macht over het stuur verloor bij het wegggooien van een stuk pa pier uit zijn raam. Hij raakte in de berm en kwam vervol gens in de sloot terecht. GOES - In de Notenstraat werd bij de familie D. L. inge broken. Door het gebruiken van een valse sleutel van de keukendeur is men de woning binnengekomen. Er wordt een geldbedrag van 500 gulden vermist. In dezelfde straat werd bij mevrouw C. v.d. G. op identieke wijze ingebroken. Zij mist 100 gulden. MIDDELBURG - Bij de politie te Middelburg kwam een mel ding binnen van de Neder landse Spoorwegen dat er zich op het dak van één der perrons vier jongens bevonden. Zij wilden op ludieke wijze enkele treinpassagiers verwelkomen door vanaf het dak op de trein te springen. Eén jongen werd door de politie in de kraag ge grepen en kreeg een proces verbaal. De anderen konden na een waarschuwing naar huis. SLUIS - In de nacht van za terdag op zondag omstreeks 1.30 uur is bij de fa. De K. in de Oude Kerkstraat ingebroken. Men heeft het raam van de voordeur vernield en de kassa geforceerd. De buit bestond uit enkele honderden guldens. Men heeft die nacht omstreeks half twee iemand bij de win kel zien weglopen. TERNEUZEN - Een zwaar- en twee lichtbeschadigde perso nenauto's was het gevolg van een verkeersongeval gister morgen op de kruising Markt- Burg. Geillstraat te Terneu zen. Daar verleende P. M. uit Rotterdam komende vanuit de Havenstraat geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door J. B. uit Terneu zen die over de Burg. Geill straat reed. Bij de botsing die volgde werd een derde gepar keerd staande auto van M. P. uit Terneuzen door een der voertuigen aangereden. TERNEUZEN - De Terneuze- naar G. E. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woon plaats aangifte van-diefstal uit zijn aan de van Cantforst- straat geparkeerd staande personenauto. Door het ver breken van een raampje had men zich toegang verschaft in het voertuig en daaruit een ra diocassetterecorder plus bo xen ontvreemd. TERNEUZEN - Uit de tuin van de woning van J. van de B. aan de Van der Waalsstraat zijn in het afgelopen weekend zes kratten bier gestolen. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In bintje 35-50mm werden 6 contracten verhandeld voor levering april tegen 63,00 tot 62,90 per 100 kg, en 90 contracten voor levering mei tegen 67,20 tot 65,00. De stemming was voor april kalm en voor mei prijshou dend. In bintje 50mm werden 71 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van 88,00 tot 86,00 per 100 kg en voor leve ring mei 304 contracten tegen 100,10 tot 97,50. De stemming was voor april en mei nauwelijks prijshoudend. ROTTERDAM - Aardappelbeurs. Consumptie-aardappelen, los ver laden af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief BTW; klei-aardap- pelen, bintje 35-50mm 60,00-62,00. bintje 50mm opwaarts 86,00 (frites 86,00). bintje 35-55mm 70,00-71,00. Zandaardappelen, bintje 35-50mm 55,00-57,00. bintje 50mm opwaarts 79,00-81,00. Exportaardappelen, bintje 45mm opwaarts in zakken 83,00-84,00. Voeraardappelen 9,50- 12,50. De stemming was rustig. 4Woonwagenkamp kost Aardenburger tientje' Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De inrichting van een woonwagencentrum aan de Eedeweg gaat bij na een tientje per Aardenburger meer kosten, dan wanneer zou zijn gekozen voor een lokatie op gemeentegrond. Dit stelt het raadslid J. de Ridder (VVD) in een brief aan de gemeenteraad van Aardenburg. Tijdens de februari-verga dering van de raad poneerde De Ridder ook reeds deze stel ling, maar kreeg toen van wethouder R. van de Wijnckel te horen dat hij niet kon reke nen. Het raadslid schrijft er van op de hoogte te zijn dat het mi nisterie van volkshuisvesting de verwervingskosten voor.de grond aan de Eedeweg, alsme de die voor de inrichting van het centrum (voor zes wagens) volledig aan de gemeente zal vergoeden. „Nergens wordt echter mel ding gemaakt over vergoeding van bijkomende kosten, die in ons geval zijn gemoeid met de verplaatsing van het opslag terrein van het waterschap 't Vrije van Sluis naar de Noord straat", aldus De Ridder. Zoals Van een onzer verslaggevers GOES - Onder het motto 'Meer levensvreugde door zo- merpostzegels' verschijnen op dinsdag 3 april voor de 45ste keer de zomerzegels, die dit jaar weidevogels tot onder werp hebben. Naast de serie van vier zegels geeft PTT voor het eerst een postzegel(auto- maat)boekje uit. De opbrengst is bestemd voor projecten op het gebied van cultuur, maat schappelijk welzijn en volks gezondheid. Door de krappe overheidsfi nanciën komen veel stichtin gen en organisaties in de knel. Het zijn juist de kleine eenma lige extra's aan concrete pro jecten die met een zomerzegel- bijslag gefinancierd kunnen worden. Zo wordt 50 procent van de totale opbrengst be steed aan plaatselijke en re gionale instellingen. Het Goe- se Zegelcomité reikte onlangs uit deze zomerzegelpot giften uit aan de stichting Ons Zee land uit Wemeldinge (zorg voor blinden en slechtzien den), de Zeeuwse stichting voor amateurtoneel uit Hein- kenszand en de Orgelstichting Grote Kerk in Goes. Medewerkers van de Goese afdeling van de stichting Unie van Vrijwilligers (UW) ver zorgen gedurende drie weken de verkoop van de zomerzegels op de volgende verkooppun ten: postkantoor van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur, Rabobank op dins dag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en super markt Albert Heijn op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Naast de zomerzegels en postzegelboekjes verkoopt het comité ook maximumseries, prentbriefkaarten, wenskaar ten, opschrijfboekjes en als nieuw artikel een zogenoemde wensbrief versierd met weide vogels. bekend hebben Aardenburg en het waterschap besloten tot een soort grondruil, waarbij het wonwagencentrum zal ko men op het terrein aan de Eedeweg, waar zich een op slagplaats van 't Vrije bevindt. Het waterschap krijgt er een stuk gemeentegrond aan de Noordstraat te Aardenburg voor terug. De bijkomende kosten, waar De Ridder op doelt, worden door hem geraamd op 23.000 gulden. Het zou daarbij gaan om het aanbrengen van be planting en een afrastering rond het nieuwe waterschaps terrein aan de Noordstraat, de verhuizing van materialen, de sloop van de opslagplaats van 't Vrije aan de Eedeweg en de riool- en energie-aansluiting van de nieuw te bouwen loods van het waterschap. Daarbij komt, zo schrijft het raadslid, dat de grond aan de Noordstraat in feite veel te goedkoop is verkocht aan het waterschap. Hoewel uit een in opdracht van B en W opge maakt taxatie-rapport blijkt dat de waarde van de grond moet worden gesteld op zeven gulden per vierkante meter, is met 't Vrije een prijs van vier gulden overeengekomen. „On zakelijk", vindt De Ridder, die heeft uitgerekend dat deze transactie de gemeente bena deelt voor 13.500 gulden. „De totale meerkosten voor het woonwagencentrum be dragen derhalve totaal 36.500 gulden", aldus De Ridder in zijn brief aan.de gemeente raad. „Voornoemde cijfers to nen aan dat per hoofd van de bevolking bijna tien gulden moet worden neergelegd voor de inrichting van het woon wagencentrum". Van onze correspondent IJZENDIJKE - Eugène Rijc kaert is afgelopen zaterdag koning geworden van de bol- club Molenzicht te IJzendijke. Aan deze konings-bolling na men in totaal 35 boilers deel. Als tweede eindigde Freddy Lammens, terwijl Jan van de Broeke beslag legde op de der de plaats. Molenzicht kan nu twee kandidaten afvaardigen naar de keizers-bolling, die binnen kort wordt gehouden. Theo Vermeulen van Molenzicht behaalde vorig jaar de kei zerstitel en mag daardoor automatisch opnieuw deelne- Molenzicht houdt komende vrijdag vanaf 18.30 uur een bolling voor leden. - FOTO WIM KOOYMAN Leendert en Anita Maas, de initiatiefnemers van het surfcentrum Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Liefhebbers van windsurfen op zee kun nen vanaf begin mei terecht aan de Westzeeuws-Vlaam- se kust. De Breskense zeil maker Leendert Maas gaat er, samen met zijn vrouw Anita, aan het strand een centrum voor windsurfers openen. Het gemeentebe stuur van Oostburg is met het plan akkoord gegaan. Surfcentrum 'Matour' wordt voorlopig gehuisvest in grote containers die aan het het strand worden ge plaatst bij 'De Verklikker' tussen Groede en Nieuw- vliet. Dit strandgedeelte wordt wat minder bezocht door badgasten. Bovendien staat er hier niet zoveel stro ming voor de kust. Dat is vooral gunstig voor begin nende windsurfers en tege lijkertijd attractief voor de meer ervaren brandingzei lers. „Het is daar een mooi stuk strand. Bovendien is het een van de weinige plaatsen aan de kust waar het strand nog breder wordt. En er is geen modder, zodat je ook bij eb zonder vuile voeten naar de waterlijn kunt. Zwemmers komen er niet zo veel, dus die kunnen ook niet gehin derd worden door zeilplan- ken. -Qm(ja^ er een funk strand is kunnen mensen die met de surfers meekomen, maar zelf niet het water op gaan, er lekker zonneba den". Anita Maas ziet het al helemaal voor zich: een windsurfparadijs aan 'De Verklikker'. Volgens haar is de kust van West- Zeeuwsch-Vlaanderen uit stekend geschikt voor het brandingsurfen, jumpen en andere spectaculaire uitin gen van het plankzeilen. Anita Maas en haar man gaan vanuit het centrum een bedrijf exploiteren dat zich toelegt op de verkoop, ver huur, en opslag van surf planken. Daarnaast gaan bevoegde instructeurs wind- surflessen geven aan begin ners, volwassenen zowel als jongeren. Deze categorie kan daarbij van zogenaamde kinderplanken gebruik ma ken. Wie bij De Verklikker de zee opgaat kan straks bo vendien rekenen op bewa king. Daartoe zal er voort durend een rubberboot aan wezig zijn. Uitbreiden Sprekend over 'een stukje milieuvriendelijke werkge legenheid zegt Anita Maas verder: „We kijken eerst hoe het loopt, maar we willen het in de toekomst wel uit breiden met een bar en een onderkomen voor een surf club, zodat het echt een basis wordt voor het windsurfen in Zeeuwsch-Vlaanderen". Ze rekent er op dat er mo gelijk ook belangstelling komt vanuit Vlaanderen. Vooral omdat het strandsur- fen langs de Belgische kust is aangewezen op enkele kleine accomodaties met weinig comfort voor de windsurfers. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Winkeliersvereniging Ons Belang, hei VVV en de dorpsraad IJzendijke zullen aan het Oost burgse college en de gemeenteraad hun ongerustheid kenbaar maken over het voornemen om het Streek museum te IJzendijke in de wintermaanden te slui ten. „Sluiting zal het toerisme, maar zeker ook de leefbaar heid van de kern een slechte dienst bewijzen", aldus de drie genoemde instanties in een brief, waarvan de inhoud gis teravond aan de aanwezigen op de maandelijkse dorps raadvergadering werd meege deeld. De instanties kunnen begrip opbrengen voor noodzakelijke bezuinigingen en dat die het Streekmuseum zullen treffen zal onvermijdelijk zijn. „Wij willen u echter ook wijzen op het belang van toerisme voor onze gemeente en onze streek en de educatieve waarde die de exposities in zich hebben, zowel voor volwassenen als voor scholieren", zo wordt de brief vervolgd. Volgens de winkeliersvere niging, het VW en de dorps raad heeft West-Zeeuwsch- Vlaanderen toch al een ach terstand op cultureel-histo- risch gebied ten opzichte van de grotere steden. Daarnaast refereren zij in de brief aan de raadsverslagen waarin wordt gesproken over de noodzaak van toeristenseizoenspreiding en al-weeraccommodaties. Zij vervolgen de brief dan ook met: „IJzendijke is geen kern voor massatoerisme maar een mooi historisch en cultuurrijk stadje, dat voor de toerist juist in het voor- na- en wintersei zoen zeer aantrekkelijk zijn. Dat het streekmuseum met zijn wisselende exposities en zijn evenementen de aan. trekkelijkheid van onze s juist in de wintermaandei kan verhogen, hebben de afge lopen dertien jaar duidelijk bewezen". De drie instanties vinden dan ook dat het in eerste ij. stantie gaat om de hierbovei genoemde aspecten. Deze ziji volgens de dorpsraad en andere instanties niet in g uit te drukken. Tension wordt er in de brief voor pleit het Streekmuseum he hele jaar open te houden. Tijdens de drukbezocht dorpsraadvergadering kwan ook de nieuwe vestiging vat het graanbedrijf Doens-Ver- mue in de Oranjestraat aan4 orde. De bewoners zijn una niem tegen vestiging van di bedrijf in hun straat. E raadsecretaris Turry Termon deelde de talrijke aanwezige mede dat de grond voor d( nieuwe lokatie reeds is a kocht. Door de directie van het be) drijf is inmiddels me deeld, dat er geen activiteitei zullen plaatsvinden, voorda alles rond is. Daarnaast wi men de bewoners van d Oranjestraat tegemoet komei door binnenkort een voorlich tingsavond te houden over plannen. Van onze correspondent SLUIS - De Sluise vereniging van middenstanders MSV komt met een nieuwe attrac tie. Elke eerste zaterdag van de maand zal een 'tweede hands tweewielermarkt' wor den gehouden, waar alle ge bruikte voertuigen op twee wielen te koop aangeboden en gekocht kunnen worden. Dit nieuwe fenomeen in Zeeuwsch-Vlaanderen start Van onze correspondent ZUIDZANDE - Er zit schot in de aanleg van een voetbalveld in Zuidzande. Dit blijkens een mededeling van burgemeester C. Spijkerboer van Oostburg tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de Zuidzand- se dorpsraad. De burgemeester, die samen met de VVD-raadsleden A. Legrand en A. Rosendaal de gemeente vertegenwoordigde, liet weten dat de onderhande lingen met een paar grondei genaren al in een vergevor derd stadium verkeren. Het voetbalveld komt aan de Loodijk. Wegens de te ge ringe breedte voldoet het veld niet aan de KNVB-eisen, maar zal het wel geschikt zijn voor wedstrijden buiten KNVB- verband. Tijdens de vergadering kwam ook de dorpskrant weer ter sprake en het beleid van de redactie. Dit naar aanleiding van een artikel tegen de plaat sing van kernwapens, ge schreven door ds. Hooimeijer, dat was geweigerd. Het bestuur stelde zich op het standpunt dat een dorps krant geen politieke taak heeft, maar vanuit de verga dering kwam de opmerking dat het toch wel vreemd was dat met de inzender nooit overleg was gevoerd over de redenen om het artikel niet te plaatsen. komende zaterdag voor d eerste maal op de markt bl het Belfort te Sluis. De MSV vraagt aan de ver kopers wel een kleine moetkoming. Voor de verkoop van een fiets één gulden, vooi een bromfiets een rijksdaalde: en voor een scooter of moto: vijf gulden onkostenvergoe ding. „Deze markt zal moetei groeien, maar we hebben ei allemaal hoge verwachtingen van", aldus R. Boon van de MSV. Op de markt worden heel wat kinder- en crossfietsei verwacht. Maar volgens Boon is het zeker niet de bedoeling handelaren aan te trekken met nieuwe tweewielers. De markt begint komende zater dag om 8.00 uur en duurt tot de middag. De volgende tweede hands tweewielermarkt wordt zaterdag 5 mei gehouden. In Sluis timmert men trou wens toch aan de weg. wordt momenteel druk ge; sleuteld aan een zogen; promotieplan waarin alle ge ledingen van de Sluise mid denstand (horecavereniging- VVV, actiecomité en MSV) zit ting hebben. De activiteiten- zullen worden vermeld in een- evenementenkalender, die tjj, de Sluise promotiekrant wordt opgenomen. Die krant ver schijnt in een oplage van 100.000 stuks. Het volledige program#» voor dit jaar is nog niet ron- maar verwacht wordt dat half april het geval zal zij- Eén van de hoogtepunten ongetwijfeld de officiële o[ ning van de opnieuw ingenw te winkelstraten, zaterdag- juni door staatssecretaris van Zeil van Economische za ken. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aardenburgse VVD-raadslid J. de Rid der heeft het college van B en W schriftelijke vragen gesteld over de werkelijke kosten, die tot nu toe door de gemeente zijn gemaakt om het carillon 'Ons Nationaal Monument' terug te be zorgen bij Pieter de Boer in Drachten. In februari besloot de gemeenteraad een krediet van 2000 gul den beschikbaar te stellen voor het transport. De Ridder heeft echter het vermoeden dat dit krediet is overgeschreden en wil daarom van B en W een specificatie onder ogen krijgen. Het gaat hem daarbij niet enkel om de pure transportkosten, maar ook om de uren die werknemers van de gemeente hebben besteed aan het laden en lossen van het klokkenspel en om de kosten die het gevolg zijn van het bezoek dat door de twee wet houders en het hoofd gemeentewerken aan De Boer in Drachten is gebracht op de dag dat het carillon werd afgeleverd. VLISSINGEN - Bij de SU* ting Instituut Gezondha^ zorg, opleidingen 'IGO Vlissingen zijn dinsdag maart de eindgesprekken houden voor de Ople'"™ Aantekening KinderverP' ging. Alle kandidaten s~- - mw. M.T. de Valk-Hesse» Oosterscheldeziekenhuize Goes; mw. C.A. KlipPe' terscheldeziekenhuizen Goes; mw. M.C.A. 0 Gasthuis te Middelburg- L.N. van den Berge, Beth®?,. St.Josephziekenhuis te singen. ïlis- na Weer op Ne Van onze rtv-redactie pe Britse kranten reageer den juichend toen in januai van dit jaar de serie The je wel in the crown' werd uit gezonden. Minstens zo goe als 'Brideshead revisited', d beste dramaserie sinds ja ren, werd er geschreven. D VARA start vanavond me deze 14-delige serie en d liefhebbers van gedegei sfeervolle Engelse tv-serie zitten in ieder geval goed to en met 12 juni. Er is maar één 'maar' aai de VARA-programmering De serie loopt al op de BR' en beleefde gisteravond d vijfde uitzending. Zoals ge bruikelijk waren de Belgei er eerder bij, maar he schijnt de VARA niet te hin deren dat uitzending vai 'De parel in de kroon' eei doublure betekent voo Zuid-Nederlandse kijkers. 'De parel in de kroon' i, net als 'Brideshead Revisi ted' een produktie vai Granda Television en is ge baseerd op vier romans var de Engelse schrijver Pau Scott, die in 1978 op 58-jarig< leeftijd overleed. Het them; van de vier delen is het af brokkelen van de Brits; heerschappij in India en d( ontwikkelingen die leidder tot de onafhankelijkheic van dat land. Pas een jaar voor zijr dood werd Paul Scott be kend bij het grote publiek toen hij de 'Booker Prize kreeg voor zijn romar 'Staying on', dat zich ook ir 16.50 Anna, Ciro en Co Anna en Ciro vinden, dat Francesco de laatste tijd maar vreemd doet. Hij wil niet meer met hen mee en dat ergert hen bijzonder. Gelukkig ontdekken ze dat Francesco verliefd is. Dat verklaart veel. Anna laat hem verder met rust, maar Ciro doet vreselijk zijn best om Francesco met zijn meis je te pesten. 2041 I Surely, Jesus u,4° is coming pe evangelist Mattheus ver telt in de bijbel over de toe komst, over gebeurtenissen, me plaats zullen hebben, voordat Jezus Christus op sarde terugkomt. Geïnspi reerd op deze tekst heeft Arie Pronk een muzikaal epos gecomponeerd met een reeks nieuwe liederen. mdat Mattheus ook zegt, Jezus op de Olijfberg, h oosten van Jeruzalem j*! verschijnen, werd deze «edelige uitvoering hier Pgenomen. Twee grote ko- rvn' Deo Cantemus en The B 0 Singers, de solisten einata Heemskerk, Helena ogers, Fernand Koenig, Bailey en de musici va yan Weelden en Loek a P per Leeden trokken on- leiding van Arie Pronk «aar Israël. Jr' 'weede en derde deel pit resp. op 17 april en I a.s. uitgezonden. 12l.oo I Moskou gelooft J niet in tranen krdn i981 met een Oscar be- tehriiff6 !Ulssische film be- drje "e lotgevallen van M0s,Jonge meisjes, die in Proeven hUn ge,uk gaan be" ('e Jaren vijftig verlaten

de Stem | 1984 | | pagina 12