DIVO te sterk voor Goes GELIJK SPEL RIA IN SLECHTE WEDSTRIJD Sluis zit in de problemen Middelburg ontvangt loon van de angst HOOFDPLAAT VERRAST DE STEM lOlGlFr EG-beraad landbouw muurvast Hoog bezoek Schijntje Foutje 'Apartheid' Contra spionage Vrees voor terugkeer oesterziekte Merijntje 11 MAANDAG 26 MAART 1984 HUIS DIERE Winst Audet groeit 36% OOSTERSCHELDE Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derde klas D lijkt koploper Zierik- zee de laatste weken van slag te zijn. Na de vorige week op eigen veld geleden 0-1-nederlaag tegen Goes kwam het team gisteren in Middelburg tegen hekke- sluiter Jong Ambon niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. Het is ontstellend hoe bij Zierikzee routinier Kees Verkaart wordt ge mist. Goes verloor nu op eigen veld met 1-3 van DI- VO. De Zeeuwsch-Vlaamse streekderby CLINGE- STEEN eindigde onbeslist in 1-1. Tot deze eindscore kwa men ook De Schutters en Roosendaal. Steenbergen won ook weer eens. BSC werd daar op eigen terrein spelend het slachtoffer van met 1-2. Voor Zundert blijft het er donker uitzien, na de 1-2-nederlaag tegen SC Gastel. GOES-DIVO 1-3 - Voor de rust speelde het onbereken bare Goes zonder enige in zet. Het kwam al na vijf mi nuten op achterstand toen Machielse na een overigens fraaie DIVO-aanval kon scoren, 0-1. Het schudde Goes niet wakker. Na een half uur trilden de Goese netten opnieuw. Vriens maakte gebruik van aarze lend optreden van de Goes- defensie. Kort voor rust werd Peter Verburg het DI- VO-strafschopgebied tegen de grond gewerkt. De te recht toegekende strafschop werd door Gé Wolters ver zilverd, 1-2. In de tweede helft nu wel een sterk aan vallend Goes en DIVO moest terug. In plaats van de ge lijkmaker kwam succes aan de andere kant. Bij een van de schaarse uitvallen was het Vriens die DIVO defini tief naar de volle winst schoot. JONG AMBON-ZIERIK ZEE 0-0 - Rust- en eind stand. DE SCHUTTERS-ROO SEND AAL 1-1 - Rust 1-0, Kees van Gameren 1-0, Rob Swaans 1-1. ZUNDERT-SC GASTEL 1-2 - Rust 1-1, Kees Roovers 0-1, Wim Vosselmans 1-1, Jan Antens 1-2. BSC-STEENBERGEN 1-2 - Rust 0-1, Wim de Koek 0-1, Jan Geerts 0-2, Anton van de Boom 1-2 (strafschop). Tweede klas B INTERNOS-SLUISKIL 0-0 - In dit duel was duide lijk te merken dat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond. Het was zoals Sluiskil-trainer Han van der Hooft opmerkte: „Een partij zomeravondvoetbal". In de eerste helft kreeg Internos een mogelijkheid om op voorsprong te komen, maar Willers benutte deze kans niet. In de tweede helft was Sluiskil het gevaarlijkst. Zo zag Paul van der Hooft zijn inzet voorlangs verdwijnen en miste Roy Scheele voor open doel. Scheele kwam overigens vrije verdediger Johnny Schelfhout vervan gen. Hij moest omdat hij zich verstapte, voor het eerst in de zeven jaar dat Van der Hooft de Sluiskil-scepter zwaait, vroegtijdig afhaken. VLISSINGEN-WVO 1-2 - De koploper in de tweede klas uit Oosterhout legde in de eerste helft de basis voor de zege. Twee gave trefers gaven WVO een voorsprong die na de thee voldoende bleek, omdat Eikenhout met een kopbal het enige doel punt van Vlissingen voor zijn rekening nam. Te wei nig voor een punt voor de Scheldestad-bewoners. Geen doelpunten in Terneuzen Door Paul de Schrijver TERNEUZEN - „Het is duidelijk geen kam- pioenspioeg. Wat een bar slechte wedstrijd", waren de eerste woorden van een uiterst teleurgestelde Maurice de Windt, de trainer van Terneuzen, na afloop van het duel met RIA uit Westdorpe. Geen hoogstaand vierde klas-voetbal dat was dui delijk, zowel van de kant van Terneuzen als van RIA. Een düel béneden dé maat met een dubbel- blanke eindstand, die te recht was maar niet ver diend. De bezoekers werden ge plaagd door blessures en een schorsing zodat ze enkele oud gedienden 'van stal' moesten halen. Robert van Laere ver vulde de functie van laatste man en Gerrit Emans moest ook gistermiddag weer opdra ven om RIA aanvallend te vertegenwoordigen. Emans moest overigens het veld na 30 minuten weer verlaten we gens een blessure. Egbert Audenaerd, al vele jaren lid van de basis, die ook wegens het niet geheel fit zijn op de bank zat, verving hem. In het begin vrij rommelig spel. Het was het best te ver gelijken met een slecht door geroerde instant-pudding. Klonten met spelers op slechts enkele vierkante meters en van enige spreiding was totaal geen sprake. Aanvallend werd er uiteraard niets geforceerd en de beide doelverdedigens moesten een groot deel van de eerste helft verveeld toekij ken. Joop Lauret van Terneu zen kreeg als enige speler gis termiddag de handen van het publiek op elkaar. De blonde spits kreeg het leer voor de voeten en soleerde richting strafschopgebied. Hij lanceer de een gevaarlijk schot, dat vlak naast ging. Eén ding was duidelijk naarmate het duel verstreek, de kwaliteit was maar minnetjes. Corner Toch was de mooiste kans en eigenlijk de enige in de eer ste helft voor RIA. Doordat Paul van Bambost in een eer dere actie gevloerd was, kon Frank Bouwens over de vleu gel diep in de Terneuzen-ver- dediging doordringen. Een fraaie voorzet werd door een ideaal opgstelde Egbert Aude naerd niet tot een doelpunt Spelmoment uit de teleur stellende derby Terneuzen- RIA W. In licht shirt Terneu- zen-verdediger Paul van Bambost in opmars tegen zijn oude club RIA W. - FOTO WIM K00YMA\ een overwicht door meer inzet te tonen en een taaie jacht naar de bal. Toch was de kans weer voor de bezoekers. Frank Bouwens schoot van afstand op doel en keeper Ronald Gort kweet zich uitsteked van zijn taak en voorkwam met zijn vuist een achterstand. Het duel stierf na een kans van weer Egbert Audenaerd een stille dood. Een treffen om snel te vergeten, dat vond ook Maurice de Windt. Diep te leurgesteld stelde hij, dat je met tien minuten overwicht, zoals in de tweede helft, geen kampioen kunt worden. weg is nog lang voor Terneu zen. Maar zo dicht bij een mo gelijk kampioenschap hebben de pupillen van de Terneuzen- trainer niet gestaan. De Windt: „Ik begrijp het niet, de juiste instelling is soms ver te zoeken. Misschien is de druk voor sommigen te groot". verwerkt. De RIA-aanvaller had duidelijk last van zijn blessure en Jack Begijn tikte het leer corner. Na rust kwam Henk Faas de plaats van Joop Lauret in de basis van de thuisploeg verde digen. Meteen na de tweede aftrap was het weer invaller Egbert Audenaerd die het leer vlak over de lat van Terneu zen joeg. Ook in de tweede helft was er nauwelijks van een echte opnbouw sprake. Zowel bij Terneuzen als bij RIA. Veel balverlies en slechte combinaties. Toch werd de tweede helft naar een iets ho ger kijk-niveau getild door wat meer doelpogingen. Een kansje van het duo Frank Boogaard en Jan Huis man werd gekeerd door de goed spelende Geert-Jan Me- chelinck. Deze actie luidde een korte periode van druk op de bezoekers in. Terneuzen had Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas van het zondagvoet bal in de KNVB afdeling Zeeland werd een inhaal programma afgewerkt. Succes was er voor Robur, dat Sluis met 3-0 klopte. De topper Oostburg-Koewacht eindigde onbeslist in 2-2. OOSTBURG-KOEWACHT 2-2 - De gastheren startten ge steund door de wind in de rug met een offensief dat leidde tot een 2-0-voorsprong. De eerste treffer kwam tot stand via medewerking van een Koe wacht-speler. Het was De Gronckel die een voorzet van Ronald Hinneman verkeerd veroordeelde en onfortuinlijk zin eigen doelman klopte. Even later werd het zelfs 2-0. Bronnenberg soleerde door de Koewacht-defensie om ver volgens te scoren. Dezelfde speler trof daarna nog twee keer de paal. Een uitval van Koewacht leverde echter de aansluitende treffer op. Rot tier was de schutter. In de tweede helft had Koewacht snel succes. Na vijf minuten kreeg het een vrije trap toege wezen en daar belastte Rom- bout zich mee. Het gevolg was een doelpunt. ROBUR-SLUIS 3-0 - Robur schuift door deze zege op naar de derde plaats op de ranglijst en voor Sluis betekende het de hekkesluiterspositie. In de eerste helft, waarin bedroe vend zwak werd gevoetbald, nam Robur een 1-0-voor- sprong door Speckens, die een onoverzichtelijke situatie uit buitte. In de tweede helft pak ten de gastheren de zaken wat energieker aan. Dit werd be loond met treffers van Toine van Duiven en Eric Speckens. Voor Sluis betekent deze ne derlaag met nog vier duels voor de boeg, knokken voor behoud van een plaats in de eerste klas. STAND: Noormannen 15-23, Koewacht 15-19, Robur 16-19, Oostburg 16-18, Domburg 16- 17, Corn Boys 16-17, Zeeland Sport 16-16, Hulsterloo 16-15, Patrijzen 16-14, Graauw 16-14, Volharding 16-9, Sluis 16-9. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Middelburg was gisteren de Wester- schelde overgestoken om een punt over te houden aan het treffen met Breskens. Dat lukte, met risicoloos voetbal, in de eerste helft. J Na rust strafte Breskens een ander af en won met 2-1. Een hoogstaande partij was het niet op Baersande. „De grote vorm is er nog niet", verklaarde Breskens- trainer Piet de Winde het matig optreden van zijn for matie na afloop. De Zeeuwsvlamingen, al zeven wedstrijden lang ongesla gen, kunnen nu de competi tie zonder zorgen beëindi gen. De spanning die na het vertrek van Bram van de Broecke in de gelederen sloop, is verleden tijd. Met een weer op zijn oude ni veau acterende Willie de Jaeger, was Breskens giste ren de minst slechte ploeg. Bij de thuisploeg was Jan de Lobel weer van de partij. Hersteld van de griep, die hem veertien dagen thuis hield, zocht de aanvoerder gisteren nog naar het j uiste wedstrijdritme. Bij Middel burg ontbraken De Nooyer, Koster en Kuys. In de eerste helft was al leen de thuisploeg gevaar- lijk. Naarmate de wedstrijd vorderde werd de uitste kend begonnen Van de Broecke meer en meer Baan aan banden gelegd. De uit stekende doelman Johan Dijkhuizen hield Van de Broecke in de twintiste mi nuut van de openingstreffer af, toen hij op aangeven van Jan de Lobel uithaalde. Ook Van Leeuwe kreeg een mo gelijkheid, maar hij zag zijn schot over de lat scheren. Ruim een half uur was er gespeeld toen Middelburg, met Wijs en Van der Sluis als betere spelers, gevaar voor het hok van Gruben stichtten. Een hoge bal van rechtervleugelverdediger Kempe dwarrelde over het hoofd van De Ruysscher voor de voeten van Wijs, die keihard uithaalde, maar Gruben op zijn weg vond. De dubbelbalnke ruststand was dan ook een juiste weergave van datgene wat er op het veld te zien was geweest. Bij de bezoekers kwam aanvoerder Wim Dekker na de rust niet meer uit de kleedkamer. Geblesseerd werd hij vervangen door Baan. Ook bij de thuisploeg zou kort na rust gewisseld worden. Kodde maakte plaats voor Mookhoek. De Jager stond aan de basis lig gen van het eerste doelpunt. Diep penetrerend in het vij andelijk gebied, had Baan een overtreding nodig om. hem af te stoppen. Scheids rechter Van Aalst uit Oud- Gastel legde de bal op de stip, De Muynck stuurde Dijkhuizen naar de ver keerde kant en het stond 1-0. Met nog een half uur te gaan zette trainer Wurth Jan de Rijke in. Bij de bijna twee meter lange De Rijke was De Jager maar een ka bouter, althans wat de leng te betreft, want verder kwam er weinig gevaar van de kant van de topspecia list. Ronald Kodde nam de plaats van De Rijke in de dug-out in. Toen Breskens, nu ineens wel ruimte krijgend, een kwartier voor tijd de voor sprong kon uitbouwen, leek de zaak bekeken. De Muynck kreeg de bal voor de tweede keer achter Dijk huizen. Aan de basis stond Van Leeuwen, die op rechts werd weggestuurd. Zijn voorzet werd door Snou- waert panklaar gelegd voor de Muynck, die de bal in de korte hoek langs Dijkhuizen knalde: 2-0. Pas toen besefte Middel burg dat men met lege han den achter zou blijven. Na dat Van Leeuwen in kans rijke positie door Dijkhui zen was getorpedeerd, en Breskens een tweede straf schop werd onthouden, bracht Tahapary weer hoop in de harten van Middel burg. Kempe gooide de bal hoog voor de pot waar De Rijke doorknikte tot de bij de tweede paal staande Ta hapary, die de bal met de borst dood maakte, en ver volgens Grüben het nakij ken gaf. Verder kwamen de Middelburgers niet. Het loon van de angst werd hen verdiend gepresenteerd. Van onze sportmedewerker LEWEDORPSE BOYS HOOFDPLAAT 1-0 - Een met vijf invallers spelend Lewe- dorpse Boys stuurde titelkan didaat Hoofdplaat met een 1-0-nederlaag over de Wester - schelde terug. Hoofdplaat had het kennelijk wat al te gemak kelijk opgevat, ook zijn trainer was er niet bij. Bovendien werden twee strafschoppen gemist. Na dertig minuten kwam de thuiclub op een 1-0- voorsprong door een doelpunt van Alex Verdonk uit een hoekschop. In de tweede helft tapte Hoofdplaat uit een ander vaatje en Lewedorpse Boys moest zich beperken tot verde digen. In de tweede minuut kreeg Hoofdplaat een straf schop. Henk Ottens plaatste zich achter de bal, maar zijn schot werd door doelman Ar nold Verdonk uit het doel ge ranseld. Na een kwartier kwam de tweede penalty voor Hoofdplaat. Nu was het Tim mermans die het vonnis zou voltrekken, maar zijn kogel ging naast. Hoofdplaat bleef sterker, maar wist niet te sco ren. AARDENBURG-AXEL 0-0 - Een gelijk opgaande wedstrijd met machteloze anvallers. Veel middenveldspel en vaak onnodig balverlies voor beide teams. Een terecht uitslag. HVV24-BIERVLIET 3-3 - Een wedstrijd waarin HW'24 in de eerste helft de beste ploeg was. Het kreeg heel wat kan sen, maar niet een daarvan werd benut. Ook Biervliet kon die periode de Hulsterse ver dediging niet tot capitulatie dwingen en zo bleef het 0-0. In de tweede heft was het Peter van Eekelen die al na vijf mi nuten 1-0 liet aantekenen. De thuisclub kwam binnen een kwartier op 2-0. Ongelukki gerwijze kopte Adrie Meijer in eigen doel. Lange tijd kwam er in deze score geen verande ring. Pas tegen het einde vie len de goals als rijpe appelen van de bomen. Nadat de gas ten tien minuten voor tijd door een invaller op 2-1 waren ge komen was het Lucas van de Voorde die zeven minuten voor het einde, althans dat dachten velen, de HW'24-zege veilig stelde door er 3-1 van te maken. Deveneijns zorgde voor 3-2. Op de valreep kreeg Biervliet een penalty te nemen en Versluijs bleef de zenuwen meester en scoorde beheerst 3-3. HONTENISSE-VOGEL- WAARDE 1-1 - Beide teams kregen met deze uitslag wat ze verdienden. Voor rust een aantrekkelijke wedstrijd. De tweede helft was van heel wat minder gehalte. Toen speelden beide elftallen behoudend, bang om te verliezen. Na vijf tien minuten werd het 1-0 door een treffer van Gino Buijsrogge na een goed geno men corner van Johnny Maas. Lang had de thuiclub hier geen plezier van want reeds na enkele minuten had Vogel waarde de zaak weer recht ge trokken. Ronald Bun scoorde 1-1. EINOREPAKTIE: HARRY VERMEULEN Enigszins verbaasd keek het RBC-bestuur rond in de kleine maar gezellige bestuurskamer van sport park 'De Luiten'. Want naast de Telstar-delegatie uit Noord-Holland, konden er in Roosendaal diverse hoogwaardigheidsbekle ders verwelkomd worden. Eerst kwam bondsbe- stuurder Joop Jansen bin nen. Daarna werd de deur opengedaan door niemand minder dan Dé Stoop. Nog altijd op zoek naar een baantje in de voetballerij. Hardnekkig volhoudend die Stoop. Zijn eerste po ging om bij Telstar onder dak te vinden mislukte, waarna Stoop vrolijk de bestuurskamer van FC Den Haag binnen stapte. Daar is men het echter nog niet eens over de eventuele inbreng van de naar een 'voetbalbaantje' hunke rende Stoop. Vandaar dat Stoop toch maar weer in het kielzog van Telstar naar Roosendaal toog. De reis naar het West brabantse stadje werd ook ondernomen door Jacques Hogewoning, vice-voorzit- ter van de sectie betaald voetbal. Hogewoning kop pelde het bezoek bij RBC aan een gesprek met bondsbestuurder Joop Jansen. Immers, morgen avond neemt het bondsbe- stuur (vier man uit het amateurbestuur, vier man uit het betaald voetbal plus bondsvoorzitter Jo van Marie) in Zeist een beslis sing over het aantrekken van een 'sterke man'. Vooroverleg kan dan nooit kwaad. De zeilstrijd om de Ameri ca Cup was altijd al een sportieve aangelegenheid voor alleen de steenrijken. Na een heerschappij van tientallen decennia raakte Verenigde Staten de felst begeerde zeilbeker kwijt aan Australië. De Ameri kanen zijn vastbesloten de beker in 1987 te heroveren. Daarvoor is, volgens wel ingelichte kringen in Perth ,de thuishaven van het winnende schip Australië II, een budget beschikbaar gekomen van vijfzenze- ventig miljoen dollar, een slordige tweehonderdvijf- en twin tig miljoen gulden. Voor dat geld moet een zeilschip worden gebouwd, dat in de finale over zeven regatta's bij Newport on verslaanbaar moet zijn. De Australische overwinnaars bleken in Perth danig ge schrokken over dit bericht. Zij waren al blij dat hun budget voor 1987 was opge trokken van zestien mil joen naar achtentwintig miljoen gulden. Dat blijkt nu, in vergelijking met de Amerikanen, een schijntje. Bij Go Ahead Eagles zal het laatste woord nog niet zijn gesproken over het shirt-incident dat zich gis teren op het terrein van Haarlem afspeelde. Zoals bekend moet de uit-spe- lende club de tenue's aan passen aan de tegenstan der. Bij Go Ahead Eagles had men dat, voor het duel met Haarlem, over het hoofd gezien. Go Ahead Eagles heeft als officiële clubkleuren rood en geel. In Haarlem verscheen de club echter in het blauw. Omdat Haarlem in over wegend plauw pleegt te spelen, leverde dat proble men op. Scheidsrechter Draaisma maakte de De- venter-leiding hierop at tent. Go Ahead weigerde echter van shirt te verwis selen. De reden lag voor de hand. De tv-camera's wa ren in het stadion van Haarlem aanwezig en op de vervangende shirts stond uiteraard geen recla me vermeld. Draaisma had het lak aan de argumenten van Go Ahead Eagles en hij dreigde dat de wed strijd niet zou worden ge speeld wanneer De Eagles niet heel snel de beschik bare wittë shirts zouden aantrekken. Mókkend vol deden de Deventenaren aan dit bevel. De clublei ding mag vandaag sponsor proberen uit de te leggen hoe het komt dat hem de gratis tv-reclame door de neus is geboord Blank zijn in Zuid-Afrikg levert niet altijd alleen maar voordelen op. in enkel geval wil de in dit apartheidsland favoriete huidskleur wel eens nade lig uitpakken. Pak het ge val van het 17-jarige loop. stertje Zola Budd. De re cords van Budd, de snelste ter wereld op de 5000 me ter, worden niet erkend en ook kan zij geen confron tatie aangaan met haar voornaamste rivales. Budd zou momenteel in Londen zijn aangekomen met de bedoeling om de Britse na tionaliteit aan te vragen De vader van Budd zou in het bezit zijn van een Brits paspoort omdat zijn vader destijds vanuit Engeland naar Zuid-Afrika emi greerde. De geruchten wil len verder dat Zola Budd zal worden opgenomen in de Britse Olympische ploeg voor Los Angeles. Zuid- Afrika ontkent alles hoe wel men zich wel verrast toonde door de trip van de familie Budd naar Enge land. Contra-spionage zal voornaamste bezigheid van de FBI zijn tijdens de Olympische Spelen in augustus in Los Angeles. Dit heeft Richard Bretzing verklaard in een interview met het Franse persbureau AFP. FBI-agent Bretzing is al twee jaar, speciaal met het oog op de Olympi sche zomerspelen, in Los Angeles gestationeerd. De taken van de federale re cherche zijn drieledig: I, Bescherming van de bui tenlandse afvaardigingen, 2. Strijd tegen terrorisme, 3. Contra-spionage. De na druk ligt op het derde punt. „De FBI is verplicht de vijandige inlichtingen diensten tegen te werken", zei Bretzing. „Men kan speculeren over terroristi sche acties of over mogelij ke aanslagen op de veilig heid van de buitenlanders in de Olympische periode, maar er is weinig twijfel over onze rol inzake con tra-spionage. We weten, dat het ons aangaat en dat is onze verantwoordelijk heid". Over de opstelling van de FBI tegenover de af vaardiging van de Sovjet- Unie naar de Olympische Spelen antwoordde Bret zing desgevraagd: „Onze contra-spionage strekt zich verder uit dan de Sov jet-Unie. We letten op alle landen, waarvan de inlich tingendiensten ons on vriendelijk gezind zijn. Er zijn ook landen bij dieniet tot het oostblok behoren" Betreffende het schip 'Groesia', dat van de Ame rikaanse regering toestem ming kreeg tussen 15 juli en 15 augustus in de haven van Long Beach (vlak bij Los Angeles) voor anker te gaan, was het commentaar van Bretzing: „De kruiser valt onder de verantwoor delijkheid van de regering De bescherming berust bij de politie van Long Beach en bij de kustwacht. De FBI heeft daar niets mee te maken. Ik weet alleen dat het schip geïnspecteerd zal worden". Richard Bretzing fun geert tijdens de Spelen als hoofd van de federale re cherche in de Olympische stad. Volgens officieuze cijfers, die hij niet wenste te bevestigen, beschikt hij over zevenhonderd man schappen. Dat zijn er drie honderd meer dan in ver schillende rapporten wer den vermeld. Vijftig ben' onder wie een vrouw, wer den speciaal opgeleid vo°r het bevrijden van giJze' laars. Het 'gijzelaarsbe- vrijdingsteam' is de bur gerlijke equivalent van een militaire groep, die 111 1980 probeerde de Ameri kaanse gijzelaars uit Amerikaanse ambassa® in Teheran te bevrijden Deze ploeg geniet "08 steeds een opleiding in sf*' ciale wapens en tactieken waarvoor ook gegeve® werden aangedragen Frankrijk, West-Dui®' land, Groot-Brittannie E Israel. ROoP fl«vr««od of aan to bl laten horen via een „Kleintje" ii en Het komt in orde. immers tienduizenden Stern-lezers -ssen (een op de drie) lezen uw ad leZe' mdat zll speciale belangstelling h voor onze "Kleintjes"-rubriek „Huisdieren" ^te jaargang K BRUSSEL - Het overleg tus fen de landbouwministers va ie Europese Gemeenschap za vanacht in Brussel muurvast. ministers Braks sloot nie uit dat men vandaag uit el kaar zal gaan zonder enig vooruitgang geboekt te heb ben. In dat geval wordt aan staande vrijdag en zaterda nog eens geprobeerd uit de im passé te komen. Voor 1 apri jnoeten namelijk de land bouwprijzen vastgesteld zijn. Men kwam gisteren nie verder dan felle onderhande lingen over de Ierse eis mee zuivel te mogen producere jan waar de bezuiniginge binnen de EG in voorzie Naast een door de negen nie te accepteren eis van Groot Brittannië tot de aanzienlijk terugbetaling uit de kas va de EG, was dat aanleiding to het mislukken van de top va Brussel, begin vorige week. Aangenomen werd dat d Ieren het zogenaamde 'vitaal belang zullen inroepen, wa wil zeggen dat zij vinden da de economie van het land staa of valt bij de geëiste produk tie. In een dergelijk geval i het vrijwel onmogelijk tot ee stemming over te gaan. D meerderheid kan daarme haar wil dan niet aan de Iere opleggen. NIJMEGEN - De netto-win van het Audet-concern, waa toe ook dagblad De Stem b hoort, is vorig jaar met 36 pr cent gestegen. De omzet groeide in 19 met 2,5 procent tot 278 miljoe gulden. De netto-winst b droeg 11,3 miljoen gulden t gen 8,3 miljoen gulden ov 1982. Aan de aandeelhouders z worden voorgesteld het divi dend over 1983 te verhogen t 10 gulden per aandeel van 2, gulden. In 1982 werd nog 9 gul den dividend per aandeel uit gekeerd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De oud-oester kwekers die zich verenig! hebben in 'De Zeeuwse Oes ter', zijn doodsbang dat de ge vreesde oesterziekte Bonamii Ostrea opnieuw de kop op steekt in de Oosterschelde. Volgens De Zeeuwse Oeste is dat risico levensgroot, n minister Braks (Landbouw e Visserij) blijkbaar heeft inge stemd met het op proef uit zaaien van 300.000 platte oes ters op de Yerseke Bank. Deze jonge schelpdiere: zouden afkomstig zijn uit d binnenputten bij Yersek< waar ook andere geïmporteer de oesters en kreukels hebbe gelegen. Of de minister inderdaac met de proef heeft ingestemc (De Zeeuwse Oester betwijfel dat) of dat de bestaande kwe kers op eigen houtje hebbei uitgezaaid is overigens ondui delijk; Braks zelf was gister avond niet bereikbaar voo commentaar. In de brief aan de ministe en de vaste Kamercommissi voor Visserij maakt D Zeeuwse Oester in elk geva ernstig bezwaar tegen experi menten met deze schelpdieren me als gevolg van het lang< yerblijf in de bassins ook noj Putziek' kunnen zijn, waar door een grote sterfte moe Worden verwacht. Venolg in De Stem van Zeeland Dat gaat niet van Au-det

de Stem | 1984 | | pagina 16