Van Holen klopt De Rooy mita Edberg verslaat Wilander Oosterbosch wint na solo Wereldtitel veldloop voor Carlos Lopes Kelly: bloedvorm Ton van Heugten zint op revanche Opnieuw remises Wiersma Piet Kleine wint A-klassieker Voorwaa Ga ze i/ Tweekamp uitgesteld FC Bosland succesvol Ruime zege Verdeg i rem MAANDAG 26 MAART 1984 PAGINA SPQRt Middelburg superieur zien «J bij uw dealer Nederlaag r ugby team IJshockeyteain bedwingt DDI MAANDAG 26 MAA 'le Dsv met 3-0. T12 RODE - De Brabantse Pijl leverde voor de met succes sen verwende ploegleider Peter Post een lach en een traan op. Deze Belgische se- mi-klassieker werd, na de overwinning van Bert Oos terbosch in de E3-prijs, niet gewonnen. De Belg Ronny van Holen uit de bescheiden formatie van Florent van Vaerenbergh verraste de ploeg, die ook deze wed-' strijd domineerde. Post was toch zeer blij, want twee van zijn 'kneusjes' kwamen tot hun eerste uitslagen van dit seizoen. Theo de Rooy werd tweede, Peter Winnen achtste. De Rooy en Winnen wa ren in de voorbereiding op het seizoen hard gevallen. De Rooy brak voor de vierde keer in zijn wielerleven een sleutelbeen, Winnen werd met een barst in een sleutel been eveneens op non-actief gesteld. Na hun sterke op treden in de Brabantse Pijl zag het er naar uit, dat De Rooy en Winnen op tijd in vorm zullen zijn voor de Waalse klassiekers en de etappe-wedstrijden in de aanloop naar hun hoofd doel: de ronde van Frank rijk. De Brabantse Pijl over 192 kilometer, met elf be klimmingen van de Alsem berg, kwam al vroeg op gang. De koers werd serieus toen Tackaert drie minuten voorsprong nam. Criquie- lion, Dhaenens en de sterk rijdende 20-jarige neo-prof van Post Gertjan Theunisse zorgden voor de hergroepe ring. Langerijs, Winnen, Haghedooren, Vercammen en Jacobs zorgden voor een eerste beslissing. Zij werden nog ingehaald door Van Ho len, de latere winnaar, Wij- nants, Van den Brande, Wampers, Versluys en De Rooy. Met nog drie ronden te rijden demarreerde Van Holen. De Rooy, Versluys en Van den Brande sloten aan. Haghedooren en Wijnants haalden de vluchters ook nog. Na een mislukte de marrage van Haghedooren zette De Rooy een lange sprint in. Alleen Van Holen had daar een antwoord op. De oud-wereldkampioen der junioren kon drie jaar lang als beroepsrenner niet aan de hoog gespannen ver wachtingen beantwoorden. Dit seizoen werd niets meer van hem verwacht. Na de laatste etappe van de Cata laanse week won hij met de Brabantse Pijl zijn eerste belangrijke koers. De uitslag: 1. Ronny van Holen (Bel) 192 km in 4.16.52., 2. Theo de Rooy (Ned) z.t. 3. Paul Haghedooren (Bel) z,t. 4. Flip van den Brande (Bel) z.t. 5. Ludwig Wijnants (Bel) z.t. 6. Patrick Versluys (Bel) z.t. 7. Jean-Marie Wampers (Bel) op 22 sec. 8. Peter Winnen (Ned) z.t. 9. Hans Langerijs (Ned) op 38 sec. 10. Jos Jacobs (Bel) op 55 sec.12. Johan Lammerts op 3.18., 16. Gertjan Theunisse z.t. 17. Fons van Katwijk z.t. 20. Gerrie Knetemann z.t. 28. Jos Schipper z.t. 29. Emiel Kerstens z.t. Ronny van Holen (links) heeft Theo de Rooy in de eind sprint verslagen. - fotoanp Prost wint in Rio de Janeiro MOSKOU - Wereldkampioen Harm Wiersma heeft in de damtweekamp tegen de Rus sische grootmeester Wadim Wirny ook na zeven partijen nog steeds met twee punten verschil de leiding. De dit weekeinde gespeelde twee partijen tussen beide groot meesters eindigden beide in remise, waardoor de stand op 8-6 kwam in het voordeel van wiersma. In de zesde partij werd het Russische publiek op een wat interessantere opening ge trakteerd dan in de daaraan voorafgaande duels, maar kort na deze fase begon op nieuw een periode met veel vereenvoudigingen. Voor de zevende partij had Wiersma met secondant Van der Wal een variant voorbe reid vanuit de 32/28-opening, die echter in het geheel niet aan bod kwam. Wiersma kwam daardoor mogelijk iets in het nadeel, maar ook dit keer wist Wirny zich daarmee geen raad. De wereldkam pioen accepteerde na bijna twee en een half uur spelen op de 31ste zet opnieuw het remi se-aanbod van Wirny. HEESWIJK - Tijdens de ope ningsraces op het motorcircuit 'De Wolvenbosch' in Heeswijk heeft Jack Middelburg uit Maasdijk beide manches in de 500 CC-klasse gewonnen. Rob Punt uit Heiloo, die wegens mechanische problemen niet naar de Grand Prix van Zuid- Afrika ging, werd twee keer tweede. De winnaars in de andere internationale races, die over een manche gingen, waren: Willem Heijkoop (80 cc), Anton Straver (125 cc), Peter Looyes- teijn (250 cc) en Piet van der Wal (350 cc). Er waren onge veer 4.000 toeschouwers. De voornaamste uitslagen zijn:interna- tionaal: 350 cc: (14 ronden) 1. Piet van der Wal (Oirschot) Yamaha 18.06,76 (g.s. 134,551 km/u), 2. Gerard Beck (Megen) Yamaha 18.07,68, 3. Rob van Snepscheut (Schijndel) Yamaha 18.24,97 snelste ron de: Beek 1.15,4 (g.s. 137,745 km/u) 250 cc nationaal:(10 ronden) 1. Johan Holtrigter (Bussum) Yamaha 13.13,39 (g.s. 130,908 km/u) snelste ronde: Holtrig ter 1.17,1 (g.s. 134,708 km/u) 500 cc: (twee manches van tien ronden): uitslagen beide manches en tevens eind stand: 1. Jack Middelburg (Maasdijk) Honda, 2. Rob Punt (Heiloo) Suzuki, 3. Bobo van Eijk (Utrecht) Suzuki snelste ronde: Middelburg 1.09,5 (g.s. 149,439 km/u) WIELRENNEN - Herman Winkel heeft zondag het crite rium van Neerbeek gewonnen. De Haarlemse amateur reed de 100 kilometer in 2 uur 22 minuten en 3 seconden. Arie Versluis (Ameide) werd twee de en Peter Harings (Sibbe) derde. (ADVERTENTIE) COPIERS De Wit Kantoormachines Mon Plaisir 102G, Postbus 346, 4870 AH Etten-Leur Telefoon 01608-16111 RIO DE JANEIRO - De overstap van Renault naar McLaren heeft de Franse autocoureur Alain Prost voorlopig geen kwaad gedaan. De man, die vorig jaar in de laatste race de wereldtitel aan de Braziliaan Nelson Piquet moest laten, won op het Jacarepagua- circuit van Rio de Janeiro de grote prijs van Brazilië. De eerste race van de serie voor het wereldkampioen schap 1984 werd bij 35 graden warmte voor honderd duizend toeschouwers verreden. Voor prost betekende de overwinning zijn tiende Grand Prix-zege op nege nenvijftig starts. In de stal van McLaren, die dit jaar de beschikking heeft over Porsche-motoren, hadden coureurs en technici duidelijk het beste compromis gevonden tussen maximaal vermogen en minimaal benzineverbruik. Ter indamming van gevaren en snelheid waren de regle menten andermaal aangepast. Tankstops, die vorig jaar in zwang raakten, werden verbo den en de inhoud van de brandstoftanks werd terugge bracht tot tweehonderdtwin tig liter. De afstanden voor de races bleven gelijk. Voor de turbo's hield dit in, dat niet al le achthonderd paardekrach- ten meer konden worden inge zet. Dat zou te veel energie vergen. De Fransman Patrick Tambay werd hier pijnlijk mee geconfronteerd. Hij kwam in de laatste ronde met een lege tank stil te staan. De start van de Braziliaanse grote prijs werd een klein half uur vertraagd. Na de op warmronde gaf de Italiaan Andrea de Cesaris met wilde armgebaren te kennen, dat zijn motor was afgeslagen. De start werd uitgesteld. De Ce saris mocht niet meer mee doen. Na de laatste training was ook de Westduitser Man fred Winkelhock voor de race gediskwalificeerd. Zijn mon teurs hadden hem van de baan geduwd, omdat hij zonder benzine stond. Na de goede start blonken de McLarens uit. Naast win naar Alain Prost schitterde veteraan Nikl Lauda. Hij reed tot de zevenendertigste ronde zelfs aan de leiding. De Oos tenrijkse oud-wereldkam pioen moest zijn auto echter in de pits parkeren met een over verhitte motor. Prost begon in negende positie. De Italiaan Alboreto startte furieus, maar hij hield zijn leidende positie slechts een paar ronden vast. Prost was zuinig op zijn mo tor. Terwijl de een na de ander voor hem uitviel stuurde hij aan op, want lange tijd niet meer leek dan een ereplaats. Na het uitvallen van Lauda, die lang op kop reed, scheen de overwinning zeker voor de jonge Brit Derek Warwick in de Renault. Tien ronden voor het einde begaf ook zijn motor het. Prost kon het zich in de slotfase permiteren brandstof sparend te rijden. Hij had aan de eindstreep veertig seconden voorsprong op Rosberg. De Fin profiteerde van het stilvallen van Tambay. De uitslag van de Grote Prijs van Brazl- Hë in Rio de Janeiro is: 1. Alain Prost (Fra) McLaren-Porsche 306,891 km in 1.42.34,492 (gem. 179.512 km/u) 2. Keke Rosberg (Fin) Williams-Honda op 40.514 sec. 3. Elio de Angelis (Ita) Lotus-Re nault op 59.128 sec. 4. Eddie Cheever (Vst) Alfa Romeo op 1 ronde 5. Martin Brundle (Gbr) Tyrrell-Ford op 1 ronde 6. Patrick Tambay (Fra) Renault op 2 ronden 7. Thierry Boutsen (Bel) Arrows-Ford op 2 ronden 8. Marc Surer (Zwi) Arrows-Ford op 2 ronden 9. Jonathan Palmer (GBr) Ram-Hart op 3 ronden alle overige deel nemers vielen uit. De stand voor het wereldkampioenschap is: 1. Prost 9 punten 2. Rosberg 6 3. De Angelis 4 4. Cheever 3 5. Brundle 2 6. Tambay 1. ANTIBES - Sean Kelly heeft op niet mis te verstane wijze het Criterium International de Ia Route gewonnen. De Ier, onlangs voor de derde keer triomfator in Parijs-Nice en tweede in Mi- laan-San Remo, werd in Zuid-Frankrijk eerste in alle drie on derdelen. Zaterdag was hij de beste sprinter in een vlakke rit in lijn, gistermorgen finishte hij met twee minuten voorsprong in een bergklimwedstrijd en hij besloot met een overwin ning in de tijdrit. Kelly evenaarde hiermee de prestatie van Bernard Hinault in 1981. Hij is na Louison Bo- bet en Raymond Poulidor de tweede wielrenner, die het Criterium International de la Route voor de tweede achter eenvolgende keer op zijn naam heeft geschreven. Uitslag Eerste etappe: 1. Sean Kelly (Ier), 185 km in 4 uur 20 minuten en 14 seconden, met tij dsvergoeding 4.20,09, 2, Greg Lemond (VSt) 4.20.14, met tijdsvergoeding 4.20.11, 3. Stefan Mutter (Zwi) 4.20.14, met tijds vergoeding 4.20,12, 4. Gregor Braun (WD1) 4.20,14. 5. Vinvent Barteau (Fra), 6. Jacques Hanegraaf (Ned), 7. Guido Beyens (Bel), 8. Pierre-Henry Mentheour (Fra), 9. Benny van Brabant (Bel), 10. Vincent Lavenu (Fra), 11. Francis Cas- taing (Fra), 12. Ralf Hofeditz (WD1), 13. Edgar Corredor (Col), 14. Pierre Bazzo (Fra), 15. Martial Gayant (Fra), allen de zelfde tijd als Braun. Eerste deel van de tweede etappe: 1. Sean Kelly (Ier)83,5 km in 2.35.41, 2. Pascal Si mon (Fra)op 2.11, 3. Jean-Mary Grezet (Zwi)op 2.19, 4. Frederic Vichot (Fra)op 2.20, 5. Stephen Roche (Ier)op 2.33, 6. An dre Chappuis (Fra)z.t. 7. Jean-Claude Bagot (Fra)op 3.12, 8. Robert Alban (Fra)op 3.13, 9. Luc Wallays (Bel)z.t. 10. Joop Zoetemelk (Ned)z.t. 11. Julian Go- rospe (Spa)z.t. 12.Bernard Hinault (Fra) z.t. Tijdrit: 1. Sean Kelly (Ier) 12,5 km in 15.33 (gem. 48.211 km/u) 2. Stephen Roche (Ier) op 3 sec. 3. Julian Gorospe (Spa) op 12 sec. 4. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 18 sec. 5. Jean-Luc van den Broucke (Bel) op 20 sec. 6. Pascal Simon (Fra) op 21 sec. 7. Bernard Hinault (Fra) op 22 sec. 8. Greg Lemond (Vst) op 28 sec. 9. Jean- Claude Bagot (Fra) op 29 sec. 10. Frederic Brun (Fra) op 31 sec. De klasseringen van de Nederlanders in de tijdrit zijn: 21. Hennie Kuiper op 1 min. 27. Jacques Ha negraaf op 1.08, 28. Joop Zoetemelk op 1.09. Eindklassement: 1. Kelly 7.11.21,2. Simon op 2.39, 3. Roche op 2.43, 4. Grezet op 2.44, 5. Vichot op 3.14, 6. Gorospe op 3.32,7. Hi nault op 3.42, 8. Lemond op 3.45, 9. Bagot op 3.48, 10. Chappuis op 3.52.De plaatsen van de Nederlanders in het eindklasse ment zijn: 14. Joop Zoetemelk op 4.29, 30. Hennie Kuiper op 12.30, 53. Jacques Ha negraaf op 20.27. VILNJOES - De zesde partij schaak in de finale van het ka- nidatentoernooi in Vilnjoes tussen de Sovjets Garri Kas parov en Vasili Smislov is uit gesteld tot maandag. Kasparov wilde zaterdag als een rustdag beschouwen. Hij gunde kennelijk zijn tegen stander de mogelijkheid onge stoord zijn 63e verjaardag te vieren. In de tweekamp leidt Kasparov met 4-2. SCHIETEN - Erik Swinkels heeft dit weekeinde in bid dinghuizen een van de zes Olympische skeet selectie wedstrijden van het kleidui- venschieten gewonnen. De schutter uit Best maakte 195 uit een totaal van 200. De 195 vormen tevens de limiet voor uitzening van het NOC. Swin kels heeft deze limiet al enkele malen eerder gehaald. ROEIEN - Het 52ste lange-af- standskampioenschap van de Amstel, over acht kilometer tussen Ouderkerk en Amster dam is uiteindelijk toch een gemakkelijke prooi geworden voor de Orca-Triton-Nereus- combinatie. Het was dezelfde formatie (Van Dorp, Mulder, Verkuijl, Perree, Dam, Abels- ma, Van Groningen en Pauls- sen), die een week geleden eveneens met overmacht de roeivierkamp voor zich wist op te eisen. Stefan Edberg schreef in Milaan historie door als ongeplaatste speler een Grand Prix toernooi te winnen. - fotoanp MILAAN - De al enige tijd sluimerende tennistalenten van Stefan Edberg zijn de afgelopen twee weken met volle kracht ontwaakt. Bracht de pas 18-jarige Zweed een week geleden in de halve finales van het toernooi in Rotterdam de Tsjechoslo- waakse geweldenaar Ivan Lendl op de rand van de nederlaag, zondag won Edberg in Milaan het eerste Grand Prix-toernooi in zijn nog korte carriëre. De ongeplaatste Ed berg, die vorig jaar wereldkampioen bij de jeugd werd door de vier Grand Slam-toer- nooien te winnen, versloeg in de finale zijn veel bekendere, 19-jarige landgenoot Mats Wilander, als eerste geplaatst en nummer vier van de wereldranglijst. De partij duurde vijf kwartier. Toen stonden tot stomme verbazing van de toeschouwers de cijfers 6-4,6-2 op het scorebord. De enige overeenkomst tussen Edberg en titelverdediger Wilander was zondag de nationaliteit. Het speltype verschilde he melsbreed. Wilander was zoals gewoonlijk niet van de baseline te branden, Edberg va rieerde zoveel mogelijk, volleerde dat het een lieve lust was en bleek opnieuw over een ijzersterke tweede opslag te beschik ken. Tot 4-4 in de eerste set ging de strijd gelijk op. Toen verloor Wilander zijn servi- cegame en van dat moment was er nog maar een speler op de baan: Edberg. In de tweede set kwam hij geen moment meer in gevaar. Edberg won in Milaan achtereenvolgens van de Amerikaan Buehning, de Zweed Jarryd, de Zuidafrikaan Curren (tweede geplaatst) en de Australiër Drewett. Voor het toernooi in Rotterdam stond Edberg nog op de 83e plaats van de wereldranglijst. In de havenstad, waar hij nog extra bonus- punten verdiende door geplaatste spelers als Kriek en Teltscher uit te schakelen, be gon hij aan een reuzensprong, waarvan de landing nog niet in zicht is. Wilander toonde zich na afloop overrom peld. „Ik dacht echt dat ik had kunnen win nen", zei hij, „Het spel van Edberg heeft me verrast. Vooral zijn tweede service was on gelofelijk goed. Ik ben wel blij dat de titel in Zweedse handen is gebleven. Bovendien is het voor het toernooi om de Davis Cup ook heel prettig dat we er een ster bij heb ben gekregen". Bij het dubbelspeltoernooi in de Belgi sche plaats Schoten heeft de Nederlandse combinatie Martin Koek en Ton Sie dit weekeinde de finale bereikt. Het tweetal zegevierde in de kwartfinales met 7-6, 1-6, 6-1 over de Belgen Van Langendonck en Brichant. In de halve finales werd met 6-2, 6-3 gewonnen van de Belgisch en Zuidafri- kaanse gelegenheidscombinatie Boileau en McMillan. Dit dubbel had eerder met 6-3, 7-5 gewonnen van Louk Sanders en Wouter Fok. In de finale tenslotte zegevierden de Britten Mottram en Feaver met 7-6, 6-2 over Koek en Sie. VEENDAM - De Omloop van de Veenkoloniën, de tweede A-klassieker van het wieier- seizoen voor amateurs, is za terdag onder barre weersom standigheden gewonnen door Piet Kleine, de oud-Olympi sche en wereldkampioen schaatsen. Kleine versloeg in een boeiende finale de sprin ter/achtervolger Peter Pieters. Na Frits Schür in de Ronde van Zuid-Holland kreeg de Omloop van de Veenkoloniën opnieuw een winnaar uit de ploeg van Klardie, die als voorbereiding tussen de profs Parijs-Nice had gereden. Die ploeg bepaalde het beeld van de 184 kilometer lange koers vanaf het begin. Het peloton viel direct in vele stukken uit een. Dertig kilometer voor het einde zonderde zich een kop groep van zeven af, waarbij drie renners van Klardie. Kleine reageerde op een uitval van Pieters en bleek de sterk ste in een lange sprint. De uitslag van de Omloop van de Veen koloniën is: 1. Piet Kleine (Kerkenveld) 184 km in 4.31.12, 2. Peter Pieters (Zwa nenburg) z.t., 3. Ron McKay (De Meern) op 50 sec., 4. Toine Poels (Oeffeit) z.t, 5. Dries Klein (Ter A pel) z.t., 6. Arie Has- sink (Neede) z.t., 7. Frits Schïur (Didam) z.t., 8. Ron Groen (Baarn) op 2.10,9. Eddy Schuren (Bakkeveen) op 6.10,10. Jan van Dam (Muntendam) z.t. HARELBEKE (BELGA) - Bert Oosterbosch heeft zaterdt wielerwedstrijd om de E-3 prijs van Harelbeke gew'onnwA legde de 225 kilometer af in twee uur en vier minuten. Het weer een goede dag voor de de ploeg van Peter Post, waJ Belg Eddy Planckaert eindigde als tweede met een achterst, van ruim twee minuten. Leo van Vliet van de ploeg van Drl sens en Gisbers werd derde en de Belg Eric Vanderaerj ploeggenoot van Oosterbosch en Planckaert, ging als vierde ot de eindstreep. Al vrij vroeg in de wedstrijd ontstond een kopgroep van vijftien renners, die een maxi male voorsprong namen van een kwartier. Met nog vijftien kilometer te rijden zette Oos terbosch aan voor de beslis sende solo. In de straten van Harelbeke vluchtten Planc kaert en Van Vliet nog uit het restant van de kopgroep. De uitslag is: 1. Bert Oosterbosch (Ned) de 225 kilometer in 5 uur en 13 minuten, 2. Eddy Planckaert (Bel) op 2,04, 3. Leo van Vliet (Ned) op 2,06, 4. Eric Vande- raerden (Bel) op 2,54, 5. Ivan Lamote (Bel) z.t., 6. William Tackaert (Bel) z.t., 7. Ludo Peeters (Bel) z.t, 8. Luc Colijn (Bel) z.t., 9. Walter Planckaert (Bel) z.t., 10. Pa trick Versluys (Bel) z.t, 11. Gerrit Solle- veld (Ned) op 5,32 COIMBRA (ANP) - Delta landse rugbyploeg heeft w dag in Coimbra een zwitt, derlaag geleden tegen por gal. Nadat Oranje bij de al tegen een achterstand,, 0-13 aankeek, werd het uit, deli jk 21-3 voor de PortugB De wedstrijd telde voor B-poule van het toernooi de FIRA-beker. Door dezei derlaag is Nederland definit. uitgeschakeld voor pr0mo naar de A-poule. WYCHEN - Ton van Heugten durft het experiment aan. Zondg op het circuit De Smelenberg bij Wychen hield de twee-tacta tor het wel in zijn zijspan bij de eerste wedstrijd om het nat nale kampioenschap van 1984. Zijn topplaatsen, tweede ene ste, zetten hem op de eerste plaats van het klassement na deoi ningswedstrijd. De Amersfoorter heeft in Wychen aangetoond dat hij afstand van het verre en het nabije verleden heeft geno men. De breuk met bakkenist Frits Kiggen is gelijmd, het slechte vorige seizoen dient vergeten, de mislukkingen van vorige week op de Witte Rijsheuvel in Oss telden niet meer. Het bleek allemaal al in de eerste manche. De 3500 toe schouwers die naar de eerste kampioenscross van de zij spannen waren komen kijken, zagen Van Heugten in de eer ste manche slecht starten. Rijn van Gastel, die aan de kop was weggeschoten, bleef onge naakbaar, maar Van Heugten klom stap voor stap van de ne gende positie naar een meer dan tevreden stellende tweede plaats. Het was echter niet genoeg voor hem. In de tweede man che bleef hij in het wiel van Mari Bens, die het best ver trokken was. Tot aan het be gin van de slotronde mocht Bens die positie koesteren, maar Van Heugten had. laatste woord. Daardoor hei hij in de eerste grote nation; wedstrijd van het seizoen een behoorlijke voorspro genomen op Bakens en V der Bijl en Jack en Ton Mae sen, op de kampioenen vanv rig jaar Muller en Van en op de bij de KNMV debal rende combinatie Dirven Van der Vliet. De belangrijkste resultaten uil zijn: eerste manche: 1. Rijn van Gi en Erik Hurkmans (Eindhoven),! Jumbo, 2. Ton van Heugten en FritlK gen (Amersfoort), Wasp Volar,, 3 Bakens en Cor van der Bijl (Somt: EML Yamaha, 4. Jack en Ton Man (IJsselstein), EML Yamaha. 5. W! der Laan en Kees HoogervorstfTerk EML Jumbo, 6. Henk LammertinBen chard Lede (Rijssen), EML Juni Tweede manche: 1. Van Heugten en» gen, 2. Mari Bens en Piet van Deutekl (Langenboom), Heos Yamaha, 3. en Maessen, 4. Bakens en vat, de: Bijl August Muller en Henk van Heek ff ten), EML Jumbo, 6. Tony Bens en Jan Wild (Reek), EML Yamaha, De stand in de strijd om hetnederlu kampioenschap is: 1. Van Heugten i Kiggen 57 punten, 2. Bakens en Van Bijl en Maessen en Maessen 48 punten Mari Bens en Van Deutekom 42 pur! 5. Muller en Van Heek 34 punle) Frans Dirven en Lolke van der 11 (Oosterhout), EML Yamaha 32 punk EAST RUTHERFORD - Carlos Lopes maakte zondag een ui zondering op een nog jonge traditie. De afgelopen jaren nai Afrikaans loperstalent de gelegenheid te baat zich tijdens J wereldtitelstrijd veldlopen op mondiaal niveau te presenten Op de renbaan van Meadowlands in de Amerikaanse staat Ne Jersey veroverde de 37-jarige Portugees echter de wereldti» De verrassende winnaar van vorig jaar, de Ethiopiër Bekeleft bele, moest genoegen nemen met de achtste plaats. Lopes ontsnapte twee kilo meter voor het einde van de twaalf kilometer lange race uit een kopgroep van vier. De Portugees, die finishte in 33 minuten en 25 sec., had op de streep een voorsprong van vijf seconden op de Engelsman Tim Hutchings, die tweede werd. Als derde eindigde Ste ve Jones uit Wales, vierde de Amerikaanse favoriet Pat Porter. De Roemeense Maria Piuca behaalde de titel bij de dames. Het was de tweede maal dat Piuca wereldkampioene werd. Eerder was zij het in 1982. De Roemeense liep de 5000 meter in 15 minuten en 56 seconden. De uitslag van de wedstrijd bij de heren is: 1. Carlos Lopes (Por) 12 kilometer in 33.25 2. Tim Hutchings (Eng) 33.30 3. Ste ve Jones (Wal) 33.32 4. Pat Porter (Vst) 33.24 5. Wilson Waigwa (Ken) 33.41 6. Ed Eyestone (Vst) 33.46 7. Pierre Levisse (Fra) 33.51 8. Bekele Debele (Eth) 33.52 9. Adugna Lema (eth) 33.52 10. Francesco Panetta (Ita) 33.54 11. Alberto Cova (Ita) 33.58 12. Christoph Herle (Wdl) 34.01 13. John Treacy (Ier) 34.01 14. Niels Kim Hlorth (Den) 34.03 15. Martti Vainio (Fin) 34.04 16. Mohammed Kedir (Eth) 34.06 17. Craig Virgin (Vst) 34.07 18. Stijn Jaspers (Ned) 34.07 lfl. Paul Kipkoech (Ken) 34.07 20. Rex Wiiosn (Nw-Zee) 34.07 21. Robert de Castella (Aus) 34.07. De klasseringen van de Nederlandse he ren zijn verder: 40. Klaas Lok 34.28 98. Tonnie Dirks 35.12 109. Hans Koeleman 35.19 153. Cor Lambregts 36.17 166. Mare Borghans 36.23. Land enkl assement bij de heren: 1. Ethiopië 134 punten 2. Verenigde Staten Portugal 223 4. Kenia 233 5. Italië 258 13. Nederland 529. (5000 m): 1. Maricia Piuca (Roe) 15.56, 2. Galina Zakharova (Sow) 15.58, 3. Grete Waitz (Noo) 15.58, 4. Ingrid Kris- iw)""1 64oo) 16.04, 5. Jane Furniss (Eng) 16.10, 6. Chris Benning (Eng) 16.15,7. Ma- rie-lajuise Hamrin (Zwe) 16.16, 8. Angela T,P?by Wal) 16.18, 9. Betty Springs (Vst) 16.20,10. Cathy Branta (Vst) 16.21. Iv Ien (8003 m): 1. Pedro Casacubierta (ppa) 21 minuten en 32 seconden, 2. Doju Tessema (Eth) 21.34, 3. Giovanni Castel- 'a"° (Can) 21.37, 4. Belaye Teshome (Eth) 21.42, 5. Antonio Perez (Spa) 21.48, 6. Paul Boden (Eng) 21.49. 7. Kalcha Abcha (Eth) 2149. 8. Silasse Milkesa (Eth) 21.50,9. Bob Rice (Can) 21.53, 10. David 22.00. Het landenklassement bij de dun» Verenigde Staten 52 punten, 2. Engdf 65. 3. Nieuw-zeeland 91, 4. IerltM I» Zweden 122. GAP - Het Nederlandse hockeytean heeft avond in GFap voor gezorgd door het sterke Ooi Duitsland een gelijk spel af te dwingen. Nauwelijks een maand g® den won Oost-Duitsland W maal met grote overmacht!'' en 13-1), maar nu ontsnap het enige A-land in vriendschapstoernooi Grenoble aan een neder® Tot tweemaal moesten 1 Oostduitsers een achtersta wegwerken, een vreemde 8' waarwording voor de Oost* ropeanen in dit gezelschap' Nederland speelde eind» goed ijshockey. De lijnen1 pen goed, de inzet was na. verwarmend en in het o was de Nijmeegse reus Bruijsten formidabel op" De volledige selectie, met zondering van de licht ge"' seerde Ben Tij nagel, kwam het ijs en het waren opjjj^ de jonge spelers, die exf" den. De uitslagen: Japan - Frankrija H, 1,6-0,1-2), Nederland - Oost-U"^ 2-2 (1-0,1-1,0-1), Zwitserland - en® (2-2,3-1,6-0), Roemenie - Honff (1 -0,4-22-0), Nederland-Japan Stand na vier wedstrijden: 1 land 4-8 (26-9), 2. Oost-DuitslanHr j 11), 3. Roemenië 4-7 (25-14), 4. (17-17), 5. Nederland 4-3 (13-WAdl garije 4-2 (13-28), 7. Frankrijk P"' 8. China 4-1 (13-36) Van onze sportmedewerke HULST - In de hoogste kl bjj de dames van het H sterse bedrijfsvolley „eemt Morres 2, zij het wedstrijd meer gi speeld, de koppositie in. Kon het team van coach R bert van Kerckhoven d' via een 2-1-zege op V Danime en omdat de gr ste concurrenten voor topplaats, CVC Tiptop Voorwaarts, niet in ac Kwamen. Wel in actie kwam Rulst en dat deed het g Morres 1 werd ingepakt daardoor blijft W H eveneens een goed uitzi houden op een topplaa Daarvoor moet het echter twee duels ahccerstand De S Van onze volley IJZENDIJKE - In d petitie stonden zate wedstrijden op het pr De Sterre won in de ee van Ardito met 3-0. EV Morres kampioen in de p waarts-heren behaalden YVC won de derby tegen Promotieklas damesS MORRES-EVVC 1-3 (8-15 15 10 9-15 4-15) - „Ze hebben h" zeker niet cadeau gekregen' aldus Morres-speelster Lind van Eek zaterdagavon EVVC is door deze zege kam pioen geworden. De thuisploe trad de Vlissingse ploeg over tuigend tegemoet. De setwins in de tweede set was verras send en verdiend. EVV nestelde daarna zijn aanv weer op de juiste plaats en d titel werd terecht binnen ge haald. MORRES 2-ATHANATOS 3- (12-15 9-15 15-10 15-10 15-10) Een knappe prestatie van d thuisploeg. Athanatos maakt veel fouten en moest daardoo veel punten prijsgeven. Aa Hulsterse zijde acteerde Han neke de Gucht sterk. Athana tos gaf een 0-2-voorsprong u handen, waardoor de thuis ploeg via drie keer 15-10 no net won. EVEN KIJKEN-KIKKER 1-3 (14-16 7-15 16-14 7-15) Kikkers speelde zaterdag ee goede wedstrijd. Even Kijke gaf in de eerste set sterk par tij. Linda de Smet scoorde e lustig op los voor de gasten. I de derde set liet Kikkers ee fikse steek vallen. Daarn echter werd de service wi iets moeilijker en dat blee voldoende voor de zege. VOORWAARTS-EWC 2 3- (15-1114-16 15-10 15-8) - EVV was niet in zijn normale doe De thuisploeg kwam weli waar steeds op achterstan maar het herstel bleef niet ui EVVC kon dit blijkbaar ni verwerken en stond met d rug tegen de muur. Voor aanvallend kwamen de Axels dames goed aan de bak. Eei verdiende overwinning. Promotieklas heren: YVC VERDEGEM 3-0 (15-8 15-1 15-5) - Zelden zal deze derb zoveel geblesseerde of afwezi ge spelers hebben gekend al zaterdag. Verdegem trad me een aantal spelers uit he tweede team aan. YVC ha drie niet fitte spelers. Toe werd er nog gevolleybald. He niveau was niet hoog, maa voor de thuisploeg rolde e toch nog een 3-0-zege uit d bus. De concentratie bewarer dat was voor de thuisploeg he belangrijkste en dat lukte: 3-1 Van onze sportmedewerker HULST - De twee doelpunten ®,e Piet Mentzy scoorde tegen «entse Poort, waren voldoen de om fc Bosland in de re- featieve voetbalcompetitie te «ulst twee punten rijker te maken. SJand: Stoffels 18-32, FC «osland 18-26, Gentse Poor OZO Sport 19-15. Van onze volley balmedewerker Het jeam van ,\m "ank klopte afgelopen week Westzeeuwschvlaamse ïfatieve volleybalcompeti- vrije won nipt met 1-2l Kaaispugers en KWL ver leg Kikkers met 2-1. VCG 1 y a'n duidelijk te kort tegen erdegem: 0-3.

de Stem | 1984 | | pagina 12