eders Te goed van vertrouwen ABN Bank J OPGELEGD PANDOER VOORBIJ J ef VAN DER POEL: Manchester Ünited-Juventus topper REMISE MOET mm** Anderson wint Catalaanse W eek REMISE man AUTOHUIS DONGEN ZATERDAG 24 MAART 1984 Wim Suurbier niet naar Cercle Brugge W ereldrecords Goede rentree Havermans Geslaagde bemiddeling WVC in tafeltennisaffaire Wereldbeker reuzeslalom voor Stenmark administratieve in verband met ng van een full-time /V) ing salaris- men met een r ongeveer 700 rseel n Services. Iding- en naar Kandidaten in leiding op Havo/ s salaris- heidszorg, is vereist, ing wordt op prijs sing. n met het hoofd oekhoven, toestel 129 fdeling salaris- estel 355. ng van "S.A." an de direkteur en huis "Vrederust", dres: Postbus 371, oraanstaande plaats in oeders voor rundvee, medewerkers werkzaam, (bij Gennep), Lochem, engen, persen en eerd. erkt. Voor één van die k te Oosterhout plaat- onder wie de produktie- de belangrijkste taken: e van voorwerkers) aan Je vereiste produktie, len aan de planning van kwaliteit van het sol-, M.T.S.- of M.L.S.- ke praktische, kennis; aan in een leiding- Ie mengvoederindustrie (t u aan de genoemde schriftelijke sollicitatie ng Personeelszaken, unktie kan ingewonnen rsterhout, de heer A. van vonds (04108) 5950. dat de toekomst van allel zou kunnen <mnen, en bent u ,neem dan beslist :e groei de uwe ingen we schriftelijke t de telefoon van de Personeelszaken) wat sen die een bijzondere ct telefonisch te leid: Veenman maakt rannen en vrouwen, ook dat bevalt ons allemaal 7iann-Teiierode nv. iam.Goudsesingel 108 f Rotterdam (010) 13 49 80. bolkensteeg 4 - dongen - telefoon 01623-13970 PTC STEM Van ome sportredactie IIOOGERHEIDEGOES - In lijn ziekbed in kamer 13 van {iet ziekenhuis van Goes zei jan Raas gisteravond mis troostig: „Ja, alles loopt nu bij elkaar, het is verschrikkelijk". De dopingzaak van Adri van Jer Poel wordt door de Kwan tum-kopman als 'belachelijk' tingeschreven. „De lijst met verboden middelen wordt mo menteel aan een kritische be schouwing onderworpen", al- een felle Raas, „er moet gewoon geschrapt worden". ,Efedrine, het middel waar Van der Poel op gepakt is, is typisch zo'n produkt dat niet op die lijst thuishoort. Het is eigenlijk te gek om over te praten. Van der Poel wist dat hij nog een voorwaardelijke straf had staan, denk je dan iat hij in een trainingswed strijd iets gaat nemen? Dat hij zo'n groot risico gaat lopen? Die jongen wist van niks. Het isecht een belachelijke zaak". Adri van der Poel zelf ana lyseerde gisteravond nuchter rijn tweede doping-affaire binnen een jaar en conclu deerde: „We zijn te goed van vertrouwen geweest". In de ronde van Sicilië liep Van der Poel een verkoudheid op en consulteerde een dokter. ,Geen ronde-arts, maar een neutrale dokter. Het kan ook een apotheker geweest zijn. Die man heeft me een hoest- drankje gegeven. Ik heb hem gevraagd of ik bij het innemen daarvan problemen zou krij gen bij een doping-controle. Hij ontkende. Achteraf gere deneerd is dat dom geweest. Want alleen in die hoestdrank kan de efedrine gezeten heb ben", aldus Van der Poel. Een hoestdrank die drie maanden schorsing oplevert, de wielrenners storen zich steeds meer aan dit soort af faires. „Wielrennen is mijn werk", zegt Van der Poel, „het is toch logisch dat ik iets moet kunnen nemen om mijn werk kunnen uitvoeren als ik me een beetje ziek voel. Dat kun nen mensen met een normaal beroep toch ook?" Voorlopig rest Van der Poel niets anders dan berusten in tijn lange schorsing, die door KNWU en VVWB eendrachtig tal worden aangevochten. „De lijst van verboden middelen moet op de helling", vindt ook Van der Poel, wiens hoop nu is gevestigd op de Tour de Fran ce. „Na die tegenslag met Jan Raas is die dopingzaak van mij natuurlijk een nieuwe klap voor de ploeg", zegt Van der Poel, „heel erg rot alle maal. Ik hoop dat er nu zinnig gepraat wordt over die do- pinglijst. Voor mij haalt het nu niets meer uit, maar voor de toekomst wellicht wel. Ik doop dat de KNWU en de VVWB kunnen realiseren dat ik toch aan de ronde van Frankrijk kan deelnemen. Lukt dat niet dan is mijn sei zoen vrijwel mislukt". GENEVE - De loting voor de halve finales van de strijd om de drie Europese bekers heeft in elk geval niet verhinderd, dat alle finales tussen Britse club kunnen gaan. In Genève kregen de vier Engelse en twee Schotse club, die tot de halve eindstrijden doordrongen geen van alle een tegenstander uit Groot-Brittannië. Overigens had de UEFA daar wel grotendeels toe bij gedragen door bij de loting voor de landskampioenen en de UEFA-beker de Engelse clubs uit elkaar te houden. De absolute topper van de halve eindstrijd, die op 11 en 25 april wordt gehouden, is bij de be kerwinnaars het treffen tus sen Manchester United, dat afgelopen woensdag Barcelo na uitschakelde en Juventus, dat vorig jaar in de finale van de landskampioenen van HSV Hamburg verloor Bekerhouder FC Aberdeen speelt bij de bekerwinnaars tegen FC Porto. FC Liverpool, dat in 1977, 1978 en 1981 de be ker van de landskampioenen veroverde, lootte Dinamo Boe karest. De Roemenen schakel den eerder in het toernooi be kerhouder HSV (WD1) uit. Tottenham Hotspur, dat in het UEF A-bekertoernooi Feyen- oord versloeg, ontmoet Hajduk Split. Nottingham Forest, in 1979 en 1980 winnaar van de Europese beker voor lands kampioenen, speelt tegen An- derlecht, dat de UEFA-beker verdedigt. De loting voor de halve finales van de drie Europese beker toernooien, leverde de volgen de wedstrijden op: landskam pioenen: Dundee United (Sch)- AS Roma (It), Liverpool (Eng)- Dinamo Boekarest (Bul); be kerwinnaars: Manchester United (Eng)-Juventus (It), Porto (Por)-Aberdeen (Sch); UEFA-beker: Hajduk (Joe)- Tottenham Hotspur (Eng), Nottingham Forest (Eng)-An- derlecht (Bel). De eerste ge noemde clubs spelen op 11 april de eerste wedstrijd op eigen terrein. Op 25 april vol gen de returns. In Genève werd tevens ge loot voor de finale van de strijd om de UEFA-beker, waarin twee wedstrijden wor den gespeeld. De winnaar van de wedstrijd Nottingham Fo- rest-Anderlecht zal op 9 mei de eerste finale wedstrijd op eigen terrein spelen, op 23 mei volgt de return op het veld van de winnaar van de ontmoeting Hajduk-Tottenham Hotspur. DER POEL POSITIEF door JEAN NELISSEN HOOGERHEIDE - Adri van der Poel heeft positief gereageerd op de dopingcontrole, die na afloop van de tweede etappe van de ronde van Sicilië werd gehou den. Van der Poel wordt voor liefst drie maanden tot 17 juni onvoorwaardelijk geschorst en hij dient een boete van 3300 Zwitserse franken te betalen, dat is on geveer 4500 gulden. Daardoor verliest de na de zware val van Jan Raas toch al ernstig gedupeerde Kwan- tumploeg opnieuw een van haar kopmannen. l'ILN'JOES (AFP) - Zonder wrder spelen hebben Vassili en Gari Kasparov be sloten hun zesde partij van de MDdidatentweekamp, die ■onderdag was afgebroken, 'emise te geven. Kasparov heeft thans een 'oorsprong van 4-2. Winnaar is degene, die het eerst 8 1/2 PM op zijn naam brengt. In de ^sde partij had Smislov enig voordeel. De tweede etappe van de ronde van Sicilië werd op vrij dag 24 februari verreden over 184 kilometer tussen Mazara de Valla en Agrigento. De Ita liaanse kampioen Moreno Ar- gentin won de etappe en Adri van der Poel eindigde met ge ring verschil op de tweede plaats. Door dit resultaat diende Van der Poel zich voor de dopingcontrole te melden. Later bleek in het laborato rium in Rome dat in zijn urine de verboden stof efedrine werd aangetroffen. Afgelopen maandag vond de contra-expertise plaats, even eens in Rome en in het bijzijn van een Nederlandse arts, die door de Koninklijke Neder landse Wielren Unie werd af gevaardigd. Deze arts heeft de KNWU inmiddels bericht dat ook bij de contra-expertise de stof efedrine werd aangetrof fen en dat hij geen onregelma tigheden bij het onderzoek heeft kunnen ontdekken. Adri van der Poel wordt nu drie maanden geschorst, om dat hij binnen een jaar voor de tweede keer positief heeft ge reageerd op een dopingcontro le. De eerste 'positieve' reactie vond plaats op 1 mei 1983 in Frankfurt, waar Van der Poel de enige klassieke wegwed strijd voor profs in West- Duitsland, Rundum den Hen- ninger Turm, op zijn naam schreef. Later bleek zijn urine sporen van anabolen te bevat ten, hetgeen door de contra expertise bevestigd werd. Hierdoor werd Van der Poel gedeklasseerd en werd de Belg Ludo Peeters, die als tweede geëindigd was, tot winnaar uitgeroepen. Van der Poel zwoer, nadat hij ontkend had bewust zich gedopeerd te hebben, wraak en hij realiseerde een schitte rend naseizoen, waarin hij niet alleen als tweede in het wereldkampioenchap in Al- tenrhein eindigde, maar ook in de klassiekers uitgroeide tot de regelmatigste renner van het peloton. De eerste „positieve" reactie in Frankfurt leverde Van der Poel een voorwaardelijke schorsing op van een maand plus een boete van 1100 Zwit serse franken, dat is opgeveer 1600 gulden. Wanneer een ren ner binnen een jaar voor de tweede keer positief reageert, wordt volgens de reglementen de voorwaardelijke straf van een maand bij de eerste over treding omgezet in een on voorwaardelijke, hij krijgt dan bovendien nog eens drie maanden schorsing er bij, in totaal dus vier. Dit is onlangs de Spanjaard Pedro Munoz overkomen, die twee keer bin nen een jaar positief was en nu vier maanden geen wed strijden mag rijden. De KNWU probeert echter ten gunste van Adri van der Poel het reglement anders uit te leggen, omdat er enige on duidelijkheid is over de voor waardelijke schorsing van een maand bij de eerste overtre ding. Slaagt de KNWU er in bij de internationale wieler bond de straf tot drie maanden beperkt te houden, dus tot 17 juni a.s., dan kan Adri van der Poel deelnemen aan de Tour de France. Wordt Van der Poel zoals Pedro Munoz bestraft, dan gaat zijn seizoen vrijwel geheel verloren. Wanneer Adri van der Poel binnen een jaar nog eens positief op een dopingcontrole reageert wordt hij levenslang geschorst. (ADVERTENTIE) De overweldigende belangstelling bij de opening van ons nieuwe kantoor Chasséveld 1 te Breda maakt het ons onmogelijk persoonlijk te reageren. Daarom willen wij U hierbij hartelijk dank zeggen voor Uw aanwezigheid of andere vorm yan belangstelling. De direktie van het distrikt Noord Brabant en de direktie van kantoor Breda van de Algemene Bank Nederland N.V. Van onze sportredactie NIJMEGEN - Wim Suurbier komt niet naar Cercle Brugge. De oud-Ajax-speler, die de laatste jaren speelde voor de San Diego Earthquakes zal definitief niet als trainer aan de slag gaan bij de Belgische eerste divisieclub. Suurbier liep twee weken stage bij Cercle-trainer Henk Houwaart, die waarschijnlijk Georg Kessler gaat opvolgen als oefenmeester bij Club Brugge. Suurbier is echter af geknapt op het Belgische kli maat. Bovendien vond hij de 6000 gulden per maand, die hij zou gaan verdienen bij Cercle, te weinig. Inmiddels is Wim Suurbier op Hawaï beland. Daar heeft hij een contract ge tekend, dat hem voor drie maanden als oefenmeester bindt aan een univeresiteits- team. Deze verbintenis levert Suurbier 25.000 Amerikaanse dollars, ofwel 75.000 gulden op. ALMA ATA (AFP/DPA/ TASS) - De Oostduitse Andrea Schone heeft gisteren op de Medeobaan in Alma Ata tij dens de landenwedstrijd Sov- jet-Unie-Oost-Duitsland het wereldrecord 3000 meter da mes op 4 minuten en 20,91 se conden gebracht. Het oude record was sinds 29 maart 1981 met 4.21,70 in het bezit van een andere Oostduit se, Gaby Schönbrunn. Ook de ze prestatie kwam op de hoog gelegen Medeobaan tot stand. Later zorgde de Sovjetrus Viktor Sjasjerin voor een fan tastisch wereldrecord op de 5000 meter heren. Zijn tijd was 6 minuten en 49,15 seconden, ruim vijf seconden sneller dan het oude wereldrecord, dat sinds 18 maart 1982, eveneens te Alma Ata, met 6.54,66 op naam stond van de Sovjetrus Aleksander Baranov. BIUAR1 ylALLE I Zeven van de deelnemers - Ben Velthuis ontbrak bij de opening - aan het Nederlands kam pioenschap anker-kader 71/2, v.l.n.r. Piet Vet, Louis Havermans, Christ v.d.Smissen, Harrie v.d.Ven, Hans Vultink, Jos Bongers en Jan Arnouts. - foto de stem/ben steffen vierde beurt weer volledig in de strijd met een fraaie reeks van 124. Nadat hij een beurt later zijn speelbal bij een rappel net achterom had zien gaan, sloeg Vultink meedogenloos toe. Met een eindschot van 70 verzekerde de Gelderlander zich nage noeg van kwalificatie voor de finalegroep. In de andere poule heeft Jan Arnouts de beste paple ren om het toernooi, dat naast de te behalen eer al leen van belang is voor de bezetting van de Nederland se ploeg bij het Europees kampioenschap pentathlon voor landenteams (eind van het jaar in Amersfoort), ook zondag te vervolgen. Jan Arnouts, die zwak van start was gegaan tegen de weinig inspiratie bieden de Velthuis - de partij verg de 16 beurten ondanks een produktie van 100 carambo les in de eerste beurt - liet zich gisteravond in het duel met streekgenoot Christ van der Smissen van zijn beste zijde zien. Zowel in kwalita tief als sportief opzicht. Ar nouts, die de partij in slechts drie beurten uitmaakte, maakte in de tweede beurt na 176 punten een touché. Het ontging de arbiter, maar had geen gevolgen voor Van der Smissen, omdat Arnouts uit zichzelf de stoel opzocht. DEN HAAG (ANP) - De win nende getallen in midlotto HA zijn: 6 - 10 - 14 - 22 - 27 - 33 Het reservegetal is: 17. Voor het cijferspel werd getrokken: 98 16 41. Er is een prijzenpot van 881.000 gulden, bij een in leg van f. 1.854.968,- door bijna 470.000 deelnemers. door Hein Groothuis SPRUNDEL - Het opgelegd pandoer, waarmee Jan Ar nouts, Jos Bongers en Hans Vultink de afgelopen paar jaar aan de lopende band de finale-poule bij Nederlandse kampioenschappen binnen stapten, gaat in Sprundel, waar gisteren de nationale titelstrijd 71/2 een aanvang nam, niet op. De concurren tie is door de deelname van Christ van der Smissen en Louis Havermans, die in het recente verleden slechts in cidenteel in de kadertoer- nooien uitkwamen, dermate versterkt, dat er een reële kans bestaat dat er bij het illustere trio een 'slachtof fer' valt. Jos Bongers is een heel se rieuze kandidaat om in bil jartcentrum De Drie Zwaantjes uit de boot te val len. De Nijmegenaar, die zich in de openingsronde te gen Louis Havermans ver galoppeerde, maar zich daarna tegen Piet Vet her stelde, heeft het zelfs niet meer in eigen hand om een plaats bij de eerste vier te bereiken, doordat hij een aanzienlijk slechter gemid delde (26,58) heeft dan de met maximale winst begon nen Hans Vultink (33,33) en Louis Havermans (33,15), die evenals Bongers op twee matchpunten staat. Bongers is daardoor bijna verplicht zijn slotduel met Vultink te winnen en moet daarnaast hopen op een misstap van Havermans, die op de ope ningsdag van zijn eerste ti telstrijd van dit seizoen een zeer sterke indruk achter liet. Het had er overigens nog veel beroerder voor Bongers kunnen uitzien, want hij bleef louter in de race, door dat Piet Vet de kans liet lig gen hem te kloppen. Vet bouwde in de beginfase van de partij, toen Bongers niet in zijn spel kon komen („Ik was overgeconcentreerd"), een voorsprong van meer dan honderd punten op. De Noordhollander hield de kloof comfortabel, maar faalde op het laatst zwaar. Door een rester dedans, een technische onvolkomenheid bij een eenvoudige trekstoot en het missen van een een voudige bal slaagde hij er maar niet in de genadeklap uit te delen. Dat bleef fataal, want bij een achterstand van 209-112 maakte Bongers de partij uit met de hoogste serie uit de eerste ronde. Tevoren had Bongers met gering verschil (202-250) zijn meerdere moeten erkennen in Louis Havermans in een partij met een incident. Na 69 punten in de zevende beurt werd Bongers tot zijn grote woede door arbiter Maarten Oldenburg afge teld, die touché had geconta- teerd. „Belachelijk", aldus Bongers. „Die bal viel louter om door de aanraking van mijn hand met het laken". Oldenburg had het duidelijk anders gezien. „Ik heb zui ver gezien dat hij die bal met zijn keu aanraakte". Havermans kwam direct na het incident op gelijke hoogte (178-178) en snelde een beurt later naar het ein de. De Zundertenaar weerde zich ook uitstekend tegen Hans Vultink, die in zijn eerste partij Piet Vet zonder problemen opzij had gezet. Bij een achterstand van 51- 159 kwam Havermans in de De uitslagen: poule A: 25011 109 22.72 11911 3611.72 Tweede ronde: 250 6 192 41.66 69 3 37 23.0C Stand: 2 109 22.76 2 192 22.2Ê poule B: Vultink 250 10 91 25.0C Vet 250 8 8031.25 Tweede ronde Poule B: Vultink 181 5 124 36.2C Stand ...4pntll6hs33.33 3. Bongers 2 138 26.56 4 Vet SABADELL (SID) - Phil An derson heeft de Catalaanse week gewonnen. De Australi sche renner uit de ploeg van Peter Post was donderdag, na de voorlaatste etappe, al leider in het algemeen klassement met een voorsprong van 27 se conden op de Westduitser Rai- mund Dietzen. De slotrit, 179 kilometer van Barcelona naar Sabadell werd gisteren gewonnen door de Belg Ronny van Holen. De uitslag van de vijfde en laatste etappe van de Catalaanse week is: 1. Ronny van Holen (Bel) 170 km van Barcelona naar Sabadell in 4 uur 52 minuten en 26 seconden, 2. Pedro Ruiz op 11 seconden, 3. Jose Recio, 4. Celestino Prieto, 5. Jos Schipper (Ned), 6. Faustino Rupe- rez, 7. Jaime Vilamajo, 8. Phil An derson (Aus), 9. Gert-Jan Theunis- se (Ned), 10. Pedro Delgado, allen dezelfde tijd als Ruiz. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1, Phil Anderson (Aus) 23 uur 39 minuten en 33 seconden, 2. Raimund Dietzen (WDI) op 27 se conden, 3. Eduardo Chozas op 0.28, 4. Jose Recio op 0.30, 5. Alberto Fer nandez op 0.40, 6. Vicente Belda op 1 minuut en 8 seconden, 7. Faustino Ruperez op 1.09, 8. Jose-Luis La- guia op 1.13, 9. Felipe Yanez op 1.22, 10. Jaime Vilamajo op 1.37. DEN HAAG - De in opdracht van staatssecretaris Van der Reijden uitgevoerde bemidde lingspoging van het ministerie van WVC in de affaire rond de Europese titelstrijd tafelten nis, die in april in Moskou wordt gehouden, heeft giste ren succes gehad. De leiding van de Neder landse Tafeltennis Bond, Bet- tine Vriesekoop en haar coach Gerard Bakker hebben in de gesprekken met het hoofd van de directie sportzaken van WVC, de heer Wagemaker, een voorgesteld compromis aanvaard. Dit compromis be staat uit de bereidheid van de zijde van de NTTB het trai ningskamp in Polen voor Bet- tine Vriesekoop en Ellen Bak ker tot twee dagen te beperken en daarbij tevens voor speciale medische begeleiding te zor gen. Zoals bekend leed Bettine Vriesekoop enige tijd geleden aan de ziekte van Pfeiffer. Daartegenover willen Bettine Vriesekoop en Ellen Bakker ondanks ernstige bezwaren te gen het trainingskamp in Moskou wel deel uitmaken van de nationale landenploeg. Ten aanzien van de coaching bij de individuele wedstrijden wordt volgende week nog na der overleg gepleegd. Gepro beerd wordt Ellen Bakkert alsnog voor het individuele toernooi ingeschreven te krij gen. Afgesproken is voorts dat na de Europese titelstrijd be sprekingen zullen worden ge voerd over een meer structu rele oplossing voor de gerezen conflicten. Deze gesprekken zullen worden bijgewoond door onafhankelijke waarne mers van de Nederlandse Sport Federatie en het minis terie van WVC. MOSKOU (ANP) - De vijfde partij voor de damtweekamp tussen wereldkampioen Harm Wiersma (wit) en de Sovjetrus Vadim Wirny is gisteren in Moskou na 36 zetten op voor stel van Wirny in remise geëindigd. Wiersma heeft nu de leiding met 6-4. OSLO (SID/DPA/AFP) - De Zweedse skiër Ingemar Sten- mark heeft de wereldbeker voor het onderdeel reuzesla lom veroverd. Daarvoor was gisteren een vijfde plaats in de laatste reuzeslalom van het seizoen voldoende. Stenmark en de Zwitser Pirmin Zurbriggen eindigden weliswaar gelijk in punten (115), de Zweed werd eerste omdat hij eenmaal meer won dan zijn concurrent (vier tegen drie keer). De Oostenrijker Hans Enn zegevierde in 2.17,65, voor de Italiaan Alex Giorgi en de Zwitser Thomas Bürgler.

de Stem | 1984 | | pagina 9