Axel Lagere straf overvallers 'Goede bouwer strijkstokken kan wereldberoemd worden9 VOORWAARDELIJKE CELTRAF VOOR POGING DOODSLAG Chr. basischool Breskens sloot woonproject af VVV-BEHEERDERS IJZENDIJKE HENK CORNELISSEN UIT AARDENBURG: AGINA ZEELANh, Terneuzen VAN ZEELAND hertenpark Sluis uitgebreid Start bouw chutsluis Goese Sas Zonnebloem Oostburg vierde lustrum Plaatselijk nieuws Aardenburg 'Jzendijke Sluis Schoondijke politierapport Mosseltoernooi St. Sebastiaan F ractieberaad PvdA in Sluis Lerarenconcert Muziekschool in Den Hoekzak ^TËRPAG 24 MAART 1984 1 915 werd ingericht als ge. d later de afdeling bevol verlichting van de omge. weest was eer Neusen met Hen omringd was, nu te "ten onderdoen voor eene ats, die op haare eigene "ten aangelegd en onder- uden was, en pas zes Jaa- n eene afzonderlijke re uring gehad had?" unstiger Een paar jaar later echter n Axel weer wat terug- abbelen toen de verhou- ng Axel-Terneuzen in het erkoepelend bestuur wat nstiger voor de Axelaars tviel. Voor de magistra- ur mocht Axel toen 4 le- n, Terneuzen 3 leden en iervliet 1 lid leveren. Later erd de Unie nog enige ma tt gewijzigd en ondanks de oeilijkheden tussen de be uren van Axel en Terneu- n gehandhaafd tot in 1794 e Fransen binnenvielen. In latere tijden bleef men er en weer 'aanzien' af- oepen. De rechtbank in aan Terneuzen toege- ezen ging later weer naar xel tot in 1877 werd be- aald dat het toenmalig antongerecht van Axel erd overgebracht naar erneuzen (zie foto). En hoe gendarisch zijn niet de oetbal wedstrijden Axel- erneuzen? Wat dat betreft er niets nieuws onder de on en kan men de enige ja- en geleden geleverde trijd' rond de vestigings- laats van het nieuwge- ormde waterschap De Drie mbachten goed begrijpen. rum aan de Schaoolweg oudt de regio Zeeuwsch aanderen van het COC van- vond een homofielensoos, anvang 21.00 uur. azz - In café Porgy en Bess aan de Noordstraat treedt za terdag 7 april op Oscar Harris and The South Jazzband, aan vang 21.00 uur. Bridge - De leden van de brid geclub Emergo speelden ii restaurant De Milliano eer wedstrijd meetellend voor he: kampioenschap in de winter competitie. De uitslag was als volgt: A-groep: 1. heren IJse- baert-Scheele, 2. echtpaar Den Haan, 3. heren Kock-Van Casteel, 4. mevrouw Bruijn de heer Romson, 5. mevrouw Van Dijk en de heer Van He- mert. B-groep: 1. echtpaar Juffermans, 2. dames Borm- Visser, 3. Dames De Vries-IJs- ebaert, 4. mevrouw Van der Peijl en de heer Verdam, 5 echtpaar IJsebaert. Cursussen - Bij voldoends deelname zullen ook dit jaai weer bij een teel tcursusser worden gegeven, een voor ge* vorderden en een voor begin* ners. Beide omvatten 17 lessen De theorielessen worden gege* ven in de kahtolieke scnoa voor mavo De Steelant aan Mozarthof. Inlichtingen om trent de cursussen bij P- va Assche. EVA - De Werkgroep Educa tieve Vrouwen Activiteiten start dinsdag 27 maart een cursus politieke vorming voo vrouwen. De cursus wordt ga- geven in het vrouwencentrum Joke aan de Nieuwstraat, aan vang 20.00 uur. DW - De kaartvereniging DW hield in café Het Wapen van Zeeland een kaartweo strijd in bieden zonder roe,it Het was de derde die in jaar meetelt voor het c'u k mpioenschap. Uitslag: L j Gelderland, 2. H. van de Voor de, 3. J. Menheere, 4. M- pj 5. mevrouw Michielsen. stand na drie ronden lm0 J mevrouw Michielsen 152 P ten, 2. H. van de Voorde 15«. J. van Doorn 150, 4. Jac- Doorn 149, 5. J. Deij 1"» Fr,. ten. Uitslag jokeren: 1- nne] frouw H. Zegers, 2. rnevro" Pladdet, 3. mevrouw Menn^ re. de T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers .[PIS - B en W van Sluis illen de gemeenteraad voor 5 krediet van 16.000 gulden «schikbaar te stellen voor Jjjbreiding van het herten- park. Ook is het de bedoeling om f, grond tussen hertenpark en foortterrein een nadere be aming te geven. Gedacht Lordt aan de aanleg van een „andelpad naar de Oostpoort ,n de aanleg van een grasveld i&n basketbal-terreintje. In het raadsvoorstel laten B \v weten dat deze voorzie ningen pas volgend jaar ge viseerd kunnen worden, radat de grondstructuur is Jcrbeterd door onder meer het aanbrengen van drainages. Van onze correspondente GOES - Op dinsdag 17 april al officieel een begin worden gemaakt met de bouw van de nieuwe schutsluit in het Goese Sis, De officiële handeling zal worden verricht door de heer 0. Boom, hoofd-ingenieur-di- recteur van Rijkswaterstaat Zeeland. Voor het vervoer naar en «ande sluis wordt gebruik ge maakt van een schip dat om 14.00 uur vertrekt vanaf de loswal aan de Westhavendijk in Goes. Tussen 13.30 en 14.00 uur is er voor de genodigden gelegenheid tot inschepen. Van onze correspondent OOSTBURG - De Zonne- tloem-afdeling Oostburg heeft feest gevierd ter gele- jenheid van het vijfjarig be ilaan. 's Middags was er voor listen en genodigden een ont- vangst in het dorpshuis te Wa- lerlandkerkje waar een caba- relmiddag plaats vond. In de avonduren was er een njeenkomst voor de leden van ie afdeling Oostburg. Beide gelegenheden werden druk oezocht. Ook 's avonds was er een cabaret dat werd verzorgd ioor enkele dames van de i van Zeeuwse Platte landsvrouwen. Van onze correspondente BRESKENS - De christelij ke basisschool te Breskens heeft gisteravond met een open huis voor ouders en be langstellenden een project over wonen en samenleven afgesloten. Tijdens het project, dat een maand heeft geduurde werd door de diverse klas sen, inclusief de kleuters, de evolutie op woongebied door de eeuwen heen behandeld en aanschouwelijk gemaakt. De kleuters bekeken het eigen huis en maakten colla ges, terwijl de leerlingen van de lagere school zich be zig hielden met het vergelij ken van diverse typen wo ningen (klas 1/2), het wonen door de geschiedenis heen en de technische aspecten van een huis (klas 3/4) en de woonvormen die over de he le wereld in verschillende culturen zijn te vinden (klas 5/6). Al deze onderdelen zijn door de scholieren ook uit gewerkt door middel van bouwsels, tekeningen en een maquette. Deze werden gis teravond tentoongesteld. Ook kregen de ouders een videofilm over het project voorgeschoteld. De expositie werd afgewisseld met pro- dukten op het gebied van woningen en bouwen, die door de Breskense midden stand beschikbaar waren gesteld. Anonieme brieven belagen echtpaar Van onze correspondente MIDDELBURG - De twee overvallers van een super markt in Hulst (de 24-jarige H. K. en de 20-jarige P. M.) op 19 januari van dit jaar, zijn door de rechtbank aanzienlijk onder de eis van het openbaar ministerie veroordeeld. Ze kregen respectievelijk negen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk en vijf maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk en voor wat de laatste betreft op name in een afkickcentrum onder toezicht van de ZCAD. Beide overvallers, gewa pend met mes en wapenstok waren tot hun daad gekomen omdat zij geld nodig hadden om aan heroïne te kunnen ko men. Het openbaar ministerie had een week geleden tijdens de behandeling voor de meer voudige strafkamer straffen geëist van respectievelijk ne gen en vijf maanden. Conform de eis is de 34-jari- ge R. E. uit Terneuzen veroor deeld tot negen maanden. E. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Het echtpaar De Lozanne, be heerder van het VVV-kantoor te IJzendijke, wordt de laatste weken belaagd door een schrijver (ster) van anonieme brieven. De grote onbekende blijkt het niet eens te zijn met het feit, dat de beer en mevrouw De Lozanne oude stoelen te koop aanbieden en geeft daarvan uiting in zeer grof gestelde brieven. „Criminaliteit is er dus niet alleen in de grote stad, maar ook in een dorp als IJzendij ke", meent het echtpaar, dat zich van geen kwaad bewust is. Nadat men via een simpel aanplakbiljetje in het VVV- kantoor de stoelen te koop had aangeboden arriveerde de eer ste brief. „Zijn die ouwe smoelen (stoelen) nog in goede staat (net als jullie). Toch wel raar dat goede burgers zo nog iets 'moeten' verdienen. Schaam jullie ervoor. Dag, oude smoe len", zo luidde de inhoud. Maar hier bleef het echter niet bij. De anonieme briefschrij- ver(ster) had nog meer in pet to. In een tweede bericht gaat de grote onbekende vrolijk verder. „Is die oude rotzooi van stoelen nog niet weg? Zet ze voor het raam en zit erbij. Dan zijn ze zo weg, al die oude cha grijnige smoelen. Zaterdag (trekpaardenkeuring in IJzen dijke) heb je de kans gehad. Succes, oude smoelen". Het echtpaar De Lozanne is er vrij nuchter onder geble ven. De politie hebben ze nog niet ingeschakeld, maar echt gelukkig zijn ze nu ook weer niet met deze onbeschofte brieven. „Deze persoon kan gerust zijn naam noemen, want als men iets tegen ons heeft dan kan het toch gewoon worden uitgepraat", reageert mevrouw De Lozanne. „Want de wereld gaat kapot aan ja loezie en afgunst. Ook respect en beleefdheid tegenover je medemens is hier ver te zoe ken". De brieven werden ver stuurd in enveloppen van een plaatselijk bankfiliaal. Na vraag door de heer De Lozan ne aldaar leverde echter geen resultaat op. Het IJzendijks echtpaar denkt, dat er mis schien nog meer brieven zul len volgen. „We wachten het maar af. We liggen er niet wakker van, maar leuk is het nou ook weer niet". Kampioenschap kaarten - Vanavond (zaterdag) wordt in het dorpshuis aan de Westmo lenstraat het kampioenschap bieden en jokeren voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den. Inschrijving vanaf 19.45 uur. Door het gemeentebe stuur van Aardenburg zijn voor de winnaars medailles beschikbaar gesteld. Voorjaarsbeurs - Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke tiddenstand om op 11,12 en 13 fflei op de Markt te Aarden- hurg weer een grote voor- jsarsbeurs te houden. tentoonstelling - De scholen J" de gemeente Aardenburg «uden van 22 juni tot en met 'Juli een tentoonstelling over «ardenburg als historische j®neente." Deze tentoonstel de zal gehouden worden op verdieping van het ge- W-entemuseum in de Markt straat. De scholen zijn op dit ogenblik al volop bezig met de oorbereidingen. De inzendin- 8® zuilen bestaan uit diverse ormen van creativiteit. Oud papier - Het oud papier Wordt vandaag (zaterdag) in Jofdenburg opgehaald door 'eden van de Koninklijke s™2ieksociëteit 'Aardenburg- sobe Fanfaren'. Jtonenschieting - Vanmiddag (®«dag) organiseert hand- m°°grnij. Sint Sebastiaan een ™henschieting op de liggende bij hotel 's Lands Welva- en op de Kaai, aanvang 14.30 Iedereen kan deelnemen. Vldwinkel - De Wereld- JJnkel houdt vandaag een "fdwe actie voor SOS-we- jetdhandel. Om 10.00 uur start "huis-aan-huisverkoop van Jdvtg. kringloop-papier en odere produkten. Vanaf 5 staat de wereldwinkel fa weke"iks met een bak- t, °P de zaterdagmarkt in "zendijke. faicy-fair - Showdrumband Jeugdbelang houdt in het weekeinde van 7 en 8 april de jaarlijkse fancy-fair. Men kan weer terecht in het Jeugdge- bouw voor attracties als de schiettent en ballen gooien. Zaterdagavond om acht uur staat een optreden gepland van de humorist André van de Houte. Voor muzikale mede werking wordt gezorgd door de Scharbino's. De openings tijden zijn zaterdag vanaf 16.00 uur en zondag vanaf 14.00 uur. Zaterdagochtend 7 april wordt een wafelactie gehou den. Boomplantdag - Ook dit jaar zal in Sluis weer aandacht worden geschonken aan de landelijke Boomfeestdag, die wordt gehouden woensdag 28 maart. De leerlingen van de lagere scholen zullen om 10.00 uur een aantal struiken plan ten nabij de openbare en christelijke shcool in de Kloos terstraat. Daarna wordt in het gemeneschapcentrum 't Zoute Vestje een tweetal natuur films vertoond. De deelnemers ontvangen daar een boom- feestdaglineaaltje en een trac- tatie in de vorm van een glaasje limonade. Door de leerlignen zal om ongeeveer half tien een aantal knotwil gen worden geplant aan de Contre d'Escarpes. Het is de bdoeling, dat de kinderen de door hen geplante boom in de toekomst zelf blijven verzor gen. Vooraf zal een aantal les sen worden gewijd aan de knotwilg, en de leefgemeen schap er omheen. Ook zal een korte film over de knotwilg worden vertoond. Dorpsraad - Het bestuur van de dorpsraad Schoondijke heeft tijdens de jaarvergade ring een ingrijpende wijziging ondergaan. Er moesten vier vacatures worden opgevuld. Rieki Westendorp-Eskes, Ni cole Pijcke-Hamelinck en Pe ter Ploegaert, die door de dorpsraad waren aangezocht, zijn met algemene goedkeu ring van de vergadering als bestuurslid benoemd. In de nog openstaande vacature hoopt men op zeer korte tijd te kunnen voorzien. GOES - In verband met werkzaamheden aan het fietspad op de Troelstralaan moeten fietsers en bromfiet sers over het trottoir rijden. Daar kwam de 34-jarige bromfietser A. W. uit Goes door losliggende tegels te vallen. Hij liep een sleutel beenbreuk en enkele gebro ken ribben op. Hij is overge bracht naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes. HULST - Aanzienlijke ma teriële schade ontstond gis termorgen om tien over acht bij een aanrijding tussen twee personenauto's op Rijksweg 60. Niemand liet letsel op. Bestuurders G. P. en T. S., beiden uit Hulst, re den richting Perkpolder. Op een gegeven moment ver minderde P. zijn snelheid. De achter hem komende S. zag dat te laat en reed achter op de auto van P. Door de ma noeuvre die hij maakte kwam hij op het fietspad te recht, waarna zijn auto op de zijkant belandde. OOSTBURG - Gistermiddag is uit de fietsenstalling van het St. Antoniusziekenhuis een fiets gestolen, die eigen dom is van Van B. uit Oost burg. De fiets stond op slot. SINT JANSTEEN - Gister morgen om 11.45 uur vond op de Wilhelminastraat te St. Jansteen een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Hierbij ontstond ma teriële schade. Bestuurder R. F. uit St. Jansteen kwam vanaf een erf de weg opgere den. Daarbij zag hij J. v. B. uit Moerbeke-Waas niet aan komen rijden, waarop een aanrijding volgde. Henk Cornelissen: „Een goede violist wil nu eenmaal een goede strijkstok" Door Immie de Coninck AARDENBURG - Eén van de vijftig strijkstok-bou wers die de wereld telt woont in Aardenburg. Het is Henk Cornelissen, die zich overigens nog pas sinds twee jaar dit zeldzame beroep heeft eigen gemaakt. Deson danks gebruiken bekende musici in Duitsland, Ameri ka en ook in eigen land reeds door hem vervaardigde strijkstokken. Toch was Cornelissen en kele jaren geleden nog ver tegenwoordiger in bakkers grondstoffen. Hij verander de van werkkring, maar de zaken bij z'n nieuwe baas gingen al snel bergafwaarts. Het resultaat was dat Henk Cornelissen, zoals zoveel an dere Nederlanders in een zelfde situatie, in de WW te recht kwam. De Aardenburger ging echter niet bij de pakken neerzitten. "In m'n vrije tijd was ik altijd al met hout be zig geweest en toen m'n broer, die in Amerika als vioolbouwer een beroemd heid is geworden, me advi seerde om strijkstokken te gaan maken, besloot ik op zijn suggestie in te gaan. M'n broer beloofde me zowel technisch als financieel te helpen en haalde me zelfs een maand naar de States om het vak te leren bij McKenzie, een firma die is gespecialiseerd in strijk stokken". Na zijn terugkeer in Aar denburg besloot Henk Cor nelissen om strijkstok-bou wer te worden, waarbij hij zich baseerde op het model dat rond 1800 werd uitge vonden door de Fransman Francois Tourte, de Stradi varius onder de stokkenbou- wers. Duizend gulden Een strijkstok is een duur hulpmiddel en Cornelissen brengt dan ook al gauw zo'n 1000 gulden in rekening. Maar alleen de ruw uitge zaagde stok (blink) kost al circa 200 gulden. Logisch, omdat de stok wordt ge maakt van het kostbare Pernambuc-hout, dat het best voldoet aan de eisen van gewicht, veerkracht, sterkte en fijnheid van de nerf. Voor het handvat (slof) gebruikt Cornelissen ebben hout, zilver en parelmoer en ook het (paarde)haar, waar mee de stok wordt afge werkt, is verre van goed koop. „De maatvoering steekt op een tiende millimeter", legt Cornelissen uit. „Het moeilijkst is om een goede spanning op te bouwen. Door een goede spankracht krijg je bij het strijken een trilling, die via de stok weg vloeit". Om dit allemaal te kunnen bereiken wordt de stok volledig met de hand geschaafd. Eerst achtkantig, dan rond en wanneer de maat dan nog niet klopt wordt het schaven herhaald. Inclusief de zorgvuldige af werking duurt het vervaar digen van één strijkstok on geveer een week. Waardeloos Veertig stokken heeft Henk Cornelissen tot nu toe gemaakt, maar volgens hem is de helft waardeloos omdat er in het beginstadium nog heel wat mis ging. „Ook van m'n broer, die me veel helpt met tips, krijg ik soms stevi ge kritiek te verwerken. Maar ja, zelf heb ik er alle vertrouwen in eens goed te worden in dit vak. Ik doe al les alleen en heb het voor deel dat ik niet 'geprogram meerd' ben door een strakke opleiding". In een handboek over strijkstokken schrijft de auteur Louis Metz er van overtuigd te zijn dat, wan neer er een jonge stokken- bouwer aan het strijkersfir mament zou verschijnen, deze met grote snelheid we reldvermaard zou kunnen worden. Cornelissen: „Die uitspraak laat me niet los. Wat dat betreft geloof ik in wonderen. Als mijn stokken maar eenmaal goed zijn, dan komt de rest vanzelf". Toch heeft de Aardenbur ger, die de enige stokken- bouwer van dit type in Ne derland zegt te zijn, al er kenning gevonden. Enkele van zijn stokken zijn ver kocht aan bekende violisten en cellisten in het buiten land. Hij noemt onder meer de naam van de Duitse cel list Julius Berger, maar ook een lid van het Metropoolor kest. Diverse dankbrieven zijn al in gearriveerd, waar in het vakmanschap van Cornelissen wordt geprezen. „Een goede violist wil nu eenmaal een goede strijk stok", stelt de bouwer. „Je kunt het vergelij ken met een tennisprof. Die neemt ook geen genoegen met een rac ket uit de eerste de beste sportshop. Veel waardering heeft Cornelissen voor het ge meentebestuur van Aarden burg, dat hem in de gelegen heid heeft gesteld dit nieuwe vak met behoud van uitke ring onder de knie te krij gen. „Dat mag, nu onze ge meente zoveel negatieve pu bliciteit krijgt, ook wel eens gezegd worden", meent hij. „Toen burgemeester Locke- feer de heer Z. d'Hont in Brazilië een keer schreef, voegde hij een verzoek van mij bij (met zijn aanbeve ling) om Pernambuc-hout te leveren, omdat daar zeer moeilijk is aan te komen". stond een week geleden te recht op beschuldiging van een serie inbraken in de loop van vorig jaar. Bij een van de ze inbraken (in een restaurant in Terneuzen) had hij eerst de waakhond verleid met een stuk vlees uit de koelkast, waarop hij rustig de buit kon binnenhalen. Ook bij E. was heroïneverslaving de aanlei ding tot de misdrijven. Verslaafd aan heroïne en andere verdovende middelen was ook de 26-jarige F. K. uit Goes die op 19 januari bij een inbraak in het kantoor van Rijskwaterstaat een enorme ravage aanrichtte en tenslotte ook nog een brand in het ge bouw veroorzaakt had. Hij werd conform de eis veroor deeld tot acht maanden waar van de helft voorwaardelijk en toezicht van het ZCAD. De 34-jarige Middelburger J. M. die op 7 december ge tracht had zijn vrouw over een balkonbalustrade te duwen is door de rechtbank veroordeeld tot vijf maanden. Het open baar ministerie had een week geleden (gezien de alcoholver slaving van M. en het psychia trisch rapport waarin de man sterk verminderd toereke ningsvatbaar werd verklaard) onvoorwaardelijke tbr geëist. De 19-jarige Goesenaar R. W. tenslotte is door de recht bank veroordeeld tot vijf maanden waarvan drie voor waardelijk en toezicht door de reclassering. Tegen W. die een week geleden terecht stond op beschuldiging van een serie inbraken 'uit puur geldbejag' was door het openbaar minis terie vijftien maanden geëist. Van onze correspondent YERSEKE - In hun doelen te Yerseke hield handboogvere niging St. Sebastiaan ook dit jaar weer een mosseltoernooi. 11 drietallen van gewest 4, die zich vier klassen op gewest kampioenschappen van de beste plaatsen hadden verze kerd, waren uitgenodigd voor een revanche wedstrijd. De beste persoonlijke pres tatie leverde J. van de Wijn gaard uit Prinsenbeek. In de eerste serie schoot hij 290 pun ten en in de tweede serie 289. Met 579 punten schoot hij een nieuw mosseltoernooi-record. Het oude stond op naam van P. Daris met 573 punten. De dag werd besloten met een mossel- maaltijd. De uitslag is: klasse A 1. St. Se bastiaan Prinsenbeek 1654 punten, 2. Constantia Drunen 1654, 3. Oude doelen Roosendaal 1612. Klasse B: 1. St. Sebastiaan Prinsenbeek 1523 punten, 2. Oude doelen Roosendaal 1495, 3. Constantia Drunen 1477. Klasse C: Victoria Elshout 1417 punten, 2. St. Sebastiaan Yerseke 1401, 3. Oude doelen Roosendaal 1380. Klasse D: 1. Victoria Elshout 1380 punten, 2. Conc Florebith Oudenbosch 1323. SLUIS - De PvdA-fractié" in de Sluise gemeenteraad houdt dinsdagavond een openbaar beraad in gemeenschapscen trum 't Zoute Vestje. Aan de orde komen de voor stellen van B en W voor de donderdag te houden raads vergadering. Het fractiebe- raad begint om 20.00 uur. OOSTBURG - De leraren van de Zeeuwse Muziekschool re gio West-Zeeuwsch-Vlaande ren geven vrijdagavond 30 maart een concert in Den Hoekzak in Oostburg. De leraren en leraressen zullen in verschillende combi naties spelen. Op het pro gramma staan ondermeer werken van Scarlatti, Bach en Mattheis. Het concert begint om 20.00 uur. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 31-jarige A. de S. uit Terneuzen stond gisteren voor de meervoudige strafkamer terecht omdat hij op 20 augustus van het vorig jaar in Philippine (waar hij toen woonde) getracht zou hebben zijn 13-jarige buur meisje van het leven te bero ven. Het gebeurde in een vlaag van depressiviteit naar aan leiding van huwelijksproble men die die nacht voor de zo veelste maal waren geësca leerd in een ruzie met zijn echtgenote. De S. besloot een eind aan zijn leven te maken door van het dak te springen, maar kon dat alleen doen via het huis van de buren. Gewapend met een flesje chloroform (om een eventuele vlucht bij ontdek king door de bewoners moge lijk te maken) klom hij via een tuimelraam het huis binnen, met de bedoeling langs het zolderraam in de kamer van het buurmeisje het dak te kunnen bereiken. Toen het meisje zich in haar slaap omdraaide raakte de man in paniek en drukte haar een doek met chloroform in het gezicht terwijl hij tegelij kertijd de keel dicht kneep. Na een worsteling liet De S. los, waarop zijn slachtoffer begon te gillen en haar ouders naar boven stormden. De S. werd dezelfde nacht nog aangehou den en na aanvankelijk te hebben ontkend gaf hij later toe inderdaad de man te zijn geweest die het huls was bin nengedrongen. Hoewel een psychiatrisch rapport sprak van een totale ontoerekeningsvatbaarheid, meende officier van justitie mr. Stein dat er wel degelijk sprake was van enige schuld, omdat S. wist dat de mogelijk heid van ontdekking er wel degelijk was en hij daarom een flesje chloroform had meegenomen. Wel wilde hij rekening houden met de toe stand waarin De S. toen ver keerde en hij eiste een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden en psychiatrische behandeling onder toezicht van de reclasse ring. De rechtbank doef over veertien dagen uitspraak.

de Stem | 1984 | | pagina 19