Terneuzen en Axel: constante 6strijd9 Diabetes-afdeling bestaat 35 jaar Praktijklessen van lts op kinderboerderij Kinderboerderij Terneuzen: ihek van de dam VVN-rapport over kruisingen ÏVestdorpe: VAN ZEELAND UNIEKE SAMENWERKING IN TERNEUZEN Wedstrijd van EHBO Lentebeurs in Brugge half april VOLVO 740 GLE OVERDRIVE F 49.170 (F 41.319 EXCL. BTW). CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Y ergadering Zeeuwse Gemeenten Hertenpark Sluis uitgebreid Knauw Gunstiger Aflevering 5 Start bouw schutsluis Goese Sas Axel Kanaalzone Plaatselijk nieuws Lamswaarde Sas van Gent Terneuzen Terneuzen Zonnebloem Oostburg vierde lustrum Plaatselijk nieuws Aardenburg 'Jzendijke ZATERDAG 24 MAART 1984 T16 PAGINA ZEELANnj ^TËRDAG 24 MAART Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Diabetesvereniging Nederland (DVN) bestaat 35 jaar. Dit feit wordt herdacht op zaterdag 7 april met een feestelijke bij eenkomst in het Zuidland- theater te Terneuzen, aanvang 14.00 uur. De medisch adviseur van DVN, verbonden aan de dia- H.F. Dankmeijer zal spreken betes polikliniek van de Vrije over de stand van zaken bij Universiteit te Amsterdam, dr. het onderzoek naar diabetes millitus. De vice-voorzitter van de Belgische vereniging van suikerzieken, dr. R. Rot- tiers, en verbonden aan het academisch ziekenhuis te Gent spreekt over diabetes-li chaamsbeweging en sport. De medisch directeur van de provinciale vereniging van het Zeeuwsche Kruis, dr. D. Wie- ringa, houdt een lezing over de diabetes millitus en zelfzorg. Tot slot spreekt mevrouw E. van den Boogaard, diëtiste en medewerkster aan de diabe tespolikliniek van de Rijksu niversiteit te Utrecht, over diabetes-voeding vroeger en nu. Na deze inleidingen is er een forumdiscussie onder lei ding van de Terneuzense in ternist dr. J.M. Spijker. Alle leden, donateurs en verdere belangstellenden, zijn vnaf 14.00 uur welkom in het Zuidlandtheater, waar stands zijn geplaatst waar men alle inlichtingen kan verkrijgen. 'Beoordelingsfouten oorzaak ongelukken' TERNEUZEN - Met ingang van het nieuwe schooljaar gaat op de lts De Vaart in Ter- neuzen een nieuwe opleiding voor landbouwonderwijs van start. Voor de praktijklessen mag gebruik worden gemaakt van de Terneuzense kinder boerderij. Een unieke samen werking. Lts-direkteur C.G. Meijer is daar erg gelukkig mee. Met de gemeente en openbare werken is men overeengekomen dat voor de praktijklessen 'dier- houderij' het leslokaal van de kinderboerderij en de aanwe zige dieren ter beschikking zullen staan van leerkracht en leerlingen. Meijer: „Met deze samen werking is voor ons meteen een" groot probleem uit de we reld geholpen. Je kunt wel kleine en grote huisdieren gaan houden maar het groot ste probleem is de dieren te verzorgen in de vakanties en dan met name in de grote va kantie." Leerlingen van het derde en vierde leerjaar van de oplei ding dierhouderij en planten teelt gaan van deze samen werking gebruik maken. Men zal ze vanaf begin augustus veelvuldig op de kinderboer derij tegenkomen. Volgens mede-beheerder J. Dekker zal de samenwerking vooralsnog geen invloed hebben op de openstelling voor het publiek. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De ongevallen op de krui singen Tractaatweg/Molenstraat en Tractaat- weg/Eversdam zijn te wijten aan de waarne ming en de verwerking van de waargenomen informatie. Automobilisten hebben met andere woorden beoor delingsfouten gemawKt. Dat is de voornaamste conclu sie van een rapport van Veilig Verkeer Nederland over de kruispunten Tractaatweg- Molenstraat en Tractaatweg- Eversdam te Westdorp, dat mevrouw M. Hemelsoet-de Jaeger uit Westdorpe gisteren heeft ontvangen. WN geeft in dit rapport haar zienswijze weer over de verkeersveilig heid van de kruisingen en draagt enige suggesties aan voor de verhoging ervan. „De problematiek rond kruisingen komt concreet tot uiting in verscheidene ongevallen waarvan een groot aantal met ernstige afloop", aldus het rapport. Dit was ook voor mevrouw Hemelsoet aanleiding de vei ligheid van deze kruisingen ter discussie te stellen. „De oorzaken moeten gezocht wor den in een samenspel van si- Dieren en bezoekertjes koesteren zich in het lente-zonnetje op de kinderboerderij - FOTO WIM KOOYMAN TERNEUZEN - Na in de winter voor publiek gesloten te zijn geweest, is de Terneuzense kinderboerderij, gelegen in de Katspolder, op woensdag, zaterdag en zondag weer geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Traditionele, maar ook nieuwe activiteiten staan op het programma om de boer derij in het centrum van de belangstelling te plaatsen. Een heerlijk lentezonnetje verwelkomde deze week in ieder geval al de eerste bezoekers. Vooral de kinderen reageren enthousiast als de geitjes en lammetjes dartel door de wei springen. „Negen schapen zijn nog drachtig, wat je kunt zien aan de rode of groene vlek op de achter kant. Nummer 7 heeft reeds gelammerd," aldus mede-be heerder Jaap Dekker. Daarnaast lopen er dit jaar 10 herten. In de maand april wordt weer het bekende schapen-scheerfeest ge houden met medewerking van „Den Ouwen Waogen". Tevens zullen er oude ambachten getoond worden, als mede oude klederdrachten. Steeds meer krijgt de kinder boerderij een educatieve functie. Zo loopt Caroline van de Inas-opleiding stage bij 'de boer'. Nieuw is de samenwerking met de LTS de Vaart waar in augustus dit jaar landbouwonderwijs van start gaat. De praktijklessen worden gegeven op de kinderboerderij. Wensen voor de toekomst zijn ondermeer: het uitbreiden van de drukbezochte speeltuin en het opzetten van aller lei activiteiten waardoor de kinderen nog meer bij de verzorging van de dieren worden betrokken. Vandalisme was er de oorzaak van dat deze week nog een hert ont snapte en nog net op tijd gevangen kon worden voordat er ongelukken gebeurden. Ook voor de ouders heeft de beheerder nog een bood schap. Vaak komt het voor dat de kinderen niet goed met de dieren omgaan, dit terwijl de ouders erop staan te kij ken. Zo zijn reeds enkele herten overleden door het in slikken van een plastic tas. Ook gebeurt het nogal eens dat ouders bij de kinder boerderij kleine huisdieren aanbieden. En daar is vaak geen plaats voor. Jaap Dekker: 'een klein paaskuikentje is binnen de kortste keren een grote haan geworden, dat zien de mensen over het hoofd'. PHILIPPINE - In het ge meenschapshuis De Meerpaal te Philippine worden vandaag EHBO-districtswedstrijden gehouden. Hieraan wordt door 17 teams, bestaande uit drie personen, deelgenomen. Met uitzondering van een team uit Goes zijn ze allemaal afkom stig van Zeeuwsch-Vlaamse EHBO-afdelingen. De winnende ploeg is ge rechtigd mee te dingen naar de landelijke titel. De strijd hierom wordt later in het jaar in een plaats in de provincie Gelderland gehouden. De wedstrijden in De Meer paal beginnen om 14.00 uur. (ADVERTENTIE) tuatiekenmerken (omgeving kruispuntvormgeving) die er toe leiden dat automobilisten een onjuiste beslissing ne men", aldus het rapport. Zo zou ondermeer het weidse landschap, waarbij een nade rende auto niet tegen de ach tergrond wordt geprojecteerd, kunnen leiden tot beoorde lingsfouten. Ook verkeerd in schatten van de snelheid en de afstand tot de kruising van een naderende auto kunnen beoordelingsfouten tot gevolg hebben, vermeldt het rapport. Verder wordt de grootscha lige uitvoering van de kruis punten niet gerechtvaardigd door de intensiteit van het verkeer. Ook het kruisvlak zou te diep liggen. Als voor naamste en tevens meest rea liseerbare suggestie op korte termijn noemt WN het be planten van stroken langs de rijksweg, waartegen naderen de auto's dan wel geprojec teerd en daardoor opgemerkt zouden worden. De beplanting zou moeten bestaan uit bomen en struiken die een contrast moeten vormen met rijdende auto's. Rijkswaterstaat is inmid dels al gestart met dit beplan tingsplan. Andere suggesties zoals verkorting van de uit- voegstroken, verlaging van de banden van de middengelei ders, versmalling van de toe- ritten van zijwegen en ver plaatsing van een verkeers bord zouden maatregelen kunnen zijn op de lange ter mijn. Van een onzer verslaggevers BRUGGE - Voor de elfde maal wordt in Brugge weer een Lentebeurs gehouden. In het Boudewijnpark zullen van 14 tot en met 23 april naast huis houdelijke artikelen en meu belen ook allerhande vakan- tie-accesoires worden getoond. In de beurshallen worden meer dan 1000 soorten wijnen, likeuren, bieren en frisdran ken tentoongesteld en gratis aangeboden. Naast assorti menten voedingswaren en huishoudelijke artikelen kun nen ook meubelen (antiek en modern), keukeninrichtingen, glas- en zilverwerk, juwelen, oosterse tapijten, ivoor en iko- nen bekeken worden. In het park zelf exposeren vijftien internationale firma's hun caravans, tenten, tuin huisjes, garages, serres, dui venhokken en tuinmeubelen. Ook kan het publiek terecht in een tea-room en een restau rant. Ook wordt dit jaar weer een cocktailwedstrijd gehou den voor niet-professionelen. a Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 Van onze correspondente MIDDELBURG In de con certzaal van Mondragon te Zierikzee wordt op woensdag 11 april de algemene ledenver gadering gehouden van de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. Deze begint om half tien 's ochtends. Op de agenda staan onder andere inleidingen over het onderwerp: sociaal-econo misch beleid. Drs. R. Barbé, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, doet dit aan de hand van het sociaal-economisch beleidsplan en drs. P.A. Wol- ters, burgemeester van Mid delburg, belicht het onder werp vanuit de gemeentebe sturen en betrekt daarbij te vens het regionale gebeuren. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen zal een nadere specifieke invulling geven met voorbeelden vanuit plaatselijk economisch beleid. Een korte reactie op de inleidingen ge ven ir. H.P. van Geels en M.L. Strous, respectievelijk namens de maatschappij voor nijver heid en handel departement Zeeland, en de FNV district Zeeland. Alle genoemde sprekers zul len eventueel tijdens de mid dagvergadering ingaan op ge stelde vragen naar aanleiding van hun gehouden inleidingen. Tussen twaalf uur en kwart voor een is er een ontvangst door het gemeentebestuur van Zierikzee in het stadhuis. De markt in 1907 met rechts het oude kantongerecht, dat in 1915 werd ingericht alsge. meentesecretarie. Beneden was het brandspuithuis. Hier werd later de afdeling beval king ondergebracht. In het midden ziet men de mast voor de verlichting van de oinge ving. Geheel links is de De Jongestraat zichtbaar. Vim een onzer verslaggevers UIS B en W van Sluis tellen de gemeenteraad voor krediet van 16.000 gulden Schikbaar te stellen voor uitbreiding van het herten park. nok is het de bedoeling om „rond tussen hertenpark en „Ifrtterrein een nadere be somming te geven. Gedacht ;„nrdt aan de aanleg van een wandelpad naar de Oostpoort m de aanleg van een grasveld In een basketbal-terreintje. In het raadsvoorstel laten B w weten dat deze voorzie ningen pas volgend jaar ge realiseerd kunnen worden, nadat de grondstructuur is verbeterd door onder meer het aanbrengen van drainages. HET verkrijgen van stads rechten voor Terneuzen wil de nog zeker niet zeggen dat het in 1584 een stad van eni ge betekenis was. Integen deel, deze kersverse stad was nog zeer klein. Buiten het garnizoen telde het hooguit 200 inwoners. Het zou nog zo'n kleine vier eeuwen duren voordat Terneuzen met recht een stad genoemd kon worden. Toen was het eens zo kleine dorp dan ook wel ver uitge groeid boven de veel oudere steden in Zeeuwsch-Vlaan deren, waar Biervliet, Axel, Hulst, Sluis en Aardenburg al eeuwen vóór Terneuzen hun stadsrechten hadden verkregen. Het was een roerige tijd toen Terneuzen zijn stads rechten kreeg en duidelijk is dat de Terneuzenaars daar van gebruikmaakten, ook al omdat het Prinsgezind was en de sleutel van het Axeler Ambacht in de sterke Mof fenschans lag. Terneuzense verzoeken aan de hogere magistraten vonden in het algemeen gehoor waardoor de verhouding tussen Axel en Terneuzen zeer verslech terde. Een gevoelige knauw kreeg het Axels zelfbewust zijn toen op 18 april 1590 door de Gecomitteerde Ra den van Zeeland Axel, Ter neuzen en Biervliet met de geweest was eer Neusen met wallen omringd was, nu te moeten onderdoen voor eene plaats, die op haare eigene kosten aangelegd en onder houden was, en pas zes Jaa- ren eene afzonderlijke re geering gehad had?" naar P.J. Baert ambachten tot één bestuur werden samengevoegd. De aldus gevormde magistra tuur mocht alleen in het stadhuis van Terneuzen vergaderen terwijl er slechts 2 van de 6 schepenen (wet houders) van Axel zitting hadden. De pijn in Axel was zo groot dat de bekende domi nee Scharp in 1787 (zo'n 200 jaar later) over deze beslis sing nog schreef 'dat Axel in den vloek van Esau en Neu sen in Jacobs zeegen deel den'. Gelukkig, zo schreef de dominee, was het alleen be doeld voor de tijd dat de 'troebelen' duurden, want: „oordeeld zelve, moest het niet hard vallen voor Axel, dat ten minste zes of zeven eeuwen eene beroemde stad Een paar jaar later echter kon Axel weer wat terug krabbelen toen de verhou ding Axel-Terneuzen in het overkoepelend bestuur wat gunstiger voor de Axelaars uitviel. Voor de magistra tuur mocht Axel toen 4 le den, Terneuzen 3 leden en Biervliet 1 lid leveren. Later werd de Unie nog enige ma len gewijzigd en ondanks de moeilijkheden tussen de be sturen van Axel en Terneu zen gehandhaafd tot in 1794 de Fransen binnenvielen. In latere tijden bleef men over en weer 'aanzien' af snoepen. De rechtbank in 1584 aan Terneuzen toege wezen ging later weer naar Axel tot in 1877 werd be paald dat het toenmalig kantongerecht van Axel werd overgebracht naar Terneuzen (zie foto). En hoe legendarisch zijn niet de voetbalwedstrijden Axel- Terneuzen? Wat dat betreft is er niets nieuws onder de zon en kan men de enige ja ren geleden geleverde 'strijd' rond de vestigings plaats van het nieuwge vormde waterschap De Drie Ambachten goed begrijpen. Van onze correspondente GOES - Op dinsdag 17 april zal officieel een begin worden gemaakt met de bouw van de nieuwe schutsluit in het Goese gas. De officiële handeling zal worden verricht door de heer 0. Boom, hoofd-ingenieur-di- recteur van Rijkswaterstaat Zeeland. Voor het vervoer naar en van de sluis wordt gebruik ge maakt van een schip dat om 14.00 uur vertrekt vanaf de loswal aan de Westhavendijk in Goes. Tussen 13.30 en 14.00 uur is er voor de genodigden gelegenheid tot inschepen. Lentedrive - In cultureel cen trum De Halle werd een open bridgedrive gehouden waar aan door 44 paren werd deel genomen. De organisatie be rustte bij de bridgeclub Axel. De paren werden na loting in gedeeld in vier groepen. De uitslagen waren als volgt: A- groep: I. echtpaar IJsebaert, 2. dames Goossen-Biesbroeck, 3 heren Sandrini-Visser. B- groep: 1. heren Van Bambost- Scheele, 2. mevrouw Pel en de heer Esselbrugge, 3. dames Maris-Scheele. C-groep: 1. he ren Pauwels-Van Kruijssen, 2. echtpaar Herrebout, 3. echt paar Van Looy. D-groep: 1. heren De Jong-Dourleijn, 2. dames Verloop-Hofman, 3. he ren Van Hee-Van der Plas. Burgerlijke stand - Geboren: Levinus, zv C. Schieman en M. Flik weert, Terneuzen; Mario- lein, dv A. Schneider en M. Meester, Terneuzen; Joleen, dv C. Zegers en L. de la Ruelle, Terneuzen; Chantal, dv M. Ze gers en J. Machielsen, Zaam- slag; Robby, zv J. Scheele en M. van de Vijver, Hoek; Mario, zv A. Kasteleijn en D. van den Berge, Terneuzen; Miranda, dv A. van 't Hof en S. van Hoe ve, Sluiskil; Bastiaan, zv A. Stoffelen en M. Verhoeven, Terneuzen; Johnny, zv J. Maan en M. van Rijn, Axel; Christel, dv J. Haak en C. Tan- ge, Terneuzen; Steven, zv H. van der Peijl en G. Lauret, Zaamsiag; Dana, dv Z. Allawi en M. de Vos, Terneuzen; Edo, zv J. Pluijmen en J. Veldman, Sas van GENt; Angelique, dv M. Otero Montero en Ch. Hoe ver, Terneuzen; Johanna, dv P. Verhelst en A. van Driel, Hoek; Chantal dv L. Schaut en G. Hamelink, Terneuzen; Sa ra, dv Ch. Guiljam en A. Cat- seman, Othene; Annemarie, dv G. Mastenbroek en A. de Graaf, Terneuzen; Layla, dv C. Schipper en M. Bulteau, Terneuzen; Angelo, zv E. Bommelijn en M. Sterenborg, Sas van Gent; Jan, zv J. van Doeselaar en H. Brandes, Axel; Anna, dv S. Roffel en M. Maas, Terneuzen; Maikel, zv B. Overdulve en M. Demes- maecker, Terneuzen; Lieke, dv Th. van de Voort en A. Ooms, Hoek; Bregje, dv Ch. Weeda en A. Roegiest, Philippine; Eve lien, dv H. Dekker en E. Boog aard, Axel; Hilde, dv W. Wille en H. Veenendaal, Koewacht; Dieuwertje, dv J. de Koeijer en P. Verbrugge, Hoek. Ondertrouw: Frank van Rattingen, 25, Terneuzen en Carlien Maas, 21, Terneuzen; Petrus van de Pas, 26, Middel burg en Elisabeth Neels, 21, Terneuzen; Johannes Clarijs, 25, Borselen en Anita Broe kaart, 20, Terneuzen; Paul He melsoet, 21, Terneuzen en An na Roggeveen, 24, Terneuzen; Aloysius Neve, 25, Terneuzen en Cornelia de graaf, 20, Ter neuzen; Jan van Strien, 25, Te- neuzen en Laura de Pagter, 23, Terneuzen; Frederik Dekker, 22, Terneuzen en Louwerina de Braai, 19, Terneuzen; Theo- dorus Schelbergen, 31, Ter neuzen en Maria Buysse, 33, Terneuzen; Josephus de Nijs, 53, Terneuzen en Ivona Ros- seel, 62, Terneuzen; Johannes in de Bosch, 32, Terneuzen en Anna Mol, 21, Terneuzen; Martinus Buter, 29, Terneuzen en Eligia Cosijn, 25, Terneu zen; Frangois Verstraten, 24, Terneuzen en Henny van Zweden, 22, Terneuzen; Rudi van Nispen, 20, Oostburg en Johanna de Braai, 19, Terneu zen; Fernandus Bron, 31, Ter neuzen en Maria Dieleman, 29, Terneuzen. Getrouwd: Jannis Boone, 25 en Wilhelmina Scheele, 19 te Terneuzen; Gijsbert Dees, 24 en Catharina Roose, 21 te Zaamsiag Overleden: Oscar van Troost, 87, Axel; Jan Harte, 87, Terneuzen; Martinus van Doorn, 83, Hulst; Adriaan Ver- helst, 71, Terneuzen; Johan van der Sluis, 65, Terneuzen; Henricus Smulders, 74, Ter neuzen; Jacomina Geensen, 77, wed v A. de Zeeuw, Terneu zen; Jan de Feijter, 86, Axel; Lena 't Gilde, 81, ev A. van de Voorde, Terneuzen; Irèna de Caluwé, 79, wed v E. Buysse, Sas van Gent; Izaak Kaan, 77, Axel; Dirk van den Berge, 67, Terneuzen; Izaak de Kraker, 82, Biervliet; Willem Bakker, 83, Terneuzen; Neeltje du Burck, 79, ev J. de Smit, Ter neuzen; George Kersbulck, 53, Sas van Gent; Janna Leen- houts, 77, Hoek; Janna de Bree, 97, Terneuzen; Janna Engels, 72, ev A. de Putter, Biervliet; Carlo van Doese laar, 8, Sluiskil; Geertruida Buijze, 72, ev A. van Doorn, Zaamsiag; Frans Jurriëns, 82, Sluiskil; Martha van Huffel, 75, wed v G. Mannaart, Honte- nisse. Bridge In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun zevende wedstrijd in de intercompeti tie. Het was een howell 10 met 10 paren. De uitslag was: 1. he ren Pauwels en Van Cruijssen, 2. dames Biesbroeck en Goos- sen, 3. heren De Waal en Van der Wielen, 4. mevrouw Van Waterschoot en de heer De Schrijver, 5. heren De Kerf en Serraerens. The Arno's - Na het succesvol le optreden in het Duitse Keu len op carnavalsmaandag heeft drum- en majoretten- corps the Arno's uit Sas van Gent het volgende programma voor de boeg: 1 april; Charle roi (België), 7 april: Comines, 15 april: Draveil, 5 mei: Tour- coing, 6 mei: Crouttes sur Marne (allen Frankrijk), 19 en 20 mei: Philippine en 10 juni: Eu (Frankrijk). Nieuwe leden kunnen zich overigens nog steeds aanmelden bij de vol gende telefoonnummers: se cretaris 01157-1827 of 01158- 1488. Vlaamse kermis - De Katho lieke Bond voor Ouderen af deling Sas van Gent houdt dit weekeinde een Vlaamse ker mis in de Roselaer. De kermis wordt zaterdag officieer ge opend door iemand van het gemeentebestuur. Op de ker mis staat onder meer een handwerkstand, het Rad van Avontuur, schijvenspel, buks- schieten, ballen gooien en vele andere spelen. Ook zullen en kele miniatuurmolens ver kocht en verloot worden. Het gehele weekeind zorgen de ouderen voor koffie met heer lijke wafels. De openingstij den zijn van 13.00 tot 19.00 uur. Soos - In het NVSH-infocen- trum aan de Schaoolwi houdt de regio Zeeuwse' Vlaanderen van het COC van avond een homofielensoa aanvang 21.00 uur. Jazz - In café Porgy en aan de Noordstraat treedt za terdag 7 april op Oscar Hani and The South Jazzband, vang 21,00 uur. Bridge - De leden van de brid geclub Emergo speelden i restaurant De Milliano ee wedstrijd meetellend voor lit kampioenschap in de winter competitie. De uitslag was al volgt: A-groep: 1. heren Use baert-Scheele, 2. echtpaar Dtj Haan, 3. heren Koek-Var: 4 Casteel, 4. mevrouw Bruijne de heer Romson, 5. mevroui Van Dijk en de heer Van He mert. B-groep: 1. echtpaa Juffermans, 2. dames Bonn Visser, 3. Dames De Vries-tt ebaert, 4. mevrouw Van der Peijl en de heer Verdam, echtpaar IJsebaert. Cursussen Bij voldoen! deelname zullen ook dit weer bij een teel tcursussï worden gegeven, een voor vorderden en een voor bef ners. Beide omvatten 17 lessel De theorielessen worden geg' ven in de kahtolieke sen# voor mavo De Steelant aan Mozarthof. Inlichtingen or trent de cursussen bij Assche. EVA - De Werkgroep Educa tieve Vrouwen Activita» start dinsdag 27 maart cursus politieke vormingvoo vrouwen. De cursus wordt ge geven in het vrouwencenW Joke aan de Nieuwstraat, vang 20.00 uur. DW - De kaartverenigM D W hield in café Het Wap® van Zeeland een kaartw strijd in bieden zonder roe Het was de derde die w jaar meetelt voor het c k- mpioenschap. Uitslag: L i Gelderland, 2. H. van de voor de, 3. J. Menheere, 4. M- de 5. mevrouw Michielsen- stand na drie ronden W® mevrouw Michielsen v>l P ten, 2. H. van de Voorde i» J. van Doorn 150, 4. Jac- Doorn 149, 5. J. Deij 1 Jiu/. ten. Uitslag jokeren: 1. n® frouw H. Zegers, 2. m^hee. Pladdet, 3. mevrouw Men" re. va» Van onze correspondent OOSTBURG - De Zonne bloem-afdeling Oostburg heeft feest gevierd ter gele genheid van het vijfjarig be slaan. 's Middags was er voor gasten en genodigden een ont vangst in het dorpshuis te VVa- lerlandkerkje waar een caba retmiddag plaats vond. In de avonduren was er een bijeenkomst voor de leden van de afdeling Oostburg. Beide gelegenheden werden druk bezocht. Ook 's avonds was er Mn cabaret dat werd verzorgd door enkele dames van de Bond van Zeeuwse Platte landsvrouwen. Kampioenschap kaarten - Vanavond (zaterdag) wordt in het dorpshuis aan de Westmo lenstraat het kampioenschap bieden en jokeren voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den. Inschrijving vanaf 19.45 uur. Door het gemeentebe stuur van Aardenburg zijn voor de winnaars medailles beschikbaar gesteld. Voorjaarsbeurs - Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke middenstand om op 11,12 en 13 mei op de Markt te Aarden burg weer een grote voor jaarsbeurs te houden. Tentoonstelling - De scholen uit de gemeente Aardenburg houden van 22 juni tot en met juli een tentoonstelling over «Aardenburg als historische gemeente." Deze tentoonstel ling zal gehouden worden op de verdieping van het ge meentemuseum in de Markt straat. De scholen zijn op dit ogenblik al volop bezig met de voorbereidingen. De inzendin gen zullen bestaan uit diverse vormen van creativiteit. Oud papier - Het oud papier wordt vandaag (zaterdag) in Aardenburg opgehaald door de leden van de Koninklijke Muzieksociëteit 'Aardenburg- sche Fanfaren'. Hanenschieting - Vanmiddag waterdag) organiseert hand- ooögmijSint Sebastiaan een I banenschieting op de liggende ftp bij hotel 's Lands Welva ren op de Kaal, aanvang 14.30 uur. Iedereen kan deelnemen. Wereldwinkel - De Wereld winkel houdt vandaag een rfjWe a°t'e voor SOS-we- eidhandel. Om 10.00 uur start eet huis-aan-huisverkoop van oning, kringloop-papier en riiere produkten. Vanaf 5 "tei staat de wereldwinkel weer wekelijks met een bak fiets op de zaterdagmarkt in T, I' UC 'Jzendijke. Eancy-fair - Showdrumband t

de Stem | 1984 | | pagina 18