®R eigenaar en gemeente ruilen grond 'Zeeland moet industrie bevorderen' m Wat loeit u?' -EGENHEID eg dat meteen' losl/oet §mm &*0i*0£*Èê l)e agenda van een dirigent Mensen denken dat musici alles somaar even kunnen laten horen Spannende weken op muziekschool WEEKSE MEST- HANEN KAMER PLANTEN W. BAKKER Seyntex wil grond in Eede kopen In plaats van traag: kracht en temperament. De nieuwe Jetta. ER IS NU EEN VERBETERDE SUBSIDIEREGELING VOOR PREMIEKOOPWONINGEN. DA'S EEN HELE ZORG MINDER. DIT KUNT U BETALEN DIT WILT U HEBBEN PREMIEKOOPWONINGEN A EN B.VAST EN ZEKER.'N GOED IDEE. MIOEBDAG 22 MAART 1984 6- Tel. 01152-1663 01151-380 TUINCENTRUM ansenius-toneel nee keer n Den Dullaert Voorzitter Industriebond FNV: Zandstraat Vogelwaarde Hulst Ossenisse Voor uitbreiding Lenteweekend in Hulst Volkswagen. Degelijk duurt't langst 'ÈiêüÊÊMÊ Stuur mij de Brochure "Premiekoopwoningen' Naam:i Woonplaats: Igebruiken, lelijk'. om te zoenen articulieren inkje, lubileum. receptie, verloving, overwinning, ibraham, openbare dank, mag best eens in de krant gina familieberichten en duur hoeft het niet te (osten nog geen tientje). <olom 1,75. Eén grote ,25. Voor het plaatsen van mg met een formaat van en wij 12,50 toeslag op aanvraag. Bij niet 'ordt 2,50 adm,kosten >rden niet geretourneerd eet uw tekst 2 dagen vóór in van onze kantoren, 'en stuurt u eveneens 2 mg naar Postbus 3229, MB Breda. het recht voor, teksten t redenen te weigeren. lingsnieuws (olom op donderdag. ficiat °iHAM Walter - Mar- eline - Frank. ift dienen wij riten dusdanig communicatie, effect tan worden'. 3KBEEM VAN ZEELAND 122 PAGINA ZEELAND 2 (ton onze correspondente gllLST - „Het is een prach tig werk, de Johannes Pas sion, en het is heerlijk om mot zoveel mensen samen te musiceren". Aan het woord is Jo Ivens. Geboren en getogen Huiste er die het in de komende teken enorm druk heeft. Naast zijn werk als mu ziekleraar op het Jansenius- lyceum in Hulst en het Zel- denrustcollege te Terneuzen, is hij vaste organist van de Hulster basiliek en zwaait hij de dirigeerstok over vier koren, in Hulst, Middelburg, Breda en Den Haag. Mo menteel bereidt hij drie uit voeringen van de Johannes Passion van J.S. Bach voor. Op 31 maart in Hulst met het Oratoriumkoor uit Mid delburg, het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland en vijf vocale solisten. In Mid delburg op 7 april in het ka der van het 150-jarig be staan van eerdergenoemd koor. Ook hieraan verleent het gewestelijk orkest zijn medewerking. „Een orkest dat jammer geneog per 1 mei opgeheven wordt, ten gevolge van de bezuini gingsplannen van het minis terie van WVC". Vermel denswaard voor de uitvoe ring in Middelburg is dat men een extra solist (tenor voor de aria's) heeft mogen aantrekken. Een dag later, op 8 april, voert Jo Ivens dit zelfde werk op in Breda met het Toonkunstkoor en het Dordt Kamerorkest. Een week later dirigeert hij het Residentiekoor en het Gewestelijk Orkest in Den Haag. Uitgevoerd worden dan het Stabat Mater van A. Dvorak en een werk van Vaughan Williams. Bijzonder blij is Jo Ivens met de uitnodiging van een Nederlandse impresario die hem in de gelegenheid stelt in april een vijfdaagse stu diereis te maken naar Lon den en Cambridge, waar hij samen met Barry Rose gaat werken met onder andere het St. Pauls Cathedral Choir. „Iets unieks, daar of fer ik graag mijn paasva kantie aan op". Met het Hulster Gemengd Koor is hij volop aan het re peteren voor de uitvoering van de Krönungsmesse van Mozart (22 april in de Hul ster basiliek). Het koor zal bovendien onder zijn leiding en met medewerking van Arie Karreman op 2 juni op treden in het Zuidlandthea- ter in het kader van het 400- jarig bestaan van Terneu zen. „De mensen denken altijd dat musici alles zo maar even kunnen laten horen", Zegt Jo Ivens, „maar je moet er veel en hard voor stude ren en steeds alles bijhou den". Aan een uitvoering gaan vele repetities vooraf. Jo Ivens weet dat de dagen en avonden van de komende weken meer dan 'gevuld' zullen zijn. Jo Ivens: ...volle agenda... FOTO ARCHIEF DE STEM iE in samenwerking, met CTDE c Taal bevorderen Jlitfc 'Ar thuisbezorgd Mooie sortering Guido Gezellestraat 27 Terneuzen, tel. 01150-17911 IINGE - Het omstreden bospad achter de ]iingse voetbalvelden kan binnen de kortste teren weer worden gebruikt door de vele tien- allen wandelaars en fietsers. Eigenaar Th. Geensen en het college van B en W ebben in principe overeenstemming bereikt over een rondruil. De eigenaar geeft een gedeelte (zo'n 2400 i2) van het bos aan de gemeente en in ruil daarvoor rijgt hij een ongeveer even groot stuk weiland met liet aan de Grote Kreekweg. Het gaat om een ongeveer 30 eter diepe strook over de ge ile breedte van het bos. In it gedeelte loopt niet alleen it pad, maar staat ook het ipelletje, zodat ook de toe ing daar naar toe gewaar- irgd is. De transactie, die nog «dkeuring behoeft van de imeenteraad en gedeputeer- staten, gebeurt met geslo- beurzen en beiden betalen izamenlijk de kosten van terdracht. Het pad blijft op dezelfde tats liggen, waardoor het tije wandelen vanaf de Ster- gewaarborgd is en ook een ter uit De Klinge, die de weg sar zij n weiland geblokkeerd tg, zijn toegangsweg veilig steld ziet. De strook bos die handen komt van de ge- mstreden wandelpad linge gaat weer open Van onze correspondente HST-Toneelgroep De Hy- «rieten van de Hulster Jan- 'oiusscholengemeenschap maandag 26 maart om uur het stuk 'Ons Stadje' Pui Den Dullaert. Dinsdag 10 W volgt er een tweede ult- ,,eruig. De kaarten die ge- '«1 waren voor 16 en 17 '1Jrt zijn voor een van deze '«a geldig. Het toneelstuk is geschre- en door Thornton Wilder om- ®eeks 1938. Het verhaal is eenvoudig, het gaat om '"Pele, alledaagse gebeurte- ,®en van heel gewone men- gewone over liefde, en de dood zij n echter zo iauVerweven in teksten liet een zeer boeiend ge- r «toe «Uk i; De ideeën louw Diep menselijk met af een brokje humor. Het ls tijdloos en niet plaats- Hypocrieten hebben on- lading van Ben Bijnsdorp maanden wekelijks ge- Wteerd. Men had naar aan- '®n8 van het succes van de °ering van ditzelfde stuk ^'najaar van 1970 besloten deze heropvoering. Toen vtou '^Gingen, leraren en uwen van leraren (lerares- wWaren nog niet zo talrijk) (J k regie van Cor Ver- k'id was ter gelegen- van de ingebruikneming de nieuwe vleugel van het jetgebouw. De heren Holla v 'insdorp waren toen ook O^n de partij als acteurs. hebben zij weer een r. in de uitvoering, voorstelling duurt, in- de pauze, ruim 214.uur. k hen zijn verkrijgbaar via uiringen of in Den Dul- "voór de voorstelling. meente zal worden afgeras terd met paal en draad. „Hoewel wij als gemeente geen partij zijn hebben we toch gemeend dat we iets moesten doen om het pad voor de wandelaars te behouden", zegt wethouder G. van de Voorde, „Van de eigenaar heb ben we daarbij alle medewer king gekregen. We hebben nog de mogelijkheid bekeken om een pad op het achterste stuk van het voetbalveld aan te leggen, maar daar bleken nog al wat haken en ogen aan te zitten" „Wij staan liever een stuk van .het bos af, dan dat het voetbalveld ingekort zou moe ten worden", zegt eigenaar Geensen, „met dat stuk wei kan ik weinig doen, maar ik doe het uit sportiviteit jegens de pupillen van de Sterre, de voetbalclub en natuurlijk de wandelaars. Ik hoop dat door dit gebaar ook de vernielingen zullen ophouden". Zoals bekend waren de aan houdende vernielingen vorig weekeind aanleiding voor de eigenaar om een fikse greppel dwars over het pad te laten graven. Clingenaar Francois Ferket, die zich de afgelopen week zeer heeft ingespannen om het wandelpad weer open te krijgen, heeft zich bereid verklaard om met een aantal vrijwilligers de greppel weer te dichten. Wat eigenaar Geensen betreft kan er meteen met het karwei begonnen worden. De grondtransactie wordt volgende week donderdag ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Examen doen onder het toeziend oog van een jurylid. HULST - Gedurende deze week en in de meeste afde lingen ook in de volgende weken, vinden er op de Zeeuwse Muziekschool de examens plaats voor de in strumentale en vocale oplei dingen. In Hulst staat er elke mid dag een aantal leerlingen klaar om dit examen af te leggen. De een vindt het griezelig, de ander span nend, maar het is in ieder geval een uitdaging. Het doel van de examens is op de eerste plaats de leer lingen in hun studie te sti muleren en daarnaast om de kwaliteit van de muziek schoolopleidingen te hand haven. De leerlingen leggen - FOTO WIM KOOYMAN een proef af voor een exa mencommissie en hierdoor een getuigschrift behalen. Er zijn vier niveau's. In de maand mei volgt er een aan tal examens voor leden van harmonie- en fanfaregezel schappen. Ook hiervoor kan een door het ministerie van WVC erkend getuigschrift worden behaald. Van een onzer verslaggevers GOES - Het provinciaal bestuur van Zeeland moet er van overtuigd worden dat er behalve de groeisectoren recreatie, havens, landbouw, visserij en bouw wel de gelijk ook groeimogelijkheden zijn voor de industrie. Een bredere opbouw van de industrie zal de werkgelegen heid in Zeeland nieuwe impul sen kunnen geven. Tot deze slotsom kwam Dick Visser, voorzitter van de Industriebond FNV, op de gis teren in Goes gehouden the madag over werkgelegenheid en industriële vernieuwing. Uitgangspunt voor de gedach tewisseling vormde het door de Industriebond FNV gelan ceerde herstelplan voor de in dustrie. Volgens Visser moet de vakbeweging meer en eer der dan tot nu toe het geval is betrokken worden bij investe ringsbeslissingen, het produk- tiepakket, de organisatie van de arbeid en dergelijke. „De vakorganisatie wil en kan met al haar kennis en er varing een wezenlijke inbreng hebben in de procedure die vooraf gaat aan de besluitvor ming binnen de onderne ming". Voorts stelde Visser dat om tot industrieel herstel te komen een gezamenlijke aanpak van overheid, werkne mers- en werkgeversorgani saties nodig is. „Gedrieën moeten partijen tot een samenhangend beleid zien te komen dat de neer gaande lijn ombuigt in een op gaande. De overheid heeft daarbij een voorwaarden scheppende taak. In ruil voor Seriekaarten - Zondag 25 maart om 14 uur begint in het wijkgebouw De Straete een seriekaarting (acht man per serie). Inleg per deelnemer twee gulden vijftig per serie. Bij een seriekaarting kan men spelen zowel met of zonder roem. In de morgen is er die dag in De Straete een koffie ochtend, die om half elf begint, gevolgd door een verkoop van tweedehands spulletjes. De Buit - De eerste viswed strijd van zeehengelvereni- ging De Buit werd gehouden bij het oude Gemaal te Osse- nisse. De 25 aanwezige vissers konden zich verheugen in een vrij redelijke vangst. De uit slag luidt als volgt: 1. G. Mangnus Vogelwaarde, 65 punten, 2. J. de Poorter Vogel waarde, 64, 3. E. de Munck Vo gelwaarde, 63,4. A. Roctus Vo gelwaarde, 62, 5. J. Buys Koe wacht, 61. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in café De Doosjes. De volgende wed strijd is op zaterdag 14 april om 14.00 uur tussen Kruispol der en Baalhoek. Schaakvereniging - Uitslagen Schaakvereniging Hulst van de vrijdag gespeelde wedstrij den in Den Dullaert. Van Op stal-Van Ginneken 1-0, Liem- Misseghers 1-0, Frijhoff- Francken 1-0, Van Gassen- Schillemans 0-1, Kentie-Ver- maire Vz-Vi, De Rijcke-Bos 0-1. Bingo - Vrijdag 23 maart wordt in verenigingsgebouw Hof ter Nesse een bingo-avond gehouden, waarvan de op- brenst bestemd is voor het on derhoud van dit gebouw. Zo dra het weer het toelaat zal met de onderhoudswerkzaam heden aan de buitenkant van het gebouw begonnen worden. De bingo-avond begint om acht uur. de inbreng van de vakbewe ging moeten de werknemers meer medezeggenschap krij gen, meer invloed op het on dernemingsbeleid". Van het allergrootste belang acht de bondsvoorzitter het op peil houden van de opleidingen van de werknemers. „In deze tijd van elkaar in snel tempo opvolgende tech nologische vernieuwingen is het noodzakelijk dat er een uitgebreid en kwalitatief hoogstaand programma van om-, her- en bijscholingscur sussen van de grond komt en een stevige aanpak van de werkloosheid onder jongeren", aldus Dick Visser. De Industriebond FNV juicht het opzetten van nieuwe hoogwaardige industrieën toe. Die nieuwe industriële struc tuur moet groeien vanuit de bestaande. Visser: „Maar we moeten ervoor waken de be staande economische en in dustriële structuur niet zo ver ■af te bouwen dat het funda ment te smal wordt om nieuwe activiteiten op te bouwen. Daarom moet de politiek zich tweemaal bedenken voordat de steunverlening aan bedrij ven wordt afgebouwd". Gemiste kans Een voorbeeld van een ge miste kans voor de werkgele genheid in Zeeland noemde Visser het feit dat Total In Vlissingen onlangs een inves teringsopdracht van een klei ne miljard gulden heeft uitbe steed aan een Duits bedrijf. Volgens Visser blijkt hieruit dat de werkgelegenheid in de regio tot nog toe geen wezen lijk onderdeel is van de be leidsvoering van de onderne mers in de regio. Het herstelplan van de In dustriebond FNV ontlokte nogal uiteenlopende reacties. Zo vond drs. R. van Schalk wijk, directeur van Pechiney en regionaal voorzitter van het VNO het een prachtig maar ook veel te ambitieus plan. A.S. van de Vijver, alge meen-directeur van AKF noemde innovatie uitermate belangrijk voor de werkgele genheid. Volgens hem kan me dezeggenschap van werkne mers belemmerend werken voor bedrijfs vernieuwingen. Ook meende hij dat werkne mers bereid zijn in deze moei lijke economische tijd bepaal de verworvenheden prijs te geven. Een panel beantwoord de tot besluit van de themadag een groot aantal vragen uit de zaal. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het in Aar denburg gevestigde textielbe drijf Seyntex BV wil voor de geplande uitbreiding indus- triegrond kopen aan de Vlas straat te Eede. Daar moet een confectie- atelier komen, waar de onge veer 60 nieuwe werkneemsters aan de slag kunnen gaan. De produktie zal in september van dit jaar een aanvang ne men. Seyntex wil van de gemeen te een terrein van ongeveer 3000 vierkante meter kopen. B en W hebben een prijs bedon gen van 90.000 gulden, wat neerkomt op een vierkante meter-prijs van 30 gulden. De gemeenteraad moet deze transactie volgende week tij dens de maandelijkse bijeen komst nog goedkeuren. Tevens zal de raad dan een besluit nemen over het voor stel van B en W de uitgifte prijs voor de resterende 2,8 hectare industriegrond aan de Vlasstraat te bepalen op 30 gulden de vierkante meter. Een eerder door het Aar- denburgse college opgestelde exploitatie-berekening voor dit terrein werd in 1978 door Gedeputeerde Staten afge keurd. Bij de nieuwe bereke ning is, aldus B en W, met de eertijds door GS gemaakte op merkingen rekening gehou den. De vergadering van de Aar- denburgse gemeenteraad wordt volgende week dinsdag vanaf 19.30 uur gehouden in het stadhuis. Van een onzer verslaggevers HULST - Dit weekeind vindt voor de derde keer het Lente weekend plaats in Hulst. De bezoekers die zondag de Reij- naertstad aandoen, kunnen rekenen op een bloemrijk ont haal. De organisatie van dit ge beuren is in handen van de winkeliersvereniging Het Hart van Hulst, maar alle winkelstraten doen mee. De dweilband de Bareelen zal het Lenteweekeind muzikaal op fleuren. De middenstanders versie ren hun etalages met bloemen, buiten de deur verschijnen bloembakken en aan het win kelend publiek worden boe ketjes bloemen uitgedeeld. De ze fleurige inleiding in Hulst van het voorjaar is voor de middenstanders meteen de start van een nieuw seizoen. En daarbij blijft het niet, want in de loop van het jaar staan nog meer activiteiten op het programma, zoals een Oranje weekend, de braderie en een zeebanketshow. (ADVERTENTIES) (M In gefrankeerde envelop sturen naar: Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, afdeling Beheer en Distributie, Postbus 20951, ?Wif=7 n„n Haag IMP

de Stem | 1984 | | pagina 17