Feyenoord staat niet op scherp dring oor 'houders! Gelijk spel voor Sluiskil Indonesische politie schiet op voetbalfans ONTBIJTEN Raas vreest voor deelname aan april-klassiekers JONGE 24 DAGEN Valkenburg stelt zich kandidaat voor Olympisch wielrennen 'oordat uw geld ■en wij u bericht een weer kunt n de hoge rente osito's. o's met een loop- ar bijvoorbeeld, et moment een ar liefst 81/4 giro jostspaarbank raag een antwoord] IARMINGSINSTALLATIE Algemene Loterij QP Nederland /aJ is uw lotnummer II Ij I J POVERE WEDSTRIJD IN MIDDELBURG Motorcrosser verongelukt Arrestaties >or kost \vm program, kunst en kuituur. DE STEM „de 4 inl krant var» lP^-d0,on wtnkels, kantoreM ,^C"»"s?ï K&en. magamnenfl -SSTTd' "b"^ .sia»o"®i Kalshoven 8 Breda Postbus 1932. 4801 BX Breda 076-879355 l daar maar ;t over. DE RTEMJS tfiUtfjPAG 19 MAART 1984 verSpaardeposito's K postspaarbank? te bon invullen, dan ir. door Gerürd Hachmang DEVENTER - Met aan het roer kapitein Johan Cruijff heeft Feyenoord de laatste weken heel wat moeilijke klippen omzeild. Aartsrivaal Ajax werd van het veld ge veegd en vorige week zondag nog moest ook 'Angstgegner" Fortuna aan den lijve ervaren dat er met Feyenoord niet te spotten valt, wanneer de ploeg uiterst gemotiveerd is. Als de Rotterdammers ech ter niet op scherp staan, dan heeft elke tegenstander een redelijke kans de titelpreten- dent pootje te lichten. Het be wijs daarvan werd - zij het ten dele - gistermiddag geleverd door het ontstellend zwakke Go Ahead Eagles. De ploeg van trainer Henk Wullems had maar een kans nodig om de voorsprong, die Feyenoord eerder had geno men door Stanley Brard, te niet te doen. „Het ging bij ons allemaal veel te plichtmatig", oordeelde na afloop Feyen- oord-trainer Thijs Libregts bloed bleef fier overeind en onderscheidde zich in deze pe riode door een inzet van de ook al falende Gullit bekwaam on schadelijk te maken. Desondanks werd het al lengs duidelijk dat Feyenoord beteF in het ritme kwam en dat het openingsdoelpunt slechts een kwestie van tijd zou zijn. Hoewel Johan Cruijff zijn stempel niet op de wed strijd kon drukken, bewees hij andermaal zijn grote waarde voor Feyenoord door de enige treffer voor te bereiden. Met enkele fraaie schijnbewegin gen stelde hij Brard in staat de bal keihard langs Jongbloed te jagen. Feyenoord in goede doen zou daarna geen enkele moeite hebben gehad de magere voor sprong te consolideren. Maar de off-day van de Rotterdam mers, die Stafleu node misten als gevolg van een rugblessure (zijn vervanger Duut was ove rigens een van de minst slech te spelers), gaf de thuisclub toch nog de mogelijkheid op gelijke hoogte te komen. Een voorzet van Voskamp dwarrelde op het plein voor keeper Hiele en daar was het uiteindelijk Veldmate, die de knikker via zijn lichaam ge lukkig tegen de touwen depo neerde. De gelijkmaker was nauwelijks verdiend, gezien het feit dat de thuisclub zich daarvoor geen enkele kans had weten te creëren. In de wetenschap dat Ajax op eigen veld een flinke steek had laten tegen Haarlem, waardoor de strijd om de va derlandse voetbaltitel nu slechts een tweegevecht wordt met PSV (over twee weken is in Eindhoven het beslissende duel PSV-Feyenoord) pro beerden de gasten in de slotfa- terecht. „We misten elke vorm van agressie. En dan kan het gebeuren dat je een punt ver speelt. Na die 1-0 hadden we de rust in het elftal moeten be waren. Maar dat gebeurde niet. Dat is onze grote fout ge weest". Feyenoord had tevoren uiteraard opgezien tegen de confrontatie met de Eagles, die toch een fraaie vijfde positite op de ranglijst innemen. De ploeg uit Deventer baseert zijn prestaties vooral op een fikse dosis inzet. Het zou daarom lo gisch zijn geweest als Feyen oord met volle overgave aan het karwei zou zijn begonnen. Maar omdat de thuisclub to taal niet in staat bleek enige pressie uit te oefenen, zagen de mannen uit Rotterdam ook geen enkele aanleiding de op ponent de duimschroeven zaan te zetten. Daardoor was het duel in de Adelaarshorst 45 minuten lang een uitermate saaie vertoning, die qua amusementswaarde niet hoger reikte dan het cijfer drie. De goede combinaties waren op de vingers van een hand te tellen en het balverlies aan beide zijden was niet bij te houden. Twee 'hoogtepunten' telde het eerste bedrijf. Een fraai lobje van Cruijff werd door de tegenvallende Hoek stra niet op de juiste waarde geschat en een mislukte voor zet van Wijnstekers belandde tegen de lat. Daarmee was de koek helemaal op. Feyenoord moet tijdens de pauze tot het besef zijn geko men dat de ploeg totaal niet bang hoefde te zijn voor dit tam spelende Go Ahead. De manschappen van Libregts deden er een schepje bovenop en dat resulteerde in een groot offensief, maar doelman Jong- se alsnog een overwinning uit het vuur te slepen. Gullit ondernam nu wel en kele geslaagde acties en Troost toonde zich nu wel agressief, maar het berouw kwam te laat. Drie minuten voor het eindsignaal van de uiterst vreemd leidende arbiter Geurds liet Libregts de verlo ren zoon Jeliazkov nog opdra ven voor Brard. Een uiterst merkwaardige wissel van de Feyenoord-trainer, die in een eerder stadium talloze andere knapen vroegtijdig naar de kleedkamer had kunnen diri geren. Met aan het hoofd Peter Houtman die er gisteren wer kelijk niets vant terecht bracht. GA EAGLES - FEYENOORD 1-1 <0- 0). 66. Brard 0-1, 74. Veldmate 1-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 18.500. GA EAGLES: Jongbloed; Back, Schrijver, Oude Wesselink en Wit- baard; Veldmate, Voskamp en Woudsma; Bosman, Small en Boere- bach. FEYENOORD: Hiele; Troost, Van de Korput, Nielsen en Wijnstekers; Hoekstra, Cruijff en Duut; Gullit, Houtman en Brard (Jeliazkov). een envelop -zonder ipaarbank, stem-k 09 CD AMSTERDAM. n betrouwbare 1148-1243 - Kloosterzande Tel. 01148-2095 Ajax-trainer Aad de Mos staart somber naar de grond, mar gezien het spel van zijn ploeg alle aanleiding toe 0 crvrn amp er 66.52 er 34.20 er 59.79 er81.59 er 48.10 er 10.97 er 15.48 er 15.65 er 35.30 er 65.12. 03.217 78.291 35 106 43 288 33.432 06.978 84.243 13.595 55.859 14.610 ip bankrekeningnummers lindigend op: 24 >p bankrekeningnummers undigend op: 4 15.13.32.423 '6.51.62.165 12 60.50 337 eindigend op: 4.779 5 abonnees. kansspelbelasting. (een gewone rekening leef u dan op als deel- ;n u speelt zolang u dat mingnummer als lot- n wat belangrijk is: als ikeningnummer trekt, dan iking overgemaakt laar hoeft u zich niet te ers meeloten Wat 't kost? weken voor iedere trekking /en Kan 't makkelijker? nemer on in een envelop zonder I ,3000 VB Rotterdam. 3 Minister van Justitie onder ie baten zijn bestemd voor te vullen in blokletters) es zomerhofstraat 64/68, rekening het oor de loterij 'uw maximaal 6 x per jaar. 19 Ajax laat het volledig afweten kiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltB Van onze sportredactie SAN REMO/BRUSSEL - Op een brancard werd Jan Raas gisteravond uit het lijntoe- stel Niee-Brussel, dat juist daarvoor op het vliegveld Zaventem was geland, naar een ambulance gedragen. De lichamelijke toestand van de Zeeuwse klassiekerspecia- list, die zaterdag tijdens Mi- laan-San Remo tijdens de afdaling van de Cipressa op twintig kilometer voor de fi- i nish ernstig ten val kwam, verhinderde Jan Raas lo pend het toestel te verlaten. Met gezwinde spoed werd Raas naar het ziekenhuis in Goes vervoerd, waar hij vanaf vandaag intenstief aan zijn bij de valpartij op gelopen zware kneuzingen over heel zijn lichaam en een lichte hersenschudding zal worden behandeld. Het opgespatte vuil op ar men en benen was zelfs nog niet verwijderd. Zo graag wilde Jan Raas in eigen, vertrouwde omgeving ge holpen worden. Voor zijn gevoel was de kwetsuur on der in zijn rug (sinds zijn val in Parijs-Roubaix van en- kele j aren geleden de zwak ke plek van wielrenner Jan Raas) de ernstigste, die hij tot nu toe in zijn wielercar- rière opliep. „Ik ben de afgelopen tien jaar wel meer gevallen, maar ik ben nog nooit zo zwaar geraakt", aldus Raas gisteren bij aankomst in Brussel. Een Raas, die geen voorspelling wilde doen hoe lang hij buiten koers zal moeten blijven, maar die wel vreesde dat het met zijn kansen op deelname aan de Belgische klassiekers ko mende maand slecht gesteld zou zijn. „Ik weet echt niet hoe het zal aflopen. In San Remo zijn er foto's gemaakt, maar daar was zeer weinig op te zien. Het was een beetje een gebrekkig ziekenhuis. Maar ik voel dat het ernstig is. Ik kan zelfs niet lopen. Die bloed-uitstorting onder in mijn rug verhindert dat". Dat Raas - na Knetemann (Dwars door België) en Van de Velde (Tour de France) vorig seizoen in korte tijd het derde Nederlandse slachtoffer in het wielerpe- loton van een zware valpar tij - het tenminste allemaal nog na kon vertellen, dankt hij aan een cipres op de flank van de Cipressa. Na zijn duikeling over de vang rail zoefde de Zeeuwse Ne derlandse kampioen twintig meter naar beneden alvo rens hij door de kruin van een cipres werd opgevangen. Hulpvaardige handen takel den Raas uit zijn benarde positie, waar zijn fiets ech ter achter bleef. „Dat is het enige wat ik gezien heb, dat mijn fiets in die boom hing", aldus Raas, die vlak na zijn tuimeling buiten bewustzijn raakte, hetgeen tijdens de razendsnelle rit in een zie kenwagen naar San Remo nog enkele malen voor kwam. Jan Raas herinnerde zich gisteravond nog wel wat er precies voor zijn valpartij tijdens de afdaling gebeur de. „Ik wilde me rustig hou den tot voor de Poggio. Ik begon ongeveer in vijftiende positie aan de afdaling van de Cipressa. Voor me zat Guiseppe Petito. Ik zag dat hij slecht door de bochten kwam. Ik dacht bij mezelf: die vent moet ik passeren, anders wordt het te link. Ik wilde dat doen, zat in een bocht links van hem en toen moest ik voor Petito, die zijn stuur niet kon houden, uit wijken. Ik vloog over de vangrail en daarna weet ik in feite niet zo veel meer. Al leen mijn fiets heb ik dus nog zien hangen". RlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllG= Van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax, boordevol met ontlui kend talent, liet het in het treffen met Haar lem totaal afweten. Slechts 'veteraan' Dick Schoenaker - hij speelde zijn driehonderdste wedstrijd voor de Amsterdamse formatie - Edo Ophof en Sonny Silooy konden de toets der kritiek doorstaan. De rest was, zoals een uiterst teleurgesteld Ajax- trainer Aad de Mos het verwoordde: 'niet gezien'. Dit Ajax was dan ook totaal kansloos tegen een energiek Haarlem, dat het spelletje uiterst koel en gediscipli neerd speelde: 0-3. Haarlem, dat in de laatste vijf seizoenen slechts twee maal in Amsterdam een gelijk spel behaalde en drie zware nederlagen incasseerde, start te agressief. Een agressieviteit, die reeds binnen vijf minuten werd gehonoreerd met een schitterend doelpunt van de absolute uitblinker in dit duel: Wim Balm. Een vrije trap, na een overtreding van Boeve werd door hem op fraaie wijze verzilverd: 0-1. Een geweldige stimulans voor de ploeg van Van Door- neveld. En het reeds gehandi capte Ajax - Rijkaard, Olsen, Koeman en Molenaar ontbra ken - kreeg een gevoelige tik. De ploeg is die niet meer te bo ven gekomen. Ajax miste de Vatt onze sportmedewerker MIDDELBURG - In een wat rommelige wedstrijd, die bovendien op een zeer matig peil stond, hebben Middelburg en Sluiskil de punten gedeeld: 1-1. Beide teams hadden genoeg inzet, maar technisch en tactisch ontbrak er te veel om de toe schouwers te boeien. Slordige passes en veel balverlies kenmerkten de eerste helft. Middelburg kreeg in de tweede helft de beste kansen, maar een ge miste strafschop van Kees van der Sluis en uitstekend werk van Patrick Wauters, de doelman van de gasten, voorkwamen resultaat. Middelburg nam in de 15de minuut de leiding. Een harde inzet van Gijs Baan werd in eerste instantie door Wauters gestopt, maar uit de rebound scoorde de at tente Egbert Kamermans 1-0. Initiatief I Sluiskil wist na deze ope ningstreffer het initiatief nnar zich toe te trekken, me de door goed stuwend werk van Paul van Kouteren en Leo Koch. Dat resulteerde in de 25ste minuut in de ver diende gelijkmaker, toen noch Van Kouteren lanceer de. Laatstgenoemde schoot vja de paal binnen: 1-1. Sluiskil bleef ook daarna wat agressiever, maar in de frontlij n bij de bezoeker werden zowel Paul als Eddy van der Hooft goed in be hang gehouden door de Middelburgse defensie. Aan de andere kant ver slikten de Middelburgse spitsen John Tahapary en Bennie de Wijs zich te vaak m te ver doorgevoerde solo- acties. Kort na de hervatting erd bij Sluiskil Dennis de Jttuijne gewisseld door Pe ter Vercauteren. Naast rtJ? de ac;htste minuut van t Lyeede helft veroorzaak- Fons de Brouwer strafschop door Een aanval van Middelburg strandt op Sluiskil-doelman Patrick Wauters. een Tahapary neer te leggen in het beruch te gebied. Kees van der Sluis verzuimde Middelburg op nieuw op voorsprong te zet ten door de bal keihard naast te schieten. Direct daarop mocht Jan de Rijke bij Middelburg op draven voor John Tahapary, die duidelijk stoom tekort kwam. Aanvallend Beide teams opereerden in de tweede helft wat meer aanvallend dan voor de rust. Johan Dijkhuizen moest handelend optreden bij een schot van de goed opgeko men Fons de Brouwer en plukte ook de bal uit de bo venhoek, toen Ronny Schee- Ie hem op de proef stelde. Middelburg zat echter ook niet stil. Een solo van Ronny Kodde, die als voorstopper goed uit de verf kwam, werd besloten met een schot, dat rakelings naast ging, terwijl een spetter van Gert Booy ook niet het gewenste effect had. Patrick Wauters kreeg weliswaar de inzet van Booy niet volledig onder contröle, maar in de rebound was Eg- bert Kamermans kansloos tegen de Sluiskil-doelman, die opnieuw fraai redding bracht. Forceren De bezoekers dienden even Van repliek met enkele - FOTOTANNIE DE JONGE felle tegenstoten, maar in het centrum van de Middel burg-defensie hielden Kod de en Van der Sluis de zaak goed gesloten. In de slotfase trachtte Middelburg de winst te forceren door steeds meer mannen naar de front linie te sturen. Verder dan een loeier van Koos Kempe, die net naast ging, en een kopbal van Hans de Nooyer, die vallend door Wauters gestopt werd, kwam het echter niet meer. dirigent, die de ploeg kon' lei den. Alle inspiratie ontbrak, geen enkel initiatief werd ge nomen. Tot vervelens toe werd breed gespeeld, waardoor de Haarlemse verdediging, waar in Piet Huyg en Verkaik een hoofdrol vervulden, steeds in staat werd gesteld orde op za ken te stellen. Ajax drong wel aan maar gevaarlijk werd de ploeg geen moment. Twee maal moest Edward Metgod in de eerste helft gevaarlijk werk opknappen: eerst bij een kei harde inzet van Schoenaker, vervolgens bij een kopbal van Bosman. Daarentegen moest de wei felende Galjé bij Ajax veel meer in actie komen, waarbij hij dikwijls het geluk aan zijn zijde had. In de 32ste minuut echter moest hij opnieuw zwichten voor een magnifieke kopbal van Balm: 0-2. Ajax nam in de tweede helft grote risico's door de verdedi ging te gaan verwaarlozen. Haarlem kreeg door tegensto ten meer kans om de voor sprong te vergroten, maar faalde voortdurend. De een- tegen-een speelwijze leverde de Ajacieden echter ook geen succes op, omdat alle durf ont brak en er praktisch nimmer een schot uit voortvloeide. Want ook met deze situaties wist Piet Huyg raad. Gasselich werd vervangen door de A-junior De Meijer en Haatrecht door Mölby, maar ook deze ingrepen resulteer den geen effect. Haarlem was superieur, door instelling, door spelopvatting, door vechtlust. Zelfs een strafschop kon Van Basten niet benutten. „Wij wisten dat Van Basten links van Metgod zou schieten. Dus Metgod kon zich hierop instel len", was het nuchtere com mentaar van Van Doorneveld na afloop. Ajax liet volledig de moed zakken op een beter re sultaat, toen Verschoor in de 84ste de stand op 0-3 bracht. AJAX - HAARLEM 0-3 (0-2). 5. Balm 0-1, 32. Balm 0-2, 84. Verschoor 0-3. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 10.000. Gele kaart: Leys- ner (Haarlem). AJAX: Gatje; Silooy, Boeve, Haat recht (Mölby) en Van 't Schip; Ophof, Vanenburg en Schoenaker; Van Bas ten, Bosman en Gasselich (De Meij er). HAARLEM: Metgod; Masefield, Huyg, Verschoor en Leysner; Nijholt, Verkaik en Kleton (Van der Kuijl); Böckling (Van der Waart), Keur en Balm. Van onze sportredactie NISTELRODE - De 15-jarige Jacky Laurense uit Kessel is zaterdag in het ziekenhuis van Oss overleden ten gevolge van inwendige verondingen na een ongeval tijdens een jeugdmo- torcross in Nistelrode. Kort na de start van de 125cc-jeugdklasse maakte Laurense een fatale val. Bij het passeren van een spring- schans werd Laurense geraakt door een andere rijder. Ach terop komende deelnemers konden hem daarna niet ont wijken. JAKARTA (Reuter/Antara) - Agenten van de Indone sische veiligheidsdienst hebben volgens een bericht van het officiële persbureau Antara donderdag het vuur ge opend op vechtende voetbalsupporters bij een wedstrijd in de buurt van Jakarta. Verscheidene verhitte fans raakten ernstig gewond door de rondvliegende kogels. Het incident escaleerde, toen supporters van de thuis ploeg het veld opstormden om een speler te onzetten, die slaags was geraakt met een tegenstander. Van onze sportredactie DEVENTER/EINDHOVEN - Voor, tijdens en na de voetbal wedstrijd Go Ahead Eagles- Feyenoord heeft de politie ze ventien arrestaties verricht. Er zijn zowel supporters van Feyenoord als Go Ahead Eagles aangehouden. Ze maakten zich volgens de poli tie vooral schuldig aan open lijke geweldpleging, zoals het gooien van stenen naar een wegrijdende trein van Feyen- oord-supporters en vernielin gen. Voor en tijdens de voetbal wedstrijd PSV-Helmond Sport heeft de Eindhovense politie zaterdag tien suppor ters gearresteerd wegens al lerlei baldadigheden. De sup porters hadden onder andere met vuurwerk en knikkers ge gooid en vernielingen aange richt. Van onze sportredactie VALKENBURG - Als de Olympische Spelen in 1992 in Nederland worden gehouden, stelt Valkenburg zich kandi daat voor het houden van de wielerwedstrijden. B en W van Valkenburg zullen hun belangstelling voor dit sportieve onderdeel van de spelen melden bij het Neder lands Olympisch Comité. k>uwi-n<) «wWHttó KN si.Acmmmt ik if Da( kan met DESTF.M GIDS, met z'n onthullende showbizz-interviews, dat 1 overzichtelijke radio en t.v.- En da's dan nog maar één van *3 die fijne onderdelen van .3 De Stem, die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast DE STEM ALGEMEEN ivj - DE STEM SPORT - DESTF.M REGIO Naam: I Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DF. HALVE PRIJS f 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). I Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 9