Koewacht wint geen doelpunten in rommelige wedstrijd Goes klopt Zierikzee Gelijk spel troef lansiné 18 li Succes Groede BIJLAGl Lubbers 1 hoofd in van Euro- Zege voor Vlissingen Breskens speelt gelijk Bier als selectie criterium Vergeetachtig Parodie Dat kan alleen in Ahoy' Geld te- rug. Krol viert jubileum met eigen doel punt Merijntje Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het lijkt nog slechts een kwestie van tijd voordat Noormannen het kampioensfeest kan vie ren in de eerste klas afde ling. I)e voorsprong be draagt na de 2-1-zegc op Sluis vijf punten op nummer twee. Koewacht. Die ploeg won verrassend ruim met 1-3 van Patrijzen en ook al voor een overtuigende zege zorgde Corn Boys, dat Vol harding met 4-1 versloeg. Volharding en Sluis lijken nu al zekere degradatiekan didaten. Domburg won met 0-2 van Zeeland Sport en Graauw haalde een punt weg via een 0-0-gelijk spel tegen Oostburg. Uobur klop- te lluslterloo met 2-0. CORN BOYS-VOLHAR DING 4-1 - Vooral in de eer ste helft een veel sterker en beter voetballend Corn Boys dat toen de wedstrijd beslis te. Na vijfenveertig minuten voetbal was de stand 3-0 door treffers van Eddy de Cooker, Eric Klasen en Frank de Meijer en kon Corn Boys niets meer over komen. Na de pauze was Volharding wel sterker, kwam terug tot 3-1 door Rob van Kessel, maar zag Corn Boys-speler Jan Snijders de marge weer vergroten naar 4-1. OOSTBURG-GRAAUW 0-0 - Een juiste uitslag. Oost burg was in de eerste helft sterker, maar kreeg weinig uitgespeelde kansen. In de tweede helft was er meer sprake van een rommelige partij voetbal en een ge vaarlijk counterend Graauw. De schaarse kan sen die zich voordeden ble ven onbenut. PATRIJZEN-KOEWACHT 1-3 - Een verdiende zege voor Koewacht dat de kan sen beter benutte dan de thuisploeg. Na een gelijk op gaande eerste helft leidde Koewacht met 0-1 door een mooi doelpunt (afstands schot) van Karei Claessens. Een uitval tien minuten na rust werd door diezelfde speler afgerond en Luc Rombaut maakte er zelfs 0-3 van, voordat Patrijzen uit een strafschop van Peter Verbart, nadat Rinus Moi- son was neergehaald, tegen kon scoren. ROBUR-HULSTERLOO 2-0 - Uit een hoekschop van Johnny Moens kwam Robur al snel op voorsprong. Daar na ontwikkelde zich een ge lijk opgaande partij, maar in de slotfase van de eerste helft werd Robur weer wat sterker en scoorde opnieuw. Nu via Umberto Girones. Ook in de tweede helft bleef Robur lang de betere ploeg, mar zag een in de slotfase veel risico nemend Hulster- loo sterker worden, zonder tot uitgespeelde scorings kansen te komen. NOORMANNEN-SLUIS 2-1 - Al na twee minuten kwam Sluis op voorsprong toen een slordigheidje in de Noor mannen-defensie afgestraft werd. Noormannen domi neerde de gehele eerste helft, maar kwam niet tot scoren. Dat lukte na de pau ze wel. Een veel sterker Noormannen pakte de winst via twee treffers van Ar- noud I-Iuibregtse. ZEELAND SPORT-DOM- BURG 0-2 - Rust 0-1, Wil- lemse 0-1, Van Waasberg 0-2. Stand: Noormannen 15-23, Koewacht 14-18, Oostburg 15-17, Robur 15-17, Domburg 16-17, Corn Boys 16-17, Zee land Sport 16-16, Hulsterloo 16-15, Patrijzen 16-14, Graauw 16-14, Sluis 15-9, Volharding 16-9. Philippine deelt buit met Axel Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - In een bijzonder matig duel hebben Philippine en Axel geen doelpunt kun nen maken. Aan inzet ontbrak het niet in deze wedstrijd en mogelijk dat die eigenschap er de oorzaak van was dat de partij erg rommelig van karakter bleef. Iïéide ploegen gunden elkaar weinig ruimte en bij balbezit werd direct op de man gspeeld. Neem daarbij dat bijna alles zich afspeelde op het middenveld en het zal duidelijk zijn dat Philippine-Axel als kijkspel lage cijfers scoorde. Toch zag het er in de begin fase hoopvol uit. Axel startte bijzonder fel, soms tot de grens van het toelaatbare, en creëer de zich direct een veldover- wicht en enkele scoringskan sen. Een omhaal van Fonny Verstraeten werd tot corner verwerkt door de betrouwbare doelman Cees Pladdet en die zelfde Verstraeten zou uit de daarop volgende hoekschop rakelings naast koppen. Phi lippine liet zich ietwat over bluffen in die openingsfase en kwam scherpte tekort om Axel gelijkwaardig van re pliek te dienen. Daarbij keer de het noodlot zich tegen de thuisploeg, want al na een kwartier spelen was het wis selarsenaal uitgeput. Luc van Hecke met een verdraaide knie en Peter de Bock met een pijnlijke enkel lieten zich ver vangen door respectievelijk Patrick van Hecke en Paul Asan. Vooral het verlies van Peter de Bock deed zich op het Phi- lippine-middenveld voelen. Dat is immers de aangewezen man in die formatie om de bal aan de voet te houden, daar door rust te brengen en voor de aansluiting met de frontli nie te zorgen. Nu verloor Phi lippine duidelijk de slag op het middenveld en het was dan ook een logische zaak dat Axel vrijwel de gehele wedstrijd VLISSINGEN - In de derde klas B van het zondagafde- lingsvoetbal behaalde Groede gisteren een krappe 1-2-zege op Vlissingen 6. De wedstrijd ging gelijk op. Na een kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong door een treffer van Jaap Gudde- ling en daarmee ging ook de rust in. In de tweede helft be gon de conditie mee te spreken en dat in het nadeel van de 'oudjes' van Vlissingen. Sjaak Provoost scoorde na een kwartier de gelijkmaker en vlak voor tijd werd het 1-2 door Sjaak van der Hooft. een veldoverzicht had. Slechts één goede scoringskans kreeg Philippine in de eerste helft, maar Patrick van Hecke zag zijn inzet bekwaam door Ton- nie Gommers gestopt worden. Na een half uur spelen kwam de thuisploeg goed weg. Een voorzet van Adric van Bremen werd door Mels Ver- helst aan de eerste paal voor de grijpgrage handen van Cees pladdet ingetikt. De Phi- lippine-doclman was gepas seerd maar uitblinker Cees Botermans stond op de lijn om de bal uit de doelmond te wer ken. Met Cees Botermans en Hans Lauret (het centrale ver dedigingsduo) zijn de spelers aan Philippine-zijde genoemd die voor een brok onverzette lijkheid zorgden. In de rug ge steund door doelman Cees Pladdet is de Philippine-de- fensie dan ook een moeilijk te omzeilen klip. Daar kwam Axel achter, want nadat Cees Pladdet nog eens een inzet van Fonny Ver straeten, altijd een van de be tere Axelaars, onschadelijk had gemaakt, kreeg Axel in de tweede helft nog nauwelijks scoringskansen. Philippine speelde toen be ter georganiseerd en gooide er toen een portie inzet tegenaan die met de Axel-inbreng kon wedijveren. Het zichtbaar blijvende veldoverwicht van Axel werd niet vertaald in doelrijpe kansen. Vooral ook door het wegzenden van Peter van Langevelde aan Azel-zij- de (hij bleef na een boeking door scheidsrechter Sol nog reageren tegen zijn leiding) leek Philippine de nul vast te zullen houden. Trouwens niet alleen Van Langevelde verdween in het boekje van scheidsrechter Sol, maar ook Axel-speler Marlon van der Goes en Philippine- speler Eric van Britsom wer den genoteerd. Pas in de slot minuten, toen een hinkende Cees Botermans naar het mid denveld opgeschoven was, kreeg Axel nog twee kansen. Mels Verhelst zag zijn inzet van de lijn gehaald worden door Hans Lauret en Dikkie de Pooter zag een doelpunt be lemmerd worden door een goed reagerende Cees Pladdet. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Grootste ver rassing in de derde klas D gis teren was de 0-1-nederIaag die koploper Zierikzee op eigen terrein leed tegen Goes. Geen ramp overigens want ook STEEN kwam op eigen veld niet verder dan 2-2 tegen Zun- dert. Door de 1-0-nederlaag van Clinge tegen BSC komen de Zeeuwsch-Vlamingen nu duidelijk in de gevarenzone. Dat geldt zeker voor Jong Ambon, dat door SC Gastel met 2-0 werd verslagen. Steenbergen-De Schutters en Roosendaal-DIVO eindigden in 1-0. BSC-CLINGE 1-0 - Een eerste helft waarin BSC duidelijk de betere ploeg was. Toch was er vlak voor rust een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. Een Clinge-speler maakte in het beruchte gebied hands en de penalty werd door Anton van de Boom in een doelpunt omgezet. In de twee de helft kwam Cligne er steeds beter in en BSC moest terug. De vele Clinge-aanvallen had den echter geen succes en zo bleef het bij die ene treffer. ZIERIKZEE-GOES 0-1 - Een bar slechte wedstrijd aan bei de zijden. De thuisclub miste de zieke Cees Verkaart en dat betekende een ernstige ver zwakking. Verder waren nog enkele spelers door de griep geveld. Ook Goes kon niet im poneren en dus werd het voor het publiek een saaie wed strijd. Een keer vlamde Goes op en uit die goed opgezette aanval bijna halverwege de eerste helft, kon Gé Wolters scoren. Een treffer die naar la ter zou blijken voldoende was voor de volle winst. ROOSENDAAL-DIVO 1-0 - Rust 0-0, Paul van Duuren 1-0. STEENBERGEN-DE SCHUT TERS 1-0 - Rust 0-0, Wim de Koek 1-0. SC GASTEL-JONG AMBON 2-0 - Rust 0-0, Maanders 1-0 en 2-0. Spelmoment uit de wedstrijd Philippine-Axel. De Philipine-doelman grijpt in voordat de in witte broek spelende Axelse aanval gevaarlijk kan worden. fotowimkooyman Van onze voetbalmedewer ker HOOFDPLAAT- Hoofd plaat leek gisteren in eigen huis tegen HVV op een ge makkelijke zege af te steve nen. Na 45 minuten wed strijd was het 2-0, gezien het wedstrijdbecld een stand die alleen nog maar uitge bouwd zou worden. Toen Kieynman een kwartier na de pauze 1IVV weer terug in de wedstrijd bracht, maakte nervositeit zich meester van de gecl-zwart-brigade. Vrouwe Fortuna liet de for matie van George Pauwels in de steek, zodat een 2-1 stand gehandhaafd bleef. In de slotminuut zag het er zelfs naar uit dat de thuis ploeg de score tegen de ver houding in, nog zou opvoe ren maar Rudy Cornelis die opnieuw een erg sterke wedstrijd speelde, kon van af de stip de bal niet voorbij Van der Kinderen krijgen. Juist tegen HVV had Hoofdplaat, al weer 11 wed strijden terug, zijn laatste nederlaag moeten incasse ren. Terwijl de thuisploeg op volledige sterkte kon aantreden, moesten bij HVV Van de Voorde verstek laten gaan vanwege blessures. Ook Tuin begon op de bank. Na drie wedstrijden schor sing zou hij in de beginfase van de tweede helft Jos van de Walle vervangen. Beide formaties zochten in de aanvangsfase de aan val op. De defensie van HVV defensie had problemen had met de hoge ballen die de thuisploeg vanaf de flanken in het strafschopgebied neer liet dwarrelen. HVV, niet opgewassen tegen de fysieke kracht van Hoofdplaat, kwam dan ook terecht op een achterstand. Onnodig beroerde Francis Steyaert de bal met de arm binnen het strafschopgebied. Henk Ottens stuurde vervolgens Van der Kinderen vanbaf de penaltystip verkeerde kant op stuurde, 1-0. Vanaf dat moment dic teerde Hoofdplaat tot de pauze het gebeuren, om in de 38'ste minuut via een mooi doelpunt van Walter Thomaes met een gerust ge voel de thee op te zoeken. De Hoofdplaat-treffer was een onderonsje tussen de familie Thomaes. Rudy bediende vanaf de rechter flank zijn broer Walter, die met een schitterende om haal de bal in de kruising deponeerde. In de beginfase van het tweede tafereel kreeg Ot tens een unieke mogelijk heid om het vonnis defini tief te voltrekken. Vrij voor knalde hij hoog over. Wat niet in de lijn van de ver wachtingen lag gebeurde een kwartier na de hervat ting. Een voorzet van Van Eekelen werd door Cornelis uitverdedigd. De bal plofte echter voor de voet van Cleyman, die vanaf een twintig meter verwoestend uithaalde; 2-1. Pas toen schrok HVV wakker, terwijl de thuis ploeg onnodig in de zenu wen raakte. HVV, dat in de eerste helft op het midden veld vrijwel alle ballen keu rig bij de tegenpartij inle verde, kreeg nu legio moge lijkheden. Van Acker kopte over, een schot van Seegers werd door Pielaet overge tikt. Desondanks bleef Hoofd plaat af en toe gevaarlijk. In de laatste minuut leek het zelfs 3-1 te worden, toen Tuin mistastte en Souli mans er vandoor kon gaan. In eerste instantie werd het gevaar alsnog bezworen, maar toen Pielaet op rechts balbezit kreeg, kon Seegers niets anders doen dan de bal met de hand van de lijn ha len. Cornelis kon echter van de stip niet scoren. „Jammer, we hadden een punt verdiend" oordeelde HVV-trainer George Pau wels na afloop. „In de eerste helft hebben we ons laten inpakken. De hoge ballen verrasten ons, dat soort voetbal ligt ons nu eenmaal niet". Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klas H kwam Axel gisteren in en tegen Philippine niet vcr- KAATSHEUVEL - Vlissingen heeft in het uitduel tegen Berkdijk zich van zijn goede kant laten zien. Met 4-1 won nen de Zeeuwen dit treffen in de onderste regionen van de ranglijst. Ron van Damme opende na een half uur de score en dat was tevens de ruststand. Na de thee liep Vlissingen verder uit naar 2-0 door de verzilverde strafschop die genomen werd door Jaap Meerman. Jan van den Hout bracht met nog een tiental minuten te gaan 1-2 op het scorebord en dat was voor de thuisclub het sein voor een 'alles-of-niets-offensief'. Het werd niets omdat Huib Meer man in de slotminuten nog twee treffers voor Vlissingen liet noteren. der dan een doelpuntloos ge lijk spel. Koploper Terneuzen stuurde Hontenisse met een 3-1-nederlaag naar huis. Hoofdplaat blijft de leider op de voet volgen en daarvan werd HVV'24 het slachtoffer. Het verloor met 2-1. Biervliet speelde gisteren in deze com petitie voor de tiende keer ge lijk. Tegen Aardenbrug bleef het 0-0. Tot diezelfde core kwamen ook Vogelwaarde en Lewedorpsc Boys. Ook RIA W en IJzendijke deelden de pun ten. VOGELWAARDE-LEWE- DORPSE BOYS 0-0 - Veel in zet aan beide zijden. Vogel waarde kreeg nog de meeste kansen, maar doelman Ver donk van de gasten bleek een onoverkomelijk struikelblok voor de Zeeuwsch-Vlaamse aanvallers. Een bijzonder sportief duel, dat ondanks het uitblijven van goals het aan kijken zeker waard was. BIERVLIET-AARDENBURG 0-0 - De thuisclub nam het in de eerste helft wat al te ge makkelijk op door veel te lang te combineren. Ook Aarden burg spande zich niet overma tig in en dus kwamen er maar heel weinig kansen. In de tweede helft werd het wat aantrekkelijker voor het pu bliek, toen beide teams kenne lijk hadden begrepen dat er toch wat op het spel stond. Nu werd duidelijk op de aanval gespeeld door beide teams. De verdedigingen bleven echter de aanvallers de baas en dUs bleef het 0-0. RIA W-IJZENDIJKE 1-1 - Reeds na vijf minuten kwam RIA op 1-0. Een schitterende aanval ingezet door Gerard Dellaert waaruit Robby de Smet tegen de lat knalde. De terugspringende bal werd door de vrijstaande Egbert Audenaerd fraai ingekopt. Na een kwartier kwam de gelijk maker toen Ronald Boeije op avontuur ging. Hij omspeelde de RIA-verdediging en scoor de. RIA was het meest in de aanval, maar meer dan een aantal corners leverde het of fensief niet op. Ook na rust waren beide ploegen aan el kaar gewaagd. Een terechte uitslag. BERGEN OP ZOOM - Bres kens heeft aan het duel in Bergen op Zoom tegen DOS- KO één punt overgehouden. Daarmee kregen de mannen van trainer Piet de Winde loon naar werken, al had er meer ingezeten. Zeker toen Willem van de Broeke op de lat kopte en Snauwaert uit de rebound in kon schieten. Maar aangezien het vizier niet scherp genoeg stond, bleef een doelpunt uit. DOSKO, dat evenals Breskens hard werkte om de winst te pakken, slaag de daar niet in omdat het niet aan scoren toekwam. De beste kans in de slotfase was nog voor Johan van Leeuwen van Breskens. Daar ook hij niet raak knalde, bleef de stand zo als die bij het beginsignaal was: 0-0. T1 MAANDAG 19 MAART 1984 Het was zaterdagavond druk in de bestuurskamer van NAC. Het gaat weer goed met de club en met de opwaartse lijn stijgt ook het aantal mensen, dat zich onmisbaar acht voor de vereniging. Vandaar dat het bier uit de tapkraan rijkelijk vloeide en het glas veelvuldig werd geheven. Vriendelijk was de sfeer ook; iedereen deed aardig tegen iedereen. Alleen trainer Henk de Jonge stond (nu al) buitenspel. Uitgezonderd Ton van der Meer nam niemand de moeite om zich met hem te bemoeien. De absurditeit ten top. Je vraagt je zo langzamer hand af waar De Jonge die behandeling aan verdient. Aan zijn prestaties kan het niet liggen. Hoe je het ook wendt of keert, hij is en blijft de technische man achter de successen van de laatste tijd. Die kunnen niet op het conto van Bob Maaskant worden bijge schreven. Maaskant is de man, die een groot aantal dingen rond de vereniging heeft opgekrikt. Hij zorgde o.a. voor de versterking, waar Jo Jansen en Henk de Jonge tevergeefs om hebben gevraagd. Maar ja, De Jonge past niet bij gezelligheidsclub NAC zo wordt alom be weerd. Wij kunnen ons zo voorstellen dat NAC in de toekomst die gezellig- heifdsfactor als selectiecri terium hanteert. Niet be langrijk is wat een trainer in zijn mars heeft of wat hij al heeft gepresteerd. Wat telt, is hoe lang de trainer in de bestuurska mer en daarna in het spe lershome blijft hangen en hoeveel glazen bier hij kan wegwerken. Een trainer, die bereid is om af en toe eens flink door te zakken, zou natuurlijk helemaal het einde zijn, maar je kunt nu eenmaal niet alles hebben in het leven. Ongeveer half december vorig jaar raakte de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond in een bestuurlijke impasse. Het college onder leiding van Graas stapte abrupt op, omdat de voltallige vergadering niet akkoord wenste te gaan met een be groot tekort van over de drie honderd duizend gul den. Een gat, dat voorna melijk ontstond door de voorgenomen benoeming van een trainings-coordi nator. Boos over de kortzich tigheid van de bij de ver gadering aanwezige afge vaardigden van de gewes ten en ijsverenigingen stelde het toenmalige be stuur de portefeuille kwestie. Een uitdaging, die door de aanwezigen niet uit de weg werd gegaan. Het gevolg was een inte rim-bestuur met Jan Klok, een man van de marathon en met een 'prof'-verleden, aan de leiding. Dat tussen bestuur moest voor eind deze maand (31 maart), als de schaats-geleerden weer bij elkaar komen om nu een volledig nieuw bestuur te benoemen, een begroting opstellen. En wie schetst de verbazing van deze heren? Voorlopig niemand, want zij kwamen tot de ontdek king dat het vorig bestuur een post van 250.000 gulden vergeten was in de begro ting op te nemen. Inkom sten wel te verstaan. Geld, dat de ISU aan de KNSB moet betalen als deel van de vergoeding van de tv- rechten van het wereld kampioenschap dames eind januari in Deventer. Een vondst, die er toe bij draagt dat het begrote te kort op 31 maart plotseling van meer dan drie ton wordt teruggebracht naar 73.552 guldentjes. Een vondst ook, die duidelijk maakt dat het vorig be stuur in het geheel niet had hoeven opstappen. En een vondst, die - als de post van een kwart miljoen ge woon in december op de begroting had gestaan - de komst van een trainings coördinator bijna zeker had gemaakt. Slordigheid of wat positiever, vergeet- achtigheid dus heeft de mannen van Graas de 'nek' gebroken. En de schaatssport in Nederland qua trainings-ontwlkkc. ling jaren achteruit ge worpen.. Algerije en Nigeria zijn door de Afrikaanse voet- balfederatie (CAF) be. straft voor de parodie op een wedstrijd, die door bei- de nationale teams zondag werd opgevoerd in Bouake Door het laatste duel in groep B van het toernooi om de Afrikaanse beker tegen elkaar met 0-0 gelijk te spelen, bereikten zowel Algerije als Nigeria de hal ve finales. Het akkoord lag er evenwel zo dik bovenop, dat scheidsrechter Karim Camara, om te voorkomen dat er helemaal niets zou gebeuren, de aanvoerders van beide elftallen een of ficiële waarschuwing gaf wegens 'werkweigering'. De CAF heeft beide landen een ernstige reprimande gegeven voor deze vorm van spelbederf en een boe te van bijna 18.000 gulden. De Afrikaanse bond toon de zich met deze maatregel dapperder dan de FIFA, die bij het wereldkam pioenschap in Spanje niets ondernam toen Algerije in de eerste ronde het slacht offer werd van eenzelfde combine tussen West- Duitsland en Oostenrijk. Verschil moet er wezen, ook als er bommeldingen in het geding zijn. Nadat de zevenduizend toeschou wers Ahoy' hadden verla ten werd de cocktail-bar, die zich buiten de hal zelf bevindt, als eerste door zocht op wapentuig en ver volgens vrijgegeven. Zodat alle aanwezige bankdirec teuren en VIP's van aller lei aard, zoals ondermeer staatssecretaris Van der Reyden, minister van fi nanciën Ruding en burge meester Bram Peper, en niet vergeten de crème de la crème van de vader landse tennisjournalistiek, daar als eersten een bor reltje voor de schrik kon den nemen. Ironisch ge noeg wordt die coktailbar opgesierd door een serie affiches, waarop verschil lende evenementen in Ahoy' worden uitgebeeld onder het motto: Dat kan alleen in Ahoy' De toeschouwers in Rot terdam konden hun geld terug krijgen, nadat Con nors en Lendl waren ver dwenen. Slechts drie toe schouwers maakten ge bruik van die regeling, ter wijl de bijna zevenduizend anderen dus blijkbaar te gen beter weten in geloven dat die finale ooit nog eens overgespeeld zal worden. Van die drie kregen er twee de 32,50 terug, die zij neergeteld hadden. De der de ving bot. Hij bleek in het bezit van een hem gra tis ter beschikking gestelde invitatiekaart van de hoofdsponsor, waaruit hij een slaatje probeerde te slaan. Uitgerekend in zijn 100ste wedstrijd voor Napoli heeft Ruud Krol gescoord In eigen doel echter. De 'autogol' kwam tot stand vanuit een hoekschop, ge nomen door Pisa. De bal belandde in een kluwen van spelers voor het Napo- li-doel en kwam vervol gens in het doel terecht Uit de film naderhand bleek dat het hoofd, dat de bal in die richting had ge stuurd, aan Ruud Krol toe behoorde. Bijdragen: Rob van Deursen en Léon Krljnen 124ste jaargang Kal Van onze redactie binnenland UTRECHT - Het CNV vindt I ,.lt minister De Koning dcfi-| niticf moet afzien van plannen! om 'F' jeugdlonen opnieuw tel verlagen. De minister van So-I eiale Zaken en Werkgelegen-! held heelt inmiddels zijn twij-l fc|s laten blijken over zo'nl verdere verlaging, maar een adviesaanvraag daarover aar werkgevers en vakbeweging heelt hij nog niet ingetrokken. I liet CNV vindt dat de be-J windsman dat alsnog moetj doen. Dan wordt een groofl „Zi LONDEN (DPA) - De 91-jarige Engelse Lilian Sloman werd maandag door een rechter in Arun del in het Zuid-Engelse graafschap Sussex ge lukgewenst met 70 jaar autorijden zonder onge lukken. Maar vervolgens trok hij tot aan een nieuw rijexamen haar rijbewijs in omdat ze te langzaam gereden had. De oude mevrouw had in haar autootje het ver keer zo gehinderd, dat ze door twee agenten was aangehouden. Haar ver ontschuldiging was ge weest dat ze niet had ge weten waar ze was. Haar verdediger zei: „Ik ben er trots op zo'n ervaren weggebruikster te vertegenwoordigen. Jammer genoeg heeft zij het wat langzaam aan gedaan". Van onze correspom BRUSSEL - „Van een coi ik nog niets", aldus schets president Ruud Lubbers stand van de tweedaagse ders, die gisteren in Bruss Hoewel Lubbers nog niet zover wilde gaan door te ver onderstellen dat ook deze Top vandaag op een mislukking afstevent, had hij er een hard hoofd dat er resultaten zullen worden bereikt op de drie vol Ronde punten: •Het al jaren slepende pro bleem van de Britse terugbe taling; Een oplossing voor het zui velprobleem, vooral vanwege een Ierse eis; 1 itbreiding van de eigen middelen van de Gemeen schap. Wat betreft het Britse pro bleem hield de Britse premier mevrouw Thatcher, opnieuw vast aan haar eis dat aan Lroot-Brittannië een bedrag terugbetaald moet worden van -fl miljard gulden. Zij gaat er van uit dat haar land veel meer aan de Gemeenschap be taalt dat dan het profijtelijk terug ontvangt en zij wil dit Na 70 jaar snel-weg

de Stem | 1984 | | pagina 16