Verstappen weer op het goede spoor Revanche Muller in tweede manche Chris Evert te sterk voor Bonnie Gadusek Remise Wirny tegen Wiersm; Ondanks achtste opeenvolgende nationale titel De K pre STEM_SZXn£ Marjolein van Unen Europees kampioene Borg nog lang niet in vorm MAANDAG 19 MAART 1984 PAGINA SPppJ MAANDAG 19 MAAR TAFELTENNIS Uitslag Joop Zoetemelk over over twee weken Weer peeh voor Gerard Rond Boelsma wint Europacup Short-track Nederlaag van ij shockey team KNLTB wil eigen tenniscentrum Chinees verovert America Cup Van der Vlugll in finale ten onder Eggens maakt gebruik van fout Van DoorJ Wilmink wiflj Grand Prix VCG blijft baas over V C-dames T12 KARLSRUHE - Geen boze gezichten na afloop van de drie-landen zwemwedstrijd van dit weekeinde in Karls ruhe, die eindigde met een dikke nederlaag tegen West-Duitsland: 231,5 tegen 296,5 terwijl het voor spek en bonen meezwemmende Tsjechoslowakaije bleef ste ken op 192 punten. Integen deel. Optimisme was troef. Na de teleurstellingen van Ankara, Amersfoort en Zut- phen had bondscoach Ruud Beele eindelijk reden tot te vredenheid. Annemarie Verstappen schudde de muizenissen van zich af en in haar spoor trokken Jolanda de Rover, Petra van Staveren, Ria Willemse, Ellen Voskes, Desi Reijers en ook Conny van Bentum zich op tot een niveau, dat volgens Beele het Olympisch peil begint te naderen. De dames finish ten meestal als eerste en tweede, met uitzondering van de nummers, die veel conditie vergen. Ze werden dan ook eerste in hun afdeling met 158 punten tegen de Westduitse zwemsters 132 punten. Het effect daarvan werd echter volledig teniet ge daan door de zwaar ver zwakte herenploeg die niet alleen West-Duitsland maar ook Tsjechoslowakije uit het zicht moest laten verdwij nen: West-Duitsland 164,5 punten, Tsjechoslowakije 122 en het schamele punten- aantal van 73,5 voor Neder land. „Emotionele groei", daar aan weet Ruud Beele de we dergeboorte van de zelfbe wust om zich heen kijkende Verstappen toe. Tijden van 56.91 en 2.01,89 op de per soonlijke 100- en 200 meter vrije slag en van 56.89 (als startzwemster) en 2.01,64 in estafetteverband, brachten de inmiddels 18-jarige Bra bantse terug op het niveau van twee jaar geleden. De glijdende, soepele stijl, waarvan Beeles voorganger Bert Sitters vond dat die uniek is, was weer terug en daarmee was de angst voor de onontkoombare pijn van de laatste meters verdwe nen. De crisis bij de Europese kampioenschappen van vo rig jaar in Rome blijkt na een half jaar 'onthouding' op haar kampioensafstand, de 200 meter vrije slag, be zworen. Een groot verschil met de ^winterkampioenschappen van een maand geleden in Zupthen toen ze met afge wend hoofd het startblok beklom. „Er is een last van me af gevallen", aldus de Brabantse, „misschien dat ik in de toekomst op een of ander kampioenschap niet goed zwem. Maar dan weet ik wat ik moet doen. Ik be grijp mijn verantwoorde lijkheden nu beter en ik weet dat het geen zin heeft te treuren om dingen die zijn gebeurd". De oplossing van Ver stappens problemen is van een andere kant gekomen dan werd verwacht. Na haar noodgedwongen over stap naar de Dommelbaar- zen in Vught, meldde zich een sponsor die graag van haar diensten gebruik wil maken en haar zelfs een op leiding wil geven. Het con tract is nog wel niet gete kend, onder meer vanwege de complicatie dat haar trainer Honk Veltman nog rijdt in een auto ter beschik king gesteld door de vorige sponsor, maar Annemarie kijkt er naar uit. Het geeft haar houvast voor de toekomst en een ge rede aanleiding de middel bare school, waar ze toch al niet van hield, voor gezien te houden. De stimulans is zo groot dat Verstappen zich sinds kort, naast tien uur watertraining, drie keer in de week bij een plaatstelijke fitheidscentrum aan (aan gepaste) krachttraining on derwerpt. Daar was ze niet eerder aan begonnen uit vrees voor verlies van vrou welijke vormen. Bij de Olympische Spelen van Los Angeles zal het ef fect daarvan nog niet merk baar zijn. Maar dat is niet zo erg omdat het contract te vens inhoudt dat Verstap pen tot en met de wereld kampioenschappen van 1986 in Madrid als zwemster doorgaat. Vriesekoop gepasseerd voor EK Uitslagen NK tafeltennis Herenenkelspel: kwartfinales; Henk van Spanje - Jan Henk Bon hof 21-11, 21-10, 21-16, Han Gootzen - Patrick Swier 23-21, 22-20, 16-21, 21-16, Bob Potton - Rene Heine 16- 21, 21-15, 21-19, 18-21, 21-18, Anne Vlieg - Ron van Spanje 21-16, 21-15, 17-21, 21-13; halve finales: Henk van Spanje - Gootzen 18-21. 21-10, 18-21, 21-16, 21-13; Potton - Vlieg 21-14, 21- 16, 21-15; finale; Henk van Spanje - Bob Potton 21-13, 19-21. 21-14, 22-24, 21-12 Damcscnkelspel: kwartfinales: Bet- tine Vriesekoop - Dike Keen 21-8, 21-5, 21-8, Sandra de Kruijff - Lie- neke Sneller 21-8, 21-8, 21-10, Ellen Bakker - Jantien Jansma 21-8, 21- 16, 21-18, Miijam Kloppenburg - Ria van Rijswijck 21-5,21-11,21-12; hal ve finales: Vriesekoop - De Kruijff 21-10, 21-15, 21-15, Kloppenburg - Ellen Bakker 21-11, 21-14, 21-17; fi nale: Bettine Vriesekoop - Mirjam Kloppenburg 21-19,21-15,21-16. Herendubbelspel: halve finales: Re ne Heine/Nico van Slobbe - Ron en Henk van Spanje 21-19, 22-20, Bob Potton/Han Gootzen - Patrick Swier/Hans Lingen 19-21, 21-19, 21- 6, finale: Bob Potton/Han Gootzen - Rene Hijne/Nico van Slobbe 21-12, 17-21, 21-19. Damesdubbelspel: halve finales: Mirjam Kloppenburg/Jantien Jans ma - Dorien Willemse/Emilie Noor 21-12, 21-10, Ellen en Jose Bakker - Wilmie van Rijswijck/Lon Bos 21- 12, 21-12, finale: Mirjam Kloppen burg/Jantien Jansma - Ellen en Jo se Bakker 21-13,21-14. Gemengddubbelspel: finale: Henk van Spanje/Mirjam Kloppenburg - Patrick Swier/Sandra de Kruyff 21- 12,21-13. PARIJS (AFP) - Joop Zoete melk heeft vrijdagmiddag in het Parijse ziekenhuis Fer- nand-Vidal het hormoonon- derzoek ondergaan, dat hem was toegestaan door de veer tiende Kamer van het Hof van Appel van de Parijse recht bank. Nagegaan wordt of het li chaam van Zoetemelk al dan niet het hormoon produceert, waarvan sporen in de urine werden aangetroffen bij de dopingcontrole in Fontaine- au-Pire tijdens de laatste Ronde van Frankrijk. „De uitslag van het onder zoek zal over twee weken be kend zijn", vertelde Zoetemelk zaterdag. INGEN - Gerard Rond blijft met afstand Nederlands meest pechvolle motorcrosser. De coureur uit Ingen wiens loop baan in het teken staat van breuken is voorlopig weer' voor twee maanden uitgescha keld. Tijdens een indoor-cross in Parijs liep Rond een gecompli ceerde kuitbeenbreuk op. Deze pech komt voor de motorcros ser helemaal op een ongeluk kig moment, omdat hij dit sei zoen zijn geluk in de Grand Prix wilde beproeven in de kwartliter-klasse. BRUGGE - Menno Boelsma heeft dit weekeinde in Brugge (Belgiie) de Europacup short track veroverd. Boelsma deed dat op indrukwekkende wijze. De schaatser uit Nootdorp, die vorige week tijdens de Neder landse kampioenschappen ontbrak wegens griep, zege vierde op alle vier afstanden. Hij werd de opvolger van de Engelsman O'Reilly, die in het stuk niet voorkwam. De Fransman Marc-Bella eindig de als tweede en Ger Boelsma, een broer van de winnaar, be zette de derde plaats. Charles Veldhoven, de nieuwbakken Nederlandse kampioen, kwam niet verder dan de vierde plaats. van onze sportredactie UTRECHT - Bettine Vriesekoop zal tijdens de Euro pese tafeltenniskampioenschappen, die half april in Moskou worden gehouden, niet uitkomen in het lan- dentoernooi. De 22-jarige Hazerswoudse, die gisteren in Utrecht haar achtste opeenvolgende nationale titel in het enkelspel behaalde en daarmee het record van Margo van Wijk (periode 1939-'49) verbeterde, werd door de sportcommissie van de Nederlandse Tafelten nis Bond (NTTB) gepasseerd, omdat zij weigert deel te nemen aan het trainingskamp in Polen, dat aan het EK voorafgaat. Vriesekoop zal in Moskou wel uitko men in het individuele toernooi, waarin zij twee titels zal verdedigen. Vriesekoop werd het slacht offer van de al jaren slepende controverse tussen haar coach Gerard Bakker en de sport commissie van de NTTB. Halsstarig vastklampen aan eigen standpunten leidde dit weekeinde tijdens de nationa le titelstrijd tot een verhar ding van het conflict met als tastbaar resultaat de uitslui ting van de Europese kam pioene in het landentoernooi. De problemen ontstonden na een schrijven van de bond op 24 februari aan alle gese lecteerden, waarin deelne ming aan een trainingskamp in het Poolse Olympische cen trum in Walcz verplicht werd gesteld voor afvaardiging naar de EK. Vriesekoop ver zocht de bond daarop schrifte lijk daarvan gevrijwaard te worden. Vriesekoop voerde aan dat 'onder de huidige om standigheden mijns inziens een gezamenlijke voorberei ding onmogelijk is geworden en 't daarom mede gezien mijn lichamelijke en geestelijke conditie beter is mij in alle rust thuis voor te bereiden'. De brief van Vriesekoop werd gevolgd door een schrij ven van NSF-sportarts Peter van Beek, die de bond drin gend adviseerde Vriesekoop niet aan het trainingskamp te laten deelnemen. Van Beek: „Dit trainingskamp door kruist volstrekt de gedoseerde en gecontroleerde opbouw in de eigen omgeving, die vanaf november '83 in overleg met Bettine Vriesekoop, haar trai ner Bakker en mijzelf is uitge stippeld en die Bettine nodig heeft om, na haar doorge maakte virusinfectie (ziekte van Pfeiffer) en de recente in spanningen te Bratislava (Top-12) en Polen (open Pool se), op de Europese kampioen schappen in april '84 een nieu we lichamelijke en geestelijke piekbelasting aan te kunnen". De sportcommissie van de NTTB negeerde het advies van Van Beek en riep zater dagavond alle betrokkenen voor spoedberaad bijeen. In dat gesprek werd geen oplos sing gevonden. Integendeel, beide partijen hielden onver kort vast aan het eigen stand punt, waardoor damescoach Jan Vlieg in een hachelijke si tuatie werd gemanoeuvreerd. Woordvoerder Bertus Keen van de sportcommissie consta teerde bij Gerard Bakker en Bettine Vriesekoop een 'nega tieve opstelling'. De patstelling resulteerde in een rampzalige uitkomst. De sportcommissie hield haar be leidslijn intact en sloot Vriese koop uit voor het landentoer nooi. Inschrijving voor de in dividuele strijd wilde de bond, indien gewenst, wel voor zijn rekening nemen, omdat zij tenslotte in Moskou twee titels te verdedigen heeft. „Was dat niet het geval geweest, dan had ze helemaal thuis geble ven", liet Keen doorscheme ren. Met het schrappen van Vriesekoop voor het landen toernooi beroofde de sport commissie het damesteam in een streep van alle medaille kansen. Het duo Vriesekoop/ Kloppenburg had in de Russi sche hoofdstad zonder twijfel tot de kanshebbers behoord. Dat werd zondag nog eens duidelijk onderstreept in de damesfinale, waarin Mirjam Kloppenburg het Vriesekoop behoorlijk lastig maakte. De 18-jarige speelster van de To- renstad, die door voortreffelij ke verrichtingen tijdens de Open Westduitse kampioen schappen doorgedrongen is tot de top 25 van Europa, kwam op de kritieke momenten er varing tekort om haar gelou terde opponente onderuit te halen. Door dat gebrek slaagde Vriesekoop er telkens in de opgelopen achterstand uit te wissen en sloot zij het toernooi in Utrecht zonder gameverlies af. Bij de heren continueerde Henk van Spanje de heer schappij van de 'Van Spanje's'. Na zijn kampioenschap in 1982 behaalde vorig jaar zijn broer Ron de titel. Ron kwam dit jaar niet in het stuk voor. Hij moest het in de kwartfinales op pijnlijke wijze afleggen te gen Anne Vlieg. Zijn jongste broer hield evenwel de familienaam hoog. In de finale tegen showmaster Bob Potton bleef hij in vijf ga mes overeind. PIRMASENS - Marjolein van Unen is zaterdag in Pirmasens (West-Duitsland) Europees judokampioene geworden. Marjo lein van Unen, afkomstig uit Vlaardingen, won het goud in de klasse boven 72 kilogram. In de finale rekende zij af met de Francaise Natalina Lupino. De andere Europese titels gingen dag naar Barbara Classen (Wdl/tot 72 kg), Mar- tine Rottier (Fra/tot 61 kg) en de Brigitte Deydier (Fra/tot 66 kg). In de laatste categorie reikte Irene de Kok tot de bronzen medaille. In totaal ne men 84 judoka's uit zestien landen aan de Europese kam pioenschappen deel. De tweede dag van de strijd om de Europese titels voor da mes heeft Nederland minder succes gebracht dan de eerste. De lichte dames veroverden door Inge Heuvelmans een bronzen medaille in de catgeo- rie tot 52 kilo. In de open klas se, gewonnen door de Francai se Natalina Lupino, die zater dag de finale tot 72 kilo van Marjolein van Unen had ver loren, kon Maria Nijland door een blessure haar kansen niet verdedigen. Anita van de Pas verloor in de lichste categorie van de onttroonde Europese kampioene Fabienne Boffin en werd in de herkansing uitge schakeld door de Poolse Maj- dan. In de klasse tot 56 kilo werd Chita Gross verslagen door Gerda Winklbauer en in de strijd om het brons werd zij met het kleinst mogelijke ver schil, op beslissing, verliezer verklaard in haar partij met Regina Philips. - Bettine Vriesekoop sloot de strijd om het Nederlands Kampioeschap afzonder ook maar een game te verliezen. - fotoanp OSS (ANP) - August Muller en Henk van Heek hebben zondag in Oss tijdens de eerste wed strijd om de Holland cup, een internationale motorcross in de zijspanklasse revanche geno men in de tweede manche. In de eerste omloop moest Muller, die het veld leidde, uitvallen met motorpech. Mari Bens eiste de zege op. Bens, die met bakkenist Piet van Deutekom een duo vormde, kampte in de tweede manche met problemen. Desondanks eindigde hij als derde, nadat hij bij de tweede doorgang 22e lag. De eerste wedstrijd voor het nationale kam pioenschap viertakten werd een dubbele over winning voor Ad Verstegen uit Volkel. Verste gen was met de KTM in beide manches de snelste. In Oss waren 5000 toeschouwers. De uitslagen zijn: Hollandcup, zijspancross: Eerste manche: 1. Mari Bens/Piet van Deutekom (Ned) Heos/Yamaha; 2. Wil van der Laan/Cees Hoogervorst (Ned/Bel) EML/Jumbo; 3. Jan Bakens/Cor van der Bijl (Lux/Ned) EML/Yamaha; 4. Hans van Goch/Sies Hurkmarvs (Ned) Wasp Westlake; 5. Tony Bens/Jan de Wild (Ned/Bel) EML/Yamaha; 6. Reinhard Böh- ler/Ekhard Bauer (Wdl) Wasp/Yamaha Tweede manche: 1. August Muller/Henk van Heek (Ned) EML/Jumbo; 2. Van der Laan/Hoogervorst; 3. Bens/Van Deutekom; 4. Bakens/Van der Bijl; 5. Bens/De Wild; 6. Jack Maessen/Ton Maessen (Ned) EML/Yamaha. De stand is na de eerste wedstrijd voor de Hollandcup: 1. Bens/Van Deutekom 55 punten; 2, Van der Laan/Hoogervorst 54; 3. Bakens/Van der Bijl 48; 4. Bens/De Wild 42 Nationaal kampioenschap viertakten: Eerste manche: 1. Ad Verstegen (Volkel) KTM; 2. Bert van Duimen (Ammerzoden) Yamaha; 3. Willie Meijer (Boekei) Yamaha; 4. Eddy Lemmens (Veldhoven) Yamaha; 5. Erik van Lijssel (Nuland) KTM; 6. Jo Lammers (Schijndel) Yamaha Tweede manche: 1. Verstegen; 2. Simon Schram (Wolvega) Honda; 3. Meijer; 4. Koos Mulder (Veen- dam) Yamaha; 5. Lammers; 6. Lemmens. De stand is na de eerste wedstrijd: 1. Verstegen 60 punten; 2. Meijer 50; 3. Van Duimen 44; 4. Lemmens 42; 5. Lammers 40; 6. Van Lijssel 34. Toon Karsmakers en Kees van der Ven heb ben de eerste motorcrosswedstrijd om het na tionale kampioenschap 500 cc beheerst. Tijdens de wedstrijd in Hengelo (Gelderland) zege vierde Karsmakers in de eerste manche voor Van der Ven. In de tweede manche was de situatie anders om. Ruim 5000 toeschouwers bezochten de wedstrijden, die op-het circuit 't Zand werden gehouden. De uitslagen zijn: Eerste manche: 1. Toon Karsmakers (Waal- re) Honda; 2. Kees van der Ven (Bakel) KTM; 3. Henk Seppen- woolde (Rijssen) Honda; 4. Klaas Poppinga (Surhuisterveen) Yamaha; 5. Frans Sigmans (Bakel) Yamaha Tweede manche: 1. Van der Ven; 2. Karsmakers; 3. Gieljo van Zoggel (Berlicum) Suzuki; 4. Benny Wilken (Nieuw Schoonebeek) Honda; 5. Jaak Verwaayen (Andelst) Honda. De stand Is: 1. Karsmaker en Van der Ven; 3. Sigmans. PALM BEACH (Rtr) - De als eerste geplaatste Amerikaanse Chris Evert-Lloyd gemakkelijk de finale van het met 450.000 gulden gedoteerde tennistoernooi in Palm Beach gewonnen. De Amerikaanse speelster gunde in de finale haar landgenote Bonny Gadusek slechts een game: 6-0 6-1. Evert-Lloyd won in de halve finales ook al vrij gemakkelijk van het Canadese talent Car- ling Bassett 6-3, 6-3. Slechts in het begin van beide sets kon de jeugdige Canadese de favo riet even bijbenen. De grotere routine hielp Evert-Lloyd, die toegaf eerder degelijk dan goed te hebben gespeeld, zonder problemen naar de eindstrijd, waarin Gadusek geen en kele partij bleek. Bonnie Gadusek had ook aanzienlijk meer moeite gehad om de finale ten koste van Zina Garrison. Gadusek moest in de derde set een achterstand van 3-5 wegwerken. Uitslagen kwartfinales: Chris Evert-Lloyd (VSt) - Manueal Malejeva (Bul) 3-6, 6-3, 6-0, Carling Bassett (Can) - Terry Phelps (VSt) 6-3, 6-3, Zina Garrison (VSt) - Raffaela Reggi (Ita) 6-3, 6-0, Bonnie Gadusek (VSt) - Ivanna Madruga-Osses (Arg) 7-6 (7-1), 6-1; halve finales: Chris Evert-Lloyd (VSt) - Carling Bassett (Can) 6-3, 6-3 Bonnie Gadusek (VSt) - Zina Garrison (VSt) 6-3,5-7,7-5. Ramesh Krishnan heeft zondag een van zijn spaarzame toernool-overwinningen geboekt. De technisch goed onderlegde speler uit India won het 75.000 dollar-toernooi in Metz. In de eindstrijd versloeg Krishnan met tweemaal 6-3 de Zweed Jan Gunnarsson. In de halve finales had hij afgerekend met de Tsje- choslowaak Miroslav Mecir. Het toernooi in Metz telde mee voor het Grand Prix circuit. Moskou - Praktisch de volledige damtop van de Sovjet,:, heeft Harm Wiersma zondag de eerste van zijn twintig na tellende strijd tegen YVadim Wirny remise zien spelen. Hel t' stel de punten te delen ging na drie uur uit van de grootnJ uit de Sovjet-Unie. Het werd al kort na de ope ningszetten duidelijk dat Wir ny niet uit was op veel span ningen. De eerste acht zetten waren gelijk aan die van de tweede partij tussen Wiersma en Mogiljanski in de inter landwedstrijd van vorig jaar in Jerewan. Wirny week op de achtste zet af en gebruikte vervolgens meer bedenktijd dan Wiersma om de stand in evenwicht te houden. In het middenspel verkeek de Nederlander zich op de consequenties van zijn 21ste zet, die hem in positio neel opzicht lichte problemen opleverde. Wirny gaf echter na zo'n tien zetten te kennen niet op spanningen uit te zijn en bood in een acht om acht stand een remise aan. Over de status van deze tweekamp zijn zaterdag in Moskou nog gesprekken ge voerd tussen WVC-vertegen- woordiger Loek Jorritsma en zijn collega Ivonjan van het VILLARS DE LANS (AFP) - Het Nederlandse ijshockey- team heeft zaterdagavond in Villars de Lans een wedstrijd tegen Frankrijk met 5-7 verlo ren. De periodestanden in deze oefenwedstrijd, waarin Ne derland vele kansen miste, waren: 4-2, 1-2 en 2-1. Voor Nederland scoorden: Rob van der Steen (2), Tonny Collard, Ron Berteling en Johan Toren. Nederland kreeg twaalf straf- minuten en Frankrijk twee. Er waren in Villars de Lans 2000 toeschouwers. Van onze sportredactie ROTTERDAM - De KNLTB onderzoekt de mogelijkheid een eigen tenniscentrum op te zetten in de wijk Maaspoort te Den Bosch. Indien de plannen doorgaan, kan het nieuwe complex, waarvan de kosten circa zes miljoen gulden zullen bedragen, begin 1985 worden geopend. Deze mededeling deed za terdag in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy KNLTB- voorzitter Koen Hehenkamp tijdens de voorjaarsvergade ring van de tennisbond. Op het ogenblik hebben de stichting Maaspoort uit Den Bosch en de KNLTB alle plannen in studie. De stichting zou het reeds bestaande Maaspoort complex ombouwen tot ten niscentrum (onder meer met een grasbaan en negen gravel- banen) en de KNLTB zou hier dan een aantal bondsactivitei- ten kunnen ontplooien. De verwezenlijking van het nieu we tenniscentrum is afhanke lijk van de steun van gemeen te, provincie en rijk. Het ex ploitatierisico zal niet door de tennisbond worden gedragen, zo liet de KNLTB-voorzitter weten. NEW YORK - De Chinese tur ner Li Ning heeft zondag in de Madison Square Garden de zeskamp van de strijd om de America Cup de eerste plaats veroverd met een totaal van 58,75 punten. De Chinees, die deel uit maakte van het team dat in november in Boedapest we reldkampioen werd, vergaar de een totaal van 58,75 punten. Achter Ning werden de Ame rikanen Jim Hartung (58,55) en Peter Vidmar (58,50) tweede en derde. De vierkamp bij de dames werd gewonnen door de Ame rikaanse Mary-Lou Retton met 39,50 punten uit een maxi mum van 40 punten. Retton is een pupil van de naar de Vere nigde Staten gevluchte Roe meen Bela Karoly, die in het verleden Nadia Comaneci naar de wereldtop bracht. Ma ry-Lou Retton had een ruime voorsprong op haar landgeno te Julianne McNamara (38,70) en de Roemeense Laura Cuti- na (38,70). De uitslagen zi.ln: beren (zeskamp): 1. Li Ning (Chi) 58.75 punten, 2. Jim Hartung (VSt) 58,55, 3, Peter Vidmar (VSt) 58,50,4. Miteh Gaylord (VSt) 58,25, 5. Mitsuaki Watanabe (Jap) 58,15, 6. Koji Sotomura (Jap) 57.65, 7. Yeng Yue Shan (CM) 37,30, 8. Casimiro Suarez (Cuba) 57,10. (vierkamp): 1. Mary-Lou Retton (VSt) 39.50 punten, 2. Julianne McNama ra (VSt) 38.90,3. Laura Cutina (Roe) 38,70, 4. Hana Ricna (Tsj) 38,55, 5. Kathy John- s™ (VSt) 38,35,6. Elke Heine (WD1) 38,05, 7. Silvia Topaiova (Bul) 37,80, 8. Dianne Durham (VSt) 37,70. ministerie van sport (n Sovjet-Unie. Het standnj van Jorritsmas gesprebü ners uit de Sovjet-Unie fij zoals vrijdag ook op een J conferentie was bekend] maakt, dat wel degelijk 1 speeld werd om de wereld.! De twee werelddamy vertegenwoordigers, Jur7| Bairamov, zegden toe dat J 8 april deze kwestie nog!, op de agenda van het bei van de internationale bond zal worden gezet. Von onze sportmedewerka RULST - In de Hulstera bedrijfsvolleybalcompetitia gijn de finalsiten voor a strijd om De Stern-beker be kend. Bij de heren wordt i eindstrijd een duel tussi Old Tuffy's en Neckerman en bij de dames wordt hJ een gevecht tussen Lji. beert/Verstraeten en CVl Tiptop. Old Tuffy's, dat de bekeij pouder is bij de heren, ha aan twee sets genoeg otl Wemolin uit de bekerstrijl te wippen. Via 15-8 en 15-1 slaagde aanvoerder Gerrl Naessens er in om zijn tearl de finale binnen te loodser| Minder gemakkelijk bereik te Neckermann de eind strijd. Tegenstander Vj Hulst 1 was in de halve fina le goed op dreef en pakte SAO PAULO - Björn heeft het tennisracket i eens gehanteerd. Dat trouwens niet gepaard met] succes dat hij in zijn acll loopbaan gewend was. In sj Paulo verloor de vijfvoudi Wimbledon-winnaar ecnl monstratiewedstrijd tegen I Braziliaanse veteraan l Kirmayr met tweemaal 3-(] De Zweed ontmoet Kirt nog twee keer deze week ij rens hij afreist naar New)j om tegen John McEnroe aai treden. Borg liet onlangs J ten dit seizoen enkele G:J Prix toernooien te willen!] len. Een terugkeer naar s tennis staat hem evenwel™ eigen zeggen niet voor ogetl GREIFENSEE - Guus vanl Vlugt is er dit weekeindt) Greifensee niet in open Zwitserse badminton)] te bemachtigen. Van der V verloor de finale met 10-li| 9-15 van de Westduitser l Scherpen. Monique Hoogland on] ging hetzelfde lot bij de dam In de eindstrijd kon zij hets] bolwerken tegen de Zwita Liselotte Blumer, die met li 11-4 de titel greep. Met Erika van Dijk t Hoogland zich wel de s in het damesdubbelspel. 1: eindstrijd versloeg de Nd landse combinatie met 1M| 15-10 Blumer en LisbethK uit Zwitserland. Van der Vlugt en Van E kwamen in de halve fina gemengddubbelspel te korii gen de Oostenrijkse combi tie Aimer/Obritzhauser: 15-| 15-17 en 8-15. KAMPEN (ANP) - Gerl( van Doorn heeft in de sl| om de nationale titel i cross in de kwart-literU geen 'schone' lijst meer,] aanvoerder in het klasse maakte op de tweede strijddag, te Kampen, i«l tweede manche een fout>| de voorlaatste ronde. Theo Eggens profile voor 2000 toeschouwers middellijk en behaalde nai| tweede plaatsen achter Doorn zijn eerste rit-over ning. Uitslagen: eerste manche: 1. van Doorn (Suzuki), 2. Theo (Honda), 3. Henk van Mierlo (S® Johnny Verwijst (Yamaha), 5. Benj pers (Suzuki); tweede manche: Ï.Kr 2. Van Doorn, 3. Verwijst, 4, Külp0 J an van Ruitenbeek (KTM). - Stand Nederlands kampioemwi Van Doorn 117 punten, 2. Egge* punten, 3. Van Mierlo 94 punten. DIEREN - Therese Wik (DOS, Kampen) heeft i in sporthal Theothonie in1] ren de eerste van de Grand Prix turnewedst! gewonnen. De nationale kamp1] toonde zich de beste va»! turnsters, die in het week'J in actie kwamen. V®1 vergaarde met o.a een ni'j brugoefening, die haar] punten opleverde, een van 37,00 punten. De turnster uit Kami*5] haalde verder de volgend'! fers: 9,55 (sprong), 8,70 i" ongelijk) en 9,50 (vrijs ning). Carianne Berr'j (Delta Sport, Zierikzeet J digde als tweede me' punten. De Zeeuwse twee waarderingen negen op sprong (9,20)f oefening (9,30). De derdef was voor Bianca Doorn'1; (Moba, Zutphen) me'f punten. Sch Van onze vollf IJZENDIJKE - In de zorgde in de eerste klas werk. De belangrijkste met 3-0 in de pan gehal versloeg Scheldesport M klopte met dezelfde cijfej", een nipte 3-2-zege in de e{ Promotieklas dames: EVVi 2-KIKKERS 3-0 (16-14 15-8 15 3) - Een puike prestatie va: EVVC. Kikkers kwam niet zi goed voor de dag en EW< was er als de kippen bij om di oneffenheden aan Aarden burgse zijde af te straffen. Di stop en service waren bij di gasten niet al te best. Ook hel tempo aan Kikkers-zijde wa: te laag, zodat EVVC terecht di overwinning binnenhaalde, Promotieklas heren: KIK KERS-EVEN KIJKEN 0-3 (6 15 8-15 8-15) - Deze West zeeuwschvlaamse derby le. verde een ruime zege op voo: de Zuidzandenaren, die n, lange tijd weer eens met eei compleet team aan de star konden verschijnen. Kikken stelde teleur, vooral doorda de aanval zwak was. Bij de| gasten daarentegen liep het o; rolletjes, zodat deze derby ee: 3-0-zege voor Even Kijken op leverde. "MYTILUS 2-SCHELDE SPORT 0-3 (4-15 7-15 8-15) Scheldesport stond op scherp. Mytilus moest dan ook all. zeilen bijzetten om niet ti worden overspeeld. De pass ei aanval aan Terneuzense zijd. liepen goed, zodat de thuis ploeg weinig kans kreeg hei spel te domineren. De setstan den spreken eigenlijk al dui delijke taal. EWC 2-VERDEGEM 3-0 Evenals vele andere teams ha Verdegem ook te kampen me wat afwezigen. Met zes man] ging het de strijd aan tegen het sterke EVVC. Ook deze] keer bleek dat de thuisploeg na snel een voorsprong te heb ben genomen, toch wel elekl kan volleyballen. Verdegem kreeg geen schijn van kans om de aanval op te bouwen. De ruime zege voor EVVC kwam deze keer op de juiste plaats' terecht. Eerste klas dames: ARDITO- DE KLOMP 0 -3 - Een sensa- tionale overwinning van De Klomp. Het team uit Ovezande is de laatste weken goed op: dreef. Ardito, de belangrijkste] titelkandidaat, miste Ingrid van der Kuyl. Dat betekende een gevoelige aderlating. De! Klomp bleek aanvallend sterk, waarbij het steeds zijn eigen spel kon spelen. De zege was' wel verrassend, maar hierdoor, niet minder verdiend. DE STERRE-MARATHON 4| 3-0 (17-15 15-13 15-5) - De ne derlaag van Ardito biedt per spectieven voor De Sterre. Volgende week treden beide teams tegen elkaar aan. In de eerste set liet De Sterre zich teveel door het spel van de gasten beïnvloeden: 17-15. Daarna werd het tempo opge schroefd en ging het gemakke- hjker. Marathon had nogal wat moeite met de Zuiddorpse opslag, zodat de punten zich Van onze volley balmedewerker SLUIS - VCG 1 heeft in de "estzeeuwsch vlaamse re- e|"eatieve volleybalcompetitie eindelijk weer eens een over winning geboekt. De YVC-da- jhes moesten op het nippertje het onderspit delven met 2-1. KWL won met dezelfde cij fers van Even kijken, 't Vrije kwam met 2-1 tekort tegen Ni- voc. Ook VCG 2 deed het goed. DSV werd geklopt met 2-1.

de Stem | 1984 | | pagina 12