Een te gekke Trendshow '84 GEZUSTERLIJK ekzak stburg \ln 't donker VANDALEN Bingo? Bingo! et gratis TBR geëist tegen alcohol verslaafde Heimwee naar Barbé 17 MAART 1984 B1ST1M VAN ZEELAND esty in W-Z-Vlaanderen j r.k. kerkdiensten III...li I....V. zaak te zullen bekijken een maand later de gemeente raad mee te delen dat Telafj met deze eis akkoord was gaan. Wethouder R. van de Wijnc kei reageerde gisteravond met de opmerking dat B en W zjJ in ieder geval hebben gehou den aan de voorwaarde van d" raadsmeerderheid. „Of kabe)6 tv wel of niet doorgaat, in bei" de gevallen zijn de kosten van het onderzoek niet voor de ge meen te", stelde hij. Van onze correspondente MIDDELBURG Op 7 decem ber werd een Middelburgse wijk opgeschrikt door het tu mult vanaf het balkon van een van de hoge flatgebouwen. Tol verbijstering van de buurtbe woners zagen zij, dat de 34-ja- rige J. M. probeerde zijn vrouw over de balkonbalu strade (zo'n 25 meter boven de begane grond) te duwen. Bovendien kletterde er een trottoirtegel naar beneden die de man even tevoren in de richting van de vrouw had ge gooid. De ijlings gewaar schuwde politie trof de vrouw tenslotte geheel overstuur bij een van de buren aan. In haai woning zat haar echtgenool M., kennelijk onder invloed van alcohol. Alcoholverslaving was dan ook de achtergrond van hel drama. Na vele afkickpogin- gen was M. (vanuit Den Haag waar hij maandenlang clean was geweest) toch weer inge trokken bij zijn vrouw in Mid delburg. Een zwager verleiddi hem opnieuw tot het gebruik van alcohol en in de bewust! nacht verdacht M. zijn echtge note ervan de fles spiritualiêr voor hem verstopt te hebben: Een heftige ruzie, dreiging^ met messen en tenslotte de po ging om de vrouw te doden waren het gevolg. Voor de meervoudige straf kamer in Middelburg betoog de M. vrijdag dat alles del schuld was van zijn zwager] die hem weer op het verkeerde! pas had gebracht. Het psy( chiatrisch rapport sprak van een sterk verminderde toere keningsvatbaarheid, rederij waarom de officier van justi tie een onvoorwaardelijk! TBR (terbeschikkingstellini van de regering) eiste. De rechtbank doet over eer week uitspraak. ^TERDAG Jü Oosters is in en dus 'trendy'. EEN OVERWEGEND met vrouwen afgeladen Zuid- landtheater in Terneuzen heeft woensdagavond kennis kunnen maken met de zoge naamde Trend Fashion Show li. Een hartverwarmend initiatief van voornamelijk jonge Terneuzense onderne mers die aan een enthousiast publiek de laatste modesnuf jes voorschotelden. Het werd een sprankelend frisse, te gekke show, om in trend termen te blijven. Lieftallige mannequins en goedgebouwde dress-men, waarvan sommigen zich zeer professioneel bewogen, 'showden' op puik gekozen muziek rond de 250 verschil lende creaties. Twee optre dens van de ballet-groep van Lilianne Butler en een haar- show, completeerden de trendshow. Veel applaus oogstte de haarshow die op imposante wijze werd ingeleid door een danseres die zich voortbe woog op 'Money makes de world go round', de bekende Liza Minelli-song uit de mu sical Cabaret. Bijna profes sioneel oogden de manne quins van Arty-Party. Het was jammer dat het geplande sluitstuk, een op treden van Margriet Eshuys, niet doorging. Het lijdt geen twijfel dat veel bezoekers ook voor haar waren geko men. De organisatoren, die met haar de show naar een nog hoger niveau hadden willen en kunnen tillen, ble ven tot op het laatste mo ment onzeker van haar komst. Tonny de Vetter, een van de organisatoren, hielp de wachtende menigte tenslotte uit de droom. Op de melodie van Margriet's grote hit, 'House for Sale', verontschul digde hij het publiek voor t* Aanvallig onder een oosters parapluutje. - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER het ongemak. Jammer, want een waardig slot hadden de honderd medewerkers aan de show wel verdiend. GEZUSTERLIJK PARKEERDEN de paar den voor Pol van de Vijver's huis aan de IJ- zendijkse Minnepoortstraat, waar de Friese en de Zeeuwse vlag broederlijk naast elkaar hingen. Het was te zien afgelopen zaterdag op de trekpaardenshow in Petit Paris. Pol is paardenliefhebber en houdt van een Friezin, zo simpel is dat. ZEELAND Eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij erslaggevers I sprake van dat de exploitaj «pende sociaal-cultureel een-: lostburg een zodanige drukl jk budget, dat daardoor an- zullen moeten blijven Hg" men om het oude Ledeltheater I af te breken, zoals De Hullu in I De Stem heeft voorspeld. „D®| gemeente is sinds 29 april 19® I niet meer financieel betrokken I bij de exploitatie van het Le-I deltheater", aldus B en W- ,.0P| die datum is de laatste termijn! van de huurkoop voldaan 1 Roosendaal had gevraagd «Jl hoeverre de gemeente nog me' I de exploitatie van het theater te maken heeft. West-Zeeuwsch-Vlaanderen t volgende week weer een aai"* ting politieke- en gewetens-gevaB"| irous uit Tsjechoslowakije, diejn in ondertekenaar was van Chat» malig rechter uit Swaziland diea 5 wordt vastgehouden en om 3on-shik en Soh Sung, die al sin® te hebben deelgenomen aan rdt maandag van 20 tot 22 uur êf' 5 Van de Ameele, Oostlangweg tussen 19.30 en 21.30 uur tere® Istraat 5 in Zuidzande en in de W' e Rozemarijstraat 1 te IJzendijk^ inaf 19.30 uur een schrijfavond 1 r de rk kerk in de Europastraat 'KAARSEN NAMEN aarze lend de plaats in van gloei lampen'. Citaat uit een nuchter krantebericht over een stroomstoring. In werke lijkheid is het een ware sen satie als op een vrijdag avond, binnen de seconde, niio, tv, verwarming, lamp en en nog een paar stroomaf- hankelijke apparaten uit vallen. De duisternis en de stilte die hen plotseling omringen, merken verwende burgers op j zenuwen. 'Kaarsen, waar sijn de kaarsen' klinkt het Paniekerig. En de verwar- "np neemt toe als een huis- Senoot, op zoek naar een al ternatief lichtpuntje, in het volslagen donker struikelt ouer slordig geparkeerd kin derspeelgoed. Bij het aarzelende vlam- "•etje van de eerste kaars aoemt toch een logische Waag op: zijn alleen bij ons alle stoppen doorgesprongen of is het een grote storing. Het antwoord ligt op straat. De openbare verlichting laat het ook afweten en bij de bu ren beweegt een klein lichtje achter de gordijnen. 'Die hadden ook nog kaarsen'. We zijn niet alleen. De telefoon doet het nog wel, en hoe. In de eerste vijf minuten van de storing kan de centrale van het dorp het allemaal niet bijbenen. Bij het energiebedrijf kunnen ze alleen al aan de telefoontjes de omvang van de 'ramp' af meten. Vrienden en kennissen bellen elkaar. 'Is 't bij jullie ook?'. 'Ik zie in 't oosten nog licht'. Dat valt niet tegen. Maar uit het bejaardenhuis komt de melding dat de aan passingsproblemen groot zijn. En in de plaatselijke sportzaal passen gerouti neerde judoka's grepen toe, waar ze in Japan nog nooit van gehoord hebben. Wij zijn gewoon aan 'eeu wig licht', van lichtmasten, openbare gebouwen en win kels. Zoveel gloeilampen en TL-buizen dat het soms nau welijks opvalt of het nou nieuwe of volle maan is. Zien dorp en polder in nachtgewaad er nu, dankzij een foutje van de stroomle- verancier, net zo uit als vijf tig, of honderd jaar geleden? De PZEM gunt ons geen tijd om eraan te wennen. Net heeft iedereen in het sto- ringsgebied zich verzoend met het lezen van een boek bij flakkerend kaarslicht, of daar verblindt het nutsbe drijf zijn 'gedupeerde' klan ten met een flitsende stroomstoot. Het maakt bijna evenveel indruk als het uitvallen van de stroom, een uur eerder. Jammer eigenlijk dat het voorbij is. Het was even echt nacht. JJ -• - T Gezusterlijk naast elkaar. - FOTO DE STEM COR J DE BOER ""fog 17 maart ^NDEDAGS ADVENTISTEN Jklburg (Doopsgezinde kerk): ifate 'Termate- innate Anlcer>: 9-15 u- ds. J. ndag 18 maart '"vormde kerkdiensten jjdenburg - 10.00 u. dienst te St. favte-Vi,u ds. H. van de Berg. Sslti» 11,0° u- ds. W. Meeuwse. - ns - 9.30 u. ds. M. van Ma raud - H- nt lenst te Retranche- 9 30 u. de heer A. Leker l Hoek -10,00 u. ds. L. Vogelaar. Hontenisse - 9.30 u. ds. R. Hartog. Hoofdplaat - geen opgave ontvan gen. Hulst - 11.00 u. ds. R. Hartog. Nieuwvliet - 9.30 u. de heer W. Ju- melet. Oostburg -10.00 u. ds. P. Feenstra. Philippine - 9.30 u. ds. P. Jansen (HA). Retranchement - 11.00 uur ds. C. Balk (HA). Sas van Gent - 9.30 u. ds. D. Koel man. Schoondijke - 10.00 u. ds. P. Brink man. St. Anna ter Muiden - dienst te Sluis. St. Kruis - 10.00 u. ds. H. Valk. Sluis - 9.30 u. ds. C. Balk. Sluiskil -11.00 u. ds. D. Koelman. Terneuzen - (Grote Kerk) 10.00 u ds. C.Hoogendoorn. (Goede Her derkerk) 10.00 u. ds. E. Rietveld. 19.00 u. ds. H. van de Berg. (Opstan- dingskerk) 9.00 u. eerw. heer M. Rouw. Waterlandkerkje - 11.00 u. ds. M. Hooy meiier. Axel: 10en 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: 10 en 15 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. L. de Graaf. Zaamslag: 9.30 en 15 u'. ds. C. Mewe, Terneuzen. CHRISTELIJKE MEERDE KERK GEREFOR- IJzendijke-9.30 u. ds. W. Meeuwse. Zaamslag - 10.00 u. ds. W. van Meeuwen. Zuidzande - 9.30 u. ds. M. Hooy- meijer. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 en 17 u. ds. Carp. Hoek: 10 en 15 u. ds. N. Koorenhof, Heemstede. Terneuzen (Noordstraatkerk)9 u. evangelisatiedienst. (Opstandings- kerk): 10.30 u. evangelisatiedienst. 16 u. ds. M. Hooijmeijer, Zuidzande. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Voet. Aardenburg: 9.30 u. dhr. A. van Westen, Borsele. Breskens: 9.30 u. bidstond. 17 u. ds. G. Mink, Arnemuiden. Oostburg: 11 u. dhr. A. van Westen, Borsele. Schoondijke: 10 en 15 u. dhr. J.v. Leerdam, Serooskerke. GEREFORMEERDE KERK (Vrij- NOORD - ZUID - BEVELAND gemaakt) GfKS Parochie Maria Magdalena: Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. heiligingssamen komst. 18.30 u. bidstond voor ieder een. 19 u. verlossingssamenkomst. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hans weert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11.15 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 10 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10.30 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zond. van de maand: 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. n Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen -H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. T6 PAGINA ZEELAND 5 DOORGAANS DENKT men bij een potje bingo meteen aan een avondje ouderwetse gezelligheid. Maar niet in de ge meente Hulst. Daar hebben heel wat verenigingen, die dit aardige gezelschapsspel willen aangrijpen om de noodlij dende clubkas op peil te brengen, er de buik van vol. Kom mer en kwel alom, zo blijkt. Het begon allemaal toen het college besloot mogelijke bin go-uitwassen de kop in te drukken. Een club die de balletjes wil laten rollen, zo luidden plotseling de nieuwe regels, moest kunnen aantonen minstens drie jaar te bestaan en moest ingeschreven staan bij de kamer van koophandel. Om het bingo-avondje te redden spoedden verenigingen zich halsoverkop naar de notaris en renden met hun pape rassen naar de kamer van koophandel. En ja hoor, na over legging van drie jaar oude krantenknipsels kon de bingo vergunning nog net op tijd op zak worden gestoken. Het hoeft geen betoog dat het bingo-avondje inmiddels hard no dig was om alle gemaakte onkosten er weer uit te halen. Verbazing en ergernis alom, toen amper een week later bekend werd dat de eis van inschrijving bij de kamer van koophandel alweer was ingetrokken. Zonde van de centen dus, maar ja, dacht men, nu kunnen we tenminste toch on gestoord ons bingo-avondje op touw zetten. Maar zo eenvou dig gaat dat niet in Hulst. Daar konden deze week weer twee verenigingen over meepraten. Dit keer echter was het niet de gemeente die een spaak in het wiel stak, maar de politie. Wie een bingoavond je op touw wil zetten, zo lieten de wetsdienaars een Steense zaalvoetbalclub weten, moet daar wel een gegronde reden voor hebben. Dat de opbrengst van de bingo was bestemd voor de club kas van de zaalvoetballers bleek niet goed genoeg voor een vergunning. Had er nou op de aanvraag gestaan 'voor nieu we shirtjes' of zo, dan was het een andere kwestie geweest. Uiteindelijk is het dan toch nog rond gekomen. Vanavond rollen de bingoballetjes 'voor nieuwe shirtjes. HET TERNEUZENSE PvdA-raadslid P. Remijnsen denkt kennelijk met heimwee terug aan de tijd dat gedeputeerde R. Barbé nog wethouder van Openbare Werken was en de vergaderingen van die raadscommissie voorzat. In die dagen kregen de leden volgens Remijnsen tenmin ste op tijd de spullen voor de volgende vergadering binnen zodat ze zich ook behoorlijk konden voorbereiden. Een werkwijze die zeker voor minder getalenteerde raadsleden uitkomst bood omdat ambtelijke stukken zich doorgaans pas na gedegen studie laten lezen. Nu wethouder A. Doorduijn het roer van Barbé heeft overgenomen lijkt die informatiestroom niet alleen gestokt maar is datgene dat loskomt ook nog moeilijk te pakken te krijgen. Zo krijgen de leden volgens Remijnsen veel te wei nig tijd en gelegenheid de stukken die ter inzage liggen op het gemeentehuis te bestuderen. Het is al een strijd op zich om ze te bemachtigen. „Het spijt me, voorzitter, maar ik moet met negatieve kri tiek beginnen", begon hij deze week tijdens een vergadering van de commissie dan ook dapper zijn klaagzang. „Ik heb er hier wel eens meer over geklaagd maar we worden slecht en niet bijtijds geïnformeerd. Ik weet, het is een tijd waarin be zuinigd wordt, maar als er ook al op informatie bezuinigd moeten worden vind ik dat verkeerd. We waren dat in het verleden wel anders gewend", beet hij Doorduijn toe. „Het gaat er tegenwoordig al net zo aan toe als bij de bakker waar je een nummertje moet trekken om aan de beurt te komen", zo omschreef het raadslid zijn strijd om de stukken. Die strijd voert hij kennelijk alleen want Doorduijn zei voor het eerst met die klacht geconfronteerd te worden. „Het verbaast me, maar als dat zo is geldt dat ook voor andere commissies en moet het probleem in zijn algemeenheid be keken worden", corrigeerde de wethouder hem. „Ik wil niet zeggen, sinds u voorzitter bent", krabbelde Remijnsen daarop terug. Zijn excuus werd glimlachend ge accepteerd. Maar geloofwaardig klonk het niet. VANDALEN HEBBEN nogal wat aangericht op deze tekening van scholiere Veerle Freytier uit Terneuzen. Beter is het the ma 'vandalisme' nauwelijks uit te beelden, vond deze week een deskundige Terneuzense jury, na beoordeling van hon derden tekeningen. U zult 'm dan ook terugzien. De tekening van Veerle gaat dienst doen als affiche voor een grootscheepse actie die de plaatselijke werkgroep vandalisme een jaar lang wil volhou den. Op de winnende tekening is alvast een mooie ruimte opengelaten voor pakkende slogans.

de Stem | 1984 | | pagina 23