Omloop van het Waasland sterk bezet „Zaamslag blijft in derde klas9' T ennistoer nooi De Vlaanderen Kees Herrebout optimistisch lijk van erkenning voor harde werker op de achtergrond Van der Ploeg stopt met wielrennen DE STEM! RZETRAMEN Poolse basketbal teams naar Axel Gelijkspel SV Aloy r.TERPAG 17 MAART 1984 I AXEL - De Axelse basketbal- I vereniging Voorwaarts is I druk bezig enkele hoogstaande I internationale basketbalwed- I strijden te organiseren in de I plaatselijke sporthal 't Spor- I tuus. Voorwaarts voert onder- I handelingen om de Poolse I teams Wysla Krakow en I Sponjia Gdansk voor een I vriendschappelijke wedstrijd 1 te strikken. Bijeenkomst arbiters geslaagd Zwemwedstrijd in Oostburg De Smickel bekerwinnaar SERIE VOETBAL BEKERS T14 PAGINA SPORT 3 lining type 2 onder lin. Indeling: bega- [met open keuken, dieping: overloop, oer met 2e toilet, jin geheel aange- Is met 155 m2 win- b IS OOK TE HUUR jrote woonkamer, 1e Verdieping: 4 lamer. 2e Verdie- [y) en grote over- V 4IKT VOOR KAN- 10 Jaar garantie Van onze sportredactie STEKENE/HULST - Voor de twintigste keer wordt in het Belgische 'Waasland' je bekende Omloop van het Waasland voor be roepsrenners gereden. Jleer dan honderd renners 2ullen om 12.30 uur in de Dorpsstraat te Stekene vertrekken voor een koers over 200 kilometer. Onder de deelnemers weer heel wat bekende na men. Kwantumhallen met Lomme Driessens en Jan Gisbers aan het hoofd komt in elk geval met de renners, die niet deelne men aan Milaan-San Re- mo, die vandaag op de agenda prijkt. De gebroe ders Van Houwelingen, Cees Priem, Dirk de Wolf, Ludo Peeters en Noël Se- gers zijn zeker van de par tij. Panasonic is vertegen woordigd met onder ande re Gerard Veldscholten, Johan Lammerts, Bert Wekema, Ludo de Keule- nare en Theo de Rooy. Jos Schipper, Heddy Nieuwdorp, Jac van Meer, Mario van Vlimmeren ge ven ook acte de presence. Kanshebbers voor de overwinning zijn zeker William Tackaert, deze week nog winnaar van de ronde van het Pajotten- land en Johny de Nul, die steeds vooraan té vinden is in deze semi-klassieker. Bennie Vermeulen streed vorig jaar ook in de voorste linie met Jan Jonkers. Vermeulen heeft nog steeds een contract bij VOS/chemie als eenling pn dan is het altijd moeilijk prijzen rijden. De Omloop van het Waasland eindigt om streeks 17.30 uur. Om 16.45 uur begint de karavaan aan acht plaatselijke ron den in Kemzeke. DoorRinus Verberkmoes ZAAMSLAG - De spreuk in het Zeeuwse wapen, Luctor et Onderscheiding Van onze atletiekmedewerker IfStNEUZEN - „Bescheidenheid siert de-mens". Een spreuk, die Ko de Jonge uit llerneuzen de wereld in geholpen zou kunnen hebben. Toch is het vele 'vuile' werk I nat hij voor de atietieksport de laatste jaren op de achtergrond heeft verricht, niet onopgemerkt gebleven. Tijdens de jongste algemene jaarvergadering van het dis- I irict West 2 in Rotterdam werd de 51-jarige De Jonge als eerste Zeeuw verheven I tot 'lid van verdienste' van het district West 2. Nog steeds twijfelt hij eraan of ze I daarvoor de juiste man genomen hebben. De Jonge: „Waarom hebben ze mij dat I gemaakt, er zijn volgens mij tientallen andere mensen die daarvoor in aanmer king komen". Jonge Het herenteam van Wysla I Kwakow is in ieder geval be- Ireid gevonden om vrijdag 27 I april aan te treden tegen het I eerste team van Nelda Gent I iB). Het damesteam van Spon- I jia Gdanks (geen onbekende in I Axel) zou misschien 19 mei I Axel aandoen voor een wed- I strijd tegen de Belgische na- tionale selectie. Deze laatste datum ligt ech- I ter nog niet vast, evenals trou- I wens de komst van Gdansk. De Poolse heren van Krakow I doen op hun Europese trip in j ieder geval wel het Belgische I Mariembourg (van de gelij k- I namige basketbalclub) aan, waar zaterdag 28 en zondog 29 april twee vriendschappelijke wedstrijden tegen het Belgi sche herenteam afgewerkt zullen worden. Van onze sportmedevoerker 4XEL - De bijeenkomst lie de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen in Axel hield en die als thema 'De pers media tegenover de sport' Meekreeg, is een uiterst ludieke samenkomst ge worden. Met name de in breng van het duo Theo on Ton Koomen lag hier aan ten grondslag. De thuisblijvers van de uitgenodigde arbiters en bestuurders hadden het leze keer totaal bij het verkeerde eind. Voor de epgekomenen werd het een avondje om nooit te vergeten. De lachspieren hadden het behoorlijk druk bij het aanhoren van de uitleg die met na- Me Theo Koomen gaf op vragen en de relativeren de verduidelijking van aan sport verwante za ken. Gezien de verbale evermacht van het met de media bekend zijnde duo Koomen, was er van een echte confrontatie Seen moment sprake. Daarvoor kreeg de ver gadering eigenlijk nau welijks de kans, want als er maar een moment stilte voor de storm' was, putte rasprater Theo Koomen een verhaal uit 2ijn enorme ervaring op en kreeg hij de zaal aan 2tin lippen. Zodoende raakte Koo- Men niet alleen op toeren, Maar eveneens de aan wezigen, die zoals Levien de Groote, voorzitter van de scheidsrechtersclub zei: "Het was een feno menale bijeenkomst. Eén d'e voor een herhaling vatbaar is." Insiders in de atietieksport weten beter. Nooit op de voor grond tredend, wegens zijn werkzaamheden vaak een week van huis af, zijn zijn zaakjes altijd in orde. „Mis schien is het omdat ik met weinig tijd de zaken toch steeds weer draaiende weet te houden", merkt hij veront schuldigend op. De Terneuzenaar draait al heel wat jaartjes mee in de at ietieksport. Negen jaar zat hij in het bestuur van de plaatse lijke vereniging Scheïdesport waarbij hij nog steeds als wedstrijdsecretaris betrokken is. Elf jaar al maakt hij deel uit van het afdelingsbestuur terwijl hij daarnaast zitting heeft in de districtscommissie opleidingen (7 jaar) en de dis- trictsjurycommissie. Geen functies waar je dagelijks de krantekoppen mee haalt, maar wel zaken die gedaan dienen te worden om uit die krantekoppen te blijven. In de beide districtscommissies is hij de enige Zeeuw, hetgeen niet automatisch inhoudt dat hij deze provincie vertegen woordigt. „Dat is een misverstand. Binnen de Zeeuwse verenigin gen wordt gedacht dat Ko daar alleen voor hen zit. Ik be hartig die zaken uiteraard wel omdat ik hier nu éénmaal de beste contacten heb, maar ik wil duidelijk stellen dat ik dat werk doe in het algemeen be lang en niet specifiek voor de provinciale atletiek". De com missie opleidingen verzorgt de bijscholing voor trainers en organiseert in samenwerking met NKS en Bondsbureau at- Ietiekcursussen voor senioren en jeugd. De juryommissie behartigt de belangen aangaande oplei ding, bevordering en aanstel ling van juryleden. De Jongf belandde op vrij late leeftijc in de atletiek. Zij enthousias me is er niet minder om. Na een vrij kortstondige voetbal loopbaan bij Driewegen, die hij noodgewongen wegens 'ka potte' knieën moest afbreken, rolde hij via zijn kinderen in de atletiek. „Mijn oudste doch ter werd lid van Scheïdesport. Prompt werd ik als j urylid ge strikt en van het één kwam het ander. Ze dachten wellicht, zo'n vervelende vent kunnen we beter bij ons hebben, dan heb je er meer vat op", stelt hij lachend. In de voor hem totaal vreemde sport werkte hij zich geruisloos in. „Ik heb alles ge leerd door het te doen. Veel kijken, luisteren en vragen zijn de exponenten om iets goed te laten draaien". In Zee land draait het jury korps voortreffelijk, maar het zou, volgens de man die dit binnen de afdeling regelt, nog beter kunnen. De Jonge: „De manier om de mensen te benaderen is nood gedwongen wel eens verkeerd. Nu wordt er een briefje ge stuurd met de vraag of ze aan een bepaalde wedstrijd mee willen werken. Dat willen ze best allemaal, maar er wordt wel eens vergeten zich tijdig af te melden. Idealer zou zijn de mensen persoonlijk te be naderen. Als je ze opbelt zijn ze verplicht antwoord te ge ven, maar wegens tijdgebrek is thuis bezoeken niet te ver wezenlijken. In dit geval zou je full-timer moeten zijn". Wel kijkt hij met argusogen naar de steeds voller worden de provinciale atletiekkaien- der. „Persoonlijk vind ik dat er teveel georganiseerd wordt. Het beschikbare jurykorps wordt overbelast en een oplos sing voor dat probleem heb ik niet bij de hand". Over de ver schuiving van de baan naar de stratenlopen heeft hij een dui delijke mening. „Voor mij ligt de echte atietieksport nog al tijd op de baan. Want wat is mooier dan lopen op een baan met afstanden tussen de 400 en 5000 meter. Je zit er werkelijk bovenop. Bij bijvoorbeeld een mara thon zie je de atleten in het gunstigste geval twee keer voorbij komen. Als kijkspel moet het zijn zoals bij de Ro meinen in de arena, vandaar dat ik indoor in de winter maanden als een fantastische happening ervaar. Jammer dat de accommodaties niet al tijd aan de eisen voldoen". In de vijftien jaar dat de Terneuzenaar in de atietiek sport zit, is vooral in de ver houding tussen de verenigin gen en atleten aan beide zijden van de Schelde in positieve zin veel veranderd. De Jonge: „Vroeger dachten ze dat Zeeuwsch-Vlamingen alleen maar tegenstander van alles waren. Nu is het nodige we derzijde begrip er en ik ben blij dat ik hieraan heb mogen meewerken". Juist dit typeert de mens De Jonge. Mogen meewerken op de achtergrond. Iets wat hij nog lang hoopt te doen, want atletiek is niet meer weg te cijferen uit zijn leven, al stelt hij wel dat deze hobby zonder medewerking geen lang leven meer bescho ren zou zij n. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Het in twee categorieën gesplitste tennis toernooi in sporthal De Vlaan deren te Sas van Gent kende woensdag de tweede wed strijddag voor wat betreft de jeugd. Bij de jongens t/m 10 jaar zijn de finalisten bekend. Verrassend was de uitschake ling van Sebastien Rottier door Mischa Courtin met 6-7. De andere halve finale le verde voor Milan Albicher weinig problemen op. Hij ver sloeg Niek van Remortel met 14-6. Bij de meisjes gaat de eind strijd tussen Stephanie Rottier en Nathalie Tijssen, die in de halve finales respectievelijk wonnen van Veronique D'Hooghe (15-2) en Sophie Boddaert (18-1). De jongens tot en met 13 jaar speelden de kwartfinales. Favoriet in die categorie is Gyon Asselman, die Bernd van Quekelberghe versloeg met 10-6. Overige uitslagen kwartfinales: Youri de Meester-Jascha Leen houwers 7-6, Stefan Steijaert-Gui- do Tolhoek 11-5, Tim van Veldho- ven-Norbert Elderson 13-3. Enkele uitslagen bij de senioren: damesenkel 30+: Christian Nij- sten-Ria Spuesens 14-8, Ria Spue- sens-Marijke Pladdet 3-10, Aniek van Waes-Christian Nijsten 15-1; herenenkel D 30+: Pierre Lamp- aert-Maas 12-5, Hans van den Ak- ker-Thijs Geuze 10-6, Willy de Bruijn-Renald Claeijssens 16-4, Harry van Quekelberghe-Wim de Vries 13-6, Paul Boeijkens-Han Langeraert 11-6, William Assel- man-Cor Deij 8-5. Ko de Jonge, de Terneuzenaar die lid van verdienste is geworden van het district West 2 van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie. - fotowim kooyman Het is bekend dat mede-be stuurders hem vaak op gaan halen, want door de week zit hij éénzaam op zijn schuit er gens in het land en is hij op eigen kracht vaak niet in staat een vergadering te bezoeken. „Ook deze mensen hebben niet in geringe mate bijgedragen aan mijn lidmaatschap van verdienste", besluit de be scheiden De Jonge. Emergo, is er één die bijzonder goed van toepassing is op de voetbalvereniging Zaamslag. In de derde klas van het KNVB-zaterdagvoetbal 'wor stelt' het al enkele jaren met het degradatiespook om tel kens als winnaar naar voren te komen. Deze competitie is het weer zo en het optimisme liep ook nu nog steeds geen deuk op. Zeker niet bij team leider Kees Herrebout, die stellig van mening is dat Zaamslag derdeklasser blijft. Een andere uitspraak is eigenlijk nauwelijks van hem te verwachten, want als je over Zaamslag spreekt, dan praat je als het ware automa tisch over Kees Herrebout. Sinds zijn jeugd is hij ver knocht aan deze zaterdagclub. Als doelman stond hij zijn mannetje, zelfs nog een tijd in het keurkorps, om zich vervol gens met de keeperstraining bezig te gaan houden. Een functie die, zoals hij laat we ten: „Door de ex-Zaamslag- goalie Adrie van de Ende is overgenomen". Voor Herre bout betekende dit een ver lichting in zijn sportieve taken bij de groen-witten. Als teamleider moet hij elke zaterdag present zij n bij de se lectie en daarnaast heeft hij zijn handne vol aan het wed strijdsecretariaat van de se niorenteams. Senioren die te vens bij hem terecht kunnen als er blessures zijn, want om die goed te kunnen behande len volgde hij een speciale cur sus. Vele meters tape gingen dan ook al door zijn handen ais verzorger bij de selectie. Een selectie die als er gespeeld moet worden kraakhelder aan kan treden, omdat echtgenote Trui de vlekjes van de vorige partij er vakkundig uit heeft gehaald. Al met al is het niet teveel gezegd dat huize Herre bout in Othene een 'Zaamslag- dak' draagt. Dat er ondanks dat het Zaamslag ogenschijnlijk niet zo voor de wind gaat er in hui ze Herrebout een optimisti sche sfeer hangt, is enigszins verwonderlijk. Van een mi neurstemming is totaal geen sprake. Hoe dat komt? Herre bout: „We hebben een moeilij ke ombouwperiode achter de rug. Uit de selectie vielen Maarten van der Staal, doel man Nieuwelink en Hans van der Belt weg. Routiniers die je niet eenvoudig vervangt. Daarbij was Frank Deij lange tijd geblesseerd en wa ren er nog enkele problemen die ons parten speelden. Om die op te kunnen lossen had den we tijd nodig. Tijd die ons de mogelijkheid gaf het roer om te gooien. Hierin zijn we dacht ik geslaagd. De uitsla gen van de vriendschappelijke wedstrijden, 1-1 tegen Seroos- kerke en 3-1-winst op Vogel waarde, zijn daar voorbeelden van". Het gevolg van de 'ombouw' is dat Zaamslag momenteel Van onze sportmedewerker NIEUWDORP - In het ko mende wielerseizoen zal men bij de categorie liefhebbers/ veteranen Siep van Dongen, Wim Wielhouwer en Ad van der Ploeg niet meer terugzien. Van genoemd drietal, dat de laatste jaren lid was van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, hebben Van Don gen en Wielhouwer besloten niet meer in KNWU-verband door te gaan, maar hun geluk te zoeken in de zogenaamde 'wilde wedstrijden'. Ad van der Ploeg heeft eni ge tijd geleden een zaak ge opend in Nieuwdorp en zette om deze redenen een punt achter zijn actieve wielercar- rière. Evenals de mannen van Goeree-Overflakkee, Van Dongen en Wielhouwer, was Van der Ploeg, die eerst na zijn komst uit Baarn domicilie koos in Kwadendamme en la ter in Goes, een bekend gezicht in de rijen van de liefheb bers/veteranen. Hij won bij deze categorie zo'n zestig wed strijden. Op 19-jarige leeftijd (dat was toen nog mogelijk) begon Ad van der Ploeg zijn wieier- loopbaan als nieuweling. Hij won bij deze categorie zeven wedstrijden. Vooral zijn eerste triomf weet hij zich nog goed te herinneren. Dat was in Kwadendamme, waar Ad van daer Ploeg de bloemen in ont vangst nam van Nicolien de Koster, die later zijn vrouw zou worden. De kleine gebrilde Utrechtenaar, samen met Jos Schipper onder andere lid van Tempo in Soest, was als ama teur actief van 1967 tot 1972. Hij behoorde ook in die cate gorie tot de regelmatige prijs- rijders. Ad van der Ploeg en echtgenote in hun nieuwe zaak. - FOTO TANNY DE JONGE Van der Ploeg, die inmid dels in 1971 was getrouwd en in Kwadendamme was komen wonen, onderbrak de wed strijdsport een paar jaar, maar zette in 1974 opnieuw aan als liefhebber. „Daar heb ik zeker geen spijt van gehad", concludeert hij nu. „Het was bij deze groep altijd bijzonder prettig koersen. Bovendien heb ik er mijn meeste succes sen behaald. Daarnaast zijn voor mij de contacten die ik heb gelegd met veel wieler vrienden nog wel het belang rijkste". Van onze zwemmedewerker OOSTBURG - Zondagmiddag komt in het zwembad te Oost burg de Zeeuwse zwemjeugd t/m 12 jaar tegen elkaar uit. Het is de derde Speedo-jaar- gangwedstrijd, een wedstrijd om nieuw zwemtalent in een vroeg stadium te ontdekken. De Stelleduikers uit Hein- kenszand komt zaterdag in Goes uit tegen de ploegen van Luctor, De Ganze en Onder dak. De inzet is een finale plaats voor de strijd om de Zeeland-cup, het officieuze Zeeuwse clubkampioenschap voor niet-startvergunning- houders. Kees Herrebout, teamlei der en wedstrijdsecretaris van Zaamslag: „We zullen ons dit seizoen beslist hand haven in de derde klas. Daar ben ik van overtuigd. De moeilijke periode ligt nu achter ons". - FOTO OESTEM/CORJ.OE BOER beschikt over een jeugdig elf tal. Doelman Dekker is nog maar zeventien, verdediger De Jonge, spits De Zwarte, de middenvelders Ruytenburg en Gijs Lokhorst (hij kwam van Drachtster Boys) twintig en Kees de Putter negentien jaar. Dat betekent dat mannen van 26 jaar als Deurwaarder en Theo Dees al tot de oude garde behoren. Momenteel lijkt het in ieder geval een team dat de 'groei' nog te pakken moet krijgen. Voor een dorp als Zaamslag is het dan ook lo venswaardig een derdeklasser op de been te brengen en er voor te kunnen zorgen dat de aanvulling er is. Hoe dat mogelijk is verdui delijkt Herrebout als volgt: „In een kleine vereniging moet je al het beschikbare mate riaal gberuiken. Het gevolg is dat er eigenlijk niemand tus sen de wal en het schip terecht komt. Dit gevaar is bij een grotere vereniging wel aan wezig. Voorbeelden in de regio zijn er dacht ik voldoende. Bij Zaamslag valt er niemand uit de boot en dat is onze kracht. Daaorm presteren we het om in de derde klas te spelen en te blijven voetballen, daar ben ik heilig van overtuigd". HULST - Het zaalvoetbalteam van De Smickel is bekerwin naar bij de heren in de HuZa- Vo-competitie te Hulst gewor den. Om de bokaal in ont vangst te kunnen nemen, was het noodzakelijk Klaus Napo leon in de finale te kloppen. In een boeiende partij met een ruststand van 2-2 was het uiteindelijk regioklasser De Smickel, die met 5-3 won. Bij de dames ging de beker naar het team van Repro. Door in de beslissende eindstrijd Stadsherberg met 5-0 te ver slaan, pakte Repro de dubbel. Eerder werd het al kampioen in de competitie. VOGELWAARDE - Voor de recreatieve tafeltenniscompe- titie in Zeeuwsch-Vlaanderen werden deze week twee wed strijden gespeeld. SV Aloy speelde met 5-5 gelijk tegen Walhalla 1 en Walhalla 2 maakte korte metten met Zie kenfonds, dat met 10-0 ge kraakt werd. STAND: Van der Poel 4-8, De Hoop 4-7, Walhalla 1 5-5, Wal halla 2 5-5, SV Aloy 5-3, Zie kenfonds 5-0. De laatste wedstrijd tussen De Hoop en Van der Poel, die beslissend is voor het kam pioenschap in de nieuwe re creatieve tafeltenniscompeti- tie, wordt gespeeld op dinsdag 27 maart. Het duel begint om 19.30 uur in de kantine van De Hoop. In de maand april zal er een kampioensmiddag voor alle teams worden gehouden. In het najaar wil men weer starten met een nieuwe com petitie, waarschijnlijk in okto ber. Verenigingen of clubs, die geïnteresseerd zijn in deze kosteloze competitie, kunnen voor inlichtingen en opgave terecht bij Ronnie de Kort in Vogelwaarde. Als er voldoen de teams zijn, zal er in ver schillende klassen worden ge speeld. (ADVERTENTIE) 7 stuks ƒ71,65 verenigingen 10% korting Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Telefoon 01170-2504

de Stem | 1984 | | pagina 13