Zeeuwse VVV wil aantal overnachtingen verhogen SEP weigert ontzwaveling van Borssele 'MAN VAN ZES MILJOENNU BEROOID Jarige als eerste in 49 Blide DE STEM F^ssgsss-ö Reimerswaalse poltie pakt schapendieven Vinder collier 'beloond' met 750 boete Goesenaar moet vier weken zitten en mag twee jaar niet rijden enstaanden Don is een slecht bestuurder Gedenksteen van Gouden Delta moet verdwijnen kleintje he Blue Diamond" vrijdag 16 maart 1984 DRIE MILJOEN MEER IN 10 JAAR AC Bij vonnis d.d 9^ van de Arroni 91 mentsrechtbank ter da is in staat van f? lissement verklaard besloten vennootsrt, zuid-wester glashandel r gevestigd en kantoó houdende te 487g Etten-Leur aan de p2 ningweg 34d, met noeming van mr Brandenburg tot' 1 ter-commissaris en dergetekende tot CUr tor. 1 Mr. N.C.M. Koch Markt 21 Postbus 87 4870 AB Etten-Leur Bij b^hikkl^^~ Arrondissementsrecht bank te Rotterdam ri 6 maart 1984 is het fai lissement van Recrea Maatschappij atl RECREAM B.V., de tijds kantoorhouder^ te Baarle-Nassau Na, saulaan 28, opge'hew wegens de toestand va de boedel. Mr T.A.M.W. Willems curator Tivolistraat 2 5017 HP Tilburg Het faillissement va IAIN TURNER J0HN STON, horeca-onderne mer, destijds wonend I te Breda Schoolstraat! is op 2 maart 1984 opm heven wegens de toe stand van de boedel De curator mr. Th.A.J. Verster postbus 620 4803 AP Breda Een nieuw pluspunt in ui reclame Het plaatsen van CB KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot he realiseren van uw doe NETTE weduwnaar 35 ja zonder kinderen, m eigen zaak in Australi zoekt kennismaking m leuk en eenvoudig meis ot jonge vrouw. 1 kir geen bezwaar. Leeftijd 2 32 jaar met doel huwlii Br.o.n. 934724. VROUW 37 jr. m. kindera zkt. fijne vriendin voor zellige omgang en wai vriendschap (niet ie bisch). Br.o.nr 9347: v.d.bi WEDUWE, 52 jr, z.k.r man, ong. zelfde lee Br.o.nr. 934730 v d. blad JONGEMAN 36 jr. zoel leuke vrouw in Oosterhoi of omg. om gezellig d weekenden door te brei gen, leeftijd 30-38 jr., gee uitgaanstype. Br. ond. m 921194 SCHULDL. gescheiden v 53 jr. zoekt kennism mi alleenst. man 54 arb.stand om de eenzaan heid op te lossen. Ee man met lief en zacht k het liefst in bezit van auti Omgeving Breda, Tilburi Brieven met foto worde altijd beantw. Brieven om nr. 911145 v.d. blad. JONGEMAN, 32 jr., z.k.n vrouw. Br. met tei.nr. o.n 934693 v d. blad. VRIJGEZEL 30 j. isdeeei zaamheid beu Z.k.m joi ge vrouw 25-35 j. Br.m.f.e tel.oe.r.932230. GESCH. vr. 40 jr. zoek ser. k.m. met eerl en ge: man. Br.o.nr. 911141. ALLEENSTAANDE mal 48 jr., zkt. k.m. serieuze lie ve dame Br. m foto' o.e.r. Br.o.nr. 931511. JONGE vrouw 34 jr. me stress- en angstfobie haar zelfvertrouwen kwij zoekt langs deze weg col tact met dito heer om een fijn te kunnen praten. Ui brief, gaarne met foto or der no. 934722 v.d.blad MARIKA 14 jr. oud, woor in Prinsenbeek, zit in 4 klas Mavo (heeft een jor ger zus van 11 jr. oud, di Laura heet). Mag ik |e iel meer leren kennen; Schrijf je a.u.b. met j adres naar De Stem onde nr. 932231. Dank je. RUST. 1.87 I. 40-er. zktm rel. met vr. omgev Bred" goed mil. Uitsl. ser. reai ties Br. o. nr. 931512. OOSTENRIJKSE j. vrou 27 jr. zkt. man om te tf°l wen br. o.nr. 932233. avond en vrijdagavond van 20.001' aal geopend voor alleenstaande ndaal, tel. 01650-41757. „-IMI «SJMSjSjSSSS»^ C ftSf* toesw» peh-u VAN ZEELAND T27 pagina zeeland 1 Van een onzer verslaggevers BREDA - De Provinciale yVV-Zeeland wil het aantal overnachtingen op de Zeeuwse tampings drastisch verhogen. Bit zei VVV-directeur De Regt gisteren in Breda tijdens de presentatie van het Zeeuwse campingpaspoort'. Een onderzoek van de Grontmij heeft aangetoond dat het mogelijk moet zijn het aantal overnachtingen op de eilanden van veertien miljoen per j aar nu te verhogen tot ze ventien miljoen in 1995", aldus De Regt. De VVV-directeur ver klaarde dit bij de uitreiking van het zogenaamde 'cam pingpaspoort' aan een Bra bantse familie door een groep Zeeuwse campinghouders, die zich presenteren onder de naam Zeeuwse Gastvrije Campings (ZGC). Dit 'pas poort' is onderdeel van de actie om meer toeristen naar Zee land te lokken. Men kan hier mee een vrij goedkoop week eindje aan de Zeeuwse kust in de wacht slepen. De campings zien vooral de Brabanders graag komen om dat die al sinds jaar en dag een band hebben met Zeeland en er vaak op vakantie gaan. Het toeristische 'paspoort' is dan ook allleen te verkrijgen in Brabant. „Dit wil niet zeggen dat de rest van Nederland niet meetelt", aldus De Regt. „Wij hebben het plan opgevat om heel Nederland, ter introductie van het voorseizoen, de moge lijkheid te bieden het Paas weekeinde gratis op één van de 'gastvrije campings' door te brengen." De geestelijk vader van de ZGC, camping-exploitant Boomert, constateerde dat er steeds minder Nederlanders in het buitenland op vakantie gaan. „Wat dat betreft", zei Boomert, „hebben wij de tijd geest goed aangevoeld. Nu de Nederlanders meer dan ooit op hun centen letten en minder naar het buitenland gaan moeten we actief zijn om klanten te werven. We moeten dan ook een produkt bieden waarvoor de Nederlander be langstelling heeft." Schulz verliest kort geding om motel Sluis SLUIS MIDDELBURG - Günther Schulz heeft de juridische strijd om het Grensland motel te Sluis verloren. Daarmee is de eens zo van ambitieuze plannen ver vulde 'man van zes miljoen' zijn hele vermogen, dat in het motel was geïnvesteerd, kwijtgeraakt. In het kort geding dat hij had aangespannen tegen de tussentijdse motel-eigenaar Gerard van Waes uit Schoon- dijke, is de Duitser gisteren door de president van de Mid delburgse rechtbank, mr. G. André de la Porte, volledig in het ongelij k gesteld. Geen enkele vordering van Schulz werd toegewezen, zo dat de door Van Waes geregel de verkoop van het motel aan de Terneuzense vastgoed maatschappij Witte Bous- sen BV is gelegaliseerd. Bo vendien wordt het beslag, dat de Duitser op het motel had laten leggen - om Van Waes te dwingen het pand aan hem te rug te verkopen en een taxa teur toe te laten - afgewezen. Zoals gemeld had Schulz geëist dat hij tot 27 april gele genheid moest hebben het mo tel terug te kopen van Van Waes. Deze had op 27 januari het motel gekocht om de Duit se oud-ingenieur tijdelijk te helpen, daar die de financie ring van de koopsom niet rond kreeg. Ook was geëist dat Van Waes toegang moest verlenen aan een door Schulz aan te wijzen taxateur en dat het de Duitser mogelijk moest wor den gemaakt de exploitatie van het motel te hervatten. De problemen rond het am bitieuze motelplan rezen in ja nuari toen Schulz de koopsom voor het voormalige seminarie -waarin het motel is geves tigd - niet op tafel kon leggen. Wel had hij het pand inmid dels voor een kleine miljoen gulden (zijn hele vermogen) laten renoveren en aanpassen. De Duitser rekende op een hy potheek van 4,5 ton, maar de Amro-bank zag op het laatste moment van de nog niet schriftelijk vastgelegde finan ciering af. Derhalve was Schulz niet in staat om half j a- ouari de koopsom te voldoen. Een oplossing werd gevon den in de persoon van G. van ™aes, toen nog receptionist van het Grensland-motel. De- te wist, met behulp van de Ra w-bank te Eede, het semina- ne te kopen voor de met Schulz overeengekomen prijs van 350.000 gulden. Daarbij waren echter - niet schriftelij ke- afspraken gemaakt over het terugkooprecht van de Duitser. Op 27 januari ging die koop door maar inmiddels heeft Van Waes het pand doorver kocht aan Witte Boussen omdat, zo stelde hij voor de rechtbank, Schulz de financie ring voor de terugkoop niet snel rond kreeg en hij zijn kos ten wilde beperken. Schulz verklaarde echter dat een termijn van drie maanden was afgesproken waarbinnen hij recht van te rugkoop had. Getuigen van de verkoop - bankdirecteur J. van Bellegem uit Eede en ac countant Cuelenaere uit Oost burg - zeiden dat Schulz be loofd had binnen enkele dagen de financiering rond te heb ben. 'Omdat geld uit Zwitser land onderweg was', zoals hij schreef in een brief aan de ac countant. Ook de notaris ont ving een brief van deze strek king. Maar tot op de dag van het kort geding heeft de Duit ser het geld niet boven water kunnen krijgen. Navraag ;N ge- op te ilskapel. T.K. gevraagd piano, "L absoluut i.g.st. verkere Tel 076-227171 Mif 142203 Of 144092 GEVR. ervaren slag- gitarist v. top-40 annus band. Tel. 076-417551^ TE KOOP aangeboden 4 maanden oud key-b merk Höhner P 100met derstel en perpiplex a plaat versterken merk Avora 12 L" hoofdtelefoon. u 68375 Bellen na 5 uur^ Goed, beter: KLEINTJE jyjBUP voon zuidwest ne dl rl and Kantoren "Herneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: «•30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie lerneuzen: Rein van der Relm (editie-chef), Jan Jan- *en (plv. chef). Frank Dey, eel de Schipper, Cor de hoer (foto), Ton Koomen 'sPort). Hulst: Eugène Ver beten Goes: Gé van Ber- *ei Middelburg. Henk Post- ma. Oostburg: Co Meertens. Servicepunten J'oosterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, 01148- 2250, Advertentie-expl. epecteur Zeeland: C. Me de. orivé 01150-95839. I „Kennelijk heeft Schulz dit alles met zoveel overtuiging gebracht dat de anderen geen navraag naar de juistheid van deze mededelingen hebben ge daan", aldus de rechtbank president in zijn vonnis. Daar in wordt verder gesteld dat de Duitser 'onware mededelin gen' heeft gedaan. Volgens de president heeft Schulz zijn le zing van de afspraak met Van Waes niet aannemelijk kun nen maken. Zijn eis om alsnog tot 27 april de tijd tot terug koop te krijgen is dan ook af gewezen. Onderkend wordt wel dat Schulz belang heeft bij een ta xatie gezien de door hem in het pand aangebrachte verbe teringen en de mogelijkheid dat in verband hiermee be paalde vorderingsrechten op derden zijn ontstaan. Van Waes heeft verklaard dat de Duitser het pand mag laten taxeren mits deze dat vooraf op een behoorlijke manier laat weten. Hoewel Schulz dus geen mo tel meer heeft, wordt hij nog wel geplaagd door een stapel rekeningen als gevolg van de (te) haastige verbouwing van het seminarie. Een aantal schuldeisers diende, zoals be kend, enkele weken geleden al een faillissements-aanvraag in, die toen door de rechter werd omgezet in een voorlopi ge surséance van betaling. Redding lijkt echter niet meer mogelijk, want 'de man van zes miljoen' is nu volledig berooid. Zo zelfs dat hij voor afgaand aan het kort geding nog een aanvraag moest indie nen om kosteloos te kunnen procederen. Wel is hij door de rechtbank veroordeeld tot be taling van de proceskosten van Van Waes, zo'n 1800 gul den. De raadsman van Schulz, mr. P. de Kerf uit Hulst, die gisteren het vonnis overigens nog niet binnen had, acht de juridische mogelijkheden voor Schulz nu vrijwel uitgeput. Mevrouw Walhout-van Splunter in haar nieuwe woning. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Op haar 86-ste verjaardag viel gisteren aan me vrouw Walhout-van Splunter de eer te beurt om als eerste een nieuwe kamer te betrekken in het Terneuzense bejaardencen trum De Blide. Officieel begint de verhuizing naar de nieuwe vleugel pas vol gende week. De hele operatie zal enkele weken in beslag nemen. Mevrouw Walhout mocht al eerder verhuizen naar haar nieu we kamers op de derde verdieping. Omdat ze daar over heel wat meer ruimte beschikt, kon ze meer gasten ontvangen, die boven dien meteen het uitgebreide onderkomen konden bezichtigen. De verbouwing van de Blide door aannemer Sprangers heeft ruim een jaar geduurd. Om van twee kamers een ruime nieuwe kamer te maken, was uitbreiding met een vleugel nodig. In feite loopt het aantal beschikbare kamers in de Blide echter terug: van 95 naar 80. Volgende week verhuist de hele derde verdieping, de week daarop de tweede en tenslotte de eerste. „En pas als ze allemaal over zijn, steken wij de vlag uit" zo liet men gisteren in het be jaardencentrum weten. FOTO DE STEM COR J DE BOER Van een onzer verslaggevers RILLAND-BATH - Naar aan leiding van een aantal scha pendiefstallen in een polder te Rilland-Bath is in samenwer king met de rijkspolitie groep Reimerswaal, enkele schapen eigenaren en familieleden de ze week een drietal verdach ten aangehouden. De in Goes wonende Belg L. L. M. de K. werd direct aange houden, terwijl de twee ande ren konden ontsnappen. Later op de avond werd in Rilland R. de B. uit Antwerpen gepakt en woensdagmorgen werd de derde verdachte, de 27-jarige J. M. in Goes in zijn woning gepakt. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 45-jarige mevrouw P. de J. uit Goes vond op 5 februari van het vorig jaar in een van de paskamers van een lingeriezaak in Middelburg een parelsnoer met zilveren slot. Ze stak het sieraad in de zak van haar rok en, zo vertelde ze donderdag voor de politie rechter in Middelburg, „verder dacht ik er niet meer aan". Enkele dagen later kwam ze het snoer weer tegen en stopte het -„want het leek een prul"- gewoon bij haar andere kra len. Nog wat later besloot ze het snoer bij een bepaalde japon te dragen en dat deed ze ook in de betreffende winkel, waar ze op dat moment verkoopster was. Toevallig deed de eigenaresse van het collier (dat overigens geen prul bleek, maar een erfstuk met een waarde van 3000 gulden) die dag samen met de eige naar van de zaak aangifte van de ver missing en even later zag ze haar eigen dom om de hals van de verkoopster. Een agent van de Middelburgse politie spoedde zich daarop naar de woning van mevrouw De J. en ook hij constateerde dat zij het parelsnoer om de nek had, zo getuigde hij donderdag voor de politie rechter. De vrouw gaf het gevonden voorwerp onmiddellijk af met de mede deling dat ze niet had kunnen weten dat het ding zoveel waard was. Voor alle zekerheid had deze getuige het snoer bij de hand ter beoordeling van politierechter mr. Witsiers en officier van justitie mr. Nijmeijer. Beiden moes ten toegeven geen verstand te hebben van parels, maar het zilveren slot (met merkteken) was in ieder geval echt en bepaald niet prullerig. „Maar hoe dan ook", aldus officier van justitie mr. Nijmeijer, „dat collier was niet van u of het nu een prul was of niet. Ik geloof dan ook niets van uw verhaal en beschouw dit als een schoolvoorbeeld van verduistering", zo besloot hij en hij eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken en een boete van 750 gulden. Politierechter mr. Witsiers beperkte de straf tot uitsluitend de boete van 750 gulden. Vervolg van pagina 1 „De SEP zal dat wel baseren op het feit dat in de notitie van de regering over de zure regen niks staat over maatregelen. Maar daarmee zijn ze er niet, want over twee weken komt er een nieuw indicatief meerja renprogramma Lucht. Ik denk dat daarin wel maatregelen opgenomen zijn. Daarom denk ik dat de SEP hun hand over spelen. Als ze dit achterlijke standpunt in blijven nemen, merkt iedereen dat straks wel aan de elektriciteitstarieven," aldus De Boois, die zelf in elk geval bij de behandeling van de regeeringsnota over zure resen met Kameruitspraken wn komen die volledige rook gasontzwaveling voorschrij ven. De Boois en haar CDA-col- lega Lansink menen dat in elk geval nu in eerste instantie de provincie weer aan zet is, om dat zij nu - Winsemius laat dat ook blijken in zijn brief - zelfstandig een beslissing moet nemen over de vergun ningverlening voor de om bouw, waarin tot nu toe al zo'n ƒ70 miljoen is geïnvesteerd. Lansink zei binnenkort nog contact te hebben met Zeeuw se bestuurders om te zien op welke wijze de Kamer nog aan een oplossing kan bijdragen. Rie de Boois (PvdA): Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De felle kri tiek van de PvdA Tweede Kamerfractie op de weige ring van de elektriciteits producenten om de rook gassen van de nieuwe Borsselse kolencentrale voor meer dan 50 te ont zwavelen, treft ook de Zeeuwse PvdA-gedepu- teerde Wim Don. Don weigerde kort gele den namens een staten meerderheid met de SEP te gaan praten over verder gaande rookgasontzwave ling. „Iemand die zich niet laat sturen door een demo cratisch tot stand gekomen meerderheid, is een slecht bestuurder. De weigering van Don met de SEP te gaan praten getuigt van een slordige opstelling. Hij laat persoonlijke opvattin gen prevaleren," zo zei gis teren Don's partijgenoot, •v. Gedeputeerde W. Don FOTO DE STEM COR J DE BOER het PvdA-Kamerlid Rie de Boois. De Boois zegt wel te be grijpen dat het „niet leuk" is om te moeten onderhan delen over zaken waar je persoonlijk niet achter staat (Don heeft steeds vastgehouden aan de oude afspraken over 50% ont zwaveling), maar, zegt ze, „dat is het risiko van het vak". Volgens De Boois heeft Don dat te weinig ingezien: „Ik denk dat de meerdere petten die hij opheeft (ge deputeerde, PZEM-voor- zitter) hem het zicht op de zaak wel eens benemen." Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - K. Slager en P. Burm hebben van Gedepu teerde Staten van Zeeland een maand de tijd gehad de gedenk steen, die op 2 november vorig jaar werd gelegd in de zeedijk van de Wilhelminapolder bij het Goese Sas, weg te halen. De ge denksteen werd gelegd herinnering aan het opgeheven milieu blad „De Gouden Delta". „Wie iets in een dijk wil leggen, wil graven in een dijk of iets dergelijks, heeft daarvoor ontheffing nodig van Gedeputeerde Staten", zo schrijft de 'Verordening waterkering en waterbe heersing Zeeland' voor. Die ontheffing werd pas aangevraagd nadat de steen was ge legd. „Hoewel de circa 50 bij 50 centimeter grote steen slechts een gering effect op het waterkerend vermogen van de dij k zal hebben, zouden anderen mogelijk bepaalde rechten kunnen ont lenen aan een ontheffing", zo schrijft het college, dat dus de ont heffing niet verleent, aan Slager en Burm. GS wijzen erop dat het waterschap Noord- en Zuid-Beveland er geen bezwaar tegen heeft als de steen in het bovenste gedeelte van de glooiing zal worden gelegd. De heren wordt dan ook ge suggereerd de steen over te dragen aan het waterschap dat dan - na overleg - een geschikte plaats voor de steen zou kunnen vin den. MIDDELBURG - Echtscheidingsproblemen deden de 31-jarige A. V. uit Goes het vorig jaar vluchten in de alcohol. Daarbij liet hij zijn auto niet staan en zo werd hij op resp. 11 september, 8 oktober en 8 januari ('84) betrapt bij het rijden met alcoholpro millages van 2.72,2.28 en 2.76. Bovendien had V. op 10 april de nieuwe vriend van zijn ex- vrouw met een mes in de zij gestoken. En voor dit alles stond hij donderdag voor de politierechter in Middelburg. „Van dat laatste kan ik me niets herinneren", aldus V., die die avond met de betreffende vriend en zijn toenmalige vrouw op stap was geweest. „Opeens zag ik bloed aan mijn handen en het mes en toen be greep ik dat er iets gebeurd moest zijn". Hij deed zelf aangifte bij de politie, maar ook het slachtof fer begreep niet precies wat hem was overkomen. Er was geen ruzie en waarschijnlijk had V. 'in een opwelling ge handeld'. Beiden waren dan ook be hoorlijk onder invloed van drank, „en", aldus officier van justitie mr. Nijmeijer, „dan laat het geheugen het nog wel eens afweten". Hij eiste tegen V. een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan de helft voorwaardelijk en een rijontzegging voor de duur van twee jaar. Politierechter mr. Witsiers verlaagde de ge vangenisstraf tot zes weken, waarvan twee weken voor waardelijk, maar vond verder dat V. inderdaad twee jaar van de weg af moet.

de Stem | 1984 | | pagina 13