WAAR NAAR TOE? Zware opgave voor Axel fean Paul de Bruin, op drempel van ereklasse: Judotoernooi van Breskens Beoordelingscommissie voor basketbalarbiters Laatste kans voor AZVV Sterbanden dicht bij promotie 600 INSCHRIJVINGEN Weinig tenten EN Belangrijk duel voor De Sterre Hontenisse gelijk tegen Vlissingen Soldaatjes Wandelen Knippen rimloop in ogelwaarde forfbaltoernooi cheidsrechters I- EINDREDAKTIE LEON KPi i.„- BiJpAG 16 MAART 1984 T14 PAGINA SPORT 2 i Van ome sportredactie I terNEUZEN - Na een rom- I melig competitiegedeelte - l(eel afgelastingen en in- Ihialprosramma's - is er I wrhet komende weekein de weer eens een volledig liBSteurvoetbalprogramma. Bijzonder aantrekkelijk [lijkt de strijd om het kam- IJjoenschap in de vierde klas 'J Ie gaan worden. Axel, een van de favorie- |ien, nadat het concurrent I ^neuzen op eigen terrein I afgedroogd, liet zondag ;n Biervliet verrassend een steek vallen. Interim- I trainer Jan Dooms, die de lom privé-reden vertrokken trainer Piet de Koeijer is op- hevolgd bij Biervliet, heeft Let zijn ploeg nog geen ne- I derlaag hoeven incasseren, nadat hij is aangetreden. De strijd om de titel spitst Ijith duidelijk toe tussen Terneuzen, Hoofdplaat en I Axel. met op de achtergrond IJzendijke en Philippine, die hopen op een misstap van de toppers. Philippine kan daar zondag iets aan gaan doen. Het krijgt in het mosseldorp de ploeg van trainer Rudie Steel op bezoek. Willen de Philippinenaren nog een kans op de titel behouden, dan mag in geen geval wor den verloren. Een nederlaag zou definitieve uitschake ling betekenen. Een fel op winst belust Axel weet dus wat het te wachten staat zondagmiddag. Hontenisse mag zich uit geschakeld beschouwen, staat in veiligheid en kan dus vrijuit spelen tegen kampioenskandidaat num mer een, Terneuzen. Mauri ce de Windt zal zijn ploeg vereni ging Oud-Gorcum. Bovendien er een speciaal boek gemaakt door Joke Verhave „Schaar- kunst". llllllllllllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllll WA AMSTERDAM - Op het gebied van tenten heeft de Hiswa, die vroeger eens onderverdeeld was in een z.g. 'natte' en een 'droge' sector, nog maar weinig te bieden. Slechts op één plaats zijn tenten te vinden. Daarvoor zorgt Carl Denig. En het is niet vreemd dat tussen de vele tentvarianten die op de wal uitstekend dienst kunnen doen, de Poolster Thermo een bijzondere plaats in neemt. Liefst 4 verschil lende varianten van de ze 2 -persoons dwarss- laper met schaapskooi- huif el zijn geëxposeerd. OGELWAARDE - De stich- ng Walhalla uit Vogelwaar- houdt zaterdag 17 maart iar tweede trimloop. Om drie il Remy Magnus uit raauw, ook nu present met geluidsapparatuur en jdmeting-installatie, het irtreksein geven. Vanaf twee uur kan men in it dorpscentrum terecht om ch in te laten schrijven. In schreven kan worden voor ie afstanden, te weten 3, 6 en kilometer. een lengte van 6,07 meter en een breedte van 2,47 meter. Gevaren kan worden met een buitenboordmotor van 125 pk, maar met 30 pk wordt al 30 km/u gehaald. Deze nieuwe Vital 2000 'Dromedil- le' kost 36.400.-. De polyester open zeilboot Freedom van Victorie Be- creatie, de toer/speedboot Placom S 5050 van Jachtwerf De Hippert, nieuwe kajuit zeilschepen bij de Gebr. Ser- ry, een nieuwe Corsair 36 bij Jachtservice Staveren, het zeiljacht Friendship 25, de Contest 36, de kajuit-cata maran van Evecom B.V het motorjacht 1500 MY W Moonen Den Bosch en het zeiljacht Moody 34 bij BouW van Wijk, zijn nog enkele van de vele schepen die ah noviteiten in de grootste hal len van het RAI-complex een plaats hebben gekregen. iternationale Watersportrecrea- wordt van vrijdag 16 maart tot ruden. elijks van 10.00 tot 17.00 uur en Zaterdag en zondag alleen van per persoon; jeugd tot 14 jaar en >as betalen 7,-. Illllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllllllll'1"" SPANNING Van onze sportmedewerker DOOR HANS LUTZ Ja ja, georganiseerd wandelen kan ook weer: zaterdag en zont houden De Duintrappers in Drul nen de zeventiende Fellenoord- tocht door de prachtige bossen! duinen nabij Drunen. Precieze routebeschrijvingen en dito aar duidingen moeten voorkomen mensen verdwalen. Men kanzii tussen 9 en 11 uur s morgens! schrijven in de Wilhelminasscht Stationsstraat Drunen. Museum „Dit is in Bethlehem Gorinchem geeft vanaf 17 maart een overzicht van drie eeuwen knipkunst in Nederland. Er is ge- hrtt!inL™8rf!?lan ue! 0peftl'LST - Bijna was Zeeland weer een ereklasser rijk luchtmuseum, de Lakenha ni» -T den, particulieren en de veréni ]k sPelsoort llbre' Na v,er ronden van het nationale ij ampioenschap eerste klasse stond de bijna 19-jarige iljarter Jean Paul de Bruin uit Hulst nog ruim boven promotiegrens. De druk was voor de nog jeugdige iljarter te groot en dat had "tot gevolg dat hij nog tuim onder de promotiegrens van negentig terecht wam. Maar ondanks het feit dat promotie niet ge aald werd, bevestigde hij dat hij de capaciteiten Wie dit of een volgend weekeind hm de ereklasse binnen te stappen, zin heeft in een stevig ritje naar iets heel bijzonders kan terecht, Zutphen. Daar is in de vijftiende eeuwse Kruittoren een permane te tentoonstelling geopend avan ouderwetse speelgoedsoldaatjes Ze zijn uit lood gegoten en in de originele regimentskleuren ge schilderd. In een aantal vitrinesi telkens een ander historisch tale reel te zien uit de periode 1870-1914. Van dinsdag toten met zaterdag van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur, op zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Op maandag 'gesloten. goed moeten oppeppen. En Terneuzen zal beter moeten acteren dan in het oefenduel tegen STEEN, dat fors ver loren ging. De Terneuzena- ren zijn echter wel favoriet in dit duel. Voor Hoofdplaat moet het mogelijk zijn in de race te blijven via een overwinning voor eigen publiek tegen het Hulsterse HVV '24. De Hul stenaren hebben nog niet zo kunnen imponeren dit sei zoen. IJzendijke mag niet in de fout gaan tegen RIA, wil het mee blijven tellen in de kopgroep. De Westdorpena- ren zullen de puntjes echter allerminst cadeau geven. Biervliet, de laatste weken sterk op dreef, heeft de beste winstkansen in de derby te gen Aardenburg. Vogel waarde moet te sterk wor den geacht voor degradatie kandidaat bij uitstek, het debuterende Lewedorpse Boys. In de derde klas D bezet STEEN een fraaie tweede plaats. Lang geen gek resul taat voor de mannen van Walter van Duysse, maar STEEN lijkt nu toch defini tief uitgeschakeld voor de titel. De kloof met Zierikzee is vrijwel onoverbrugbaar. Als er geen gekke dingen ge beuren, mag worden aange nomen dat Zierikzee vol gend seizoen zijn plaats in de tweede klas weer in gaat nemen. STEEN zal er wel al les aan doen zijn hoge posi tie op de ranglijst te consoli deren. Tegen Zundert moet dat niet moeilijk zijn op eigen terrein. Clinge is nog niet uit de gradatiegevaar. Een duel tussen twee ploegen, die bei de in de gevarenzone staan, staat zondagmiddag op het programma: BSC-Clinge. Winst is welkom voor de Oostzeeuwschvlamingen. Jong Ambon staat triest op de laatste plaats en de ver wachting is dat dat zondag na het duel tegen SC Gastel nog zo zal zijn. Zierikzee mag thuis tegen Goes bewij - zen, dat het terecht de eerste plaats bezet. Het is sterk fa voriet in deze derby. Een leuke derby in de tweede klas B is de ontmoe ting Middelburg-Sluiskil. Beide ploegen hebben zich aardig van de laatste plaat sen verwijderd qua punten en het belooft dan ook een interessante strijd te worden in de Zeeuwse hoofdstad. Middelburg is licht favoriet. Voor Breskens zit er zeker een puntje in tegen het Bra bantse DOSKO. Met de juis te instelling spelend moet dat mogelijk zijn voor de formatie van Piet de Winde. Vlissingen mag normaal ge sproken geen moeite hebben met rode lantaarndrager Berkdijk. Programma: tweede klas B: Middelburg-Sluiskil, Virtus- RKTVV, WVO-Internos, DOS- KO-Breskens, NOAD-Boeimeer, Berkdijk-Vlissingen; derde klas D: Roosendaal-DIVO, STEEN- Zundert, Zierikzee-Goes, Steen bergen-De Schutters, BSC-Clin ge, SC Gastel-Jong Ambon; vierde klas H: Philippine-Axel, Vogelwaarde-Lewedorpse Boys, Biervliet-Aardenburg, RIA W- IJzendijke, Terneuzen-Honte nisse, Hoofdplaat-HW'24. GROOT' Teleurgesteld is Jean-Paul Bruin over het missen van ■promotie niet. Heel nuchter elthij„Ik was nog niet sterk ïioeg om de stap naar de teklasse te maken. Tijdens de aining is het geen enkel pro- rem voor mij om duizend ca- Van onze sportmedewerker tol onze korfbalmedewerker OES - Zaterdag 17 maart Huik de Zeeuwse korfbal- [srechtersvereniging het larlijkse veteranentoernooi. sporthal De Stenge in lankenszand zullen van 10.30 it 16.30 uur de diverse ploe- s elkaar bekampen in drie Mies. De winnaars van de wies spelen een halve com- ütie om de wisselbeker, die astreeks 17.30 uur uitgereikt «worden. Mie-indeling: poule A: All 'adv, Seoito, Stormvogels en j°ba l; poule B: Animo- _™uw Wit, Swift en Tjoba 2; Me C: ONDO, TOGO, Vol dingen Zaamslag. basketbal l7 j 16 maart: Sporthal De «anderen Sas van Gent, anvang 20.00 uur: BC Sas-De «et (heren). aanvang 21.00 I Sas-Voorwaarts 2 _®es). Sporthal 't Sportuus aanvang 20.00 uur: teu aarts 1-Marathon 3 (da- Dorth ?aierdaS 17 maart: thai Den Dullaert Hulst, V^ng 15.30 uur: BV Hulst Clfin,nerg 3 (heren); aan- ,.,'f 16-30 uur: BV Hulst-De 'der (dames). w, VOLLEYBAL zaa' Aardenburg, aan- .3 14.00 uur: Kikkers-Even Port" 'pr°motieklas heren), ion Z8al ^uiddorpe, aanvang (eer't"'! be sterre-Marathon 33(1 *'as dames); aanvang 15- ,UUr: De Sterre 2-Sgravo k!as heren). Sportzaal ittanUo aanvang 1600 uur: lm S av°k (eerste klas he- lm„ Portzaal aan Van Her- Ui Goes, aanvang 15.00 botieW J 2"SC Morres (Pr°- eklas dames). ramboles aan de banden te maken. Tijdens vriendschap pelijke partijen zou die pro motiegrens voor mij vrij ge makkelijk haalbaar zijn. Maar als het echt moet, dan komt er een spanningselement om de hoek kijken. Daar was ik nog niet tegen opgewassen. De druk werd eenvoudig te groot voor mij. Het moyenne (na drie ronden had hij een moyenne van ruim 130 en na vier ronden 117) kon ik niet vast blijven houden". Duidelijk werd wel dat er nog steeds progressie zit in het spel van De Bruin. Na in de voor wedstrijden op een ge middelde van 88.50 te zijn uit gekomen, behaalde hij in de finale een moyenne van 74.70. Een aanzienlijk beter resul taat dan vorig seizoèn, toen hij met 52.00 genoegen moest ne men. De Bruin: „Dat geeft ver trouwen. Ik hoop, en daar ge loof ik ook in, dat ik de stap naar de ereklasse binnen twee jaar kan maken. Vooral in het libre. Misschien, maar dan stel ik me toch even voorzichtig op, ook in het kader. Al zal dat mogelijk nog wat langer op zich laten wachten. Ook pik ik in het komende seizoen het bandstoten mee. Daar schrijf ik eveneens voor in op advies van mijn leermeester Tonny Schrauwen". Schrauwen is de man, die Jean Paul de Bruin en trou wens bijna de gehele Neder landse biljarttop gevormd heeft. Uit de mond van Jean Paul de Bruin dan ook niets dan lof voor de Belg. De Bruin: „Er is geen betere leer meester. Noem maar op, Christ van van der Smissen, Louis Havermans, Jos Bon- gers, Jan Arnouts en nog tal van anderen. Teveel spelers om op te noemen zijn door hem opgeleid". „Waarom denk je dat het toelatingsmoyenne van de ereklas hier in Nederland steeds maar omhoog gaat? Dat komt door de inbreng van Tonny Schrauwen. In de breedte heeft Nederland mo menteel tal van sterke biljar ters, die tegen die grens aan leunen. Als je bekijkt dat er tijdens de nationale voorwed strijden eerste klas libre ver- schilende andere leerlingen van Schrauwen een moyenne van ruim zestig behaalden, maar vanwege een tekort aan matchpunten de finale misten, dan zegt dat wel wat. Ter ver gelijking: in België is zestig de promotiegrens naar de ereklasse". Zeeuwsch-Vlaanderen kijkt al geruime tijd halsreikend uit wanneer Jean Paul de Bruin zich eens met de regionale top zal meten. De kans daarop is dit seizoen aanwezig. Dat zal dan tijdens het kampioen schap van Zeeland kader 38/2 zijn, dat eind mei gehouden wordt. De topklas bandstoten in Draaibrug zal hij waar schijnlijk moeten laten schie ten, omdat hem nog een zwaar wedstrijdprogramma te wachten staat. Ik moet oppassen dat ik niet te veel wedstrijden speel. Dat gaat ten koste van de motiva tie. Maar als het even kan, probeer ik hier in de regio van de partij te zijn". Jean Paul de Bruin: „Als het even kan, probeer ik ook in de regio van de partij te zijn". - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN TERNEUZEN - In de eerste klas van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie trad Promenade 1 aan tegen Dees 1. Laatstgenoemde formatie kwam met een gelegenheidsteam in het veld en ver loor met 0-3 (11-15 9-15 15-17). Roelofs 1 pakte drie punten mee tegen een zwak Promenade 2, 3-0 (15-3 15-3 15-10). Promenade 2 verloor nog een punt extra. Het leverde namelijk geen scheidsrech ter. De reservisten verloren met 0-3 van MTS/MEAO 1 (0-15 7-15 3-15). Sterbanden staat al met een been in de eerste klas. Nu werd het drie punten rij ker tegen Dees 2 (15-1 16-14 15- 2). Koploper Zeldenrustcollege 1 had geen enkele moeite met Verstraeten Verbrugge 1. Het won gemakkelijk met 3-0 (15-10 15-5 15-7). Het duel tus sen Gemeente 1 en Douane was een aardige wedstrijd, waarin Gemeente 1 verzuimde om na een voorsprong de der de set binnen te halen, 0-3 (6- 1511-15 12-14). Roelofs 2, spelend in de tweede klas zonder de gebles seerde Nell Hendrikse, kwam niet verder dan een 2-2-gelijk spel tegen PZEM 1 (15-11 2-15 15-5 8-10). Bravenboer Scheers speelde weer eens ouderwets en versloeg het sterke De Hoop met 2-1 (15-7 15-5 6-15). PSV 3 zakte naar de laatste plaats. Het maakt een bijzonder slecht seizoen door. Uitslagen vierde klas: Bram-Ge meente 3 3-0 (15-1 15-8 15-5), Elo- pak-Dees 3 3-0 (15-6 15-7 15-6), Philips-Douane 2 0-3 (5-15 12-15 5-15), Gemeente 4-Eagles 0-3 (5-15 6-15 12-15). In de derde klas zijn Wiek slag en Belastingen de ploe gen, die de toon aangeven. Beide formaties wonnen met 3-0, respectievelijk van PZEM 2 (15-1 15-13 15-8) en Gemeente 2 (15-4 15-3 15-9). Kint TC moest weer een punt prijsge ven. Het speelde gelijk tegen Verstraeten Verbrugge 3 2-2 (8-15 8-15 15-2 15-3). Rabo, kandidaat voor de vierde klas, blijft onderaan staan. Het ver loor met 3-0 van PSV 2 (15-4 15-4 15-4). Standen: eerste klas: Zeldenrust college 1 38 punten, Promenade 1 35, Dees 1 33, PSV 1 29, Dow 1 26, Douane 22, Roelofs 1 17, Verstrae ten Verbrugge 1 13, Gemeente 1 8, Promenade 2 7; tweede klas: Sterbanden 38, De Hoop 35, MTS/ MEAO 1 33, Bravenboer Scheers 27, Roelofs 2 26, De Meijer 24, PZEM 1 20, Juliana 13, Dees 2 10, PSV 3 8; derde klas: Wiekslag 42, Belastingen 33, Kint TC 31, Ver straeten Verbrugge 3 27, Ge meente 2 23, PSV 2 23, Dow 2 23, Verstraeten Verbrugge 2 13, PZEM 2 10, Rabo 6; vierde klas: Eagles 43, Bram 35, MTS/MEAO 2 34, Elopak 29, Douane 2 20, Ge meente 3 18, Gemeente 4 17, Philips 17, Promenade 3 14, Dees 3 8 pun ten. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Zaterdag staat er voor de heren van De Sterre in de landelijke volleybalcom petitie een belangrijk duel op het programma. Inzet is de tweede plaats in de derde divi sie F. Van Zandvoort komt na melijk op bezoek en staat op één punt van de Zuiddorpena- ren met nog vier wedsrijden te spelen. Het zal zaak zijn voor trai ner-coach Jan Schut en zijn mannen om met meer motiva tie te spelen dan de laatste we ken, want toen bakten ze er niet zo veel van. Wellicht kan het publiek ook een bijdrage leveren door De Sterre goed te steunen. De wedstrijd begint om 15.45 uur in sporthal 't Sportuus te Axel. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Met 600 inschrijvingen is het Perminta-judotoer nooi dat de judovereniging Breskens zaterdag 17 maart in de Oostburgse sporthal de Veerhoek houdt, wellicht het grootste dat ooit in de provincie doorgang vond. Een toernooi, dat mede door de komst van een groot aantal Belgen (115 in totaal) inter nationaal getint is. Het is de vierde aflevering van het toernooi. „Ik denk dat we nog mensen moeten afzeggen, want we moeten wei zorgen dat organisatorisch alles in de juiste banen blijft. Veel belangstelling is uiteraard mooi, maar daar mag een toer nooi nooit onder lijden", vindt Bram Heyboer, voorzitter van de organiserende vereniging. Het toernooi wordt geopend zaterdagmorgen om half tien. De ochtenduren zijn bestemd voor de jongste jeugd. In de namiddag komt het grotere geweld op de mat. Bij de dames alle catego rieën kan het een aantrekke lijke strijd worden met in de favorietenrollen ex-nationaal kampioene Angelique Seriese uit Zevenbergen, de Terneu zense Marjon van Dorsen en de Belgische Heidelind de Wulf. Ook bij de heren is alle cate gorieën goed bezet, met de winnaar van vorig jaar Harry Seriese uit Zevenbergen, die eveneens al een keer de natio nale titel voor zich opeiste, de Belgisch kampioen tot 95 kilo gram, Jos van Vooren, en de Zeeuwen Jan Mol, Jack Marijs en Wil Marijs. Zo mogelijk komt ook Bressiaander Peter Heyboer in actie. Heyboer, nog junior, klopt aan de poort van de nationale Jong Oranje-for matie en zal voor eigen pu bliek ongetwijfeld gebrand zijn op succes om zijn vaak ondergewaardeerde prestaties in eigen regio eens naar de vergetelheid te verwijzen. Naast eerder genoemde ju doka's is ook Dik Schipper van de judovereniging Reimers- waal present. Hij was de enige Zeeuw, die op de laatste natio nal e kampioenschappen van de partij was. Ook aanwezig is de Belgische juniorkampioen tot 60 kilogram, Patrick de Poorter. Het geheel zal omlijst wor den met een doorlopende vi deofilm in de kantine van de sporthal, waarbij behalve aan judo aandacht zal worden be steed aan de sporten karate, sumoaikide, bo-jitsu en kondo. Rond de klok van vijf hoopt men met het toernooi klaar te zijn. De toegangsprijzen voor de tribune zijn vier gulden voor volwassenen en twee gul den voor de leeftijdscategorie onder de twaalf jaar. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Er werden de afgelopen dag nog twee vriendschappelijke voetbal duels gespeeld. Hontenisse be haalde een knap resultaat door met 1-1 gelijk te spelen tegen Vlissingen en Hoofd plaat verloor nipt met 1-2 van Meeuwen. hontenisse-vlissingen 1-1 - Vlissingen was meer aan de bal, etaleerde ook het beste voetbal, maar vond een met veel inzet spelend Hontenisse op zijn weg. Vlissingen was uiteraard meer in de aanval, maar moest attent zijn bij Hontenisse-uitvallen. Tien minuten voor tijd leek Vlissin gen de wedstrijd, die in een hoog temop gespeeld werd, alsnog in zijn voordeel te zul len beslissen, toen Rob Baljeu scoorde. Nog geen twee minu ten later profiteerde Jan van Jole echter van een foutieve uitgooi van de Vlissingen- doelman, omspeelde een ver dediger en schoot raak: 1-1. hoofdplaat-meeuwen 1-2 - Hoofdplaat, zonder spits Stanny Soulimans, was in de eerste helft gelijkwaardig aan Meeuwen. De bezoekers kwa men op voorsprong via Kees Davidse. Na aangeven van Ton Sinack bracht Henk Ot- tens de stand in evenwicht. Na de pauze, toen beide ploegen diverse wissels toegepast had den, werd Meeuwen sterker. Na aangeven van Robbie Dek scoorde Adriaan Nijland 1-2. Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT/MIDDELBURG - Om het bedroevend lage peil van de arbitrale leiding in met name de lagere afdelingen van het Zeeuwse basketbal te verbeteren is op initiatief van Luc Dierickx een beoordelingscommissie aangesteld. Doel van deze comissie, die naast Die- rickx nog uit vier anderen zal bestaan, is uiteraard op de eerste plaats het beoordelen en be geleiden van arbiters (in opleiding). Het is geenszins een onbe kend feit dat er in de basket balcompetitie maar een kwaal is, waarmee alle verenigingen te maken hebben: het gebrek aan (goede) scheidsrechters. Maar al te vaak worden wed strijden (met name in de lage re afdelingen) zeer gebrekkig of zelfs in het geheel niet ge leid door competente scheids rechters. In het beste geval be schikt men over het minimum vereiste: een F-diploma, in fei te slechts een getuigschrift voor een elementaire kennis van de spelregels. Geen bewijs dus van voldoende theoreti sche, maar vooral praktische kennis en ervaring. De kern commissie heeft besloten ruimte te creëren in het budget voor het bevorderen van het arbitrale peil in het basketbal, via de voornoemde commissie. Centrale figuur in deze commissie is Luc Dierickx, trainer-coach van het Axelse Vporwaarts en zetelend in de kerncommissie Zeeland. De commissie zal volgens hem zo wel positief als negatief advies moeten gaan uitbrengen. „Elke maand worden per commissa ris ten minste twee wedstrij den bijgewoond. Tijdens deze wedstrijden zullen de scheids rechters beoordeeld worden, maar ook begeleid. Zowel tij dens als na de wedstrijd zullen adviezen, opmerkingen en der gelijke gegeven worden. Is de beoordeling onvoldoende, dan is het noodzakelijk de scheids rechter in kwestie te blijven volgen, om, indien nodig, sancties te kunnen treffen in de vorm van een schorsing. Is het tegenovergestelde het ge val, blijkt de arbiter in kwestie ruim te voldoen, dan is het de taak van de commissie om de persoon in kwestie te stimule ren en eventueel verder te hel pen. In het laatste geval betekent dit dat veelbelovende scheids rechters onder begeleiding 'op gewerkt' kunnen worden, eerst binnen het rayon Zeeland en later in een uitwisselingspro gramma met Noord-Brabant en Limburg. Blijkt de beoor deling a ook daar positief, dan Kan ae commissie eventueel ae arbiter voordragen om op lan delijk niveau te gaan fluiten. De verantwoordelijkheid van de commissie is uiteraard groot. Luc Dierickx: „De com missie kan zich in dat opzicht geen blunders veroorloven". Naast het persoonlijk bege leiden van de scheidsrechters richt de commissie zich even eens op de verschillende vere nigingen. Herhaaldelijk niet opdagen bij wedstrijden zal in de toekomst zwaarder bestraft worden. Verder moet elke club gediplomeerde arbiters kun nen leveren. Luc Dierickx: „Vanaf volgend seizoen moe ten scheidsrechters, die op naam fluiten (arbiters, die door de kerncommissie aange wezen zijn, red.), zich verplicht legitimeren, iets wat tot nu toe nogal eens 'vergeten' werd. Clubscheidsrechters, die niet door de commissie, maar door de verenigingen zijn aangewe zen, moeten hun bekwaamheid kunnen bewijzen door middel van hun diploma". Van onze sportmedewerker AXEL - Zaterdag moet blijken of de Zeeuwsch-Vlaamse ploegen in de tweede klas van het KNVB-zaterdagvoetbal nog een hoofd rol kunnen vertolken. Om serieus mee te gaan tellen moet AZVV Rozenburg kloppen en moet Hoek WHS met lege handen huiswaarts sturen. Zeker op eigen terrein wil Hoek tonen dat het een goede tweedeklasser is. Van 'medelij den' met hekkesluiter WHS zal dan ook geen sprake zijn. AZVV gaat, althans op papier, een zwaarde re wedstrijd tegemoet. Het reist af naar koplo per Rozenburg. Of de Axelaars van geluk of pech mogen spreken dat Bruse Boys als eerste ploeg kans zag de Rozenburgers te kloppen, is een open vraag. Het lijkt er op dat de leiders van slag zijn, maar het verlies kan eveneens een gevolg van onderschatting geweest zijn. Is het laatste het geval, dan kunnen de Axelaars op een uiterst gemotiveerde tegenstander reke nen. In de derde klas gaat het de Zeeuwsch- Vlaamse ploegen minder goed af. Zaamslag heeft de rode lantaarn in handen en Terneu zense Boys staat net onder de middenmoot. Voor de groen-witten van coach Emans is het dan ook zaak dat de punten op éigen terrein ge pakt worden. De dupe hiervan moet midden moter NTVV worden. Terneuzense Boys ver trekt naar Zuid-Beveland, waar Wemeldinge gastheer is. Het kan een boeiende partij wor den, omdat beide teams vrijuit kunnen spelen en van aanvallen houden. Programma: tweede klas A: Oranje Wit-Good Luck, Oostkapelle-SHO, Roda Boys-Bruse Boys, Rozen- burg-AZW, SSC'55-Arnemuiden, Hoek-WHS: derde klas A: Zwaluwe-Kloetinge, Tholense Boys-Kapelle, Krabbendijke-Yerseke, Wemeldinge-Terneuzense Boys, Dinteloord-Serooskerke. Zaamslag-NTVV.

de Stem | 1984 | | pagina 11