Werktuigendag Liempde is er ook voor de burger Sasse werkgroep verkoopt kleding voor derde wereld Clubtitels bij BC Terneuzen zijn verdeeld Actie van ANWB iZicht op licht naar Terneuzen Albino Zwaarddrager gaat naar Frankrijk Braakman in handen familie Van den Bosch Personeel Philips viert feest SCHIRRIS OOK GE ELKE MAAND AANDACHT VOOR SPECIAAL THEMA DONDERDAG 15 MAART 1984 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND I Toerclub Sas houdt jubileumtocht MANIFESTATIE LEVEN MET GROEN VOORSTEL DAGELIJKS BESTUUR: 'RESULTAAT IS VERBLUFFEND' Gastouderavond Folklore week Sas in De Speye Tweede lustrum Radio Zeeland i-Aardenburger mnkdirecteur n Leiderdorp Plaatselijk nieuws Biervliet Terneuzen Exclusieve schoenmode arochieraad ardenburg ergadert in Sint-Kruis Plaatselijk nieuws UIT HET ZAKENLEVEN Amro-kantoren langer open kijkplaat iJzendijke >luis Terneuzen pakt vandalisme aan SAS VAN GENT - Zondag 18 maart houdt Toerclub Sas de CPC-Braakmantocht. De af stand van deze trimtocht, die gehouden wordt in het kader van het 10-jarig bestaan van de toerclub, is vijftig kilome ter. De gemiddelde snelheid be draagt 22,5 kilometer per uur. Deelnemers kunnen zich zon dagmorgen vanaf acht uur la ten inschrijven in De Speye aan de Wilhelminalaan te Sas van Gent. Men vertrekt vanaf deze plaats om negen uur. De kosten voor deelname aan deze jubileumtocht bedra gen 2,50 voor NRTU-leden en 3,50 voor niet-NRTU-leden (inclusief verzekering). Van ome correspondent TERNEUZEN - De werkgroep vandalisme van de gemeente Terneuzen heeft gisteren met de nodige tam-tam het jaarprogramma bekend gemaakt. Elke maand zal het vandalisme op een specifieke manier aan de orde gesteld worden. Opvallend is het streven om in de loop van dit jaar eei. van de scholen in de stad Terneu zen multi-functioneel te gaan gebruiken. Doel is de anonimi teit van een gebouw, in dit ge val dus een school, op te heffen en zo op inhoudelijke gronden het vandalisme terug te drin gen. De gehouden tekenwed strijd vormde het begin van de strijd tegen het vandalisme. Jaarlijks kost dit de gemeente duizenden guldens. Door elke maand een ander aandachts punt aan de orde te stellen Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - De Terncuzense aquarium vereniging Albino Zwaarddrager wil op zaterdag 12 mei naar de Europese Aquarium Tentoonstelling in het Franse Char- leville-Mezières gaan. Op de expo, door talrijke Europese clubs op touw gezet, zullen ongeveer 150 aquaria te zien zijn waaronder enkele met een inhoud van 4000 liter. Maandag 19 maart wordt tijdens een vergadering in restaurant De Vijverhof in Terneuzen de plannen voor de clubreis aan de leden voorgelegd. De tweede helft van de avond wordt gewijd aan een groepsdiscussie over de groeivoorwaarden van aquariumplanten. Facetten die daarbij een belangrijke rol spelen zijn on dermeer de watersamenstelling, de groepering van de planten en standplaats van het aquarium. Het bespreken van dit soort gegevens in groepsverband ervaart de vere niging als zeer nuttig. „Het is de basis voor het deskundig uitoefenen van de aquariumliefhebberij". De vergade ring begint om 19.30 uur. Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - De ANWB keurt donderdag 22 en vrijdag 23 maart met een technomobil naar Terneuzen om de verlichting van auto's te controleren. Dit gebeurt in het kader van de landelijke actie 'Zicht op licht'. Automobilisten kunnen op donderdag tussen 9.30 en 19.30 uur en vrijdag tussen 9.30 en 17.30 uur terecht op het Schoolplein waar de technomobil wordt neergezet. De actie wordt donderdag officieel geo754 koplampen moest bijna 93 procent worden afgesteld volgens de wettelijke voor schriften en bij 5.857 auto's moesten kleine reparaties aan de overige verlichting worden verricht. Verder moesten 8.402 koplampen worden losgenomen om de gloeilampen op de juiste wijze te monteren. In vele gevallen werd geadviseerd nieuwe koplampreflectoren te laten aanbren gen omdat de gemonteerde reflectoren te veel door roest waren aangetast als gevolg waarvan de lichtopbrengst onvoldoende was. De actie geldt ook voor motorrijders. hoopt men het vandalisme te rug te dringen. J. Snelders van de werk groep: „Het is de bedoeling dat het project op de scholen van wijk tot wijk en van kern tot kern doorgang zal vinden. De verwerking en uitkomsten ko men tesamen op één centrale plaats, namelijk de biblio theek Oostkolk. Ook hopen we dat dit jaar naast het maand- programma een school na schooltijd voor buurtactivitei- ten beschikbaar gesteld zal worden. De gedachte die er achter zit, is dat de school dan ook van de buurtbewoners zelf is en zij er dus belang bij heb ben vandalisme tegen te gaan. Het ligt niet in de bedoeling om een zwaardere controle uit te gaan oefenen". In de maand mei richt zich de aandacht op de hoogbouw. Het is de bedoeling om met een bewonersgroep van een van de flats en de woningbouwvere niging te komen tot een aantal activiteiten die de vernielin gen tegen moeten gaan. In juni staat het openbaar vervoer centraal. „In samenwerking met de NV Streekvervoer Zuid-West- Nederland zal een publiciteits campagne opgezet worden. Folders en affiches moeten de actie gaan ondersteunen. Spe ciale aandacht is er voor de bushokjes, dit in samenwer king met openbare werken. Ook telefooncellen moeten het vaak ontgelden. Om dit tegen te gaan willen wij een cam pagne met de PTT starten", aldus Henk van Komen van de werkgroep. In de zomermaanden staan de speeltuinen en de speelgele- genheden centraal. Daarna komen de kernen aan bod, waarbij de centrale stichting als contactorgaan fungeert. Enquete Tevens werd de uitslag be kendgemaakt van de gehou den enquête in Oudelandse Hoeve. Zevenhonderd inge vulde formulieren kreeg men terug. Belangrijke conclusies hieruit: er wordt meer ver nield als vroeger. Als belang rijkste oorzaken geeft men aan de verveling en de verhar ding en vervreemding van de maatschappij. Rond en aan scholen vinden de meeste vernielingen plaats. Volgens de geënquteerden kan het vandalisme het best be streden worden door de ver nieler zelf de zaken te laten repareren en door er bij de op voeding thuis en op school meer aandacht aan te beste den. Opvallend was het groot aantal ouderen dat doelwit is van vandalen en die hiertegen niets kunnen of durven doen. Van een omer verslaggevers LIEMPDE - De tweejaarlijkse Werktuigendagen van Liemp de krijgen voortaan als inter mezzo een burgerlijk equiva lent: In het jaar dat er geen Werktuigendagen zijn, wordt een landbouwtentoonstelling voor burgers gehouden. Dat gebeurt dit jaar voor het eerst met de manifestatie 'Leven met groen' die op 18, 19 en 20 mei wordt gehouden op hetzelfde terrein als de Werk tuigendagen, het landgoed Velder in Liempde. Het doel van deze manifes tatie is de geinteresseerde burgers kennis te laten maken met het leven op de (moderne) hoerderij en de ontwikkelin gen op het platteland in zijn algemeenheid. De Werktuigendagen van Liempde zijn een tweejaar lijkse landbouw-mechanisa- tietentoonstelling, georgani seerd door een gelijknamige commissie van de NCB. Een typisch vakgerichte beurs voor boer en tuinder, maar waar desondanks toch ook veel leken op afkomen, bur gers die benieuwd zijn haar de vooruitgang in de land- en tuinbouw. Dat gegeven nu, heeft de organisatie van de Werktuigendagen op het idee gebracht om in het tussenlig gende jaar een meer op de burger gerichte tentoonstel ling te houden. Als motto is gekozen: Leven met groen. Een ruim te interpreteren motto, maar dat is ook precies de bedoeling van de organisa tie, want men wil er wat meer van maken dan alleen maar een kijkje op het boe-enerf. Het programma v an de ma nifestatie is toegespitst op vijf thema's. Dat zijn: - recreatie op het platteland; - de huisvesting en de omgang met dieren; - de technische ontwikkelin gen in de land- en tuinbouw; - de volkstuin, hobbytuin of moestuin; - natuurbeheer, waarom en hoe Aan de manifestatie wordt meegwerkt door organisaties en instellingen waarvan men verwachten kan dat ze invul ling aan de genoemde thema's kunnen geven. Dat zijn onder meer de ANWB (die een stand van liefst een halve hectare groot in gaat richten, de groot ste in het bestaan van deze bond), Staatsbosbeheer, het ministerie van Landbouw, het IVN, de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten en het Brabants Landschap. Uiteraard zijn ook vrijwel alle typisch agrarische organisa ties present. De manifestatie wordt ge opend door landbouwminister Gerrit Braks. Net als bij de Werktuigen dagen stoppen treinen bij het speciale Liempde-station. Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - Zoals min of meer verwacht gaat de familie Van den Bosch uit Hengstdijk de scepter zwaaien in het re creatiegebied De Braakman. Het hoogste bod (2,3 miljoen), de recreatie-ervaring van de familie (die nu de Vogel bij Hengstdijk beheert) en de ga rantie dat het huidige perso neel van het recreatieschap zal worden overgenomen, hebben daarbij de doorslag gegeven. Bovendien zakt het exploita tietekort van De Braakman al in 1985 van 350.000 gulden naar 50.000 gulden. Die argumenten gelden al thans voor het dagelijks be stuur van het schap, dat aan rapport en een retabiliteitsL rekening wezen dat uit. het algemeen bestuur voor stelt om verder zaken te doen met de hengstdijkse familie. Het algemeen bestuur spreekt zich vanavond uit over het voorstel. Twee andere gegadigden voor overname, de Schotsman uit Kamperland en Verebei BV vielen voor het dagelijks bestuur al af toen bleek, dat Van den Bosch op alle fronten de beste papieren had. Met die familie werden de onderhan delingen voortgezet, zelfs al uitmondend in een voorlopige overdrachts-acte die ook bij de stukken is gevoegd die van avond ter tafel komen. Van den Bosch stak in alle opzichten boven zijn concur renten uit. Ook een taxatie- FOTO DE STEM COR J. DE BOER De winkel aan de Groot-Majoorstraat in Sas van Gent is boordevol tweedehands kleding Van ome correspondent SAS VAN GENT - Ook dit jaar is de werkgroep Vas tenactie uit Sas van Gent gestart met een verkoopac tie van tweedehands kle ding, waarvan de opbrengst bestemd is voor derde-we- reld-landen. Enkele weken geleden verspreidde de werkgroep huis aan huis een folder, waarin de Sasse bevolking werd opgeroepen niet meer gebruikte kleding uit de kast te halen en te geven aan de werkgroep. „Het resultaat van deze oproep was verbluffend", al dus mevrouw Snijders, een van de leden van de werk groep Vastenactie. „In korte tijd werden we als het ware bedolven onder een hoop ge dragen kleding. Ook de Sas se scholen waren bij deze in zameling betrokken en zelfs nu lopen nog steeds mensen binnen die kleren komen brengen". Tot nok vol Het winkeltje aan de Groot-Majoorstraat 18, waar de kleding sinds het begin van deze week wordt verkocht, hangt dan ook tot de nok toe vol met tweede hands kleding. Keurig ge wassen en gestreken liggen en hangen er alle soorten kleding, die tegen afbraak- prijzen de deur uitgaan. „We hebben kleding voor ieder een, vanaf baby tot volwas sene", zegt mevrouw Snij ders enthousiast. „Voor de verkoop hebben we de tijd echt mee. Veel mensen die in deze tijd van bezuiniging en werkloosheid met minder geld moeten rondkomen of van een uit kering 'moeten leven met een gezin, kunnen bij ons uitste kend terecht. Het pand is eigenlijk te klein, maar we zijn erg tevreden dat we hier terecht kunnen. Bovendien is het voor ons erg dankbaar werk, zelfs zodanig dat het werk thuis volledig op de tweede plaats komt". Belangeloos De werkgroepleden en en kele vrijwilligers offeren compleet belangeloos hun tijd op en hebben zelfs een rooster ingesteld om per toerbeurt te verkopen. „De opbrengst is bestemd voor directe hulp aan mensen in Guatemala en op de Philip- pijnen", zegt mevrouw Snij ders. „Er blijft echt geen cent aan de strijkstok han gen". In Guatemala wil men het geld gebruiken voor de opzet van een bureau voor nieuwsverspreiding en be richtgeving naar de mensen toe. In dit soort landen is dit vaak heel gebrekkig of blijft zelfs helemaal achterwege. Op de Philippijnen gaat het geld naar een tweejarig pro ject van een boerencoöpera tie. De winkel aan de Groot- Majoorstraat is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De kle- dingactie duurt tot en met 20 april. Kleding die na de actie blijft hangen is bestemd voor Polen en de kinderkle ding gaat naar een Belgisch kindertehuis. Van ome correspondent SAS VAN GENT - De Stich ting Sasse Folkloreweek houdt donderdag 15 maart een gas touderavond in De Speye in Sas van Gent. Hiervoor is een groot aantal (toekomstige) gastouders uitgenodigd, men sen die tijdens de Sasse Folk loreweek buitenlandse volks dansers thuis onderbrengen. De bedoeling is om onder het genot van een kop koffie het een en ander te vertellen over de groepen, die Sas tij dens de Flokloreweek zullen bezoeken, en over het gebeu ren tijdens de week. De Stichting wil dan ook graag weer een beroep doen op de gastvrijheid van de Sasse gastouders. Tevens zal een korte film vertoond worden over de Folkloreweek van 1983, toen een Bulgaarse en een Spaahse volksdansgroep te gast waren. De avond be gint om acht uur. De Folkloreweek vindt dit jaar voor de tiende maal plaats en is van 14 tot en met 21 juli. (ADVERTENTIE) Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - Radio Zeeland viert dit jaar het tien-jarig ju bileum. Ter gelegenheid hier van vindt op vrijdag 23 maart een produktenshow en recep tie plaats aan boord van het passagiersschip Calypso dat aan het ponton in de Terneu- zense jachthaven ligt afge meerd. Het schip, dat een groot deel van het jaar cruisses op de Rijn verzorgt, is onlangs uit gerust met de laatste snufjes op het gebied van scheepselec- tronica. De receptie, voor ge nodigden, is tussen 15.00 en 18.00 uur. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen werd twee dagen strijd geleverd om de clubtitels van de badmintonvereniging Terneuzen. De uitslagen zien er als volgt uit: A-hoofdtoernooi: HE: 1. Robert Peters, 2. Ab Delzenne. DE: 1. Claudia van Raalten, 2. Gerda Rie- mens. HD: 1. Maurits Tichelman/ Angelo Bollenan, 2. Robert Pe ters/Ike van Grieken. DD: 1. Clau dia van Raalten/Gerda Riemens, 2. Marijke van Driel/Christine Ho- gendoorn. GD: wordt later ge speeld. Competitiespelers: HE: 1. Mar cel Wisse, 2. Marcel Capello. DE: Marion Peters, 2. Joke Louwerse. DD: Marion Peters/Sandra Kest, 2. Joke Louwerse/Carla van Laar. HD: 1. Marcel Capello/Frank Ken- tin, 2. Arthur van der Velde/Youri Perotti. GD: 1. Sandra Kest/Jur- gen Willems, 2. Mariëtte Berent- sen/Marcel Capello. Recreatiespelers: HE: 1. Jan Kest, 2. Adriaan de Waal van Dijk. DE: 1. Lucie Herrewegh, 2. Lp^y van Loo. DD: 1. Ada Kest/Maja Monni, 2. Lily de Brouwer/Janny de Jonge. HD: 1. Jan Kest/Ko de Feijter, 2. Frans Koole/Jef de Booy. GD: 1. Ada Kest/Jan KesL 2. Lily de Brouwer/Adriaan de Waal vu»-\ TlHb- De onderdelen waarbij in de overdracht in de plaats om gaat zijn de eau ping en het dagrecreatie^!' rein. Hoe het verder moet het watersportcentrum IS1 belle is nog onduidelijk t' volgen zo spoedig mogelijk,,.' dere voorstellen, zo schriii het DB. Duidelijk is evenmin, of a personeelsleden (nu ambt, ren) gebruik zullen maken de kans om bij Van den Bt™ in dienst te treden. Overat beidsvoorwaarden en der, lijke zijn nog onderhandel^ gen gaande met de vakbonden die de hele privatisering va, De Braakman met de nod,., argwaan volgen. ,en Zeeland, opname 1983'. Dii zou een vertekene UtEeld geven van het kamperer i „„Her vergunning binnen d< ■meente Oostburg. rn een schriftelijke reactie fcnhet rapport schrijven B er edat de PPD in de fout is ge- ,aan door de begrippen 'kam den bij de boer' en 'kampe ren in het buitengebied' op éér op te vegen. Daardoor zoi ,et lijken alsof er in Oostburj ,et afgelopen seizoen meer va, derge. Groep 1 jeugd: HE: 1. Rony Kest, 2. Paul Vlijm. DE: 1. Imke van peemputte, 2. Judith Hazen. HD: 1. Mare de Ruyter/Erwin Frede- 2r e.n» 2- Bart van Riet/Sander de Waal van Wijk. DD: 1. Judith Ha- zen/Rosie van Riet, 2. Mireille van ^s/Tamara van Raalten. GD: 1. Rony Kest/ Judith Hazen, 2. Sander wegh a* van Wijk/Marinka Her- Groep 2 jeugd: HE: 1. Peter van Cleemputte, 2. Denis Nijhoff. DE: 1. Albertine Karreman, 2. Esmeralda Mattheijsse. DD: 1. Mariska Lou werse/Barbara van de Water, 2. Mirjam van Straten/Linda Over- eem. HD: 1. Walter Berentsen/Eg- bert Roelofs, 2. Denis Nijhoff/Rony Kest GD: l Barbara van de Wa ter/Denis Nijhoff, 2. Maurice Pe rotti/ Esmeralda Mattheijsse. Groep 3 jeugd: HE: 1. Rob Lam- mertink, 2. Wim de Zeeuw. DE: 1. Madeion de Feijter, 2. Andrea Ver straten. DD: 1. Andrea Verstra ten/Madeion de Feijter, 2. Monique van Es/Jori Fuize. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De pcfso neelsvereniging van Philips tt Terneuzen houdt zaterdag 1 maart een groot personeels feest in De Vlaanderen te van Gent. Dit in verband mi het 20-jarig bestaan van i personeelsvereniging. S# ?v LA' Het feestprogramma ver meldt onder meer een optre den van een groot aantal kende artiesten, waaronder Ben Cramer, Saskia en Serge de Twee Pinten, Rini van Lee, Pierre Knoops, The Joh Leo Show Band en vele ande ren. Welzijn voor Ouderen - Van daag, donderdag, houdt stichting Welzijn voor Oude ren afdeling Biervliet een cul turele avond, aanvang 19.3 uur in Ter Walle. De Boeren kapel van De Vliegende lander uit Terneuzen zal e optreden. maar Concert - Zaterdag 17 wordt in café 't Oude Raed thuys het jaarlijkse concer van de harmonie en de drum band gehouden, aanvang 19 uur. Aansluitend op het coi. eert verzorgt de toneelvereni ging Groede een blijspel klucht met de titel 'Zuster do het zelf', handelend over to onhandig een man kan zijn al hij allemaal karweitjes in hu moet opknappen. Soos - Met ingang van maart is er elke zondag s voor homofiele jongeren i het pand in de Schoolweg. Dl soos, van 15.00 tot 18.00 uur, speciaal bedoeld voor jongeren tot 25 jaar. (ADVERTENTIE) AXEL Merken o.a. STEPHANE KELIAN CAIMAN qqNDERDAG 15 MA. nSrl5UKG - Het gemeente- - ,„.,r van Oostburg is 'ver- |CSl". 0ver het door de Pro- T,ja|e Planologische Diensl ebrachte rapport 'Kampe- buiten kampeerterreinen Nieij in Van ome correspondente ,EIDERDORP - Oud-Aar- Icnburger Pierre van Over- oop is eind februari benoemd ot algemeen directeur van de tabo-bank te Leiderdorp Zuid-Holland). Van Overloop 11) verliet zijn geboorteplaats il in 1965, na zijn carrière een aar eerder te zijn begonnen lij de Rabo-bank in Eede. De benoeming van Van 3verloop viel samen met de ipening van het nieuwe Rabo- antoor te Leiderdorp. Dat ileek in feite een compleet leeuwse aangelegenheid. De ipenings-handelingen werden lamelijk verricht door Her- aan Wijffels, afkomstig uit Jzendijke en nu lid van de loofddirectie van Rabo Ne erland en door burgemeester U. van der Have van Leider- orp. Deze laatste is geboren Schouwen-Duiveland en is werkzaam geweest als ge- neentesecretaris van Hoede- enskerke. i, Van ome correspondent ilNT- '-KRUIS - Als uitvloeisel n een 16 januari in de paro- hicraad van Aardenburg ge- omen besluit, wordt de vol- ende vergadering maandag maart om 19.45 uur gehou- en in het dorpshuis van Sint- iruis. Slaat dit nieuwe initiatief oi, dan zullen de vergaderin- en in het vervolg bij toer- eurt in de verschillende ker- en van de parochie gehouden 'orden, onder andere ook in 'eille. Voor maandag staan on mogelijke herbouw van de "fiakapel, het parochieel be- odsplan, verslagen van 'erkgroepen, energiebezuini- lng en het jongerenpastoraat P de agenda. Iedereen kan de ergadering bijwonen. MADRAS VITO LATTUADA I TERNEUZEN - De Amrobai heeft de openingstijden circa 150 middelgrote kante ren verruimd. Deze serviO gold reeds voor alle district) kantoren van de bank. Metc langere openingstijden haal de bank in op de wens van toenemend aantal cliënten. In het district TerneuzC van de Amrobank zullen na1 het districtskantoor aan Herengracht 15 de vo!w kantoren hun openingstij® verruimen: Axel, Kerdreef' van 9.00 tot 16.30 uur; HuJ- Grote Markt van 9.00 tot uur en met ingang van 1 aPj Sas van Gent, Markt 7 van"' tot 17.00 uur. De openingstijden van overige kantoren blijven 0,1 gewijzigd. Rolling - De IJzendijkse bol- 'uo Molenzicht speelde een 'edstrijd tegen collega's uit reskens. Breskens verscheen P de baan met 15 spelers, IJ- cndijke met drie meer. De "hiselub bleek de sterkste en COorde 186 punten tegen Bres- tens 126. Iegoriaans koor - Zaterdag maart wordt de eucharistie- Wing ,n jje jrerir Maria Ster der Zee opgeluisterd door Westzeeuws-Vlaamse egoriaans koor. De dienst "smt om 17.00 uur. ."elandsvrouwen - De af- nS Sluis van de Neder- s® Bond van' Plattelands- 'hd: 0 fouw. '®n komt donderdag 22 bijeen in zaal Bon Ap- E)e heer Boergrave uit Ua. ce zal dan een lezing met s houden over natuurre- Ur aat 't Zwin. Aanvang 19.30 ?tit. ;hokk.

de Stem | 1984 | | pagina 20