esenQ I Marathon Graauw met 50 deelnemers INHAALDUEL BRESKENS Reorganisatie fietscrossen Utebpag EVENEMENT SLUIT WINTERSEIZOEN ST. ALOY AF STEEL MAANDEN UITGESCHAKELD ïQ'lJsj tUDT HTIE.LAAT IETALEN. DE Flinke boete voor Röhrl Programma betaald voetbal Albersberg Nederlands kampioen skilopen IJzendijke klopt SDO Asi 10 MAART 1984 kje drinken aan de bar, aan de reling. Goed- i bij de taxfreeshop, tnnen met de kinde- i langere overtoch- Ite film zien in de pgelijkheden genoeg, kt Townsend Thoresen Ins ook heel wat geld- le passagierstarieven lpenny gestegen. En de tchten in het In. ImOULIN - In een groezelige, verveloze kleedkamer ier een vervallen tribune bij een als voetbalveld „stdoende knollentuin, ontdekte Jos Lammertink ieImiddag ineens dat zijn ploegmaat Eric Vande- /erden er niet was. Compleet verrast constateerde I [ji desondanks droog: „Best kans dat ik vanmiddag leiderstrui mag aantrekken, dat zou leuk zijn." Smokkelronde Ut I niet door Oud-doelman Göbel (93) overleden Ian een nieuwe verfjas let schilderwerk van uw lelijk aftrekbaar voor de In dus aan de slag. I ■duurder is dan schilderen! Iwatuw plannen zijn, hoeft! vertellen over de fiscale I te Rijswijk (Z.H.). [gj «fr «fc it vatle roulette Golden Ten I geopend van 13.00 uur 6.00 uur 's nachts. natiebewijs verplicht. icte Kleding vereist. T14 PAGINA SPORT 2 Poppel Teteloon 09 32 14 657544 SEN!' 11"" i gefrankeerde envelop aan: Leidsestraat 32, i of bel: 020 - 223832. oeken bij uw reisbureau of bank. ftST-EQIHPE WIER OPPBtMACHTIG IN PUEGENTUBRIT door JOHN HOOFS ly. „Te kleine versnelling ge bruikt", oordeelde hijzelf. „Geen ramp", vond Peter Post, die op dat moment in gedachte al bezig was met de ploegen tijdrit 's middags. „We hebben een naam hoog te houden", wist hij, „iedereen wil weten of ook deze ploeg het zal kun nen." Zelfs pech van Bert Ooster bosch, die bijna ten val kwam door een kapotte pion op 8 ki lometer voor het einde, kon niet voorkomen dat Panasonic de traditie van Raleigh voort zette. Oosterbosch moest ach terblijven, omdat, zo vond Post, „de voorsprong van 8 se conden die we toen op de Peu- geot-ploeg hadden te weinig garanties bood. Erg jammer voor Bert, want hij rijdt als een speer." Anderson, Lam mertink, Rooks, Lubberding, Nulens, Eddy en Walter Planckaert en Vanderaerden zorgden er echter voor dat het tempo ook zonder Oosterbosch geen moment stopte. De ploeg marcheerde zo goed dat de ploegleider na afloop durfde stellen: „Zelden heb ik mijn ploeg zo fantastisch zien fiet sen in een ploegentijdrit." Om er niet zonder trots aan toe te voegen: „Het hoort bij mijn ploeg, winnen in een ploegen tijdrit. Daar staan we voor be kend." Henk Lubberding, de enige oud-gediende in de nieuwe Post-ploeg en dus de man met I de yirmertink schatte meteen I«vslgen in van het feit dat j Vanderaerden, beste it-renner op een vijfde als in de rangschikking Ivso Parijs-Nice, het promi- I entste slachtoffer was ge- I worden van de ochtendrit van Ljjlon-sur-Saone naar Bour- I w Lancy. Het bergachtige I „jriioers kapte het peloton in I fwecen en Vanderaerden liep I ::X 3 minuten schade op. De I met ruime bonificaties aange- I k ede ploegentijdrit over 34 ki- I iJmeter in Moulin in de mid- bij winst van de Post- I renners op La Redoute van I lader Vandenbroucke Lam- mertink in de witte trui hel leen, eer onverwachte speling I van het lot voor de lange cou- |reur ui Wierden, die vorig seizoen nog dacht dat de wiel- I rennerij geen toekomst voor I tem had. Zijn overgang naar I Post leverde hem naast de ze- I ,-ein Kuurne-Brussel-Kuurne I detopF°sitie in Parijs-Nice op. Het kan verkeren. De leiderstrui voor Lam- I mertink en vooral de eclatante I segevan de nieuwe Post-ploeg inde ploegentijdrit, maakte ruimschoots het slippertje I sieddat Eddy Planckaert zich I remitteerde in de laatste 200 later van de ochtendétappe. De Belg, dit seizoen alleen 'ge- k.opt' door broer Walter, werd cv eerste keer dit jaar in een I regulaire sprint verslagen een renner die niet tot z:n ploeg behoorde: Sean Kel- Opmerkelijk gebeuren gisteren tijdens Parijs-Nice. In de eindsprint van de ochtendrit werd Eddy Plancakert (tweede van rechts) voor het eerst dit seizoen verslagen. De Ier Sean Kelly (links) toonde zich sneller. - fotoap bon. 2.40.53), 2. Eddy Planckaert (Bel) z.t. (2.50.58), 3. Francis Cas- taing (Fra) z.t. (2.41.01), 4. Alfonso Gutierrez (Spa) z.t., 5. Dominique Lecrocq (Fra) z.t., 6. Ronny van Holen (Bel) z.t., 7. Jos Lammertink (Ned) z.t., 8. Luc de Decker (Bel) z.t., 9. Rudy Dhaenens (Bel) z.t., 10. Bernard Hinault (Fra) z.t., 11. Jean-Philippe van den Brande (Bel)z.t., 12. Dominique Garde (Fra) z.t., 13. Pol Verschuere (Bel) z.t., 14. Rudy Rogiers (Bel) z.t., 15. Jean- Luc Vandenbroucke (Bel) z.t., 36. Steven Rooks (Ned), 37. Gerrie Knetemann (Ned), 40. Henk Lub berding (Ned), 49. Toon van der Steen (Ned-amat) allen dezelfde tijd als Kelly: 67. Frits Schür (Ned- amat) op 26 seconden, 69. Geert Schipper (Ned-amat) op 8 minuten en 45 seconden, 71. Êbel Keizer (Ned-amat), 73. Piet Kleine (Ned- amat), 75. Gerrie Takens (Ned- amat), 77. Dries Klein (Ned-amat), 102. Peter Hofland (Ned-amat), 103. Bert Oosterbosch (Ned), 105. Eric Vanderaerden (Bel), allen dezelfde tijd als Geert Schipper. De uitslag van de ploegentijdrit is: 1. Ploeg Post, 34 km met vertrek en aankomst in Mouins, in 41 minuten en 59 seconden, Tijdsvergoeding van 1 minuut en 20 seconden voor alle renners, met uitzondering van Oosterbosch (Ned) en Vanderaer den (Bel), 2. Ploeg Berland 42.26. Tijdsvergoeding van 1.00 voor alle renners, 3. Ploeg Van Vaerenbergh 43.06. Tijdsvergoeding van 0.40 niet voor De Vos, Delehouzee, Pollen- tier en Foubert (allen Bel), 4. Ploeg De Gribaldy 43.12. Tijdsvergoeding van 0.30 niet voor Onghenae (Bel) en Bittinger (Fra), 5. Ploeg De Wit te 43.20. Tijdsvergoeding van 0.20 niet voor Haex, Govaerts, Dierickx en Verschuere (Bel), 6. Ploeg Thé- venet 43.25. Tijdsvergoeding van 0.15 niet voor Braun (WD1), Sher- wen (GBr) en Levavasseur (Fra), 7. Ploeg De Kimpe 43.38. Tijdsvergoe ding van 0.10 niet voor Versluys, Rogiers, Van Eynde en Verlinden (allen Bel), 8. Ploeg Köchli 43.42. Tijdsvergoeding van 0.05 niet voor De Vooght (Fra), 10. Nederland amateurs 44.19. Het algemeen klassement: 1. Lam mertink (Ned) 7 uur 23 minuten en 23 seconden, 2. Eddy Plackaert (Bel) op 11 seconden, 3. Anderson (Aus), 4. Lubberding (Ned) op 0.12, 5. Nulens (Bel) op 0.24, 6. Rooks (Ned) op 0.25, 7. Le Crocq (Fra) op 0.27, 8. Peiper (Aus) op 0.35, 9. Bos- sis (Fra) op 36 seconden, 10. Walter Planckaert (Bel) op 0.37, 11. Brun (Fra) op 0.44, 12. Castaing (Fra) op 0.47,13. Kelly (Ier) op 0.48,14. Colijn (Bel), 15. Millar (GBr) op 0.49, 17. Knetemann (Ned) op 0.58, 18. Van denbroucke (Bel) op 0.59, 25. Hi nault (Fra) op 1 minuut en 12 se conden, 46. Van der Steen (Ned) op 1.48, 65. Schür (Ned) op 2.52, 75. VanderAerden (Bel) op 10.04, 77. Oosterbosch (Ned) op 10.15, 82. Kei zer (Ned), 83. Klein (Ned) op 10.29, 89. Schipper (Ned) op 10.43,90. Klei ne (Ned) op 10.44, 94. Takens (Ned) op 10.53, 97. Hofland (Ned) op 10.57, 112. en laatste Claveylorat (Fra) op 24.07. het beste vergelijkingsmate riaal, zei: „Deze ploeg rijdt zo als we met Raleigh in onze beste dagen hebben gereden. Beter hoor je me niet zeggen, wel beter dan in de ploegen tijdrit in de Tour van vorig jaar. Dat lijkt me duidelijk. Er zit gewoon geen zwakke scha kel in de ploeg. Iedereen is zo sterk dat hij zijn deel van het werk kan opknappen. Een perfect geheel." De bijna 42 minuten die de Post-renners nodig hadden om de 34 kilometer af te leggen onderhielden ze een tempo van 48.095 km. per uur. Het leverde een bonus op van 1.20 minuten. Peugeot kreeg 1 minuut, Safir 40 sec., Skil 30, Europdecor 15, La Redoute 10, Splendor 5. Zware klappen dus voor de concurrentie, deze keer ook met een nadrukkelijk 'Neder lands' tempo. Want naast Jos Lammertink deed vooral Ste ven Rooks een goede zaak. De Post-renner die vorig jaar derde werd in het eind-klasse ment van Parijs-Nice, staat aan de voet van zijn terrein, de bergen, er goed voor. Hij schoof in het klassement, dat nu wordt aangevoerd door zes renners van de Panasonic- ploeg, op naar de zesde plaats, als beste van de klimmers. „En ik begin steeds beter te rij den", constateerde Rooks gis teren na de ploegentijdrit. En Jos Lammertink?. „Ik vind het hardstikke fijn dat ik die lei derstrui mag aantrekken", liet hij weten, „al is het maar voor even." Voor zondag staat de be klimming van de Mont Ven- toux in het koersboek. De kan didaten voor de eindzege blij ven dan niet verborgen. De uitslag van het eerste gedeelte van de tweede etappe: 1. Sean Kel ly (Ier) de 108 km in 2.41.03 (met VARZIM (DPA/SID) - Pech blijft de Westduitser Walter Röhrl achtervolgen in de ral- lye van Portugal. Na een onge luk op de eerste dag, een boete van 9000 gulden na de tweede, sloeg Röhrl gisteren in zijn Audi over de kop. Hij kwam dankzij hulpvaardige toe schouwers wel over de eind streep, maar duikelde in het algemeen klassement naar de zevende plaats en lijkt uitge schakeld voor de zege. De Fin Hannu Mikkola be hield de eerste plaats en ver grootte de voorsprong op zijn landgenoot Markku Alen tot 24 seconden. De Italiaan Atti- lio Bettega is na dertig van de 45 proeven derde. Van de ze ventig gestarte equipes zijn er nog dertig in de strijd. De stand is: 1. Hannu Mikkola (Fin) /Arne Hertz (Zwe), Audi, 4 uur 32 minu ten en 11 seconden, 2. Markku Alen/Illka Kivimaki (Fin), Lancia, op 24 seconden, 3. Attilio Bettega/Maurizio Perissinot (Ita), Lancia, op 1.53, 4. Massimo Biasion/Ti- ziano Siviero (Ita), Lancia, op 2.12, 5. Stig Blomqvist/Björn Cederberg (Zwe), Audi, op 9.34, 6. Jean Ragnotti/Pierre Thimo- nier (Fra), Renault, op 18.00, 7. Walter Rörh]/Christian Geistdörfer (WD1), Audi, op 28.51. Van onze sportmedewerker EEDE - De smokkelronde, de nationale tweedaagse voor liefhebbers die dit jaar aan zijn aihtste editie toe was, gaat niet door. Dit deelde een teleurgestelde Miel Verstraete, voorzitter van het comité De Smoklelronde, na overleg met zijn medebestuursleden giste- I ten mede. De oorzaak van het ver- I :».;::en van deze voor lief- I hebbers interessante wed- I strijd zijn de gewijzigde I fü'WU-reglementen. Volgens I ie nieuwe richtlijnen mag per renner een rijksdaalder in- I schrijfgeld gevraagd worden. I Om uit de kosten te komen I moest men 100 gulden per l van vier renners vragen I wat in het verleden nooit pro- I blemen heeft opgeleverd. Ver- I itraete: „Vergeet niet dat dit «enemeht zo'n slordige 8000 I Sulden kost. Alleen al aan het I iurykorps en andere beno- J figdheden zijn we 2000 gulden kwijt. Met 10 gulden per ploeg I aan inschrijfgeld is het voor I "ns gewoon niet te betalen. I Niemand van het comité is J literaard bereid het nodige uit I figen zak bij te passen en dat 1 «grijpen ze schijnbaar in I woerden - hoofdbureau van I KNWU red. - niet. Als het I nu om een criterium ging, zou I het nog te begrijpen zijn, maar I e siüokkelronde bevat alle I ""oerdelen van de wegren- I i°orl en bestaat uit een viertal I appes en is voor de liefheb- «scategorie uniek in Neder land. Nog deze morgen heb ik j r<r' contact opgenomen met I e!ijïer A- Nuyten van het I "Otdbureau, nadat we afgelo- I °en woensdag een brief van I adden ontvangen met de I inM °ns origelukkige medede- I f"S over dat inschrijfgeld. Er I ,.aS,ec8l'er ëeerl praten aan, I ,met 'reglement is regle- I Vina* ,lverci afgescheept. Ik I mJ? erg kortzichtig en I sdo i breken van de wieler- I (jj an opbouwen waarvan I tm r®nners n°8 maar weer I lm a ^upe worden. We wil- I e categorie de gelegen- I ten ®6ven bun sport te beoe- I r,i„;,n en een keer niet met een I mm 0m de kerktoren, maar I v.'eA ,een van-stad-tot-stad- en dan word je ge lde 6 mond gesnoerd. Dat I da»animo er 's bewijst het feit L W'n °jban|cs het feit dat ze in iben de advertentie heb- I v. achtergehouden, er nu al r inschrijvingen waren. bp deze manier gaat de lol om .ln KNWU-verband te or- 'SSir?n er wel af" aldus een 'Verct aangeslagen Miel 'straetfe op wiens initiatief f ijs wekkeloze smokkelron- de„, om Aardenburg wer- «n verreden! Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Zaterdag staat in Graauw de tweede uitgave van de marathon op het programma. Het betekent de afsluiting van het winterseizoen van de organiserende Graauwse sport vereniging St.Aloy. Naast de klassieke marathon staan ook nog een halve marathon, een zeven en een drie kilometer op het programma. Na het wegvallen van de militaire marathon, die voorgaande jaren op Walcheren werd gehouden, is de Graauwse marathon de enige in de provincie. Vijfendertig voorinschrijvingen rolden bij Remy Magnus in de bus, waaronder die van de winnaar van de eerste uitgave, de Terneuzenaar Ludi de Visser. De concurrentie voor De Vis ser is dit jaar groot en zal wellicht komen vanuit België, met onder meer Jean-Paul Braet, die met een tijd van 2 uur en 35 minuten als snelste genoteerd staat op de voorinschrijvings- lijst. Onder de deelnemers voorts de man, die de laatste maan den een enorme progressie aan de dag legt, Arnold Polderman uit Vogelwaarde, Theo van Hal uit Vlissingen, Jan van der Weijden uit Kapelle, Piet Stroo uit Vlissingen en Rinus Ver- haege uit Gent, die in Graauw niet alleen zijn verjaardag viert, maar er ook aan zijn 39ste marathon begint. Vorig jaar werden er in de Graauwse Dorpsstraat 28 atleten weggeschoten. De verwachting van Magnus is dat er deze keer zo'n vijftig lopers aan de tocht beginnen, mede omdat er tot een tiental minuten voor de start, die om 13.00 uur wordt gegeven, kan worden ingeschreven. Magnus„De meeste atle ten wachten de weersomstandigheden af en melden zich op het laatste moment". Het parkoers voor de marathon is ten opzichte van vorig jaar gewijzigd. Lagen er toen zes klimmetjes in, nu is dat aan tal teruggebracht tot twee. „Op advies van de lopers", aldus Magnus. Op het vlakke polderland rond Graauw maakt de wind het al lastig genoeg, is de mening van de Graauwse or ganisator. Het parkoers voor de marathon ziet er als volgt uit: start bij het sportcenturm van St.Aloy in de Dorpsstraat, Oude Kaai, Duivenhoek, Lammetje, Schelfhoutshoek, Zandberg, Steenen Beer, Oude Kaai en Dorpsstraat. Een ronde van ruim 21 kilo meter, die twee keer afgelegd moet worden.De halve mara thon, die om half twee begint, gaat uiteraard over een ronde. Ruim veertig medewerkers zullen in de weer zijn met onder meer een vijftal bevoorradingsposten, die om de vijf kilome ter zijn geplaatst. De Rode Kruis-ploeg van het Belgische Be- veren is bij de aankomst present met dekens, warm drinken en zuurstofapparatuur. Voor iedere deelnemer, die de marathon uitloopt, ligt er een fraaie beker met inscriptie te wachten. Het startsein voor de prestatielopen over drie en zeven kilo meter, die gelijktijdig van start gaan, wordt om 13.40 uur ge geven, zodat er rond de klok van twee weer heel wat bewe ging is in het nog kale polderlandschap rond Graauw. AXEL - Carlo Steel moet de opening van het wielerseizoen noodgedwongen missen. Voorlopig kan de 20-jarige amateur uit Axel alleen maar toekijken, omdat hij uitgeschakeld is door een gebroken hand, die veroorzaakt werd door een 'domme' vai. Voor Carlo Steel bracht het amateur zijn nog weinig spor tieve hoogtepunten. Vorig jaar stapte hij na een succesvolle periode bij de nieuwelingen en junioren over naar deze cate gorie om vervolgens in een sportief 'ravijn' terecht te ko men. Veroorzaakt door het on der de wapenrok moeten en een ziekte, die veel energie kostte. Voor Steel was het dui delijk teveel van het 'kwade'. In deze winter kreeg het op timisme weer de overhand bij Carlo Steel. Optimisme, dat echter een fikse deuk kreeg door pech. Steel: „Ik was thuis bezig en liep door een laagje sneeuw, ik geloof het enige beetje, dat hier is gevallen. Plotseling gleed ik weg. Pats- boem, daar lag tegen een muur. Die brak niet alleen mijn val, maar ook mijn hand, of althans een deel daarvan. Het gevolg was een rit naar het ziekenhuis. Het draaide er op uit dat ik met pennen in mijn hand huiswaarts mocht keren. Fietsen kon ik voorlo pig vergeten en daardoor te vens mijn voorjaarsritten. Mogelijk zelfs nog veel meer". Omdat Steel niet toe wilde geven dat er voor hem voorlo pig geen wielerwedstrijden in zaten, kroop hij op de rollen. Daarop ontdekte hij dat het niet ging. Hij moest toegeven dat zijn voorbereiding voor niets was geweest. Een bittere teleurstelling. Steel: „Ik had me helemaal voorbereid een goed seizoen te gaan maken. Mijn conditie was in orde en ik voelde me kiplekker. Dat ik me momenteel beroerd voel, begrijp je wel. Door al het stil moeten zitten ben ik kilo's aangekomen. Van mijn basis conditie is niet veel meer over". „Voordat ik weer helemaal in orde zal zijn, is het zeker al juni. Voorwaarde is dan dat ik weer spoedig op de fiets kan en daar ziet het nog niet naar uit. Mogelijk kan ik het hele seizoen wel vergeten, want als ik mag gaan fietsen, wil dat nog niet zeggen dat ik er weer volop tegenaan kan. Voorlopig is het nog maar afwachten". Voor veel sportmensen zou een dergelijke tegenvaller na een 'rot seizoen' het sein zijn om het bijltje er bij neer te leggen. Voor Steel is het echter nog niet zo ver. „Volgend jaar lukt het misschien wel. Daar moet ik me dan maar op pre pareren. Van stoppen wil ik voorlopig nog niets weten", zegt hij resoluut. Carlo Steel: hele voorbe reiding voor niets geweest. - foto: archief de stem TERNEUZEN - Een beperkt programma slechts voor het zon- dag-amateurvoetbal. De stand van zaken op de ranglijst moet eens worden recht getrokken, omdat er nogal een vertekend beeld is ontstaan door het ongelijke aantal wedstrijden, dat ge speeld is door de verschillende ploegen. Het is dus inhalen ge blazen. In de tweede klas B is er een interessante derby tussen Vlissingen en Breskens. Beide ploegen kunnen zich vrijwel in veiligheid voelen, want er moeten toch al gekke dingen gaan gebeuren willen Berk dijk en NOAD de degradatie- dans nog kunnen ontspringen. Daarom mag in Vlissingen een boeiende strijd verwacht worden. De Vlissingers, die volgend seizoen getraind zul len worden door Kees Ver- BREDA - Maandag stond abusievelijk het programma van het volgende weekend in de krant vermeld. Het pro gramma zoals dat dit weekend wordt afgewerkt ziet er als volgt uit: Eredivisie: Den Bosch - Excelsior Sparta - Roda JC, DS '79 - PSV, FC Utrecht - AZ'67, Willem II - Go Ahead Eagles, PEC Zwolle - Ajax, Volendam - Groningen, Helmond Sport - Haarlem, Fortuna S - Feyenoord. Eerste divisie: FC Twente - MW, Den Haag - Heracles, Telstar FC WV, Veendam - Cambuur, RBC - Wageningen, Vitesse - De Graaf schap, Heerenveen - NAC, Eindho ven - NEC Van onze sportmedewerker AXEL - Om het kakelbont gekleurde legertje fietscros- sers op hun wenken te be dienen, heeft de organisatie van de wedstrijden om het Zeeuwse kampioenschap een programma op poten ge zet dat er zijn mag. Opval lend hierbij is dat er gereden moet worden volgens de KNWU-voorschriften. „Dit is beter vaor de rennertjes, die nu elke wedstrijd mini maal drie keer aan de start moeten verschijnen. Daarna volgen pas de finalereeksen, waardoor vijf of zes keer een heat afwerken normaal gaat worden", meldt Ben Zaan, die tijdens de crossen weer als speaker zal optre den. Naast deze wijziging in de 'spelregels' is er in de orga nisatie eveneens het een en ander veranderd. De acht clubs, De Belfortcrossers uit Sluis, De Eenhoorncrossers uit Óostburg, De Forellen- springers uit Breskens, De Moanentrappers uit Schoon- dijke, The Flying Dutchman uit Terneuzen, EZFVA uit Axel, Jumping Bikes uit Sas van Gent, De Reinaertcros- sers uit Hulst en de drie co- mité's, te weten Klooster- zande, De Braakman en De Pannenschuur, kozen afge lopen winter voor een vaste groep die de zaken gaat re gelen. Zo gaan de Zuiddorpe- naar Alfons Vandamme en de Oostburger Sjaak de Bliek als starters fungeren, is Jan de Rijk uit Schoondij- ke hoofd-baancommissaris geworden en zijn Karei de Bruyne uit Hulst en Jos van Diejen uit Sas van Gent baancommissaris geworden. De jury taken worden waar genomen door Kees Rijsdijk uit Sluis, Ad Jongh uit Terneuzen Bram van Houte uit Bres kens. Ais secretaresse van de organisatie is de Axelse Gerda van der Veldt aange- van de en bleven. Het voorzitterschap bleef bij De Koning van EZFVA. Geen wijziging kwam er in de tijden van inschrijving en het begin van de wed strijden. Zoals gebruikelijk opent het inschrijf bureau om 11.00 uur de deuren. Het sluit deze om 12.00 uur. Een uur later gaat de eerste manche van start. Het programma dat afge werkt wordt, ziet er als volgt uit: 31 maart Sluis, 7 april Schoondijke, 15 april Hulst, 23 april (tweede paasdag) Terneuzen, 5 mei Klooster- zande, 12 mei Sas van Gent, 20 mei Oostburg, 31 mei Breskens, 11 juni Pannen- schuur Nieuwvliet, 16 juni Axel, 24 juni Hulst, 1 juli Sluis, 18 augustus De Braak man, 25 augustus Axel, 2 september Sas van Gent, 9 september Terneuzen, 22 september Schoondijke, 29 september Nieuwvliet, 7 ok tober Breskens en 14 oktober Oostburg. Deze twintig wedstrijden tellen alle mee voor het open Zeeuws kampioenschap, waarvoor minimaal dertien wedstrijden gereden moeten worden. Van renners, die meer dan het minimum aan tal wedstrijden meecrossen, tellen de beste dertien resul taten mee voor de eindklas sering. Naast deze competitie wedstrijden worden er nog enkele vrije wedstrijden ge houden. Voorlopig staan er hiervan drie op de agenda, 29 april in Sluiskil, 27 mei in Graauw en 3 juni in West- dorpe. Waar en wanneer gestre den zal worden om het Zeeuwse clubkampioen schap is nog niet bekend. Voor de estafettewedstrij den geldt hetzelfde als in voorgaande jaren. Deze worden weer afgewerkt tij dens de wedstrijden, die meetellen voor het persoon lijke kampioenschap. munt - nu nog werkzaam bij het Waaiwijkse RKC - kunnen op een geladen Breskens-team rekenen. De ploeg van trainer Piet de Winde kan ongetwij feld op aardig wat aanhangers rekenen, want de reis is niet al te ver. In de vierde klas H zijn er slechts twee wedstrijden. Axel heeft de kans op te rukken naar de gedeelde tweede plaats met Hoofdplaat. Het moet daarvoor wel Biervliet verslaan. Dat mag normaal gesproken geen problemen op leveren voor de elf van oefen- meester Rudie Steel. De oran je-witten azen op de titel in de vierde klas H, vooral gesterkt na de belangrijke 2-1 over winning op eigen terrein tegen grote rivaal en lijstaanvoerder Terneuzen. Theoretisch staat Axel er nu het best voor, maar het zal dan wel zijn achter stallige wedstrijden in winst moeten omzetten. Philippine speelt eveneens een inhaalduel en wel tegen Vogelwaarde. De mosseldorp bewoners zijn theoretisch nog niet uitgeschakeld voor de titel, maar mogen geen enkele misstap meer maken. Philip pine zal dan ook beslist moe ten winnen van Vogelwaarde, wil het zich in het titeldebat blijven mengen. In de derde klas D lijkt Zie- rikzee onbedreigd op het kam pioenschap af te stevenen. Te gen DIVO mag het zijn klasse nog eens bewijzen. Clinge, de debutant in deze klas, kan de punten goed gebruiken. De Clingenaren gaan op bezoek bij SC Gastel, een lastige te genstander. Programma: tweede klas B: NOAD-tn- ternos, Vlissingen-Breskens, Berkdijk- Boeimeer; derde klas 0: Zierikzee-DI- VO. Steenbergen-Zundert, Jong Ambon- De Schutters, SC Gastel-Clinge; vierde klas H: Vogelwaarde-Philippine, Bier- vliet-Axel. EDE (ANP) - In zijn woon plaats Ede is op 93-jarige leef tijd de vroegere doelman van het Nederlands elftal, Just Göbel, overleden. Göbel, die lid van was van Vitesse, speelde 22 keer in Oranje. Hij debuteerde op 19 maart 1911 in Antwerpen te gen België. Oranje won dat duel met 5-1. Op 31 augustus 1919 speelde Göbel in Oslo (1-1) zijn laatste interland. Göbel, die van beroep arts was, is in stilte gecremeerd. SILLIAN (ANP) - Skiloper Martin Albersberg is gisteren in het Oostenrijkse plaatsje Sillian met grote voorsprong Nederlands kampioen gewor den op de vijftig kilometer. Hij legde die afstand bij een tem peratuur van negentien gra den onder nul af in 2 uur 18 minuten en 39,8 seconden. De uitslag van de 50 kilometer heren is: 1. Martin Albersberg2.18.39,8, 2. Hendrik Jan Visser 2.40.08,4, 3. Martin Eekhof 2.41.36,8; Dames, 20 kilometer: 1. Gita Kappetein 1.05.00,7, 2. Bianca Teeling 1.06.04,5,3. Ria Uytewaal 1.06.18,8. IJZENDIJKE - IJzendijke heeft in een vriendschappelijk duel met 2-0 van SDO gewon nen. IJzendijke was de gehele wedstrijd sterker. In de eerste helft scoorde Rudie de Meijer. Na rust maakte Hans Porrey er 2-0 van. SDO kon hier slechts een schaarse counter tegenover stellen. mum VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klas: Koewacht- Corn Boys, Hulsterloo-Sluis, Graauw-Volharding, Domburg- Noormannen, Zeeland Sport-Pa- trijzen, Oostburg-Robur. KORFBAL District Zuidwest: Sporthal Hein- kenszand, aanvang 15.50 uur: Tjo- ba-Albatros (eerste klas A). Afde ling Zeeland: Sporthal Kruinin- gen. aanvang 15.00 uur: TOGO- Luctor (eerste klas). Sporthal Oostburg, aanvang 16.00 uur: BKC-Tjoba 5 (tweede klas A). Sporthal Nassaulaan, aanvang 13.00 uur: TOP 2-Zaamslag (derde klas B). HANDBAL Landelijk: Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 12.45 uur: Honte- nisse-Olympus. Sporthal 's-Gra- venpolder, aanvang 14.00 uur: GSC-Groene Ster, beide derde di visie dames. Afdeling Zeeland: Sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.10 uur: Sluiskii-EMM 3 (eerste klas dames): aanvang 12.10 uur: Utopia-Marathon 2 (eerste klas heren). Den Dullaert Hulst, aanvang 10.00 uur: HVH-Sluiskil (tweede klas heren). VELDHOCKEY Hockeyvelden grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.45 uur: Rapide- Vlissingen (derde klas heren). Hoc keyvelden Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.45 uur: Olympia- Hoekse Waard (derde klas heren); aanvang 12.30 uur: Olympia-For- cial (vierde klas dames). TENNIS Disttrictswintercompetitie zondag II maart. Ador-hal Braakman, aanvang 14.30 uur: Siuis-Animo (heren). Drive 1-De Schenge 1 (mi xed). Jarinohal Terneuzen, aan vang 14.30 uur: Smash 2-TSI 2. Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur: Hontenisse 1-Eegedima. Kaas boerhal Biggekerke, aanvang 14.00 uur: Domburg 1-Domburg 2 (he ren). Jarinohal Vlissingen, aan vang 13.30 uur: Schelde 1-Hulster Ambacht (heren) en MLTC 2-Sou- burg. Hal Schelde International Goes, aanvang 15.00 uur: MLTC 1- De Schelde 1, Souburg 1-Hulster Ambacht I, De Schenge-Zaamslag 2 (heren). VOLLEYBAL Landelijke bekercompetitie.' Sporthal Van Hertumweg Goes, aanvang 13.30 uur: Mytilus-VCS (heren); aanvang 15.30 uur: Myti- lus-Ruiter GSC (dames). Sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 15.45 uur: De Sterre-Ekspalvo (heren). Competitie district Zeeland: Sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur: SC Morres-EWC 2, Morres 2-Even Kijken (promo tieklas dames); Morres 2-De Sterre 2 (eerste klas heren). Sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 17.30 uur: Verdegem-Kikkers, Even Kij- ken-Dynamo (promotieklas he ren). Sporthal de Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur: Sa- vok-CVC (eerste klas heren). BASKETBAL Zaterdag 10 maart: 't Sportuus Axel, aanvang 11.00 uur: Voor waarts 2-De Bucket (dames); aan vang 12.00 uur: Voorwaarts-Vos- senberg 3 (heren). Zondag 11 maart: Den Dullaert Hulst, aan vang 18.00 uur: BV Hulst 1-Mara- thon 1 (heren).

de Stem | 1984 | | pagina 9