lage, nten ttig Oostburgse winkeliers hebben programma rond Oostburgse kermis duurt dag langer In Zeeland 30 procent minder faillissementen PLAATSELIJK NIEUWS Multifunctioneel centrum Oostburg geopend ;R VAN SAS: bespreekt Zeeuwse havens lelasting- fervice an FNV PAGINA ZEELAMn VAN ZEELAND ^dachten uishandeling aögehouden Sasse scholen ontwerpen sticker voor verbroedering ^ngstenshow Nieuwvliet VOORTAAN VIER DAGEN Plaatselijk nieuws Zaamslag OOSTBURG - „Dit multifunctionele cen trum is geen luxe, het is een verantwoorde zaak. Een zaak van levensbelang voor on ze regio", waren de woorden uit de mond van Oostburgs eerste burger, mr. C.T. Spij kerboer gisteren tij dens de opening van het multifunctionele centrum Den Hoek zak. Niet haalbaar Saamhorigheid JANUARI/ FEBR UARI Aardenburg Breskens Hoofdplaat Schietingen Matthaus Passion in Aardenburg IN HOOFDPLAAT Evenementen comité zoekt medewerkers VOORJAARSBEURS BIJT SPITS AF markten Programma „tprDAG 10 MAART 1984 T20 PAGINA ZEELAND 4 I spondent (rwoiue correspondente Langen - De politie Reimerswaal heeft don- j« vijf personen aange- in verband met de indeling van een auto- :,i op de veerboot Krui- In-Perkpolder. Dat ge- .jt woensdagavond. Het heeft een bekentenis •d en is inmiddels weer j^beid gesteld. K vijf verdachten zijn L. j de B., C. R. uit Made, P. uit Hooge Zwaiuwe en L. K. jt turnhout. i burgemeester drs. W zouden meer Zeeinfc,, [lagecontacten moeten aJ [ofllIIllSSie maal in Sas van Gent on a terdag 17 maart een Fraj Vlaamse dag gehouden. Hoofdmoot van deze vormt een academische zittij in het gemeentehuis aan Westkade waarvoor sprekers zijn uitgenodii! Prof. dr. L. Milis, historicus! hoogleraar aan de Rijfc;u versiteit te Gent, geeft voordracht over Frankrijk! zijn minderheden en hierbij in op politiek en tuur besef in Frans-VlaanÜ ren van de Franse Revolu, tot nu toe. C. Taccoen, wetho, der van de gemeente Bailld en lid van de Vereniging Td risme in het Frans-Vlaan heuvelland, houdt een vo„ dracht over toerisme in Frari Vlaanderen. Hierna volgt een door gemeentebestuur aangeb receptie. In de middagun volgt een optreden van mal rettepeloton The Arno's, naj De Speye en verzorgt de Sas! harmonie De Vereenig Vrienden een play-in in Vlaanderen. Een zestigtal 1 zikanten uit heel Zeeland: ven dan een muziekuitvoeril onder leiding van dirigent vj de marinierskapel. Dit beg om 16.00 uur. In de sporthal spelen 14.00 uur twee teams uit beide gemeenten een voetl wedstrijd. Het gehele weeki bestaat de mogelijkheid om De Speye de expositie van Sasse amateur-kunstenaarsj bezichtigen. Deze tentoonsl ling wordt vrijdag 16 ma: om 20.00 uur officieel geoper Verder kan men de bibl theek in, een maquette vi Sas van Gent anno 1750 zichtigen en dia's bekijken de gemeente Sas van Gent. Zondag 18 maart begint 14.30 uur op het terrein van Suiker Unie een schuttel wedstrijd. De harmonie vanaf 13.00 uur een concert De Vlaanderen en vanaf 11 uur geven de gymnastiekvei nigingen Thor uit Sas V! Gent en l'Avenir uit Bailk een turndemonstratie in sporthal. In Concordia Westdorpe is er om 15.30 een optreden van de voll dansgroepen De Belle Dl veltjes uit Bailleul en Grutmolen uit Sas van G( opgeluisterd door een com van de fanfare 'Eikels worij bomen' uit Westdorpe. Van een onzer verslaggevers IERNEUZEN - De sta- Kncommissie voor eco nomische zaken houdt zich in de vergadering van maandag 19 maart vooral bezig met de Zeeuwse havens Vlissin- en Terneuzen. Het I baggeren in beide havens komt in de eerste plaats de orde tijdens een Informele bespreking, die duurt van 15.00 tot 17.00 nur, Daarvoor, aanvang 13,15 uur, behandelt de tommissie de 'gewone agenda'. Het is geen toeval dat Ie vergadering van de tommissie deze keer in Terneuzen (het haven- rtapskantoor) wordt ge houden. Het toekomst perspectief van het ha venschap Terneuzen is onderwerp van ge- sprek tijdens het infor- gedeelte. Inleider daarover is havenschaps directeur W. Blok, die een toelichting zal geven op mogelijke havenuitbrei- ;en in of bij Terneu- zen De baggerproblema- tiek wordt, behalve door Blok, ook behandeld door zijn Vlissingse collega J. van Konijnenburg en ir. M. Meulblok van Rijks waterstaat in Zeeland. Na de drie inleidingen is er gelegenheid tot discus sie. Van onze correspondent SAS VAN GENT - In het kader van het vijfjarig bestaan van de verbroe dering tussen Bailleul en Sas van Gent, heeft de verbroederingscommissie een tekenwedstrijd uit geschreven onder leerlin gen van de Sasse scholen. Bedoeling is om naar eigen inzicht en kunnen een sticker te ontwerpen die model gaat staan voor de verbroedering tussen Sas en de Noordfranse gemeente. Enkele Sasse kunstenaars zullen de ontwerpen jureren, waarbij zestien ontwer pen in een voorselectie terecht komen (van elke I Van een onzer verslaggevers DENBURG/GROEDE - FNV-afdeling West- «uwsch-vlaanderen heeft vtnals in voorgaande jaren teer een belastingservice voor •^Un leden georganiseerd. Bedoeling is aangesloten le ien te helpen bij het invullen ®thun aangiftebiljetten. Be- tigstellenden kunnen zich 'elden bij A. van Engelen- ®g en Groede en A. v.d. Mjs in Aardenburg. Het beste ontwerp model staan voor de stic ker. Ven onze correspondente NUWVLIET - Voor de zesde L Presenteren de Zeeuwse *nSestenhouders dit voorjaar «menlijk hun hengsten aan Publiek. Er worden twee ■mows gegeven op dinsdag 13 i.aart in manege P. Riemens, 1 in Nieuwvliet om Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De jaarlijkse kermis in Oostburg zal, als de gemeenteraad met een voor stel van B en W instemt, met ingang van dit jaar een dag langer duren. Hiermee komt men tegemoet aan een verzoek van de horeca-ondernemers aan de Oostburgse Markt. De ondernemers hadden vo rig jaar al gevraagd de kermis uit te breiden met de vrijdag. Het was toen niet mogelijk tij dig aan dit verzoek te voldoen. 9.30 «aart uur en op donderdag 15 K.{ 'n manege 'De Gouwe K™1 Gapingseweg 1 in Se- sk"ke aanvang 19.30 uur. zuil, len ongeveer 15 heng- school twee ontwerp®1': B®- worden getoond, waaron- Het beste ontwero 23 Bet verschillenden die natio- la' gezien op hoog niveau aan Van deze dieren mag /Wacht worden dat zij een r'l'eve invloed zullen heb- Bop de fokkerij en de kwa- van de Zeeuwse paar- Kaarting - In de kantine de •uc""""c'.„"re:!!®!1 vertegenwoordigen bijna slag werd de voorlaatste jjJUe rassen on stamtnot»" gespeeld in bieden 2 Tjj roem in het kader van Q tercompetitie. Uitsll: 1- 3 Doorn, 2. M. Wilhelm, 3: Florussen, 4. J. Scheele, 5-1 Dieleman. Met nog een te spelen gaat nu J. van royaal aan de leiding m® Tot nu toe was het traditie dat de kermis op de vierde zater dag na Pinksteren zijn attrac ties openstelde. Dit jaar wordt dat dan vrijdag 6 juli. B en W willen nu vastleggen dat de Oostburgse kermis begint op de vierde vrijdag na Pinkste ren tot en met de maandag daarop. De horeca-ondernemers hebben voor hun verzoek aan gevoerd dat de vrijdag steeds, meer en meer een echte uit gaansavond is geworden. Ook wordt gewezen op de grote concurrentie die wordt onder vonden van de campingkanti nes. Technisch hooft de uitbrei ding niet op problemen te stui ten. Gebruikelijk is dat de kermisexploitanten direct na het opbreken van de week markt op woensdag met de op bouw van hun attracties be ginnen. Vrijdag zijn zij dan kant-en-klaar, alleen konden de attracties nog niet worden opengesteld omdat de veror dening zich daartegen verzet te. en Ponystapel. Er zuilen onstraties worden gege- met deskundige toelich- jj' waarbij de bijzonderhe- van de rassen zullen wor- "«sproken. e Angsten zijn op een Nai stations gestationeerd rassen en stamboeken, in Nederland voorko- 'Den Hoekzak van belang voor regio' pen. 'tl?klein naar groot zijn dit S'Jagende: Shetland-, Dart- Welsh-, New Forest-, nys- Arabe-, Men- Haflinger-, Arabische volbloed-, he halfbloed-, warm- punten. 2. H. van de 235, 3. P. Houg 240,4. C. Fl°r^KJJ.' en Nederlandse trek- sen 214, 5. M. Wilhelm 236 P-W^en. ten. Van onze correspondent De burgemeester, die als eerste door feestcoördinator Jan Scheele op het spreekge stoelte werd geplaatst, felici teerde de gemeente Oostburg met de durf om een dergelijk gebouw in deze tijd van econo mische recessie te realiseren. Hij speelde ook in op de afwe zigheid van de fractie van Dorpsbelangen en Toerisme die zich groot tegenstander van dit project hebben ge toond en uit protest wegbleven van de officiële openingscere monie. „Het debacle dat die fractie steeds heeft voorgehouden is achterwege gebleven. Met scherpe eisen van onze kant en een krap budget hebben we dit tot stand weten te brengen en daar zijn we trots op. Het ge bouw straalt uit 'hier gebeurt wat' en dat alles zonder met maar één cent het budget te verschrijden". Zoals bekend nemen de openbare bibliotheek, het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming, de be- jaardensoos, de muziekschool en het arbeidsbureau hun in trek in het gebouw genoemd naar de vroegere wijk Den Hoekzak aan de Oostburgse Langestraat. De oudste en jongste gebruiker van het cen trum verrichtten de officiële opening. Onder de tonen van marsmuziek ten gehore ge bracht door Peter Vercruysse en Jack Robijn knipten de 94- jarige Piet de Schot en de an derhalf jaar oude Eveline Prot de touwtjes door van het door balonnen gedragen spandoek waarop de naam van het cen trum stond vermeld. De tweede spreker was ar chitect Jobse. Hij sprak van een boeiende maar uiterst moeilijke opdracht, roemde de samenwerking met ondermeer burgemeester Spijkerboer en overhandigde hem een teke ning van het centrum met daarop de niet-aanwezige to ren, die Oostburgs eerste bur ger zo graag had gezien, maar die financieel niet haalbaar bleek. Voorts was er van hem een driejarig abonnement op de kunstuitleen, waarvan hij al een tweetal exemplaren bij zich had. Gedeputeerde W. Don, die nadrukkelijk aankondigde als voorzitter van de PZEM het woord te voeren, bracht de unieke warmtekrachtinstalla tie naar voren die het centrum van de benodigde energie voorziet. Een installatie waar door het brandstofrendement op 95 procent ligt, meldde hij trots. „De PZEM wil als ener giemaatschappij present zijn en dat zijn we hier. Kijk daar- 'Welkom in Den Hoekzak' stond er boven de ingang van het nieuwe multifunctionele centrum in Oostburg. - FOTO W1M KOOYMAN om eerst altijd naar onze da den en beoordeel ons pas daar na", weerlegde hij de kritiek die wel eens naar de Zeeuwse energieleverancier wordt ge slingerd. De heer J. Oudendijk, voor zitter van het gemeenschappe lijke bestuur voor bibliothe ken in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, speelde in op het saamhorigheidsgevoel, dat de vroegere bewoners van de wijk Den Hoekzak aan de dag hadden gelegd en sprak de hoop uit dat de gebruikers van het nieuwe complex hierop zouden voortborduren. Ook de heer M. Meys, pro vinciaal directeur van de Zeeuwse muziekschool, me vrouw A. Soet-de Moor van het ZIKV en mevrouw E. Ver- meire-Alders, voorzitster van de bejaardensoos, beklommen het spreekgestoelte. De pauzes tussen de sprekers werd opge vuld door leerlingen van de blokfluitgroep van de muziek school van de afdeling Oost burg onder leiding van Heieen Jonker. OOSTBURG - Ter gele genheid van de officiële opening van het multi functionele centrum Den Hoekzak is een aantrek kelijk openingsprogram ma samengesteld. Vanavond zingen in Den Hoekzak troubadour Piet Brakman, de ZOMA en het koor De Sluisse Rakkertjes. Begonnen wordt om 20.00 uur. Voorts staan op het programma: 12 maart 20.00 uur: toneelgroep Het Volk, 14 maart 14.00 uur: Tekenfilm, 15 maart 14.00 uur: Prijskaarting voor vijftigplussers, 15 maart 20.00 uur: film Fitzcarral- do, 17 maart 14.00 uur: Poppentheater Kollektief, 21.00 uur: roots (muziek uit de jaren 60) Van onze correspondent MIDDELBURG - Het aantal faillissementen is in fe bruari gedaald met twee procent in vergelijking met de zelfde maand van het vorig jaar. De aantallen zijn 658 in februari 1984 en 673 in februari 1983. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In de eerste twee maanden van 1984 bedroeg het aantal uitgesproken faillissementen 1227 tegen 1399 in dezelfde periode van vorig jaar (een daling van twaalf procent). In Zeeland waren de aantallen van januari en februari 19 tegen 27 in januari/februari vorig jaar. een daling van ruim 30 rocent. In februari van dit jaar werden 244 besloten vennoot schappen failliet verklaard tegen 251 in dezelfde maand van het vorig jaar (min drie procent). Het aantal besloten vennootschappen dat in de eerste twee maanden van 1984 failliet werd verklaard bedroeg 450 tegen 512 in dezelfde periode van het vorig jaar, een afname van 12 procent. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) van de NCB, afdeling Aardenburg, houdt dinsdag 20 maart een creatieve avond in hotel De Roode Leeuw, aanvang 19.30 uur. Bij die gelegenheid ver telt mevrouw M. Uitdewilli- gen-van Rumste aan de hand van een kleine tentoonstelling over naaldkunsten. Aan de or de komen Duits en Engels bor duurwerk. Ook kunnen de aanwezige dames patronen voor het maken van knuffel dieren overnemen. Kerkdiensten - Op 10 en 11 maart worden in de parochie kerk eucharistievieringen ge houden rond het thema 'gelo ven'. De diensten zijn voorbe reid, door een aantal mensen dat heeft deelgenomen aan de afgelopen winter gehouden cursus voor volwassenkate- chese. Deze mensen houden ook de lezingen en geven daar op een toelichting. De ex-cur- sisten bereiden ook de dien sten voor op 17 en 18 maart waarbij het verhaal van Jonas centraal staat. Zondag 18 maart wordt bovendien mede werking verleend door het jongerenkoor. De diensten op zaterdag beginnen om 17.00 uur, die op zondag om 10.00 uur. Ossewei - Voor het eerst sinds de oorlog is iemand uit Hoofd plaat in de Ossewei gezet. Het was Johnny de Ruijsscher, in de volksmond beter bekend als Suurbier vanwege zijn voet balactiviteiten, die gister avond deze 'eer' te beurt viel. Om 20.30 uur werd hij door muziekvereniging OBK van huis gehaald waarna het met een kruiwagen en strooien pop in optocht naar het dorpscen trum ging. Voor vrienden en genodigden volgde een feest avond in café Temmerman, die tot in de kleine uurtjes duurde. WEMELDINGE - Zaal Smits, St.- Andries: Wip 1: eerste hoge vogel: K. Schipper, St.-Andries; tweede hoge vogel: A. Hense, Ons Genoe gen; eerste en tweede zij vogel: R. Beukema, St.-Andries: derde zij- vogel: R. de Meester, St.-Andries; vierde zij vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; grootste aantal (5): Jac Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Meyer, St.-Andries; tweede hoge vogel: R. de Meester, St.-Andries; eerste en tweede zij- vogel: J. Hense, Ons Genoegen; derde zij vogel: H. Zagers, Ons Ge noegen; vierde zij vogel: C. Hooge- steger, St.-Andries; grootste aantal (6): Jac. Vermuë, Jacoba van Beie ren; vliegende vogels: R. Beukema en W. Boudens, Willem Teil. Van onze correspondent AARDENBURG - In de Aar- denburgse Sint-Baafskerk wordt zondag 8 april voor de 31ste keer in successie de Mat thaus Passion van Joh. Seb. Bach uitgevoerd. Deze uitvoering staat onder leiding van dirigent Jos van Immerseel uit België. Koor en orkest zijn van de Nederland se Bachvereniging te Naarden en het knapenkoor is de Scho- la Cantorum van de Sint- Baafskathedraal uit Gent. Aan de uitvoering wordt verder meegewerkt door Mar- janne Kweksilber (sopraan), Catharine Patriasz (alt), Ho ward Crook (evangelist), Jo seph Cornwell (tenor), Charles van Tassel (bas) en Ruud van der Meer (Christuspartij). Kaarten kosten dit jaar 20,- en 15,-. Zij zijn in voor verkoop op diverse plaatsen in Zeeland verkrijgbaar. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Het Evene mentencomité Hoofdplaat, die de organisatie van alle evene menten in dit dorp in handen heeft, zit te springen om nieu we medewerkers. Zo vlak voor de viering van Koninginnedag en Bevrij dingsdag vindt het comité dat de huidige zeven leden beslist behoefte hebben aan aanvul ling, dit om een zo aantrekke lijk mogelijk programma op poten te zetten. In een rondschrijven aan de plaatselijke bevolking wordt bovendien een beroep gedaan op medewerking en meeden ken over de te organiseren ac tiviteiten. Nieuwe suggesties zijn van harte welkom en om het de mensen zo makkelijk mogelijk te maken staat vanaf gisteren een ideeënbus bij het voormalige gemeentehuis. Hierin kan men schriftelijk zijn suggesties deponeren. AMSTERDAM Aardappelter- mijnmarkt. In Bintje 35/50mm kwamen 49 contracten tot stand voor levering april tegen 90,00 per 100 kg en 66 contracten voor leve ring mei tegen 91.30 tot 91.00. De stemming was prijsh. Voor Bintje 50mm werden 168 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs vgn 104.00 tot 103.20 per 100 kg en 404 contracten voor levering mei tegen 115.50 tot 113.20. De stemming was prijshoudend. TERNEUZEN - Per kilogram: an dijvie 120-170, spinazie 160-190, witlof A 2 310-400. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse winkeliersvereniging heeft het programma voor 1984 weer rond. Terwijl de laatste activi teit van 1983 (de Sint-Nico- laasactie) nog in volle gang was waren de diverse commis sies in de vereniging al druk bezig met de voorbereidingen van het nieuwe seizoen. Uit het jaarprogramma 1984 blijkt dat de Oostburgse mid denstand succesvolle activitei ten uit voorgaande jaren heeft gehandhaafd. Er zijn dus dit jaar weer diverse Waterloop- leinmarkten. Ook de fokvee- dag met standwerkerscon cours prijkt weer op het pro gramma evenals de autoshow en het trimfestijn de 24 Uur van Oostburg. Medewerking wordt voorts verleend aan de Agrarische Evenementendag; georganiseerd door de West zeeuws-Vlaamse landbouw. 'Moederdag-bloemendag' is eveneens gehandhaafd en zo doende wordt menig bezoeker van Oostburg zaterdag voor Moederdag verrast met een bloemetje. „Er is weer een berg werk verzet maar we kunnen tevre den zijn met het resultaat", zegt voorzitter J. Bogaert. „Niettemin hebben we nog wat pijlen op onze boog. Zo zijn we onder meer druk bezig om de finale van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in het centrum van Oostburg te laten plaatsvinden omdat wij daar het publiek toch het best kunnen ontvangen". Veel waardering heeft de heer Bogaert voor de diverse commissies die de verschillen de activiteiten onder hun hoe de hebben en daar ook verant woordelijk voor zijn. „Van zo'n commissie maakt steeds een bestuurslid deel uit, zodat het verenigingsbestuur steeds een zo compleet en accuraat mogelijk overzicht over de gang van zaken heeft". Voordat het programma in kannen en kruiken is pleegt de winkeliersvereniging overleg met omliggende plaatsen. „De activiteiten in de diverse ge meenten moeten elkaar niet overlappen. Wij houden zowel rekening met evenementen in Sluis en Aardenburg, als de De Waterloopleinmarkt in Oostburg trekt ieder jaar veel publiek. Folkloristische Dag in IJzen- dijke en de Visserijfeesten in Breskens. Als je dat doet dan kun je de hele streek aantrek kelijker maken voor de toeris ten, die evenals onze eigen mensen al die activiteiten toch wel naar waarde weten te schatten". Het programma van de winkeliersvereniging Oost burg ziet er als volgt uit: 6, 7 en 8 april: Voorjaarsbeurs in het Ledelplein. het pand van Verdegem Meubel- handel aan de Nieuwstraat. Te vens zondagmorgen 8 april vanaf 10.00 uur Waterloopleinmarkt op het parkeerterrein voor Verdegem. 12 mei: 'Moederdag-bloemendag'. 12 en 13 mei: Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. 26 mei: Autoshow op de markt en - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER 16 juni: Agrarische Evenementen dag en Waterloopleinmarkt. 14 juli: Waterloopleinmarkt. 8 juli: Fokveedag en standwer kersconcours. 3 en 4 augustus: 24 Uur van Oost burg, braderie en Waterlooplein markt. september: najaarsloterij met waardebonnen als prijzen.

de Stem | 1984 | | pagina 19