X WERKBEZOEK ED NIJPÊLS HMF GELD TASJE faïrïïï-.. Mogelijk twee bronnen TB-besmetting Oostburg gratis kamperen, voordelig kampeerpaspoort Pseudo-TB maakt slachtoffers in heel Zeeland 'Voor iedereen pijnlijk geschil' Beklag raadslid Aardenburg bij V olkshuisvesting illfi Zaamslag in donker Ie buurt 24 DAIEN ZATERDAG 10 MAART 1984 )\£03 Opnieuw aanhouding cocaïnezaak Terneuzen Bromlletster licht gewond bij ongeval Weekenddienst Stem-redactie KORTGEDING 'GRENSLANDMOTEL': BOUWBELEID B EN W VRIENDJESPOLITIEK DE STEM „de 4 in I krant" iteeu ec^® ^-,•■850-223611 RÜTTCHEN GROEP. VAN ZEE Confex. l. En dat is nog fkwaiiteit. voordeliger lig en oud. laten. En.. wordt u tal Kt kleding zo'n pnfex binnen, tn SuperConfex lingaankopen! jus. Anders - öf |je uit. ezoek. htuurd. TILBURG f linkelcentrum 'Heuvelpoort' 00-18.00 uur; zaterdag van êen onzer verslaggevers IN ZIEKENHUIS EN VERPLEEGTEHUIS I ïoti nsTBÜRG Het is niet «lt- i dat bij de TB-be- „jDg in Oostburg twee in- Stlebronnen betrokken zijn. éndaarvan is inmiddels ge- ikaliseerd. Het betrof een pa- I t van het ziekenhuis Sint- ■FL-i.,.. die in aanraking is eest met de drie verpleeg- l^rs die positief reageerden isSSs»!". waar vijf IS positief op de Man- Eprik reageerden. Omdat Eer de bron niet is opgespoord 1 ordt het onderzoek in het verpleegtehuis voortgezet. Een woordvoerdster van het consultatiebureau voor TB- bestrijding zei gisteren dat volgende week maandag nog 20 personeelsleden van De Stelle worden 'geprikt'. Woensdag uiterlijk donderdag verwacht zij dat het bureau de zaak op een rij heeft. Geneesheer-directeur Van Goethem van het ziekenhuis wees er overigens op dat er geen enkele reden tot onge rustheid is. „De meisjes die po sitief reageerden zijn geen ge vaar voor hun omgeving en mensen die niet in directe aanraking met de bron zijn geweest lopen ook geen enkele kans op besmetting. Ik denk hierbij aan administratief en technisch personeel." Ook de medisch directeur van het Zeeuwse kruis, D.J. Wieringa, zei dat over TB niet al te dramatisch moet worden gedaan. „Mensen die een om slag hebben (positief resultaat Mantóux-prik) kunnen tegen woordig ambulant met medi cijnen behandeld worden. Was vroeger TB een gevreesde ziekte, tegenwoordig is het (om het maar eens oneerbiedig te zeggen) een 'banale infectie ziekte'. Niettemin vond de heer Wieringa de acht aange troffen gevallen er 'negen te veel'. Gastvrije Campings' richt zich on Brabant Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De 'vangst' van 150 gram cocaïne, die de Terneuzense gemeentepolitie deze week deed in een disco theek aan de Nieuwstraat, heeft geleid tot een vijfde ar restatie. Na de Terneuzenaars C. B„ M. B., J. B. en D. S. volg de later de aanhouding van F. S. uit Dordrecht. Alle vijf speelden volgens hoofdofficier van justitie mr. Huigen een rol in het transport van drugs van Nederland naar het buiten land. Een vrouwelijke verdachte is gisteren vrijgelaten door de rechter-commissaris, na een verklaring te hebben afgelegd. Twee verdachten werden op dezelfde dag voorgeleid aan officier van justitie mr. T. Stein, de laatste twee komen maandag aan de beurt. Om het 'kwetsbare onderzoek' door de Terneuzense recherche niet te bemoeilijken, wilde mr. Hui gen gisteren verder niets los laten over de zaak. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - De infectieziekte pseudo-tuber culose blijkt zich niet alleen tot vogels in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te beperken, maar maakt mo menteel in geheel Zeeland slachtoffers. Die conclusie trekt contro- .Besmetting bij duiven is tot nu leur vogelwet A. de Kind uit toe nog niet waargenomen. Sint-Jansteen, naar aanlei ding van de vele reacties die hij de afgelopen dagen uit de gehele provincie heeft gekre gen. Zoals bekend kwam de pseudo-TB aan het licht na een onderzoek van enkele dode volièrevogels in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen door het Diergeneeskundig Intituut in Lelystad. Volgens De Kind blijkt de infectieziekte overi gens niet alleen in buitenvo lières te heersen, maar hebben ook vogels in de huiskamer er mee te kampen. De ziekte treft zowel grote parkieten en rood staarten als kleine Japanse meeuwtjes en tijgervinkjes. Van een onzer verslaggevers NIEUW VLIET/MIDDELBURG - De Zeeuwse Gastvrije Campings, een nieuwe organisatie zestien vooraanstaande campings, start leen groots opgezette promotiecampagne, voor- gericht op de Noordbrabantse markt. Don derdagochtend worden de plannen bij de VVV |in Breda gelanceerd. In het aanbod, toegankelijk voor iedereen, bevinden Izich ondermeer een weekend gratis kamperen en een ■voordelig 'kampeerpaspoort'. jDe deelnemende campings |mmen hun initiatief uniek in I Nederland. Men wil er het Ikampeertoerisme naar Zee- I land in voor- en naseizoen mee I bevorderen. De 'Zeeuwse Gastvrije [Campings' zijn ontstaan van- I uit de actieve kern van recrea- [tie-ondernemers, aangesloten [bij de Recron. Elke onderne- Imerdie met zijn camping een zekere service kan bieden mag [meedoen. De 16 huidige deel- nemers zijn verspreid over [heel Zeeland. Zo doen in [Zeeuwsch-Vlaanderen vier [bedrijven mee: de campings |De Panneschuur, Zonneweel- 'i en International, allemaal te Nieuwvliet, en de camping Napoleonhoeve te Breskens. Tot de promotie-campagne [behoren ook het bezoek van [beurzen, verspreiding van fol- EEDE - Op de Rijksweg nabij een benzinestation is de brom- fietster M.W. uit Eede licht ge jond geraakt toen zij door een personenauto bestuurd door J. S. uit Sluis werd aangereden. De personenauto kwam vanaf de Rijksweg de inrit "aar het benzinestation opge reden toen de bromfietster passeerde. De bromfietster bad een enkel- en een knie blessure. ders en bezoek aan beurzen. Door middel van stands en an dere activiteiten, bijvoorbeeld de aanbieding van mossels, zal de consument ook op straat worden benaderd. Bij dat alles wordt samengewerkt met de grote WV's in Noord-Bra bant, vooral de VW's in Bre da, Oosterhout, Bergen op Zoom en Roosendaal zijn bij de campagne betrokken. De Zeeuwse Gastvrije Cam pings rekenen op een bijdrage uit het fonds voor toeristische promotie, dat het provinciebe stuur vorig jaar instelde. De aanvraag is momenteel bij de provincie in behandeling. Geld uit het promotiefonds is al vrijgemaakt voor een bijdrage in de kosten van een folder, waarmee Het Veerse Meer on der de aandacht zal worden gebracht. Er is ook al een sub sidieaanvraag uit Vlissingen in behandeling. Het grootste deel van het fonds, waarin zich een half miljoen gulden bevindt, is bedoeld voor een Zeeuws promotie- en marke tingplan dat nog met de Pro vinciale VW moet worden uitgewerkt. „Als de volièrehouders wil len meewerken", aldus De Kind, „en daar twijfel ik als controleur niet aan, dan kun nen we op korte tijd deze ge vaarlijke situatie onder con trole krijgen". Een situatie, die volgens De Kind is ontstaan doordat vogelliefhebbers bang zijn het aan anderen te vertel len dat men te laat aan een on derzoek is begonnen. De beste manier om de pseudo-TB de kop in te druk ken is grote aandacht besteden aan de hygiëne, zowel in de volière als waar de voeding staat. De volière waar dode vogels worden aangetroffen moet ontsmet worden met Formaline of Halamid, maar dan moeten wel eerst de vogels weggehaald worden, en na dien goed worden nagespoeld. Bij een lichtere ontsmetting met lisol of bleekwater kun nen de gevederde vrienden blijven zitten. Omharken De Kind raadt af de grond waarop vogels zijn gestorven vooral niet om te spitten, want dan komen er wormen boven die zich tegoed hebben gedaan aan de besmette ontlasting. Lichtjes omharken en nieuw zand erop is volgens hem de beste methode. Voorts is het verstandig om pas gekochte vogels niet meteen in de voliè re te zetten, maar ze eerst acht dagen apart te houden. „Nooit voeding of drinkwa ter aanraken als je met een dode vogel in aanraking bent geweest vanwege besmetting. Besmetting op de grond kan geschieden door muizen of ratten die hun ontlasting ach terlaten in het voer dat door de vogels wordt opgegeten. Ook wanneer voer door vele handen wordt aangeraakt kan dit besmet worden". Om de ziekte te bestrijden kunnen vogelliefhebbers bij de dierenarts vragen naar het middel Yencina Pseudo-TBC, maar bij vogels die al ziek zijn helpt volgens De Kind niets meer. DE fractievoorzitter van de WD in de Tweede Kamer Ed Nijpels bracht gisteren een werkbezoek aan Zeeland. Bij die gele genheid onderhield hij zich met vertegenwoordigers van de Zeeuwse land- en tuinbouw. Ook bracht hij een bezoek aan het nieuwe onderkomen van de rijkspolitie, district Zeeland in Middelburg. Gisteravond hield de WD-voorman een spreek beurt voor de Kamercentrale in De Stenge in Heinkenszand (zie elders in dit katern). - TOTO WILLEM MIERAS VOOR redactionele za ken kunt u zich dit week einde wenden tot Frank Deij 01153-2019. B.g.g. 01153-1534. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „Hoe dan ook een voor iedereen naar en pijnlijk geschil". Kantoren j'Terneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum- mer®op pagina 2. Openingstijden: ö'30-12.3O/13.3O-17.OO uur. Redactie TerneuzenRein van der eim (editie-chef), Jan Jan- £n (Plv. chef), Frank Dey, aul de Schipper, Cor de oer (foto), Ton Koomen f P°rt). Hulst: Eugène Ver- r.ae,en- Goes: Gé van Ber- Middelburg: Henk Post- a- Oostburg: Co Meertens. Servicepunten ™°osterzande: mevr. Neve, 225oAleXanderstr' 4' 01148" Adyertentie-expl. 'ospecteur Zeeland: C. Me- u' Pnvé 01150-95839. Dat concludeerde de presi dent van de Middelburgse rechtbank, mr. André de la Porte, gistermiddag tijdens het kort geding rond het 'grenslandmotel' in Sluis, het ambieuze project waarin de Duitser G. Schultz al zo'n mil joen gulden - in ieder geval zijn hele vermogen - zou heb ben gestoken, maar dat nu door diens 'receptionist', te vens eigenaar, G. van Waes uit Schoondijke dreigt te worden verkocht aan de Terneuzense vastgoedmaatschappij Witte en Boussen. Schultz is dan zijn hele ver mogen kwijt en zal achterblij ven met een hele reeks schuld eisers achter zijn broek. De vraag is of Van Waes het recht heeft om het gebouw te verko pen en of Schultz terecht be slag heeft laten leggen op ge bouw en inventaris, teneinde de koop te voorkomen. De rechtbankpresident zei, na de-pleidooien van de advo caten te hebben aanhoord, dat hij de zaak nog eens rustig moet bekijken. Hij zal uiter lijk over een week (vrijdag middag) uitspraak doen. Van Waes kwam op 17 ja nuari in het bezit van het mo tel. Hij kocht het toen voor 320.000 gulden van Schultz. Die koopovereenkomst werd ge sloten om Schultz de tijd te ge ven zijn project te financieren. Door deze transactie kon Schultz het voorlopig koop contract nakomen dat hij eer der zelf had gesloten om het pand in eigendom te krijgen. Tijdens het kort geding stond gisteren de vraag cen traal of al dan niet was afge sproken dat Schultz tot 27 april het recht heeft om het motel weer terug te kopen. De advocat van Schultz, mr. P. de Kerf, kwam met getuigen verklaringen op de proppen waaruit dat recht zou kunnen worden afgeleid. De advocaat van Van Waes, mr. J. Brugge, daarentegen legde getuigenverklaringen die moesten bevestigen dat het recht op terugkoop slechts en kele dagen zou hebben gegol den. Schultz heeft ondertussen nog steeds het geld niet bij el kaar om het project te finan cieren. Zijn advocaat moest gisteren vragen of hij koste loos mocht procederen. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar- denburgse raadslid Herman van Rie (D'66) heeft in een brief aan de Inspecteur voor de Volkshuisvesting in Zee land zijn beklag gedaan over het bouwbeleid van het college van B en W in zijn gemeente. Volgens Van Rie, die al eer der over deze kwestie een (vergeefs) beroep deed op de gemeenteraad en Gedeputeer de Staten, zou dit bouwbeleid worden gekenmerkt door 'de vriendschapsband die bouw- lustigen onderhouden met le den van het college van B en W'. Hij doelt in dit verband op het al dan niet verlenen van bouwvergunningen en het toe staan van illegaal bouwen. In zijn brief somt het raads lid een viertal voorbeelden op: de verbouwing van De Elder- schans (zonder dat B en W een vergunning nodig vonden), een illegale paardestal in St. Kruis, vier landhuizen te Sme- dekensbrugge waarbij zou zijn gebouwd (onder meer een zwembad) in afwijking van de verleende vergunningen en een illegaal uitgevoerde ver bouwing door een het college gunstig gezind raadslid. Van Rie wijst de Inspecteur Volkshuisvesting er op, dat de met bouw- en woningtoezicht belaste ambtenaar in Aarden burg bij B en W al diverse ma len zouden hebben aangedron gen op meer duidelijkheid in deze kwesties. „Maar", zo schrijft het raadslid, „op 18 ja- Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG - Zaamslag en de omringende polders en gehuch ten hebben gisteravond enige tijd zonder stroom gezeten. Rond kwart voor tien kwam het dorp plotseling volledig in het donker te zitten. Kaarsen namen aarzelend de plaats in van gloeilampen. De storing was te wijten aan het spontaan uitvallen van een vermogensschakelaar in een schakelstation van de PZEM in Terneuzen-zuid. De toevallig in Zaamslag wonende dienstdoen de monteur was er als de kippen bij om iets aan het euvel te doen. De storing duurde ongeveer een uur. (ADVERTENTIE) H. van Rie: ...vriend schapsband... - FOTO ARCHIEF DE STEM nuari besloten B en W, op voorstel van burgemeester W. Lockefeer, om uit oogpunt van bezuinigingen en belang van de dienst, dat de betrokken ambtenaar een specificatie van kilometers per rit en be stemming dient over te leggen, dat er een vaste dog per week voor de ritten wordt vastge steld en dat voor het overige een opdracht van het hoofd gemeentewerken dient te wor den gegeven voor het maken van ritten". Daardoor zou de ambtenaar, die uit hoofde van zijn functie B en W regelmatig wees op onoirbare bouwactiviteiten (Van Rie: „Dit tot groot onge noegen van het college") in de uitvoering van zijn werk zaamheden worden belem merd. Volgens het raadslid zou uit dit alles blijken dat het ge meentebestuur niet voorne mens is het bouwbeleid te wij - zigen. Hij vraagt de Inspecteur "Volkshuisvesting dan ook om de nodige stappen te nemen en heeft een afschrift van zijn brief gestuurd aan onder meer minister Rietkerk van Bin nenlandse Zaken. Ook in de onlangs gehouden Aardenburgse raadsvergade ring uitte het D'66-raadslid felle kritiek op het bouwbeleid van B en W. Wethouder R. van de Wijnckel antwoordde dat er geen sprake zou zijn van 'vriendsjespolitiek' en dat alle aanvragers van bouwvergun ningen gelijkelijk worden be handeld. Tegen illegale bouw sels zal hard worden opgetre den, beloofde de wethouder toen. Qat jcan j^et zo.n ÏMjaiWm* vrijblijvend proef-op-de- 1 som a"onnement °p die yP fiköSL"** allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan =s»| kleppert uw krant heel r5§3 binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de SS bus. I Naam: Adres: Postcode Woonplaats: 1^ Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Slem, Antwoordnummer 112, ^800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). I

de Stem | 1984 | | pagina 15