van 00.- i/ met Masse ieuwe dames-coach Rinus Verboom 'Hoekzak-loop' 77 4 T ennistoernooi 'De Vlaanderen' Topduel handbal Henk Michels: 'Axel heeft uitstekende kans op titel' Titelstrijd indoor-dressuur Titelstrijd derde klas driebanden M *wemduels in in Kapelle |tn Terneuzen VV Zaamslag moet zege pakken vrij wielen in eigen land Regioklas met veertien teams Uitslagen damestennis t4 fiPREDAKTIE LEON kri.imc, LIJPAG 9 MAART 1984 T14 PAGINA SPORT 2 i ■jnyaa it de nieuwe HeskethTaï~( De vrijwel nog geheel met: lie hand gemaakte Hesketh- l-machines zijn echter van een ïusdanige kwaliteit, dat zë [un gelijke niet kennen in dg Motorwereld. Zo is het framï 1.v. geheel van Reynolds 53J lijp gebouwd, terwijl de ove-J lige delen maar liefst 18 keert gelakt zijn. Lange tijd heeft HeskettJ llechts één type gebouwd: <M VlOOO. Lord Hesketh vond dat net tijd werd om het program! na met minstens een nieuv nodel te gaan uitbreiden. Dti neest vooraanstaande stylisl Lan Groot Brittanië John Mockett kreeg van de Lord da bpdracht een nieuwe machina |e gaan ontwikkelen. John Mockett, die vooral be-] kendheid heeft gekregen doos lijn speciale technieken op het gebied van de stroomlijnkui-J pen, mocht zich niet bezig Itouden met de techniek. Moto risch moest gebruik gemaald l'.'orden van de lOOOcc V-twiiJ die ook al in de andere macht] he was te vinden. Ook ten aanj kien van vering, remmen en |o.v. wielen, mocht er niet aan de succes formule bij de! lesketh veranderen. John Mockett ging - met dé |steun van het cijfermateriaa dat tijudens uitvoerige tested lin de windtunnel beschikbaaa ■kwam - aan de slag. Het resul taat werd de nieuwe Hesketfj /ampire, waarvan Lord Hes] Iketh nu kan zeggen, dat hel Iniet alleen de machine is me| Ide mooiste stroomlij nkuif Imaar dat deze speciale conj Istructie er< ook voorzorgt dal Iberijder en passagier optimale Ibescherming krijgen tegen in-j I vloeden van buitenaf. Maal Idaar moet dan wel een kleine I veertigduizend gulden vooij Iworden uitgetrokken. -ft classer die Hyundai onder d4 beerd, geldt een garantie |sie en de achterbrug. stond, tijdens een korte proefl rit al tot een top van ongeveetj 160 km/u. Naast de motor uit Japai hebben de Zuidkoreanen ooi de (ontwikkelings)hulp val Ford gekregen Het onderst* van de Stellar is namelijk af komstig uit de vroegere Tau- nus-serie. Voor- en achter wielophanging zijn recht: streeks overgenomen. De dool de Koreanen gebruikte verinj en demping, zijn echter niet of Europese maatstaven eiëe' stemd. De carrosserie dei" veel te erg. De Nederlands importeur, die als eerste 1 Europa de Stellar mag voeref zal de vering en demping eC"1 ter snel aanpassen. De zware besturing zal wel Jjjjj kenmerk van de wagen ven. De Stellars, uit zes uitw ringen kan worden gek02*, liggen in de prijsklasse tuss 17.795,- en 23.995,-. De rj gens zijn vrij compleet Uitgj rust en de duurste versie 1 GSL) heeft o.a. een elektrisd antenne, elektrische raaW' diening, centrale deurve] grendeling, toerenteller, I hoogte verstelbare bestu^j dersstoel met lendesteun een voortreffelijke sterio- j dio met vier boxen. Het prijslijstje van de lar ziet er alsvolgt uit: ƒ17.795,-; 1600 L IS-®?'! 1600 SL (met 5-bak) 20.1^'J 1600 SL automaat 21 -öy 1600 GSL (5-bak) 22495,- 1600 GSL automaat 23.9 DE TRAINER FIETST ZELF MEE' door RIEN DE JONGE «ES-Met zijn benoeming als trainer-coach van de Nederlandse dames wielrenselectie valt voor Rinus Lfcoom het doek over zijn actieve wielerloopbaan. llthans voorlopig", merkt de Goese belastingambte- iaar op- -want ik ben om te beginnen voor een jaar gesteld". Gezien de ambitie waarmee de 29-jarige ii-amateur van start gaat, zal die periode waar- Lchijnlijk wel langer gaan duren. verboom, die de opvolger Lit van Cor Bijster, die de t-ji kruisjes allang is gepas tenten eigenlijk te oud werd ia met een stel jonge meiden jp te trekken, vindt coaching IjBiiedamesploeg interessant '„tegelijkuitdagend. Hij zegt: Jet dameswielrennen staat j ons vooral in de breedte niet op hoog niveau. Er dus nogal wat terrein iaak voor mij. Wanneer ik [iet mijn selectieploeg goede tesultaten zou kunnen boeken, dat anderen zeker gaan [tornieren. Met de uitbreiding 1 het aantal licentiehoud- s zouden we reeds een be- angrijke stap in de goede chting zetten. Momenteel is Irzo'n zestigtal dames die een tentie bezitten. De laatste ja- Is zitten we wat dit betreft liter in de opgaande lijn. Ik (erracht trouwens dat deze tndens zich zal voortzetten. - KNWU stimuleerde dat juwens vanuit de jeugd, bij mrbeeld door de instelling 1 de categorie nieuwelin- j-dames, waarbij onze tawse Marietta Zoetewei zo 1 ome sportmedewerker IDRTGENE - Van zaterdag [Hot en met zondag 18 maart ïdt de biljartvereniging te Kortgene het kam- chap derde klas drie- ien van het district Wal- n/De Bevelanden. Voor deze eindstrijd, die ge- inden wordt in de Granada- r te Kortgene, hebben zich ie volgende spelers geplaatst: LP. de Kraker, VEG/ABV Eouburg, moyenne 0.427; 2. J. iathonisse, Scheldezicht We- peldinge, 0.4128; 3. F. de eeuw, BVM Middelburg, §123; 4. R. de Kubber, Avon- rGoes, 0.411; 5. J. de Koek, vRuyter Vlissingen, 0.398; 6. Ivan Hoven, BVW Wemel- ;e, 0.371; 7. H. Kempkes, De hyter Vlissingen 0.368; 8. A. OHGL Kwadendamme, 50. Reserves zijn G. Schaal- iBVM Middelburg, 0.397; F. Wens, Scheldezicht Wemel- tage, 0.344 en C. Verweij, On- prOns Goes, moyenne 0.358. t ome zwemmedewerker KNEUZEN - Komend prekend staan twee wedstrij- 'jjop het programma. In Ka le gaat de zwemploeg van 'Bruinvis uit Sas van Gent ('oberen de leiding in de eer- r Klas nog te versterken. P-oWdat, dan is promotie naar rnoofdklas niet meer te ont lui 1 Voor de hoofdklas wordt in pneuzen de derde ronde af- Tewerkt. Het Middelburgse rtotor staat stevig aan de lei- y® en is daarvan niet meer •verdringen. Om de tweede pts wordt nog fel gestreden ®en De Zuidwester en De wmvogel. De wedstrijd in ['neuzen begint om 14.00 uitstekend acteert". Rinus Verboom, die tijdens zijn periode als nieuweling eens vijftien koersen won, waaronder de Acht van Chaam en ook tijdens zijn amateurperiode goed kon meekomen, is sinds 1980 gedi plomeerd wielren-trainer. Toen de KNWU bij de bond van wielren-trainers contact zocht om mogelijke kandida ten naar voren te schuiven voor de functie van dames- coach kwam de naam van Verboom ook op het lijstje voor. Tenslotte werd Rinus Verboom uit de vijf laatste kanshebbers gekozen. Hij gaat op vrijwillige basis werken en dat houdt onder andere in dat Verboom alleen autokosten vergoeding ontvangt. „Je moet mijn baantje dan ook vooral als hobby zien", laat hij horen. „Uiteraard gaat er nogal wat tijd inzitten, maar dat heb ik er graag voor over". Ook zijn bestuursfunctie bij zijn club de ZRTC blijft Verboom waarnemen. Zaterdag maakt de nieuwe trainer-coach kennis met zijn uit tien dames bestaande se lectie tijdens een trainings weekend in Roden (Dr). Be halve de Zeeuwse Heieen Ha- ge uit Sint Maartensdijk, ma ken van die groep deel uit: Mieke Havik, Hennie Top, Pe tra de Bruin, Stella van Kuij- en, Monique Kauffman, Con nie Meijer, Hennie Lieverse, Leontien van Lienden en Thea van Rijnsoever. Laatstge noemde, die vorig jaar tiende werd in het wereldkampioen schap op de weg is voorlopig de enige die zeker is van deel name aan de Olympische weg wedstrijd dit jaar in Los An geles. „Wanneer Thea de enige deelneemster blijft, zal zij ze ker niet door mij worden ver gezeld", weet Rinus Verboom. „Dat wordt uiteraard te duur. Anders zou het kunnen wor den wanneer drie dames afge vaardigd zouden worden. Eventueel kan dit worden af gedwongen wanneer zij een bepaalde limiet halen in be langrijke wedstrijden in Noorwegen en Frankrijk". Er komt dit jaar ook voor het eerst een Tour de France voor dames. Verboom daar over: „Het zal van één of meerdere sponsors, dus zeg maar van de financiën, afhan gen of een Nederlandse merk- ploeg daarin van start gaat. En wie dan eventueel de da mes zal begeleiden, daarvan is ook nog niets bekend". In eigen land gaat de dames trainer-coach in ieder geval diverse wedstrijden bezoeken en via zijn observatie kunnen nieuwe meisjes aan de selectie worden toegevoegd. En wat de trainingsritten van deze selec- tiegroep betreft, heeft Rinus Verboom al besloten om zelf op de fiets mee te gaan. „Dan kun je tot in de finesses aan de weet komen hoe de krachts verhoudingen liggen en wat er onderweg allemaal gebeurt", stelt hij zich voor. OOSTBURG - Zaterdag 10 maart houdt de West- zeeuwschvlaamse atletiekclub in oprichting in samen werking met de Oostburgse winkeliersvereniging de 'Hoekzak-loop', een prestatieloop met als afstanden vijf en tien kilometer. Het startscht voor deze loop wordt om 14.00 uur gelost door de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer Bogaert bij het nieuwe multifunctionele centrum 'De Hoekzak' aan de Oostburgse Langestraat. Vervolgens gaat het door het centrum van Oostburg langs het na tuurgebied 't Grote Gat. Een ronde die een lengte heeft van vijf kilometer. De finish ligt op het Ledelplein, vanwaar de deelne mers meteen doorlopen naar Chez René aan de markt, waar de herinneringen worden uitgedeeld en er tevens een gratis verloting (startnummers) is. Er kan worden in geschreven bij Chez René. Tevens is er tijdens en na de loop gelegenheid om zich als lid van de nieuwe atletiek club te laten inschrijven. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Met het spelen van de eerste partijen in de jeugdcategorie is afgelopen woensdag in sporthal De Vlaande ren te Sas van Gent het tweede open Vlaanderen-toernooi van start gegaan, terwijl de C- en D-categorie zaterdag beginnen. De nieuwe coach van de nationale dames-selectie Rinus Verboom met zijn dochter Elsje op de race-fiets. - fototannie de jonge Het toernooi wordt gespeeld over diverse weekends met fi nales op 24 maart. Door een wat geringe belangstelling was de wedstrijdleiding ge noodzaakt de leeftijdscatego rie tot en met 16 jaar te laten vervallen en tevens de meis jes-categorie tot en met 13 jaar, zodat dit jeugdtoernooi beperkt blijft tot de jongsten. Ook de bezetting in de C-ca- tegorie is bepaald minder dan vorig jaar, terwijl de D-cate gorie nog enigszins bevredi gend genoemd mag worden. Men is verzekerd van de deel name van Huub Nijsten en Bram van Dijk (beiden Ter- neuzen) en de plaatselijke fa vorieten Hans Vermoet en Ed- Van onze sportmedewerker AXEL - In het KNVB-zater- dagvoetbal staat voor het aan staande weekeinde een be perkt programma op de rol. Slechts één Zeeuwsch-Vlaam se ploeg komt binnen de lijnen en dat is Zaamslag, dat Tho- lense Boys op bezoek krijgt. Het is voor de derde keer dat dit duel op het programma staat. Op 3 december en 28 ja nuari werd het afgelast en zo doende moet het nu de derde maal wel doorgaan. Voor de groen-witten van trainer Ger- rit Emans is het een bittere noodzaak te winnen van de Tholenaren. Want alleen bij winst wordt de rode lantaarn overgedragen aan het niet spelende Krabbendijke en komt het op één punt van Tho- lense Boys. Pikken de gasten daarentegen de punten mee, dan zijn ze zo goed als zeker uit de degradatiezorgen. Daarom geldt voor Zaamslag maar één devies en dat is win nen. Programma: Tweede klas A: Good Luck-SSC'55, Roda Boys-Oranje Wit. Derde klas A: Dinteloord-Ka- pelle, Zaamslag-Tholense Boys. BOKSEN - De Zuidkoreaan Oh Min Gun is in Seoel we reldkampioen in het vederge wicht (IBF-versie) geworden. Gun won door knock-out in de tweede ronde van de Indone siër Jokor Arter. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Voor de da mes van Sluiskil staat in de zaalhandbalcompetitie van de afdeling Zeeland zondag de wedstrijd van de waarheid op (ADVERTENTIE) I dagje fietsen in en rond Delft. Vrijwielen in I J^^-Haaldatfietsersboekjevoorvrijetijd fcbi' de ANWB, de VW-i, de reis- en in- I 'llmgcnbureaus van de NS, de fietsenvakman ||""chting:fiets(020-42 55 50). het programma. Het toptref- fen tegen concurrent EMM 3 moet dan worden afgewerkt. Bij winst zijn de dames van trainer John Roelofs verze kerd van de titel in de eerste klas. „Het zal een moeilijke wed strijd worden. Uit hebben we wel gewonnen, maar EMM 3 kent onze speelwijze nu en zal de zaken zeker anders aan pakken. Belangrijk zal ook zijn of de dames, vijf dames spelen pas voor het eerste jaar bij de senioren, het hoofd erbij kunnen houden. EMM 3 heeft wat dat betreft een voordeel, want in dat team zit meer rou tine. Daar staat tegenover dat wij het thuisvoordeel hebben en zijn we technisch wel iets beter. Het zal een open strijd worden waarbij ik de kansen fifty-fifty schat. Tevens hopen we dat de blessures van Mar- j an Boussen en Dianne Porrey hersteld zijn. We zullen er echter alles aan doen. Met het carnavalsweekeinde hebben we zelfs geoefend tegen Olym pus. We zijn er klaar voor, maar het team dat de zenuwen het best in bedwang kan hou den, zal het duel winnen", al dus coach Tonnie de Brouwer. Het topduel begint zondag om 18.10 uur en supporters kunnen terecht in sporthal Oude Vaart te Terneuzen. door RINUS VERBERKMOES AXEL - „We hebben het zelf In handen. Blijven we win nen, dan is er niets aan de hand. Gaan we verliezen, dan zijn we afhankelijk van wat anderen doen. Daarbij is één ding zeker: we hebben nog een lange en moeilijke weg te gaan", is de mening van Henk Michels, vrije verdediger in het keurkorps van Axel, over de titelkansen van zijn ploeg in de vierde klas van het KNVB-zondagvoetbal. Voor het begin van de competitie zag het er niet naar uit dat de 21-jarige Michels de rol van laatste man zou gaan vervullen. Hij was immers de man die de rol van 'bolle' Karei Verbunt (jarenlang op het middenveld) speelde, over moest gaan nemen. De jonge Michels had het in zich en Axel was er tevreden mee. Het liep echter anders. In plaats van spelbepaler op het middenveld, werd hij vrije verdediger. „Jammer", stelt hij. „Ik ben in die rol gedrukt door om standigheden. Corijn, die laatste man speelde, vertrok naar Terneuzen en Jacco Dekker, die deze taak over zou gaan nemen, kreeg last van een blessure. En aangezien ik voorheen ook al eens laatste man gespeeld heb, was een keus gauw gemaakt. Toch zou ik liever op het midden veld spelen. De plaats als laatste man neem ik waar in dienst van de ploeg en daar heb ik vrede mee", aldus de blonde verdediger uit het Axel-kamp. Aan het uitgangspunt dat Axel zich voor de competitie stelde, eindigen bij de eerste vijf, voldoet de 'kampioen van de vriendschappelijke wedstrijden' ruimschoots. De derde klas lonkt, zou je bijna denken. Michels denkt daar ook zo over, al heeft hij zijn bedenkingen. Dit in tegen stelling tot zijn verloofde Giselle. Voor haar wordt Axel kampioen. „Ik heb gedroomd dat we kampioen zouden worden. Voor de wedstrijd tegen Terneuzen droomde ik ook dat we zouden gaan winnen en we wonnen. Waarom dan nu niet", zegt zij. Voor Henk is het echter nog niet zo duidelijk. „We spe len in de vierde klas met veel gelijkwaardige ploegen. De hoofdrollen worden toebedacht aan Axel, Terneuzen en Hoofdplaat, maar vergeet teams als RIA en Hontenisse niet. Deze ploegen worden niet gezien als titelkandidaten en dat werkt in hun voordeel. Het zijn echter teams die je niet uit het oog mag verliezen, want zonder dat je er erg in hebt zijn zij de lachende derde partij", verklaart hij. Hieruit blijkt zonneklaar dat de Axelaars de zaken nauwlettend volgen en niets aan het toeval willen overla ten. De wil om een stukje van de vergane glorie goed te maken leeft dus wel degelijk bij de oranje-witten. Mi chels: „Natuurlijk willen we dat. We bezitten momenteel een vrij brede selectie. Tegen Terneuzen speelden we met vijf invallers. Daardoor is het mogelijk eens verder te kijken. Daarbij is de ploeg nog vrij jong en gaat het spel peil langzaam omhoog". Deze optimistische kijk op de gang zaken verklaart te vens waarom Axel speelt met een vrij aanvallend con cept. Waar veel ploegen met twee spitsen opereren, houdt Axel vast aan drie man in de frontlijn. Dit maakt Axel tot een kwetsbare ploeg als de doelpunten uitblijven. Im mers, een uitval van een defensief ingestelde tegenstan der, kan verlies betekenen. Dit is voor de Axelaars echter geen aanleiding het concept te wijziggen. „Op de aanval spelen ligt ons het beste. We hebben er de spelers voor en doen het dan ook. Voorlopig hebben we nog maar twee keer in de competitie verloren. Te weinig om geen vertrouwen meer te hebben in deze speelwijze. Henk Michels: We hebben alles zelf in de hand". - foto: corj.de boer/de stem Zoals het nu gaat, moeten we het houden. Ik ben er in ieder geval dik tevreden mee", besluit Henk Michels zelf verzekerd. die Dobbeleir. Bij de C-dames kunnen genoemd worden Christian Nijsten en Aniek van Waes. De D-categorie werd opge splitst in een groep voor 30 jaar en ouder en een groep jongeren. Kanshebbers bij de ouderen zijn Pièrre Lampaert, Eddie Dobbeleir, Hans van den Akker, Willy de Bruijn en William Asselman. Bij de jon geren kunnen genoemd wor den Onno van Quekelberghe, Jacky Goudbeen en Arjen El- derson. Bij de dames worden getipt Marijke Pladdet en Ma rijke Robesin. Enkele uitslagen van de woensdag gespeelde partijen bij de jeugd: Jongens tot en met 10 jaar: Sebastien Rottier- Niek van Remortel 7-2, Niek van Remortel-Martin Elder- son 5-4, Mischa Courtin-Elmer Lie 5-2. Jongens tot en met 13 jaar: Gyon Asselman-Norbert Elderson 7-1, Bernd van Que- kelberghe-Tim van Veldhoven 5-4, Tim van Veldhoven- Frank Wille 6-3, Stefan Steij- aert-Youri de Meester 4-2, Ja- scha Leenhouwers-Guido Tol- hoek 8-1. Van onze sportmedewerker AXEL - De hoofdklas in het Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoet bal, de zogenaamde regionale klas, wordt met twee teams uitgebreid. In plaats van twaalf clubs komen er in het volgend seizoen veertien vere nigingen in deze klas uit. Tot deze uitbreiding beslo ten de rayoncommissies, onder voorzitterschap van Hulste naar Rob Claerhoudt, in on derling overleg. Voor de twee teams die voor degradatie in aanmerking komen, Racing White is er één van, betekent het een herkansing om re- gioklasser te blijven. Daartoe moeten zij met de resterende rayonkampioenen in de slag. Deze overblijvende rayonti telhouders zijn de drie van de vijf die resten na de promotie competitie. De nummers één en twee van de promotiecom petitie gaan in ieder geval over naar de regioklas. De op stapel staande tweede regio nale klas komt er voorlopig niet. De animo hiervoor was in de rayons nog te gering. Vol gend jaar wordt opnieuw be keken of een tweede regionale klas wenseliik is. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Forse uitsla gen vielen er te noteren in de Ador-damestenniscompetitie. Ador 1 liet Sluis 2 kansloos met 4-0 en Slaghoutje won met dezelfde cijfers van Super stars. Individuele uitslagen: Ador 1- Sluis 2: Sturm/Hamelink-Saal- mink/Van Keulen 13-5, Anthony/ Fermont-Van Daele Leenhouwers 11-9. Slaghoutje-Superstars: Van Doeselaar/Tollenaar-Meijer/De Hulster 17-1, De Feber/Den Exter- De Visser/Van Doorn 16-3. Van onze paardesportmedewerker NIEUWVLIET - De concours commissie van de landelijke rijverenigingen en ponyclubs De Haringruiters uit Biervliet en De Zwinruiters uit Nieuw- vliet, heeft de organisatie in handen van het Zeeuwse in- door-dressuurkampioenschap voor paarden in de klassen M en Z. Deze titelstrijd wordt za terdag 10 maart gehouden in manege Riemens in Nieuw- vliet. De kampioen en reserve kampioen in de klasse M en de titelhouders in de Z-categorie kunnen in Nieuwvliet een tic ket veroveren voor deelname aan de nationale indoor-dres- suurtitelstrijd, die zaterdag 31 maart in het federatiecentrum in Uddel zal worden gehouden. Voor de strijd om de titel in de Z-klas hebben zich acht combinaties aangemeld. Een van de kanshebsters is de in goede vorm stekende Loes van Dijke met Ostwind van De Weelruiters. Zij kan echter op zware tegenstand rekenen van de geroutineerde Hanny den Exter xnet Troubadour van Noord-Beveland, Jori van de Bijl met Rapid van Bru en Centien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren. In de M-klas zijn er dus twee tickets voor Uddel te ver dienen. Hier kan een boeiende strijd verwacht worden. Niet minder dan dertien combina ties binden hier de strijd aan. Grote favoriete is Annemieke Picavet met Toloma van Luc- tor et Emergo. Zij heeft al uit stekende prestaties geleverd dit indoor-seizoen. Zij mag op zware tegenstand rekenen van vooral de goed rijdende Linda Goense met Sianetty van De Weelruiters, Karin de Feber met Ramona van De Vosserij- ers, Ineke Cijsouw met Ruark en Marian Kielman met Tin- dar, beiden van De Oranjerui- iters uit Axel. Om half tien 's morgens wordt eerst begonnen met het voorprogramma, de klassen LI en L2, waarin negentien combinaties in actie zullen ko men. Kortom, een aantrekke lijk ruitersportprogramma za terdag in manege Riemens in Nieuwvliet.

de Stem | 1984 | | pagina 9