Johan van de Velde: „Goede uitslagen geven rust Van Bracht: weinig interesse Winst van Lendl 0 Zoon van minister betrokken bij voetbalschandaal R/RAAM- ilLIGINGEN 15. Adriatico r gevraagd neel gevraagd fioud/reparatie Begrip voor afzegging van Post Nederlandse judoploeg Van Helden imponeert Breda Centrum Breda bungalows Toercaravans Kledingverand. diversen prijskaarting industrieladders KLEINTJE RO COMFORT uifijPAG 9 MAART 1984 PP >geja"-Vastgoed j Heideland Apollo ce adviseurs m/v de zwembadeigenaar narkt Den Hout tbui op komst? g en onderhoud van ïezonningsapparatuur Rooks naast ploeg voor Milaan-San Remo K\S B-bestuur w'l maatregelen tegen wegblijvers jbij NK sprint Fiets Hofland gestolen Gerets bij Milan ontslagen SCHUUR te koop op m2 bouwgrond, gelegd de Zoutestraat. Vraaon 35.000,-. Nadere te tingen: Zoutestr. 97 l.,7 of tel. 01140-11099.51 Haagweg. Op goede lok, tie gelegen winkelpand,! Ind.: winkel- achterlam keuken, toilet douch bijruimte en achtertuin etage: overloop met 3 sim Het pand is voorzien vV c.v. Ook zeer geschikt 2 woonhuis of Videothe» Prijs 75.000.- k.k fpfc 076-417717. e dubbel pandje t.k., geh»» gestoff., voorz. van cv n rekt leeg te aanv. p,j 77.500,- k.k. Tel 07 417717. staande! HUIS te huur Standermolenstr. Graauw. Te bevr. Nieuw] Ellestr 1Heikant 01140-10036. Te huur aan de Zeeuwse kustl dicht bij de duinen, 10 n van zee. Tel. 01185-2979 1 merk Kip, Bergland Eura, gebruikt. Tel. 01185J 2979. Mr. tailleur. Terh. Na- ssaustr. 26, 01693-2079. Vrijdag 9 maart bij Th. de Block te Heikant Vleesprijzen. Begin om 19.30 uur. ERV. jager, 15 aktes vraagt jachtterrein te huur, evt. alleen schad - of vlie gend wild. Bereid red. priji te bet. Aanb. Postbus 343i te Breda. Faillissementspartij zwara alum. ook per stuk. U belt, w komen. 7 mtr. v.a. f 249, Handelsond. Klimat, 03ü 834977 (tot 22.00 uur). Een plaatsen: resultaten boe ken. nekenstraat 31 - Breda fel. 076-224334 £mZDE STE FOItlO d'ISCHIA - Op het eilandje Ischia, een pareltje in ao xirreense Zee, is Johan van j, Velde begonnen aan zijn eerste grote klus voor zijn Ita liaanse werkgever. De ver nachtingen zijn hooggespan- „en maar in weerwil van de druk g°ed te moeten preste en, maakt de Westbrabander geen nerveuze indruk. johan van de Velde heeft „iet bepaald redenen om diepe rimpels in zijn voor hoofd te trekken. De voorbe reiding op de Tirreno-Adriati- 'co die gisteren de proloog be leefde in het badplaatsje Fo- Ljo waar de Italiaan Guido iBontempi de snelste tijd neer zette over 4850 meter, liep im- jmers op rolletjes. Zowel in de [rondes van Laigueglia (twee- lel en Sicilië (derde in het ijndklassement) en de semi- 'klassieker Milaan-Turijn (zesde) was hij een goed verte- genwoordiger van zijn nieuwe broodheren. Die vroege vorm, bereikt door drie keer zoveel trai- ningsarbeid dan in zijn jaren bij de ploeg van Peter Post, heeft de Rijsbergse prof ge sterkt in zijn vertrouwen ook na de 'oversteek van de laars van Europa' zijn kopman schap in het Metauromobili- team opnieuw waar te kunnen maken. Johan van de Velde: „Het is een goed gevoel zo vroeg in het seizoen zulke uit slagen te rijden. Het geeft rust. Bij mezelf, maar ook in de ploeg. En dat is erg belangrijk, want er staat voor een be scheiden cluppie als het onze veel op het spel in deze wed strijd. Ik ben verantwoorde lijk voor aanvaardbare uitsla gen. Niet dat er meteen aari een overwinning wordt ge dacht, maar er wordt wel van je verwacht met de besten mee te strijden. Gezien de resulta ten van de afgelopen twee we ken, moet dat mogelijk zijn, al is de Tirreno een verrekt lasti ge koers." Lastig was in ieder geval de proloog, waarin hij 19 secon den moest prijsgeven op win naar Bontempi. Johan van de Velde klasseerde zich met zijn tijd, 6.28 minuut, in de brede middengroep. „Dat had beter gekund", vond hijzelf, „maar het parkoers liep van geen kanten. Ik ben nooit goed in mijn ritme kunnen komen. Er is echter nog geen man over boord, al had ik het verlies lie ver wat kleiner gehouden. De ze wedstrijd is er nu eenmaal een, waarin elke seconde dub bel telt. Het is de komende da gen daarom zaak om alles goed in de gaten te houden." Dat betekent voor Johan van de Velde, dat er in de Tir- reno-Adriatico keihard ge werkt zal moeten worden. De formatie van ploegleider Ro berto Poggiali is immers niet op volle sterkte kunnen aan treden. Mauro Fraceschini moest op het laatste moment afhaken met een griepje, ter wijl Frits Pirard nog maa, amper is hersteld van een ver koudheid, die hem wekenlang het geplaagd. Dat belette he,ovèrigens niet om een re- deh ce proloog te rijden. i een vijfde plaats was Ad an der Poel de beste Ne derlander in het ritje tegen de kit Daarmee verraste hij •'zichzelf eigenlijk nog het mo I. tie Hoogerheidenaar: „Ht afgelopen weekeinde Veel ik bar slecht. Het ver baasde me, want op Sicilië ging het goed. Nu ben ik er achter dat ik me geen zorgen hoéf té maken. Het waren een paar slechte dagen, maar daar ben ik overheen." Md van der Poel, die de „o-Adriatico voor de eer ste aal rijdt, gaat zich dan ook helemaal richten op het klassernent, mits er geen gek ke dingen gebeuren. „Je weet het natuurlijk nooit, voor het zelfde geld krijg ik een dezer dagen enkele minuten aan mijn broek. Zolang ik echter niet te veel tijd verspeel, wil ik alles geven om zo hoog moge lijk te eindigen. Ik heb deze week bij Knetemann nog in formatie over de Tirreno inge wonnen en hij heeft me ge zegd, dat het wel een wedstrijd voor mij was." Organisator Franco Mealli moest gisteren in Forio overi gens een flinke teleurstelling wegslikken. Francesco Moser verscheen niet aan de start van de proloog. Op advies van de ploegarts zag de houder van het werelduurrecord af van deelname. Moser vertoont verschijnselen van overver moeidheid, overgehouden aan de drukte rond zijn persoon na de successen in Mexico-stad. Hij gaat zich nu in alle rust voorbereiden op Milaan-San Remo. De uitslag: 1. Guido Bontempi (Ita), 4850 meter in 6 minuten en 9 seconden, 2. Jesper Worre (Den), 3. Moreno Argentin (Ita), 4. Roberto Visentini (Ita), 5. Adri van der Poel (Ned), 6, Erich Miachler (Zwi) allen 6.10, 7. Laurent Fignon (Fra) 6.11, 8. Stefan Mutter (Zwi), 9. Bruno Leali (Ita), 10. Dante Morandi (Ita), 11. Tommy Prim (Zwe) allen 6.14, 12. Dominique Gaigne (Fra), 13. Da- niele Caroli (Ita), 14. Roberto Gradi (Ita), 15. Czeslaw Lang (Pol) allen 6.15, 16. Jan Raas (Ned) 6.16, 21. Re ne Koppert (Ned) 6.17, 23. Roger de Vlaeminck (Bel), 25. Guiseppe Sa- ronni (Ita) 6.18, 30. Greg Lemond (VSt) 6.21,44. Joop Zoetemelk (Ned) 6.24, 55. Jac Hanegraaf (Ned), 61. Frits Pirard (Ned) 6.26, 67. Ludo Peeters (Bel) 6.27, 68. Johan van de Velde (Ned), 70. Leo van Vliet (Ned) 6.28, 85. Ad Wijnands (Ned) 6.31, 102. Hennie Kuiper (Ned), 108, Adri van Houwelingen (Ned) 6.34, 113. Cees Priem (Ned) 6.36, 138. Martin Havik (Ned) 6.39. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll"lll"l"""'lll"""l","""""""""""'"l"""""l""""l'"111""""""1"111""11"""'1"11111""1"1"111 -BENDE' SLAAT WEER TOE !ïct een aantal bungalows, villa's, derijen in de regio Brabant, Zuid waarvan de huurprijs in overeen gebodene en tot 4000,- p.mnd. 229255. 'ng van de buitendienst in de grote Nederlandse Larouss van auto en telefoon noodzakelii* /erkoopervaring is niet noodzake-l citatiebrief aan Heideland Apollol -25, 4812 PA Breda of bel vooreen omgeving 076-227993 (van ma. lol 10 uur). eloos genieten van uw zwembad o!| omende seizoen? met ons op voor de jaarlijkse on raad en daad voor u klaar het ge-I atie en aanleg van zwembaden en| :er Pools, Rijen, tel. 01612-4330. mei. Inlichtingen/inschrijvingen. 1 BA Den Hout, tel. 01620-33541^ hele opluchting bij hoest en oefj D tabletten in een flesje. Uitsluit8 theek en drogist. Rijen, Van onze speciale verslaggever CHALON-SUR-SAONE - Pe- ler Post heeft besloten Steven Rooks niet af te vaardigen naar de klassieker, Milaan - 8an Remo op zaterdag 17 maart. De overige acht ren ners uit Parijs-Nice starten wel in de 'Primavera'. Rooks wordt volgende week overgeheveld van de 'klassie- kersploeg' naar de 'rondenfor- matie'. De Noordhollander gaat met de Belg Ludo de Ceu- lenaar, Theo de Rooy, Gerard Veldscholten, Gert-Jan Theu- nisse, Johan Lammerts, Bert Wekema en - als hij hersteld is van zijn sleutelbeenbreuk - Peter Winnen naar de Cata laanse Week. Vim onze speciale verslaggever 10RIO d'ISCHIA - Franco Mealli, de organisator van de Ürreno-Adriatico, kan begrip opbrengen voor het feit, dat Peter Post vorige week de in schrijving voor zijn wedstrijd annuleerde. Mealli: „Er is uitgebreid overleg geweest. Post heeft me êszegd, dat hij door enkele tektegevallen een tekort aan Personeel had en het niet ver antwoord vond om de rest ex tra zwaar te belasten. Ik kan ®e dat indenken, hoewel ik het uiteraard zeer betreur dat djn ploeg er niet bij is. Dit is «hter duidelij k een geval van overmacht. Ik ken Post goed genoeg om hem te vertrou wen," Er is tussen Mealli en Post afspraak gemaakt, dat de Panasonic-formatie als tegen- Prestatie zal deelnemen aan de rondes van Apulie, Latium en tmbrië. Van onze sportredactie J-JIERSFOORT - Het dage- s bestuur ad interim van koninklijke Nederlandse J^'senrijders Bond i j beeft zich gisteravond Amersfoort beraden over de j egg'ngen van een aantal le vin de nationale selecties /«deelneming aan de natio- tiia :ltelstr>jd sprint, die des- „I 5 'eSen de wil van de kern- Strainers voor het komen- ?ii„ e^ernde in Eindhoven £Vas'gesteld. in h'nterirnbestuur spreekt af.„ ''cht van de gemaakte Gt» n met de Beleids gen k- Training zijn misnoe- 3! "'erover uit en zal het op sta' te biezen dagelijks ma!rlr in overweging geven dj re6elen te treffen tegen PiedS1' die om andere dan start redenen niet aan de tullen verschijnen. Vori- HiltJ? gaven onder meer Kram van der Duim, Yep herin en Frits Schalij te sprintï dat z[i niet aan de 'km.Kathpioenschappen deel uen nemen. door JOHN HOOFS CHALON SUR SAONE - Vooralsnog lijkt er geen maat te staan op de successen van de nieuwe 'bende' var Peter Post, die vanaf de eerste wedstrijd van het wieiërjaar het peloton terroriseert als nooit tevoren. Na dè proloogzege van Bert Oosterbosch woensdag, was het gistermiddag in de eerste etappe van Parijs- Nice maar weer eens de beurt aan het sprintwonder Eddy Pianckaert, die al zijn elfde overwinning van het seizoen liet optekenen. Klein en Abel Keyser in de massasprint. In het geheel niet ontdaan door de gebeurtenissen schoof Bert Oosterbosch gisteravond aan bij de ploegmaten van Pa nasonic, die voor de 16e keer dit seizoen een fles lieten ont kurken om een succes te be sprenkelen. En waarom zou het vandaag niet anders zijn? Na een korte ochtendrit over 101 kilometer volgt immers in de middaguren een ploegen tijdrit, de discipline waarin de Postrenners meer dan vijf jaar vrijwel ongenaakbaar zijn ge-eest Pe grote vraag is of het compleet gewijzigde team die lijn kan doortrekken. Eddy Pianckaert (rechts) is 'tegen zijn wil' zijn ploeggenoot Eric Vanderaerden (links) te vlug af. - foto ap Van onze speciale verslaggever CHALON SUR SAONE - Als er afgelopen uren geen andere racefiets voor hem gevonden is, keert de Roo- sendaalse amateur Peter Hofland vandaag noodge dwongen de etappe-wed strijd Parijs-Nice de rug toe en gaat naar huis. Gisteren werd namelijk na de massa-sprint van de eerste etappe van de 'koers naar de zon' in Chalon sur Saone Hofland's fiets gesto len. De Roosendaler had zijn fiets even neergezet om zich te verfrissen. Daar Hofland als gastrenner in de Neder landse amateurploeg, die voor de rest bestaat uit cou reurs van Frans Klardie, voor Parijs-Nice werd opge nomen kan hij niet beschik ken over een reserve-fiets. Gisteravond laat werd nog een poging ondernomen een oplossing te vinden. Mocht dat echter niet gelukt zijn dan moet Hofland vandaag naar huis. Van onze speciale verslaggever LEUVEN - De eerste ervaring van de geroutineerde biljart speler Rini van Bracht met het set-systeem was op het oog en in cijfers geen desillusie te noemen. De Nederlands kam pioen versloeg in zijn eerste partij van de Europese titel strijd driebanden in Leuven de Zweed Mats Noren in twee sets (25-11 en 25-24) en maakte een meer dan behoorlijk ge middelde (1.428). Ondanks die opsteker klaagde Van Bracht gisteren zijn nood over het in tweeën delen van de normale partij- lengte, de dit jaar bij de Euro pese titeltoernooien geïntro duceerde wedstrijdopzet. „Ik ben hier zonder sportieve inte resse heengekomen. Het spe len van sets maakt de grote jongens in het driebandenspel moe. Luister maar naar Ceu- lemans, Dielis en Bitalis. Die balen. Net als ik. Niet voor niets hebben ze vorig jaar in België het set-systeem weer afgeschaft. Voor mij telt dit kampioenschap niet". Van Bracht, de wereldkam pioen van 1982, is volgens zeg gen slechts aanwezig in de Belgische universteitstad uit commerciële overwegingen. „Voor mijn handel is het nood zakelijk, dat ik dit soort toer nooien speel. Je moet voor je naam aan je reputatie en be kendheid blijven werken. Dat is op dit moment mijn enige overweging voor deelneming. Verandert de Europese bil- jartfederatie, de CEB, dit sys teem niet, dan ben ik er vol gend jaar niet bij. En dat geldt voor meerderen. Dan kunnen ze nog meer zwakkere spelers tot de internationale kam pioenschappen toelaten"", schamperde Van Bracht, die vorig seizoen in Nederland ook met succes oproerkraaide te-\ gen het in de ereklasse drie banden gebruikte poule-sys teem. De Waalwij ker ver wacht op Europees niveau ook zijn gelijk te krijgen in de af wijzing van het set-systeem. „Geloof mij nou. Ik heb acht tien jaar ervaring. De mensen komen niet voor spanning. Ze komen voor de partijen tussen de topspelers". De criticus Van Bracht, be geleid door liefst twee oppas sende bondsbestuurders (La- geweg en De Buyser) en mo reel ondersteund door een Ne derlandse topdriebander (Van der Smissen), toonde tegen Noren de kwaliteit en menta liteit, die iets met topvorm te maken moeten hebben. In de eerste set kreeg Noren, een speler die langzaam op tempe ratuur komt, geen poot aan de grond tegen Van Bracht, die met regelmatige scores in ne gentien beurten naar het doel van 25 caramboles opruktè de en opstapte. Hij werd van (25-11). De tweede set begon zijn voornemen terug ge- sensationeel. Van de afstoot bracht door een bondsofficial, maakte Noren acht punten, waarna Dielis volkomen uit een-derde van de partijlengte, zijn spel raakte. Van Bracht was niet uit zijn evenwicht gebracht en ant woordde met acht, een onge kend begin van een partij driebanden. In een op hoog ni veau gespeelde set behield No ren vervolgens het voordeel. Via tussenstanden van 13-8, 18-12 en 22-18 leek de Zweed op weg naar een gelijkspel. Van Bracht, net als Noren nauwelijks onder de indruk van de arbiter die niet tot drie kon tellen, bleek in de span nende slotfase toch nog over een eindschot te beschikken. Met zeven caramboles in de laatste drie beurten ging de 36-jarige Waalwijker tocl) winnend uit: 25-24. Rini van Bracht heeft in zijn partij uit de tweede ronde re mise gespeeld tegen Ludo Die lis. De strijd tussen de twee kandidaten voor de eerste plaats in de groep werd beïn vloed voor de arbitrage, die van aanzienlijk lager peil was dan de kwaliteit van de spe lers. Zowel in de eerste als in de tweede set werd Van Bracht een keer afgeteld we gens billarderen. De tweede keer irriteerde het hem zo, dat hij zijn keu in elkaar schroef- BRUSSEL (BELGA) - De als tweede geplaatste Ivan Lendl had gisteren in Brussel niet veel moeite de kwartfinales van het in ternationale Grand Prix-toernooi te bereiken. Tegen de Zweed Anders Jarryd gaf hij slechts zes games af: 6-4 6-2. Vorig jaar was de etappe overwinning in de eerste rit van Parijs-Nice (toeval?) het U schaarse hoogtepunt in het wu h.rseizoen van Eddy PI: 'kaert, deze keer slechts een nalte in de imposante reeks, waarvan het einde niet in zicht lijkt. Een niet geplan de zége ook, want de Panaso- hic-renners hadden samen - met ploegleider Peter Post eendrachtig gekozen voor Eric Vanderaerden, die na alle el lende van de laatste maanden me >1 cel een overwinning werd igegi nd. Voor afreis naar Pa ris Nice beloofde Eddy Pianckaert: „Ik zal alles in het werk stellen om Vanderaer- deft aan een ritzege te helpen." Hij nield, zijn goede bedoelin gen tep spijt, geen rekening met een kleine misser in het kor boek, die voor hemzelf overigens een aangenaam ver volg had'. Het routeboek vermeldde op 200 meter voor het finishdoek een laatste bocht, die tot spil- punt in het 'plan Vanderaer den' werd gemaakt. Pianc kaert zóu als eerste door die bocht komen, met Vanderaer den in het wiel, waarna het vooi de Limburger nog slechts een kwestie van even hard tT >n zou zijn om zijn eerste zeg >inhen te halen. Vande- ra< -n: „We zaten allemaal ui' cijken naar die bocht. In p) 1 s kregen we ineens het fi nishdoek voor de neus ge coverd." De tijd van handelen was kort en het zekere werd voor het onzekere genomen, omdat zowel Francis Castaing ais Seafcr Kelly in de nabijheid wei ien opgemerkt. Eddy Plai ckaprt sprintte voor zich zelf, ,-.ag Vanderaerden nog uit zijn wiel wippen, maar hij strandde op een meter. Een dubbel succes dat de hoofdrol- spel i s desondanks niet bijster vrol1 k stemde. Pianckaert: „Jet:ener dat Vanderaerden niet gewonnen heeft." Een op merkelijke uitspraak van een winnaar. Voor Vanderaerden was er ook geen troostprijs in de vorm vah de leiderstrui die Bon Oosterbosch moest inle- veren bij de Belg Jean-Luc Vandenbroucke, tweede in de proloog, en gisteren finishend in h. t eerste deel van het drie str' "Ti opgedeelde peloton, u... /oosterbosch als promi- nt renner miste. De W --abander had er voor de str -an de eerste etappe al Wc vertrouwen in dat hij het witte shirt van de klasse- mèi beste lang zou kunnen blij dragen. „Er zijn te veel b naties te verdienen", wi .t hij en hij zag voor zich zelf geen rol van betekenis we; -legd in het verdienen er van isteren trof Oosterbosch bo- iien 'slechte benen' en ra; ie verzeild in de staart van het peloton dat de aan sluit ng met de op drift ge- Taakte' sprinters had misgelo pen. Knetemann is nu beste Letlerlander (4e), Vanderaer- de: beste Postrenner, op de voet gevolgd door de opvallen de Jos Lammertink, die als vlei binnenliep in Chalon- su aone, waar de Neder landse amateurequipe de eer ste successen binnenhaalde met opvallende achtste en ne gende plaatsen voor Dries Wie de Panasonicrenners de laatste weken aan het werk heeft gezien, zal weinig twijfel kennen. Een tweestrijd met de La Redoute-ploeg van Van denbroucke (met Roche en Brown) wordt verwacht, waarna vanavond opnieuw een ander klassement kan worden opgemaakt. De fikse bonificaties, die er te verdie nen zijn in de ploegentijdrit, zouden ook Steven Rooks naar het voorplan kunnen tillen. Met de beklimming van de Mont Ventoux op zondag op het programma geen slechte zaak De uitslag van de eerste etappe is: 1. Eddy Pianckaert (Bel) de 172 km in 4 uur, 37 minuten en 38 seconden (met tijdvergoeding 4.37,28), ge middelde snelheid 37,171 km/u, 2. Eric Vanderaerden (Bel) z.t. (4.27,33), 3. Francis Castaing (Fra) z.t. (4.27,36), 4. Jos Lammertink (Ned) z.t., 5. Werner de Vos (Bel) z.t., 6. Sean Kelly (Ier) z.t., 7. Noel de Jonckheere (Bel) z.t., 8. Dries Klein (Ned/amateur) z.t., 9. Ebel Keizer (Ned/am) z.t., 10. Patrick Versluys (Bel) z.t., 11. Jean-Louis Gauthier (Fra) z.t., 12. Kim Ander sen (Den) z.t., 13. Bernard Hinault (Fra) z.t., 14. Frederic Vichot (Fra) z.t., 15. Didi Foubert (Bel) z.t., 17. Steven Rooks (Ned) z.t., 27. Henk Lubberding (Ned) z.t., 48. Gerrie Knetemann (Ned) z.t., 61. Toon van der Steen (Ned/am) op 11 seconden, 65. Geert Schipper (Ned/am) z.t., 82. Bert Oosterbosch (Ned) op 20 sec., 86. Peter Hofland (Ned/am) z.t'., 94. Gerrie Takens (Ned/am) z.t., 95. Piet Kleine (Ned/am) z.t., 110. Frits Schür (Ned/am) op 48 sec. Uitgevallen: Franc Clemente (Fra) Algemeen klassement: 1. Vanden broucke (Bel) 4 uur, 43 minuten, 34 seconden, 2. Bondue (Fra) op 2 se conden, 3. Hinault (Fra) op 3 sec., 4. Knetemann (Ned) op 4 sec., 5. Van deraerden (Bel) op 5 sec., 6. Lam mertink (Ned) op 6 sec., 7. Peiper (Aus) z.t., 8. Andersen (Den) op 7 sec., 9. Roche (Ier) op 9 sec., 10. Le- crocq (Fra) op 11 sec., 11. Kelly (Ier) op 14 sec., 12. Gauthier (Fra) z.t., 13. Colijn (Bel) op 15 sec., 14. Ooster bosch (Ned) op 16 sec., 15. Haghe- dooren (Bel) op 17 sec., 18. Lubber ding (Ned) op 18 sec., 19. Anderson (Aus) z.t., 24. Eddy Pianckaert (Bel) op 22 sec., 43. Keizer (Ned/am) op 30 sec., 44. Klein (Ned/am) z.t., 45. Rooks (Ned/am) z.t., 54. Van der Steen (Ned/am) op 34 sec., 66. Schipper (Ned/am) op 44 sec., 69 Kleine (Ned/am) op 45 sec., 80. Ta kens (Ned/am) op 54 sec., 86. Hof land (Ned/am) op 58 sec., 100. Schür (Ned/amj op 1.12. Van onze sportredactie BRUSSEL - Alexis de Clercq, de zoon van de Bel gische minister van finan ciën en vice-premier Willy de Clercq, blijkt betrokken te zijn bij malversaties die het bestuur van de voet balclub AA Gent heeft uit gevoerd. Alexis de Clercq, lid van het bestuur van de voetbalclub, en vijf van zijn mede-bestuurders werden woensdag door de bijzondere opsporingsbri gade van de Rijkswacht opgepakt. Ze zijn tot gis terochtend vastgehouden. Het zestal is door de rechter van instructie in Brussel in staat van be schuldiging gesteld. Waai de zes van worden be schuldigd is niet officieel bekend gemaakt. Maar het staat vrijwel vast dat het gaat om een zwart-geldaf- faire. Al enige weken is de Belgische voetbalwereld in grote beroering als gevolg van onderzoeken die de justitie instelt naar de boekhoudingen van clubs. Zo zijn FC Antwerp, An- derlecht, Standard Luik, FC Waterschei, FC Seraing en SC Charleroi al in op spraak geraakt. Met de arrestatie van de zoon van de minister van financiën is een nieuwe climax in dit voetbal schandaal bereikt. De zaak is des te pikanter omdat' Willy de Clercq, de minis ter van financiën, enige tijd geleden mensen die zwart geld naar het bui tenland hadden geëxpor teerd in de gelegenheid stelde dat geld weer naar België terug te brengen zonder dat ze bestraft zou den worden. Tegen die maatregel rees toen veel protest. Bij de zes be stuursleden van AA Gent is ook huiszoeking gedaan. De boekhouding van de voetbalclub, die eerst vol strekt onvindbaar leek,, kon ten slotte boven water gebracht worden. Deze is in beslag genomen. Er werden onregelmatighe den ontdekt en toen de zes bestuursleden daarover ondervraagd werden le verde dat bekentenissen op. Daarna zijn de zes voorlopig in vrijheid ge steld. Supporters van Water schei zijn van plan zater dag tijdens de competitie wedstrijd van Club Brugge een staking van een mi nuut te houden. Uit protest tegen de afspraken, die spelers van Waterschei in mei 1982 maakten om Standard Luik te titel te 'gunnen', willen de toe schouwers pas zestig se conden na het beginsignaal het stadion betreden. Woensdagavond zijn de spelers Eric Gerets (ex- Standard, nu AC Milan) en Roland Jansen (Water schei) en de ex-trainer van Standard, Raymond Goet- hals, langdurig verhoord door de tuchtommissie van de Belgische Voetbalbond. AC Milan heeft gisteren besloten Eric Gerets op staande voet te onslaan. De raad van bestuur van de Milanese club besloot een stemmig de overeenkomst met de aanvoerder van het Belgische elftal te verbre ken. Voorzitter Farina verstrekte een communi que namens de club, waar in stond: „De raad van be stuur van AC Milan zal het contract met Eric Gerets niet voortzetten, hoe de uitslag van het onderzoek naar het voetbalschandaal in België, waarover de spe ler zijn betrokkenheid heeft toegegeven, ook zal aflopen. Het bestuur van AC Milan, bezorgd om de naam van de club, heeft in zijn vergadering over Ge rets met eenstemmigheid besloten, de banden met de speler onmiddellijk te ver breken". Eric Gerets is vo rig seizoen verkocht aan AC Milan, een van de clubs die was betrokken bij het grote omkoopschandaal in het Italiaanse voetbal. Kort voor zijn overgang naar Italië, aan het einde van het seizoen 1981/1982, was de rechter verdediger van toen nog Standard Luik betrokken bij mani pulaties rond de wedstrijd Standard-Waterschei, waarin de Luikse vereni ging de Belgische titel ver overde. De Belgische bond heeft nog geen enkele be slissing genomen in de zaak tussen Standard en Waterschei. DEN HAAG (ANP) - Neder land zal in vier gewichtsklas sen vertegenwoordigd zijn bij de Europese judokampioen schappen dames, die op 17 en 18 maart in de Wasgau Halle te Pirmasens (WD1) worden gehouden. De ploeg bestaat uit Chita Gross (Vlaardingen) in de klasse tot 56 kg, Chantal Han (Amsterdam) in de klasse tot 61 kg, Irene de Kok (Tilburg) INZELL (DPA) - Op de eerste dag van de internationale wed strijden om de Gouden Schaatsen in Inzeil heeft de Japanner Masaaki Sakai de 500 meter gewonnen in 38,43 seconden. Hij was de enige, die onder de grens van 39 seconden kwam. Lieuwe de Boer werd vijfde in 39,55 seconden. De Nederlander Raymond Brugmans bracht de 1000 meter op zijn naam in 1.22,70. Hans van Helden imponeerde met een nieuw Frans record op de drie kilometer in 4.08,11. Hij had maar liefst acht seconden voorsprong op de Oostenrijker Hadschieff. in de klasse tot 66 kg en Mar jolein van Unen (Vlaardingen) in de zwaarste gewichtsklas sen. Bovendien is Maria Nij- land (Bentelo) ingeschreven voor alle categorieën. Voorts stuurt de Judo Bond Ne derland een afvaardiging naar het internationaal judotoernooi, dat op 24 en 25 maart in Potsdam wordt gehouden. De ploeg bestaat uit: Jean Pierre van Deursen (Hille- gom), Jo Gevers (Rosmalen), Rob Henneveld (Maassluis), Ge van der Elshout (Hoogvliet), Bert Verhoe ven (Udenhout), Ed Kaspers (Am sterdam) en Wil Wilhelm ('s-Her- togenbosch). Aan de Open Belgische kam pioenschappen op 18 en 19 maart in Vise doen mee: Rene van Oostroom (Tilburg), Ron van der Berg (Amersfoort), Raoul Wasmouth (Hoofddorp), Erlend de Groot (Hil- legom), Nico Boelrijk (Maassluis), Marcel Roos (Hoogvliet), Gerry Knikman (Schiedam), Ed van der Berg (Amersfoort), Ronald van Buuren (Maassluis), Harald Kap (Hoevelaken), Peter den Hoedt (Venray), Ronald Joorse (Amster dam) en Theo Meijer (Amersfoort).

de Stem | 1984 | | pagina 7