'La mort de Mario Ricci' geforceerde tobberigheid ONTDEK DE VERSCHILLEN Amerikaanse stuntelaar opvolger Peter Sellers MAART 1984 [e laatste is uitgevoerd versnelling. aërodynamische lat de Honda Jazz oojj iuto's behoort. km/uur in 13,0 sek. rbruik u zorgen baart] en gegeven waar aerfl Izz zit boordevol ruim] (plezier. 1 zuinig en waanzinnigl er lentemuziek in. HONDJV CURSE OF THE PINK PANTHER' uske en Wiske: En De Hippe Heksen Kaatji OPLOSSING HIJDAG9 T3Z PAGINA GIDS 2 War games': Amusement iet spanning n reële boodschap t wringskostenfS70,-Meeriirijs meti li ie Honda Hrnelux NV, NikkeLstmi l ZUID-WEST-BRABANT IF WOUW to, Heerle, telefoon 01658-2551 Door Marjan Mes Maria Volonte mag dan Cannes de prijs voor de bes- acteur gewonnen hebben iwege zijn rol in 'La mort Mario Ricci', het is geens- seen interessante rol en net de hele film getuigend van brceerde tobberigheid. mooie films als 'L'Invita- 'La Dentellière' en 'La >vin?iale', waarin wel al in nemende mate symbolische odschappen zaten, is deze Uste film van Claude Goret- fflin of meer een misluk- ig.Hij loopt over van maat- Bppij-kritische bedoelin- maar die blijven aan de Makte steken, in uitleg de dialogen en komen niet leven door middel van dra- atisch gestructueerde ver- Doof Marjan Mes «WEL NIET zonder angsfigende realitelts- jS 'War Games' van Badham (Saturday »|it Fever) net onwaar- jnlijk genoeg om als jnend amusement te geren. De film gaat ereen scholier, die met 3 eigen huiscomputer computersysteem van Pentagon binnen- iiigten bijna een Derde treldoorlog ontketent, la het verschijnen van de was de Amerikaanse re- ig er ogenblikkelijk bij iieverklaren dat zoiets vol- it onmogelijk is. Niette- was de FBI ongeveer ge- jjdig doende om school- iens in te rekenen, die met 'computertjes zonder veel lite hadden kunnen inbre- in de elektronische brei- van een groot aantal be- fijke instanties, waaron- de NASA. Zo denkbeeldig 'het verhaal van 'War Ga- dus ook weer niet. ihalve amusementswaar- teit de film wel degelijk boodschap over de ge in van de computermaat- uppij, waarin een vals ilarm tot de reële moge- Wen behoort en de priva- van mensen en instituten gewaarborgd is. En hij liaan de orde, dat het kern- logspel niet gespeeld moet len, omdat het niet kan len gewonnen, zestienjarige David is op videospelletjes en igierig naar nieuwe ten op dit gebied. Daar- dringt hij via allerlei trucs ien bij het elektronisch ge lgen van een firma in mi- I -T—TtTiY i- JH—t Matthew Borderick en Debney Coleman in 'War Games cro-chips, die zulke spelletjes op de markt brengt. Allerlei onschuldige tekentjes flikke ren over zijn beeldscherm, maar ook termen als 'Global thermo-nuclear war', want zonder dat hij het weet, heeft hij de computer van NORAD te pakken, het commandocen trum voor de verdediging van het Noordmaerikaanse lucht ruim. Deze computer is door zijn geniale, maar excentrieke uit vinder geprogrammeerd op een simulatiespel. Mede omdat hij indruk wil maken op zijn vriendinnetje, begint David dit spel te spelen en kiest arge loos de kant van de Russen. Als hij als eerste doelen Las Vegas en Seattle opgeeft, wor den onbedoeld de beeldscher men in de NORAD-bunker in werking gesteld en beginnen de sirenes te loeien. Het mo ment nadert, dat de alarmfase bereikt wordt, waarin de Amerikaanse president moet beslissen tot een tegenaanval, het begin van de grote kern oorlog. Als David in de gaten krijgt wat er aan de hand is, heeft hij nog ruim 24 uur de tijd om de computer uit te schakelen. Hij probeert de autoriteiten van defensie ervan te overtigen, dat het om een spel gaat, maar die zien op hun schermm de Russische raketten naderen en zijn niet voor rede vatbaar. Dan gaat David met zijn vriendinnetje op zoek naar de programmeur, die zich heeft teruggetrokken, toen hij merkte dat zijn vinding voor militaire doeleinden werd ge bruikt. Het wordt een adem benemende race tegen de klok. FOTOARCHIEF DE STEM De gevonden geleerde (John Woods) is niet degene, die de wereldoorlog voorkomt, maar de computer zelf, die zijn spel stopt wanneer hij wordt om geschakeld naar een spelletje, dat geen winnaar kent: boter, kaas en eieren. 'War Games' is een voor treffelijke thriller, die een col lectieve angstfantasie geraffi neerd bespeelt, maar deze ge ruststellend laat overwinnen door een kinderlijke wensfan- tasie. Het leuke is, dat een ern stig onderwerp zo lichtvoetig werd behandeld. De valse tie- nerromantiek tussen David (Matthew Broderick) en zijn vriendinnetje (Debney Cole man) moet men maar voor lief nemen. 'War Games' van John Bad ham. Cinésol 3 in Breda. Volonte met zijn mooie grij- krullekop speelt een na een Zuidamerikaans avontuur ge wonde televisie-journalist, die in een Franssprekend lande lijk Zwitsers dorp (waar Go- retta zo van houdt) ene profes sor Kremer (Heinz Bennent) komt interviewen over de honger en armoede in de we reld. Deze man heeft zijn hele leven gepoogd er iets tegen te doen, maar is zwaar gedesillu sioneerd, krijgt een inzinking en van het interview komt niets terecht. In het plaatsje is zojuist een Italiaanse gastar beider doodgereden en de ge meenschap, waar Italianen worden gediscrimineerd, maakt er zich op verschillende manieren druk over. Twee kapsters, die de journalist re gelmatig ontmoet als hij zich 's morgens laat scheren, treuren over zijn dood, omdat ze een verhouding met hem hadden. De jongste verwacht een kind van hem. De journalist, die het grootste deel van de dag zijn ziel in lijdzaamheid moet be zitten, bekijkt het allemaal van een afstandje. Hij gaat met de dienster (Magali Noël) van zijn logement naar bed en dwingt een groepje verveelde, agressieve jongeren tot de be kentenis, dat zij medeschuldig waren aan het verkeersonge val, waarbij de Italiaan de dood vond. Zijn cameraman wordt verliefd op de bezorgde vriendin van professor Kre mer, die net als andere perso nages heel wat aftreurt om vaag aangestipte redenen. Ze huilt bij hem uit net als de dienster bij de journalist, maar vertrekt met haar ge leerde naar een conferentie zonder dat het contact met de televisieploeg iets heeft uitge haald. Goretta is er ditmaal niet in geslaagd om zijn zorg over de ellende in de wereld en zijn betrokkenheid bij een eenvoudig, eerlijk leven zon der compromissen in dramati sche vorm gestalte te geven. Eigenlijk gaat het nergens over en heeft Volonte daarom ook geen kans gekregen om een wezenlijke emotie uit te drukken in zijn spel. 'La mort de Mario Ricci' van Claude Goretta. Cinésol 2 in Breda. Luxor in Terneuzen en De Koning van Engeland in Hulst gaan door met de vertoning van 'Schatjes', zwarte kome die van Ruud van Hemert over vier kinderen, die hun ouders terroriseren. Beide bioscopen bieden deze week ook "The Day After', redelijk overtuigende Amerikaanse verfilming van de aanzet tot en de gevolgen van een Rus sische kernaanval op Kansas City. De Nederlandse politiefilm 'Moord in extase' van Hans Scheepmaker is te zien in Ambassades Club 2 in Antwer pen. Joop Doderer en Ron Brandsteder spelen de recher cheurs De Cock en Vledder uit de boeken van A.C. Baantjer. De achtergrond is de Amsterdamse rosse buurt. De Koning van Engeland in Hulst biedt 'Trading pla ces', een komedie van John Landis met Eddie Murphy en Dan Aykroyd. In Gulden Vlies 1 in Brugge is 'L'été meurtrier' te zien van Jean Becker. Isabelle Adjani speelt de hoofdrol in de ze subtiele thriller, die in Cannes opviel en vier Cesars in de wacht sleepte. In de Sinjoor in Antwerpen draait het nieuwe spekta kelstuk van Andrew V. McLaglen, 'Sahara', met Brooke Shields in de hoofdrol. De allernieuwste van de altijd in teressante Amerikaanse regisseur Martin Ritt, 'Cross Creek' is te zien in Amassades in Antwerpen. Mary Steenburgen en Rip Torn spelen de hoofdrollen. 'Sudden impact' van en met Clint Eastwood gaat voor de tweede week in Rubens in Antwerpen. Eastwood speelt de rol van inspecteur Harry Callahan van de moordbrigade in San Francisco, die hard en onverbidde lijk optreedt tegen de misdaad. De film is spannend, maar de mentaliteit van Harry doet een beetje eng aan. Isabelle Adjani speelt de hoofdrol in 'L'été meur trier'. - FOTO AP GOES Grandtheater - 20 u. Staying alive, a.l. 23 u. Sweet sexy slips, 18 j. Jongerencentrum 't Beest - 20.30 u. Oe lift. HULST Koning van Engeland 19 en 21.30 u. Schatjes, 12 j. 19 en 21.30 u. Trading places, a.l. 19 en 21.30 u. The day after, 12 j. 19 u. Staying alive, a.l. 21.30 u. Voorspel, 18 j. OOSTBURG Ledeltheater - 20 u. Caligula deel 2,18 j. TERNEUZEN Luxor 14,19.30 en 21.45 u. The day after, 12j. 19.30 en 21.45 u. Schatjes, 12 j. 14 u. Vier vuisten slaan op hol, a.l. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Schatjes, 12 j. 23 u. Trashi, vrouw van je dromen, 18 j. Alhambra 2 - 20 en 23 u. The day after, 12 j. ANTWERPEN Rex - 11.45,14,16.30,19 en 21.30 u. Gorky park. Rex-Club - 12,14,16.30,19 en 21.30 u. Table for five. Metro I - 12,14,16,18, 20 en 22 u. Screwballs. Metro» - 12,14,16,18,20 en 22 u. The Osterman weekend Odeon - 14,16, 18, 20 en 22 u. First desires. Rubens - 11.45,14,16.30,19 en 21.30 u. Sudden impact. Sinjoor - 12,14,16,18, 20 en 22 u. Sahara. Vendome - 14,16,18, 20 en 22 u. The hunger. Queliin I - 12, 14,16, 18,20 en 22 u. De duivel van het eiland. Queliin II - 12,14,16,18,20 en 22 u. De leeuw van Vlaanderen. Queliin III - 12, 14,16, 18, 20 en 22 u. Christine. Astra - 12,14,16,18, 20 en 22 u. Dr. No. Astrid - 12,14.20,16.45, 19.10 en 21.30 u. Dragonslayer. Capitole - 12,14,16,18,20 en 22 u. The exterminator of the year 3000. Savoy - 12,14,16,18, 20en 22 u. The sweet body of Bianca. Ambassades - 12,14 20, 16.45,19.10 en 21.30 u. Cross creek. Ambassades-Club I - 12,14, 16,18, 20 en 22 u. Les compères. Ambassades-Club II - 12, 14,16,18, 20 en 22 u. Moord in extase. Ambassades-Club III - 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. Staying alive. Ambassades—Club IV - 11.45,14,16.30,19 en 21.30 u. L'ete meurtrier. Festa - 13,15.30,18 en 20.30 u. Never say never again. Brabo - 11.45,14,16.30,19 en 21.30 u. The day after Tiji - 12,14, 16, 18, 20 en 22 u. Le bourreau des coeurs. Wapper - 12,14, 16,18, 20 en 22 u. Carmen. BRUGGE Komplex Zwart—Huis Gulden Vlies 1 14.30 en 20 u. Staying alive. 22.30 u. L'été meurtrier. Gulden Vlies 2 14.30 en 20 u. Le marginal. 22.30 u. David. Gulden Vlies 3 14.30, 20 en 22.30 u. Trading places. Memling 14.30 en 20 u. Sudden impact- Dirty Harry is at it again 22.30 u. Ilsa Wolvin van de SS. Rembrandt 20 en 22.30 u. Katharina de naakte tsarina. 14.30 u. Herbie rides again. HEIKANT Th. de Block - 19.30u. prijskaarting. DE KLINGE R.de Moor schieting. 19.30 u. HEINKENSZAND DeStenge - Werken van Teja van Hotten. Geop. ma. tot vrij. 10-12 u. en 14-17 u. (tot 16 maart). ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig Gemeentehuis - Aquarel-etsen van Horst de Blae- re, lino's van Liesbeth Huser, et sen van Ernest Joachim, fotogra fieken van Wim Krull en etsen van Dietmar Noworzyn, onder het motto 'Wa stelt da noe voo?'. Geop. tijd. kantooruren. OOSTBURG Atelier Oudestad 66, Oude- stad 64-66 Werken van Jan Verschoore. Geop. di. t/m za. 10-12 en 14-18 u. VLISSINGEN Galerie Marquis, Nieuwendijk 15 - Nieuwjaarstentoonstelling '5 jaar Galerie Marquis'. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. Van onze filmredactie Blake Edwards kan maar niet genoeg krijgen van zijn 'Pink Panther'-reeks. Zelfs na de dood van hoofdrolvertoiker Peter Sellers (de stuntelende inspecteur Clouseau) wist hij een vervolg in elkaar te zetten waar Sellers in voorkwam: 'The Trail of the Pink Pan ther'. Maar die bestond dan ook uit een montage van oude fragmenten en niet gebruikte opnamen voor eerdere films. In de slungelige, bebrilde Amerikaan Ted Wass heeft hij nu een mogelijke opvolger ge vonden voor Sellers. Hij speelt een rampzalige politie-inspec- teur uit New York in 'Curse of the Pink Panther'. Deze wordt ingeschakeld om de spoorloos verdwenen Clouseau op te sporen. Inspec- teur Dreyfus, de immer weer tot wanhoop gedreven baas van Clouseau, zou het liever zo willen houden, maar wordt gedwongen om de 'grootste de tective ter wereld' terug te vinden door middel van een gelijkwaardige figuur. Door inbraak in de Parijse politie computer slaagt Dreyfus erin iemand aan te laten wijzen: inspecteur Sleigh van de New- yorkse politie, een man, die zijn superieuren door zijn klunzigheid eveneens tot waanzin drijft. Hoewel een stuntel in zijn handelen, is Sleigh slim en ge wiekst ervan overtuigd, dat Clouseau zich ergens heeft verborgen. Achtervolgd door internationale gangsters raakt Sleigh op het spoor van zijn Franse collega en komt tot de ontdekking, dat deze zich plastisch heeft laten opereren en zich heeft teruggetrokken uit zijn werk. Hij leeft dus nog wel, maar we zullen hem niet meer te zien krijgen. Onge twijfeld een uitgangspunt, voor Edwards om de twintig jaar oude komediereeks voort te kunnen zetten met de op Harold Lloyd lijkende Ted Wass als een nieuwe, onhandi ge detective op zoek naar de legendarische Pink Panther- diamant. Hij zal dan tevens naar een opvolger van David Niven moeten zoeken, die we hier te rugzien als de geheimzinnige gentleman-misdadiger Sir Charles Litton, maar die in middels ook is overleden. In deze overgangsfilm zit weer veel slapstick en het oude, ver trouwde contrast tussen un derstatement en opgewonden heftigheid, maar of het weer zo leuk als vroeger kan wor den, zal een volgende afleve ring moeten bewijzen, 'Curse of the Pink Panther'. Casino 2 in Breda. qep 'sjfut[ jjinjjs 'aapuo uqaq 'g 'ou jaoA '0}ne jnnqs 'h(oaa jsjPt 'fqtpaj utBBJ 'i "ou japnoips 'sjqoaj jaa/ASf;

de Stem | 1984 | | pagina 19