|00P LUCHT Bram van Lare de snelste sprinter op openingsavond !EN OP ONZE lÜfe. I j# W5* -*0% V ondsten T orenberg Zaamslag behouden' Drukke tijd promotieteam 4De Vliegende Hollander' JE GOEIE GELD. EN GUY LAROCHE. IAARSEXPOSITIE IANCIERING. VAN DE DAIHATSU I w ssiz ZELDZAME STRUCTUUR VAN VOORBURCHT ONTDEKT Krabbels en kapitale tekeningen J^neuzen - Het pas opge- J'k promotieteam van de ,cll'ing evenementencom- ®tt»ie De Vliegende Hollander 1B het kader van Terneu- jaar stadsrechten' Geuzen in de eigen regio en Jrbuiten moet promoten [iten die u er aan de cant niet aan afziet, ie lusten van de Cairy i lasten waar de tigste ondernemer nog lachen. /erbruik, onderhouds- egenbelasting en ^premies liggen in het ie verbazingwekkend i maar. De Carry I High Roof, |p, de Carry Mini-bus, i? vrijdag 9 MAART 1984 VAN ZEELAND fiOlLENDRIEDAAGSE EEDE EëBH - Dat Bram van Lare het fietsen nog niet verleerd is be- ,vees hij «P de openingsavond van de vijfde Eedese rollendrie- jaagse, die gisteravond in het multifunctionele centrum van Plaatselijk nieuws Terneuzen Sas van Gent Materiële schade bij ongeval Nieuw bedrijf in Sint Maartensdijk Peuter (5) gewond UIT HET ZAKENLEVEN Grondtest Terneuzen GARAG! DU PONT TERNEUZEN BV. - a IP- Gospelfestival in Terneuzen Vrouwen voor V rede start cursus in Terneuzen politierapport Fotowedstrijd IJzendijke CFO-voorzitter in Terneuzen Ploegaert exposeert in bieb Sas Buurtvereniging Oranjekwartier praat over antennesysteem markten Der. Suzuki Carry 195,- excl. BTW* T16 PAGINA ZEELAND 3 start ging- pe ex-amateur uit Sluis liet optekenen, wist op het openingsonderdeel je 500 meter sprint de snelste tijd op het elektronische score bord te brengen. Zijn winnen de tijd was 21.73 seconden. Luc Lampo uit het Belgi sche Sleidinge benaderde de tijd van Van Lare tot op de 500e seconde, terwijl de plaat selijke man Rudy Buzeijn met 22,05 de derde snelste tijd wist te realiseren. Buzeijn opende trouwens toch sterk, want op het tweede onderdeel, de 1000 ueter afvallingswedstrijd realiseerde hij een tijd van 48,80 seconden. Een tijd waar Je concurrentie zich stuk op beet. Luc de Jager noteerde de tweede beste tijd met 49.32 se conden, terwijl Marc van Overbeeke met 49.55 de derde snelste tijd op dit onderdeel Tijdens die openingsavond bleek dat het een uitermate spannende aangelegenheid beloofde te worden, want de onderlinge krachtsverschillen bleken bijzonder klein. Het organiserende wielerco- mité Eede moest overigens op het allerlaatste moment nog een aantal wijzigingen aan brengen, want Bas Bielen (sterfgeval in de familie) en Roel van Antwerpen (werk zaamheden) moesten verstek laten gaan. Daardoor werden twee nieuwe koppels gefor meerd. Willy Tanghe kreeg Marc van Steenberghe als maat, terwijl de Belg Romain Versluys de plaatselijke man Mare Blondeel als koppelge- noot kreeg toegewezen. De be langstelling op de openings avond was erg groot. 1-57057. [23622 aler). 12. ITIE linze Vooijaarsexpositie II rekt een geurige attentie. [au de toilette van Guy lover het Auto Plezier pxtra lage maandlasten: Ig gedurende 48 maanden ■restant effectief rente Bbetaling rente op besparing jaarbasis I2.25O- 12,2 11,8 912- ■3.000,- 1.296,- ■5.000,- 11,7 1.397,- GSAXl o met het unieke hydro' ler rijdt. De GSA is tech' o.a. met probleemloze "onische ontsteking. 18.160,-* L-behandeling. genoemde autoprijzen S CITROËN Soosavond - Vrijdag 9 maart is er weer een soosavond voor homofielen, die zoals gebrui kelijk om 21.00 uur begint in het Info-centrum van de NVSH aan de Schoolweg. De organisatie berust bij COC, Regio Zeeuwsch-Vlaanderen, dieopzijn beurt deel uitmaakt van het COC Zeeland. Ruilavond - Maandag 12 maart wordt een ruilavond voor postzegels en munten ge houden in de bovenzaal van café Du Commerce aan de markt. De avond begint om half acht. Behalve dat er mo gelijkheid is om te ruilen is er ook een verloting en wordt een veiling gehouden. De avond is georganiseerd door postzegel- en muntenvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Amnesty - De afdeling Ter- neuzen van Amnesty Interna tional houdt maandag 12 maart vanaf 20.00 uur een schrijfavond in de Goede Her derkerk. De dag erop, dins dagmorgen 13 maart, wordt vanaf 10.00 uur geschreven bij mevrouw Vogelaar aan de ïoltastraatr 37. Voorbeeld brieven zijn aanwezig. Vogelbeurs - De Sasse Vogel vrienden houdt zondag 11 maart een vogelbeurs in De Speye, aanvang 10.00 uur. Op de beurs worden diverse tropi sche vogels te koop aangebo den Deze beurs is de laatste van dit seizoen. In het najaar houdt de vogelvereniging een tafelkeuring. Zaterdag 24 maart volgt de jaarlijkse feestavond in zaal Planeta rium. Kaarting - Buurtvereniging Sint-Albert houdt zondag 11 maart een seriekaarting in buurthuis Sint-Albert aan de jan Milstraat. Men speelt bie den zonder roem en de prijzen bestaan uit droge worst. Van af 14.00 uur kan men voor de kaarting inschrijven, die om half drie begint. Ihn onze correspondent hOEK - Materiële schade aan 'Wee personenauto's ontstond 6'stermiddag bij een kop- J'aartbotsing nabij de Spui- komweg in het recreatiecen- um De Braakman op rijks weg 61. haar reed mevrouw H. H. busseldorf tegen de ach- jetzijde van het voertuig, be- jwurd door J. T. uit Sluiskil, le °P een gegeven moment moest afremmen voor een uit mgenovergestelde richting ko mende personenauto, die van 'thting wilde veranderen. shJt-maartensdijk Ter uitbreiding van haar acti viteiten op het gebied van ver edelde uienprodukten, gaat SVZ BV te Etten-Leur samen met Knud Vagn Andersen te Meggen-Zwitseriand, in Sint- Maartensdijk beginnen met een bedrijf voor gefrituurde uien. Sint-Maartensdijk is geko zen omdat die plaats centraal ligt in het Nederlandse uien- teeltgebied. Het bedrijf, dat zal opereren onder de naam 'Onion Specialties Holland BV', zal afhankelijk van het seizoen, aan ongeveer twintig mensen werk bieden. Met inrichten van het be drijf wordt op 1 april begon nen. In december kan de pro- duktie van start gaan. De gef rituurde uien zijn voor een deel voor export bestemd. TERNEUZEN - Het 5-jarig jongetje G. van de M. uit Gar deren (Gelderland) raakte gis termiddag bij een verkeerson geval gewond. Het jongetje stak plotseling tijdens het spelen de Zelden- rustlaan te Terneuzen over en liep daarbij tegen een over de ze weg rijdende personenauto, bestuurd door mevrouw G. van de H. uit Terneuzen. TERNEUZEN - Zaterdag 10 maart zal de Tweede nationale grondtestdag plaatsvinden. Bij Tuincentrum Bakker in Terneuzen kan men die dag terecht met een grondmonster uit eigen tuin om gratis te ia- ten onderzoek op hoeveelheid stikstof, fosfor en kalie. De na druk zal gelegd worden op de zuurgraad van de grond, een gevolg van de 'zure regen'. Naast het gratis testen worden ook gratis behandelings-ad- viezen gegeven. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bedrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 - o*. i **- - - t* c ^.r «r G 1 L 'V Afct O -i*. J v Ag--- pr— Vf* .>4* Adrie de Kraker ontdekte vorig jaar de structuur van een voorburcht. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT/ZAAMSLAG - De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amers foort wil dat de gemeente Terneuzen meewerkt de archeologische vondsten nabij de Torenberg in Zaamslag voor het nageslacht te behouden. Ama teur-archeoloog Adrie de Kraker uit Axel ontdek te daar vorig jaar in de bodem, niet ver van de plaats waar in de Middeleeuwen het kasteel van Zaamslag stond, de structuur van een voorburcht. Deze structuur is volgens de rijksdienst erg zeldzaam. „Meestal vinden we van voorburchten waar vroeger het boerenbedrijf werd uitgeoefend geen herkenbare structuren terug. In Zaamslag is die structuur duidelijk herkenbaar. Er is ook te zien waar de gracht om de burcht liep. Het is mo gelijk die structuur te reconstrueren", aldus R. Klok, hoofd Beschrijving en Monumentzorg van de rijksdienst. De moeilijkheid is dat de gemeente Terneuzen in het gebied Torenberg 80 tot 90 woningen en een school heeft gepland. Er zou precies gebouwd gaan worden op de plaats waar De Kraker vorig jaar die structuur blootlegde. Volgens de rijksdienst moet het mogelijk zijn bij het vaststellen van het bestemmingsplan rekening te houden met de aanwezigheid van het monu ment. „Er komt in dat gebied ook wat groen. Het zou mooi zijn als daar het monument kan worden ingepast". In het gebruikelijke vooroverleg dat bij het vaststellen van bestemmingsplannen plaats vindt heeft ROB de gemeente Terneuzen daar al opmerkzaam op gemaakt. „Het is niet zo dat wij per se onze wil willen doordrijven, maar we willen met dit overleg voor komen dat er later gezegd wordt 'hadden we het maar geweten'. Als zowel de gemeente als de pro vincie er geen belangstelling voor hebben houdt het voor ons gewoon op. Maar het zou wel erg jam mer zijn", aldus Klok. De gemeente Terneuzen wil in principe best re kening houden met de wensen van de rijksdienst. Er zijn inmiddels tekeningen van de burcht bij de ROB opgevraagd. Volgens een woordvoerder van de gemeente zal het echter nog wel tot het eind van dit jaar duren voor het bestemmingsplan ter inza ge komt te liggen. Een aquarel van Willem Roelofs. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Nog tot en met 29 maart is in het Terneu- zense museum aan de Burg. Geillstraat de tentoonstelling 'Krabbels en Kapitale tekeningen' te zien. Het gaat om een selectie uit 19e eeuwse aquarellen en tekeningen uit het bezit van de Dienst Verspreide Rijkscollecties. Er is werk te zien van Floris Arntzenius, Marius Bauer, David Bles, Johannes Bosboom, Jozef Israels, Jac. van Looy, Jacob Maris, Anton Mauve, H. W. Mesdag, J.W. Pieneman, Suze Robertson, Wil lem Roelofs, Cornelis Springer, Jan Veth, en J. H. Weissen- bruch. De tentoonstelling is te bezichtigen op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en bovendien op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Van onze correspondent heeft al een drukke tijd achter de rug en een volle agenda. Vandaag staat een bezoek aan Axel op het programma, zaterdag een bezoek aan de gemeente Zelzate (B). Me vrouw Gerreman van het pro motieteam: „We gaan steeds met zo'n vijftien personen op stap en hebben al hele leuke ervaringen opegdaan. Overal zijn we erg goed ontvangen en hebben gemeentebestuurders toegezegd om tijdens enkele hoogtepunten aanwezig te zijn". Het promotieteam heeft be zoeken afgelegd aan Gent, Middelburg, commissaris Boertien, Oostburg en Sas van Gent. Naast geschenken als de Terneuzen wijn en de reuze- neuzenbolus hebben zij het feestprogramma daar aange boden. Vandaag wordt het teamontvangen door B en W van Axel. Tevens is men aan wezig bij het overhandigen van een nieuwe Terneuzen- specialiteit, een originele koekjestrommel met inhoud van bakker Löffler aan me vrouw Ockeloen om 14 uur in de Noordstraat. Zaterdag wordt het team ontvangen door burgemeester en schepenen van Zelzate. Verder staat op het program ma: 1 april koffieconcert John White's Big Band; 7 april Eeklo en Brugge; 31 maart Hulst en St. Niklaas; 13 april ontvangst deelnemers Euro pamars; 21 april de campings, de familybeurs en natuurlijk de opening van de feestelijk heden op 27 april. Van onze correspondent TERNEUZEN - Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de zang- en speelgroep Sjaloom wordt zaterdag 17 maart een gospeldag gehou den, aanvang 13.30 uur. Er worden vijf koren verwacht: The Indicators, het jongeren koor Hulst, Cantus Domino, Or Tamin en Sjaloom zelf. De middag wordt gehouden in de Opstandingskerk te Ter- neuzen-zuid. Rond half drie gaan dekoren uit elkaar om in bejaardentehuizen te gaan zingen. Na een gezamenlijke maaltijd zullen de koren nog maals om 19.00 uur gezamen lijk optreden in de Opstan dingskerk. Van onze correspondent TERNEUZEN - De werkgroep Vrouwen voor Vrede in Ter neuzen begint dinsdag 20 maart met de cursus 'Vrouwen oriënteren zich op vragen van oorlog en vrede'. „Als vrouwen willen we op onze eigen manier bezig zijn met veel aspecten van oorlog en vrede. Wie, wat en waar is onze vijand? Hoe kunnen we zelf een positieve vrede bevor deren door vredesopvoeding. Zo heeft iedere vrouw vragen over deze problematiek die op deze cursus aan de orde ko men", aldus Nel Florusse van de werkgroep Vrouwen voor Vrede. De cursus duurt in totaal vier morgens en duurt van half tien tot elf uur in het vrouwencentrum, Nieuw- straat 41 te Terneuzen. De kos ten verbonden aan deze cursus bedragen 10,-. Verdere infor matie is verkrijgbaar bij Nel Florusse, Esdoornlaan 25 te Terneuzen. Voor eventuele kinderopvang zal gezorgd worden. SLUISKIL - Mevrouw E. E uit Terneuzen deed gisterer bij de gemeentepoltie aangifti van diefstal van een bedrag van 100 gulden, dat is ont vreemd uit een kamer van he1 Elisabeth ziekenhuis te Sluis kil, waar zij was opgenomen. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - Het streekmu seum van IJzendijke heeft aai de trekpaardenkeuring, ko mende zaterdag in IJzendijke een fotowedstrijd verbonden. De inzendingen, die uiter aard betrekking moeten heb ben op de keuring, moetei voor 1 april binnen zijn bij he streekmuseum aan de Mark 28. Aan de foto's zijn geen spe ciale eisen qua afmetingen o kleur verbonden. De winnaa krijgt een bokaal met inscrip tie. Voor de keuring zijn in middels 140 paarden inge schreven. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Voorzittei Ton de Jong van de Christelij ke Federatie van O verheids personeel (CFO) zal tijdens d< jaarvergadering van de aide ling Zeeuwsch-Vlaanderei een inleiding houden over ac tuele zaken. De jaarvergadering vind plaats op 13 maart in de Op standingskerk, aanvang 19.3( uur. Naast de gebruikelijke agendapunten als vaststelling jaarverslagen wordt voorts gesproken over het bestuurs beleid van de afdeling. Bij de bestuursverkiezingen is voor zitter Slabbekoorn herkies baar. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Tot en met 30 maart is er in de openbare leeszaal en bibliotheek te Sas van Gent een expositie van schilderijen van F. Ploegaert uit Philippine. Deze kunst schilder rekent zichzelf tot de moderne stijl: „Ik ben op zoek naar nieuwe mogelijkheden om mijn ideeën uit te drukken in kleur en vorm. Ik schilder vanuit het principe van de cir kel". 'De weg' is een veelvuldig terugkerend thema. De heer Ploegaert exposeerde eerder in het Scheepvaartmuseum te Amsterdam tijdens 'Sailing Amsterdam' in 1980 en in Po len ter gelegenheid van een te kenwedstrijd, De Grote prijs van Warszawa in 1976. De ope ningstijden van de bibliotheek zijn: maandag van 13.30 tot 17.30 en van 18.30 tot 20.00 uur: dinsdag en woensdag van 13.3C tot 17.30 uur; vrijdag van 13.3C tot 17.30 en van 18.30 tot 20.00 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - De buurt- en speeltuinvereniging Oranje kwartier wil met al haar leden en bewoners van de Oranje- buurt praten over de komst van het centraal antennesys teem. Tijdens de vergadering dit 14 maart in de Goede Herder kerk aan de Koninginnelaan gehouden wordt, zal iedere be woner de kans krijgen om zijn of haar mening over het in te voeren nieuwe antennesys teem naar voren te brengen. Zo zal het bestuur kunnen horen hoe de bewoners tegen het nieuwe systeem aankijken. Een volgend punt op de agen da is de te houden folkloristi sche dag, die in het kader van de viering Terneuzen 400 jaar stad, zaterdag 12 mei in de Oranjebuurt gehouden za) worden. De aanvang van de bijeenkomst is half acht. AMSTERDAM - Aardappelter - mijnmarkt. In bintje 35-50mm kwamen 95 contracten tot stand voor levering april tegen 91,00 tot ƒ87,50 per 100 kg en 37 contracten voor levering mei tegen J91,2f tot 88,80, De stemming was rast. Voor bintje 50mm werden 42' con tracten verhandeld voor 1' vering april bij een prijs van 1'6,00 tot 101,00 per 100 kg en 482 c' ntracten voor levering mei tegen 116,00 tot 111,50 en 4 contracte' voor no vember tegen 31,10. T e stemming was vast voor april er mei en kalm voor november.

de Stem | 1984 | | pagina 15