Raad Hontenisse jdraagt Bleijko (warm hart toe Oostburgs college wil alle openbare scholen handhaven VANAVOND A UDITIE IN LTS HULST Onderzoek naar overkapping zwembad Breskens Nieuwe topattractie in Hulst Engelse topdansers in Koewacht EGENHEID Ifielertoerist is richt I zich op jeugd Time Bandits in plaats van Doe Maar 9 MAART 1984 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 de hele wereld aan. [Collecte (Reumafonds CD A-vrouwen naar Straatsburg Voorjaars vergadering ZHV De Vogel Boomplantdag Oostburg op vuilnisbelt in Groede Plaatselijk nieuws Axel Kieidrecht Sint-Jansteen Graauw Weekenddiensten VRIJDAG a? om te zoenen articulieren ankje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank mag best eens in de krant gina familieberichten t en duur hoeft het niet te kosten nog geen tientje) kolom 1,75. Eén grote ,25. Voor het plaatsen van ding met een formaat van nen wij f 12,50 toeslag n op aanvraag Bij niet wordt 2,50 adm kosten orden niet geretourneerd geef uw tekst 2 dagen vóór en van onze kantoren ven stuurt u eveneens 2 sing naar Postbus 3229, MB Breda. s het recht voor, teksten an redenen te weigeren igingsnieuws 2 kolom op donderdag. lity ij- en f te art ur: Goedemorgen JOPIE Alweer 50 jaar! Ga zo door. Carlo, Glno, Jurgen, enz. is niet uniek. Het overkomt u, anderen in uw buurt of dorp, drukte van de binnenstad heeft jze eentonigheid van de siaap- econfronteerd vanstad naar uithoek, kanerover kke baan plotseling vervangen staan in een stille driekamerflat eleens eenzaam. Dat 't niet altijd Maar wat doe je er aan? Als u at'üie-mevrouw-van-hiemaast" rkeert, geeft dat al een minder ens opzoekt, komt u wellicht ht u van zwemmen, 'n vreemde muziekcursus doen of gewoon e markt? u van met z'n tweetjes helpen in .chappen doen voor bejaarden' 'es. rbreekt de eenzaamheid ten- anier De een pakt een boek. De -'endin. n de buurt en als u ideeën op wilt ner van de Telefonische Hulp- Je van het telefoonboek, et centrale nummer 030-942424, jst naar de dichtstbijzijnde hulp- n alle informatie over de moge plaats, blad 1 s.m de Snchnng Ideele Reclame SIRE J lorgen ,)tlo-cross JOPIE Manneke, gefeliciteerd met Abraham. Eu, al 501 jaar! Jurgen en die anderen Van onze correspondent I DRAAIBRUG - De Slui- sf Irimformatie De Wie lertoerist heeft een jeugdafdeling opgericht „„der leiding van oud- jmateurrenner Bram van Lare. Voor morgen, pterdag, staat de eerste activiteit, een cyclo-cross, op het programma. Deze wordt gehouden ie Draaibrug, waar de ([imformatie in het plaatselijke café Tram- I jjcht haar thuishaven heeft. De cyclo-cross staat open voor alle jon geren in de leef tij dsca te geneen 6 tot en met 14 1 aar. Gestart wordt om I '15.00 uur bij het voetbal veld van DSV aan de Langeweg. Een dag later, zondag II maart, wordt deelge- I nomen aan de openings- rit van de NRTU. Café I Tramzicht fungeert dan stempelplaats. De I jeugdafdeling telt mo menteel elf leden, waar van acht uit Draaibrug. „Maar dat aantal hopen ive in de nabije toekomst uit te breiden", aldus een enthousiaste Bram van hare. Van onze correspondente KOEWACHT - In het Koe- wachtse dorpshuis De Vla schaard treden zaterdag 10 maart dansparen van de Gentse dansschool Goethals in het strijdperk tegen vijf En gelse amateur-dansparen van top-niveau. Onder dit vijftal zelfs een paar dat uitkomt in de finale, van de Britse kampioenschap pen. De dansers zijn op een weekend-trip in België en ko men op uitnodiging van de Gentse dansschool naar Koe wacht voor deze vriendschap pelijke team-match. Dansschool Goethals geeft sinds een goed jaar danseur- sussen in Zeeuwsch-Vlaande ren. „Wij krijgen zeer veel leerlingen uit het Zeeuws- Vlaamse en kom, dachten we, waarom gaan we daar dan niet zelf naar toe", zegt de heer Goethals, die al heel wat suc cesvolle wedstrijdparen heeft opgeleid. De eerste cursus startte in Sluiskil, vervolgens een in Koewacht en momen teel is hij ook begonnen in Sas van Gent. Er wordt niet alleen les ge geven, maar op gezette tijden krijgen de leerlingen volop ge legenheid hun kennis in de praktijk te brengen. Zo ook zaterdag, als in de vlaschaard een Lentebal wordt gehouden. Aanvang 20.00 uur. Belang stellenden zijn welkom a rai- son van een tientje, maar de zaal is op voorhand al groten deels bezet met leerlingen van de diverse danscursussen. Ook uit Gent. De zaal gaat open om 19.30 uur. Aan de wedstrijd doen twee Zeeuws-Vlaamse paren mee, Eugene en Tiny Fassaert uit Hulst en Cor en Marianne van Rijn uit Sas van Gent, respec tievelijk voor Amerikaans en baliroomdansen. Het echtpaar Van Rijn heeft al 18 bekers bijeen gedanst in de drie jaar dat ze in wedstrijden uitko men en momenteel zetten ze hun beste beentje voor in de B-categorie. Het echtpaar Fassaert heeft onlangs nog een eerste prijs gewonnen in de voorselecties voor de Belgische kampioenschappen amateur stijldansen. Reijnaert stoet zoekt 40 mille en 40 spelers HULST - De Reijnaertstichting zoekt nog 40 volwassenen die mee willen doen aan de Reij - naert-optocht en 40.000 gulden om het gat in de begroting te vullen. Op de 40 volwassen figuran ten na, is de 700-koppige be zetting van de rollen in de op tocht, die 16 september door de Hulster binnenstad zal trek ken, nagenoeg rond. Belang stellenden worden vanavond (vrijdag) uitgenodigd voor een lODSTBURG - Er wordt een ambtelijk onderzoek in gesteld naar de mgelijkheid het openlucht zwembad lig Breskens te overkappen. Tijdens de laatste raads vergadering in Oostburg was hiernaar gevraagd en B lm W zijn bereid de zaak in ogenschouw te nemen. „Wjj verwachten overigens geen resultaten, het zal een Izeerdure zaak blijken te zijn", 1 aldus burgemeester mr. C. I Spijkerboer gistermorgen. lOok sport-wethouder J. Ver- |gouwe schatte de haalbaar- zeer laag in. Hij wees ■«rigens op de kosten die ■slaks gemaakt moeten wor- Ifa voor reparatie van het lusrdekte bad in Oostburg, |m kleine 130 mille. „Komt er in Breskens een overdekt bad i Van een onzer verslaggevers ■HULST - Van 12 tot 18 maart ■Wrdt weer de jaarlijkse reu- Inucollecte gehouden. Ook in IDjst-Zeeuwsch-Vlaanderen Ibmen de collectanten langs it deur. Wie de collectant mis loopt kan een bijdrage storten IJP giro 324 of bankrekening IW0.70.848, ten name van het Pationaal Reumafonds. dan breek je de zaak in Oost burg af", zo meende hij. De wethouder merkte daarbij op dat Oostburg flink wat geld steekt in al zijn zwembaden. „Dat vind je nergens in de provincie", meende hij. Het gemeentebestuur wacht intussen bericht af van de Dorpsraad Groede of die be reid is zijn schouder te zetten onder het openhouden van het zwembad in Groede. Zoals be kend is de gemeente niet van plan het bad tegen de huidige zeer hoge kosten open te hou den. Gevraagd is daarom me dewerking van de Dorpsraad, onder meer om bij eventuele openstelling van het bad met vrijwilligers voor de noodza kelijke bewaking te zorgen. De gemeenteraad kan vol gende week donderdavond be slissen over het toestaan van een krediet van een ton om het zwembad in Breskens op te knappen. Voor dit bedrag wordt onder andere een glij baan en een luchtkussen aan geschaft. Gehoopt wordt dat hierdoor het bad (vooral voor toeristen) aantrekkelijker wordt. auditie in de Hulster lts, waar dan tevens de kleding zal wor den aangemeten. Aanvang 19.30 uur. Bestuur en regie zijn present om weer de nodige uitleg te verschaffen over de opzet van de optocht. De kosten van dit spektakel worden begroot op 170.000 gul den. Het financiële plaatje vertoont een tekort van 40.000 gulden, die men nog bijeen hoopt te krijgen via gemeente lijke en provinciale subsidies en het aantrekken van spon sors uit het bedrijfsleven. De Stichting heeft zich in middels verzekerd van de me dewerking van een groot aan tal individuelen, maar ook van muziekverenigingen uit Hulst, Sint-Jansteen en Clinge, de buurtvereniging Den Dullaert en de toneelverenigingen uit Kallo, Stekene, Kemzeke, Vo gelwaarde, Sint-Jansteen en Hulst. Ook jeugdcircus Rei- nardi en balletgroep Rozante uit Sint-Jansteen doen mee. De buurtverenigingen die de wagens zullen bouwen, krij gen binnenkort de definitieve bouwtekeningen en kunnen dan aan de slag. Onder leiding van regisseur Piet Verwer be ginnen eind maart de repeti ties in het Houtenkwartier. Inmiddels is ook de route van de optocht bekend. Die start bij de St. willibrordus- school aan het Prince Bolwerk en voert via de F. van Waes- berhestraat. Houtenkwartier, Minderbroederstraat, Dubbele Poort, Godsplein, Moervaart straat, Nieuweweg, Schutters hof, KI. Bagij nestraat, Corn, de Vosplein, Grote Markt, Steenstraat, Van Waesberghe- straat en Gentse Poort weer terug naar het uitgangspunt. Mogelijk komt in de route nog wat verandering, omdat men de optocht graag door de Gentsestraat wil leiden. Dan moet echter de sfeerverlich ting worden afgebroken en daarover wordt nog onder handeld met de winkeliers vereniging. IfwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ j KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeente- raad draagt de betonfabriek Bleijko in Walsoor- j den een warm hart toe. Zo warm zelfs dat sommige raadsleden best tegen hun eigen, eerder genomen, i beslissing in willen gaan. Dat bleek gisteravond tij- Jens de raadsvergadering, '°en het reeds veelbespro- "en bestemmingsplan Wal- 5 lorden aan de orde kwam. tnkele tientallen Bleijko- ^er?nemers die zich op de j Publieke tribune een plaats- 5 J; hadden bemachtigd, hoor- s Jen J. Menu (gemeentebe- 5 ang) de spits afbijten met 5 '~'i warm pleidooi om Bleij- als grootste werkgever in 5 gemeente, alle ruimte te Seven voor expansie. De woordvoerders van de evenge fracties bleken het r"-! hem eens, al zal daar I een brief die alle raadsleden 5 eze week in de bus kregen 5 'et vreemd aan geweest 5 Jn- In dat schrijven be- 5 Jjosg Bleijko zich over de 5 *genwerking van allerlei ,anten- Eerst op grond van e hinderwet, nu weer over S Sroengordels. L ,oals gemeld hebben GS «slist dat er in het bestem- s 'ngsplan een groengordel J*t worden opgenomen "d het opslagterrein in de "IHlIllllllllliiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïf Mariapolder. Omdat het ter rein volgens b en w onder de overgangsbepaling in het plan valt hoeft die gordel volgens hen niet te worden ingeplant. Een andere zaak is dat GS de wijzigingsbe voegdheid van B en W heb ben geschrapt. Reden voor L. Mangnus en C. Roctus om te pleiten nu meteen maar een indus triebestemming te leggen op de gehele Mariapolder. Maar dat is volgens burgemeester mr. M. Somers een onmoge lijke zaak, omdat de raad datzelfde stuk grond destij d een landbouwbestemming gaf. B en W gaan nu probe ren in het plan een wijzi gingsbevoegdheid op te ne men die zich beperkt tot de Mariapolder, zodat ze Bleij ko, als die behoefte heeft aan uitbreiding, toch op de wenken kunnen bedienen. Het was gisteravond ove rigens een komen en gaan in de raadszaal. Toen de Bleij- ko-werknemers na de be handeling van het bestem- J. Menu: ...warm pleidooi. - foto archief de stem mingsplan Walsoorden mas saal afdropen, posteerden zich op hun beurt heel wat sympathisanten van de peu terspeelzaal Dreumesland op de publieke tribune. Die zijn het namelijk niet eens met de subsidiegrondslag voor het peuterwerk in de gemeente. De meerderheid van de raad vond het echter wel een prima regeling, ge tuige de uitslag bij de stem ming: 8 tegen 4. Tegenstem mers waren het CDA en C. Roctus (lijst P. Mangnus). De Nederlandse formatie The Time Bandits. Van een onzer verslaggevers HULST - De organisatie van het Hulster popfestival, dat op 29 april in Den Dullaert wordt gehouden, is erin ge slaagd voor die dag de fo - matie The Time Bandits naar Hulst te halen. Deze groep, die in korte tijd bekend werd met swin gende hits als 'Listen to the man with the golden gun' en 'Live it up', staat op de plan ken in de plaats van Doe Maar, die het heeft laten af weten. „We zijn gelukkig dat we op zo'n korte termijn nog Vn goede groep hebben .urmen vinden", zegt mede organisator Henk Maas. De Time Bandits zijn volgens hem in Zeeuwsch-Vlaande ren, en vooral ook bij de zui derburen, zeer populair. Men verwacht dan ook dat de muziekliefhebbers on danks het wegvallen van - foto archief de stem Doe Maar in grote getale naar Den Dullaert zullen komen. Zoals bekend treden tijdens het popfestival ook de Nederlandstalige forma tie Toontje Lager en de En gelse reggae-band Reality op. De voorverkoop van de nieuwe kaartjes begint ko mende maandag weer. Kaarten voor het popfesti val kosten 17,50 gulden en zijn verkrijgbaar in Hulst bij Fonobar Neelemans, Mu sic Gallery en Den Dullaert, bij Sonora in Terneuzen, Koster Dey in Axel en café Markt 15 in Oostbure. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT/TERNEU- ZEN - Het CDA-vrouwenbe- draad Zeeland maakt vqn woensdag 14 tot en met 16 maart een excursie naar het Europees Parlement in Straatsburg. De CDA-vrou- wen doen dit met het oog op de Europese verkiezingen 14 juni. Veertig vrouwen uit heel Zee land nemen deel aan de excur sie. De eerste dag, woensdag 14 maart, is grotendeels besteed aan de reis naar Straatsburg. Donderdag 15 maart worden de vrouwen ontvangen in het Europees parlement. Zij krij gen dan een film te zien en worden gelegenheid geboden Europarlementariërs te spre ken. Verder wonen de vrou wen een vergadering bij van het parlement op de publieke tribune. 's Middags maakt men een rondrit in Straatsburg en een korte waandeling door de oude binnenstad. Vrijdag 16 maart besluit men de uitstap met een toeristische terugtocht, waar bij onder meer het oorlogsmo nument in Verdun bezocht wordt. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het spreidingsplan voor het openbaar onderwijs, dat de gemeenteraad van Oostburg don derdagavond ter vaststelling krijgt voorgelegd, gaat ervan uit dat alle huidige scholen voor openbaar lager onderwijs in de gemeente gehandhaafd blijven. „Voor wat betreft de scholen in Breskens, Oostburg, Schoondijke, IJzendijke en Cadzand zitten we qua leer lingtal en dergelijke geheid goed. Ook de school in Zuid- zande zal weinig problemen opleveren omdat daar tenslot te meer dan 29 leerlingen zijn en er binnen een straal van drie kilometer geen andere openbare lagere school is", al dus burgemeester mr. C. Spij kerboer gisteren tijdens de ge- b likelijke maandelijkse persconferentie. Mogelijk dat de instandhou ding van de scholen in Groede en Nieuwvliet van hogerhand problemen kan opleveren. Het zijn kleine scholen en zij lig gen binnen een straal van drie kilometer van elkaar. „Wat Nieuwvliet betreft is ons standpunt dat de school daar gehandhaafd moet blijven omdat het de enige school van die kern is. En in Groede is het de enige openbare lagere school". Naar de hogere overheid toe zal Oostburg zich dan ook sterk maken op grond van de ze uitgangspunten de scholen voor die kernen te bewaren. „Het betekent ook een stuk leefbaarheid voor deze kernen en daar hechten wij hoge waarde aan", zo werd gister morgen gezegd. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zee hen gel vereniging De Vogel houdt vrijdag 16 maart om 20.00 uur een voorjaarsverga dering in zaal van Leuven te Kloosterzande. Tijdens de bij eenkomst worden enkele be langrijke punten aan de orde gesteld. Zo is er een voorstel om op de clubwedstrijden alleen met leeglopers te vissen in plaats van met allerlei andere soor ten aas. Ook wordt voorge steld de deelnemers te ver plichten met een ankerlood te vissen. Het bestuur wordt uitge breid van zes naar zeven per sonen, waarvoor de kandida ten zicht tot een half uur voor de vergadering kunnen opge ven bij het bestuur. Hety be stuur stelt kandidaat me vrouw M. Jonkheym-de Waal. Ook de koppel wedstrijd die voor 12 mei op het programma staat zal nader worden be sproken. OOSTBURG - De jaarlijkse Boomplantdag, dit keer op 28 maart, wordt in de gemeente Oostburg geconcentreerd op de voormalige vuilnisbelt in Groede. De belt, een twee hec tare grote bult in het land schap, is afgedekt met grond en zal intensief worden be plant. „De achterliggende gedach te is eigenlijk een stoffering van het landschap te maken. Als de zaak volgroeid is kun nen er misschien wat paden in gekapt worden, maar wande len of recreatie is niet de eer ste bedoeling", aldus wethou der A. de Feijter. Oostburg gaat komende we ken overigens meer beplantin gen aanbrengen. Zo wordt een krediet gevraagd om Het Gro te Gat middels ondoordring bare begroeiing af te scher men van de bebouwing die mettertijd op de volkstuintjes aan de Zuidwal wordt gereali seerd. „Voorkomen moet wor den dat de achtertuinen van die huizen uitmonden in het natuurgebied, vandaar die be planting". Beplanting komt er ook, als de raad daarmee instemt, in Ghistelkerke Breskens, de Schorpioen in Oostburg en de geluidswal aan de Philipsweg. Bedoeling is onderaan de ge luidswal, aansluitend op de Kaas- en Broodsedijk, een wandelpad te creëren. „Niet betegeld, gewoon een soort grasbaan, zodat wandelaars niet over de wal heen moeten en bij voorbeeld het fietspad moeten gebruiken. Zo kan men een mooi rondje maken", aldus de heer De Feijter. Het benodigde krediet voor de laatste beplanting is nog onbe kend. voor Het Grote Gat en de voormalige vuilnisbelt in Groede wordt in totaal een kleine 44 mille gevraagd. Binnenkort gaat het ge meentebestuur met Staatsbos beheer overleggen om de mo gelijkheid van boomaanplant langs de weg Groede-Oost- burg te verwezenlijken. „Wij hopen dat dit voorjaar nog te kunnen doen". Thalia - Het Axelse show korps Thalia heeft tijdens de voorbije carnaval een tweetal succesvolle optredens ver zorgd. Op carnavalszondag was het korps de grote muzi kale attractie tijdens de op tocht in Hulst en maandag luisterden ze voor zo'n 250.000 mensen de Rosemontagstoet op in het Duitse Krefeld. Daar kregen de Axelaars meteen ook een uitnodiging voor een internationaal concours voor majoreteengroepen. De suc cesvolle optredens waren te vens te danken aan de nieuwe kostuums van het majoretten- peloton, die voor het eerst aan de Axelse bevolking worden getoond tijdens de taptoe, die op 31 maart wordt gehouden ter gelegenheid van de ope ning van het stadhuis. Ruildag - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den hun maandelijkse ruildag op zondag 18 maart van 09.00 tot 12.00 uur in feestzaal Cen trum. Alle ruilers en ook niet- ruilers worden verwacht om een kijkje te komen nemen. De toegangsprijs is tien frank of zestig cent en aan de intree- kaartjes is een loterij verbon den. Er is een mini-tentoon stelling van souvenirlepeltjes door Richard Imbrechts. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in de Warande voor bejaarden, gepensioneerden en wao-ers deden 40 kaarters mee. 1. Fr. Strobbe, Sint-Jan- steen, 2. B. Wilmer, Hulst, 3. Th. de Vet, Hulst, 4. A. Buijsse, Sint-Jansteen, 5. Alb. Hage- man. Hulst. Oud papier - De junioren van voetbalclub Steen halen zater dag weer oud papier op. Ze vertrekken om half negen en gevraagd wordt het oud pa pier vanaf die tijd zoveel mo gelijk gebundeld op de stoep gereed te zetten. Trimclub - Zondag 11 maart begint de trimclub Aloy het nieuwe trimseizoen. Bij goed weer wordt er iedere zondag ochtend zo'n 50 kilometer ge fietst. De eerste tocht gaat naar de openingsrit te Sas van Gent. Men vertrekt steeds om 9.30 uur bij het clubgebouw in de Dorpsstraat 30 te Graauw. Er wordt gewerkt aan de sa menstelling van een definitei- ve kalender voor de rest van het seizoen. Oud papier - De maandelijkse ophaling van oud papier door de voetbalclub Graauw is za terdag 10 maart. Er wordt ge vraagd het oud papier zoveel mogelijk gebundeld op de stoep gereed te zetten. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter den Ouden, Nieuwstr. 39, Oostburg, tel. 01170-5295. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke- Dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Kerckhaert, K. Ju- lianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede- Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o.- Tot maandagmor gen 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter M. Kooiman, Beesten markt 1, Goes, tel. 01100-14450. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter M.v. Kalmthout, Marij- keplein 5, Kloosterzande, tel. 01148-2817. Heinkenszand e.o.- De praktijk van dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingseweg 5, 's Heer Abtskerke, tel. 01103-1434, bgg. 01106-3074. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkens zand, tel. 01106-1234. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag- Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp- Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland- Zuster Lambregtse, tel. 01135-1605. Zak van Zuid-Beveland- Zuster I. Korstanje, tel, 01194-529. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag- Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Verso 1, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts A.v. Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts I. Buize, praktijk: Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580. Privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170-2498. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts E. Neve, praktijk: Ko- ninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667, privé: tel. 01150-30427. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts J. ten Haaf, van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-15716. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 15-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01145-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder -uitsluitend voor spoedgevallen. Terneuzen- Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200.

de Stem | 1984 | | pagina 13