tot racen Tribune voor Breskens Nederlandse jeugd verliest van West-Duitsland RES is springlevend Meer geld voor jeugdvoetbal Scheldestroom op dreef Corn Boys niet in vorm Ludo et Emergo speelt gelijk Winst De Vliegere Le Feber aan kop BMP ■'üjjF&fa Tweede plaats Van der Kelen Joop Zoetemelk stelt eventueel smartegeld beschikbaar Overwinning Robert Zoller Vijftiende zege voor Post-ploeg il ikon weer speelde partijen won. te sterk voor MZ Overwinning Hoofdplaat T47 j-i /l 7 -W>\ IL ■s te draaien om de com mit ook zo, maar toch zijn >rden amateurs. De Rally niet draaien zonder het ehonderd 'kanslozen'. Zij i mogelijk en komen zelf t wereldje van de avon- en jaar een hoop veran- enkt soms met weemoed zolang is dat nog niet ge- :eg maar tot voor de olie- Er was geen maximum •den op de openbare weg irg en terug deed je 's ioor. In het begin was het oter dan nu. Nu gaat het tor een soort administra- regels komen. Omdat er voerd, konden rally's al- afgesloten stukken weg. momenteel een van de ;n de organisatie van een tebesturen, die afwijzend :n, en protesten van om- n die vergunningen vaak ook veelal gekozen voor re 'onbewoonde' gebieden, allyorganisators over de len in de rij om een rally leper bijvoorbeeld trekt en is derhalve een be- r het Westvlaamse stadje, en in de Nederlandse ral- is een van de weinige evolking het racen langs is het onderdeel kaartle- d gedrongen. Geen 'op de het dichtsbijzijnde dorp' rs. Om misverstanden te wee gedeelten. Er zijn ge- deelnemers zo hard mo- Dit zijn de zogenaamde ten, waarop de feitelijke edig afgezet en beveiligd finish van de ene klasse- olgende klassementsproef gebruik maken van een Tijdens dit gedeelte moe- ;els houden. Deze eis bant igens' uit. Immers iedere ran de wegenverkeerswet, s de tijd om deze aanloop- leert echter dat het veel- ssen de proeven door flink ;ens. uidelijkheid troef. Iedere ijving, waarin ook zaken ngs de weg vermeld staan, lassementsproef bewegw- erland overigens niet ver wat discussies. Verhoogd reden van geheimhouding jd er eerlijker door wordt, geen tijd om een paar da- rel. De praktijk heeft ech- ïeoretische stelling is. De rage-activiteiten' toch wel n in huis te krijgen. reft nog meer plannen om rallysport te promoten, olgend jaar wil men naar uits voorbeeld starten met eigen équipe waarin ngere rijders een kans •ijgen. De doorbraak van Duitser Erwin Weber is rt lichtend voorbeeld. VVe- :r nam als minder gefortu- eerde rijder deel aan de adett-Cup. Weber won de ip en mocht als beloning en jaar lang voor Opel het uropese kampioenschap jden. Daarin deed de jeug- ge Duitser het zo goed dat ij dit jaar is opgenomen in et WK-team van Opel. Peugeot Talbot terug- kampioenschap. Links chts bestuurder Wim 1982 de nationale titel. jn we bezig financierings- 5 laatschappijen te benade- s rn, die speciale rally-finan- eringspakketten willen rnbieden," aldus Marc ranellec. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll"1""'' PQNIDERDAG 8 MAART 1984 T]4 PAGINA SPORT 2 BERT OOSTERBOSCH TROEFT CONCURRENTIE AF igsï-les-MOULINEAUX - Een uur lang pleegden Bert Oosterbosch en Jan Le- rand, de fietsenbouwer en mechanicien van Panasonic, gistermiddag overleg jver de technische details van de fiets, waarop de tijdritspecialist aan de Proloog van Parijs-Nice zou gaan beginnen. Er werden andere wielen gestoken, de ban denspanning aangepast en een zwaarder kamwiel gezet. Legrand kwam aan alle wensen van de van concentratie bleek aangelopen Oosterbosch tegemoet. Bij de start riep Legrand als laatste ruggesteun: „Je moet alles geven, nu wil ik het zien." Het resultaat was verbluffend: gemiddeld 50.008 kilometer per uur tijdens de 2900 meter lange proloog, ruim genoeg voor de winnende tijd van 5.52.74. Oosterbosch, die als dertien de laatste van de 117 renners van start ging, wekte aanvan- (elijk niet de indruk te gelo gen in een overwinning. Na „nnenkomst nam hij gelaten jlaats in de ploegleiderswagen m zelfs de complimenten van Peter Post („Klasse gereden, ngen") konden hem er niet van overtuigen dat hij als winnaar gehuldigd zou gaan worden, „De besten moeten komen", hield Ooster- bosch de boot af en begon aan aftellen van de minuten waarin zijn grootste concur renten moesten finishen. Een voor een beten ze zich ituk op de tijd van de rossige Westbrabander, die de lang aan de kop van het klassement kaande Alain Bondue met mm 4 seconden had over troefd. Peiper, Vandenbrouc- te, Hinault, Knetemann en als laatste ook Kelly moesten zich om de beurt bij de nederlaag neerleggen. Toen pas ontdooi- door JOHN HOOFS de Bert Oosterbosch en liet hij zich ontvallen: „Als je naar de verschillen kijkt met Hinault, Knetemann en Vandenbrouc- ke, dan moet je constateren dat ze gegroeid zijn. Ik voel ook dat ik dit soort tijdritten steeds beter ga rijden. Stilaan neemt bij mij het besef toe, dat het werelduurrecord binnen mijn bereik moet liggen." Het parkoers in Issy-les- Moulineaux, zuidwestelijk van Parijs, was geknipt voor Oosterbosch die als een van de weinigen langere tijd de 'grote plaat' kon rondkrijgen, al viel het schakelen hem moeilijk. „Het parkoers was net lang genoeg voor de grote versnel ling", wist Oosterbosch, die van ploegmaat Eric Vande- raerden (proloogwinnaar van vorig jaar, nu elfde) had be grepen dat de 53x12 versnel ling zeer moeilijk te hanteren zou zijn. De zorg van Jan Le grand gaf Oosterbosch echter vertrouwen. De tij dritf iets met het kleine wiel was thuis- gelaten, maar op het tweede speciale exemplaar met weg gewerkte remkabels, licht fra me en lichte wielen, had Oos terbosch ook al menige over winning in een tijdrit behaald. „Ach", vergoeilijkte Jan Le grand, „die jongen houdt nu eenmaal van die technische geintjes. Noem het een stuk psychologie. Het geeft hem ex tra vertrouwen. Maar het werkt en dat is het voornaam ste. Als hij na al die zorg de zaak verknalt, krijgt hij toch op zijn donder." Na zijn verliesproloog tegen de Australiër Peiper in Besse- ges, is de zege in de openings- rit van Parijs-Nice de tweede overwinning van Bert Ooster bosch in het prille seizoen in een rit tegen het uurwerk. In de ronde van de Middellandse Zee won hij ook al een keer. Bert Oosterbosch onderweg naar zijn zege in de proloog van Parijs-Nice. - fotoap Gerrie Knetemann, die met drie tijdritzeges naar Parijs- Nice was afgereisd, liep er te gen zijn eerste nederlaag aan. En meteen tegen een behoor lijke, want hij moest niet al leen Oosterbosch, maar ook Vandenbroucke, Bondue en Hinault laten' voorgaan. Uren voor de start, tijdens de voor stelling van de deelnemende ploegen op het stadhuis in Pa rijs voor burgemeester Chirac, had 'de Kneet' al een donker bruin vermoeden dat het deze keer niet zou lukken. „Die on zin met die burgemeester hier", constateerde hij, „nor maal was ik op het parkoers van de proloog aan het trai nen. Daar heb je toch veel meer aan." Ruim drie uur la ter werd zijn gelijk beves tigd.... De uitslag: 1. Bert Oosterbosch (Ned) de 4.9 km in 5.52,74, 2. Jean- Luc Vandenbroucke (Bel) 5.56,87, 3. Alain Bondue (Fra) 5.58,61, 4. Ber nard Hinault (Fra) 5.59,66, 5. Gerrie Knetemann (Ned) 6.00,55, 6. Alan Peiper (Aus) 6.02,43, 7. Jos Lam- mertink (Ned) 6.02,47, 8. Kim An dersen (Den) 6.03,30, 9. Stephen Ro che (Ier) 6.05,17, 10. Luc Govaerts (Bel) 6.05,19, 11. Eric Vanderaerden (Bel) 6.06,29, 12. Bernard Vallet (Fra) 6.07,52, 13. Sean Yates (GBr) 6.07,66, 14. Dominique Lecrocq (Fra) 6.07,87, 15. Patrick Miorlen (Zwi) 6.08,91, 29. Henk Lubberding (Ned) 6.14,63, 31. Phil Andersson (Ausj 6.14,98, 38. Toon van der Steen (Ned) 6.19,25, 49. Piet Kleine (Ned) 6.21,09, 60. Fritz Schür (Ned) 6.26.02, 61. Steven Rooks (Ned) 6.26.03, 62. Ebel Keizer (Ned) 6.26,17, 64. Dries Klein (Ned) 6.26,50, 67. Ed dy Planckaert (Bel) 6.28,47, 74. Geert Schipper (Ned) 6.29,60, 78. Gerrie Takens (Ned) 6.30,96, 89. Pe ter Hofland (Ned) 6.34,83. Martin Ducrot (Ned) is niet gestart. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het bochtenrijke tandcircuit van Bornem heeft Pascal van der Kelen zijn goe- rorm van de laatste weken tpnieuw onderstreept met een toccde plaats bij de nationa- tn in de 125 cc-categorie. Van dtr Kelen, die afgelopen week wmoveerde van de junioren naar de nationalen, was onfor- uinlijk bij de loting om een Startplaats en moest genoegen ntmen met een plaats op de foecde startrij. In beide reeksen kwam hij linook slecht weg bij de start, róaar een schitterende inhaal race bracht hem uiteindelijk fch nog in de voorste posities >i de aankomst. Met een vier en een tweede plaats in de ïteksen werd hij tweede in de mdstand bij de nationalen khter de Belg Verhaegen. De prestaties van het Axel- se crosstalent zij n overigens net onopgemerkt gebleven, want niet zonder trots kon Jan der Kelen meedelen dat ®i naar alle waarschijnlijk- binnenkort in het Honda- feielux-team zal worden op- jenomen, waardoor hij zal Baan beschikken over exclu- !|ef 1985-produktiemateriaal. PARIJS (ANP) - Joop Zoete melk zal het eventuele smar tegeld, dat hij bij de Stichting Ronde van Frankijk kan eisen als hij wordt gerehabiliteerd, aan de gehandicaptenzorg schenken. Dat maakte de schoonvader van Zoetemelk, Jacques Du- chaussoy, gisteren tijdens de proloog van de wielerwed strijd Parijs-Nice bekend. Zoetemelk ondergaat 16 maart een onderzoek in een zieken huis te Parijs om te laten con stateren of zijn lichaam al dan niet het hormoon produceert, waarvan vorig jaar tijdens de ronde van Frankrijk bij een dopingcontrole sporen zijn ge vonden in de urine van de Ne derlander. Zoetemelk werd toen teruggezet in het klasse ment en werd prompt kans loos voor een van de topplaat- sen. VAIL (AFP) - De Oostenrijker Robert Zoller heeft in de Ame rikaanse plaats Vail een sla lom, tellend voor het klasse- mfent om de wereldbeker, ge wonnen. Hij maakte een to- taaltijd over de twee manches van 1.41,11. De Bulgaar Peter Popangelov werd tweede in 1.41,56. De uitslag is: 1. Robert Zoller (Oos) 1.41,11 (47,35 53,76) 2. Peter Popangelov (Bul) 1.41,56 (47,78 53,78) 3. Lars Goeran Halvarsson (Zwe) 1.41,73 (47,86 53,87) en Phil Mahre (Vst) 1.41,73 (47,26 54,47). Stand in de wereldbeker slalom: 1. Ingemar Stenmark (Zwe) 106 pun ten 2. Mare Girardelli (Lux) 95, 3. Franz Gruber (Oos) 73. Stand in de wereldbeker totaal: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 233 pun ten,2. Ingemar Stenmark (Zwe) 201, 3. Mare Girardelli (Lux) 184. 41IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllb BREDA/ZEIST - Het Ne derlands voetbal is weer te rug bij af. Na de geweldige successen in de jaren zeven tig toert Nederland momen teel rond in de grauwe mid denmoot. Geen WK in Span je, geen EK in Frankrijk en geen enkele club meer in de diverse Europese toernooien. Dat heeft uiteraard de nodi ge discussies op gang ge bracht. Zoekend naar de oorzaken van het gigantisch verval kwam vrijwel ieder een uit op de basis, de jeugd dus. Het besef dat er met die jeugd wat gedaan moest worden, leefde overigens al lang in de 'Zeister bossen'. Alleen, het bleef bij denken. Sinds kort heeft dat den ken echter wat opgeleverd. Een plan om de jeugd naar een hoger niveau te tillen. Dat is samengevat in een rapport dat een commissie in opdracht van de Landelij ke Jeugdtechnische Com missie heeft opgesteld. De werkgroep, bestaande uit Jo Jaspers (lid amateur-en bondsbestuur), Han van der Zeeuw (secretaris amateur voetbal) en Bert van Lingen (bondscoach jeugdselecties), vroeg in het rapport onder andere om meer geld. Ge- door Romain van Damme vraagd werd maar liefst vier ton extra voor het in het slop geraakte jeugdvoetbal beschikbaar te stellen. De werkgroep heeft inmiddels te horen gekregen dat het geld besteed kan worden. Anderhalve week geleden zeiden de twintig afdelingen ja tegen het rapport, waarna het bondsbestuur enkele da gen later geen moeite had om het rapport 'Optimalise ring Jeugdvoetbal' aan te nemen. Het jeugdvoetbal kan in het komende begrotingsjaar daarom beschikken over 1.150.000 gulden. Dit seizoen is dat 756.000 gulden. Met het samenstellen van het rap port keek de werkgroep re gelmatig over de lansgren- zen waar het jeugdvoetbal de nodige aandacht krijgt. Zoals in België waar de jeugd regelmatig selectie wedstrijden speelt en onder gebracht is in een sterke competitie. Een sterke jeugdcompetitie kent Neder land niet. Wat dat betreft wordt het in Zeist steeds va ker betreurd dat destijds de jeugdcompetitie betaald voetbal geschrapt werd. Mo menteel gaan er in het be taald voetbal steeds meer stemmen op om die competi tie weer in het leven te roe pen, maar dat kan alleen als alle betaalde club een vere- nigingsvorm hebben. Een groot aantal clubs hebben echter een stichtingsvorm. Om de talentvolle jeugd in de nabije toekomst toch te confronteren met sterkere tegenstanders, zal er gestart worden met een groots op gezet toernooi voor de jeugdselecties van de twin tig afdelingen. Dat toernooi omvat 57 wedstrijden en kent de nationale titel als hoofdprijs. „Op die manier wordt de weerstand van de jeugdspeler groter ge maakt", staat Joop Janssens, penningmeester van ama teur-en bondsbestuur volle dig achter dat plan, „het ge beurt nu te vaak dat jeugd selecties van betaalde clubs in hun competitie veel te sterk zijn en alles moeiteloos winnen. Met het opzetten van dat toernooi ontmoeten die jeugdselecties straks sterkere tegenstanders. Dat werkt stimulerend". Naast dat toernooi zaï er ook getracht worden voor de vier jeugdselecties (13 tot 18 jaar) een aantal trainings stages te organiseren. Ver der is men van plan ieder jaar minimaal vier inter lands voor de jeugdselecties op het programma te krij gen. Zeker is dat er jaarlijks een vierlandentoernooi voor de UEFA-jeugd georgani seerd wordt. Met deze nieu we activiteiten hoopt de KNVB het jeugdvoetbal weer in de lift te krijgen. Geholpen door sponsor Sony die tijdens de onderhande lingen met de KNVB bena drukt heeft dat het jeugd voetbal de nodige aandacht moet krijgen. 7llllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllrc WDDELBURG - Om zich eens te kunnen meten met sterkere tegenstanders trok de zwemploeg van Scheldestroom uit Breskens naar Middelburg om daar strijd te leveren met Onderdak, Luc- tor. De Stormvogel en het sterke team van De Zuidwester. Op deze invitatiewedstrijd Saskia Hertogh op fraaie J'jze de 50 meter vlinderslag. *°K Natasja en Sabine Her togh namen elk een overwin- Jlng mee naar Breskens. Ver- ^haalden de jongens en jasjes van Scheldestroom vijf keer een tweede P'aats en drie keer een derde is. waardoor de oogst ze- 2611 niet tegenviel. ïfrars: Meisjes: 25 schoolslag L„tear: Alexandra Knoester, iö i!01 23 4 25 meter vrije slag tot Jaar: Susan van Gelder, Zuid westers 19.2. 50 meter vrije slag tot 12 jaar: Edith Kasander, Onderdak 43.9. 50 meter vlinderslag tot 14 jaar: Saskia Hertogh, ZVS 39.2. 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Lyset Dijke, Zuidwesters 35.7. 25 meter rugslag tot 8 jaar: Alexand ra Knoester, Luctor 26.2. 25 meter rugslag tot 10 jaar: Susan van Gel der, Zuidwester 22.3. 50 meter rug slag tot 12 jaar: Natasja Hertogh,. ZVS 49.1. 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Sabina Hertogh, ZVS 33.9. 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Agnes de Pa aZuidwester 44.0. 4 x 25 meter vrije slag estafette tot 12 jaar: Zuidwester 1.42.1. 6 x 50 me ter vrije slag estafette boven 12 jaar: Zuidwester 3.33.3. Jongens: 25 meter rugslag tot 8 jaar: Dennis Barendse, Zuidwester 22.6. 25 meter rugslag tot 10 jaar: Tjalf Bpasser, Luctor 22.5. 50 meter rugslag. tot 12 jaar: Marco Besho ven, Onderdak 46.3. 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Henk Riemens, Stormvogel 32.9. 50 meter school slag boven 14 jaar: Wietse Kroes, Zuidwester 39.1. 25 meter school slag tot 8 jaar: Dennis Barendse, Zuidwester 26.9. 25 meter vrije slag tot 10 jaar: I^jalf Brasser, Luctor 20.5. 50 meter vrije slag tot 12 jaar: Marco Beshoven, Onderdak 40.9. 50 meter vlinderslag tot 14 jaar: Henk Riemens, Stormvogel 38.5. 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Wietse Kroes, Zuidwester 33.7. 4 x 25 me ter vrije slag estafette tot 12 jaar: Luctor 1.23.1. 6 x 50 meter vrije slag estafette boven 12 jaar: Zuidwester 3.28.8. Van onze sportmedewerker »ai? GENT - De leider in de eerste klas I Sasse zaal voetbalcompetitie Corn Boys let J10® 20 maart moeten wachten voordat Kampioensfeest gevierd kan worden. De K Koekte een moeizaam gelijk spel tgen een t Kar'ijker De Rijnvaert 1. Pas in de slotse- tti h,en k°n Corn Boys I de gelijkmaker scoren Docht gelukkig zijn met dat punt. Hdat Philippine 1, eerder op de avond, ook pverder kwam dan een gelijk spel tegen -,ric°m 2, blijft het verschil van drie punten 'jKdhaafd. Pakt Corn Boys in het volgende dw eén punt ^an is titel binnen, omdat het saldo van Corn Boys aanzienlijk beter is dan dat van Philippine 1. Uitslagen: Eerste klas: Fabricom 2-Philippine 1 4-4, Racing White 2-FC RRS 3-2, De Gravin-FC Reseda 0-2, CPC 1-IZV 0-5, Corn Boys 2-De Rijnvaert 1 1-1, DEHO'80/Maas 1-FC Molenkreek I 3-3. Tweede klas: ONA/SU-Philippine 2 3-4, CPC 2-Corn Boys 4 0-2, DEHO'80/Maas 2-Racing White 3 2-2, Philippine 3- Corn Boys 2 2-9, De Rooien Oedt-CSM 4-2, Corn Boys 3-Racing White 4 1-4. Standen: Eerste klas: Corn Boys 1 20-32, Philippine 1 20-29, Fabricom 2 20-25, De Rijnvaert 1 20-23, FC RRS 20-21, DEHO'80/Maas 1 20-21, FC Molenkreek 1 20-18, FC Reseda 20-17, De Gravin 20-17, IZV 20-16, Racing White 2 20-10, CPC 1 20-10. Tweede klas: De Rooien Oedt 22-35, Corn Boys 4 23-35, Corn Boys 2 22-34, FC Molenkreek 2 22-30, DEHO'80/Maas 2 22-25, Philippi ne 2 22-25, De Rijnvaert 2 22-24, Racing White 3 23-24, ONA/SU 22-19, Philippine 3 22-17, CSM 23-14, Racing White 4 23-14, Corn Boys 3 22-10, CPC 2 22-5. BRESKENS - Tweedeklasser Breskens krijgt een tribune. Na dat tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering het voorstel tot de bouw van een tribune werd verworpen, werd er op aan drang van enkele leden alsnog een vergadering over deze zaak belegd. Nu bleek er een duidelijke meerderheid, want van de ruim vijftig aanwezigen bleken er slechts drie tegen de komst van een tribune te zijn. Het bouwwerk, dat aan de westkant in het verlengde van de kantine zal worden geplaatst, heeft een lengte van 51 meter en een capaciteit van 500 zitplaatsen. Het project gaat 85.000 gulden kosten waarvan een deel door zelfwerkzaamheid zal worden op gebracht. Bovendien zal nog worden bekeken of er bij diverse instanties subsidies of kortingen kunnen worden bedongen. Volgens woordvoerder Reggie Corijn zal nog dit seizoen be gonnen worden met de werkzaamheden. „Dit alles is uiteraard afhankelijk van de papierwinkel die nog doorlopen moet wor den, onder meer bouwvergunningen. We zien een tribune echter als een noodzakelijk iets. Het zal ongetwijfeld tijdens slecht weer mensen trekken en misschien kan het van doorslaggeven de betekenis zijn bij toewijzing van wedstrijden van vertegen woordigende elftallen". ENSCHEDE (ANP) - Ook de eindronde van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap voor landen teams met spelers van 16 en 17 jaar, zal het dit jaar hoogstwaarschijnlijk zonder de deelneming van Neder land moeten stellen. De formatie van Bert van Lingen werd in het Enschedese Diekmanstadion met liefst 0-4 afgetroefd door West-Duitsland. Behalve dat die score, met de return op 30 maart in Ha gen nog voor de boeg, geen enkel perspectief meer biedt om de kwartfinales te overleven, betekende die forse ne derlaag ook dat niet Nederland, maar de oosterbuur de wedstrijden tussen de laatste vier van het EK mag orga niseren. De onder leiding van voormalig international Berti Vogts staande Duitsers bleken in Enschede op alle fron ten superieur. Nederland kreeg vooral een lesje in effecti viteit, Terwijl Oranje steeds vele stations nodig had om in de buurt van de voortreffelijke doelman Illgner van de bezoekers te komen, koos West-Duitsland voortdurend de kortste weg naar het doel van Volendammer Kwakman. De Nederlandse beloftes konden voor rust de schade nog tot een al na vier minuten door de uitblinkende Janssen gemaakt doelpunt beperken. Na de pauze werd het klas- severschil uitgedrukt in nog drie doelpunten, van achter eenvolgens weer Janssen, Klaus (uit een strafschop nadat Janssen ten val was gebracht) en tenslotte Drews. De Belgische arbiter Van Langenhove liet in het voor hem niet moeilijke duel geel zien aan de Nederlander Schuur- huizen en de Duitser Hahn. De karakteristiek is: Nederland - West Duitsland t/m 16 jaar 0-4 (0-1)..4. Janssen 0-1, 59. Janssen 0-2, 68. Klaus (strafschop) 0-3, 88. Drews"ö-4. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel), toeschou wers: 7.500. Gele kaarten: Schuurhuizen (Ned) en Hahn (WD1). Nederland: Kwakman (Volendam); Schuurhuizen (Sparta), Van Dijk (Ajax), Lankhaar (ARC) en Van der Zwaan (Ajax), vervan gen door Hofstee (Marum); De Meyer (Ajax), Willems (PEC) en Baars (IW), vervangen door Legrand (Feyenoord); Kilkens (NEC), Van Oostrum (Ajax) en Berghuis (PSV). West Duitsland: Illgner; Eichin, Strich, Hahn (Krumpelmann) en Hafner; Drews, Gaudino en KnabelSimmes, Janssen (Gerstner) en Klaus. ISSY-LES-MOULINEAUX - De overwinning van Bert Oos terbosch in de proloog van Pa rijs-Nice betekende de 15e sei zoenzege van de Panasonic- ploeg in dit seizoen dat net een maand oud is. Eddy Planckaert won elf keer, Walter Planckaert een keer, Jos Lammertink een keer en Bert Oosterbosch twee keer. De Panasonic-ploeg kwam tot dusver op 18 wed strijddagen in actie, wat een voor de concurrentie demora liserend zegepercentage ople vert van 83.33 procent.... Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het motorcross-circuit van Axel wordt momenteel met man en macht gewerkt om het Smitschorre-terrein in opti male conditie te krijgen voor de avondcrosscompetitie die bin nenkort van start gaat. De avondcrossen, die een steeds groeien de belangstelling genieten, zowel van de zijde van het publiek als van de rijders zelf, zijn inmiddels aan hun derde jaargang toe en het ziet er naar uit dat ook dit seizoen weer succesvol zal verlopen. Het nieuwe bestuur van de stichting RES doet al het mogelij ke om het evenement te perfectioneren. Rijders hebben inmid dels al met het vernieuwde circuit kunnen kennis maken, door vrijwlligers wordt er momenteel gewerkt aan de constructie van een echt starthek en voor de officials wordt er gezocht naar een nieuw onderkomen in de vorm van een touringcar. Wedstrijdleider Jaap de Zeeuw stelt zijn 'motorcrossteam' voor: als juryleden fungeren Bianca Colijn, Rein Dieleman en Han van de Ende, Jan Luteyn en Tonnie Colijn zijn de startoffi cials, Giovanni van der Kelen en Rudi Adam zijn de beide spea kers. Daarnaast vervullen vrijwilligers de functie van baan commissaris en Rode Kruis-posten. Wat de wedstrijden betreft, wordt de formule van voorgaande jaren min of meer gehand haafd. De amateurmotocrossers mogen deelnemen aan wed strijden voor licentiehouders, andersom uiteraard niet. In de li centiehouderscompetitie mag een rijder in verschillende klassen aan de start komen, maar behaalt slechs punten in zijn voor keursklas. De prijzenkast kan dit seizoen weer goed gevuld worden. Zo wel in de licentiehouderscategorie als bij de amateurs zijn per inhoudsklasse vijf bekers te verdienen terwijl ook voor het eindklassement vijf bekers per klasse beschikbaar worden ge steld. Naast de normale competitie stelt Dagblad De Stem nog eens drie bekers beschikbaar voor respectievelijk de meest veel belovende rijder, de spectaculairste rijder en de meest pechvolle rijder. Vooral in de licentiehouderscompetitie verwachten de organi satoren een hevige strijd waarbij enkele grote namen worden genoemd. Plaatselijke toppers zoals Eduard van de Klooster, Jo- han Scheele, Jack Westdorp en Pascal van der Kelen zullen het moeten opnemen tegen de Belgische concurrentie, waaronder Lieven de Vijlder, Peter Dhanis, Erwin Gabriel en natuurlijk KIM-fabrieksrijder Jan Blanquaert. De eerste wedstrijd, die verreden wordt op woensdag 18 april, komen deze mannen, de licentiehouders dus, aan de start en de week daarop is het de beurt aan de amateurs. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Twee inhaalwedstrijden stonden er afgelopen weekeinde op het programma in de districts-wintercompetitie. In poule 1 van de mixed-competitie komt nu ook enige tekening in de strijd, want het Oostburgse Ludo et Emergo had nog heel wat wedstrijden in te halen. De Oostburgers liepen echter tegen een 6-6 gelijk spel aan tegen DOS I uit Vlissingen. Dit houdt in dat de Zeeuwsch-Vlamingen nog één puntje verwijderd zijn van het kampioenschap. Dankzij de vrouwelijke in- Van onze tafeltennismedewerker VALKENSWAARD - Ook de tweede ontmoeting tegen het Brabantse Nikon heeft voor het nog puntloze Mid delburgse MZ 1 in de eredi visie tafeltennis een 6-1 ne derlaag opgeleverd. En ook deze keer scoorde Koen de Vries, identiek aan de ope ningswedstrijd enkele we ken geleden in de Zeeuwse hoofdstad, als enige Zeeuw tegen via winst op de 15-ja rige Frank Boute. Koen de Vries ontpopt "1VT 1 hij inmiddels 6 van de 15 ge zich overigens toch wel als de enige speler bij MZ die op Nederlandse topniveau en kele graantjes weet mee te pikken, want een terugblik op de thans gespeelde zeven wedstrijden geeft aan dat Zeeuws kampioen Jan Henk Bomhof was ook tegen Ni kon niet in de vereiste vorm en zijn totale succes blijft dan ook beperkt tot slechts één winstpartij. De import- Zeeuw Fred van der Zeeuw kwam tot op heden nog he lemaal niet in beeld en het matige presteren heeft in middels al geleid tot enkele persoonlijke botsingen tus sen enerzijds De Vries en Bomhof en anderzijds Van der Zeeuw, die zich al diver se malen negatief opstelde. breng van Barbara du Fossé en Wilma Kupfer, moest Ludo et Emergo het meest tevreden zijn met hpt gelijke spel. Bar bara du Fossé speelde Martine van Ligten volledig weg met 13-2. Een forse 12-4 overwin ning boekte Wilma Kupfer op Karin van Kapel. Een 8-6 zege in het damesdubbel betekende zes punten. Dick Waasdorp en Robert van de Bogaard bleken tegen Patrick Marteijn en Han Petiet superieur. De andere wedstrijd ging tussen De Schelde uit Vlissin gen en het Middelburgse MLTC, hetgeen een 7-5 over winning voor de Middelburgse formatie opleverde. Stand poule 1: Ludo et Emergo 6- 52, MLTC 1 7-41, DOS 1 7-40, TSI 1, 8-39, Schelde 6-31. Van onze sportmedewerker HULST - Het zaalvoetbaltoer- nooi dat FC Bosland en Pol- fliet in sporthal Den Dullaert hielden, is een sportief succes geworden. De arbiters Johnny Mc Taggert en Leon Poifliet bij de dames en Emiel Assei- man en Piet Morcus bij de he ren hadden dan ook geen moeilijke dag. Bij de dames ging de zege naar het team van Paul de Vliegere, vóór AZWZ, HSV Hoek, Napoleon/Klaus, FC Bosland, Van Jole/Anthonis en Neckermann. Bij de heren - hier werden twee poules afgewerkt, waar na gespeeld werd om de eind klassering - ging de winst naar het team van Verbrugge Terneuzen. In de finale klopte het de selectie van de familie Blommaart met 5-2. Texaco Boys werd derde vóór de fa milie Voet, ZWN, FC Bosland, de familie Martin en de fami lie De Putter. Van onze sportmedewerker AXEL - In het beperkte pro gramma dat de Axelse zaal voetballers af te werken had den, slaagde Le Feber er in om de leiding in de tweede klas over te nemen van Groos- man/Smulders. De 5-2-zege op Wilton was hiervoor voldoen de. 't Wapen van Axel/Kesbeke, dat eveneens in de tweede klas speelt, schiet de laatste weken behoorlijk met scherp. Dit on dervond la Bourse, dat met 10- 1 werd weggespeeld. Stand tweede klas: Le Feber 19-30, Groosman/Smulders 18-29, Doel- der 18-27, Kota Radja 18-23, Diele- man/De Schepper 18-22, La Bourse 19-22, 't Wapen van Axel/Kesbeke 18-21, Kerckhaert 18-21, HCG 18- 19, Sneldienst 18-17, Broomchemie 17-12, Wilton 19-9, Axel 18-8, Haak 17-7, Markt Boys/Schoot 18-5. HOOFDPLAAT - Hoofdplaat heeft in een vriendschappelijk duel met 3-1 van Terneuzense Boys gewonnen. In de eerste helft hielden de twee aanval lend ingestelde ploegen elkaar in evenwicht. Toen was er sprake van goed voetbal. Het was Hoofd plaat dat met voorsprong kon gaan rusten door een treffer van Benny Pielaet. Na de pau ze was Hoofdplaat duidelijk de betere ploeg en liep ver diend uit naar een 3-0 voor sprong door treffers van Stan- ny Soulimans op aangeven van respectievelijk Henk Ot- tens en Rudie Cornells. Ter neuzense Boys scoorde tegen via Mare de Kunder

de Stem | 1984 | | pagina 9