Ploeg Post, Hinault en Knetemann: WEERZIEN MET PARIJS - NICE Voor speler in Amerikaans 'voetbaV TOPSNI Van de Velde winnaar in Wachtebeke Pedro Munoz op doping betrapt JR Eric Gerets: „Spelers en trainer AC Milan staan achter me" Hockey Rotterdam bereid 'De Kuip' aan O.S. op te offeren LOTTO EN TOTO Boileau schakelt Curren uit Zoetemelk krijgt zijn zin Jong Oranje Rinus Verboom damescoach wielrenunie Tim Mayotte niet naar Rotterdam Tweede titel Aalbersberg en Kappetein Uitspraak in rechtszaak Koopmans over zes weken Technische staf KNVB wordt toch gehoord KNWU minde afwijzend tegenover Van der Molei Extra expertis ^■categorie Feyenoord beken tegen Haarlem lliniUIIIIHUUIUIIIUIUlllllllllllilUlllllinilllllllHUIlllUIUIIHHIUUIilUIIIIIIIIIIHUHIUIIIIUHUUIIIIIUUUIIIIIIIIIillllllllUiHIIIIUUUIIIIIIIHIHIIIIUUHlUIIIIUUIIIIillllllllUUUUUIUIIIIHHUUUnilllUHIUIIUIIHIUIUUUIIIiilUIUIHHUUIIHIUIIUIHUUIUUIIIIHIIIIIIIUHIUIUIIIIIIIIIIIIIUUIUIIIUIUtllllliliUIUIIUIIUIIIIIIUUIIIIIIIIIIlllllllllliUIIIIIIIIIIIIIIIUIIll Van onze speciale verslaggever PARIJS - Tussen mistflarden door scheen boven Parijs dins dag af en toe een weldadig aandoend voorjaarszonnetje. Honderdzeventien wielren ners, van wie veertien met de Nederlandse nationaliteit, hadden geen oog voor de Eif- feltoren en de Sacre Coeur. Zij maakten zich in het voorstadje Issy-les-Moulineaux op voor de 34ste editie van Parijs-Nice, met de gelijktijdig te houden Italiaanse tegenhanger Tirre- no-Adriatico de eerste belang rijke etappewedstrijd van het wielerseizocn. Het weerbeeld van dinsdag deed vermoeden waarom Pa rijs-Nice de 'koers naar de zon' wordt genoemd. De laatste drie jaar was het weer bar en boos en werd telkens een Ierse doordouwer (Roche '81, Kelly '82 en '83) op de winnaarslij st bijgeschreven. Die drie afleve ringen van wijlen Jean Leul- liots schepping hadden ook andere bijkomstigheden. De ploegen van Peter Post en Frankrijks wielergrootheid Bernard Hinault waren niet van de partij. De Nederlandse kampioenen en de eigenzinni ge Breton vonden toen de Tir- reno-Adriatico een betere voorbereidiiigskoers in de aanloop naar de klassiekers. Met de (vroege?) lente keer den zowel Post als Hinault op hun (Franse) schreden terug. De ploegleider en de vedette hebben intussen andere spon sors, al heeft dat niets aan hun kwaliteiten afgedaan. Post wilde in eerste instantie op nieuw naar Italië. De blokka des bij de Italiaanse grenzen wilde hij zijn autorijdend per soneel echter niet aandoen. Het was een mooi excuus in de zucht naar veel meer kansen op succes in de Franse wed strijd. Behalve dat het Franse systeem van koersen de Ne derlanders beter ligt, zijn er in Parijs-Nice tien dagprijzen te verdelen naast het eindklasse ment. In Italië, waar ook haast niet door de wielrennersblok kade te komen is, slechts zes. Post trok naar Parijs-Nice met zijn Belgische sprinters Eddy Planckaert en Eric Van- deraerden. Voor het klasse ment en de tijdritten speelt hij de de Australiër Phil Ander son, Bert Oosterbosch en Ste ven Rooks uit. Of voor hen naast de weer aanwezige Ieren Roche en Kelly ook Bernard Hinault te vrezen is, valt te betwijfelen. De Breton is enthousiast aan het seizoen begonnen. Hij won alweer een wedstrijd in Span je. Wil hij in Parijs-Nice op vallend presteren, dan zal de zon zich voor de tijd van het jaar moeten overtreffen. In het beestachtige weer bij de Omloop Het Volk van zater dag, waar hij met ambities naar toe was getrokken, stapte hij na honderd kilometer af. Hoe dan ook, de Breton in zijn beschaafde en hypermo dern gekleurde trui zal in elk geval door de Nederlandse amateurploeg met bijzondere ogen bekeken worden. Ploeg leider Gerard Peters staat met enkele talenten (Hofland, Du- crot) en een aantal oude rotten (Schipper, Schür en Klein) uit het amateurlegioen aan de start, die gegeven wordt door de Parijse burgemeester Chi rac. Bij hen is ook Piet Kleine. De oud wereld- en Olympisch schaatskampioen heeft de vechtlust om het tegen door gewinterde profrenners op te nemen. Naast de ploeg Post en Hi nault is ook Gerrie Knete mann er na drie jaar afwezig heid weer bij in Parijs - Nice, die vandaag van start gaat. Knetemann won voor zijn Ita liaanse escapades drie keer achtereen de proloog-tijdrit van Parijs-Nice. Hij is terug gekeerd om die zegereeks voort te zetten. De dochters van de overleden organisator "Leulliot hebben voor zijn te rugkeer precies hetzelfde par koers uitgestippeld, waarop Knetemann in 1980 zijn laatste proloogzege in de 'koers naar de zon' behaalde. iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH WACHTEBEKE (Belga) - Johan van de Velde heeft dinsdag een wieler wedstrijd voor beroeps renners in de Belgische plaats Wachtebeke ge wonnen. Hij had voor de 150 kilometer een tijd van 3 uur en 31 minuten no dig. Van de Velde had een voorsprong van vijftien seconden op Johan Lam- merts. Bert Wekema ein digde als vijfde. Uitslag: 1 Johan van de Vel de (Ned) de 150 km in 3.31,00, 2. Johan Lammerts (Ned) op 15 sec., 3. Alain de Roo (Bel) op 45 sec., 4. William Tac- kaert (Bel) op 55 sec., 5. Bert Wekema (Ned) z.t., 7. Frits Pirard (Ned) op 1.00, 10. Hans Langerijs (Ned) z.t., 12. Jos Schipper (Ned) op 2.40. PARIJS (AFP) - Jong Oranje is voor het internationale voetbaltoernooi, dat van 5 tot 12 mei in de Zuidfranse plaats Toulon wordt gespeeld, inge deeld met de ploegen van de Sovjet-Unie, Bulgarije en Al gerije. In de andere poule komen uit Frankrijk, Tsjechoslowa- kije, Mexico en Ivoorkust. Aan het evenement aan de vooravond van de eindronde van het Europees kampioen schap kan worden deelgeno men door spelers tot 21 jaar. Per wedstrijd heeft de bonds coach het recht twee 23-jari- gen op te stellen. Bekerhouder Brazilië en fi nalist Argentinië ontbreken, omdat zij schuldig zijn bevon den aan de ongeregeldheden tijdens de eindstrijd in 1983. Contract van 120 miljoen LOS ANGELES (AFP) - Steve Young, een jonge 'quarter back' van de universiteit van Brigham Young (Illinois) heeft zich voor 42 miljoen dollar (120 miljoen gulden) verbonden aan de Amerikaanse prof club Express uit Los Angeles. Het gaat hier om het duurste contract uit de geschiedenis van het Ameri kaans 'voetbal' (niet te verwarren met het normale voetbal). De 22-jarige Young krijgt zes miljoen dollar verdeeld over vier jaar uitbetaald. De overige 36 miljoen ontvangt hij als een lijfrente, te begin nen op zijn 39ste jaar tot aan het jaar 2027. Wat jaarsalaris betreft, komt Young in de buurt van de basketballers Earving 'Ma gie' Johnson (Lakers uit Los Angeles) en Moses Malone (Philadelphia), die per jaar in komsten hebben van resp. 1,5 en 2,2 miljoen dollar. Van onze sportredactie WOERDEN - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft Rinus Verboom uit Goes voor een jaar aange steld als coach van de Neder landse damesploeg. De 29-ja- rige Verboom, die zelf in wed strijdverband actief is geweest als liefhebber en amateur, is sinds 1980 gediplomeerd wiel- rentrainer. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Mocht Rotterdam geschikt worden bevonden de Olympische Zomerspelen van 1992 te organiseren, dan is het gemeentebestuur bereid het Feijenoordstadion te slopen en op die plaats een topsportaccommodatie voor 60.000 toe schouwers neer te zetten. Waar de eredivisieclub Feyenoord in de drie jaar, dat de bouw van een dergelijk Olympisch stadion zou vergen, de thuiswedstrijden zou moeten spelen, is niet overwogen. Van de Amerikaanse sport lieden aller tijden heeft Muha- mad Ali het meest verdiend. In zijn 21 jaar durende bokscar- rière verdiende de drievoudige oud-kampioen meer dan 60 miljoen dollar. Sugar Ray Leonard, die binnenkort weer actief wordt, incasseerde 53 miljoen dollar. Een lijstje van de best betaal de Amerikaanse actieve sport lieden: Steve Young (Amerikaans 'voetbal', Los Angeles Ex press): 42 miljoen dollar, te be talen in 43 jaar. Earvin Johnson (basketbal, Los Angeles Lakers): 25 mil joen dollar (in 25 jaar). Dave Winfield (honkbal, New York Yankees): 21 miljoen dol lar (in 10 jaar). Wayne Gretzky (Canada, Ijs hockey, Edmonton Oilers): 21 miljoen dollar (in 21 jaar). Larry Bird (basketbal, Boston Caltics): 15 miljoen dollar (in 7 jaar). Gary Carter (honkbal, Mon treal Expos): 15 miljoen dollar (in 8 jaar). Moses Malone (basketbal, Phi ladelphia): 13,2 miljoen dollar (in 6 jaar). George Foster (honkbal, New York Mets): 10 miljoen dollar (in 5 jaar). MADRID (SID) - De Spaanse wielerprof Pedro Munoz heeft van de nationale bond een schorsing van vier maanden gekregen, omdat hij tijdens de vierde etappe van de Ronde van Valencia, op 25 februari, een verboden stimulerend middel heeft gebruikt. ROTTERDAM (ANP) - De Amerikaan Tim Mayotte zal niet meedoen aan het interna tionale tennistoernooi van Rotterdam, dat volgende week in het sportpaleis Ahoy' wordt gehouden. Zijn inschrijving berust op een misverstand. Mayotte, nummer 18 op de we reldranglijst, speelt dezelfde week namelijk in Metz. De Amerikaan Brad Gilbert, nummer 43 van de wereld ranglijst, wordt nu aan het hoofdtoernooi toegevoegd. Voorlopig zijn gerenom meerde spelers als de Austra liër Pat Cash en de Amerika nen Fritz Bühning en Chip Hooper naar het kwalificatie toernooi verwezen, dat het ko mende weekeinde in Krimpen aan de Ijssel wordt afgewerkt. Menno Oosting is de enige Ne derlander, die voor dit voor- toernooi een zogenoemde wild card heeft gekregen. Munoz, die nu niet deel kan nemen aan de Ronde van Spanje en de Ronde van Frankrijk, moet bovendien een boete van ongeveer 2000 gulden betalen. De Spanjaard was in de Vuelta van twee jaar geleden ook al eens op doping betrapt. Toen kreeg hij een voorwaar delijke schorsing van drie mus Steve Young, de 'man van 120 miljoen'. SILLIAN (ANP) - Tijdens de nationale titelstrijd langlauf behaalde Martin Aalbersberg in de Oostenrijkse plaats Sil- lian het kampioenschap op de 15 kilometer, nadat hij eerder al had gezegevierd op de 30 ki lometer. Hij maakte een tijd van 48.21,0. Gitta Kappetein zegevierde op de 5 km dames in 20.06,0. Zij had zich op de dubbele afstand ook al de sterkste getoond. BRUSSEL (Belga) - De Belg Bernard Boileau heeft dinsdag tijdens het internationale ten nistoernooi van Brussel ver rassend de als vierde geplaat ste Zuidafrikaan Kevin Cur- ren uitgeschakeld. Boileau> die een wild card voor het hoofd toernooi had gekregen en op de 144ste plaats staat van de wereldranglijst, zegevierde in twee sets: 6-3 6-4. Curren is mnmAnipcl nummer acht van de wereld. De tweede Belg Jan van Langendonck, haalde de twee de ronde niet. Hij verloor in drie sets van de Zweed Tho mas Hpgstedt. Uitslagen: eerste ronde: Marco Os- toja (Joe) - Tim Gullikson (VSt) 6-7 (5-7), 6-2, 6-4; Pat Cash (Aus) - Scott Davis (VSt) 6-3, 6-4; Anders Jarryd (Zwe) - Wojtek Fibak (Pol) 0-6 6-4 6-0, Johan Kriek (VSt) - Brian Gottfried (VSt) 6-3 3-6 6-4, Thomas Hogstedt (Zwe) - Jan van Langendonck (Bel) 4-6 7-5 7-5, Ber nard Boileau (Bel) - Kevin Curren (ZAf) 6-3 6-4 Van onze sportredactie BRUSSEL - Vanmiddag vliegt Eric Gerets, een van de hoofdrolspelers in het omkopingschandaal tussen Standard Luik en Waterschei, van Milaan naar Brussel, waar hij vanavond om 18.00 uur verwacht wordt bij de controle-commissie van de KBVB. Deze commis sie zal hem horen over de affaire, die vorige week aan het licht kwam. Mor gen vliegt Gerets weer terug naar Milaan, een vliegreis, die hij overi gens zelf betalen moet. Welke plannen AC Mi lan nu precies met hem heeft, weet Gerets nog niet. Vanuit zijn huis in Milaan liet hij weten maandag gewoon met de selectiegroep van Milan meegetraind te hebben. „Een ding is zeker: de spelers en de trainer staan achter me. Ze wil len niets liever dan dat ik zo snel mogelijk weer speel. Wachten is nu op het oordeel en de beslis sing van de voorzitter van AC Milan. Hij is met vakantie en komt don derdag pas terug. Ik ken hem niet zo goed, dus ik heb er geen idee van hoe hij tegen deze zaak aan kijkt". De sportkranten in Ita lië en vooral de Milanese hebben tot gisteren, be vestigt Eric Gerets, bol gestaan van de omko pingszaak. „Ik heb maan dag de stekker van de te lefoon er uit getrokken. Ik werd op een gegeven moment gek gebeld. Ge lukkig ebt het nu iets weg". WEST-BERLIJN (SID) - Pas over zes weken zal de presi dent van de arrondissements rechtbank in West-Berlijn een uitspraak doen in de zaak, die de Nederlandse bokser Rudi Koopmans heeft aangespan nen tegen de Westduitse do- pingdeskundige Manfred Do- nike en diens landgenoot Wal ter Wagner, de voorzitter van de Westduitse bond van be roepssboksers. Van onze sportredactie ZEIST - Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB heeft dinsdagavond besloten dat de technische trainersstaf van de bond op korte termijn zal worden geconsulteerd over het onlangs ingediende struc tuurrapport betreffende het opleidingsapparaat van de KNVB. Voor het eind van de maand zullen de coaches Kees Rij vers, Ger Blok, Bert van Lin- gen, Ron Groenewoud, Siem Plooyer, Jan Rab en Bert Theunissen de gelegenheid krijgen hun mening te geven over onder meer het in het rapport gevoerde pleidooi een coördinator aan te stellen. Het sectiebestuur onderkent de gedachte dat de coördinatie in de technische staf versterkt dient te worden. Tijdens een gesprek tussen bondsvoorzit ter Jo van Marle en de bonds- trainers bleek echter dat de technische staf zich gepas seerd voelde. De coaches wor den op korte termijn alsnog gehoord, waarna het bondsbe- stuur het uitgebrachte rapport en de notities van de trainers zal beoordelen. AMSTERDAM (ANP) hoofdbestuur van de KonJt Wiel, lijke Nederlandse Unie heeft zijn aanvanke over rU j absolute afwijzing van vallen en daarbij zijn alle daat-voorzitter Piet van Z<*uwse teamS n°8 betrok" MDraovrr!gelijLsSPHUIUIHUI zullen, wanneer Van derj len in de voorjaarsverga, ring van 22 maart als op van Jan Karei Hylkemawo gekozen, niet onmiddellijk treden. Het hoofdbestuur van KNWU heeft, met het oog de voorzittersverkiezing, voorzitters van de district een brief gestuurd. Daarin afstand genomen van het op januari ingenomen standpu waarin de Hilversumse coi missaris van politie min tERNEUZEN - De organisa meer als ongewenst pers# badmintontoernooi van BC en zeker als niet-gewei» erelonen weekeinde in sporth voorzitter werd geteker, L, werd gehouden, kan ter Toen stelde het bestuur dal; Z. le leden hun zetels ter beschii minton-happening. Met tw king zouden stellen als y Poolse deelnemers, een ged eugdtop en Zeeuwse prom der Molen gekozen zou wj den. tien zegd dat de bestuursleden! In de brief aan de vet voortreffelijk Bezet. districten wordt nu In het heren enkelspel A~ principe van de zetels ter t categorie kwamen Danny Mol, schikking stellen nog innemen, maar wel zullen bli ven functioneren in het bel® 'wee en ronc'e verder, van de Unie. Het hoofdbesta, :oen Valckenier verloor in de zegt namelijk in zijn schri ven: „Ter beschikking stel] houdt niet in dat de huid! 17 15"2- De winnaar van het bestuursleden aftreden, I houdt wel in dat zij er ten afgehandeld en dat het b stuur inclusief de nieut voorzitter zich in alle rustki beraden over de bestuurss menstelling". De brief aanh fansloosMS-l 15-1- district eindigt met: „Met 4 opzet meent het hoofdbesta dat de belangen van KNWU optimaal worden diend". besloten dat Zoetemelk op maart a.s. in een ziekenhuis Parijs onder toezicht van pi Pascal fessor Van Rossum een ext 'Pelend te weten te komen of het chaam van Zoetemelk het to moon Nandrolon produceert Zoetemelk werd in de tweye8evierden. de etappe van de Ronde .«/GËNSDAG 7 MAART IllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIU Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Zondag 11 maart beginnen de hockey team» aan hun tweede deel van de competitie op het veld. Ze hebben dan ruim drje maanden winterstop achter de rug. De meeste spelers hebben in de zaal ge speeld, maar de wil om weer op het veld aan de slag te „aan is groot. Dit tweede deel is tevens de beslissende fase van de competitie. De meeste beslissingen zullen ruim twee maanden Van onze badmintonr :oen Valckenier en Robin Hofland, respectievelijk één, ;weede ronde van latere fina list Melio Stewart met 15-1 15- leren enkelspel werd de En- ;elsman Norman Fraser, die ste zorg voor dragen dat de) 13 het Terneuzen-toernooi in pende zaken normaal word. Oenemarken moet aantreden en dan voor drie maanden naar China vertrekt om bad minton te spelen. Hij liet zijn egenstander Melio Stewart In het dames enkelspel twam Brigitte van de Water ot de halve finale, waarin zij 'erloor van Esther Willanue- va met 10-12 11-2 11-5. Esther 'illanueva moest op haar leurt in de finale de eer laten an Caroline van Zijderveld met 4-115-11. Het duo Jan Maassen/Melio itewart, dat zich voor de fina- e van het heren dubbelspel ilaatste door in drie sets (15-9 "■15 15-12) het koppel Danny Jol/Coen Valckenier te ver slaan, werd in de finale flink ifgedroogd door het sterke en ;oed op elkaar ingespeelde PARIJS (AFP) - Joop Zoel luo Fraser/Bose, 9-15 4-15. melk heeft uiteindelijk te Het koppel Claudia van zijn zin gekregen. De veerlta laalten/Gerda Riemens be de kamer van het Hof van I P'kte de finale in het dames roep in Parijs heeft dinsi iubbelspel door een prachtio- ;e overwinning van 17-16 15-9 jP het duo Karin Wildschut/ Kouwenberg. Goed de finale konden expertise mag ondergaan) 7an Raalten en Riemens het z och niet klaren tegen Esther Allanueva en Caroline van ijderveld, die met 9-15 5-15 De winst in het gemengd C Frankrijk van het afgelop) 'ubbelspel ging naar Caroline jaar, een ploegentijdrit oi !an Zijderveld en Jan Maas- 100 kilometer van Soisso ®n, door opgave wegens een naar Fontaine-au-Pire, op( J,®s^ur.e_ v.an het koppel Petra bruik van verboden stimu rende middelen gecontröteL „««„„cc Later werd bekendgema) ,ri® eerste plaatsen en maakte dat de controle en de conti^™ volledig waar in Terneu- expertise positief waren weest, omdat er sporen Nandrolon waren gevonii Zoetemelk werd teruggezet het klassement, maar «n. Hc' heren enkelspel in de bij het gerecht verhaal te J-categorie was een spannen- len. Op 16 maart krijgt Zoel e aangelegenheid voor maar - melk eindelijk de kans zich iefst twintig ingeschreven rehabiliteren. BUSSUM (ANP) - In de bil finales van het toernooi om KNVB-beker speelt Feve oord thuis tegen Haarlem.® wees de dinsdagavond geto' den loting uit. Fortuna Sit"1 UUll lUMIlg Uit. TU1IU"»-- ontvangt de winnaar van i aantal kwartfinalewedstrijd Twente - FC Groningen, op 20 maart wordt overl speeld. De wedstrijden voor riat U halve finales staan voor maart op het programma. DEN HAAG (ANP) - Lotto 9 heeft een winnaar opge'eve de de eerste prijs. De gelukkige ontvangt bruto bijna ee miljoen gulden. Van de deelnemers aan toto 9 had niema kruisjes op de juiste plaats gezet. De resultaten zijn: 2e prijs: 6 winnaars,)®1 Lotto 9: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 5.278,20 ontvang bruto f. 495.593,- ontvangt; 2e prijs: 8 winnaars, die elk bruto f. 18.750,- ontvangen; 3e prijs: 173 winnaars, die elk bruto f. 1.031,10 ontvangen; 4e prijs: 6.821 winnaars, die elk f. 26,10 ontvangen; 5e prijs: 88.711 winnaars, die elk f. 5,- ontvan gen. ®rw'n van Hooydonk n Avanti kwam tot de havle Ook in 1983 bogen zich wei internationale autojoumali a e in dat jaar geïntroduceerde au 2e keken en vergeleken. E no als Auto van het Jaar 198/ Om z'n ontwerp, ruimte, omfort en zuinigheid. Maar zei "Prestaties.Want onder de me e Fiat Uno zit een motor die ve v. Toto 9: le prijs: geen winnaar; prijs: 156 winnaars, die 406,- ontvangen. Toto-gelijk 9: le prijs' winnaar; 2e prijs: 1 win" die bruto f. 1.883,- ontvabg» prijs: 31 winnaars, die c 144,- ontvangen; 4c prjP' winnaars, die elk f. vangen. Cijferspel 9: 6 cijfers winnaar.

de Stem | 1984 | | pagina 6