Gemayel moet ienden vrezen Handel met 'Peking' zaak van lange adem Reg i ster-acco u nta nts Zwijgen, maar niet tot elke prijs kabinet Nieuwe terroristen 'keurigejongens destemcoi 'n Volvo Winner van f17650,- kost bij ons niet meet dan f385,41 per maand. Oorlogsmi Barbie nit Nederlant ACHTERGROND NA OPZEGGEN AKKOORD MET ISRAEL ÜTfEM Rode Brigades weer op de been verenigde spaarbank Levensvatbaa WOENSDAG 7 MAART 1984 PAGINA; Legaal WOENSDAG 7 MAAR T5 Door Pieter Eggen MET de annulering van het akkoord met Israel maandag heeft de Liba nese president Amin Gemayel zich weer enigszins bevrijd uit de meest benarde situatie waarin hij zich bevond, sinds zijn ambtsaan vaarding - 18 maanden geleden. Toen Amin Gemayel ver leden week vóór zijn ontmoe ting met de Syrische presi dent Assad eerst nog eens met Yitzak Shamir belde of hij hem steun wilde verlenen, als hij het verdrag met Israel in tact zou laten, ving hij bot. Shamir weigerde kortaf en Gemayel moest dus met de staart tussen de benen naar Damascus. Daar had hij het 'broederlijke' gesprek met Assad, dat het lot van de Li- banees-Israelische overeen komst bezegelde. Maandag zetten Gemayel en premier Wazzan hun handtekening onder de verklaring waar mee het akkoord werd opge zegd. In het weekend werd de definitieve opzegging al ver wacht en het was meer dan toevallig dat zowel de leider van de sji'itische Amai-be- weging, Berri, als Druzenlei- der Joumblatt hun aanvan kelijke felle aanvallen op Gemayel staakten. Joum blatt, die twee weken geleden nog over de president sprak als de 'sjah van Baabda', noemde Gemayel nu 'me neer'. Het akkoord met Israel, dat onder auspiciën van de Amerikaanse regering, na langdurige onderhandelin gen verleden jaar mei tot stand kwam, is de catalysa- tor geweest van binnenland- Van onze redactie buitenland DEN HAAG - De moge lijkheden voor Neder landse bedrijven om in China stap voor stap verder te komen zijn nu reëler geworden. Met de Chinese benadering gaat het hierbij echter om een lang proces dat moet worden gerespecteerd. Dat zei directeur P.D.O Hanrath van het Nederlands Centrum voor Handelsbevor dering (NCH), toen zeer on langs onder leiding van de voorzitter van de China ka mer van het NCH, J.H. Wijs man, een handelsmissie naar de Volksrepubliek vetrok. De missie komt over tien dagen terug. Aan de missie nemen ne gen Nederlandse bedrijven deel. De verbetering van de diplomatieke betrekkingen tussen ons land en China heeft vooral de handelsbe trekkingen met de Volksre publiek in het zoeklicht ge bracht. Aanleiding voor die diplomatieke dooi was het veto dat de Nederlandse re gering uitsprak over de leve ring van twee onderzeeboten aan Taiwan, dat de Chinezen van het vasteland nog steeds als een opstandige provincie beschouwen. Volgens Hanrath was dit echter niet meer dan een aanleiding. Was deze kwestie niet aan de orde geweest dan zouden we ook hebben kun nen teruggroeien naar de oude relatie. De laatste drie jaar verkeerden de betrek kingen in een vacuum door de zaak-Taiwan. Volgens Hanrath wordt de relatie met Taiwan door de Nederlan ders zwaarder gewogen dan door de Chinezen zelf. De aard van het produkt, mili tair materieel, leidde tot psy chologische grensoverschrij ding, aldus de NCH-direc- teur. De Nederlandse handels- zo bevorderaars zien niet veel in de redenering dat China juist door zijn om vangrijke bevolking van ruim een miljard mensen grootse afzetmogelijkheden biedt voor het vaderlandse bedrijfsleven. Hanrath wijst erop dat de Volksrepubliek een sterk centraal geleide staatseconomie kent, al heb ben de provincies tegenwoor dig iets meer economische zelfstandigheid. De Chinese autoriteiten bepalen waar aan zij behoefte hebben.Vol- gens de NCH-directeur moe ten Nederlandse bedrijven niet verwachten op grote schaal produkten te gaan verkopen in China. De econo mische samenwerking zal veeleer moeten leiden tot in vesteringen en tot gezamen lijke Chinees-Nederlandse ondernemingen (joint ventu res). Daarvan bestaan er op dit moment enkele, waarbij in één geval Philips is be trokken. In totaal bestaan er ongeveer zeshonderd joint ventures van Chinese en bui tenlandse bedrijven. Een van de grote proble men voor buitenlandse on dernemingen is dat zij te ma ken krijgen met een niet on aanzienlijke mate van bu reaucratie met langdurige besluitvormingsprocedures. De Chinezen hebben overi gens zelf ook ingezien dat hierin een obstakel ligt om hun handelsbetrekkingen tot ontwikkeling te laten komen. Daarom hebben zij de pa piermolen waar een buiten lands bedrijf doorheen moest om een joint venture met een Chinees bedrijf op te zetten vorig jaar aanzienlijk ver eenvoudigd. Het NCH sluit verder niet uit dat Nederlandse bedrij ven die op de een of andere wijze een vestiging in China hebben of krijgen van daar uit gaan exporteren naar an dere landen in Oost- en Zuidoost Azië. Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: L. Leijendekker en H. Coumans. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911 Telex 54176. Centrale redactie Breda: Nieuwsdienst 076-236883. Sportredactie 076-236884. Rayonkantoren: Bergen op Zoom, Zuivelstraat 26, 01640-36850. Breda, Nwe. Ginnekenstraat 41076-236326. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550. Goes, Klokstraat 101100-28030. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751 Oosterhout, Arendstraat 14, 01620-54957. Roosendaal, Molenstraat 45, 01650-37150. Terneuzen, Nieuwstraat 9, 01150-17920. Vlissingen, Torenstraat 5, 01184-19910. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementen: 22,10 per maand; 63,70 per kwartaal of 247,60 per jaar. Bij automatsche betaling geldt een korting van 1,- per maand, 1,80 per kwartaal, 7,20 per jaar. Prijzen: inclusief 5% B.T.W. Voor post-toezending geldt een toeslag. Heeft u de krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Centrale melding (ook op zaterdag) 076-236888. Lezersservice: Informatie over Stern-reizen en promotie 076-236911 Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882. Grote advertenties uitsluitend 076-236881 Geboorte- en overlijdensadvertenties 076-236442. (Buiten kantooruren maandag t/m vrijdag-van 19.00 tot 20.30 uur en zondag van 18.30 tot 21.30 uur 076-236394/236911 Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN rek. 520538447. NCB rek. 230301584 - Rabo rek. 101053738. se tegenstellingen. De linkse moslimoppositie in Libanon heeft het verdrag met succes maandenlang aangegrepen als voorwendsel voor bloedi ge ronden in de burgeroorlog. Het akkoord was in hun ogen het typische produkt van een christelijk-joods-Ameri- kaans complot om Libanon los te weken uit het blok van de Arabische landen. Liba non is lid van de Arabische Liga en in het handvest van die organisatie staat dat het lidstaten verboden is over eenkomsten met de 'zionisti sche' vijand te sluiten, zonder instemming van alle Arabi sche staten. In die zin was het akkoord een schending van eerdere verplichtingen, die Libanon is aangegaan. Een punt van wrijving tus sen christelijke en islamiti sche groeperingen in Liba non is steeds geweest dat de laatste de eerste verwijt te veel op het westen te leunen, zoals het in christelijke krin gen in het land goed gebruik is om met gepaste trots te wijzen op de eeuwenoude banden met West-Europa. Libanon is dan wel Arabisch, zo zeggen vooraanstaande Maronieten altijd, maar het is ook méér - en dan wordt bedoeld: deel van de Europe se cultuur. In niet-christelijke ogen in het Midden-Oosten staat die opvatting gelijk aan collabo ratie. President Gemayel ont leende aan het akkoord met Israel - tot een maand gele den - in feite zijn gezag. Als staatshoofd droeg hij eerste verantwoordelijkheid voor de overeenkomst, die boven dien het tastbare bewijs vormde van de Amerikaanse solidariteit met Gemayel. Nadat onder wapengeweld het Amerikaanse gezag in Libanon ineenstortte - het- jMtt mmm 0 Gemayel Assad nieuwe realiteit. geen verleden maand leidde tot de aftocht van de Ameri kaanse mariniers uit Beiroet - stond Gemayel geen andere weg open dan te onderhande len met zijn tegenstrevers. Dat probeerde hij zo lang mogelijk uit te stellen, zich beroepend op zijn onafhan kelijke positie als president. Zijn laatste, vertwijfelde poging, Amerikaanse steun in te ruilen voor Israëlische mislukte - mede omdat Jeru zalem niet de 'hoeder van de ze Arabische broeder' wenst te spelen. Het is duidelijk dat het verscheuren van het (nooit ondertekende) verdrag met Israel de posities in Libanon de komende maanden zal be heersen. De door Syrië ge steunde oppositie heeft op al le fronten overwinningen be haald en Assad zelf is er in geslaagd de 'innige vriend schap' met het buurland te verstevigen. Gemayel krijgt in ruil voor deze knieval nu de speel ruimte om aan de onderhan delingstafel de nieuwe poli tieke realiteiten vast te leg gen. Eerdere oproepen van de president voor de hervatting van de 'verzoeningsconferen tie' werden tot nog toe in de wind geslagen, maar het lijkt er nu toch op dat de leiders van de verschillende clans el kaar deze of volgende maand weer in Genève zullen tref fen. Eén belangrijke complica tie kan er overigens voor zor gen dat deze tweede confe rentie (die eerste stierf in no vember een zachte dood met het fiasco van de diplomatie ke tour van Gemayel) of niet tot stand komt, of in ieder ge val niets oplevert. Terwijl de moslimoppositie nu de weg vrij ziet voor een herschik king van de macht in het Shamir kortaf. - FOTOUPl land, daar vrezen de Maroni- tische clanleiders voor hun overleving. Verschillende christelijke leiders, zoals oud-president Camille Cha- moun, vader Pierre Gemayel en de militaire leider van de 'Libanese strijdkrachten' Fa- di Frem, zijn danig in hun wiek geschoten door de jong. ste ontwikkelingen. Met na me de eerste riep afgelopen weekend al om het aftreden van Amin Gemayel als presi- dent. Hij zou, om zich te re vancheren voor zijn mislukte politieke carrière, de leiding van de Falangistische troe pen op zich moeten nemen. En Fadi Frem, die berucht is om zijn bloeddorst en 'onver zettelijkheid' heeft al gespe culeerd op een gewelddadige val van Gemayel. Op die ma nier zou een christelijke lei der, die zijn handen niet zo gebonden weet als Amin Ge mayel, de positie van presi dent kunnen bekleden én de christelijke machtsbelangen kunnen redden. Een derge lijk plan moet uiteraard tot een nieuwe bloedige ronde in de burgeroorlog leiden, maar het is niet waarschijnlijk dat de christelijke leiders naar de onderhandelingstafel zul len gaan, als ze daar werke lijk alleen maar hoeven te komen om de macht uit han den te geven. Door Pieter-Jan Dekkers DE LAATSTE tijd is het eertijds zo ongeschon den blazoen van de re- gister-accountants nog al besmeurd. Kenmerk te dat beroep zich tot voor enkele jaren door 'vertrouwelijkheid' ten aanzien van de klant, sinds het fiasco van en kele financiële instellin gen, waaronder de Til burgsche Hypotheek bank, ligt de naam van de register-accountant op straat. Juist vanwege die vertrouwelijkheid. En niet helemaal ten on rechte. Want de rol die bij voorbeeld het accountants kantoor Van Dien in Co in deze zaak heeft gespeeld, kan het daglicht nauwelijks verdragen. Nu bestaat er voor ac countants een gedragscode, waaraan ze zich hebben te houden. Overtreedt men die regels, dan kan het Neder lands Insituut voor Register- Accountants, een soort be langenvereniging die na drukkelijk géén werkge versorganisatie wil zijn, de hulp van de Raad van Tucht inroepen. Deze moet dan be palen, of een accountant zich al dan niet aan de regels heeft gehouden. Zo heeft de NIVRA het kantoor Van Dien en Co vanwege de handelwijze in de zaak van de Tilburgsche voor die Raad gesleept. Ove rigens pas nadat een onder zoek van belanghebbende kleine beleggers aan het licht bracht, dat Van Dien en Co, om het eens netjes te zeg gen, een minder fraaie rol in deze zaak heeft gespeeld. Overigens heeft de NIVRA géén klacht tegen Van Dien en Co ingediend. Het inscha kelen van de Raad van Tucht is alleen maar bedoeld om duidelijkheid te verkrij gen over de rol van het kan toor. DNB zelf enig initiatief nam. In 1979 beëindigde de Til burgsche het 'dienstverband' met het accountantskantoor Dijker en Doornbos. Van Dien en Co nam de boel over 'in goed collegiaal overleg', zoals de heren dat uitdruk ten. De DNB heeft toen wel bij de Tilburgsche geïnfor meerd, waarom men van ac countant was veranderd. De reden, de declaratie van Dij ker en Doornbos zou te hoog zijn, werd door de Bank zon der nader informatie in te winnen bij het 'verstoten' accountantskantoor, geac cepteerd. Pas nadat Rijnvos had aangetoond, dat Van Dien en Co op de hoogte moet zijn geweest van het wanbeleid van directie en Raad van Bestuur van de Tilburgsche, vond iemand op het hoofd kantoor van de DNB het no dig, rechtstreeks bij Dijker en Doornbos te informeren Met die stap was de NI VRA de minister van Finan ciën, Ruding, nét voor. Deze laat ook een soort onderzoek instellen naar de gedragin gen van het accountantskan toor. Ruding doet dat na mens de president van De Nederlandsche Bank (DNB) die als toezichthouder nauw bij de zaak betrokken is. Ook hier geldt trouwens, dat eerst de commissie-Rijnvos een 'particulier' onderzoek moest instellen, alvorens de Duisenberg .ingrijpen. - FOTO'S DE STEM/ JOHAN VAN GURP over de breuk met de Til burgsche. Wat bleek, Dijker en Doornbos zijn zélf bij de Til burgsche opgestapt, omdat er sprake was van een ern stige „wederzijdse vertrou wenscrisis". Zonder verdere mededelingen daarover, de DNB én de accountants hou den de vuile was liever bin nen, werd wél duidelijk, dat Dijker en Doornbos het niet langer verantwoord achtte het beleid van de Tilburg sche met een handtekening te 'legaliseren'. Op het moment dat Van Dien en Co de zaken over nam, was intern al bekend, dat het niet zo best ging van de Tilburgsche. De accoun tant kreeg legio aanwijzin gen, dat er door de directie van de bank werd gesjoe meld. Maar het kantoor liet na de toezichthouder van de Tilburgsche, de DNB, daar over op eigen initiatief te in formeren. Op zich een juiste handelwijze, want de ac countants zijn slechts ver plicht desgevraagd de Bank in te lichten. Maar toch. Op het moment, dat de onder gang van de Tilburgsche al vast stond, en Van Dien en Co moet daarvan op de hoogte zijn geweest, werd de uitgifte van nieuwe pand brieven niet ontraden. Was dat wel gebeurd, dan zou sprake zijn geweest van een nieuwe, wederzijdse ver trouwenscrisis en had Van Dien en Co moeten opstap pen. In dat geval zou Dui senberg misschien ook wat alerter hebben gereageerd. Hoe het zij, de goede naam van de accountant lag op straat. En zoals dat dan va ker gebeurt, herinneren an deren zich dan plotseling af faires met accountants, die evenmin het daglicht kun nen dragen. De accountants zelf schij nen van deze onverkwikke lijke zaak niets te hebben geleerd. Tenminste, dat kan men afleiden van de uitspra ken van NIVRA-voorzitter Bosman, die vindt dat ac countants slechts één maat schappelijke functie hebben: het controleren van jaarre keningen van ondernemin gen. Accountants mogen, zegt Bosman, beslist geen ver lengstuk worden van de Raad van Commissarissen of De Nederlandsche Bank. Er moet, zegt hij, duidelijk on derscheid worden gemaakt tussen degene die toezicht houdt en de man die de boe ken controleert. Toezich thouders zijn de Raad van Commissarissen en ingeval van de banken de DNB. Ze kunnen aanwijzingen geven voor verbetering of verande ring van beleid, die vervol gens door de directies moe ten worden uitgevoerd. De accountant echter is een controleur, die slechts geheel vrijblijvend adviezen geeft. Directies kunnen die zonder problemen opzij leg gen. De macht van de toe zichthouder is dus veel gro ter, constateert Bosman te recht. Wat natuurlijk niet weg neemt, dat ook controleurs zijn gebonden aan regels van behoorlijk bestuur, een term waarmee diezelfde accoun tants in het verleden de overheid nogal mee om de oren hebben geslagen, omdat het Haagse gebeuren vaak ook niet de indruk wekte, dat er behoorlijk werd be stuurd. Bosman vindt het vanzelf sprekend, dat de commissa rissen en de DNB gebruik Ruding .onderzoek. maken van de controles van de externe accountants. Maar daarom is het juist no dig, dat de accountants vast houden aan hun eigenlijke functie: de onafhankelijke controleur van de boeken. Nu komt die onafhanke lijkheid de laatste jaren aar dig in het gedrang. Accoun tants zelf zeggen niet bang te zijn, dat door die onafhanke lijke houding ondernemers hen soms de deur wijzen. Maar het groot aantal fail lissementen sinds de econo mie in een crisis verkeert, maakt de spoeling wel erg dun. En kan die hoog ge roemde onafhankelijkheid wel degelijk aantasten. Bosman werpt tegen, dat een accountant, die teveel door de vingers ziet, daar mee uiteindelijk zijn eigen positie ondergraaft. En op termijn bezien heeft de man daar wel gelijk in. Maar er zijn natuurlijk meer mensen bij een onderneming betrok ken, dan alleen de accoun tants. Het staat als een paal boven water, dat veel kleine beleggers van de Tilburg sche hun geld nog in hun zak zouden hebben, als de ac countant wat minder star aan verouderde regels zou hebben vastgehouden. De beroepscode van de ac countants verplicht hen tot zwijgplicht, tenzij een zaak voor de strafrechter komt. Zo op het oog lijkt dat een aardige bescherming te bie den aan ondernemers, die er met de pet naar gooien. Want die code bepaalt ook nadrukkelijk, dat de accoun tant niet gerechtigd is on wettig handelen van de klant-ondernemer bij de be voegde instanties aan te ge ven. Met andere woorden: als een accountant bij de con trole ontdekt, dat zijn klant de belasting oplicht of an- dersinds een frauduleuze handeling pleegt, mag hij de klant daarop wijzen, hem adviseren op het rechte pad terug te keren, maar niet de Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst inlichten. Het is de vraag of het langzamerhand geen tijd wordt, dat er van overheids wege iets aan die gedragsco- 'de wordt gedaan. Een ge dragscode kan nooit zo heilig zijn, dat het bepaalde onder nemers de vrijheid verschaft zich onregelmatig te verrij ken ten koste van de ge meenschap. Van onze correspondent Cees Manders ROME - De nieuwe lichting terroristen in Italië bestaat uit stu denten en heeft een maagdelijk strafblad. Deze conclusie kan wor den getrokken na ken nisneming van het re sultaat van de jongste 'succesvolle politie-actie tegen het terrorisme' de afgelopen week in Ro me. Eind verleden week heeft de politie opnieuw drie jon geren gearresteerd, zodat nu 16 personen verdacht van 'lidmaatschap van een ge wapende bende genaamd Rode Brigades-Communisti sche Strijderspartij' zijn op gepakt. Allen zijn rond de 22 jaar oud en komen uit het zuid oostelijke deel van de stad, een wijk die in het verleden al een vruchtbare Van de 16 was slechts een enkeling bij de politie be kend, en dit duidt op het ge mak waarmee datgene, wat er nog na de arrestaties van de laatste jaren van de Rode Brigades over was, nieuwe en brandschone rekruten weet aan te trekken. Voordal de tv en de dagbladen de fo to's en volledige namen van de 'nieuwe terroristen' ver spreidden, moeten zelfs vele ouders, buren en kennissen onkundig zijn geweest van het tweede leven van hun zoon, dochter, kennis of buurman. De arrestanten (mannen en vrouwen zijn gelijkelijk verdeeld) worden door de of ficier van justitie beschouwd als handlangers van de har de kern-brigadisten die vo rig jaar een (mislukte) aan slag pleegden op een Ro meins professor en die twee weken geleden de Ameri kaanse diplomaat Hunt wist te vermoorden. Bij een van de 'studenten' die onlangs in Rome zijn op gepakt is het origineel ge vonden van een pamflet dat in copy na de dood van Hunt werd verspreid en waarin de verantwoordelijkheid voor die aanslag werd opgeëist. Ook is een blauwdruk voor een nieuwe organisatorische structuur van de communis tische strijdersbeweging aangetroffen. De voorspel lingen van enkele ex-terro- risten dat de Rode Brigades weer snel op volle toeren zouden gaan draaien, is dus uitgekomen. (ADVERTENTIE) Wie legt vandaag de dag het geld voor een nieuwe auto in één keer op tafel? Bijna iedereen financiert zo'n aankoop. Als u het geld voor deze Volvo 340 Winner (3 drs.) wilt lenen, moet u maar 'ns met de Verenigde Spaarbank gaan praten. Dan blijkt dat u voor die f 17.650,- maar f385,41 per maand betaalt (Persoonlijke lening, 60 mnd. en een werkelijke rente van ll,8%).Komeensmetonspraten. We nemen daar graag de tijd voor. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. Von onze Haagse redactie pEN HAAG - De rijksover heid moet zich beperken tot haar directe taken. Alleen door overbodige werk en ge- regel overboord te zetten, kan snel en alert worden ge reageerd op veranderingen in de maatschappij. Met die boodschap heeft regeringscommissaris Reor ganisatie Rijksdienst Tjeenk Ko Van onze reda AMSTERDAM - De F] het kabinet de voorger juli aanstaande de nieuw te korten, inslik Op basis van de tot nu t gen met het kabinet geloo zijn alternatieven een goec Het kabinet erkent nu dat de FNV-alternatieven voor minstens 400 miljoen gulden 'hard' zijn te maken. Dat kan bereikt worden via een een malige bezuiniging op de werkwijze van de sociale fondsen (dat levert 260 miljoen gulden op) en voor de rest door het aftoppen van ziekte-uitke ringen, die hoger zijn dan het normaal netto verdiende loon. De FNV heeft uit de contac ten met de regering ook de in druk overgehouden dat het niet de bedoeling is om het half procent, dat van de bezui nigingsoperatie op de ambte naren, trendvolgers en uitke ringen per 1 januari jongstle den werd afgehaald, per 1 juli weer te verhalen op de uitke ringen. Het kabinet heeft volgens Kok oog voor de koopkracht problemen, die zouden ont staan door het extra korten van dit bedrag - het gaat om 170 miljoen gulden - alleen op de uitkeringen. De FNV-voorzitter stelde nog eens met nadruk dat het ongewijzigd doorvoeren van het 1-juli-pakket voor de FNV onaanvaardbaar is. De kortin gen hebben vooral voor men sen met langlopende uitkerin- gen 'catastrofale' gevolgen. De FNV-bonden hebben af gelopen maandag in de Fede- ratieraad uitgesproken dat het overleg met het kabinet over alternatieven een maximale kans moet krijgen, maar dat bij het onverhoopt mislukken ervan acties niet zullen wor den geschuwd. Over de vorm van eventuele acties wil de FNV nog niets zeggen. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Er is onvoldoen de grond voor het instellen in ons land van een strafvervol ging tegen de vroegere SS- Obersturmführer Klaus Bar bie, die thans in Frankrijk ge vangen zit. Dat blijkt uit een onderzoek naar de activiteiten van de vroegere Gestapo-chef. De fei ten staan onvoldoende vast, terwijl van bewijsbare door Barbie als (mede)pleger, uit- lokker of medeplichtige bega ne, niet verjaarde delicten niet HET verhaal gaat dat In Barce voorzitter Samaranch, nu al v< voor de Olympische Spelen van illustratief in relatie tot de werk botterdam om uitverkoren te w< hionster-evenement. Maar goed Pisch Comité zijn keuze nog nie in Nederland best onderzoeken onze beide grootste steden leve in dat opzicht hebben de bur< «is Rotterdam al een belangrijke ®'eun is het onmogelijk om de i conclusie, waarna men zich voor het rijk ook veel voordelen naai dat ,de historie van de m net al vele malen bewezen, s °'6ek te berusten. München en ende voorbeelden. Nog stee: ~>cnuldenlast als overblijfsel van en in huis te moeten halen. z°ver mag het hier niet kome ®n zich moeten spiegelen aar en club van zakenlieden heef n van 1984 op zich genomen omerspeien .zonder dat de g< antornië één cent hebben orm succes zullen worden. ®nr]en -onder leiding van o nclusie zou komen dat een nP f ls' dan moet het over z'ir aa,l!nancjeel/ economische sit da* men zich de riskante "Armitteron

de Stem | 1984 | | pagina 2