Dudley Josepa verrast Denieu Is het toe en beetje Eerste 'botsing' in de eindsprint Zilver voor Van Hulst, brons voor Cooman Rosola wint Milaan-Turijn Strijd om KNSB voorzitterschap Enke op van Eric McEnroe wint in Madrid Resultati De Castella verslagen Record Ria Willemse Zege Conny van Bentum Nijmegen ijshockey- kampioen Winst voor Whitaker Cross-zege Van Doorn Korfbalteam verliest van België Uitslagen EK indoor Lammertink winnaar in Kuurne meeste kans inde MAANDAG 5 MAART 1984 Tl 4 PAGINA SPORT 3 Peter Überroth directeur van honkballeague Buuts bepleit eenvoudiger structuur KNAU Gedeelde winst van Jansen en Stokkel BANDAG 5 MAART 1! a 2e zijn er weer, de nieu "u'°en in totaal. En er zitten ma?1 ^an een tientie tot he vinlU niel missen. Adresser 0f u de Gouden Gids. S Sbol1? mee? Dat kan ook. Bei tsloterij, 070-477294/47 PHOENIX (Ktr) - De Tanza- niaan Zakarie Barie heeft in een stratenloop over tien kilo meter in Phoenix (VSt) een knappe overwinning geboekt op Robert de Castella, de we reldkampioen op de marathon. De 24-jarige Afrikaanse at leet versloeg de Australiër De Castella in de eindsprint en fi nishte in de uitstekende tijd van 27 minuten en 43 secon den. De Castella kwam vier seconden later over de eind streep. Roberto Salazar, die vorig jaar het evenement won, moest zich ditmaal met de achtste plaats tevreden stel len. Hij liep de afstand in 28 minuten en 18 seconden. WORMERVEER (ANP) - De Haarlemse zwemster Ria Wil lemse van de Zandvoortse vereniging De Zeeschuimers heeft zondag in het 25-meter- bad van Wormerveer het Ne derlands record op de 200 me ter schoolslag herovert. Ze legde die afstand af in 2 minuten en 34,0 seconden. Vo rige week raakte ze het record kwijt aan Petra van Staveren, die bij de nationale kampioen schappen in Zutphen na 2.35,01 aantikte. TAMPA (Rtr) - Peter Über- roth, de voorzitter van het or ganisatiecomité van de Olym pische Spelen in Los Angeles, heeft zondag in Tampa (Flori da) tegen een jaarlijkse ver goeding van bijna 750.000 gul den een functie aanvaard als directeur van de Noordameri- kaanse honkballeague. Überroth (47) volgt op 1 ok tober Bowie Kuhn op als 'com missioner'. Kuhn heeft zestien jaar dit in Amerika zeer eer volle ambt bekleed. OOST-BERLIJN (AFP) - Conny van Bentum heeft za terdag tijdens internationale zwemwedstrijden in Oost- Berlijn de vijftig meter vrije slag gewonnen. Van Bentum finishte in 26,37 seconden. Edward Maasdijk bezette op de 100 meter vlinderslag de tweede plaats in 56,20 secon den. De Oostduitser Thomas Dressier won het nummer in 56,07 seconden. NIJMEGEN (ANP) - De ijs- hockeyploeg van Nijmegen is vrijdagavond op eigen terrein Nederlands kampioen gewor den. De Nijmcgenaren ver sloegen Heerenveen met 3-1. NIJMEGEN - HEERENVEEN 3-1 (0-0, 2-1, 1-0). 23. Hodgson 1-0, 28. Homburg 2-0, 35. Po wers 2-1, 45. Stoer 3-1. Scheidsrechter: Toemen. Toe schouwers: 2500. Strafminu- ten: Nijmegen 4, Heerenveen 6. Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Herman Buuts, de trainingscoördinator van de KNAU, heeft een plan gelanceerd de structuur van de atletiek-unie te vereenvou digen. Buuts, wiens contract aan het eind van het seizoen 1985 afloopt, is er een voorstander van een technisch directeur aan te trekken. Deze functio naris, die de KNAU-secties wedstrijdsport, recreatieve sport en opleidingen onder zijn hoede zou hebben, dient volgens het plan Buuts direct verantwoording af te leggen aan het bestuur. Buuts acht het handelen van de trai ningscoördinator te zeer be perkt door de betrekkelijke autonomie van de drie secties. Van onze sportredactie SINT TRUIDEN - De voorspelde botsing tussen de Panasonic-renners en de coureurs van Kwantum, lijkt na de semi-klassieke Ronde van Limburg van gisteren letterlijk te moe ten worden genomen. Een paar honderd meter voor de eindstreep in Sint Trui- den werden de kopmannen van beide formaties, Jan Raas en Eric Vanderaer- den, betrokken bij een aanvaring, die de rest van het seizoen nog wel zal doorwerken. Ad Wijnands, poegmak- ker van Jan Raas: „Vande- raerden reed Raas in het achterwiel. Precies twee spaken waren nog heel. Gelukkig is Raas niet ge- vallen, maar hij zat wel in een uitstekende positie voor de eindsprint en die was natuurlijk meteen verloren. Erg jammer, want we reden al een stuk beter dan in de Omloop Het Volk". Opnieuw Vanderaerden, die als schuldige wordt aangewezen bij een val partij, al ontkende hij ook gisteren enige schuld te dragen. „Noel Dejonckhee- re week af van zijn lijn. Hij was fout", aldus Vande raerden, die zelf niet ern stig ten val kwam. Vorig jaar, in zijn de buutseizoen bij de profs, werd Vanderaerden ook al twee keer beschuldigd van roekeloos rijden in de fina le van een wedstrijd. In Parijs-Nice lag hij in de clinch met Sean Kelly, la ter in het seizoen met Mare Gomez, die een bekken breuk opliep na een onver wachte manoeuvre van Vanderaerden, die zelf steeds alle verantwoording voor die valpartijen heeft afgeschoven. De al genoemde Noel Dejonckheere zag zijn voornaamste concurrenten na de eerste 'botsing' van het seizoen wegvallen en finishte met ruime voor sprong op Leo van Vliet. Het was Dejonckheere's zevende zege van het sei zoen, dat net een maand oud is. Uitslag: 1. Noël de Jonckheere (Bel) 217 km in 5.45.20; 2. Leo van Vliet (Ned) z.t.; 3. Benny van Brabant (Bel) z.t.; 4. Jan Bogaert (Bel) z.t.| 5. Werner de Vos (Bel) z.t.; 6. Bert Ooster bosch (Ned) z.t.; 7. Johnny de Nul (Bel) z.t.; 8. Walter Schoonjans (Bel) z.t.; 9. Fons van Katwijk (Ned) z.t.; 10. Jo- han Louwet (Bel) z.t. DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen weekeinde zijn in Den Haag de open Nederlandse karate- kampioenschappen gehouden. Verrassend win naar in alle categorieën werd Dudley Josepa uit Roermond, die ongeslagen bleef. In zijn eigen gewichtsklasse had Josepa in de finale verloren van Kenneth Leeuwin. De Amster dammer verloor in alle categorieën van de Fin Timo Nurmi. Aan de open titelstrijd werd deelgenomen door zes landen. Alle titels bleven in Neder land, waarbij die in het halfzwaargewicht naar Otti Roethof ging en die in het zwaargewicht naar Hans Nijman. Deze laatste werd in alle categorieën tweede. Roethof kwam daarin niet uit. Uitslagen: dames: lichtgewicht, tot 53 kg: 1 Sandra Saya (Nijmegen), 2. Lidia Blondelle (Dordrecht), 3. Sonja de Vos (Arnhem), Sofia Harten (Dordrecht); middengewicht, tot 60 kg: 1. Eveliene Steinbach (Ge leen), 2. Ingrid van Loon (Amsterdam), 3. Julia Tol (Den Haag), Caroliene Schreurs (Roermond); zwaar, gewicht, boven 60 kg: 1. Guusje van Mourik (Utrecht, 2. Hennie van der Ploeg (Amsterdam), 3. Natalie Lr sen (Roermond), Sandria Ong-A-Kwien (Amsteé dam); heren: super-lichtgewicht, tot 60 kg: 1. Stevè Snel (Leeuwarden), 2. Jeffrey Snel (Leeuwarden) j Ari Rasainen (Fin), Isno Alberto (Ede); lichtgewicht tot 65 kg: 1. Ruud van Loon (Amsterdam), 2. Jerol Sla ger (Amsterdam), 3. Nico Essing (Gouda), Cock Reus»! brink (Dordrecht); halfmiddengewicht, tot 70 kg: i Moestafa Attibi (Arnhem), 2. Lyckele Portena (Leèiii warden), 3. Rafael Bernardi (Ita), Ron Kuyf (Goudal middengewicht, tot 75 kg: 1. Kenneth Leeuwin (Am. sterdam), 2. Dudley Josepa (Roermond), 3. Jury J0ki! nen (Fin), Turmy Nurmi (Fin); halfzwaargewicht ai 80 kg: 1. Otti Roethof (Roermond), 2. Mika Mani'ne» (Fin), 3. Tapio Pirttioja (Fin), Wim Mossel (Kampen) zwaargewicht, boven 80 kg: 1. Hans Nijman (Amster. dam), 2. Jan Veenstra (Leeuwarden), 3. Henk Sporfe. lede (Amsterdam), Henk Denneboom (Amsterdam) alle categorieën: 1 Dudley Josepa (Roermond) Hans Nijman (Amsterdam), 3. Jyri Kauria (Fin), Ti'm« Nurmi (Fin). UNIEKE OOGST VAN ATLETES Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Een Nederlandse mini-delegatie heeft dit weekeinde tijdens de Europese indoortitel- strijd in Gothenburg een opmerkelijke score geboekt. Vier vaderlandse atletes waren in de Zweedse haven stad goed voor twee medailles: zilver voor Elly van Hulst op de 1500 meter en brons voor Nellie Cooman op de 60 meter. Dat komt te boek als een unieke oogst van de doorgaans internationaal in de marge vertoe vende Nederlandse atletiek. Zowel Van Hulst (4.11,09) als de debuterende Cooman (7,23) liepen nationale records, als mede de als zesde eindigende Marjan Olijslager, die op de hordensprint 8,21 seconden liet noteren. De vierde Nederland se atlete, Els Vader, reikte op de kortste indoornummers naar een finaleplaats, maar zag wegens een dikke knie van deelneming af. Een waarlijk hoogtepunt van de door het wegblijven van toppers uit Oost en West weinig indrukwekkend bezet te titelstrijd was het wereldre cord waar polstokhoogsprin ger Thierry Vigneron voor zorgde. Met 5,85 meter schrap te de 23-jarige Fransman de prestatie (5,83) van de afwezi ge Sovjet Sergej Boebka uit de boeken. Drie pogingen op 6 meter mislukten. Boebka's landgenoot Grigory Jemets scherpte het Europese record hink-stap-sprong aan tot 17,33 meter. 'Gothenburg' betekent het eerste internationale succes voor Van Hulst (24) en Coo man (19). Van Hulst wachtte heel lang. Dat scheelde haar ellebooggevechten met andere loopsters, maar heeft haar mogelijk zelfs de titel gekost. „Toen ik vleugeltjes kreeg, heb ik wel even aan de eerste plaats gedacht", glunderde de atlete van Olympia '48, die haar toptijd met ruim vijf se conden verbeterde. „Het zou aardig zijn als het NOC met deze tijd genoegen zou nemen voor de Olympische kwalifi catie". Die kans is echter ge ring. De keuzeheren verlangen tenminste 4.07 alvorens Van Hulst naar Los Angeles mag afreizen. Vrij van blessures moet dat, zeker ook gezien haar buitenrecord van 4.03,78 haalbaar zijn. De Roemeense Fita Lovin, een dertiger, die in de open lucht al jaren voor in het pelo ton op de middenafstand mee loopt, maar het in Gothenburg voor het eerst op de indoorpis- te probeerde, bood Van Hulst een ideale race. Via een hoog tempo verkoos Lovin de oppo sitie op sleeptouw te nemen. Toen de Roemeense na krap een kilometer in gezelschap van de Bulgaarse Wanja Gos- podinova afstand nam, leek Van Hulst de aansluiting te missen. „Vroeger had ik het op zo'n moment laten zitten. Nu voelde ik dat ik bij kon ko men". Van Hulst passeerde de Westduitse Roswhita Gerdes en de na een sterke start te ruggevallen Italiaanse Ga- briela Dorio om vervolgens een geslaagde aanval op de zilveren positie van Gospodi- nova te ondernemen. Lovin, niet bewust van de mutaties achter zich, bleef iets meer dan een seconde vooruit. Het zilver van Van Hulst is goed voor het zelfvertrouwen, de onbevangen Cooman is van nature voor niets en niemand bang. Haar winst in de halve finale (7,25) gaf een indicatie van haar nog niet onderzochte mogelijkheden. Door een blik- semstart verkreeg de Rotter damse al onmiddellijk een be slissende voorsprong. In de eindstrijd bleef een dergelijke ijzersterke opening uit, allerlei volgens een vast ritueel uitge voerde godsdienstige gebaren ten spijt. Gelijk met de overige zes verliet zij de blokken. „Die start was bar slecht", oordeel de de atlete van AVR. „Het klinkt misschien gek, maar ik had gedacht hier zelfs te kun nen winnen, terwijl ik naar Gothenburg was gekomen om een persoonlijk record te lo pen". Het kampioenschap ging naar de Britse Beverley Kinch (7,16), die in de ochtenduren de andere halve finale in dezelfde tijd als Kooman had opgeëist. Op de streep bleek dat Coo man ook de Bulgaarse Anelia Noenjeva voorrang had moe ten verlenen. Cooman was zondag twaalf honderdste van een seconde sneller dan ooit. Een keer slechts was de in Paramaribo geboren sprintster op de kort ste afstand binnenshuis Els Vader te rap af geweest. Tij dens de nationale titelstrijd in Zuidlaren voldeed zij juist aan de gestelde eisen. Een hon derdste seconde langzamer en de KNAU had Cooman het op treden in Gothenburg onthou den. In een vlaag van onbe grijpelijk optimisme had het sprinttalent wel haar carna valsuitmonstering naar Zwe den meegenomen. Pas onlangs besloot zij atle tiek wat serieuzer te nemen. Kon Cooman in het recente verleden het nauwelijks op brengen wekelijks twee keer te trainen, nu is die frequentie verdubbeld. „Ik denk dat ik dat nu kan volhouden", zegde zij toe. Volgens trainingscoördina tor Herman Buuts gloort er al perspectief voor een Olympi sche estafetteploeg. Met Coo man, Vader en Olijslager en mogelijk Martha Derby als Thierry Vigneron zet aan voor zijn recordsprong. - fotoap 'basisloopsters' moet het mo gelijk zijn aan de NOC-limiet van 44,00 seconden te geraken. De drie in Gothenburg aanwe zige sprintsters hebben daar wel oren naar. Na 1968, toen een door Wil Westphal ge traind kwartet even het we reldrecord in bezit had, is de Nederlandse estafettesprint ernstig in verval geraakt. MADRID (SID) - John McEn roe heeft zondag het met 200.000 dollar gedoteerde Grand Prixtoernooi van Ma drid op zijn naam gebracht. De 25-jarige Amerikaanse Wimbledonkampioen won in de finale met 6-0,6-4 van de Tsjechoslowaakse Daviscup- speler Tomas Smid. Uitslagen halve finales: John McEnroe (VSt) - Kevin Curren (ZAf) 6-2 7-6, Tomas Smid (Tsj) - Vitas Gerulaitis (VSt) 3-6,6-4,6-3. Martina Navratilova en Chris Lloyd hebben zich za terdagavond volgens ver wachting geplaatst voor de eindstrijd van het Masters- tennistoernooi in New York, dat met 500.000 dollar (bijna 1,5 miljoen gulden) is gedoteerd. Navratilova zegevierde met 7-6 6-4 over haar dubbelpart- ner Pam Shriver en Lloyd kende geen problemen met Barbara Potter: 6-4 6-1. Met Shriver verzekerde Na vratilova zich van de titel in het dubbelspel. Shriver en Na vratilova versloegen de Brits/Amerikaanse combina tie Jo Durie/Ann Kiyomura met 6-3 6-1. Michiel Schapers heeft zich niet kunnen kwalificeren voor het hoofdtoernooi van het in ternationale tennistoernooi van Vorst (nabij Brussel). In het zeer sterk bezette kwalifi catietoernooi werd hij in de tweede ronde in de tiebreak van de derde set uitgeschakeld door de Amerikaan Dan Gil bert: 4-6, 7-6 (7-4), 6-7 (4-7). Voordien had hij met twee maal 6-2 gewonnen van de Belg Langaskens. Aan het kwalificatietoernooi in Brussel is deelgenomen door sterke spelers als Stefan Edberg, Vince van Patten, John Fitzgerald, Victor Amaya, Pavel Slozil, Chip Hooper en Balazs Taroczy. TURIJN (SID) - De Italiaan Paolo Rosola heeft zaterdag de Italiaanse wegwedstrijd voor profs Milaan-Turijn gewon nen. Rosola was de snelste in de eindsprint van een groot peloton. Paolo Rosola fietste vier jaar naamloos rond tussen de profs. Vorig seizoen baarde hij opzien door in de Ronde van Italië drie etappes te winnen in massasprints. Dat Rosola nog steeds bijzonder snel in de sprints is, bewees hij zaterdag door Bontempi naar de tweede plaats te verwijzen. Bontempi stond te boek als de snelste fi nisher van Italië. Uitslag: 1. Paolo Rosola (Ita) 226 km in 5.30.03 (gem. 41.090 km/u), 2. Guido Bontempi (Ita) z.t., 3. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t., 4. Mauro Longo (Ita) z.t., 5. Pierino Gavazzi (Ita) z.t., 6. Johan van de Velde (Ned) z.t., 7. Urs Freuler (Zwi) z.t., 8. Rene Koppert (Ned) z.t., 9. Gil bert Glaus (Zwi) z.t., 10. Beat Breu (Zwi) z.t. Paolo Rosola wint de spurt voor Guido Bontempi (mid den) en Roger de Vlaeminck. - fotoap ANTWERPEN - De Brit John Whitaker heeft het zesde springconcours meetellend voor de wereldbeker gewon nen. Met Clonee Temple won Whitaker zondag de Grote Prijs van Antwerpen. Uitslag Grote Prijs van Antwer pen: 1. John Whitaker (GBr) Clo nee Temple 0 strafpunten/33,70 sec, 2. Terry Rudd (VSt) Landwind 0/ 37,02, 3. Malcolm Pyrah (GBr) To- werlands Anglezarke 0/38,95, 4. Thomas Fuchs (Zwi) Tigoff 4/31,55, 5. Nick Skelton (GBr) Everest Ra dius 4/32,19, 6. Hugo Simon (Oos) Thesreak 4/38,75. Stand voor wereldbeker: 1. Nick Skelton (GBr) 75 punten, 2. Thomas Frühmann (Oos) 64, 3. David Broome (GBr) 63, 4. Hugo Simon (Oos) 58, 5. Michael Rüping (WD1) 52, 6. Liz Edgar (GBr) 51, 7. John Whitaker (GBr) 49, 8. Herve Go- dignon (Fra) 44, 9. Malcolm Pyrah (GBr) 40, 10. Harvey Smith (GBr) 38. EMMEN (ANP) - Gert-Jan van Doorn heeft zondag de strijd om de nationale titel motorcross in de 250 cc-klasse ingezet met een overtuigende triomf op het circuit 'De Zeven Heuveltjes' in Ees bij Emmen. De Suzuki-rijder uit Veghel, vorig jaar tweede in het kam pioenschap achter Kees van der Ven, die nu bij de halve-li- ters rijdt, won beide manches. Zijn enige concurrent, op af stand, was de regionale favo riet Theo Eggens. De rijder uit Westerbork eindigde bij zijn debuut in deze klasse voor 3000 toeschouwers twee keer op de tweede plaats. Uitslagen: eerste manche: 1. Gert- Jan van Doorn (Veghel) Suzuki, 2. Theo Eggens (Westerbork) Honda, 3. Henk van Mierlo (Venhorst) Honda, 4. Peter van den Nieuwen- hof (Son) Suzuki, 5. Martin Schalk wijk (Hilversum) Honda, 6. Henk Poorte (Nijverdal) Honda; tweede manche; 1. Van Doorn, 2. Eggens, 3. Van Mierlo, 4. Poorte, 5. Van den Nieuwenhof, 6. Bert Kuipers (Noordbroek) Suzuki. Stand NK: 1. Van Doorn 60 punten, 2. Eggens 54, 3. Van Mierlo 50, 4. Van den Nieuwenhof 44, 5. Poorte 42. ANTWERPEN (ANP) - België heeft zondag in Antwerpen de zaalkorfbalinterlandwedstrijd tegen Nederland met 16-13 ge wonnen. Bij rust leidde het Nederlands team nog met 8-6. De ontmoeting was de gene rale repetitie voor het wereld kampioenschap, dat eind april op vier plaatsen in België (Antwerpen, Gent, Hasselt en Louvain-La Neuve) wordt ge houden. België en Nederland zijn daar de belangrijkste kanshebbers. Gezien de belangen, die bij dit prestige-duel op het spel stonden, had de Nederlandse scheidsrechter Kuiper een moeilijke middag. Met Shirley Eildracht in de punt van de aanval schiep Nederland voor rust een veldoverwicht. Na de hervatting verhoogden de Bel gen het tempo. De strijd werd grimmiger en voor het publiek aantrekkelijker. Nederland hield nog enige tijd stand, maar werd in de laatste minu ten weggespeeld. Topscorer aan Belgische kant was Mare van Leuven met acht treffers. Voor Nederland scoorde Koos Snel viermaal. HEREN Hink-stap-sprong: 1. Gregori Jemets (Sov) 17.33 meter, 2. Vlasti- mil Marinec (Tsj) 17.16, 3. Bela Bakosi (Hon) 17.15, 4. Jan Cado (Tsj) 16.93; hoogspringen: 1. Dietmar Mögenburg (WD1) 2.33 meter 2. Carlo Tranhardt (WD1) en Roland Dahlhauser (Zwi) 2.30,4. Va- leri Sereda (Sov) 2.27, 5. Hrvoje Fizuleto (Joe) en Miroslaw Wlo- darezyk (Pol) 2.24; 60 meter: 1. Christian Haas (WD1) 6.68, 2. Anto nio Ullo (Ita) 6.68, 3. Ronald Desruelles (Bel) 6.69, 4. Antoine Ri chard (Fra) 6.70, 5. Jose Arques (Spa) 6.72, 6. Bruno Marierose (Fra) 6.73; kogelstoten: 1. Janis Bojars (Sov) 20,84 meter, 2. Werner Günthör (Zwi) 20,33, 3. Alessandro Andrei (Ita) 20,32, 4. Remijus Machura (Tsj) 20,11, 5. Josef Kubes (Tsj) 20,01, 6. Jovan Lazarevic (Joe) 20,01,7. Janusz Gassowski (Pol) 19,99,8. Helmut Krieger (Pol) 19,76; polsstokhoogspringen: 1. Thierry Vigneron (Fra) 5.85 meter (wereldrecord), 2. Pierre Guinon (Fra) 5.75,3. Aleksander Kroeps- ki (Sov) 5.60, 4. Gerhardt Schmidt (WDl) 5.55, 5. Peter Volmer (WD1) 5.50; 400 meter: 1. Sergei Lovatsjov (Sov) 46.72, 2. Roberto Tozzi (Ita) 47.01, 3. Didier Dubois (Fra) 47.29, 4. Thomas Futter- knecht (Oos) 47.29; 1500 meter: 1. Peter Wirz (Zwi) 3.41.35, 2. Ric- cardo Materazzi (Ita) 3.41.57, 3. Thomas Wessinghage (WDl) 3.41.75, 4. Antti Loikkanen (Fin) 3.42.42, 5. Grzegorz Pasik (Pol) 3.42.71, 6. Robert Memeth (Oos) 3.43.28; 200 meter: 1. Aleksander Jevgenijev (Sov) 20.98, 2. Ade Mafe (GBr) 21.34, 3. Giovanni Bon- giorni (Ita) 21.48, 4. Roland Jokl (Oos) 21.78; verspringen: 1. Jan Leitner (Tsj) 7.96 meter, 2. Mattias Koch (OD1) 7.91, 3. Robert Em- mian (Sov) 7.89, 4. Marco Piochi (Ita) 7.85, 5. Giovanni Evangelista (Ita) 7.82, 6. Zdenek Hanacek (Tsj) 7.78; 800 meter: 1. Donato Sabia (Ita) 1.48.05, 2. Andre La vie (Fra) 1.48.35, 3. Philip Norgate (GBr) 1.48.39, 4. Ikem Billy (GBr) 1.48.41, 5. Ronny Olson (Zwe) 1.48.75, 6. Pjortr Piekarski (Pol) 1.51.98; 60 meter horden: 1. Romuald Giegiel (Pol) 7.62, 2. Gyoergy Bakos (Hon) 7.75, 3. Jiri Hudec (Tsj) 7.77, 4. Javier Moracho (Spa) 7.78, 5. Daniele Fontecchio (Ita) 7.81, 6. Woj- ciech Zawila (Pol) 7.88; 3000 meter: 1. Lubomir Tecacek (Tsj) 7.53.16, 2. Markus Ryffel (Zwi) 7.53.61, 3. Karl Fleschen (WDl) 7.54.45, 4. Uwe Mönkemeyer (WDl) 7.55.78, 5. Ceslaw Mojzysz (Pol) 7.57.20,6. Patrix lig (WDl) 8.01.06. DAMES Kogelstoten: 1. Helena Fibingerova (Tsj) 20.34, 2. Claudia Losch (WDl) 20.23, 3. Heidi Krieger (ODl) 20.18, 4. Nenu Abasjidze (Sov) 20.03; 3000 meter: 1. Brigitte Kraus (WDl) 9.12.08, 2. Tatjana Posdnjakova (Sov) 9.15.04, 3. Ivana Kleinova (Tsj) 9.15.71, 4. Moni- ka Schafer (WDl) 9.16.61, 5. Agnese Possamai (Ita) 9.17.90, 6. Bri- gitta Wahlin (Zwe) 9.26.80; verspringen: 1. Susan Hearnshaw (GBr) 6.70 meter, 2. Eva Murkova (Tsj) 6.55, 3. Stefania Lazzaroni (Ita) 6.08, 4. Pia Sandberg (Zwe) 5.93; 60 meter horden: 1. Lucy na Kalek (Pol) 7.96, 2. Vera Akimova (Sov) 7.99, 3. Jordanka Donkova (Bul) 8.09, 4. Edith Oker (WDl) 8.14, 5. Ulrike Denk (WDl) 8.14, 6. Marjan Olyslager (Ned) 8.21; 200 meter: 1. Jarmila Kratochvilova (Tsj) 23.02, 2. Marie-Christine Cazier (Fra) 23.68, 3. Olga Antonova (Sov) 23.80, Els Vader (Ned) niet gestart; 1500 meter: 1. Fita Lovin (Roe) 4.10.03,2. Elly van Hulst (Ned) 4.11.09, 3. Sandra Gasser (Zwi) 4.11.70, 4. Wanja Gospodinova (Bul) 4.11.79, 5. Gloria Palle (Spa) 4.15.88, 6. Roswitha Gerdes (WDl) 4.16.34; hoogspringen: 1. Ulrike Meyfahrt (WDl) 1.95 meter, 2. Maryse Ewanje-Epee (Fra) 1.95, 3. Danuta Bulkowska (Pol) 1.95,4. Chris Soetewey (Bel) 1.92, 5. Ta mara Malesev (Bul) 1.92, 6. Brigitte Holzapfel (WDl) 1.92; 800 me ter: 1. Milena Matejkovicova (Tsj) 1.59.52, 2. Doina Melinte (Roe) 1.59.81, 3. Christiana Cojocaru (Roe) 2.01.24, 4. Jill McGabe (Zwe) 2.02.88, 5. Petra Kleinbrahm (WDl) 2.03.46, 6. Zusana Moravcikova (Tsj) 2.03.72; 400 meter: 1. Tatana Kocembova (Tsj) 49.97, 2. Erika Rossi (Ita) 52.37, 3. Rosiza Stamenova (Bul) 52.41, 4. Regine Berg (Bel) 53.41; 60 meter: 1. Beverley Kinch (GBr) 7.16, 2. Anelia Nune- va (Bul) 7.23, 3. Nellie Cooman (Ned) 7.23,4. Jayne Christian (GBr) 7.30, 5. Eva Murkova (Tsj) 7.35,6. Edith Oker (WDl) 7.42. Van onze speciale verslaggever TRONDHEIM - Adrie Leeu- wis is de afgelopen week door het gewest Zuid-Holland naar voren geschoven als kandidaat voor het voorzitterschap van de KNSB. De 65-jarige Am- stelveener fungeert in het hui dige ad-interimbestuur ais vi ce-voorzitter. Leeuwis heeft zich op ver zoek van het Zuidhollandse gewest beschikbaar gesteld voor de functie van KNSB- voorzitter. Op 31 maart wordt in Utrecht in een buitenge woon ledenvergadering het nieuwe KNSB-bestuur geko zen. Voor de aanmelding van Leeuwis had David Meijer zich al kandidaat gesteld, ter wijl ook de tijdelijke voorzit ter Jan Klok met plannen rondloopt voor een definitieve kandidatuur. Leeuwis heeft aan het ver zoek van Zuid-Holland vol daan, omdat in zijn ogen in de nieuwe groep van bestuurders te weinig ervaring voor han den is. „Het zijn op Lettie Cor- bijn na allemaal nieuwelin gen. Vijftien jaar geleden heb ik al gewerkt in het bondsbe- stuur, als penningmeester en secretaris. Ik heb goede con tacten en beschik als gepen sioneerde bovendien over een zee van tijd voor het veelei sende werk van voorzitter, Meijer heeft gezegd een dag beschikbaar te hebben voor het voorzitterschap. Ik denk dat je per week twee tot vier dagen kwijt bent met deze klus". SAVONA (ANP) - De Neder landse dammers hebben het Westeuropese zönetoernooi in Savona (Italië) volledig be heerst. Jansen, Stokkel en Scholma plaatsten zich voor het wereldkampioenschap, dat eind van het jaar in Afrika wordt gehouden. Met hen verdienden de Fransen Dubois en Guinard een plaats. Palmer, die als vierde eindigde, werd het slachtoffer van de Nederland se dadendrang. Hij miste de kwalificatie voor het wereld kampioenschap op een punt. Jansen en Stokkel moesten overigens de eerste plaats in Savona delen. Uitslagen dertiende ronde: Stokkel (Ned) - A. Schwarzmann (Isr) 2-0, G. Schwarzmann (Isr) - Affatati (Ita) 1-1, Jansen (Ned) - Guinard (Fra) 1-1, Gregoire (Bel) - Berte (Ita) 1-1, Scholma (Ned) - Zorn (Ita) 1-1, Palmer (Ned) - Nimbi (Fra) 1-1, Verpoest (Bel) - Dubois (Fra) Eindstand: 1. Jansen en Stokkel 21 punten, 3. Scholma 20,4. Palmer 19, 5. Dubois 16, 6. Guinard 15, 7. Ver poest 13, 8. Nimbi en A. Schwarz mann 12,10. Berte 10,11 Zorn 9,12. Gregoire 7, 13. Affatati 6, 14. G. Schwarzmann 1. KUURNE (Belga) - Jos Lam mertink uit Wierden heen zondag in de Belgische sciw- klassieker Kuurne-Brussel- Kuurne de successenreeks van de nieuwe ploeg van PW® Post voortgezet. Een dag na w overwinning in de Omloop van Het Volk van Eddy Plapc' kaert sprintte Lammertink naar de triomf in een acnt man sterke kopgroep. Walter Planckaert, zaterdag al vierde, finishte in het spoj>r van Lammertink als tweede Gert-Jan Theunisse was de derde renner van de Post-bri gade in de kopgroep. De beslissende ontsnapping kwam pas tien kilometer voor het einde tot stand. Theunisse Lammertink, planckaert, Heirwegh, Madiot, Dierickx Langerijs en Roche namen an derhalve minuut voorsprong Theunisse en Planckaert trok ken de sprint aan voor Lam mertink, die gemakkelijk w°n Uitslag: 1. Jos Lammertink 199 km in 5.14.20, 2. Walter Pk"? kaert (Bel) z.t., 3. Mare Dier'c (Bel) z.t., 4. Mare Madiot (Fra) 5. Dirk Heirwegh (Bel) z.t., S phen Roche (Ier) z.t., 7. Hans gerijs (Ned) z.t„ 8. Gert-Jan Tri nisse (Ned) z.t„ 9. Phil Ander (Aus) op 1.47. 500 meter: 1. Yukihiro Mitar der Duim (Ned) 38.70; 3. Hai Michael Hadschieff (Oos) 3! 3960 6. Thomas Nietzsch (Ned) 39.82; 8. Uwe Gebauer (Ned) 39.87; 10. Andreas Len Jager (Oos) 39.94; 14. Rolf Sit Nyland (Noo) 40.35; 27. Robei Tomas Gustafson (Zwe) 41.1 41.73. 5000 meter: 1. Van Helden 7 08.60; 3. Nils-Egil Aas (Nc (Noo) 7.08.79; 5. Kramer 7.0S Van der Duim 7.09.88; 8. Hat 710.87; 10. Jager 7.11.87; 11. „13 29; 15. Hopman 7.14.38; 21 „23.40; 36. Ide 7.35.20. 1500 meter: 1. Van der Duim 3, Nyland 1.59.84; 4. Schalij Eminger (Oos) 2.01.04; 8. Jag 13, Aas 2.02.34; 14. Vunder 2.02.66; 19. Karlstad 2.03.22; 20. dy 2.05.05; 38. Gustafson 2.07.8 10.000 meter: 1. Gustafson 14. 3. Jager 14.45.61; 4. Karlstad Van der Duim 15.00.46; 7. Hof 15 02.03; 9. Kramer 15.04.37; 10 land 15.06.87; 13. Aas 15.19.79; 14. Stein Falk-Larsen (Noo) 1 Mitani 15.49.07. Eindklassement: 1. Van der I Helden 166.837 3. Hadschiefi Schalij 168.011; 6. Kramer 168. 169.923; 9. Karlstad 170.003; 10 170.081; 12. Mitani 170.327; 13. man 171.388; 15. Junell 171.499 'RONDHEIM - Karin Enke taat voorlopig geboekt als de este korte-af^tandspecialiste it de geschiedenis van de chaatssport. De Oostduitse eerseres van het vrouwen- chaatsen in dit decennium eroverde dit weekeinde in 'rondheim haar vierde print-wereldtitel. Eerder be- iees Enke de beste sprint van e wereld in de benen te heb- en in West Allis (1980), Gre- oble (1981) en Helsinki (1982). Met die serie van vier treefde Enke de kittige Ame- ikaanse Sheila Young defeni- ef voorbij op de lijst van suc- esvolste sprintsters. Young :erd in haar carrière drie eer wereldkampioene (1973, 975 en 1976). In het voor Nederland des astreus verlopen wereld- ampioenschaptoernooi van rondheim kwam Enke, in to- aal al zes keer wereldkam- ioene, bovendien tot de unie- e score van vier afstand- .'erwinnmgen. Op de tweede ag ging dat handhaven van e ongeslagen status met pijn n moeite. Op de 500 meter wam ze na een verknoeide art nog juist tot de zelfde tijd :s Valentina Lalenkova 1,20), waardoor dat tweetal e eerste plaats moest delen, p de dubbele sprintafstand 'as het nog slechts haar grote /sieke kracht, die Enke over bid hield. Lalenkova, ook in et eindklassement tweede, loest slechts driehonderdste an een seconde toegeven. „Ik was moe. Er zijn veel re- ïpties en huldigingen ge feest na de successen van Sa- ijevo. Dit toernooi was lang iet zo zwaar als de wedstrij - -n van Deventer en Sarajevo, e druk was minder, maar ge- u gelijk ging het niet meer", ri erklaarde Karin Enke, De Oostduitse, al meerma- n aangemerkt als de vrou- elijke evenknie van het :haatsfenomeen Eric Heiden, 'enaarde in Noorwegen de ^richtingen van de Ameri- aan m de jaren '77, '78 en '79. die seizoenen was Heider (AD VERTE

de Stem | 1984 | | pagina 12