lm aam Hollink mogelijk vanavond op de bank bij RBC Rijvers blijft op zelfde lijn zitten KNWU weigert Jac de Goede vergunning af te geven ienst Nederlaag Schapers Heerenveen gaat uitverkoop houden Forse nederlaag van ijshockeyteam Nieuwe ontwikkeling in zaak Vanderaerden [Ook Gerets verdacht [van fraude Inbraak bij Ruud Krol Sponsor van Feyenoord stopt ermee Jezek naar FC Zürich IGF10.999,- at Panda lach jej da Shopping is! mpleetheid, lage j teneur nog geen e mogelijkheden van een Fiat laken? nt u een proefrit :N PRESTATIE 318 "VILLA NOVA", JF OOSTVOGELS, NIJVER- IR. V.D. ELSHOUT, I.V., MOLENSTRAAT 2, ZN B.V., ALVAREZ- IMOLENSTRAAT 45, door Romain van Dammc Overwinning Schotland Korte-baantitel voor Jan Ykema Bedrijf van sponsor failliet Zeven spelers zeker van Oranje-plaats Kees Rijvers wacht nog af Rinus Israël naar FC Den Bosch ING I DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE URLDA ETTEN-LEUH o.v.tilburg-bastianen 7^vi^G29FEBRUARI 1984 Cluster Beschut van Beschut Wonen, !t terrein van Het leschikbaarheidsdienst ve van het hele L.V.B. ;t name akute vragen iet merendeel hier ft; kunnen omgaan; jrend verblijf kent cheiden zorgsoorten; in een verdeling van het het Ziekenhuiswezen, tart, telefoon (01608) leelszaken, der vermelding van reda. i Hennie Hollink. - FOTO ANP Van onze sportredactie HOOSKNDAAL - Nadat George Knobel RBC gis teren had laten weten niet te voelen voor het trainerschap tot het einde van het seizoen, heei't de Kooscndaalsc eerste divi sieclub de onderhande lingen geopend met Ilcn- nie Hollink, ex-trainer van Koda JC en FC Twente. liet ziet er naar uit, dat Hollink vanavond al - als RBC thuis het inhaalduel tegen De Graafschap speelt - op de bank zal zitten. Het RBC-bestuur vergaderde gisteravond over de financiële aspec ten van zijn eventuele komst. Die geven enige problemen, omdat Hen nie Hollink tussen zijn woonplaats Almelo en Roosendaal moet pende len, hetgeen veel reisgeld gaat kosten. De WON, bij monde van Jaap van I der Leek, had overigens I ex-NAC-trainer Jo Jans sen geïntroduceerd bij de Roosendalers. In elk ge val eist Van der Leek, dat vanavond bij RBC een bevoegde trainer op de bank zit. RBC zal het vanavond I tegen De Graafschap nog altijd moeten stellen zon- der de geblesseerde Ad- die Gorree. Daarentegen I kan John Molenaar zijn plaats weer innemen. Hij heeft zijn schorsing van drie wedstrijden er op zitten. Ook doelman Frank Brugel zal van de partij zijn. De tuchtcom- missie van de KNVB zal pas donderdag de straf maat bepalen, nadat hij afgelopen zondag in de wedstrijd tegen MVV te gen zijn derde gele kaart opliep. ZEIST - EC Groningen-speler Bud Broeken hoort voorlopig niet meer tot de groep, waar mee bondscoach Kees Rijvers kwalificatie voor het WK'86 in Mexico wil afdwingen. Na overleg met trainer Han Ber ger en Bud Broeken zelf - mo menteel niet -zeker van een ba sisplaats in Groningen - be sloot Kees Rijvers de Braban der in de wachtkamer te zet ten. In principe zal Rijvers ver der niet veel veranderen aan de groep, die eind vorig jaar tevergeefs op een toegangsbe wijs voor het EK in Frankrijk joeg. Voor de oefenwedstrijd tegen het Leids elftal, volgen de week in Lisse, en de inter land tegen Denemarken, een week later in Amsterdam, zijn er overigens wel wat proble men. Willy van de Kerkhof, Michel Valke en Edo Ophof kampen met blessures, terwijl Peter Boeve om disciplinaire redenen voor een poosje uit de A-selectie van Ajax gezet is. „Daarom maak ik de groep pas eind van de week bekend", Brussel <sid> - Een dag poor de vriendschappelijke Voetbalwedstrijd België Vcst-Duitsland is dinsdag de lelgischc international Eric lerets door de politie uit het rainingskamp meegenomen 'oor verhoor. De voor AC Mi aan spelende Belg zou betrok 'en zijn geweest bij een po 'ing tot belastingontduiking 'orig jaar juni bij zijn over lang van St&^dard Luik naar Italië. De afgelopen weken zijn in pelgië twee arrestaties ver fieht. De als spelers-bemidde laar actieve oud-international ef Jurion (48) werd aange houden op beschuldiging een 'alse boekhouding te hebben evoerd betreffende de trans fersommen. Daarna verdween ae voorzitter van FC Antwerp lEdci.y Wauters, enige tijd ach ter de tralies wegens ongeoor [looide financiële transacties AADRID (ANP) - Michiel schapers is in de eerste ronde van het internationale tennis- ot'rnooi in Madrid uitgescha keld door de Tsjechoslowaak necir Schapers verloor Wee sets: 4-6 en 3-6. hield Rijvers zich nog op de vlakte, „dan kan ik beter be oordelen hoe de zaken er voor staan. Het is wel de bedoeling dat vrijwel hetzelfde elftal dat de tweede helft tegen Malta heeft gespeeld in het veld komt. Aangevuld met Marco van Basten. Verder zal het elf tal van Lisse niet veel ver schillen van het team, dat te gen Denemarken binnen de lijnen komt". Met die uitspraken gaf Kees Rijvers andermaal duidelijk aan, dat hij geenszins van plan is te gaan snijden in de jeugdi ge Oranje-selectie. Als het maar enigszins kan, zal er door Rijvers in de toekomst geen beroep gedaan worden op spelers, die in het buitenland hun brood verdienen. „Ik ben niet van plan om van de door mij uitgestippelde lijn af te stappen", klonk het strijdbaar uit de mond van de Braban der, „maar misschien word ik straks wel gedwongen. Ik weet ook niet wat er gaat gebeuren in de transferperiode. Mis- chien gaan er spelers naar het buitenland en komen er te rug". Met dat laatste doelde Rij vers met name op het trio Kieft, Van der Gijp, Tahama- ta. Vooral de terugkeer van de Molukker naar Ajax lijkt tot de mogelijkheden te behoren. Rijvers zou dan meteen de be schikking krijgen over een linkerspits. „Want de linker flank blijft het grootste pro bleem", meent de bondscoach. „Trouwens, probeer in Neder land maar eens bruikbare voorhoede-spelers te vinden. Dan ben je vlug klaar". Daarom ls het vreemd dat Rijvers In het recente verleden nooit een beroep deed op Ta- hamata, voetballend in Luik, ongeveer achttien kilometer van de Nederlandse grens. De bondscoach: „Het gaat niet om die achttien kilometer. Taha- mata voetbalt in België, met een ander competitieprogram ma. Dat levert allerlei proble men op. Ik wil een groep, die voor iedere wedstrijd geruime tijd bij elkaar kan zijn. Zoals destijds in Zeeland, en volgen de week in Lisse. Dan kan er gewerkt worden aan een een heid". Wat dat betreft wil Rij vers haast maken met het op papier zetten van eerder geda ne mondelinge afspraken. On der andere dat Rijvers de spe lers, die voor een Interland ge selecteerd worden, acht dagen tot zijn beschikking krijgt. Zo als bekend staat daar tegen over, dat de clubs tijdens de competitie vriendschappelijke wedstrijden in het buitenland mogen spelen, mits dat tijdig aangekondigd wordt. „Ik vind dat met deze groep de basis gelegd is", verduide lijkte hij. „Gullit, Wijnstekers, Ophof, Van Basten, Rijkaard en Vanenburg staan vast". Ja, ook Vanenburg. Ik vind dat die jongen veel te hard aange pakt wordt. Waar ik nu over spreek, zijn jongens van twin tig jaar. Die moeten én in de club én in het Nederlands elf tal toonaangevend zijn. Nou, dat ls nogal wat. Ik heb wel eens aan oud-Internationals gevraagd, hoe oud waren jul lie eer er gesproken kon wor den over een echte internatio nal? En neem Cruyff. Die ls opgegroeid in een team met gelouterde spelers. Vanenburg wordt nu benaderd alsof hij de vedette is. Onzin. Bovendien is Vanenburg een aanvaller. In mijn ogen kan hij het beste spelen achter Houtman en Van Basten. Cruyff was aan vankelijk ook een echte aan valler. Pas veel later is hij zich met andere zaken op het veld gaan bemoeien. En dat wordt nu al van Vanenburg ver langd". Het is voor Rijvers echter geen reden om terug te vallen op routine. „Haan zeker?", reageerde hij scherp. „Dood ziek bén ik er van geworden. En kijk wat er nu aan de hand is in Eindhoven. Rep? Dat wordt hetzelfde verhaal. Nee, met deze groep ga ik door. Straks, na de transferperiode, kan ik bekijken wat er even tueel kan veranderen". Het is voor Rijvers in ieder geval te hopen, dat hij dan wat beter in de voorhoede-spelers komt te zitten. Met het (voor lopig) wegvallen van Broeken is er in de hele selectie geen vleugelspeler meer te vinden. „Noem ze maar", daagde Rij vers uit, „dat is het hele pro bleem. Gullit speelt bij Feyen- oord rechtsvoor. Maar die heb ik nodig als vrije man. Als je dat gaat veranderen, moet er veel aangepast worden. En dat wil ik niet. Deze groep krijgt voorrang. Ik moet proberen vooral dlo linkerkant op te vullen. Valke aan die kant, ja. Eventueel Erwln Koeman. Trouwens, als er verder nie mand voor de voorhoede te vinden ls, dan maar met één of twee spitsen. Dan moet het maar op het middenveld aan gevuld worden. Hoekstra? Heb ik aan gedacht. Onlangs heb ik nog met Schoenaker ge sproken. Ik heb hem gezegd dat in zijn plaats Rijkaard speelt. Of eventueel een aan komende Hoekstra. Dat wil overigens niet zeggen dat Schoenaker definitief afge schreven ls. Voorlopig wacht ik maar af wat er in de zomer gebeurt. Profploeg bedreigd met opheffing door Jean Nelissen STANDDAARBUITEN - De prol-wielerploeg van Jac de Goede, die met de nieuwe kopman Freddy Maertens op maandag 30 januari in Heemskerk offi cieel aan de pers werd voorgesteld en die onlangs met succes aan de Spaanse etappewedstrijd Ruta del Sol deelnam, dreigt weer opgeheven te worden. De KNWU weigert een vergunning af te geven voor de ploeg, omdat één van de sponsors, Dick de Vries Lotto, die 50% van het budget voor zijn rekening neemt, be middelt voor een buitenlands kansspel, de Westduitse lotto. Zolang de renners niet in een Nederlandse wedstrijd starten, staat de wielrenunie oogluikend toe, dat de ploeg zijn gang gaat. Maar de for matie heeft ingeschreven voor de Amstel Gold Race, de klas sieker die op 21 april in Lim burg wordt verreden, en voor die tijd, zeker voor 15 maart, zal de KNWU De Goede laten weten, dat geen vergunning verstrekt wordt. Dit betekent dat de ploeg zal worden opgeheven, omdat ploegleider Jac de Goede geen kans ziet een nieuwe sponsor aan te trekken. Maar voordat het zover is, zal De Goede waarschijnlijk via een kort geding de KNWU dagvaarden om de beslissing van de bond juridisch te toetsen. De Goede gisteren: „Onze advocaat heeft ons meegedeeld, dat het be vorderen van deelname aan een buitenlands kansspel in Nederland verboden is, maar het bemiddelen niet. En onze renners zijn slechts bemidde laars, ze lopen zeker niet met lotto-formulieren in hun ach terzak". Op de achtergrond van de op handen zijnde beslissing van de KNWU, die de derde profploeg onmiddellijk aan de rand van de (financiële) af grond brengt, spelen de sterk verminderde omzetten van de Nederlandse lotto en toto. In twee jaar tijd daalden die van 52 naar 43 miljoen. Daardoor krijgt de Nederlandse sport wereld steeds minder inkom sten, in 1984 drie miljoen min der, in 1985 zelfs 9 miljoen minder, te verdelen. De wielerbond vindt dat on der de gegeven omstandighe den in de verhouding met de Nederlandse Sport Federatie niet kan worden meegewerkt aan propaganda voor de West duitse lotto. En daarmee komt de ploeg, waaraan vooral Jac de Goede (37) vanaf augustus 1983 met enorme inzet heeft gewerkt, in groot gevaar. De Goede heeft voor zijn elf gecontracteerde profs (Freddy en Mare Maertens, Jos Al berts, Johnny Broers, Emiel Kerstens, Hans Langerijs, Jacques van Meer, Heddy Nieuwdorp, Jos Schipper, Ron Snijders en Mario van Vlim- meren) een omvangrijk pro gramma uitgestippeld met deelname aan onder andere de belangrijkste klassiekers en de ronde van Luxemburg, maar het valt zeer te betwijfe len of dit programma kan worden afgewerkt. Jac de Goede: „Ik heb voor de renners gevochten als een leeuw, en ik ga ermee door, maar als er niet snel, eventu eel via de rechter, een oplos sing komt, moet ik de hand doek in de ring gooien". Van onze sportredactie HEERENVEEN - Dc voetbal club Heerenveen gaat het over een totaal andere boeg gooien. Het bestuur van de noordelij ke eerste-divisieclub is van plan voor een groot aantal spelers een ontslagaanvrage in te dienen bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. GLASGOW (RTR) - In een wedstrijd voor het Brits kam pioenschap heeft Schotland dinsdagavond in Glasgow met 2-1 gewonnen van Wales. Voor Schotland scoorden Davie Cooper (strafschop) en Maurice Johnston. Het doel punt van Wales werd gemaakt door Robbie James. Er waren 20.000 toeschouwers. Volgens secretaris Visser van Heerenveen is het beslist noodzakelijk, dat de vereni ging het aantal contractspe lers drastisch terug gaat bren gen. „Op dit moment hebben wij twintig spelers in dienst en dat is voor een club als Hee renveen veel te veel. Finan cieel komen wij daardoor in grote problemen". Visser wilde niet zeggen om welke namen het precies gaat, maar betrouwbare bronnen weten te melden, dat Piet Boskma, Joop Braber, Reider Dolstra, Rinie Jurna, Terry Hendriks, Jos Heyne en Teun Kist serieuze kandidaten zijn om afgevoerd te worden van de loonlijst. HEERENVEEN (ANP) - Jan Ykema is dinsdagochtend in Heerenveen opnieuw Neder lands kampioen korte baan geworden. Van onze sportredactie OOST-BERI.IJN - Vijf minuten heeft het ijshockeyteam van dc DDR slechts nodig gehad om voor dc twaalfde maal in de geschiedenis de confrontatie met Nederland winnend af te sluiten. In die tijdspanne kreeg goalie Hoo- gendoorn vier treffers rond zijn oren en viel er voor Ne derland weinig eer meer te behalen, al hield men de scha de daarna nog enigszins beperkt: 8-0. Een forse nederlaag voor het vaderlandse team, maar lichtpunten vielen er best te noteren. Gedwongen door vele blessures had bondscoach Stewart een beroep moe ten doen op een aantal 16- en 17-jarigen. Van de ploeg, die dit opleverde, kon bij het eerste optreden nauwelijks iets verwacht worden. Daarom was het knap te noemen, dat men in de eerste periode slechts één treffer te incasseren kreeg van de geroutineerde DDR-pldeg. De daarop volgende twinitg minuten leken hetzelfde beeld te zien te gaan geven. Tot Proske de voorsprong vergrootte. In de Nederlandse verdediging brak toen lichtelijk paniek uit om onduidelijke redenen. De gasthe ren reageerden alert op fouten van Hilke en Bood en za gen de stand op het scorebord na vijf minuten veranderd in 5-0. Eenmaal geconfronteerd met die grote cijfers keerde de rust weer in de vaderlandse gelederen terug. Niettemin konden de Nederlanders aanvallend slechts sporadisch een vuist maken. Drie goed uitgevoerde com binaties zorgden er nog voor, dat de DDR met een 8-0 overwinning van het ijs kon stappen. DDR - NEDERLAND 8-0 (1-0 4-0 3-0): Geistert 1-0, Proske 2-0, Radant 3-0, Balzer 4-0, Proske 5-0, D. Peters 6-0, Scholz 7-0, Scholz 8-0. Strafminuten: DDR 10, Nederland 4. Scheidsrechter: Okolicany. Toeschouwers: 3000. NAPELS - Bij een inbraak in de villa van voetballer Ruud Krol in Napels is naar schat ting voor bijna een miljoen gulden aan geld, gouden siera den, edelstenen en kunstvoor werpen buit gemaakt. De voormalige international van Ajax verbleef tijdens de inbraak in Nederland, maar keerde onmiddellijk naar Na pels terug om de schade op te nemen. De dieven kwamen Krols huis, gelegen in de Napoli- taanse voorstad Posillipo, bin nen door met behulp van een ladder over de zeven meter hoge omheining te klimmen en het geavanceerde alarmsys teem onklaar te maken. door Jedn Nelissen KORTRIJK - Met het faillis sement van sponsor Jacky Aernoudt, dat gisteren voor dc rechtbank van Kortrijk werd uitgesproken, lijkt een nieuwe sensationele wending te ko men in de slepende affaire rond dc wielrenner Eric Van deraerden. Het lot van de jon ge Belgische wielrenner wordt nu voorlopig in handen gelegd van drie curatoren, die door de rechtbank zijn benoemd om de failliete boedei van de PVBA Tapijten en Meubelen Aer noudt te beheren. Deze curatoren hebben van middag een bijeenkomst met mr. René Verstringhe, de raadsman van de BWB, en met mr. Orphale Crucken, burgemeester van Kortrijk en raadsman van Eric Vande raerden. Als de curatoren Vanderaerden gunstig ge stemd zijn, kan hij zaterdag in de Omloop Het Volk starten, maar daar ziet het vooralsnog niet naar uit. Want de advocaat van Jac ky Aernoudt, mr. Van Paemel, heeft gisteren reeds verklaard dat de PVBA (Persoonlijke Vennootschap met Beperkte Aansprakelijkheid) weliswaar failliet is verklaard, maar niet Jacky Aernoudt persoonlijk, en hij zou privé de financiële verantwoordelijkheid dragen voor de wielerploeg. Daarom verklaarde ook de co-sponsor van Aernoudt, directeur Mar- lair van Splendor, gisteren, dat „het contract met de wie lerploeg volledig overeind blijft, dat de ploeg Splendor- Aernoudt compleet in de Om loop Het Volk zal starten en dat ook Vanderaerden aan zijn contract wordt gehou den". Mr. Orphale Crucken was met het afschrift van het von nis, waarin het faillissement voor de rechtbank in Kortrijk werd uitgesproken, naar het Holiday Inn in Gent gereden, waar Peter Post zijn renners, en dus ook Vanderaerden, ver zameld had voor een lange training op het parkoers van de Omloop Het Volk. Daar werd de boodschap met vreug de ontvangen. Maar nog altijd is niet zeker of Vanderaerden nu zijn licentie krijgt. „Want", zo heeft de BWB laten weten, „de ploeg Splendor-Aernoudt heeft ten opzichte van ons aan al haar verplichtingen voor dit seizoen voldaan. Wij zien dan ook nog geen reden ons stand punt te wijzigen". Het faillissement van Jacky Aernoudt komt niet als een verrassing. Reeds in april 1981 kwam in Gent een groep schuldeisers bijeen teneinde de situatie rond Aernoudt te bespreken en zijn faillisse ment aan te vragen. Dit fail lissement werd toen op het nippertje voorkomen. De aan houdende geruchten over de slechte financiële situatie in het bedrijf waren voor Hennie Kuiper en Adrie van der Poel wel aanleiding om al halver wege het vorig seizoen voor de ploeg van Jan Raas te tekenen. Van onze sportredactie ZEIST - Zeven spelers zijn, bijzondere omstandigheden daargelaten, zeker van een plaats in het Nederlands voet balelftal, dat volgende week woensdag in Lisse oefent te gen een Leidse selectie ter voorbereiding op Nederland - Denemarken van 14 maart in Amsterdam. Het zevental bestaat uit: Schrijvers, Van Basten, Van enburg, Rijkaard, Gullit, Wijnstekers en Houtman. De definitieve selectie van coach Rijvers is afhankelijk van de ernst van de blessures van Willy van de Kerkhof, Valke en Ophof en van de situatie rond Boeve. Doelman Hans van Ureukelen is er niet bij, omdat zijn ploeg, Nottingham Forest, half maart voor de Europa Cup moet spelen. Rijvers zal In Lisse vermoe delijk het volgende elftal in het veld sturen: doel: Schrij vers (PEC/Zwolle); achter: Wijnstekers, Gullit (beiden Feyenoord), Van de Kerkhof (PSV) en Ophof (Ajax); mid den: Ronald Koeman, Vanen burg, Rijkaard (allen Ajax) en Valke (PSV) of Erwin Koeman (FC Groningen); voor: Hout man (Feyenoord) en Van Bas ten (Ajax). Van onze sportredactie ZEIST - Bondscoach Kees Rij-' vers heeft nog niets gehoord over dc aanstelling van een technisch directeur, die de eindverantwoording over alle vertegenwoordigende selecties krijgt. Gisteravond behandel de het bondsbestuur een rap port over de eventueel te be noemen 'sterke man'. Kees Rijvers: „Er is mij al tijd gezegd dat er eerst over legd wordt. Nu wordt het be keken binnen de eenwording van de KNVB. Nou, daar heb ik vrede mee. Ik wacht maar af". Momenteel heeft Rijvers de eindverantwoording over het A-team, Jong Oranje en het B-elftal. „Je wordt in vakjes gestopt", wilde Rijvers nog wel iets kwijt. „Ik vind dat niet normaal. In veel landen werkt het anders. Daar heeft de A-coach de eindverant woording voor alle selecties. Toen ik pas in dienst was, heb ik eens zo'n plan gelanceerd. Maar dat was veel te duur en daarom werd het in de ijskast gezet. Ik werk nog steeds niet in de situatie, die ik voor ogen had. Ik ben nu aan mijn derde jaar bezig. Zo snel gaat het dus niet". DEN BOSCH - FC Den Bosch heeft Rinus Israël aangetrok ken als oefenmeester. Hij volgt Hans Verèl op, die aan het eind van het seizoen naar RBC gaat. Israël, die negen jaar bij PEC/Zwolle heeft gewerkt, heeft een overeenkomst gete kend voor twee jaar. Hij treedt per 1 juli in dienst van FC Den Bosch, dat verder de jeugdige vrije verdediger Jos van Her pen heeft gecontracteerd. AMSTELVEEN (ANP) Feyenoord zal een andere sponsor moeten zoeken, die geïnteresseerd is in het maken van shirtreclame. De huidige geldschieter van de lijstaan voerder in de eredivisie zal geen gebruik maken van de optie tot verlenging van het tweejarige contract, dat op 30 juni afloopt. De directeur van het spon sorende bedrijf toonde zich zeer tevreden over de samen werking. Een gewijzigd recla- mebeleid heeft geleid tot de beslissing te stoppen. ZÜRICH (RTR) - De tegen de gradatie vechtende Zwitserse voetbalclub FC Zürich heeft de Tsjechoslowaakse toptrai- ner Vaclav Jezek gecontrac teerd voor het volgend seizoen.

de Stem | 1984 | | pagina 7