Kan iemand met epilepsie deNobelprifS - voor literatuur winnen? Jazeker, als icifiaar mooie boeken schrijft. t Familie berichten] Samen kan je de hele wereld aan. Eenzaam zijnis niet uniek. Het over komt u, uw buutvrouw en nog anderen in uw buurt of dorp. Wie de bonte drukte van de binnen stad heeft verwisseld voor de grijze eentonig heid van de slaapsteden, wordt er mee gecon fronteerd. Wie verhuist van stad naar uithoek, kan er over meepraten. Wie een drukke baan plotseling vervangen ziet door een rustig bestaan in een stille driekamerflat, eveneens. Iedereen is weieens eenzaam. Dat 't niet altijd leuk is, is een tweede. Maar wat doe je er aan? Als u om te beginnen beseft, dat "die- mevrouw-van-hiemaast" in dezelfde situatie verkeert, geeft dat al 'n minder eenzaam gevoel. Als u haar eens opzoekt, komt u wel licht samen tot iets. Wat dacht u van turnen, volleybal, een cursus beeldhouwen doen of samen gezellig een middagje naar de bios? En wat vindt u van samen koken voor bejaarden of helpen in de schoolkantine? Het zijn maar suggesties. Iedereen doorbreekt de eenzaamheid tenslotte op zijn eigen manier. De een pakt een boek. De ander belt een verre vriendin. U zoekt het in de buurt en als u ideeën op wilt doen, belt u het nummer van de Telefonische Hulpdienst op de achterzijde van het telefoonboek. Of u draait het centrale nummer 030- 94 24 24, waar men u de weg wijst naar de dichtstbijzijnde hulpdienst. Zo komt u aan alle informatie over de mogelijkheden in uw woonplaats. Schietingen DE STEM VAN WOENSDAG 29 FEBRUAR11984 JOHANNA G. M. DE ZEEUW Jan van den Hout Kapsalon Van den Hout GESLOTEN PETRUS JACOBUS VAN WAES Emma Maria Hoogerwerf RENS DE KRIJGER Verstandig om nu te denken V aan uw eigen zwembad Gommans van de Vinne bv gemeente AFWEZIG P.A. v. MIEGHEM SIRE Epilepsie is niet zo gpkals 'ter soms uitziet. Cursussen jonge werk lozen Hulst Streekcentrum Axel houdt j aarver gader ing A12 VOOR TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTIES AANVAARDEN WIJ GEEN ENKELE VERANTWOORDING Met diepe droefheid, maar met grote dankbaarheid voor haar liefde en voor wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis, dat na een geduldig gedragen lij den zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van op de leeftijd van 77 jaar. Axel: C.A. Verschelling- van den Hout C.F. Verschelling Axel: J. van den Hout C.S. van den Hout- Rinn Terneuzen: P. van den Hout M. van den Hout van Kerkvoorde Kleinkinderen en achterkleinkind Axel, 27 februari 1984 Corr.adres: J. van den Hout, Noordstraat 29,4571 GB Axel. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 2 maart a.s. om 14.00 uur op de begraaf plaats „Westerzicht" te Axel, na vooraf gaande rouwdienst in de Ned. Hervormde Kerk te Axel, aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis in het Torenlokaal. De overledene ligt opgebaard in de aula van de begraafplaats. Gelegenheid tot af scheid nemen donderdagavond van 19.00 uur tot 19.30 uur. Wegens sterfgeval is Noordstraat 29, Axel vrijdag 2 maart de gehele dag Enige kennisgeving Bedroefd om zijn onverwacht heengaan, dankbaar voor zijn mooi en vruchtbaar le ven en gesterkt door het geloof in zijn ver rijzenis, stellen wij u in kennis van het overlijden van weduwnaar van in de ouderdom van ruim 94 j aar. Aardenburg: F. van Waes E. van Waes- de Schot Calgary (Can.): Pr. van Waes J. van Waes- Kononenko Aardenburg: E. de Baerdemaeker- van Waes A. de Baerdemaeker Nanaimo (Can.): M. van Waes A. van Waes- Pellis Nanaimo (Can.): W. van Waes E. van Waes- Moens de klein- en achterkleinkinderen Familie Van Waes Familie Hoogerwerf Aardenburg, 27 februari 1984. Corr.adres: Landstraat 8, 4527 CX Aardenburg. De plechtige uitvaartmis, gevolgd door de teraardebestelling, zal plaatshebben op donderdag 1 maart a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Aardenburg. Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van het bejaardentehuis „Coensdike" te Aardenburg. Gelegenheid tot afscheid ne men: woensdagavond na de avondmis. Eucharistieviering tot zijn intentie op woensdag 29 februari a.s. om 19.00 uur in de kapel van het bejaardentehuis aan de Bootstraat 13. Voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden van mijn lieve man, onze zorg zame vader en opa EMILE JOSEPH MARIE VERHAGEN willen wij u oprecht bedanken. Uw belangstelling was voor ons een grote steun. A. Verhagen-Freijser kinderen en kleinkinderen Sint Jansteen, P. Mertensstr. 2 Met verslagenheid hebben wij kennisge nomen van het overlijden van onze sport vriend en collega redacteur Zijn hartelijke vriendschap en collegiali teit zullen wij ons steeds blijven herinne ren. Het bestuur van de V.V. Breskens. De redactie van het clubblad „De Bressiaonder". Breskens, 27 februari 1984. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven bij het onverwacht overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster, tante en nicht IRMA VAN WATERSCHOOT-BOUSSEN betuigen wij onze dank. Familie van Waterschoot Familie Boussen Hulst, februari 1984 Moeskampstraat 4, Blerick, tel. 077-20642 Verwarming - sauna - zonne-energie ^Adverteren houdt de zaak draaiend, dealer.^ Inlichtingen De Stem, 076-236911 "Ac. Iverteren opent deuren, makelaar Inlichtingen: De Stem, 076-236911 7 Met inachtneming van het bepaalde in artikel 13 van het „Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen" brengen burgemeester en wethou ders van Terneuzen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland te verzoeken een hogere ge- luidswaarde vast te stellen voor de nieuw te bou wen 37 woningen aan de Schoolweg (op de plaats van de voormalige kleuterschool en brand weerkazerne) dan de waarde zoals die wordt ver meld in artikel 83 van de Wet Geluidhinder). Het voornemen houdt verband met het feit, dat gebleken is dat de geluidbelasting als gevolg van het verkeer op de nabijgelegen Schependijk aan de gevels van de nieuw te bouwen woningen ho ger zal zijn dan wettelijk is toegestaan en het tref fen van maatregelen aan de bron of in de over drachtsfeer niet mogelijk of financieel niet haal baar is. Het ontwerp-verzoek aan het College van Gede puteerde Staten van Zeeland ligt vanaf heden ge durende één maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (4e etage) elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 16.30 uur. Eveneens gedurende één maand vanaf heden is een ieder in de gelegenheid eventuele opmerkin gen met betrekking tot het ontwerp-verzoek schriftelijk aan het college van burgemeesters en wethouders kenbaar te maken. Mondeling kunnen opmerkingen terzake worden gemaakt tijdens een openbare zitting op woens dag 21 maart 1984 te 10.00 uur in kamer 4.06 van het stadhuis van Terneuzen. Terneuzen, 29 februari 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester. A.J. van Pagee, secretaris. zeehaven industrie recreatie 2 t/m 11 maart 1984 TANDARTS TERNEUZEN Gustave Flaubert had epilepsie en ook Fedor Dostojewski, die beiden zeker de Nobelprijs voor literatuur hadden gewon nen, als die toen al hnd bestaan. Epilepsie is dan ook bepaald geen vorm van 'gekte', zoals veel mensen denken, maar niks anders dan af en toe een korte storing van de hersenaktiviteit. Teveel signalen ineens. Zo zie je bij een lichte aanval iemand even afwezig raken, wat soms gepaard gaat met staren, neuriën, fluiten of mompelen. (Tijdens bijvoorbeeld een vervelende ver gadering overkomt zoiets ook anderen wel eens). Een zware aanval leidt tot enkele minuten aanhoudende bewusteloosheid en hevige, ongekontroleerde spierschokken door het hele lichaam. Vooral die zware aanvallen kunnen er enorm 'gek' en schrikaanjagend uitzien. Als de omgeving nu maar met ver stand en geduld reageert, valt er met epi lepsie best te leven. Want dank zij moderne medicijnen hebben de meesten er weinig last van. Iedereen die iemand met epilepsie in z'n omgeving kent (of vermoedt; ze lopen er niet mee te koop) raden we aan onze brochure 'Epilepsie is niet zo gek als 't er soms even uitziet' te lezen. U krijgt 'm thuis als u Sire belt, 020-4247 06 (9-12uur) of de bon opstuurt. Naam Adres; Plaats: Postkode: j Boekje: 'Epilepsie is niet :o gek als het er soms even uuriet. D Boekje 'Epilepsie, U en Uw kind.'* (Aankruisenwai vixv u v.in loepasMng is I In gefrankeerde envelop plus t 1.60 aan postzegels sturen aan J I Bureau Epilepsie-'Voorlichting, Koningslaan'\9, }58}GD Utrecht. ie aangeboden door c e Stichting Ideeie nee lame >faakziter slechts 'n balkonnetje tussen eenzaam zijn of samen naar de bios. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. SBE WOENSDAG 29 FEBRUi Van een onzer verslaggevers HULST - Het Baanlozen- projekt organiseert samen met het Vormingswerk Jonge volwassenen cur sussen voor jonge werklo zen. Bij de cursussen kleding maken en fotografie zijn de laatste tijd enkele deel nemers weggegaan, omdat ze werk hebben gekregen. Daardoor zijn er enkele plaatsen vrijgekomen. Voor diegenen die een uitkering WW, WWV, RWW, WAO) krijgen is de deelname aan de cursussen gratis. Ze worden gehou den in het activiteitencen trum 't Houtenkwartier op de tweede verdieping, kle ding maken op maandag middag en fotografie op dinsdagmiddag. Inlichtin gen en opgave voor deze activiteiten lopen via het Baanlozenprojekt te Hulst. Zij zijn te bereiken op telefoonnummer 01140- 13586. De cursussen wor den gegeven door bevoegde leerkrachten. Van een onzer verslaggevers AXEL De stichting Streek centrum Axel houdt donder dag 15 maart de jaarlijkse le denvergadering in 'Het Wapen van Axel'. Voor de pauze wordt het fi nancieel jaarverslag behan deld en de activiteiten voor het lopende jaar besproken. Na de onderbreking steekt D. Oggel van wal. Hij zal het voorna melijk hebben over de ge schiedenis van het stadhuis dat onlangs is verbouwd en eind maart officeei heropend wordt. Het bestuur van de stichting is overigens nogal flink gewij zigd met ingang van dit nieu we jaar. De taken in het be stuur zijn als volgt verdeeld op dit moment: Jac. Schoot (voorzitter), Jaap van der Hout (penningmeester), Huub Mulders (secretaris). Taken bestuursleden: advertenties/red actie: Rob Vermoet en Jan Diele- man (Young Style); contact ge meente: Jos Bleijenberg en Huub Mulders; technische dienst: Wout den Doelder en Wim Klaassen; platform-Axel-Promotion: Ria Timmermans en Jos Bleijenberg; commerciële activiteiten: Ria Tim mermans, Jan Dieleman (Young Style) en Jan Dieleman (Wapen van Axel), Thuur Schirris, Wim Klaassen en Wout den Doelder; KNOVJaap van der Hout en Jan Dieleman (Young Style); admini stratie: Magda Krieckhaert. De vergadering begint om 20.30 BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 24 schutters: eerste hoge vogel: M. van Schaick; tweede ho ge vogel: J. Mei, beiden Boschka- pelle; eerste en tweede zij vogel: A. Verdurmen, Graauw; derde zij vo gel: J. Dobbelaer, Boschkapelle; grootste aantal(75): R. de Waal, Moerbeke. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge vogel: J. van Kerk hoven, St.-Jansteen; beide zijvo gels: H. de Vos, Heikant; grootste aantal (4): R. Verschuren en J. Schilleman, Hulst. HULST - OZO-velden, 24 schut ters: hoge vogel: R. Verschuren; eerste zij vogel: P. Verstiggel; tweede zij vogel: J. de Beul; groot ste aantal (6): C. de Cauwer, allen Hulst. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 75 schutters: eerste hoge vogel: Ch. Lammens; tweede hoge vogel: N. de Kint, beiden Kemzeke; eerste en tweede zij vogel: S. Sillus; derde zjjvogel en grootste aantal (11): F. Verdonk; vierde zij vogel: S. Pie- rens, allen St.-Pauwels. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Hoogaars, 38 schutters: hoge vogel: L. Heyens, Boschkapelle; eerste zij vogel: J. Pardon, Groenendijk; tweede zij- vogel: J. van Leemput, Lamswaar- de; grootste aantal (4): J. var Leemput, Lamswaarde; J. Sponse- iee en P. Jonkers, Groenendijk en H. Burm, Kloosterzande; vliegende vogel: F. Jansen, Groenendijk en A. van Dijk, Vogelwaarde. LAMSWAARDE - Bej aarden- schieting, zaal Tonny, 42 schutters: ftoge vogel: A. de Bakker; eerste zij vogel: F. Reunis, beiden St.-Jan- st^n; tweede zij vogel: J. Hofman, j^oosterzande; grootste aantal (4): j stevens; vliegende vogel: J. van andegem, beiden St.-Jansteen. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 39 schutters: Wip I: oge vogel: J. Verschoten; eerste vogel: Rudi Verschoten, beiden j0osterzande; tweede zij vogel er loot; grootste aantal (4): G. de v aa Lamswaarde. Wip 2: hoge ogel: Ronald Verschoten, Kloos- VTVfande; beide zij vogels: me- °Uw Hermans, Ossenisse; groot- l aantal (3): R. van Esbroek, lamswaarde. ^T JANSTEEN Cafe De SnOTi DnkuVtters- Eerste hoge vogel: A. hno r' Boschkapelle, tweede epS v°gei: A. de Vos, Kieldrecht, npiw ZÜ vogel: W. de Cuyper, Ter- Dp S' tweede zij vogel: H. Kint Hevp mge- derde zij vogel: M. vobptE sint-Jansteen, vierde zij - dp tu Verschoten, Kloosterzan- KR. kleine vogels (4 stuks): Boschkapelle.

de Stem | 1984 | | pagina 14