OM LEERLINGENTAL OP PEIL TE HOUDEN GO A in Axel huldigt kampioenen Ciné 83 vult leemte in het bioscoop-aanbod ElfoeWbensdag menu voorn persoonlijk Dirigent fanfare Terhole gehuldigd Cursus bloemschikken in Hulst en Terneuzen CITROËNA Dorpsraad Nieuw-Namen overlegt met B en W HULSTER FILMCLUB SPRANKELEND EN VOL MOED BEOfMM VAN ZEELAND Eerste prijs voor Hulster echtpaar Schietingen Songfestival in Graauw W. DE BLOCK WISSE B.V. ANBO Heikant en Hulst samengevoegd Plaatselijk nieuws Axel Graauw 'Like 'Woensdag kunt u in hetgerenor nmeerde restaurant '£>e$u>aeti iri Oisterwijk samen met chef-de-cuisine Cos Spijkers op culinair az'ontuur. Gastroiwmisdïvertrekpunt: een verfijnd Basis-menu a raisou vanf 65,—Zo u wenst in persoonlijk en creatief overleg aan te vullen met diverse verrassende Surprise-gerechten tot een strikt- individueel "menu voor 'Al naargelang uu' culinaire en budgettaire wensen. T22 PAGINA ZEELAND 2 Peuterspeelzaal wens van orpsraad Nieuw-Namen Van een onzer verslaggevers (JIEUW-NAMEN - De dorpsraad van Nieuw- I Namen wil dat er in het dorp een peuterspeel zaal komt. Vele kinderen beneden de leeftijd van 4 jaar gaan nomenteel net over de grens in Kieldrecht naar chool, omdat er in Nieuw-Namen geen opvang is. Jaardoor komt het maar al te vaak voor dat deze kin deren ook het lager en voortgezet onderwijs in België blijven volgen. Om te trachten het aantal teerlingen van de lagere school n Nieuw-Namen op peil te louden, gaat de dorpsraad on- jerzoeken welke mogelij khe- ien er zijn om te komen tot de «richting van een peuter- ipeelzaal. Als de ouders met lun kroost in het dorp zelf te- echt kunnen, zo meent de lorpsraad, zal dat ook een po- iitieve invloed hebben op het eerlingental van de lagere chool. Ook wil de dorpsraad hel- n meer activiteiten op touw zetten voor de dorpsjeugd, laarover is gesproken met Jeugdwerker A. Huijsmans, 'erbonden aan de Stichting jeugd- en Jongerenwerk Hulst. In Nieuw-Namen heb ben meisjes in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar alleen de mogelijkheid lid te worden van de meisjesgroep Eureka. De verkennersgroep St. Pau- lus is, vooral door gebrek aan cader, al een jaar of vijf opge- ïeven. Ook de beweging voor Werkende jongeren (KWJ) is door hetzelfde probleem ter ziele gegaan. Er zijn te Nieuw-Namen in Van onze correspondente HULST - Eugènc en Tiny Fas- saert hebben afgelopen zondag te Aarschot-Langdorp een eerste prijs behaald bij de pré- selectie van U.B.A.D. met La tijns-Amerikaanse dansen. Vooral de Rumba. Jive en Cha cha cha. Het echtpaar Fassaert, dat leel uitmaakt van de zeer ge renommeerde dansschool Soethals uit Gent, heeft nu :eeds drie punten verzameld en werkt hard voor de volgen de puntjes. Als ze zes punten bij-elkaar hebben gaan ze na melijk over naar de C-D klas se. Ze beoefenen deze hobby al enkele jaren, maar zijn pas dit jaar begonnen met dansen op Wedstrijdniveau. HUI.ST - Zaal W. Blommaert, 32 schutters: hoge vogel: H. de Vos, Tleikant; eerste zij vogel: F. Trap- seniers, Moerbeke: tweede zijvo gel J de Beul; grootste aantal (4): J. Picavet, beiden Hulst. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste. 42 schutters: hoge vogel: E. Vervaet, Eksaarde; eerte zijvogel: R. Smet, Koewacht; tweede zij vo gel F, Martens, Nieuwdorp; groot ste aantal (4): L. Dullaert, St.-Pau- tyels. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- stc, 43 schutters: hoge vogel. B. paert, Koewacht; eerste zijvogel: L. de Block, Stekene; tweede zijvo- gel L. de Groene, Heikant; groot ste aantal (3): J. Mele, Kloosterzan- de en G. Buijs, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- jting, zaal G. van Rumste, 50 schut ters hoge vogel: J. van Kerckho- ven; eerste zijvogel: P. Poppe, bei dden St.-Jansteen; tweede zijvogel: -O Rompu, Moerbeke:; grootste ^aantal (4); J. van Mele, Klooster- zande. KOEWACHT - Zaal De Blaauwe jHcx-k, 45 schutters: hoge vogel: E. ydeSmet; beide zijvogels: W. Diele- fiman, beiden Zelzate; grootste aan tal (5): J. de Waal, Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 25 schutters: hoge vogel: J. de Waal; eerste zijvogel: J. de Block; tweede zijvogel: J. de Kind; grootste aan- tal (5)G. Baert, allen Koewacht. de leeftijdsgroep van 10 tot en met 14 jaar 48 jongens en 36 meisjes, in de groep van 15 tot en met 19 jaar 39 jongens en 53 meisjes en in de groep van 20 tot en met 24 jaar 53 jongens en 45 meisjes. Uitgaande van het jeugdwerkloosheidsper- centage in de gemeente zouden er in het dorp 24 jongens en meisjes werkloos zijn. Op een onlangs gehouden disco-avond van Eureka werd onder 40 jongeren uit Nieuw- Namen een enquête gehouden, waarvan 39 formulieren wer den ingeleverd. Er bleken 33 jongeren te zijn, die mee wil len doen aan activiteiten die buiten de sport om georgani seerd worden, zoals disco, praatavonden en films. Via de dorpsraad heeft jeugdwerker Huijsmans een aantal namen van personen doorgekregen, die benaderd zullen worden om na te gaan op welke wijze dergelijke acti viteiten te verwezenlijken zijn. Het is de bedoeling de jongeren van 15 tot 24 jaar uit te nodigen voor een bijeen komst om hun wensen ken baar te maken. Aan het hoofd van de lagere school zal gevraagd worden welke mogelijkheden er zijn voor de jeugd onder de 15 jaar. Een belangrijk punt bij dit al les is de werving van een ka der. Voor belangstellenden en ook voor andere gegadigden uit de gemeente Hulst wordt er op een centraal punt een cursus georganiseerd. Van onze correspondent GRAAUW - In het gemeen schapshuis werd door jong en oud deelgenomen aan het songfestival 1984. Er kon wor den deelgenomen in drie cate gorieën. Uitslagen: Individueel: 1. Nico Mahu met 'Ge moe niet blijven staan", 2. Angeio Her mans met 'Ons Marie doet niet mee'. Groepen: Jeugd: 1. Tina en Heidi Vernimmen met 'Olee', 2. Paul Mangnus, Rob Durinck en Mark Pardon met 'Het Poenlied', 3. Cindy en Nancy Vernimmen met 'Mei dengroep'. Ouderen: 1. Jolan- da den Boer en Diana Totté met 'Ode aan de Champetters', 2. De drie bloeiende spruiten met 'Zalig Hoekske', 3. Confet ti met 'De Graauwse cafeekes'. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Voorzitter G. de Deckere spelt dirigent Lou Geus de gouden sol-sleutel op - FOTO WIM KOOYMAN TERHOLE - Fanfare Excelsior uit Terhole heeft zaterdag avond dirigent Lou Geus gehuldigd. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse teerdag in café De Kroon. Voorzitter G. de Deckere memoreerde de grote verdiensten van de heer Geus, die de fanfare van vrijwel niets in elf jaar tijd heeft opgewerkt naar de klasse uitmuntendheid. Daarin blaast Excelsior nu al een paar jaar een prima deuntje mee. De voorzitter herinnerde eraan, hoe onder leiding van de heer Geus steeds weer het kampioenschap in de te spelen afdeling werd behaald en daardoor promotie plaats vond. Ook tipte hij de zeer geode samenwerking aan tussen mu zikanten, bestuur en dirigent. „Mede door de heer Geus", al dus de voorzitter, „heeft een groot aantal jonge mensen uit Terhole de weg naar de muziek gevonden en blijven deze ook uitoefenen. Zijn grote inzet bij de vele repetities is hier zeker deel aan". Als blijk van waardering overhandigde de voorzitter de di rigent een gouden speld in de vorm van een sol-sleutel en dankte hem voor zijn inzet de afgelopen elf jaar. Voor me vrouw Geus waren er bloemen. Van een onzer verslaggevers AXEL - Tijdens de in het Wapen van Axel gehouden algemene ledenvergadering van de hengclaarsvcrcni- ging Geduld Overwint Alles (GOA) werden ook de club kampioenen van het 1983 ge huldigd. De heren P. Ruben -kam pioen in de categorie zee- hengelen- en R. Cools -re- serve-kampioen in binnen wateren- hier op de foto met het eremetaal. Zaterdag 3 maart opent GOA het nieuwe seizoen met een zeehengelwedstrijd in de Westerschelde nabij het buurtschap Zeedorp, aan vang 14.00 uur. De GOA-kampioenen met hun prijzen - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De dorps raad van Nieuw-Namen en B en W van Hulst gaan komende donderdag om te tafel zitten om een aantal zaken met be trekking tot het dorp te be spreken. Op de eerste plaats is dat het leefbaar houden van Nieuw-Namen. Vanaf 1979 heeft de Regionale Woning bouwvereniging in het dorp niet meer gebouwd. Daarnaast vindt de dorpsraad dat de ver zorgingsgraad te wensen overlaat, met name de Hul- sterloostraat, Kauterstraat en de verbindingsweg tussen het Cantecleerplein en de Kauter straat. Ook verschillende ver keerssituaties zullen onder de loep worden genomen. De dorpsraad is verder van mening dat het behoud van het Hulster ziekenhuis be langrijks is voor de bewoners van Nieuw-Namen. Men wil eerst het overleg afwachten met de werkgroep 'Behoud Ziekenhuis'. Daarna wil men in overleg met B en W nagaan welke actie er in Nieuw-Na men gevoerd kan worden. Tenslotte wil de dorpsraad dat de alarmering voor be jaarden van de grond komt. Men vint het erg belangrijk dat de bejaarden van Nieuw- Namen zich in hun eigen om geving kunnen handhaven en niet genoodzaakt worden om opgenomen te worden in het bejaardenhuis. HULST/TERNEUZEN - Dc Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV) start in Hulst en Terneuzen in dc der de week van maart weer een cursus bloemschikken voor begin ners. In Hulst gebeurt dat in de School voor Beroepsonderwijs 'St. Martha', In Terneuzen In de Openbare Lagere Zonncschool. De bedoeling van deze cursus is niet om vakmensen te scho len. Men leert er de grondbeginselen die nodig zijn om bloem werk zelf te maken, de techniek van het verwerken van mate riaal en de regels om een bloemstuk goed in verhouding en ba lans te krijgen. Tijdens iedere les worden bepaalde grondvor men behandeld en zal een demonstratie worden gegeven. Daar na gaat men zelf aan het werk. De lessen worden op 8 vaste avonden wekelijks gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Na deze cursus is het ook mogelijk de officiële vestigingsopleiding Bloemist-Winkelier te volgen. Een gratis studiegids van deze opleiding wordt op verzoek vrijblijvend toe gezonden. Voor informatie kan men terecht bij de Stichting te Voorscho ten. Adres: Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV) Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX Voorschoten, of te lefonisch, tijdens kantooruren: tel. 01717-2010. Van een onzer verslaggevers HEIKANT/HULST - Dc Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Hei kant heeft er flink wat leden bijgekregen, omdat dc afde ling Hulst erbij is gevoegd. Door deze samenvoeging is het bestuur genoodzaakt ook activiteiten in Hulst op touw te zetten. Het bestuur, dat nu bestaat uit drie leden uit Hei kant, twee uit Sint-Jansteen en twee uit Clinge, gaat de volgende vergadering probe ren ook twee Hulstenaren aan het bestuur toe te voegen. In totaal heeft de ANBO-afde- ling nu ruim 200 leden. Het bestuur heeft inmiddels al een goedgevuld activitei ten-programma samengesteld. Op 10 maart is er de voor jaarsvergadering in 't Heike te Heikant. Voor de Hulster le den is er op 17 maart een ge zellig samenzijn en op 24 maart worden alle leden in 't Heike verwacht om een optre den bij te wonen van het Hul ster jeugdcircus Reinardi. Voorts staan nog op het pro gramma bingo, kaarten, sjoe len en andere spelen, onder het motto; wie wordt kampioen 1984 van de ANBO sport en spel. Ook de maandelijkse be- jaardenschietingen gaan door en op 7 april is er een dans avond voor iedereen boven de 50 jaar. Tenslotte is men volop bezig met de organisatie van dagreizen voor Heikant en aangepaste reizen voor de le den uit Hulst, (ADVERTENTIE) Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de zevende wedstrijd in de wintercompe titie. Uitslagen: A-lijn: 1. me vrouw Pel-de heer Bode, 2. da mes Pel-Moeliker, 3. heren L Scheele-Van Bambost, 4. he ren Olyslager-Hirdes, 5. echt paar Herrebout. B-lijn: 1. da mes Van der I-Ieijden-Mosse- velde, 2. dames Keeman- Schink, 3. echtpaar Verstra ten, 4, dames Maris-Scheele, 5 mevrouw Dekker-de heer De Koek. C-lijn: 1. heren Scheele- De Block, 2. heren Bisschop- De Maagt, 3. dames Mat- theuws-De Vries, 4. dames Bo de-De Meijer, 5. dames Van de Brink-De Zeeuw. NCB - De NCB-afdeling Graauw hield de algemene jaarvergadering in het ge meenschapshuis. Tijdens het huishoudelijk gedeelte kwa men tal van zaken aan de or de, waaronder een uitgebreid jaarverslag van de afdelings secretaris Kips. Bij de be stuursverkiezing werden A. van de Vijver en J. Steyaert als afdelingsvoorzitter herko zen. Ze waren beiden perio diek aftredend. Kaarting - Vrijdag 2 maart wordt in sportcentrum Aloy een vleeskaarting gehouden, aanvang 20.00 uur. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Bond van Ouderen een kaarting ge houden waaraan 38 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Kouyzer, 2. R. Verhaegen, 3. J. Boone, 4. mevrouw Mangnus, 5. P. Totté. VJW"'V\ Hotel Restaurant De Swaen De Lind 47, Oisterwijk,04242~19006. m. JR/ Van onze correspondente HULST - Het eerste seizoen van de Hulster filmclub Ci- I né 83 zit er bijna op. Toen Gilbert de Caluwé en Rond Du Bois verleden jaar het initiatief namen om Ciné 83 op te richten, hadden ze niet durven hopen dat de club zo snel zou groeien en dat zich zoveel enthousiaste cinefie len in het Zeeuws-Vlaamse zouden aansluiten. „Het filmaanbod van de verschillende bioscopen ver toonde een duidelijk hiaat", aldus het tweetal, „zodat filmliefhebbers hun heil zochten in Antwerpen, St. Niklaas en Gent. Het is een bekend feit dat de bioscoop uitbaters met name de kas successen draaien, die meestal vol zitten met ge weld, sex en actie. Ciné 83 nu, appeleert aan het gezond verstand van zijn publiek en wil films presenteren die net iets meer brengen en wat te zeggen hebben". In april 1983 werd de Ciné 83 opgericht en vormden zes enthousiastelingen het be stuur. Binnen een paar maanden groeide het leden tal van 20 naar ongeveer 100. Via formulieren en een persbericht had men kond gedaan van de geboorte van de filmclub. Intussen had het bestuur met de Hulster bioscoopeigenaar een goede overeenkomst gemaakt: men zou apart werken, maar wel service verlenen. Volgens het tweetal mag het als uniek worden be schouwd dat in Nederland een filmclub zo kan samen werken met de bioscoopex ploitant. Aan de wensen van de club werd voldaan: zo kreeg men de beschikking over een goede zaal met 63 zitplaatsen en werden de films door Ciné 83, in over leg, gekozen. Bovendien werd een zeer schappelijke prijs per film bedongen, na melijk 6 gulden per verto ning, waarvan 5 gulden naai de bioscoopeigenaar gaat, die hiervoor een goede appa ratuur en een lekkere stoel ter beschikking stelt. Elke eerste donderdag van de maand vertoont men een film. De eerste, 'Fanny en Alexander' van Ingmar Bergman, haalde meteen al een volle bak. Voor het be stuur een bewijs dat men met de filmkeuze op de goed weg was. Men kiest steeds een rolprent die het hier in de bioscopen net niet haalt, waar die wel bij de toppers van de laatste tijd hoort. De club denkt ideëel, maar ziet het commerciële niet over het hoofd. Het be wijs wordt geleverd door het feit dat er bijvoorbeeld films zijn gedraaid die later kas successen zijn geworden in bioscopen in Antwerpen en Brussel (bijv. Die Flambier- te Frau) en zelfs prijzen hebben gehaald in Cannes en Hollywood. Maandelijks verstuurt Ci né 83 naar de leden alle in formatie over de komende 35 mm-film. De kosten die hieraan vastzitten worden betaald met de ene gulden die men per voorstellingper lid ontvangt. De club werkt zonder winstoogmerk. De eerste donderdag van het nieuwe jaar kregen de cine fielen koffie met gebak aan geboden. „We hadden nog wat in kas en dat is heel wat voor een club die volledig zonder subsidie draait". Een pikant feit is dat Ciné 83 de filmkeus van de plaat selijke bioscoopexploitant heeft beïnvloed, zodat het Hulster publiek nu heel wat meer films voorgeschoteld krijgt die men vroeger al leen in België kon gaan zien. „Men heeft zelfs in andere plaatsen in het Zeeuws- vlaamse land deze trent overgenomen", aldus de voorzitter, „een verstandig besluit". Na La Traviata van vori ge maand wordt komende donderdag 1 maart Garde a Vue van Claude Miller ge draaid, een politiefilm waarin de toeschouwer via vele verhoren een volledig beeld krijgt van het politie werk, de misdaad en de ge volgen daarvan. De voor stelling begint om 20.00 uur. Voor de afsluitavond van het eerste seizoen heeft de filmclub grootse plannen. De gedachten gaan uit naar een dubbele 'Franse' avond. Wie zich wil aansluiten bij de filmclub kan inlichtingen krijgen, of zich opgeven, bij E. Verstraeten, Clausstraat 44 in Hulst,

de Stem | 1984 | | pagina 11